دانشگاه شفیلد


دانشگاه شفیلد انگلستان یکی از مطرح ترین دانشگاه ها در سراسر اروپا و یکی از بهترین ها برای تحصیل در انگلیس می باشد و به همین دلیل این دانشگاه طرفداران زیادی دارد و بسیاری از متقاضیان در تلاش هستند تا بتوانند در این دانشگاه به تحصیل بپردازند.

دانشگاه شفیلد انگلستان خدمات بسیار زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و دانشجویان این دانشگاه می توانند دوران تحصیلی بسیار خوبی را در این دانشگاه سپری کنند و سطح علمی و تحصیلی خود را تا حدود زیادی ارتقا ببخشند.مخارج تحصیل در دانشگاه شفیلد انگلستان نسبت به سایر دانشگاه ها کمتر می باشند و اگر بودجه زیادی در دست ندارید انتخاب دانشگاه شفیلد برای شما بهترین گزینه می باشد.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه شفیلد انگلستان

شهر شفیلد در واقع در قسمت جنوبی کشور انگلستان قرار دارد و پذیرش بسیار زیادی در رشته های مختلف دارد و به همین دلیل از جمله دانشگاه هایی است که شما می توانید به راحتی در آن پذیرش شوید و با کمترین میزان هزینه به تحصیل در آن بپردازید.

دانشگاه شفیلد انگلستان در شمار دانشگاه های دولتی قرار می گیرد و مدرک آن بسیار معتبر می باشد و داری اعتبار بینالمللی است و این دانشگاه دارای ۶ دانشکده مجزا می باشد.

دانشگاه شفیلد انگلستان دارای مراکز علمی و تحقیقاتی و همچنین کارگاه ها و آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته ای می باشد و سیستم آموزشی در این دانشگاه بسیار پیشرفته می باشد و تمام اساتید این دانشگاه دارای سطح علمی بالایی هستند.

رنکینگ دانشگاه شفیلد

رنکینگ دانشگاه شفیلد انگلستان دارای سابقه بسیار درخشانی می باشد و این دانشگاه با توجه به عملکرد بسیار برجسته ای که تا کنون داشته است توانسته است که در سطح جهانی رتبه ۹۵ و در انگلستان رتبه ۱۷ را کسب نماید.

 

دانشگاه شفیلد انگلستان معمولا هر ساله جایزه بهترین مراکز تحقیقاتی و بهترین دانشجویان کسب می کند و این دانشگاه روز به روز در حال آپدیت سیستم آموزشی خود می باشد.

رشته‌های موجود در دانشگاه شفیلد

رشته‌ های دانشگاه شفیلد انگلستان

رشته‌های دانشگاه شفیلد بسیار متنوع هستند و این دانشگاه دارای ۵ دانشکده می باشد و هر کدام از این دانشکده ها رشته های مختلف و متنوعی را در خود جای داده اند که در این بخش از مطلب به بررسی هر کدام از آن ها خواهیمپرداخت.در دانشکده هنر این دانشگاه رشته هایی مانند باستان شناسی، تاریخ، فلسفه و موسیقی تدریس می شوند.

دانشکده مهندسی این دانشگاه دارای رشته هایی مانند مکانیک، شیمی و عمران و همچنین کامپیوتراست.دانشکده پزشکی دارای رشته هایی اعم از پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی و… می باشد.

در دانشکده علوم رشته هایی مانند زیستشناسی، علوم تربیتی، آمار و فیزیک و… تدریس میشوند.دانشکده علوم اجتماعی دارای رشته های از جمله حقوق، مدیریت، سیاست و… می باشد.

شرایط مورد نیازبرای اخذ پذیرش از دانشگاه شفلید

شرایط پذیرش دانشگاه شفیلد انگلستان تقریبا ساده تر از شرایط پذیرش سایر دانشگاه های معتبر در این کشور هستند و به همین دلیل این دانشگاه متقاضیان بسیار زیادی دارد و برای پذیرش سریع بهتر است که زود برای ثبت نام اقدام کنید و مدارک خود را هر چه سریعتر به این دانشگاه تحویل دهید.

اولین و مهمترین شرط پذیرش در این دانشگاه مسلط بودن به زبان انگلیسی می باشد و متقاضیانی که به زبان مسلط باشند سریعتر و راحتتر مورد پذیرش قرار میگیرند.از دیگر شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه شفیلد انگلستان می توان به داشتن مدرک پایان دوره دیپلم نیز اشاره کرد و در صورتی که متقاضی مدرک دیپلم از مراکز آموزشی معتبر نداشته باشد نمی تواند در این دانشگاه ثبت نام کند.

هزینه تحصیل دانشگاه شفیلد

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه شفیلد

هزینه دانشگاه شفلید انگلستان مناسبتر از هزینه سایر دانشگاه ها می باشد و به موارد مختلفی از جمله رشته تحصیلی دانشجویان، سال ورود آن ها به دانشگاه و همچنین مکان اقامت و… اشاره کرد.

هزینه خوابگاه بر روی هزینهترم تحصیلی دانشجویان حساب می شود و افرادی که بودجه کمی در دست دارند می توانند به جای گرفتن سوئیت برای خوابگاه اتاق اجاره کنند زیرا در این صورت هزینه کمتری از آن ها گرفته خواهد شد.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه شفیلد

بورسیه دانشگاه شفلید در اصل روشی است که دانشجویان با استفاده از آن می توانند هزینه های خود را کاهش دهند اما اخذ کردن بورسیه تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف نیازمند داشتن شرایط خاصی می باشد و از مهمترین شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی می توان به داشتن سابقه تحصیلی درخشان اشاره کرد و دانشجویانی که دارای سابقه تحصیلی خوبی هستند به راحتی می توانند بورسیه تحصیلی در مقاطع دکترا و یا کارشناسی کشف کنند و از این طریق هزینه های پرداختی خود را کاهش دهند.

دانشجویانی که قصد اخذ بورسیه تحصیلی دارند لازم به ذکر است که بدانند بورسیه هایترم پاییز با بورسیه هایترم بهار متفاوت هستند و شرایط اخذ گوناگونی دارند لذا بهتر است که قبل از اقدام برای اخذ کردن این نوع بورسیه ها ابتدا راجب شرایط آن ها اطلاعاتی را کسب کنید.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه شفیلد

اسکان دانشجویان دانشگاه شفلید در خوابگاه دانشگاه شفلید انگلستان صورت می گیرد و به علت این که این دانشگاه دارای دانشجویان زیادی می باشد تعداد خوابگاه های آن نیز زیاد هستند و می توان گفت که خوابگاه های این دانشگاه توانایی اسکان ۴۵۰۰ دانشجو را در خود دارند.

خوابگاه های دانشگاه شفیلد هم به صورت سوئیت و هم به صورت اتاق طراحی شده اند و اسکان در هر کدام از این خوابگاه ها به بودجه دانشجو بستگی دارد البته لازم به ذکر است که بدانیدسوئیت های دانشگاه شفلید دارای امکاناتی مانند کافه بار و کتابخانه نیز میباشند.سوئیت ها و خوابگاه های دانشگاه شفیلد مسافت چندانی تا این دانشگاه ندارند و معمولا به صورت چند طبقه ساخته می شوند.

مزایاو معایب تحصیل در دانشگاه شفیلد

اپلای در دانشگاه شفلید انگلستان و سپس پذیرش در این دانشگاه مزایای مختلفی را برای متقاضیان در پی دارد که در این بخش از مطلب به بررسی مزایا و معایب تحصیل در این دانشگاه می پردازیم.

یکی از مهمترین مزایا دانشگاه شفیلد داشتن اساتید باتجربه و حرفه ای می باشد و به همین دلیل دانشجویان این دانشگاه سطح مطلوبی از آموزش را تجربه خواهند کرد و علاوه بر این مورد دانشجویان می توانند از تمام امکانات تحقیقاتی دانشگاه مانند کتابخانه، آزمایشگاه و… نیز به صورت رایگان استفاده کنند.

از دیگر مزیت های تحصیل در دانشگاه شفیلد می توان به داشتن امکانات رفاهی مانند باشگاه های ورزشی، اقامتگاه و… اشاره کرد که دانشجویان در ایان تعطیلات می توانند از این امکانات رفاهی استفاده کنند.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانشگاه شفیلد دانشگاه شفیلد دانشگاه شفیلد دانشگاه شفیلد دانشگاه شفیلد

شبکه های اجتماعی

arrow up