تحصیل در مالتا


شرایط تحصیل در مالتا

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مالتا هستند پیش از هر اقدامی باید ابتدا اطلاعاتی را در خصوص این کشور اروپایی دریافت کرده و پس از آن نسبت به تحصیل در این کشور اقدام کنند. تحصیل در کشورهای مدرن جهان از سوی افراد بسیاری مورد توجه قرار دارد و دانشجویان بسیاری تمایل دارند تحصیلات خود را در کشورهای پیشرفته جهان ادامه دهند. مالتا ازجمله کشورهایی است که هرساله دانشجویان بسیاری دانشگاه این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند.

تحصیل در مالتا نیازمند آشنایی با زبان انگلیسی است چراکه آموزش در این کشور به زبان انگلیسی انجام می ­شود. البته دانشجویانی که در این کشور اروپایی به تحصیل اشتغال دارند بهتر است نسبت به زبان مالتایی نیز آشنایی داشته باشند. دانشگاه هایی که در کشور مالتا وجود دارد از نظر بین المللی در جایگاه بالایی قرار دارند. علاقه ­مندان تحصیل در کشور مالتا می توانند رشته های مختلفی را انتخاب کنند.

یکی از بزرگترین مشکلات علاقه مندان به تحصیل در اروپا، شرایط دشوار اخذ ویزای تحصیلی در کشور های حوزه شینگن و هزینه های تحصیلی گران قیمت در این کشور هاست. به همین دلیل بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا به خصوص دانشگاه های کشور انگلستان و آمریکا شعبه های متعددی از دانشگاه های خود را در کشور مالت تاسیس کرده اند تا ایشان هم در جهت اخذ ویزای تحصیلی با مشکلات کمتری روبرو باشند و هم هزینه تحصیل و زندگی کمتری را این کشور پرداخت نمایند.

دانشگاه های برتر مالتا

تحصیل در مالتا یکی از گزینه های برتر برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه انگلیسی زبان می باشد. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه Middlesex  انگلستان اشاره کرد که که در شمال غرب پایتخت این کشور، دانشکده مدیریت بازرگانی خود را ایجاد کرده است. دیگر دانشگاه، دانشگاه مالت (university of malta) است که بزرگترین دانشگاه کشور مالتا می باشد در حدود ۱۱ هزار دانشجو که حدود ۷ هزار نفر از ایشان دانشجوی خارجی می باشند،در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مقاطع تحصیل در مالتا

به صورت کلی تحصیلات قبل دانشگاهی در کشور مالتا به ۴ گروه مهد کودک، مدرسه ابتدایی، مدرسه متوسطه و دبیرستان تقسیم می شود. فرزندان از ۳ یا ۴ سالگی می توانند برای دوره مهد کودک اقدام کنند. مدرسه ابتدایی دوره ۵ ساله است و حداقل یک مدرسه در هر شهر وجود دارد. مدرسه متوسطه هم ۵ سال به طول می انجامد و دانش آموزان باید ریاضیات، انگلیسی، مالتی، موضوع علمی و یک زبان خارجی را فرا گیرند.

مالتا,مالتا,مالتا

تحصیلات تا پایان متوسطه به صورت اجباری برگزار می شود. دبیرستان دو سال ادامه می یابد تا دانش آموزان به ۱۸ سالگی برسند و آمادگی خود را برای امتحانات A-Level فراهم می کنند که برای ورود به دانشگاه ضروری است.

تحصیل کارشناسی در مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا باید نسبت به دوره های آموزشی مختلف اطلاعات کامل را در اختیار داشته باشند و بدانند که تحصیل در دوره کارشناسی مالتا حدود۴ سال به طول خواهد انجامید. متقاضیان برای تحصیل در دوره کارشناسی مالتا باید حداقل نمره۶ را در آزمون آیلتس دریافت کرده و مدرم زبان انگلیسی معتبری را ارائه دهند. دانشجویانی که نسبت به زبان انگلیسی هیچ اطلاعی ندارند می توانند پیش از ورود به دانشگاه ­های این کشور ابتدا در کالج زبان شرکت کرده و پس از یک سال مدرک زبان مورد نیاز خود را دریافت کنند.

متقاضیان و یا افرادی که تمایل دارند در دانشگاه ­های اروپایی و انگلیسی معتبری به تحصیل اشتغال داشته باشند می توانند تحصیل در دوره های آموزش زبان انگلیسی مالتا را انتخاب کرده و آمادگی لازم را به دست بیاورند. آموزش زبان انگلیسی در مالتا توسط اساتید مجربی آموزش داده خواهد شد.

هزینه ­ای که برای تحصیل در دوره های آموزش زبان انگلیسی مالتا باید پرداخت شود با توجه به مدت تحصیل تعیین می ­شود. هزینه ای که برای دوره ­های ۸ ماهه باید پرداخت شود حدود ۳۰۰۰ یورو بوده اما متقاضیان برای تحصیل در دوره های یک ساله باید مبلغ ۴۰۰۰ یورو را پرداخت نمایند.

تحصیل کارشناسی ارشد در مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا چنانچه دوره کارشناسی ارشد را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند ابتدا باید نسبت به شرایط تحصیل در این دوره اطلاعات لازم را دریافت کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالتا حدود ۱ تا ۲ سال به طول خواهد انجامید. دانشجویانی که به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالتا اشتغال دارند ابتدا باید دروس تخصصی خود را پاس کرده و پس از اتمام دوره و دریافت مدرک تحصیلی معتبر می ­توانند شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند. البته دانشجویانی که تمایل دارند در بازار کار جایگاه بهتری داشته و به شغل مناسبی دست پیدا کنند می ­توانند در مقطع دکتری به تحصیل بپردازند.

یکی از مهم ­ترین مزایای تحصیل در مالتا آموزش به زبان انگلیسی است. افرادی که در کشور مالتا زندگی می کنند، مالتایی را به ­عنوان زبان گفتاری خود انتخاب می کنند. دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور اروپایی به تحصیل اشتغال دارند به علت آموزش زبان انگلیسی نیازمند یادگیری این زبان نخواهند بود.

پایین بودن هزینه تحصیل از دیگر مزایایی به شمار می رود که موجب شده بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در مالتا باشند. کیفیت بالای زندگی و تحصیل در این کشور دانشجویان را وادار می کند تا دانشجویان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. پایین بودن هزینه تحصیل و برخورداری از کیفیت بالای زندگی باعث می شود دانشجویان دانشگاه های معتبر مالتا را برای ادامه تحصیل در نظر بگیرند.

تحصیل دکترا در مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا اگر تمایل داشته باشند مقطع دکتری را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند باید به خاطر داشته باشند که تحصیل در این دوره حدود ۳ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید. البته مدت تحصیل در مقطع دکتری مالتا بیش از هرچیزی به به تلاش و پشتکار دانشجو بستگی دارد.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری مالتا باید پایان نامه علمی خود را نیز ارائه داده و دفاعی های برای آن آماده کنند. چنانچه دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری مالتا بتوانند نمره قبولی را در امتحانات پایانی دریافت کرده و هیئت علمی دانشگاه پایان نامه و دفاعیه آنها را تائید کنند مدرک دکتری خود را دریافت خواهند کرد. پس از دریافت مدرک افراد می ­توانند در هر کشوری که تمایل دارند با در نظر گرفتن رشته تحصیلی خود شغل مناسبی را پیدا کنند.

مالتا,مالتا,مالتا

دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه ­های مالتا سپری می کنند، می توانند از بورسیه های تحصیلی مختلفی نیز برخوردار شوند. برخورداری از بورسیه تحصیلی دانشگاه های مالتا از دیگر مزایای تحصیل در این کشور به شمار می رود که به دانشجویان بین ­المللی تخصص می ­یابد.

حق کار و هزینه های تحصیل در مالتا

متقاضیان ادامه تحصیل در کشور مالتا پیش از اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور باید نسبت به هزینه زندگی و تحصیل نیز توجهات لازم را داشته باشند.

حق کار

متقاضیان تحصیل در کشور مالتا این اجازه را دارند که در طول هفته به مدت ۲۰ ساعت به کار دانشجویی پرداخته و بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی و تحصیل  را بپردازند. به صورت میانگین به ازای هر ساعت کار در مالتا بین ۵ تا ۸ یورو دستمزد در نظر گرفته می شود.

هزینه های تحصیل

هزینه ای که برای تحصیل در مالتا باید پرداخت شود نیز حدود ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو به صورت سالیانه است. در تعیین هزینه زندگی و تحصیل، رشته و دوره تحصیلی دانشجو و همچنین دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کند تاثیر خواهد داشت.

هزینه های زندگی

هزینه ای که افراد برای زندگی باید بپردازند برای هرماه مبلغی در حدود ۱۰۷۵ یورو خواهد بود. البته این مبلغ تقریبی بوده و دانشجویان حدود ۵۰۰ یورو را برای محل اقامت خود در نظر می ­گیرند. حدود ۲۵۰ یورو نیز به ­عنوان هزینه خوراک در مالتا تعیین شده و دانشجویان برای خرید کتاب و لوازم تحریر نیز باید مبلغ ۷۰ یورو را بپردازند. متقاضیان تحصیل در مالتا باید در نظر داشته باشند که هزینه حمل و نقل حدود ۴۰ یورو بوده و سبک زندگی هر فردی می تواند در افزایش و یا کاهش هزینه زندگی در مالتا تاثیر مستقیم داشته باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی مالتا

مدارک مورد نیاز برای برای درخواست ویزای تحصیلی مالتا به شرح زیر می باشد.

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی در کنار ریز نمرات آن
 • ارائه مدرک زبان معتبر با حداقل نمره تعیین شده
 • ارائه پاسپورت متقاضی که حداقل اعتبار آن حدود ۶ ماه است
 • ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی
 • معرفی حساب بانکی که بتواند به عنوان پشتوانه مالی محسوب شده و درصورت نیاز هزینه ­های زندگی و تحصیل دانشجو را تامین کند.
 • ارائه گواهی عدم سوءسابقه
 • ارائه گواهی سلامت که نشان می دهد دانشجوی متقاضی هیچ ­گونه بیماری واگیرداری را مبتلا نیست
 • ارائه تاییدیه از سوی سفارت که نشان می دهد مدارک متقاضی هیچ ­گونه مشکلی ندارد. متقاضیان تحصیل باید توجه داشته باشند که مدارک ارائه شده به سفارت بدون هیچ گونه نقصی باشد. چنانچه مدارک ارائه شده دچار نقص باشد زمان مصاحبه به وقت دیگری موکول شده و متقاضی باید زمان دیگری را جهت ارائه مدارک و انجام مصاحبه دریافت کنند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار برند آریاناپارس بوده که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تحصیل در مالتا تحصیل در مالتا تحصیل در مالتا تحصیل در مالتا تحصیل در مالتا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up