تحصیل در هلند


تحصیل در هلند آرزو بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می باشد افراد زیادی رسیدن به این رویا را بسیار سخت و دشوار می پندارند ولی با آگاهی از شرایط و مقررات تحصیلی می توان به راحتی برای ورود به مراکز علمی این کشور اقدام کرد. کشور هلند به دلیل داشتن مراکز علمی و دانشگاهی معتبر، محیط اجتماعی و فرهنگی مناسب و… مورد توجه بسیاری برای ادامه تحصیل می باشد.

متقاضیان تحصیل در هلند در ابتدا با سوالات بسیاری مانند : هزینه تحصیل در هلند چه مقدار است؟ دانشگاه های برتر هلند کدامند؟ شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند به چه صورت است؟ دوره های تحصیلی در کشور هلند به زبان انگلیسی هم ارائه می شود؟ و… مواجهه می شوند که در ادامه علاوه بر سوالات فوق به توضیح کامل شرایط تحصیل در هلند می پردازیم، پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل در هلند

هلند از جمله کشورهای پیشرفته و توسعه یافته در اروپا می باشد که سالانه پذیرای مهاجران فراوانی است. تحصیل در هلند یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد، طبق آمار انتشار یافته از سوی اداره مهاجرت بیش از ۶۰ درصد از مهاجران هلند را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. تحصیل در هلند در کلیه مقاطع تحصیلی با شرایط متفاوت امکان پذیر است.

سیستم آموزشی هلند

کلیه مقاطع تحصیلی در هلند از پیش دبستانی گرفته تا بالاترین مقاطع دانشگاهی زیر نظر یک سیستم آموزشی یکپارچه و قانونمند اداره می شوند. سیستم آموزشی هلند به ۳ دسته اصلی تقسیم می شود تحصیلات اجباری در مقطع ابتدایی، مقطع متوسطه و مقاطع دانشگاهی که هر یک از این مقاطع از زیر مجموعه های متنوعی تشکیل گردیده اند. در ادامه توضیحات مفیدی در این رابطه ارائه خواهیم نمود.

هلند,هلند,هلند

مقاطع تحصیلی در هلند

بر اساس رویه سیستم آموزشی هلند تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه برای عموم اجباری است و از سن ۵ سالگی مشمول کودکان می شود. اغلب مدارس در کشور هلند با زبان هلندی دروس را ارائه می نمایند، البته مدارس ۲ زبانه و مدارس بین المللی نیز در این کشور مشغول به فعالیت می باشند که امکان تحصیل با زبان انگلیسی نیز در این مدارس وجود خواهد داشت. این مقطع به ۲ بخش تحصیلات ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود.

تحصیل در مدارس هلند

تحصیل در هلند برای دانش آموزان ابتدایی معمولاً ۸ سال به طول می انجامد و پس از گذراندن این دوره دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند. در دوره دبستان معمولا دروس ریاضی، علوم طبیعی و اجتماعی و زبان و ادبیات هلندی ارائه می گردد و دانش آموزان در صورت موفقیت در این دوره می توانند برای ادامه تحصیل در دوره دبیرستان اقدام کنند. دوه متوسطه در هلند به ۳ بخش متفاوت تقسیم می گردد که شامل موارد ذیل می باشد:

 • آموزش متوسطه فنی حرفه ای مقدماتی (vmbo) – دوره ۴ ساله
 • آموزش متوسطه عمومی (havo) – دوره ۵ ساله
 • آموزش پیش دانشگاهی (vwo) – دوره ۶ ساله

دانش آموزان با توجه به هدف خود نسبت به آینده تحصیلی و علایق شخصی می توانند در دوره های مذکور شرکت نمایند و پس از گذراندن دوره تحصیلی مورد نظر وارد دانشگاه شوند. دبیرستان های هلند به ۳ دسته دولتی، خصوصی و بین المللی تقسیم می شوند که هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی و بین المللی معمولا بالا می باشد.

تحصیل کارشناسی در هلند

دروس مقطع کارشناسی ارشد در اغلب دانشگاه های هلند به زبان هلندی یا آلمانی ارائه می گردد، از این رو دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور و تحصیل در این مقطع به مدرک زبان b2 آلمانی یا هلندی نیاز خواهند داشت. تحصیل در هلند برای مقطع لیسانس مانند اکثر کشورهای اروپایی بسته به رشته مورد نظر بین ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد.

لازم به ذکر است این امکان برای دانشجویان بین المللی که با زبان هلندی آشنایی ندارند وجود دارد که وارد دوره های زبان هلندی شوند و پس از گذراندن دوره های زبان این کشور وارد دانشگاه شوند، البته به دانشجویان توصیه می گردد جهت سهولت در اخذ پذیرش و فرایند صدور ویزای تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز قبل از ورود به دانشگاه اخذ نمایند.

تحصیل در هلند مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در هلند طیف وسیعی از رشته های مختلف را در بر می گیرد که با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می گردد. طول دوره کارشناسی ارشد در هلند معمولاً ۲ ساله است و دانشجویان بین المللی می توانند با ارائه مدرک زبان ایلتس ۶٫۵ برای تحصیل در هلند اقدام کنند.

بر اساس قوانین و رویه سیستم آموزشی هلند تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اغلب رشته های تحصیلی از ۲ بخش تئوری و عملی تشکیل می گردد. این موضوع گامی مثبت در راستای آشنایی و فهم هرچه بیشتر دانشجویان از دروس ارائه شده می باشد.

تحصیل دکترا در هلند

مقطع دکترا در هلند نوعی شغل محسوب می شود. در واقع دانشجویان مقطع دکترا ماهیانه از دانشگاه حقوق دریافت می نمایند، در عوض فعالیت مستمری در امور تحقیقاتی دانشگاه و حتی تدریس در مقطع کارشناسی ارشد خواهند داشت. طول دوره تحصیلی در مقطع دکترا ۴ سال می باشد و مدرک مورد نیاز این مقطع ایلتس ۷ خواهد بود.

دانشجویان مقطع دکترا در هلند مستقیماً زیر نظر یکی از اساتید دانشگاه مشغول به فعالیت خواهند بود، این اساتید در ارتباط با تهیه پایان نامه دکترا به دانشجویان راهنمایی های مفیدی ارائه می نمایند. از دیگر مزایای تحصیل در هلند می توان به رایگان بودن تحصیل در اکثر رشته های مقطع دکتری اشاره کرد.

هلند,هلند,هلند

دانشگاه های هلند

بسیاری از دانشگاه های هلند از قدمت فراوانی برخوردار می باشند، در کنار سابقه طولانی دانشگاه های این کشور در اغلب زمینه های علمی و پژوهشی طی سالهای اخیر پیشرفت های چشمگیری را تجربه نموده اند. به طور کلی دانشگاه های هلند را می توان به ۲ دسته تقسیم نمود، دسته اول موسسات آموزشی که اکثراً در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فعالیت دارند و دسته دوم که در غالب دانشگاه های سنتی مشغول به فعالیت هستند و کلیه مقاطع تحصیلی را ارائه می نمایند.

تحصیل در هلند مزایای بسیاری دارد زیرا این کشور که دانشگاه های بسیار معتبری در سطح بین المللی دارد، به طوری که طبق آمار انتشار یافته از سوی مرکز جهانی QS بیش از ۱۰ دانشگاه این کشور بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

نام دانشگاهQS RANKING 2020ARWU RANKING 2020
دانشگاه صنعتی دلفت۵۰۱۵۱
دانشگاه آمستردام۶۴۱۰۱
دانشگاه صنعتی آیندهوون۱۰۲۳۰۱
دانشگاه گرونینگن۱۱۴۶۵
دانشگاه لیدن۱۱۸۸۲
دانشگاه اوترخت۱۲۰۴۹
دانشگاه واژنینگن۱۲۵۱۵۲
دانشگاه آراسموس روتردام۱۸۳۶۸
دانشگاه تونت۱۸۶۴۰۱

نزدیک به ۲ دهه پیش هلند دارای ۴ دانشگاه مطرح بود که در شهرهای آمستردام و روتردام قرار داشتند، اما اکنون اغلب شهرهای هلند دارای دانشگاه های بسیار مطرح و شناخته شده می باشند. این موضوع پیشرفت محسوس دانشگاه های هلند در کلیه زمینه های تحقیقاتی و علمی را اثبات می نماید.

هلند,هلند,هلند

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند

۱٫ دانشگاه واگنینگن

دانشگاه واگنینگن از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند است. این موسسه ی آموزشی و تحقیقاتی معتبر در سال ۱۹۱۸ تاسیس شد و به ارائه ی خدمات آموزشی در حوزه ی صنایع غذایی، منابع طبیعی، کشاورزی، علوم پایه و رشته های زیر مجموعه آن ها می پردازد.

برآورد شهریه ی این دانشگاه برای سالیانه ۱۷٫۶۱۶ یورو اعلام شده است. اما باید به این نکته ی بسیار مهم توجه کنید که این مقدار هزینه می تواند در مقاطع تحصیلی مختلف متغیر باشد.

۲٫ دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام  در لیست بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند است همچنین این موسسه ی آموزشی در حال ارتقای ارائه ی خدمات خود به دانشجویان بین المللی در سال های گذشته بوده است. برای پذیرش در این دانشگاه باید مدرک دیپلم، نمره معدل دیپلم، مدرک فارغ التحصیلی از دوره متوسطه، سطح زبان انگلیسی و…. را به محل تحصیل خود ارائه دهید تا مورد بررسی مسئولین دانشگاه قرار بگیرد و در صورت تایید شما می توانید وارد این دانشگاه شوید.

۳٫ دانشگاه لیدن

این موسسه ی آموزشی معتبر از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در هلند است و شما می توانید برای تحصیل در رشته های مختلف و برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به یکی از زبان های انگلیسی و یا هلندی اقدام نمایید.

۴٫ دانشگاه اراسموس روتردام

۵٫ دانشگاه اوترخت

۶٫ دانشگاه صنعتی دلفت

۷٫ دانشگاه گرونینگن

۸٫ دانشگاه آزاد آمستردام

۹٫ دانشگاه ماستریخت

۱۰٫ دانشگاه رادبود

ددلاین دانشگاه های هلند

برای تحصیل در هلند باید از زمان پذیرش دانشگاه ها مطلع بود. در این کشور دانشگاه ها معمولا دو بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کنند که یک بار در ترم پاییز و مرحله بعد در ترم زمستان می باشد. برای ورود به دانشگاه های مورد نظر باید حداقل ۶ ماه قبل از ددلاین، مدارک مورد نیاز را آماده کرد و برای اخذ پذیرش به دانشگاه ارسال کرد.

هلند,هلند,هلند

بهترین رشته های تحصیلی در هلند

 1. پزشکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در هلند است که سالیانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در این رشته به کشور هلند مهاجرت می کنند.
 2. دندان پزشکی بر اساس آخرین نظرسنجی های اعلام شده از طرف دانشجویان بین المللی این رشته از بهترین رشته ها برای تحصیل در هلند است که سالیانه دانشجویان بسیاری از سر تا سر جهان برای تحصیل در این رشته به کشور هلند سفر می کنند.
 3. داروسازی از پر درآمد ترین رشته ها برای تحصیل در هلند است و فارغ التحصیلان این رشته از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار می شوند.
 4. مهندسی
 5. معماری
 6. مدیریت
 7. تجارت و گردشگری
 8. اقتصاد
 9. حقوق
 10. عمران
 11. جامعه شناسی
 12. روانشناسی
 13. بانکداری
 14. هنر و موسیقی
 15. مدیریت شهرسازی
 16. زیست شناسی
 17. فیزیک
 18. ریاضیات

هلند,هلند,هلند

مزایای تحصیل در هلند

بدون شک هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان است، اگر اهل دوچرخه سواری و لذت بردن از مناظر طبیعی حیرت انگیز هستید قطعاً این کشور جذابیت های فراوانی برای شما خواهد داشت. علاوه بر مناظر طبیعی زیبا از لحاظ تولید ناخالص داخلی و سرانه درآمد فردی هلند بین ۱۵ کشور برتر جهان قرار دارد. در ادامه این مطلب با مهم ترین مزایای تحصیل در هلند بیشتر آشنا خواهیم شد.

موقعیت های شغلی مناسب

مطمئناً یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان تامین هزینه های زندگی و تحصیل در هلند است. خوشبختانه در این مورد اصلاً جای نگرانی وجود ندارد. اقتصاد هلند کاملاً متکی به تولید و خدمات است، با اجرای سیاست های مالی دقیق در جهت ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت های تجاری و تولیدی همواره نیاز به نیروی کار در این کشور وجود دارد. از این رو دانشجویان بین المللی جهت به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی خود با مشکل چندانی روبرو نخواهند بود.

هلند رهبر رشته های فنی در جهان

همانگونه که اشاره گردید هلند از شرایط اقتصادی ایده الی برخوردار است. این کشور یکی از قطب های صنعتی اروپا و حتی جهان می باشد، با توجه به تعامل بسیار عمیق بین دانشگاه های هلند با کارخانجات، برندها و شرکت های معتبر و شناخته شده نظیر شل، هنیکن، فیلیپس، KLM ،ING و … دانشجویان به راحتی می توانند حین تحصیل در هلند با فضای کسب و کار به صورت عملی آشنا شوند، از این رو به جرات می توان گفت که دانشجویان رشته های فنی در این کشور نسبت به کشورهای دیگر پیشرفت بسیار متفاوتی را تجربه خواهند کرد.

امکان اخذ اقامت دائم هلند

بدون تردید اخذ اقامت دائم هلند و بهره مندی از مزایای شهروندی این کشور یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در هلند است. طبق قوانین مهاجرتی هلند افرادی که در دانشگاه های این کشور تحصیل خود را به اتمام رسانده اند ۶ ماه فرصت خواهند داشت مشغول به کار شوند و پس از ۳ الی ۵ سال اقامت دائم خود را دریافت نمایند. با توجه به شرایط اقتصادی مطلوب و نیاز روزافزون بازار کار به نیروی انسانی تحصیلکرده در کشور هلند به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب با درآمد قابل قبول امر دشواری نخواهد بود.

هلند,هلند,هلند

معایب تحصیل در هلند

زندگی در هر کشوری یک سری مزایایی به همراه دارد و یک سری معایب، تحصیل در هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان در ارتباط با شرایط تحصیل و زندگی در هلند و رسیدن به یک جمع بندی برای اتخاذ تصمیم درست در ادامه این مطلب به معایب تحصیل در هلند اشاره خواهیم نمود.

یادگیری زبان هلندی

قطعاً یادگیری زبان های گوناگون امر دشواری به شمار می آید، خوشبختانه اغلب مردم در کشور هلند به زبان انگلیسی آشنایی دارند ولی برای به دست آوردن موقعیت های شغلی بهتر و برقراری ارتباط موثرتر با افراد جامعه جهت انجام امور روزمره آشنایی با زبان هلندی الزامی می باشد. لازم به ذکر است یادگیری زبان این کشور امری دشوار و زمانبر خواهد بود که این موضوع به یکی از چالش های تحصیل در هلند تبدیل شده است.

هزینه های بالای خدمات درمانی

یکی از معایب اصلی تحصیل در هلند هزینه های درمانی بالای این کشور است. البته برای شهروندان هلندی انجام مراحل درمانی در اغلب موارد به صورت رایگان صورت می پذیرد ولی دانشجویان بین المللی و یا مهاجرانی که موفق به دریافت شهروندی هلند نشده اند برای بهره مندی از خدمات درمانی مستلزم پرداخت هزینه های سنگین می باشند.

هلند,هلند,هلند

حق کار و هزینه تحصیل در هلند

با توجه به هزینه های نسبتاً بالای زندگی و تحصیل در هلند، اجازه کار قانونی و کسب درآمد حین تحصیل جهت پرداخت بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در هلند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه با قوانین کار دانشجویی بیشتر آشنا خواهیم شد.

حق کار دانشجویی در هلند

طبق قوانین مهاجرتی هلند دانشجویان بین المللی بسته به مقطع تحصیلی و شرایط کلی اجازه کار در این کشور را خواهند داشت. به طور کلی دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت.

در حال حاضر حداقل حقوق دریافتی در کشور هلند مانند اغلب کشورهای اروپایی بین ۱۰ تا ۱۴ یورو به ازای هر ساعت خواهد بود. از این رو دانشجویان بین المللی در صورت اشتغال قادر به پرداخت بخش اعظمی از هزینه های خود خواهند بود.

هزینه های تحصیل در هلند

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت برای دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل در کشور مورد نظر است. در واقع این موضوع تاثیر بسزایی روی انتخاب مقصد دانشجویان جهت ادامه تحصیل خواهد داشت.هزینه های تحصیل در هلند بسته به دانشگاه، مقطع و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. هزینه های تحصیل در هلند نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی نظیر ایتالیا، فرانسه، نروژ، آلمان، لهستان و … بالاتر است. از این رو دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل در اروپا راهی کشورهای دیگری می شوند. در ادامه به هزینه های تحصیل در مدارس و دانشگاه های هلند در سال ۲۰۲۱ اشاره خواهیم کرد :

دورههزینه سالانه
مدارس بین المللی۵ تا ۲۲ هزار یورو
کارشناسی۶ تا ۱۰ هزار یورو
کارشناسی ارشد۷ تا ۲۰ هزار یورو
دکتریمعمولا رایگان

هزینه های زندگی در هلند

طبیعتا در کنار هزینه های تحصیل در هلند، هزینه های زندگی در این کشور نیز باید مد نظر قرار گرفته شود. هزینه های زندگی مانند حمل و نقل، خوراک، پوشاک، مسکن و… برای یک نفر در کشور هلند حدود ۸۵۰ یورو در ماه می باشد. البته هزینه مذکور برای یک زندگی عادی و معمولی در نظر گرفته شده است. در ادامه به برخی از هزینه ها در کشور هلند اشاره خواهیم کرد :

عنوانهزینه
یک وعده غذا۱۵ یورو
۱ کیلو برنجحدود ۲ یورو
۱۲ عدد تخم مرغحدود ۲٫۵ یورو
۱ کیلو فیله مرغحدود ۸٫۵ یورو
۱ کیلو گوشت قرمزحدود ۱۴٫۵ یورو
۱ کیلو سیب زمینیحدود ۱٫۵ یورو

هلند,هلند,هلند

مراحل اخذ ویزای تحصیلی هلند

قدم نخست برای اخذ ویزای تحصیلی هلند دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور است. متقاضیان تحصیل در هلند می توانند پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه و تهیه دیگر مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی خود به سفارت هلند مراجعه نمایند.

اخذ پذیرش از دانشگاه های هلند

شرایط و قوانین دانشگاه های هلند در ارتباط با صدور نامه پذیرش بسته به رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت خواهد بود. در واقع دانشجویان بین المللی بسته به مقطع و رشته تحصیلی خود ملزم به ارائه مدارک گوناگونی نظیر مدرک زبان، رزومه تحصیلی و … خواهند بود. در صورت تایید مدارک از سوی دانشگاه مورد نظر افراد متقاضی با پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت شهریه دانشگاه می تواند نامه پذیرش خود را دریافت نماید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند

متقاضیان تحصیل در هلند می توانند پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور و تهیه دیگر مدارک مورد نیاز از قبیل نامه تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در هلند به مدت یکسال، STUDY PLAN، مدرک زبان و … برای دریافت ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. معمولاً مدت زمان مورد نیاز سفارت برای بررسی مدارک و جواب دهی در خصوص درخواست ویزای تحصیلی بین ۲ الی ۴ هفته می باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در هلند

ما در این مطلب قصد داریم شما را مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند آشنا کنیم این مدارک ضروری به شرح زیر است:

 1. ارائه ی مدارک معتبر هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت دارای اعتبار، عکس پرسنلی
 2. ارائه ی گواهی معتبر عدم سوء پیشینه و جرایم خلافکاری برای اخذ ویزای تحصیلی هلند الزامی است.
 3. ارائه ی مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با ترجمه به زبان انگلیسی
 4. اگر دانشجو دارای مدرک معتبر مرتبط با آموزش زبان انگلیسی در سطوح مختلف آیلتس و تافل است باید برای اخذ ویزای تحصیلی هلند به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد.
 5. ارائه ی گواهی معتبر تحت عنوان انگیزه‌ نامه یا توصیه‌ نامه برای تحصیل در هلند در مقطع ارشد و دکتری ضروری است.
 6. ارائه ی سوابق کاری و تحصیلی به همراه کپی مدارک
 7. ارائه ی گواهی های لازم برای اثبات تمکن مالی و پرداخت هزینه های مربوط به کار یا تحصیل
 8. تکمیل بدون نقص مدارک مربوط به اخذ ویزای تحصیلی هلند
 9. شما باید فیش واریزی مربوط به پرداخت شهریه دانشگاه خود را ارائه دهید.
 10. ارائه ی نامه ی پذیرش یا تاییدیه تحصیلی از دانشگاه مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیلی هلند الزامی است.
 11. شما باید گواهی معتبری را مبنی بر تایید سلامت پزشکی خود به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید.

هلند,هلند,هلند

اقامت پس از تحصیل در هلند

۱٫ اقامت پس از تحصیل از طریق کاریابی

دانشجویان می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در هلند از طریق استخدام در شغل مورد نظر و تحویل گواهی کارفرمای خود نوع ویزا را از تحصیلی به کاری تغییر دهند و به این ترتیب اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند.

۲٫ اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات خود می توانند از طریق سرمایه گذاری در پروژه های کاری مختلف اقامت دائم شان را در این کشور اخذ نمایند ضمن اینکه از حمایت های دولت برخوردار می شوند

۳٫ اقامت پس از تحصیل از طریق ازدواج

دانشجویان می توانند از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت این کشور را دارد اقامت دائم شان را در هلند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود اخذ نمایند.

ضمن اینکه برای دریافت این مجوز لازم است شما تمکن مالی و محل اقامت خود را به صورت مشخص برای دولت این کشور به اثبات برسانید.

۴٫ اقامت پس از تحصیل از طریق پناهندگی

دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات در این کشور می توانند از طریق ارائه ی دلایل کافی مبنی بر عدم بازگشت به کشور مبدا اقامت دائم شان را در این کشور تحت عنوان پناهنده اخذ نمایند.

۵٫ اقامت پس از تحصیل از طریق تولد فرزند

والدینی که فرزندشان در خاک هلند متولد می شوند می توانند با ارائه ی مدارک لازم اقامت دائم خود را در این کشور اخذ نمایند.

هلند,هلند,هلند

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی هلند

دلایل زیادی برای پذیرفته نشدن درخواست ویزای تحصیلی شما وجود دارد ما در ادامه ی این مطلب قصد دارین تا شما را با مهم ترین عوامل ریجکتی ویزای تحصیلی از سوی اداره ی کنسولگری هلند آشنا کنیم پس در ادامه همراه ما باشید.

 1. اگر مدارک هویتی شما دارای اعتبار قانونی نباشد و آسیب خورده و مخدوش شده باشد.
 2. اگر مدارک هویتی شما به صورت غیر حقیقی و جعلی باشد به احتمال زیاد پس از بررسی مدارک ارائه شده با درخواست شما مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی هلند موافقت نخواهد شد.
 3. اگر شما دلایل مناسبی را برای انگیزه ی خود از مهاجرت به هلند ارائه ندهید و اداره ی پلیس این کشور از نیت شما دچار ابهام شود ممکن است با درخواست شما موافقت نکند.
 4. اگر مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیل در هلند کامل نبوده و یا دارای نقص باشد.
 5. اگر متقاضی دارای سوء سابقه ی خلافکاری و جرایم کیفری و قضایی باشد ممکن است پس از بررسی پرونده شما پلیس این کشور به دلیل حفظ امنیت داخلی با درخواست تان موافقت نکند.
 6. اگر شما دارای سابقه ی بیماری های واگیردار و یا خطرناک باشید مانند ایدز، هپاتیت و…
 7. اگر نوع ویزای درخواستی با انگیزه ی واقعی تان مبنی بر مهاجرت به این کشور مطابقت نداشته باشد یعنی شما اقدام به اخذ ویزای تحصیلی از هلند نمایید درحالی که برای کار کردن و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید.
 8. اگر شما دارای تمکن مالی مناسب برای مهاجرت به هلند نباشید و نتوانید مخارج مربوط به کار و یا تحصیل خود را بپردازید با پذیرش درخواست ویزای تحصیلی شما مخالفت می شود.
 9. اگر شما در گذشته برای دریافت ویزا از این کشور اقدام کرده باشید ولی به دلایل مختلفی از ویزای خود به درستی استفاده نکرده باشید ممکن است درخواست مجدد مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی هلند از سوی اداره ی کنسولگری این کشور پذیرفته نشود.

دانستنی های تحصیل در هلند

 • مدت زمان اخذ پذیرش و ویزای هلند حداکثر ۶ ماه می باشد
 • حداکثر سن برای ورود به مقطع لیسانس ۲۵ و برای فوق لیسانس ۳۵ سال است
 • تحصیل به زبان هلندی رایگان است
 • اتباع کشور های اروپایی از محدودیت سنی مستثنی هستند
 • هزینه تحصیل برای اتباع کشور های اتحادیه اروپا بسیار کم است
 • با دریافت ویزای تحصیلی هلند به راحتی می توانید بین کشورهای اروپایی تردد کنید
 • هلندی ها به زبان آلمانی هم تسلط دارند
 • هلند کشور گل های لاله و آسیاب های بادی است
 • دانشگاه های هلند در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارند
 • در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت و در مقطع فوق لیسانس حداقل ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دارید
 • با دریافت ویزای تحصیلی هلند از ابتدا اجازه بردن همراه ندارید و بعد از حداقل ۳ ماه می توانید درخواست الحاق همراه را انجام دهید
 • بعد از تحصیل حداقل ۶ ماه فرصت دارید تا در این کشور کار پیدا کنید
 • بعد از ۵ سال کار کردن در این کشور و پرداخت مالیات می توانید درخواست اقامت دائم هلند را نمایید
 • مدارک تحصیلی دانشگاه های هلند معمولا مورد تائید سایر کشورهای اروپایی می باشد
 • دانشگاه های این کشور معمولا سالی ۲ بار در سال اقدام به پذیرش دانشجو می کنند

هلند,هلند,هلند

امکان اخذ ویزای تحصیلی هلند در سال ۲۰۲۳

با توجه به شرایط فعلی صدور ویزای تحصیلی هلند نسبت به سایر ویزاهای موجود جهت مهاجرت به این کشور از شانس بیشتری برخوردار است. بدون تردید تحصیل در هلند یکی از راحت ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

البته مواردی نظیر کمبود یا نقص در مدارک ارائه شده از سوی فرد متقاضی تحصیل در هلند می تواند باعث رد درخواست ویزای تحصیلی شود. در ادامه به موارد اصلی که باعث ریجکت شدن ویزای تحصیلی می شود اشاره خواهیم نمود.

عدم وابستگی به کشور مبداء

ارائه مدارکی نظیر وابستگی های خانوادگی، دارایی های شخصی، بهبود وضعیت کسب و کار پس از اتمام تحصیل و … در راستای اثبات وابستگی های فرد به کشور خود شانس دریافت ویزا را برای فرد متقاضی به شکل محسوسی افزایش می دهد. در واقع یکی از دلایل اصلی عدم صدور ویزای تحصیلی از سوی آفیسر کمبود مدارکی در پرونده است که ثابت نماید دانشجو پس از اتمام تحصیل در نروژ قصد بازگشت به کشور مبداء را دارد.

تمکن مالی

نامه تمکن مالی از جمله مدارک الزامی و بسیار مهم برای دریافت ویزای تحصیلی هلند است. در واقع عدم ارائه نامه تمکن مالی مناسب جهت پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در هلند به مدت ۱ سال از مهم ترین دلایل مخالفت با صدور ویزای تحصیلی هلند از سوی سفارت می باشد.

Study Plan

دانشجویان بین المللی برای بیان اهداف اصلی خود جهت تحصیل در هلند ملزم به ارائه Study Plan می باشند. اثبات وجود دلایل منطقی جهت تحصیل در هلند نظیر پیشرفت تحصیلی، ارتقاء سطح علمی و … از نکات حائز اهمیتی محسوب می گردد که شانس اخذ ویزای تحصیلی را افزایش می دهد.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

نتیجه گیری

تحصیل در هلند گزینه ی مناسبی برای متقاضیان ورود به مدارس و دانشگاه های معتبر اروپایی می باشد. دانشگاه های معتبر و مطرح در سطح جهانی، محیط فرهنگی و اجتماعی مناسب و دلایل متعدد دیگری باعث شده است افراد زیادی برای ادامه تحصیل در هلند اقدام کنند. این افراد می توانند به زبان انگلیسی و یا زبان هلندی درس بخوانند که تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت هزینه و تحصیل به زبان هلندی رایگان می باشد. با توجه به مطالب بیان شده می توان تحصیل در هلند را یکی از گزینه های مطلوب برای ادامه تحصیل معرفی کرد، نظر شما در این مورد چیست؟

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  123 پاسخ به “تحصیل در هلند”

  1. سلام.وقت بخیر .
   در مورد تحصیل در هلند کارشناسی ارشد میشه راهنمایی بفرمایید؟

  2. امیر گفت:

   سلام، با سپاس، رقم نامه تمکن مالی بانک برای ویزا های تحصیلی چند هزار یورو باید باشد؟ وآیا الزاما باید منتقل شود؟ متشکرم.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    تمکن مالی باید حدودا ۱۰۰۰۰ یورو باشد. خیر شما پس از اخذ ویزا می توانید مبلغ را از حساب خود برداشت نمائید. فقط در برخی از کشورها احتیاج به بلوکه پول می باشد که نیاز به انتقال پول دارد.

  3. محسن گفت:

   ایا اگرهمسر بنده دانشجو بشود به بنده اجازه اقامت همزمان باهمسررانمیدهند؟؟؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت ارائه تمکن مالی مناسب می توانید به عنوان همراه، همسرتان را در کشور هلند همراهی کنید.

  4. شهره جوادی گفت:

   با عرض سلام و وقت به خیر
   من ۳۵ سالمه، لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و فوق لیسانس MBA از دانشگاه تهران دارم. آیا میتونم برای یک فوق لیسانس دیگه در دانشگاه های هلند اقدام کنم؟اگر بله در این صورت در محاسبه شرایط ورودی معدل لیسانس من لحاظ می شود یا فوق لیسانس؟و اینکه همسر و فرزندم (۵ سال) ویزای همراه میتونند داشته باشند یا خیر؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید جهت تحصیل مجدد در مقطع فوق لیسانس در کشور هلند اقدام کنید.
    ملاک معدل لیسانس است.
    کشور هلند جهت ویزای تحصیلی اجازه داشتن همراه را نمی دهد.

  5. مهدی گفت:

   سلام
   ارشد عمران دارم
   ۲۸ ساله
   میتونم برا ارشد مجدد اقدام کنم یه گرایش دیگه از عمران؟
   هزینه تحصیل در هلند چقدره؟
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بله، در صورت ارائه مدرک زبان امکان پذیر می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های هلند بین ۴ تا ۸ هزار یورو در سال می باشد.

  6. امیر قربانی گفت:

   با سلام
   من ۴۱ ساله هستم و کارشناسی ریاضی از دانشگاه مشهد و کارشناسی ارشد ریاضی ازدانشگاه تربیت مدرس دارم. می خواستم برای کارشناسی رشته “تاریخ جهان” در هلند اقدام بکنم. آیلتس ۶٫۵ دارم اما سابقه کار بدون بیمه دارم. در آزمون ورودی ارشد رشته ریاضی هم رتبه ۲ بدست آوردم.
   به علت علاقه ای که به “تاریخ جهان”داشتم؛ در آزمون ارشد سال ۹۷ رشته “تاریخ جهان” هم شرکت کردم و رتبه ۶ را کسب کردم.

   خواستم بدونم آیا شانسی برای دریافت ویزای تحصیلی هلند و یا پذیرش تحصیلی هلند (در مقطع کارشناسی) دارم؟

   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    چنانچه شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند را داشته باشید به خاطر سن شما شانس ویزا بسیار بسیار کم خواهد شد.

  7. خشايار گفت:

   سلام من دانشجوی رشته کامپیوتر هستم
   دو ترم توی دانشگاه آزاد درس خوندم
   امکانش هست که از سال بعد یعنی از ترم پنج برم هلند یا نه

  8. علیرضا ارغا گفت:

   سلام
   من دانشجوی ترم اخر مهندسی عمران دانشگاه ازاد با معدل ۱۵ هستم ، ۲۲ سال سن دارم دوسال سابقه ی تدریس و همچنین ایلتس ۶.۵ دارم ایا امکان تحصیل در رشته mba در کشور هلند رو دارم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان تغییر رشته در حالت کلی نمی باشد ولی برای یکسری از رشته ها مثل رشته مدیریت ممکن است دانشگاه ها طبق شرایطی مثلا با ارائه سابقه کاری به شما اجازه تحصیل در این رشته را بدهند. تمامی شرایط را شما می توانید به صورت کامل در سایت دانشگاه ها ملاحظه نمایید.

  9. Pari گفت:

   سلام، من کارشناس مامایی(۱۵٫۵) دانشگاه آزاد هستم، مشکلی برای دریافت مدرک زبان ندارم، آیا امکان ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند دارم؟! شرایطِ پذیرش کارشناسی ارشد مامایی در هلند چیه؟! ممنون میشم راهنماییم بفرمایید??

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد برای شما می باشد.مدرک زبان و مدرک تحصیلی شما در این مقطع بسیار مهم است.

  10. علی گفت:

   سلام . برای تخصص پوست می شود در هلند تحصیل کرد . مدرک زبان لازم است .من پزشک عمومی هستم . متشکرم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    باید مدارک شما فرستاده شود در صورت مورد قبول واقع شدن شما می توانید برای تخصص اقدام نمایید. داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

  11. Ali گفت:

   سلام با مدرک لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه پیام نور و ایلتس ۶٫۵ چقدر شانس گرفتن پذیرش تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس دارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام گرفتن پذیرش برای مقطع ارشد برای شما امکان پذیر می باشد.البته کشور مقصد و دانشگاه مورد نظر شما بسیار مهم می باشند.

  12. علی گفت:

   با عرض سلام . ۴۲ ساله هستم . لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه ازاد با معدل ۱۲ . با ۱۲ سال سابقه کار با بیمه . میخواستم در هلند در زمینه رشتهmba.در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنم . سابقه کار مدیریتی هم دارم . ایلتس ۶٫ ایا با این شرایط امکان گرفتن ویزای تحصلی از هلند را دارم . سپاس فراوان.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام چون شما می خواهید تغییر رشته دهید هر دانشگاهی قوانین خودش را بابت ورود به ان دانشگاه را دارد. ولی امکانش می باشد و حتما باید آیلتس ۶٫۵ داشته باشید.

  13. مصطفی گفت:

   سلام
   من ۴۴ سالمه و لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶ دارم.
   برای تحصیل در رشته پزشکی تو کشور هلند محدودیت سنی وجود داره یا خیر ؟
   برای تحصیل در رشته دندانپزشکی چطور؟
   لطفا راهنمایی بفرمایید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای رشته پزشکی و دندون پزشکی متاسفانه تا سن ۲۵ سال میشه اقدام کرد.

  14. سعید گفت:

   سلام و عرض ارادت ، بنده ۳۵ ساله هستم و لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه تهران با معدل ۱۷/۵۳ دارم و حدود ۴ سال سابقه مدیریت در یکی از سازمان های شهرداری و قصد گرفتن پذیرش در رشته MBA از هلند را دارم ، میخواستم بدونم امکان اخذ پذیرش چگونه است ؟ و اینکه آیا همسر و فرزندم میتوانند همراه من به هلند از ابتدا بیایند یا خیر ؟ و هزینه تحصیل و زندگی چقدر می باشد . قبلا از همکاری شما سپاسگزارم .

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام شما برای مقطع فوق لیسانس نهایتا تا سن ۳۴ سال شانس ویزا دارید ولی خوب میتونید اقدام کنید اگرچه شانس ویزا میاد پایین فقط اجازه ورود همزمان همراه رو هم ندارید.هزینه تحصیل و زندگی سالیانه به طور متوسط به ازای هر نفر حدود ۱۸۰۰۰یورو هستش.

  15. سحر گفت:

   با سلام
   من فارغ التحصیل رشته میکروبیولوژی با معدل بالای ۱۷ از دانشگاه آزاد شیراز هستم. قصد دارم که مقطع دکترا رو در کشور هلند ادامه بدم. واسه گرفتن مدرک زبان و معرفی نامه از استاد هم مشکلی ندارم ولی مقاله ای ندارم. میخوام بدونم که با این شرایط امکان گرفتن بورسیه رو دارم یا خیر؟ آیا داشتن مقاله ISI برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا الزامی هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام دوست عزیز:
    اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا نیاز مند یک رزومه بسیار مفید و قوی میباشد که شامل مقالات isi _ مذاکره با سوپروایزر _ شرکت در کنفرانس های بین المللی – و…. داشتن مقالات isi به معنی حتما داشتنش نیست به خاطر این تکرار میشه که داشتن مقالات isi میتونه خیلی تاثیر گذار برای گرفتن بورسیه بشه . به خاطر این بنده هم به شما پیشنهاد میکنم که با ارائه حداقل یک مقاله isi با کیفیتت و معتبر شانس خود را در این مقطع بالا ببرید.
    لطفا برای اطلاعات بیشتر باما تماس حاصل فرمایید .

  16. سهند گفت:

   سلام
   من لیسانس مهندسی محیط زیست دارم از دانشگاه دولتی (روزانه)، ۲۸ سال سن. دارای مقاله بین المللی، سابقه کار تخصصی و بیمه مرتبط، تسلط بر چندین نرم افزار روز و تخصصی محیط زیست ، تجربه تخصصی در رشته ام و کار در برند های معتبر خارجی، مدرک دوره های آموزشی از فنی و حرفه ای و بین الملیی معتبر. اما معدلم کارشناسی ناپیوسته ام پایینه ۱۳٫۵٫ معدل دوره کاردانی ام هم ۱۵٫۹۵ هستش. و در حال گرفتن مدرک IELTS. با این وجود امکان گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشورهای اساندیناوی ، هلند و یا آلمان برای من وجود داره؟
   نروژ و هلند بیشتر مد نظرم هست یا اینکه ویزای کاری و دنبال کار باشم و بعد اونجا اقدام به ادامه تحصیل کنم
   ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    از طریق ویزای کاری: الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان میباشد تا آنهارا شاغل کنند مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.
    از طریق تحصیلی: مقطع ارشد ۲ساله میباشد. حداقل ایلتس ۶-۶٫۵ مورد نیاز میباشد. (برای آلمان لازم است آشنایی در سطح A1داشته باشید)
    معدل بی تاثیر نیست ولی باید دانشگاهی انتخاب شود که با شرایط شما سازگارتر است.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
    https://arianaabroad.com/

  17. سعید گفت:

   با سلام

   من معدل ۱۴٫۷۵ مهندسی کامپیوتر از دانشگاه دولتی و ارشد ژئوفیزیک از دانشگاه فردوسی با معدل ۱۷٫۷۵ و ۲ مقاله ISI در مقطع ارشد دارم. با داشتن مدرک تافل یا آیلتس چقدر شانس بورس دکتری ژئوفیزیک از دانشگاه کشور های امریکا و کانادا و سوئد و هلند رو دارا هستم ؟؟؟
   موضوع تحقیقاتی من در ارشد مربوط ب پردازش تصویر و سیگنال بود ک موضوعی کاملا کامپیوتری میباشدددد

   پیشاپیش از همکاری و همراهی شما سپاس گزارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید دانشگاهها بطور جداگانه بررسی شوند تا دانشگاهی مناسب شرایط شما پیشنهاد شود.
    این موضوع مربوط به بخش اجرایی کار میشود.
    شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما درتماس باشید:
    https://arianaabroad.com/

  18. سمیه گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   حدتکثر شرایط سنی ادامه تحصیل در مقطع دکتری در هلند چه سنی است؟ متولدین چه سالی؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در مقطع دکتری به شرط داشتن مقاله خوب و بروزمحدودیت سنی ندارد حتی تا بیشتر از ۴۵ سال

  19. علیرضا گفت:

   سلام
   ببخشید معدل بالا در بورسیه دکتری فقط شامل مدرک کارشناسی ارشد میشه یا کارشناسی هم باید اینجور باشه
   و اینکه افرادی که کاردانی ، کارشناسی و سپس کارشناسی ارشد گرفتن به چه نحو است ؟
   درصورتی که مدرک کاردانی و کارشناسی کامپیوتر باشه و کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی بین الملل
   ایا میتوان بورسیه دکتری با فاند گرفت؟
   تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه چیزی که از همه مهمتر است داشتن مقالات بین المللی است حتی مهمتر از معدل . معدل های تمام مقاطع مهم و تاثیر گذار است و مدرک آیلتس نیز در حد ۷ باید باشد

  20. علیرضا گفت:

   سلام وقت بخیر
   ارشد مدیریت بازرگانی خوندم دو مقاله دارم اما مدرک زبان ندارم چند درصد احتمال گرفتن بورسیه کامل دارم؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بدون مدرک زبان احتمال پذیرش ندارید بورسیه در قدم بعدی میباشد

  21. علیرضا گفت:

   سلام وقت بخیر
   من امسال ارشد مدیریت بازرگانی میگیرم و دو مقاله نوشتم ولی زبان مدرک ندارم تازه میخوام اقدام کنم
   شانس من در پذیرش دکترا چقدر هس در صورت داشتن یا نداشتن مدرک زبان؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    داشتن مدرک زبان آیلتس در حد ۷ برای پذیرش دکتری در کشور هلند الزامیست و اگر مقالات شما بین المللی باشند شانس گرفتن ویزا را دارید

  22. محمد علی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به اینکه بنده لیسانس علوم دامی با معدل ۱۳ و کارشناسی ارشد تغذیه دام با معدل ۱۴٫۹۰ هستم و در شرف گرفتن مدرک زبان و مقاله isi هستم امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور هلند شامل حال بنده هست؟ممنون میشم دقیق راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کشور هلند دو موضوعی که فرمودید الزامیست . یعنی داشتن مقاله بین المللی و مدرک آیلتس۷ الزامیست برای اخذ بورسیه لازم است که مقاله شما را یک سوپروایزر تایید کرده و بر اساس آن به شما میزان بورسیه تعلق بگیرد

  23. علی گفت:

   سلام
   برای رشته دکترای مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی آیا میتوان برای بورس شدن اقدام کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله امکان بورسیه گرفتن را دارید البته مشروط به اینکه شما مقالات بین المللی و آیلتس ۷ را داشته باشید تا این امکان برای شما فراهم گردد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله امکان بورسیه گرفتن دکتری در رشته خدمات بهداشتی را دارید البته مشروط به اینکه شما مقالات بین المللی و آیلتس ۷ را داشته باشید تا این امکان برای شما فراهم گردد

  24. yas گفت:

   سلام
   میخواستم بدونم برای دانشگاه های هلند مدرک لیسانس از دانشگاه ازاد چقدر تاثیر منفی میگذاره برای گرفتن پذیرش و بورسیه در کارشناسی ارشد؟ایا داشتن مقاله ی isi و GRE با نمره ی خوب میتونه بپوشونه تاثیر منفی اش رو؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در هلند دانشگاه آزاد نیز مورد تایید میباشد ولی برای ارشد شانس بورسیه بسیار پایین است . ولی در هر صورت از شروط اصلی بورسیه داشتن مقاله میباشد . gre الزاما نیاز نیست مگر آنکه دانشگاه شرط ورود دانشجو به دانشگاه را این آزمون قرار دهد وگر نه به صرف داشتن gre شانس بالا نمیرود

  25. صبا گفت:

   من ۱۷ سالمه وامسال کنکور دارم میخواستم ببینم رتبه کنکور برای تحصیل در خارج مهمه یا نه واینکه برای چه کشورایی میتونم اقدام کنم که اونجا تحصیل کنم برای دانشگاه؟ ممنون میشم جواب بدین

  26. لیلا گفت:

   سلام
   برای اخذ پذیرش تحصیلی البته بصورت بورسیه یا فاند در مقطع دکتری از یک دانشگاه معتبر هلند و اخذ ویزای تحصیلی البته از طریق قانونی و داشتن وکیل در صورت داشتن تمام شرایط و ساپورت یک استاد از دانشگاه مقصد،چقدر باید هزینه کرد؟
   با سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    موسسه میزان ۵۰۰۰ دلار را بابت پذیرش و اخذ ویزا برای بورسیه البته مشروط به داشتن مقاله isi با if بالا میتوان برایتان اقدام نمود

  27. Shahab گفت:

   سلام ٢٨ سالمه میتونم برأی آموزش دوره زبان انگلیسی مثلا برأی ۶ ماه به هلند برم کارشناسی نرم افزارم دارم أصلا راهی است که برأی ۶ ماه هلند بمونم که اگر خوب بود داءمیش کنم

  28. salar گفت:

   با سلام
   من از دانشگاه zuyd پذیرش گرفتم تو مقطع ارشد و منتظر پروسه ویزا هستم ودانشگاه گفت که باید ۱۰۰۰۰ یورو واسه زندگی پول داشته باشی,سوال من اینه که آیا پول باید اونجا بلاک بشه یا نیازی به این کار نیست چون کمی کسری دارم و اسه تمکن مالی قرض کردم.ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله در صورت انتقال پول به شما اجازه برداشت محدود از حساب را میدهند مگر آنکه بعدا با دانشگاه در مورد این قضیه صحبت کرده و شرایط را برایشان تشریح کنید وو در صورت موافقت بیشتر از حد مجاز برداشت شود

  29. Ali گفت:

   با سلام و خسته نباشید. من بورس خارج از کشور وزارت علوم برای مقطع دکترا قبول شدم. میخواهم اگر اوکی شد برم هلند. با یه استاد هلندی برای پذیرش مکاتبه می کردم بم گفت که شما برای ویزا به ۱۵۰۰ یورو نیاز دارید. اما توی سایت های مختلف و سفارت هلند خوندم که ویزای بلندمدت ۶۰ یورو میشه! ممنون میشم اگر راهنماییم کنید چرا اینقدر تفاوت وجود داره!؟ آیا ویزای تحصیلی زیادتر از ویزای عادیه؟ آیا واسه تحصیل و اقامت چند ساله در مجموع اینقدر میشه؟ یا چیز دیگه ای هست؟!
   سپاسگذارم از توجه شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. باید ببینید دقیقا هزینه چه چیزی بهتون گفته اند. هزینه ای که سفارت از شما دریافت می کند برای پروسه های مختلف متفاوت است؛ اما اینقدر تفاوت قیمت وجود ندارد. شما هنگاهی که برای مصاحبه به سفارت تشریف می برید باید نشان دهید توانایی پرداخت هزینه های سال اول زندگی و تحصیل خود را دارید. این پول نیز در حساب خودتان است تا در کشور مقصد هزینه ها را پرداخت نمایید.

  30. یاسمن گفت:

   سلام روز بخیر
   من ۱۶ سالم هست و امسال میرم سوم دبیرستان رشته ریاضی معدلم هم ۱۷٫۸۱ . میخوام برای ادامه تحصیل به کشور سوئد یا اوکراین در مدارس شبانه روزی اقدام کنم . شرایط کدوم کشور بهتره؟ کدوم هزینه کمتری داره؟ شرایط پذیرش چیه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. گرفتن پذیرش تحصیلی در مقاطع قبل از دانشگاه برای شما امکان پذیر است. اما شانس ویزا فقط در کشورهایی مثل انگلستان، کانادا، استرالیا یا امریکا برای شما بالا است. در کشوری مانند هلند یا کشورهای دیگری که فرمودید مسأله ویزا است که شما را دچار مشکل خواهد کرد.

  31. وحیدی گفت:

   سلام ۳۸ سالمه دارای مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر(فردوسی مشهد ۱۳٫۸۰) و ارشد از دانشگاه آزاد مشهد(۱۵٫۴۲) و هم اکنون دانشجوی ترم دو دکتری مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد تهران هستم ده سال سابقه مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه و ده سال سابقه عضویت هیات علمی در دانشگاه دولتی هستم دو کتاب و چند مقاله داخلی نیز دارم ایا امکان پذیرش در مقطع دکتری دانشگاههای معتبر هلند را دارم؟ مدرک زبان هم در حال حاضر ندارم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل مقطع دکتری در کشور هلند داشتن مدرک زبان حد اقل آیلتس ۶٫۵ یا ۷ الزامیست اگر به دنبال بورسیه هستید مقالات شما باید isi و یا بین المللی باشند . ولی درکل با توجه به تجربه کاری شرایط خوبی برای پذیرش دکتری دارید

  32. fati گفت:

   سلام شما میدونین شهریه حدودی رشته های پیرا پزشکی مقطع فوق لیسانستو هلند یا سوییس چقدره

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در رشته های پیرا پزشکی کشورهای هلند یا سوییس یا کشورهایی در همین رنج برای یکسال حدود ۵ هزار یورو در سال میباشدکه نسبت به دانشگاه و شهر متفاوت است

  33. fati گفت:

   سلام خسته نباشین من و همسرم دانشجوی رشته هوشبری دانشگاه سراسری هستیم نمرات جفتمونم عالیه.ولی ریز نمرات دیپلم همسرم خیلی پایینه.بنظرتون ما میتونیم هلند یا سوییس کارشناسی ارشدمون باهم بخونیم؟یا نمرات دیپلم همسرم تاثیر میزاره پذیرشمون؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. معمولا در اکثر کشورهای دنیا رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی به زبان همان کشور ارائه می شوند. نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس تأثیر کمتری دارند. البته این مسأله بسته به رتبه بین المللی دانشگاهی که برای آن اقدام می کنید نیز دارد.

  34. محمد گفت:

   سلام
   خسته نباشید
   دانشجوی سال اخر پزشکی دانشگاه تهران هستم…..مدرک b1 المانی و ایلتس ۷٫۵ هم هستم
   معدلم هم ۱۷
   ۱٫ایا امکان ادامه تحصیل برای تخصص با دریافت حقوق هست؟
   ۲٫انتخاب گرایش دست خودمه؟
   ۳٫هزینه ها با پول دریافتی مطابقت داره؟
   خیلی ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما اول مدرک تحصیلیتون مورد تائید قرار بگیرد و با داشتن استاد راهنما در کشور هلند میتونید اقدام کنید.

  35. سپیده گفت:

   سلام من ۲۴ ساله هستم فارغ تحصیل کارشناسی هوشبری با معدل بالا از دانشگاه سراسری علوم پزشکی. میخواستم لطفا راهنماییم کنید با توجه به شرایط من چه فرصتهای برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در هلند ویا فنلاند و نروژ خواهم داشت؟ ممنونم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با پذیرش محدودیت یک بار در سال در کشورهای هلند، فنلاند و نروژ امکان ادامه تحصیل را دارید.

  36. بیتا گفت:

   سلام
   میخواستم بدونم اگر بدون مدرک دیپلم وارد کشور هلند بشم در چه مقطعی من رو میزارند برای ادامه تحصیلم . داخل ایران زبان هلندی رو میخونم و تا مدرک B2 فکر میکنم این موسسه بهم تعلق میگیره.سنم هم ۱۷ سال هست و قانونن میتونم وارد بشوم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. تا هر مقطع تحصیلی که مدرک آن را داشته باشید، ادامه آن را می توانید در کشور هلند بگذرانید.

  37. احدیت گفت:

   سلام وقتتون بخیر

   می خواستم در هلند زندگی و کار کنم شغلم پزشک عمومی هست

   در این باره می توانید راهنماییم کنید؟ تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای کار در کشور هلند مدارک تحصیلی و ازمون ورودی در هلند مورد ارزیلبی قرار میگیرد.

  38. هاله گفت:

   سلام با تشکر از پاسخ شما
   منظور از شرایط سنی چیست من ۳۱ ساله هستم.
   در کدام شهر هلند امکان خواندن دندانپزشکی هست ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    متاسفانه ۳۱ سال سن مناسبی برای تحصیل در رشته ی دندانپزشکی در دانشگاه های معتبر اروپا نیست

  39. هاله گفت:

   سلام با مدرک دیپلم ریاضی و پیش دانشگاهی ایران و آیلس ۶/۵ و مدرک دوره کامل زبان هلندی می توانم در هلند دندانپزشکی بخوانم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چنانچه مدرک B2 زبان هلندی را داشته باشید بله . با شرایط سنی

  40. عرفان گفت:

   سلام
   مطمنید که باید مدرک آلمانی داشته باشیم؟ آلمان من نگاه کردم به سایت دانشگاه ها مدرک هلندی میخوان نه آلمانی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    دروس به زبان های مختلفی در کشور هلند ارائه می شود که یکی از زبان تحصیل در دانشگاه های هلند آلمانی می باشد

  41. سارينا گفت:

   سلام من ١٧ سالمه امسال سوم دبیرستان تموم میکنم میخواستم بدون میشه قبل از کنکور تحصیل رو در سوئد ادامه بدم شرایط پیشدانشگاهی و دبیرستان های شبانه روزی به چه شکلی هست و مدرک زبان و معدل سال نهایی باید در چه حدی باشه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اگر مدرک زبان سوئدی را در سطح B2 داشته باشید می توانید اقدام کنید و معدل بی تاثیذ نیست ولی به تنهایی تعیین کننده نیست.

  42. احسان گفت:

   با سلام من دانشجو سال اخر دندانپزشکی هستم از کشور بلاروس میخواستم برای تخصص اقدام کنم لطفا شرایط پذیرش را توضیح دهیدو ایا بعد از پایان تخصص میتوان اقامت کشور هلند را گرفت.
   و یک سوال دیگر شما چه کشوری را برای تخصص پیشنهاد میکنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به اینکه اول مدرک شما رجیستر میشود و اگر مورد تائید کشور هلند قرار گرفت میتونید برای تخصص اقدام کنید.

  43. هومن گفت:

   با سلام
   ایا مدارک کارشناسی ارشد دانشگاه های ازاد واحد های تهران از نظر دانشگاه های هلند و المان جزو دانشگاه های معتبر برای گرفتن بورس کامل تحصیلی در مقطع دکتری در نظر گرفته می شود یا خیر؟
   لطفا برای هر کدام از کشور های المان و هلند به صورت جداگانه پاسخ دهید
   با تشکر از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مدرک دانشگاه آزاد برای هر دو کشور آلمان و هلند برای پذیرش در مقطع دکتری مورد قبول می باشد.

  44. محسن گفت:

   سلام،خسته نباشید
   میخواستم بدونم من با مدرک دیپلم مکانیک ماشین الات سبک میتوانم از اقامت تحصیلی در کشور هلند یا المان استفاده کنم ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای حضور در دانشگاه های کشور هلند باید ۱۲ سال تحصیل را به پایان رسانده باشید

  45. فرزانه گفت:

   سلام وقتتان بخیر
   من متاسفانه مدرک زبان انگلیسی ندارم.اما مدرک تست داف زبان آلمانی رو دارم و مایل به ادامه تحصیل در کشور هلند هستم.آیا با مدرک زبان آلمانی میتونم applyکنم برای کارشناسی ارشد؟ ممنون از لطف و پاسختان.

   • آریانا پارس گفت:

    خیر یا باید مدرک زبان ielts6 ارائه بدید یا مدر زبان رسمی کشور مقصد تا مجاز به تحصیل در مقطع ارشد کشور هلند شوید .

  46. علی رزقی گفت:

   سلام و خسته نباشید می خواستم ببینم که برای ورود به دانشگاه های دندانپزشکی هلند معدل چند و تو آزمون ورودی چه دروس میاد???

   • آریانا پارس گفت:

    شما با مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان رسمی کشور هلند مجاز به پذیرش کرفتن در دوره ی دوساله ی پریمدیکال خواهید شد .
    بعد از گزروندن این دوره در صورت قبولی در آزمون ، مجاز به تحصیل در رشته ی دندان پزشکی کشور هلند خواهید شد .

  47. زهرا گفت:

   سلام.من دانشجوی سال آخر کارشناسی بیولوژی دانشگاه شهیدبهشتی هستم.معدلم۱۵٫برای مدرک زبان مشکلی ندارم به نظرشما شانسی برای پذیرش در دوره ی ارشد دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    بله البته که دارید شما با مدرک لیسانستون + مدرک زبان IELTS6 یا مدرک زبان رسمی کشور هلند می توانید برای پذیرش ارشد کشور هلند اقدام کنید .

  48. ژيلا گفت:

   سلام
   دختر من سوم دبیرستانه و درشرف گرفتن مدرک ایلتسه أیا باداشتن مدرک زبان ایلتس برای ادامه تحصیل درمقطع کارشناسی بازم نیاز به زبان ألمانی داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    ایشون با مدرک پیش دانشگاهیشون + مدرک زبان آلمانی یا داچ مجاز به پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس کشور هلند می شوید .

  49. هومن گفت:

   با سلام
   من دارای فوق لیسانس مکانیک طراحی کاربردی از دانشگاه ازادتهران جنوب با معدل ۱۷ هستم،از نظر زبان هم مشکلی ندارم،میخواستم بدونم از دانشگاه های هلند میتوانم بورسیه بگیرم یا خیر؟
   در صورت منفی بودن از کدام کشور میتوانم اقدام کنم؟
   ایا دارا بودن مدرک از دانشگاه ازاد مشکل ایجاد میکند؟
   و در اخرمن به چه مدارک دیگری نیاز دارم؟
   با تشکر از شما

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  50. مقدسی گفت:

   آیا مدرک دانشگاه علمی کاربردی مورد قبول دانشگاهها این کشور است؟

  51. مریم گفت:

   سلام ، میخواستم بپرسم امکان تحصیل رایگان در مقطع ارشد در دانشگاه های دولتی هلند وجود داره ؟

  52. Sanaz گفت:

   سلام من الان مقطع دوم دبیرستان (دهم) هستم و قصد ادامه تحصیل تو هلند دارم. عمو هم اونجا زندگی میکنه. زبان انگلیسی هم در کانون زبان میخونم و تقریبا اخراشم. گرفتن مدرک B2 آلمانی هم برام چیز سختی نیست(فقط میتونم مدرک B2 آلمانی رو از کانون زبان بگیرم؟). معدلم تو این ۹ سال بالای ۱۹ بوده و امسال رشته ی تجربی رو انتخاب کردم و میخوام اگه بشه اونجا هم تو شاخه های پزشکی درس بخونم. میشه اطلاعات بهم بدین؟ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    شما اول باید مدرک زبان رسمی هلند رو ارائه بدید +مدرک پیش دانشگاهیتون بعد دوره ی ۲ ساله premedical رو میگزرونید و در صورت قبولی در ازمون ورودی دورهی ۵ ساله ی پزشکیتون شروع میشه.

  53. نگار گفت:

   با سلام میشه لطفا درمورد هزینه های تحصیل و اجاره ی خونه برای دانش آموزان دبیرستانی و کار در هلند کمی توضیح بدید؟ باید زبان هلندی بلد باشم یا نه؟ ما کسی رو در هلند نداریم؟هزینه های مدارس شبانه روزی هلند چقدره؟
   لطفا توضیح بدید…ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در هلند حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان می باشد
    و حق کار دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته نیز به شما تعلق می گیرد .

  54. اعظم امیری گفت:

   سلام، من تحصیلاتم کاردانی مامایی است وقصد ادامه تحصیل در رشته خودم در هلند میباشم آیا این رشته در دانشگاه های کشور هلند تدریس می شود، شرایط آن چگونه است، لطفا راهنمایی کنید

  55. مهدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بنده قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در رشته حفاظت از حریق رو دارم ایا در هلند دانشگاهی مرتبط با این رشته رو داره؟سپاس ازشما

  56. م.رضوانی گفت:

   باسلام
   من در حال حاضر سال آخر کارشناسی ارشدرشته ی مدیریت و توسعه ی منابع انسانی HRD از دانشگاه UPM مالزی به صورتBy research هستم.البته حدود ۲۱ واحد course هم به صورت اختیاری گذراندم و معدلم بالای ۱۷ است.در حال نوشتن مقاله هستم و فکر میکنم تا سال دیگه ۲ تا مقاله داشته باشم .مدرک آیلتس ۶-۶/۵را میتونم بگیرم و زبان فرانسه هم میدانم چون لیسانس مترجمی فرانسه دارم .می خواهم برای مقطع دکترا در هلند اقدام کنم.چند سوال دارم.۱-در صورتیکه سوپر وایزر پیدا کنم میتوانم بورس یا فاند بگیرم؟۲-شرط سنی ندارد؟
   ۳-همسرم مهندس مکانیک است و به زبان انگلیسی مسلط است آیا اجازه کار تمام وقت را دارد؟۴-فرزندم ۱۲ سال دارد و تا به حال مدرسه ی ایرانی در مالزی میرفته الان کلاس ۶ ابتدایی است.چطورمیتونه جذب مدارس انجا بشه ؟۵-اگر ما برای Sep 2017 بخواهیم هلند باشیم کی باید اقدام کنیم و آیا بایدساپورت مالی نشان بدیم و به چه میزان؟۶-در نهایت بعد از پایان تحصیلات دکترا میتونیم برای اقامت دایم اقدام کنیم؟و آخرین سوال غیر از هلند چه کشوری برای ما مناسب تر است ؟ مثلاانگلیس یا فرانسه؟

  57. بهنوش خرمی گفت:

   سلام,می خواستم بدونم میشه بدون داشتن مدرک زبان برای مقطع دکترا در هلند اقدام کرد؟و اینکه همسر من اجازه کار می تونن بگیرن؟از نظر مالی مشکل نداریم اگر امکانش هست هزینه هام به طپر تقریبی بفرمایید لطفا

  58. zahra گفت:

   با سلام بنده قصد ادامه تحصیل در رشته رادیودارو در کشور هلند را دارم راجع به نمره آیلتس اطلاع دارم. اگه ممکن راجع به تعداد مقالات isi. توضیح بدین. حتما باید داشته باشیم؟؟؟ و حداقل چند مقاله لازم است. شرایط معدل را دارم و در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستم ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام . داشتن مقاله ISI شانس شما را بیشتر می کند ولی بدین معنا نیست که اگر مقاله ای نداشته باشید نمی توانید اقدام کنید . در صورت تهیه یک یا دو مقاله می توانید برای این امر اقدام کنید

  59. حسن گفت:

   سلام. من قصد ادامه تحصیل در رشته متالورژی در مقطع دکتری را دارم. به زبان ایتالیایی انگلیسی هم نسبتا مسلط هستم. چگونه میتوانم . برای دکتری اقدام کنم. باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور هلند در مقطع دکترا نیازمند آیلتس حدأقل ۶ و توصیه نامه های استاد می باشید

  60. hoda گفت:

   با سلام
   با وجود داشتن مدرک ایلس امکان پذیرش در دانشگاه های هلند وجود دارد؟
   حتی الامکان برای رشته فیزیوتراپی در مقطع لیسانس دانشگاهی که مصاحبه ورودی نداشته باشد را معرفی کنید.ایا ورودی انها دارای شرایط سنی میباشند؟
   متشکرم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در مقطع کارشناسی دروس به زبان هلندی و آلمانی بصورت معمول ارائه می شود . دانشگاه های هلند محدودیت سنی ندارند ولی برای اخذ ویزا دلایل قانع کننده را می خواهید

  61. حمید گفت:

   باسلام وعرض خسته نباشید. بنده امسال دیپلم مدرسه را گرفته ام ودارایه مدرک تولیمو انگلیسی هستم وخواهانه تحصیل در هلند هستم لطفا بنده رو راهنمایی فرمایید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور هلند در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک B2 زبان آلمانی و مدرک پیش دانشگاهی می باشید.

  62. حداد گفت:

   با سلام
   من برای فرزندم که سال سوم دبیرستان را تمام کرده میخواهم ویزای تحصیلی در هلند بگیرم . پاسپورت دارد و تاتاریخ ۹۴/۷/۴میتواند بدون وثیقه از کشور خارج شود .لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه میتوانم این کار را انجام بدهم .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان ادامه تحصیل در این کشور برای شما میسر نمی باشد چون نیازمند مدرک زبان آلمانی هستید

  63. zahra گفت:

   در صورت پذیرش در مقطع دکتری آیا به همسر و فرزند ۱۶ساله من ویزا داده میشه ؟آیا همسرم در هلند اجازه کار خواهد داشت؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    همسر و فرزند شما به صورت همراه با شما می توانند وارد کشور شوند ولی حق کار قانونی را ندارند.

  64. امید رمضانی گفت:

   با سلام.وقتتون بخیر.علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه هلند هستم.با توجه به اینکه مورد تایید وزارت علوم ایران باشه و از همه مهمتر هزینه می باشد.شنیده ها حاکی از این می باشد که دانشگاه های هلند نه تنها هزینه ندارن بلکه حقوقی را هم تقبل می کنن.لطفأ راهنمایی کنید.با سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورت اخذ بورسیه در این کشور به شما حقوق داده می شود که لازمه ی گرفتن بورسیه داشتن معدل بالای ۱۷،دانشگاه خوب،مدرک زبان و مقالات ISI می باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up