تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا


سالیان زیادی است که برخی افراد علاقمند به مهاجرت به کشورهای دیگر شده اند. یکی از این کشورهای خارجی که امروزه پذیرای افراد خارجی شده است کشور کانادا است.

 افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند با اهداف متفاوتی اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. اهدافی مانند مهاجرت تحصیلی کانادا، مهاجرت پزشکان، مهاجرت سرمایه گذاری و….

تحصیل در کانادا برای داوطلبان خارجی از مقطع دبستان تا دوره‌های دانشگاهی امکان پذیر است. داوطلبان می توانند با مهاجرت به این کشور در مقطع تحصیلی دلخواه خود ادامه تحصیل بدهند.

هر ساله بیشتر از ۱۵۰ هزار دانشجو از کشورهای گوناگون برای ادامه تحصیل از طریق مهاجرت تحصیلی کانادا اقدام می کند و به این کشور وارد می شود. تحصیل در کشور کانادا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی سات.

تحصیل در دوره های کالج در کانادا

یکی از دوره های تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا دوره های کالج است. در دوره های کالج بیشتر روی مهارت های کاربردی که مربوط به بازار کار است تمرکز می شود. بنابراین دانشجو بایستی این دوره را به خوبی پشت سر بگذارد تا بتواند در آینده که وارد بازار کار شد در زمینه شغلی خود موفق باشد.

دوره‌های کالج در کشور کانادا خیلی مورد قابل استقبال قرار گرفت. تعداد زیادی از دانشجویان کانادایی و خارجی در این دوره‌های کالج تحصیل می‌کنند.

 شرایطی که برای ورود به دوره های کالج در کانادا وجود دارد  نسبت به دانشگاه‌ها ساده تراست اما اخذ ویزای دانشجویی به وسیله ثبت نام درکالج کانادایی کمی سخت تر است. ویزا موندیال نماینده کلیه کالج‌های کانادا هست. و برای دریافت ویزای تحصیلی به وسیله کالج‌های کانادا به صورت تخصصی کار می کند.

انتخاب کردن نوع دوره و نوع کالج در دریافت سکونت دایمی خیلی اهمیت دارد.

تحصیل در کانادا

دوره کارشناسی در کانادا

دوره کارشناسی در کانادا در کلیه استان‌ها به جز استان کبک بعد از گذراندن کلاس دوازدهم دبیرستان شروع می شود.

دوره لیسانس در کانادا ۴ سال است. اما در استان کبک بعد از تمام کردن کلاس یازدهم دبیرستان، دانشجو می‌تواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت  کند و بعد وارد دوره لیسانس به مدت ۳سال شود.

دوره کارشناسی ارشد در کانادا

یکی از دوره های تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا، دوره کارشناسی ارشد است.

دوره کارشناسی ارشد در کانادا بین ۱ تا ۲ سال است.این دوره به صورت ریسرچ یا کورس ارائه می‌گردد. در دوره های course-based دانشجو شرکت می کند  و بعد از گذراندن واحدهای درسی مدرک فوق لیسانس خود را اخذ می کند.

در دوره های فوق لیسانس دانشجو بایستی با کمک استاد راهنمای خودش، پایان نامه بنویسد. بعضی  از دوره های کارشناسی ارشد ترکیبی هستند و شامل کورس و ریسرچ  است

دوره دکتری در کانادا

یکی از مقاطع دیگر برای تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا دوره دکتری است. دوره دکتری در کشور کانادا به مدت ۳ تا ۵ سال است.

 در دوره دکتری  دانشجو حتما یک پروژه را باید ارائه بدهد. اکثر پروژه‌ها به وسیله شرکت های بزرگ ساپورت می شوند. به همین خاطر اکثر پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان فاند یا کمک هزینه تحصیلی می دهند.

 ممکن است فاندها شهریه دانشجو را پوشش بدهد یا مبلغی اضافه بر آن نیز به دانشجو بدهد تا هزینه‌های زندگی او را پوشش بدهد. دوره دکتری در کشور کانادا دارای کورس است.

یکی دیگر از مقطع تحصیل در کشور کانادا دوره دیپلمای عالی است.

دوره دیپلمای عالی در کانادا

 دوره دیپلمای عالی برای دانشجویانی است که مدرک کارشناسی دارند ولی در مقطع کارشناسی ارشد نمی خواهند پایان نامه یا کارورزی انجام بدهند.

 دوره دیپلمای عالی شامل ۳۰ واحد درسی است که بعد از تمام شدن، موجب می شود دانشجو مدرک Graduate Diploma را دریافت کند. داشنجویانی که قصد دارند مدرک فوق لیسانس را بعد از اتمام  این دوره بگیرند می‌توانند با گذراندن ۱۵ واحد دیگر مدرک فوق لیسانس را اخذ کنند.

بنابریان تحصیل در کشور کانادا دارای مقاطع مختلفی است. دانشجویانی که دوست دارند در هر مقطعی تحصیل خود را ادامه بدهند بایستی شرایط آن دوره را رعایت کنند. با رعایت شرایط می توانند مدرک موردنظر را دریافت کنند.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا تحصیل در مقاطع مختلف در کشور کانادا

شبکه های اجتماعی

arrow up