شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

کشورهای مقرون به صرفه برای تحصیل

کشورهای مقرون به صرفه برای تحصیل

دانشجویان برای انتخاب کشور خود برای ادامه تحصیل به فاکتورهای زیادی اهمییت می دهند، کشورهای مقرون به صرفه انگلیسی زبان شامل گزینه هایی مثل نیوزلند، مالزی و آفریقای جنوبی می باشد. این دسته از کشورها تحصیلات خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و زبان اصلی کشور هم انگلیسی می باشد.

از همین رو دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان می باشند که از حیث گزینه های منطقی تری هستند، می توانند به گزینه های مطرح شده فکر کرده و در صورت همراستا بودن با اهدافشان، انتخاب کنند.

۱-مالزی:

از کشورهای مقرون به صرفه می توابه ملزی اشاره کرد. در سال های اخیر کشور مالزی به عنوان یک پایگاه مناسب برای دانشجویان ایرانی می باشد که مقطع تحصیلی خود را دراین کشور سپری کنند و با ارائه رزومه مناسب شانس خود را برای اخذ بورسیه از کشور هایی همچون استرالیا، کانادا و انگلستان افزایش دهند.

در حال حاضر حدود ۲۰ دانشگاه دولتی و بیش از ۵۰ نهاد خصوصی در کشور مالزی از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و دانشجویان می توانند با توجه به شرایط و رشته انتخابی برای آنها اقدام کنند. در رتبه بندی جهانی، پنج دانشگاه کشور مالزی در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا جای دارند که این امر نشان دهنده کیفیت آموزشی این کشور می باشد.

کشورهای مقرون به صرفه

مدرک زبان انگلیسی

اکثر دانشگاه های کشور مالزی دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و دانشجویان برای اخذ پذیرش با ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می توانند برای پذیرش اقدام نمایند. نمره ی آیلتس مورد نیاز برای مقاطع تحصیلی در کشور مالزی بین نمره ی ۶ تا ۷ می باشد که متناسب با رشته انتخابی و دانشگاه متفاوت است.

البته به این نکته می توان اشاره کرد که در صورت ضعف در دانش زبان انگلیسی می توانید از کلاس های زبان موجود در دانشگاه های مالزی بهره مند شوید و پس از تقویت به ادامه تحصیل بپردازید. همچنین دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های ارائه شده توسط موسسه زبان آریاناپارس در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را بدست آورید.

دانشجویان با شرایط مختلف می توانند برای دانشگاه های کشور مالزی اقدام نمایند و از تحصیلات در دانشگاه ها آن کشور بهره مند شوند. این نکته بدین معناست که محدودیت سنی مشخصی برای ورود به دانشگاه های کشور مالزی در نظر نگرفته شده است و در صورت احراز سایر شرایط موجود، شانس اخذ پذیرش میسر می باشد.

نکته

نکته حائز اهمییت شرط معدل برای ورود به دانشگاه هاست بدین صورت که فرد متقاضی باید معدل لیسانس بالای ۱۵ را داشته باشد ولی در دانشگاه های خصوصی معدل بین ۱۳ تا ۱۵ مورد قبول است. یکی از مهم ترین فاکتورهای تصمیم گیری بحث هزینه های آن کشور می باشد.

هزینه های تحصیل نیز در هر دانشگاه خصوصی و یا دولتی بسیار متفاوت است که در سایت رسمی دانشگاه ها می توانید از اعداد دقیق آن مطلع شوید. به طور مثال برنامه های کارشناسی ارشد در utm به ازای یکسال تحصیل معادل ۱۱۰۰ دلار می باشد و در مقطع دکترا دانشجویان ملزم به پرداخت ۱۳۵۰ دلار در سال هستند. این امر موجب آن گردید تا این کشور در میان کشورهای مقرون به صرفه جای گیرد.

از دیگر گزینه های موجود در کشور مالزی می توان به هزینه های جاری زندگی همچون مسکن، خورد و خوراک، رفت و آمد اشاره کرد که در مجموع بین ۳۰۰تا ۴۰۰دلار در نظر گرفته می شود.

۲- آفریقای جنوبی:

از دیگر کشورهای مقرون به صرفه برای تحصیل، می توان به آفریقای جنوبی اشاره کرد که دانشجویان بین المللی می توانند برای دوره های تحصیلی متفاوت آن اقدام کنند. چندین دانشگاه کشور آفریقای جنوبی مورد تائید وزارت علوم ایران می باشند که هرساله به تعداد آن اضافه می شود و این نکته نشان دهنده سطح بالای دانشگاه های این کشور می باشد.

کشورهای مقرون به صرفه

همچنین تقریبا دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی تمامی رشته های را ارائه می دهند. کشور آفریقای جنوبی به عنوان محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود و سالیانه دانشجویان بین المللی زیادی برای ادامه تحصیل کشور آفریقای جنوبی را انتخاب می کنند.

قدیمی ترین دانشگاه آفریقای جنوبی دانشگاه کیپ تاون که در سال ۱۸۲۹ تاسیس شده و جدیدترین دانشگاه Limpopo نام دارد که قدمت ۱۳ ساله ای دارد. دایره انتخاب در میان دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی بسیار متنوع می باشد به این معنی که می توانندبیش از ۱۰٫۰۰۰ برنامه کارشناسی ارشد را در سراسر آفریقای جنوبی انتخاب کنند.

از مهم ترین جنبه های انتخاب کشور آفریقای جنوبی می توان به هزینه های پایین تحصیل و زندگی اشاره کرد که دانشجویان بین المللی حدود ۳ الی ۵ هزار دلار در سال را پرداخت می کنند.در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان هزینه ی بسیار پایینی است.

هزینه

هزینه های زندگی در کشور آفریقای جنوبی بسیار پایین بوده این نکته بدین معناست که هزینه های ماهانه زندگی به طور متوسط بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد که تمامی هزینه های موجود از جمله مسکن، خورد و خوراک ،رفت و آمد و هزینه های جاری را دربر می گیرد.

نکته مثبت و برتر کشور آفریقای جنوبی نسبت به کشور مالزی، حق کار دانشجویی می باشد که دانشجویان در مقاطع مختلف می توانند از آن بهره مند شوند و هزینه های جاری زندگی خود را پوشش دهند که این ویژگی باعث پرطرفدار شدن این کشور نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان دیگر شده است.

در حال حاضر در حدود ۶۰ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی مشغول به تحصیل می باشند که این روند رو به رشد ادامه دارد و سالیانه به آن اضافه می شود. از همین رو دانشگاه های این کشور در صدد بهبود شرایط موجود و ارتقا کیفیت آموزشی خود می باشند تا بازار هدف برای آنها تغییر نکند.

۳- نیوزلند:

از دیگر کشورهای مقرون به صرفه می توان به نیوزیلند اشاره کرد. این کشور همانند کشور کانادا می باشد ولی نکته حائز اهمییت و نقطه برتری این کشور دوره دکترا است که شرایط مناسبی را برای این دسته از متقاضیان در نظر گرفته است.

دانشگاه های کشور نیوزلند به منظور تشویق استعداد های بین المللی و ارتقا سطح دانشجویان، دوره های دکترا در نظر گرفته است که دانشجویان بین ۶۰ تا ۸۰ درصد هزینه ی کمتری را برای دکترا نسبت به برنامه های کشور انگلستان پرداخت می کنند.

از همین رو برخی از دانشجویان بین المللی برای بهره بردن از شرایط تحصیلی دکترا در کشور نیوزلند، دوره های کارشناسی ارشد خود را در این کشور سپری می کنند تا بتوانند با کمترین هزینه ها مدرک دکترا را اخذ کنند.

کشورهای مقرون به صرفه

نکته

یکی از مهم ترین فاکتورها برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور نیوزلند ارائه مدرک زبان به دانشگاه می باشد که دانشجویان موظف به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی می باشند. به صورت معمول مدرک مورد نیاز نمره ی ۶ تا ۷ برای مقاطع مختلف دانشگاه ها می باشد.

یکی از مهم ترین مواردی که این کشور را در میان کشورهای مقرون به صرفه جای داده است، هزینه های زندگی برای دانشجویان می باشد که به صورت معمول بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، خوردوخوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و زندگی می باشند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان،ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *