دانشگاه ساسکس


قبل از صحبت راجع به دانشگاه ساسکس بهتر است کمی درباره انگلستان صحبت کنیم. کشور انگلستان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی در ردیف سوم جهان قرار گرفته است. البته که دانشجو یک فرد منفعل نخواهد بود و در نهایت باعث ارتقا اجتماع خواهد شد، به همین دلیل است که دولت انگلیس به دانشجویانی که طی سه سال در رشته ای خاص مدرک کارشناسی گرفته اند و همچنین دانشجویان یک ساله ی کارشناسی ارشد، دوازده ماه زمان میدهد تا کار مناسبی پیدا کنند و ویزای تحصیلی آنها به ویزا کاری تبدیل شود.

دانشگاه ساسکس کاردیفیکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در انگلستان است. در ادامه قصد داریم به جزئیات کوتاهی درباره دانشگاه ساسکس کاردیف بپردازیم، پس در این متن کوتاه با ما همراه باشید.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه ساسکس

اجازه تحصیل در دانشگاه ساسکس به موارد مهمی بستگی دارد. تحصیل در دانشگاه ساسکس یا همان University of Sussex که در واقع یک دانشگاه تحقیقاتی محسوب میشود و در شهر برایتون در انگلستان قرار گرفته است،  ممکن است برای برخی از افراد بسیار دور از ذهن به نظر برسد، اما همیشه هم اینطور نیست.

در این دانشگاه بیش از پانزده هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند که سی و پنج درصد آنها را افراد غیرانگلیسی تشکیل میدهند، بله سی و پنج درصد . مشخصا عدد وسوسه برانگیزی است.

تحصیل در دانشگاه ساسکس انگلستان نیز مثل دیگر دانشگاه های معتبر نیازمند طی مراحلی قانونی خواهد بود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. این دانشگاه با وجود عمومی و تحقیقاتی بودن جزو دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم انگلیس است .

تحصیل در دانشگاه ساسکس ایده آل بسیاری از جمعیت تحصیل کرده در سرتاسر جهان است.

رنکینگ دانشگاه ساسکس

آمار رنکینگ دانشگاه ساسکس مربوط به سال ۲۰۱۸ است. در این سال رنکینگ دانشگاه ساسکس در جهان عدد ۱۴۷ بود . این دانشگاه به دلیل کیفیت بالای آموزش و انجام پژوهش های مختلف حین تحصیل، محبوبیت و شهرت فراوانی کسب کرده است.

مطمئنا رنکینگ دانشگاه ساسکس از این عدد بیشتر هم خواهد شد، چرا که از زمان تاسیس تا امروز فعالیت های انجام شده در این دانشگاه در جهت ارتقا رتبه علمی آن بوده است، به طوری که مورد توجه اکثر مقامات وزارت آموزش انگلستان در دوره های مختلف بوده است.

رنکینگ دانشگاه ساسکس اگرچه در حال حاضر هم عدد بی نظیری است، اما اکثر دانشجو ها میدانند که کیفیت تحصیل در این دانشگاه حتی صورت لحظه ای در حال ارتقا است.

در حالی که کسب رتبه بیست کشوری برای اثبات این ادعا میتواند کافی باشد، اما فعالیت های کیفی و کمی این دانشگاه برای ارتقا سطح هرگز تمامی ندارد.

رشته های دانشگاه کاردیف

رشته‌ های دانشگاه ساسکس انگلستان

رشته‌های دانشگاه ساسکس بسیار متنوع و گوناگون است.این دانشگاه حدودا در ۵۰۰ رشته مختلف دانشجو می پذیرد. رشته‌ های دانشگاه ساسکس مشتمل بر انواع رشته های علوم انسانی و اجتماعی ، تمامی گرایش های علوم مهندسی و ریاضی و رشته های پزشکی و علوم پایه تجربی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است که نام بردن تک به تک این رشته ها مسلما در حوصله این متن کوتاه نیست.

انتخاب از بین رشته‌های دانشگاه ساسکس کاملا به نمرات کسب شده شما در دوره دبیرستان و از همه مهم تر علاقه و گرایش شما بازمیگردد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساسکس

شرایط پذیرش از دانشگاه ساسکس تفاوت چشمگیری با دیگر دانشگاه های سراسر اروپا و آمریکا ندارد. برای پذیرش در این دانشگاه باید توانایی خود را برای تحصیل در رشته ای خاص به اثبات برسانید، مدرک زبان انگلیسی داشته باشید، چرا که کلاس ها و پایه اصلی تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی است و مدرک معتبر زبان یکی از شرایط پذیرش از دانشگاه ساسکس است که بسیار هم مهم به نظر میرسد.

در نهایت باید بگوییم شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه ساسکس به طور دقیق و با ریز جزئیات در وبسایت دانشگاه در دسترس است و کلیات مطلب هم که در این بخش خدمتتان ارائه شد.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه ساسکس

هزینه تحصیل دانشگاه ساسکس با توجه به رشته ای که در آن تحصیل خواهید کرد، متفاوت است. در ادامه و به عنوان نمونه هزینه تحصیل دانشگاه ساسکس را برای چند رشته پر طرفدار خواهیم آورد و از بیان لیست کامل هزینه ها صرف نظر میکنیم.

تحصیل در رشته کسب و کار و مدیریت براییکسال معادل ۱۷۲۰۰ پوند ، رشته های مربوط به کامپیوتر۱۸۰۰ پوند ،مهندسی برق و الکترونیک حدود ۱۸۰۰ پوند، رشته های مالی و حسابداری ۱۸۰۰ پوند ناگفته نماند که لیست هزینه تحصیل دانشگاه ساسکس نیز در وبسایت دانشگاه در دسترس است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکس

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه ساسکس

بورسیه دانشگاه ساسکس نیز مثل اکثر دانشگاه ها مبلغ قابل توجهی برای دانشجویان بین المللی است اما برای دریافت بورسیه دانشگاه ساسکس باید دارای شرایط خاصی باشید، مثلا اینکه دد لاینیا همان تایم مشخص شده برای اخذ بورسیه را رعایت کنید و مدارک و اسنادی که لازم به ارائه آنهاست، در زمان مورد نظر آماده باشد.

بورسیه دانشگاه ساسکس معمولا در تمام مقاطع تحصیلی ارائه میشود اما رایج ترین آنها بورسیه های تحصیلات تکمیلی است .

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه ساسکس

درباره خوابگاه دانشگاه ساسکس باید بگوییم اکثر دانشجویان پذیرفته شده بعد از ثبت نام در صورت نیاز میتوانند از مجموعه خوابگاه دانشگاه ساسکس استفاده کنند. این دانشگاه امکانات رفاهی قابل توجهی در این زمینه ارائه میدهد.

این دانشگاه دارای چندین ساختمان خوابگاهی است که در دو کلاس عمده کیفیتی ارائه میشود، کلاس نوع Aکه امکانات مستر روم یا همان سرویس بهداشتی شخصی و کلاس نوع Bکه سرویس بهداشتی مشترک دارد .

نکته قابل توجه راجع به اسکان دانشجویان در این دانشگاه وجود کمک هزینه برای اسکان شخصی است،یعنی اگر شما فردی هستید که قصد داریدیک سوئیت برای مدت تحصیل خود اجاره کنید، دانشگاه شما را تنها نمیگذارد و برایتان کمک هزینه درنظر میگیرد.

متوسط هزینه خوابگاه دانشگاه ساسکس بین۱۱۶ تا ۱۷۶ پوند است.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه ساسکس

موضوع واضحی است که اپلای دانشگاه ساسکس، مزایای فراوانی دارد در حقیقت تحصیل در این دانشگاه شرایطی بسیار ایده آل را تا انتها برای شما به وجود می آورد، اما معایب کمی هم وجود دارد که البته مختص این دانشگاه نیست، بلکه این معایب وقتی به زبانی خارجی مجبور به تحصیلباشید وجود خواهد داشت.

در واقع هر اندازه که شما به انگلیسی مسلط باشید، ظرایفی در زبان وجود دارد که با مرور زمان به آن واقف میشوید و این موضوع ممکن است کیفیت تحصیل شما را تا حدی پایین بیاوردکه البته با معاشرت بیشتر و در گذر زمان قابل پیشگیری و بهبود است.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانشگاه ساسکس دانشگاه ساسکس دانشگاه ساسکس دانشگاه ساسکس دانشگاه ساسکس

شبکه های اجتماعی

arrow up