اخذ شهروندی انگلیس


روش های اخذ شهروندی انگلیس چیست؟

روش های متفاوتی برای اخذ شهروندی انگلیس بر اساس شرایط شما وجود دارد مانند مهاجرت تحصیلی انگلیس، مهاجرت کاری انگلیس و….. اگر از چند طریق واجد شرایط هستید می توانید انتخاب کنید که کدام روش را درخواست کنید.

پردازش برنامه ها به دلیل کروناویروس (COVID-19) ممکن است بیش از حد معمول طول بکشد. این بر تصمیم تأثیر نخواهد گذاشت. زمان اضافی برای ثبت نام بیومتریک، ارائه اطلاعات اضافی و ترتیب مراسم شهروندی مجاز خواهد بود. در صورت نیاز به اسناد خود در تاریخ مشخصی، از طریق پست درخواست نکنید.

اگر برای شهروندی درخواست کرده اید، برای اقامت در انگلستان تا زمانی که به شما تابعیت داده نشود، نیاز به مجوز دارید. اجازه شما باید تا زمانی که مراسم شهروندی خود را گذرانده اید ادامه یابد.

در صورتی که شما اجازه اقامت نامحدود برای اقامت ( ILR ) یا وضعیت اقامت یافته یا از پیش تعیین شده تحت طرح تسویه اتحادیه اروپا را دارید ، این اجازه اقامت محسوب می شود.

مهلت درخواست برای طرح اسکان اتحادیه اروپا برای اکثر افراد ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ بود. اگر تا مهلت مقرر به طرح حل و فصل اتحادیه اروپا مراجعه نکرده اید، ممکن است هنوز بتوانید درخواست دهید.

اخذ شهروندی

شرایط اخذ شهروندی انگلیس

اگر در انگلستان متولد شده اید، به طور خودکار تابعیت انگلیس را دریافت نمی کنید. بستگی به زمان تولد شما و شرایط والدین شما دارد. شما باید بررسی کنید که شهروند بریتانیا هستید یا خیر .

اگر در انگلستان متولد شده اید و به طور خودکار شهروند انگلیس نیستید، می توانید واجد شرایط درخواست شهروندی باشید.

اگر با یک شهروند انگلیسی ازدواج کرده اید یا مشارکت مدنی دارید برای درخواست همسر یا شریک مدنی یک شهروند انگلیسی باید در ۳ سال گذشته در انگلستان زندگی کرده باشید.

شما همچنین باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:

مرخصی نامحدود برای ماندن ( ILR ).

تحت برنامه تسویه اتحادیه اروپا وضعیت حل و فصل شده است.

اگر چنین کنید ، واجد شرایط خواهید بود که بلافاصله برای شهروندی درخواست دهید.

اگر برای ماندن نامحدود ( ILR ) دارید.

معمولاً می توانید پس از ۵ سال زندگی در انگلستان برای ILR درخواست دهید.

برای درخواست تابعیت با ILR معمولا باید ۱۲ ماه پس از دریافت آن در انگلستان زندگی کرده باشید.

اگر تحت طرح حل و فصل اتحادیه اروپا دارای وضعیت حل و فصل شده اید برای درخواست شهروندی با وضعیت اقامت شده، معمولا باید ۱۲ ماه پس از دریافت آن در انگلستان زندگی کرده باشید.

اگر قبل از اخذ اقامت از وضعیت اقامت دائم برخوردار بوده اید شما دیگر نمی توانید بر اساس وضعیت اقامت دائم خود درخواست شهروندی کنید.

اگر از وضعیت اقامت دائم برخوردار بودید ، می توانید مدت زمانی را که در آن اقامت داشتید، به مدت ۱۲ ماه که باید منتظر بمانید قبل از درخواست شهروندی با وضعیت اقامت خود حساب کنید.

مثال
شما در سال ۲۰۱۳ به انگلستان آمدید و در سال ۲۰۱۸ وضعیت اقامت دائم را بدست آوردید. در آوریل ۲۰۲۱ ، وضعیت اقامت خود را دریافت کردید و اخذ شهروندی انگلیس را انجام دهید.

معمولا برای درخواست شهروندی ، باید ۱۲ ماه پس از اخذ اقامت منتظر بمانید، اما چون ۳ سال است که اقامت دائم دارید، می توانید بلافاصله درخواست دهید.

اخذ اقامت دائم در انگلیس

اگر شما از طریق مختلف مانند مهاجرت کاری و …. اقامت دائم کسب کرده اید دیگر نمی توانید برای اخذ شهروندی انگلیس با وضعیت اقامت دائم درخواست دهید.

اگر قبلاً این کار را نکرده اید، ممکن است هنوز بتوانید برای وضعیت حل و فصل شده تحت طرح حل و فصل اتحادیه اروپا درخواست دهید. سپس می توانید از این درخواست برای درخواست شهروندی استفاده کنید.

مهلت درخواست برای طرح حل و فصل اتحادیه اروپا برای اکثر مردم ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ بود. اگر هنوز دلایل منطقی دارید تا نتوانید در مهلت مقرر درخواست دهید می توانید درخواست دهید.

راههای دیگر که می توانید واجد شرایط باشید

ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی باشید اگر:

شما والدین انگلیسی دارید

شما نوع دیگری از ملیت انگلیسی دارید

شما بی تابعیت هستید

شما قبلاً تابعیت خود را رها کرده (کنار گذاشته اید(.

داشتن شهروند مشترک المنافع

اگر شهروند مشترک المنافع هستید

ممکن است واجد شرایط درخواست شهروندی تحت طرح Windrush باشید اگر هر دو:

شما یا یکی از والدین خود قبل از ۱۹۷۳ وارد انگلستان شده اید.

شما در انگلستان زندگی کرده اید و بیش از ۲ سال از آن دور نبوده اید.

اگر والدین شما قبل از ۱۹۷۳ وارد انگلستان شده اند، باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:

متولد انگلستان

قبل از ۱۸ سالگی به انگلستان رسیدید.

برخی از شهروندان کشورهای مشترک المنافع دارای حق اقامت در انگلستان هستند. این بدان معناست که شما می توانید بدون محدودیت مهاجرت در انگلستان زندگی یا کار کنید. بررسی کنید که آیا می توانید برای اثبات حق اقامت در انگلستان اقدام کنید یا خیر. امیدواریم که از مقاله اخذ شهروندی انگلیس نهایت لذت را برده باشید.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ شهروندی انگلیس اخذ شهروندی انگلیس اخذ شهروندی انگلیس اخذ شهروندی انگلیس اخذ شهروندی انگلیس

شبکه های اجتماعی

arrow up