دانشگاه آکسفورد


کشور انگلستان علاوه بر اینکه توانسته در زمینه‌ های اقتصادی ،سیاسی و فرهنگی پیشرفت بسیار زیادی کند، توانسته زمینه آموزش و تحصیل را نیز در دست بگیرد، از این رو یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه یعنی دانشگاه آکسفورد انگلستان را برای دانشجویان در تمام رشته ها فراهم کرد تا بتواند علم و دانش را در کل جهان با دید متفاوتی به نمایش بگذارد.

بسیاری از جوانان دوست دارند در این دانشگاه فارغ التحصیل شوند و بسیاری از فیلسوفان و عالمان ما در این دانشگاه تحصیل خود را به پایان رسانده‌اند و با یادگیری متفاوت علم به جامعه خدمت کردند. دانشگاه آکسفورد بر اساس آخرین رده بندی، عنوان چهارمین دانشگاه برتر جهان برای تحصیل در انگلستان شناخته شده است و به عنوان بزرگترین سیستم جدید آموزش می باشد، چون شما می توانید از امکانات زیادی از جمله خوابگاه ها و تجهیزات رفاهی پیشرفته استفاده کنید.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه آکسفورد

در انگلستان انواع مختلفی از دانشگاه وجود دارد، ولی ما در اینجا به صورت اختصاصی می‌خواهیم به معرفی دانشگاه آکسفورد بپردازیم پس با ما همراه باشید.

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان می باشد که در منطقه آکسفورد قرار دارد که از نظر علم و دانش سابقه طولانی دارد و این دانشگاه خدمات و فعالیت‌های بسیار زیادی را در زمینه تدریس و آموزش و حتی تحقیق فرهنگ را ارائه داده است. شاید جالب باشد که بدانید هر کدام از دانشجویان آکسفورد عضو مجمع دانشگاهی هستند که در محیط امن می‌توانند مطالعه و یادگیری کنند.

بسیاری از دانشجویانآرزو دارند در این دانشگاه تحصیل کنند، از این رو هر ساله دانشجویان بین المللی بسیار زیادی از نقاط مختلف جهان در رشته های مورد علاقه خود در این دانشگاه جذب میشوند.

رنکینگ دانشگاه آکسفورد

دانشگاه اکسفورد یکی از دانشگاه های برتر انگلستان و جهان استواگر شما به لیست دانشگاه های برتر نگاه کنید، اسم این دانشگاه را مشاهده میکنید.

رنکینگ دانشگاه آکسفورد از نظر علم و دانش،مهارت استادان،رشته های مهم و اساسی و زمینه کار و استعداد بین المللی بسیار بالا و ارزشمند است.

رشته های دانشگاه آکسفورد

رشته‌ های دانشگاه آکسفورد انگلستان

بزرگترین مزیتی که در دانشگاه آکسفورد وجود دارد و باعث شده بسیاری از دانشجوها آرزو داشته باشند در این دانشگاه تحصیل کنند، رشته های مختلف و متنوع است. به عنوان مثال رشته های پزشکی برای خانم ها و آقایان در نظر گرفته شده است و انواع مختلفی از مهندسی از جمله برق و عمران و حتی معماری که بسیار پرطرفدار است بیشتر برای آقایان می باشد و همچنین شما می توانید در رشته های دیگر که امروزه بسیار پرطرفدار و بازار کار مناسبی دارد، از جمله گیاهشناسی مشغول به تحصیل شوید.

تعدادرشته‌های دانشگاه آکسفورد نسبت به دانشگاه های دیگر بسیار زیاد است و همین امر باعث شده دست دانشجویان در هنگام انتخاب رشته باز باشد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد

شرایط ورود به دانشگاه آکسفورد از نظر رشته ها با یکدیگر متفاوت می باشد، ولی اگر بخواهیم شرایطی را به صورت کلی بیان کنیم باید موارد زیر را در نظر بگیریم.

شما باید دوره های پیش دانشگاهی را در مدارس معتبر بگذرانید و همچنین نمره و معدل بالایی داشته باشید و در آزمون های بین المللی شرکت و نمرات بالایی را کسب کنید. همچنین داشتن سن مناسب نیزیکی از شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه آکسفورد میباشد.

قطعاً دانشگاه آکسفورد وقتی به عنوان بهترین دانشگاه شناخته شود، افرادی را می‌پذیرد که تمام این شرایط را یکجا دارا باشد و کسانی که این شرایط را داشته باشند، قطعاً بزرگترین شانس را در زندگی خواهند داشت.

هزینه تحصیل دانشگاه آکسفورد

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه آکسفورد

هزینه تحصیل در دانشگاه آکسفورد برای متقاضیان بومی انگلستان که قصد دارند در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شوند،۹۲۵۰پوند است، ولی بهتر است بدانید هزینه های تحصیل بر اساس رشته ها و همچنین مقطع تحصیلی با یکدیگر متفاوت است و نبایدیک هزینه ثابتی را برای تمام دانشجویان در نظر گرفت.

به عنوان مثال کسانی که در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، از نظر شهریه مقدار کمی نسبت به مقطع دکتری پرداخت می کنند، چون در مقطع دکتری کارها عملی تر و درس ها سخت تر است.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه آکسفورد

وقتی دانشجویان تمام مراحل را پشت سر بگذارند و شرایط را دارا باشند، می توانند در دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل شوند و اگر شرایط زیر را دارا باشند، می‌توانند از بورسیه دانشگاه آکسفورد نیز بهره ببرند.

شما باید مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه معتبر اخذ کرده باشید، معدل شما باید حداقل چهارده و بالاتر باشد و رزومه تحصیلی خود را در یک صفحه ارائه دهید.

شرایط دیگری که برای بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد در نظر گرفته شده است، مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل۱۱۰و مدرک تافل است.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه آکسفورد

بسیاری از دانشجویان پس از اینکه در دانشگاه و رشته مورد نظر خود قبول میشوند، به فکر اقامت هستند، چون اقامت یک مسئله بسیار مهم است که ممکن است به خاطر همین امر بسیاری از افراد از هدف های خود صرفنظر کنند، ولی اگر در دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل شوید، خوابگاه های اختصاصی با خدمات بسیار ویژه در اختیار شما قرار می دهند که همین امر باعث می‌شود شما بدون هیچ چونو چرایی در این دانشگاه تحصیل کنید.

دانشگاه آکسفورد دارای خانه و آپارتمان خصوصی است که این اقامتگاه را در اختیار دانشجویان به عنوان اجاره قرار می دهد که از نظر هزینه نسبت به اقامتگاه های بیرون خیلی کمتر است،یعنی حدود ۵۰۰ الی۸۰۰ پوند است که همین باعث می شود دانشجویان در دوران دانشجویی مقدار زیادی پول پس انداز کنند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه آکسفورد

بهترین دانشگاه آکسفورد مزایا و معایب را به خود اختصاص داده است، به عنوان مثال امکانات دانشگاه آکسفورد به عنوان بزرگترین مزایای دانشگاه به شمار می‌رود، چون شما می توانید از خدماتی از جمله شهریه مناسب و خوابگاه دانشجویی بهره ببرید و همچنین شما می توانید از اینترنت و یا سالن های ورزشی استفاده کنید.

معایبی را که می توان برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد در نظر گرفت این است که دانشجویان تا پایان دوران دانشجویی از خانواده‌های خود دور هستند و همچنین بعضی از رشته‌ها خوابگاه ندارند و در اقامت دچار مشکل می‌شوند.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up