تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان


سالیان زیادی است که کشور آذربایجان جزء محبوب ترین مقصد برای تحصیل در رشته پزشکی در جهان به شمار می اید. زیرا سطح آموزش و کیفیت تدریس، دانشکده ها و منابع تحقیقاتی و تجهیزات عالی دانشگاه های این کشور باعث شده است که دکتر های آموزش دیده، ماهر و باتجربه ای تربیت کند. در این کشور پیشرفت های زیادی در حوزه تحقیقات پزشکی در آذربایجان صورت گرفته است.به همین خاطر این کشور میزبان مهاجرت پزشکان زیادی می باشد. پزشکان به این کشور مهاجرت می کنند تا بتوانند از دانش ها و امکانات مدرن دانشگاه های پزشکی آذربایجان بهره ببرند تا در شغل خود حرفه ای شوند.

مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی در آذربایجان

تحصیل در آذربایجان در رشته ی پزشکی ۶ سال طول به طول می انجامد. فعالیت آکادمیک از ۱۵ سپتامبر شروع  می شود و دانشجو بایستی تا ۱۰ سپتامبر مدارک لازم را به دانشگاه ارائه بدهد و ثبت نام کند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام رشته پزشکی در آذربایجان

دانشجو برای اخذ پذیرش در دانشگاه های پزشکی کشور آذربایجان بایستی حداقل نمره ۱۵ در درس های علوم طبیعی که شامل فیزیک شیمی زیست شناسی می گردد کسب کند. علاوه بر آن داشتن مدرک و تسلط به زبان انگلیسی ضروری است و باید حداقل نمره ی ۵ آیلتس یا نمره ۴ تافل کسب کند.

برای درخواست تحصیل در دانشگاه های پزشکی بایستی مدارک خود را که شامل اسپورت، کپی دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی، مدارک ترجمه شده، مدرک زبان و چند قطعه عکس ۳در۴ شخصا و حضوری به دانشگاه مراجعه کند و تحویل دهد.
یکی از قوانین دانشگاه های کشور آذربایجان این است که دانشجو پیش از شروع کلاس ها باید کل مبلغ شهریه را پرداخت نماید که ۳۵۰۰ دلار برای رشته های پزشکی است. دانشجو باید پس از انجام کلیه ی مراحل و پرداخت هزینه ها یک چک آپ انجام دهد تا مطمعن شد که به بیماری هپاتیت و ایدز مبتلا نیست.

دانشگاه های معتبر آذربایجان

دانشگاه های معتبر آذربایجان جهت مهاجرت پزشکان عبارتند از:

دانشگاه های معتبری در کشور آذربایجان وجود دارد که میزبان دانشجویان خارجی است که عبارتند از:

  • دانشگاه دولتی باکو
  • آکادمی دولتی نفت شناسی جمهوری آذربایجان
  • دانشگاه قفقاز
  • دانشگاه خزر
  • دانشگاه فنی
  • موسسه آموزشی زبان میرزا فتحعلی آخوندزاده
  • دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان
  • آکادمی موسیقی باکو حاجی آوزیر
  • آکادمی ملی علوم جمهوری

از میان دانشگاه های بالا، دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است دانشگاه خزر می باشد.

کار دانشجویی

دانشجو می تواند شغل نزدیک به کالج یا محل اقامت خود انتخاب کند و در آن فعالیت داشته باشد. در زمان تحصیل دانشجو می تواند با  گروه همسالان خود که فعالیت  می کنند همراه شود.

شغل پاره وقت یکی از گزینه های عالی برای دانشجویان است تا از این طریق هم تجربه کاری به دست آورند و هم حمایت مالی برای خود ایجاد کند.

چند فعالیت شغلی که دانشجو می تواند در خارج از دانشگاه در آن فعالیت داشته باشد شامل اشتغال در یک پارک تفریحی، فروشگاه های مواد غذایی، بازار، نمایشگاه ها، رستوران ها، پمپ های سوخت یا حتی کار در خانه، و …… می باشد.

فرصت هایی کافی برای دانشجو برای به دست آوردن شغل وجود دارد.

دانشگاه های پزشکی آذربایجان

کشور آذربایجان دارای یکی از بزرگترین موسسات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی است. نام یکی از دانشگاه های پزشکی دانشگاه « AMU»  است که در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد.

این دانشگاه پزشکی دارای ۷ دانشکده که شامل دانشکده های پزشکی عمومی، اطفال، پزشکی و زیست شناسی پزشکی، دندانپزشکی، طب نظامی و داروسازی می باشد. در حال حاضر تعداد۸۰۰۰ دانشجو، از جمله دانشجویان بین المللی، در دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی کشور آذربایجان در حال تحصیل می باشند.

بنابراین کسانی که برای تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان اقدام به مهاجرت پزشکان می کنند در ابتدا نیاز به کسب آگاهی و سپس ارائه مدارک لازم که در این مقاله گفته شد به دانشگاه پزشکی موردنظر تحویل بدهد و تحصیل خود را ادامه بدهد

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان تحصیل رشته پزشکی در آذربایجان

شبکه های اجتماعی

arrow up