رشته عکاسی در کانادا


تحصیل رشته عکاسی در کانادا

افرادی که در رشته عکاسی در کانادا شرکت می کنند باید دارای یکسری فاکتورهایی برای پیشرفت باشند . دو مورد از این فاکتورها ، تجربه و خلاقیت می باشد . تجربه کاری جدا از خلاقیت می باشد به عبارت دیگر مبنابراین نمی باشد که هر کس تجربه ی کاری بالایی داشته باشد ، حتماً بتواند خلاقیت بالایی در خلق تصاویر داشته باشد .

علاقه مندان به تحصیل رشته عکاسی در کانادا می توانند در دانشگاه ها تحصیلات آکادمیک در زمینه ی عکاسی داشته باشند . قابل ذکر است که رشته ی عکاسی از گرایش های رشته ی هنر می باشد و دانشجویان در طی دوره های متفاوتی اطلاعاتی در جهت انواع عکاسی و نوع ایده پردازی کسب خواهند کرد .

خلاقیت درون هر فرد متفاوت می باشد . زیرا خلاقیت هر فرد وابسته به میزان دید هنری هر فرد است از دید فرد هنرمند و عکاس ، باید صحنه های بسیار ساده را هم به عنوان فرصتی برای خلق کردن تصاویر شاهکار هنری بشمارد . از دیگر مواردی که عکاس ها همواره باید به ان توجه داشته باشند ، به روز بودن با علم و تکنولوژی است ، فرد عکاس باید توانایی کار کردن با تکنولوژی های روز هم گام و هم جهت با پیشرفت های چشم گیر داشته باشد .

البته قابل ذکر است برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای تنها تحصیل کردن در رشته ی عکاسی کافی نمی باشد . در رشته ی عکاسی به شما روش صحیح عکاسی و تاریخچه ی مربوط به آن را به صورت عمده یاد می دهند از دیگر مزیت های تحصیل در رشته ی عکاسی ، پیدا کردن دید هنری بهتر می باشد.

اما با وجود تمام موارد ذکر شده ، پس از پایان دوره نمی توانید بگویید که یک عکاس حرفه ای هستید . برای تبدیل شدن به بهترین و حرفه ای ترین عکاس نیازمند به آزمون و خطا هستید و باید طی سالهای مرتبط پیوسته تجربه های متعددی در شرایط مختلفی را کسب کنید .

قابل ذکر است که فارغ التحصیلان رشته ی عکاسی دارای بازار کاری پرمشغله ای هستند ، آنها می توانند در زمینه های عکاسی برای تبلیغات ، مستندها ف مجالس ، کارهای سینمایی و بسیاری از دیگر زمینه ها مشغول به کسب درآمد شوند .
بسیاری از دانشجویان رشته ی عکاسی در درجات بالای تحصیلی به بهترین دانشگاه ها مهاجرت می کنند.

در این میان کشور کانادا توانسته است شرایط مناسبی را برای بسیاری از دانشجویان خارجی و بین المللی فراهم کند ، چند نمونه از دانشگاه های برتر برای تحصیل در کانادا عبارتست از:

کانادا,کانادا,کانادا

۱٫ Ryerson university

از بهترین دانشگاه های کانادا فعال در زمینه ی عکاسی می باشد ، و توانسته است دانشجویان بسیاری را جذب خود کند ، این دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، مراکز خرید و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد ، اما هزینه ای جدا و خارج از هزینه های تحصیلی را باید دانشجویان بپردازند . میزان هزینه های تحصیلی برای دانشجویان غیر بومی بیشتر از دانشجویان بومی می باشد . دانشجویان همراه با دیگر مدارک خود باید مدرک زبان نیز ارائه دهند . حداقل مدرک زبان مد نظر در دانشگاه IELTS _ 6.5 می باشد . البته قابل ذکر است که دانشگاه Ryerson توانسته رتبه ی ۷۰۱ جهانی را در بین دیگر دانشگاه ها کسب کند .

۲٫ University of Manitoba

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار برای رشته عکاسی در کانادا می باشد . که توانسته است رتبه ی ۴۰۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . تعداد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه به بیش از ۰۰۰/۳۰ دانشجو می رسد و دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه را به دانشجویان ارائه می دهد .

شایان ذکر است برخی از خوابگاه های ارائه شده دارای مزیت هایی مانند مجموعه های ورزشی ، مراکز خرید و دیگر امکانات از این قبیل هستند . افراد دانشجو ، علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیلی باید هزینه ای جدا برای خوابگاه نیز بپردازند . دانشجویان بین المللی باید همراه با مدارک دانشگاهی خود ، مدرک زبانی را برای اثبات مهارت های خود به دانشگاه ارائه دهند . حداقل مدرک زبان مورد نظر IELTS 6 می باشد .

کانادا,کانادا,کانادا

۳٫ emily carr University of art and design

از دیگر دانشگاه های کانادا می باشد که توانسته است متقاضیان زیادی را جذب خود کند از دیگر مزیت های این دانشگاه ارائه دادن امکانات جانبی می باشد ، دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر ، از امکانات این دانشگاه بهره منشوند زبان تدریس دروس در این دانشگاه به ۲ زبان فرانسوی و انگلیسی می باشد که افراد بین المللی می توانند در دوره های انگلیسی شرکت کنند هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان بومی متفاوت می باشد دانشجویان بین المللی هزینه ی بیشتری را برای تحصیل در دانشگاه نام برده شده می پردازند مدرک زبان مد نظر برای این دانشگاه _IELTS 6 می باشد .

۴٫ University de sherbrooke

از برترین دانشگاه های کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را بخود اختصاص دهد . این دانشگاه پذیرای تعداد بسیاری دانشجوی خارجی از ۱۲۰ کشور است دانشگاه sherbrooke امکانات بسیاری را برای دانشجویان خود ارائه می دهد و دانشجویان وابسته به نیازهای خود می توانند از امکانات استفاده کنند ، میزان هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان خارجی بیشتر از دانشجویان بومی است . مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه IELTS _ 6 می باشد.

تمام دانشگاه های موجود در کانادا به اینجا ختم نمی شوند بلکه تعداد بسیاری دانشگاه وجود دارند که در زمینه ی عکاسی فعالیت می کنند .

افرادی که به اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری و تحصیلی نیازمند هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین در جهت پیشرفت اطلاعاتی و انتخابی بهتر دریافت کنند .

2.2/5 - (6 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up