تحصیل در سنگاپور


افراد با هدف های متفاوتی به کشور سنگاپور مهاجرت می کنند. این اهداف شامل مهاجرت پزشکان، مهاجرت سرمایه گذاری و…….می باشد.

کشور سنگاپور، فاصله کمی با کشور مالزی دارد و یکی از اقتصادهای جدید و به روز در  قرن بیست و یکم محسوب می شود. در این کشور، مراکز علمی و آکادمیک بسیار معتبری وجود دارد ولی دانشجویان ایرانی زیادی در دانشگاه‌های کشور سنگاپور فعال نیستند.

سنگاپور، یکی از کشورهای آسیا به شمار می رود که زبان انگلیسی در حد خوب مانند  کشور فیلیپین، در آن رواج دارد و همه دانشگاه‌ها به این زبان تحصیل می کنند. کیفیت عالی تحصیل و زندگی در کشور سوئد در کنار فرصت های بورسیه متنوع خوب، موجب شده است تا ده‌ ها هزار دانشجو از تمامی جهان، دانشگاه‌ های این کشور را برای مقاطع گوناگون تحصیل در سنگاپور انتخاب کنند.

رشد علم در سنگاپور

رشد و افزایش علم در کشور سوئد از دهه هشتاد میلادی به بعد بسیار بیشتر از موفقیت های علمی و صنعتی بعضی از کشورهای آسیایی مثل مالزی یا حتی کره جنوبی بوده است. حتی بعضی از کشورهای طراز اول غرب مثل کشور فرانسه و هلند، رشدی پایین تر از کشور سنگاپور را در ۱۶ سال ابتدایی در هزاره سوم میلادی  به دست آورده اند.

هر ساله صدها دانشجو در رشته های متنوع علمی، مراکز تحقیقاتی و آکادمیک سنگاپور را برای ادامه دادن تحصیل خود انتخاب می کنند. به همین علت سنگاپور به یکی از پایتخت های علم و فناوری قاره آسیا در قرن بیست و یکم تبدیل شده است

 

شرایط تحصیل در سنگاپور

تحصیل در دوره های آموزشی سنگاپور

کشور سنگاپور امروزه به عنوان بارزترین اقتصاد جهان شناخته شده است. همچنین در رده پایین‌ترین نرخ فساد اداری  و یکی از اقتصادهای برتر قاره آسیا شناخته شده است. کشور سنگاپور بیشترین سرانه GDP را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است.  کشور  سنگاپور که یکی ار کشورهای کوچک آسیایی به شمار می رود، در سال گذشته بیشتر از ۵۰۰ میلیارد $ صادرات و کمتر از ۵۰۰ میلیارد $ واردات داشته است. این تراز مثبت تجاری، نقش مهم و موفقیت در تولید علم این کشور را در دنیای امروزی نشان می‌دهد.

کشور سنگاپور می‌تواند فرصت‌ های شغلی و تحصیلی گسترده و در کلاس های بین‌المللی برای شخص متقاضی به ارمغان آورد. فرصتی که مطمعنا در بیشتر کشورهای اروپایی، به این شکل نخواهد بود.

دانشگاه های کشور سنگاپور

در کشور سنگاپور ۳ دانشگاه وجود دارد که جزء برترین دانشگاه های مدرن جهان هستند. این دانشگاه ها در تولید مقالات در بخش های مختلف، سابقه طولانی دارند. این دانشگاه ها به خاطر کسب رتبه های بالا و معتبر بین دانشگاه های دنیا به خصوص در سال های اخیر توجه دانشجویان ایرانی را برای دریافت پذیرش جلب کرده اند.

از مزایای خوب دیگر این کشور، رفت و آمد آسان و راحت به ایران است که مشکلاتی که دانشجویان آمریکایی و کانادایی و …… برای رفت و آمد و اخذ ویزا دارند، را ندارد. بورس دانشگاه های سنگاپور برای هزینه های دانشجویان کافی می باشد. از طرفی به خاطر آنکه دانشگاه های سنگاپوری سطح علمی دانشجویان ایرانی را قبول دارند و پذیرش دانشجویان ایرانی با استقبال بیشتری مواجه است،اخذ پذیرش از این دانشگاه ها ساده تر به نظر می رسد.

دانشگاه ملی سنگاپور یا NUS یکی از ان ها به شمار می رود.

دانشگاه نانیانگ که فنی ترین دانشگاه این کشور و جزء قطب های علمی این کشور و حتی آسیا به شمار می رود

دانشگاه NTU در دهه اخیر، توانسته نقش بسیار مهمی در تولید کردن علم سنگاپوری ها در دنیا داشته باشد. این موضوع را دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که مقالات peer-review را در ژورنال های ISI به ویژه اسکپوپوس و الزیور جست و جو می کنند، متوجه می شوند.

سیستم های مطالعاتی کشور سنگاپور

حضور فعال دانشجویان و اساتید دانشگاه های کشور سنگاپور در فعالیت های علمی گوناگون از بیو فناوری گرفته تا بازاریابی، مدیریت و اقتصاد، موجب شده است تا نسبت تولید علم این کشور در مقایسه با جمعیت کم آن، خارق العاده باشد. پذیرش در دانشگاه های سنگاپور به هیچچ عنوان سخت نیست. دانشگاه های سنگاپور بر خلاف دانشگاه های سوئد و نروژ که با توجه به پوزیشن های تحصیلی دانشکده ها، نسبت به استخدام و پذیرش دانشجوی دکتری و سمتِ دکتری اقدام می کنند و محدودیت زمانی دارند، محدودیتی در پذیرش دانشجوی دکتری ندارند و دانشجویان می توانند در هر زمانی، برای تحصیل عالی در دانشگاه های کشور سنگاپور اقدام کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در سنگاپور تحصیل در سنگاپور تحصیل در سنگاپور تحصیل در سنگاپور تحصیل در سنگاپور

شبکه های اجتماعی

arrow up