ایالت نیوبرانزویک


آشنایی با ایالت نیوبرانزویک کانادا

ایالت نیوبرانزویک به عنوان یکی از استان های کوچک در کانادا، با مساحت ۷۲۹۰۸ کیلومتر مربع (تقریباً به اندازه ایرلند یا اسکاتلند)، یک استان دریایی واقعاً بی نظیر و زیبا است که در سواحل شرقی مرکزی کانادا واقع شده است. ایالت نیوبرانزویک از شمال با کبک، از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با ایالت ماین آمریکا هم مرز است. نیوبرانزویک دارای هشت شهر است که جمعیت تجمعی آنها در حدود ۷۷۷ هزار نفر است. مونتکتون بزرگترین شهر نیوبرانزویک می باشد و بسیاری از مهاجران زندگی در این شهر را برای مهاجرت به کانادا انتخاب کرده اند.

ایالت نیوبرانزویک یکی از چهار استان اصلی بود که در سال ۱۸۶۷ به کنفدراسیون کانادا پیوست. از آن زمان اختلاف بین ساکنان آنگلوفون و فرانکوفون در این استان کاهش یافته و نتیجه آن یک استان واقعاً دوزبانه است. نیوبرانزویک اکنون در بحبوحه تحول اقتصادی است. در حالی که منابع طبیعی هنوز یک صادر کننده و کارفرمای اصلی هستند، تعداد بیشتری از ساکنان نیوبرانزویک در بخش خدمات مشغول به کار می باشند.

ایالت نیوبرانزویک دارای پارلمان منتخب دموکراتیک (معروف به مجلس قانونگذاری نیوبرانزویک) است.  در مرکز استان، شهر فردریکتون. ۵۵ نماینده برای نمایندگی مناطق خود تا مدت پنج سال انتخاب می شوند. دولت فعلی این استان توسط حزب لیبرال نیوبرانزویک، به رهبری نخست وزیر برایان گالانت، هدایت می شود که در اکتبر سال ۲۰۱۴ کار خود را آغاز کرد. از آنجا که استان و پارلمان رسما دو زبانه هستند، این استان به طور سنتی رهبران دو زبانه را انتخاب می کند.

شرایط زندگی در نیوبرانزویک

شرایط زندگی در نیوبرانزویک کانادا

اگر از بودن در فضای باز و طبیعت لذت می برید، نیوبرانزویک مکانی عالی برای اقامت است. نیوبرانزویک با جنگل های همیشه سبز پوشیده شده و مجموعه وسیعی از حیات وحش را در خود جای داده است، که باعث ایجاد مکان های زیبا برای کمپینگ، مسیرهای پیاده روی فراوان و چشم انداز زیبا می شود.

نیوبرانزویک دارای اقتصادی مبتنی بر منابع است که بیشتر به جنگلداری، معدن کاری و ماهیگیری وابسته است. این استان همچنین از گردشگری فزاینده ای برخوردار شده است زیرا مردم می خواهند از زیبایی های طبیعی استان ها استفاده کنند. گردشگری در دهه اخیر منبع اصلی ایجاد اشتغال در ایالت نیوبرانزویک بوده است. اگرچه نیوبرانزویک اقتصاد پویایی ندارد، متوسط ​​درآمد ساعتی ارائه شده برای کارمندان ۱۶٫۶۰ دلار در ساعت، بیشتر از جزیره پرنس ادوارد (۱۵٫۲۰ دلار) اما کمتر از نیوفاندلند و لابرادور (۲۰٫۴۵ دلار).

طبق قوانین کانادا، کلیه شهروندان نیوبرانزویک از مراقبت های بهداشتی جهانی رایگان برخوردار هستند. به عبارت دیگر، شما می توانید بیشتر نیازهای پزشکی خود را به لطف مدیکر نیوبرانزویک به طور رایگان برآورده کنید.

هزینه زندگی در ایالت نیوبرانزویک

نیوبرانزویک به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین مکان های زندگی در کانادا شناخته می شود. متوسط هزینه های زندگی در این ایالت بین ۷ تا ۹ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود. به طور مثال متوسط ​​قیمت خانه برای کانادا ۴۸۸،۶۰۰ دلار و متوسط ​​قیمت خانه برای نیوبرانزویک ۱۷۵،۹۷۶ دلار است. به طور حتم افراد متاهل هزینه های بیشتری را برای زندگی در نیوبرانزویک پرداخت می نمایند. در جدول زیر، متوسط هزینه های زندگی در ایالت نیوبرانزویک آمده است.

مواردمیزانهزینه
رستورانیک وعده۲۰ دلار
مرغیک کیلو۱۴ دلار
گوشتیک کیلو۱۲ دلار
حمل و نقل عمومیماهانه۸۰ دلار
اینترنت، برق، گاز و آبماهانه۱۲۰ دلار
اجاره مسکن در مرکز شهرماهانه۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار
اجاره مسکن در حومه شهرماهانه۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار

برترین شهرهای ایالت نیوبرانزویک

ایالت نیوبرانزویک از شمال با کبک، از شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با ایالت ماین آمریکا هم مرز است. نیوبرانزویک دارای هشت شهر است که جمعیت تجمعی آنها در حدود ۷۷۷ هزار نفر است. مونتکتون بزرگترین شهر نیوبرانزویک است و بسیاری از مهاجران زندگی در مونکتون را انتخاب کرده اند. نیوبرانزویک مکان ایده آل برای پیاده روی، دوچرخه سواری و مشاهده حیات وحش در زیستگاه طبیعی آنها است. در ادامه به برترین شهرهای ایالت نیوبرانزویک اشاره می شود.

سنت جان

سنت جان

سنت جان بزرگترین شهر نیوبرانزویک است که تقریباً ۱۳۰ هزار نفر ساکن آن هستند. سنت جان شهری کاملاً دو زبانه است که به طور مساوی بین انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان کار تقسیم شده است. سنت جان شهری پر جنب و جوش است که اخیراً در زندگی شهری احیا شده است. این شهر شاید هنوز هم سخت کوش ترین شهر در امتداد سواحل آتلانتیک کانادا باشد. توسعه مجدد چندین منطقه باعث شده تا سنت جان به مقصدی جذاب برای مشاغل و صنعت خدمات تبدیل شود.

سنت جان دارای یک پایگاه صنعتی قوی است و بیشترین تمرکز صنعت را در سواحل آتلانتیک را به خود اختصاص داده است. در سال های اخیر این شهر شاهد میزان قابل توجهی از بازسازی بوده است که باعث احیای زمین هایی شده است که قبلاً توسط راه آهن استفاده شده است. نتیجه این یک شهر پر جنب و جوش است که در صنعت خدمات به دنبال جذب تجارت می باشد.

فردریکتون

فردریکتون، مرکز استان با تقریباً ۹۵۰۰۰ جمعیت است. دولت و آموزش، کارفرمایان اصلی این شهر هستند که دارای دو دولت فدرال و استانی و همچنین دو دانشگاه، دانشگاه نیوبرانزویک و دانشگاه سنت توماس می باشند. این شهر با جمعیت دانشجویی قوی، فرهنگی پر جنب و جوش دارد و به دلیل جشنواره سالانه موسیقی جاز و بلوز که هنرمندان بین المللی را به شهر جذب می کند، شهرت دارد. این شهر همچنین دارای بخش فناوری اطلاعات در حال رشد است.

مونتکتون

شهر مونتکتون دومین شهر بزرگ در ایالت نیوبرانزویک است که تقریباً ۱۴۰ هزار نفر در آن زندگی می کنند. این شهر سریعترین رشد شهری را در میان شهرهای این ایالت دارد، که این نکته سبب می گردد در چند سال آینده به پرجمعیت ترین شهر ایالت نیوبرانزویک تبدیل شود. با این وجود به احتمال زیاد برای مدت طولانی در جایگاه دوم باقی نمی ماند، زیرا سریعترین منطقه رشد شهری در شرق تورنتو است. اکثر ساکنان مونکتون انگلیسی صحبت می کنند، اما نزدیک به ۳۵٪ از ساکنان زبان فرانسه را برای ارتباط انتخاب می نمایند. اتاوا و مونترال تنها شهرهای کشور کانادا که مانند مونتکتون دو زبانه می باشند. در شهر مونتکتون دانشگاه Universite de Moncton، بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان کانادا در خارج از کبک نیز وجود دارد.

روش های مهاجرت به استان نیوبرانزویک

روش های مهاجرت به استان نیوبرانزویک

ویزای تحصیلی یکی از روش های ورود به کشور کانادا و ایالت نیوبرانزویک می باشد. دانشجویان با تحصیل در این ایالت می توانند از فرصت ۳ ساله ای که در اختیارشان است برای پیدا کردن کار استفاده نمایند و در صورت کار کردن برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند. مهاجران از ۴ روش قادر خواهند بود برای مهاجرت به استان نیوبرانزویک اقدام نمایند، که در ادامه به آنها اشاره می شود.

نیروی متخصص نیوبرانزویک

افراد در صورت کسب ۶۷ امتیاز مرحله اول نیروی متخصص فدرال قادر خواهند بود برای این روش مهاجرتی اقدام نمایند. مهم ترین فاکتور برای اقدام از روش نیروی متخصص نیوبرانزویک، دریافت دعوت نامه کاری از یک کارفرما در این ایالت می باشد. افراد تا ۵۵ سال، شانس اقدام از این روش مهاجرتی را دارا می باشند.

رانندگان کامیون در نیوبرانزویک

رانندگان کامیون در نیوبرانزویک

ایالت نیوبرانزویک برنامه مشخص و مستقلی را برای رانندگان کامیون در نظر گرفته است. این دسته از افراد با اخد دعوت نامه کاری از یک کارفرما در ایالت نیوبرانزویک قادر خواهند بود تا از این روش برای مهاجرت به این ایالت اقدام نمایند. دارا بودن ۲ سال سابقه کار در ۵ سال گذشته و اخذ دعوت نامه کاری با حداقل حقوق در نظر گرفته شده در ایالت نیوبرانزویک از شروط اصلی این روش مهاجرتی می باشد.

کارآفرینی نیوبرانزویک

افراد علاقه مند به مهاجرت به ایالت نیوبرانزویک در صورتی که شروط زیر را رعیت نمایند، قادر خواهند بود از روش کارآفرینی برای مهاجرت به این استان اقدام نمایند.

 • سن بین ۲۲ تا ۵۵
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک آیلتس
 • حداقل ارزش خالص ۶۰۰ هزار دلار که ۳۰۰ هزار دلار آن باید به صورت نقد باشد.
 • حداقل ۲۵۰ هزار دلار در مشاغل نیوبرانزویک سرمایه گذاری کنید و ۳۳ درصد مالکیت داشته باشید.
 • توافق نامه عملکرد تجاری را با دولت استانی نیوبرانزویک امضا کنید و مبلغ ۱۰۰ هزار دلار سپرده پرداخت کنید.
 • تجارت باید منافع اقتصادی قابل توجهی برای نیوبرانزویک ایجاد کند.
 • بیزینس پلان مناسب
 • قصد زندگی دائمی در نیوبرانزویک را داشته باشید.
کارآفرینی تحصیلات تکمیلی

کارآفرینی تحصیلات تکمیلی

دانشجویان در صورت تحصیل در دانشگاه های نیوبرانزویک مجوز اقدام از این روش مهاجرتی را دریافت می نمایند. از شروط اصلی کارآفرینی تحصیلات تکمیلی ایالت نیوبرانزویک می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • سن بین ۲۲ تا ۴۰ سال
 • نمره ۶ در آزمون آیلتس
 • حداقل دو سال تحصیلات تکمیلی تمام وقت را در دانشگاه یا کالج نیوبرانزویک سپری کرده باشند.
 • در طول دوره تحصیل در نیوبرانزویک زندگی کرده باشند.
 • مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی داشته باشند.
 • قصد زندگی دائمی در نیوبرانزویک را داشته باشند.

دانستنی های ایالت نیوبرانزویک

هر ساله تعداد زیادی از مهاجران، کانادا را به عنوان هدف اصلی خود برای زندگی انتخاب می نمایند. در میان ایالت های کانادا، ایالت نیوبرانزویک کمترین تعداد مهاجر را به خود اختصاص داده است. آشنایی از دانستنی های موجود در این ایالت به آن دسته از مهاجران علاقه مند برای ورود به نیوبرانزویک کمک شایانی می کند. در ادامه به ۱۰ دانستنی ایالت نیوبرازویک اشاره می شود.

 • ۳۵ هزار نفر از افراد نیوبرانزویک به دنبال کار می گردند.
 • ۶۳،۶۱۴ نفر کارمندان دولت و ۵۸۹۲۵ نفر باقیمانده کارمندان بخش خصوصی می باشند.
 • متوسط ​​اجاره آپارتمان سه خوابه در نیوبرانزویک ماهانه ۷۰۵ دلار است.
 • به طور متوسط ، فعالیت های تفریحی در ایالت نیوبرانزویک سالانه ۳،۱۵۶ دلار هزینه دارد.
 • درآمد نیمی از خانواده های نیوبرانزویک ۵۴۲۰۰ دلار یا کمتر است.
 • تقریباً ۴۰ هزار خانواده در نیوبرانزویک کمک های اجتماعی دریافت می کنند.
 • در نیوبرانزویک ۲۹ هزار و ۱۵۰ مادر تنها وجود دارد و تقریباً ۱۳،۲۳۴ نفر از آنها (۴۵/۴ درصد) در فقر زندگی می کنند.
 • ۱۰۷،۶۴۰ سالمند در نیوبرانزویک وجود دارد و تقریبا ۱۱،۷۳۳ (۱۰٫۹٪) از آنها در فقر زندگی می کنند.
 • ایالت نیوبرانزویک، کمترین میزان هزینه های زندگی را در میان ایالت های کانادا دارد.
 • نیوبرانزویک استان دو زبانه کاناداست.

نتیجه گیری

مهاجران علاقه مند برای زندگی در کانادا به ندرت ایالت نیوبرانزویک را به عنوان هدف نهایی خود برای زندگی در این کشور انتخاب می نمایند، ولی لازم به ذکر است که با توجه به مطالب عنوان شده می توان این ایالت را در لیست ایالت های منتخب درج نمود. رانندگان ماشین های سنگین و افرادی که امکان دریافت پیشنهاد کاری از این ایالت را دارند، از شانس بالاتری برای مهاجرت به نیوبرانزویک برخوردار می باشند.

هزینه های پایین تحصیل در کانادا و زندگی، شرایط مناسب و راحت کسب اقامت و رفتار مناسب با مهاجران از برترین مزایای زندگی در ایالت نیوبرانزویک می باشد. چه دلایلی باعث انتخاب ایالت نیوبرانزویک برای شما شده است؟ نظرات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین برای بررسی شرایط و انتخاب بهترین مسیر برای ورود به کانادا با مشاورین موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایالت نیوبرانزویک ایالت نیوبرانزویک ایالت نیوبرانزویک ایالت نیوبرانزویک ایالت نیوبرانزویک

شبکه های اجتماعی

arrow up