دانشگاه منچستر


دانشگاه منچستر انگلستان یکی از تاپ ترین و معتبرترین دانشگاه ها برای تحصیل در انگلستان بوده و افرادی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند دارای سطح بالایی از هوش و افراد فعالی در زمینه های مختلف می باشند.

دانشگاه منچستر انگلستان مراکز تحصیلی و دانشکده های وسیعی دارد و دارای امکاناتی مانند خوابگاه دانشجویی نیز می باشد و حدود ۴۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

فارغ التحصیلان دانشگاه منچستر انگلستان معمولا به دلیل معتبر بودن مدرک تحصیلی به سرعت در کشور انگلستان کار پیدا می کنند و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال راهی برای ثبت نام در این دانشگاه هستند زیرا تحصیل در این دانشگاه مزیت های بی شماری را برای دانشجویان در پی دارد.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه منچستر انگلستان

تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان بسیار لذت بخش می باشد زیرا این دانشگاه یک مرکز تحقیقاتی به شمار می آید و افرادی که در آن مشغول به تحصیل هستند اطلاعاتشان در زمینه های مختلف به صورت روز افزون افزایش پیدا می کند.

افرادی که مدرک پایان تحصیلی آن ها دارای معدل بالای ۱۴ باشد به راحتی می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند. دانشگاه منچستر انگلستان دارای سطح های مختلفی از تحصیل از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و پروفسورا می باشد و هر دوره دارای مدت زمان مشخصیبوده و از میان دوره های نام برده شده کارشناسی کمترین زمان تحصیل را دارد.

رنکینگ دانشگاه منچستر

رتبه دانشگاه منچستر انگلیس در میان سایر دانشگاه ها بر اساس عملکرد تحقیقاتی و علمی این دانشگاه مشخص می شود و با توجه به عملکرد فوق العاده ای که تا کنون این دانشگاه در زمینه علوم تحقیقاتی داشته است توانسته که رتبه اول را در جهان در میان سایر دانشگاه های علمی بدست آورد.

دانشگاه منچستر انگلستان علاوه بر این که دارای مراکز تحقیقاتی بسیار پیشرفته ای می باشد و دانشجویان در این مراکز در زمینه های مختلف به تحقیق و اکتشاف می پردازند دارای برنامه تحصیلی عالی نیز می باشد و این مورد  در رتبه بندی این دانشگاه تاثیر گذار بوده است.

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در رنکینگ دانشگاه منچستر نحوه تدریس اساتید این دانشگاه است و به دلیل عالی بودن شرایط تدریس در این دانشگاه، دانشگاه منچستر توانسته رتبه اول را در زمینه تدریس نیز به خود اختصاص دهد.

رشته های دانشگاه منچستر انگلستان

دانشگاه منچستر انگستان به طور کلی دارای ۴ دانشکده می باشد و هر دانشکده دارای رشته های خاصی است که در این بخش از مطلب به بررسیرشته‌های دانشگاه منچستر انگلستان می پردازیم.

یکی از مهمترین رشته های دانشگاه منچستر، رشته ی تحقیق و نوآوری می باشد و این رشته در دانشکده زیستشناسی و پزشکی تدریس می شود و چندین مرکز تحقیقاتی را در این دانشگاه به خود اختصاص داده است.

یکی دیگر از رشته های دانشگاه منچستر رشته هنر می باشد که در دانشکده فرهنگ و زبان تدریس می شود و این رشته نیز مانند سایر رشته ها دارای امکانات مجزایی می باشد و از دیگر رشته های تدریس شده در دانشگاه منچستر می توان به رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی و علوم اجتماعی و… نیز اشاره کرد و هر کدام از این رشته ها نیز در دانشکده های مخصوصی تدریس می شوند.

شرایط دانشگاه منچستر

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه منچستر

پذیرش دانشگاه منچستر انگلستان معمولا برحسب معدل صورت می گیرد و افرادی که دارای مدرک تحصیلی با معدل بالا هستند به راحتی در این دانشگاه پذیرفته می شوند و می توانند به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.

معمولا افرادی که دارای مدرک پایان تحصیلی با معدل بالای ۱۶ هستند به راحتی در رشته های مهندسی و یا علوم اجتماعی و هنر در دانشگاه منچستر پذیرفته می شوند اما افرادی که قصد تحصیل در رشته های تحقیقاتی مانند پزشکی، زیستشناسی، بیولوژی و… را دارند برای پذیرش لازم است که معدل بالای ۱۸ داشته باشند.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه منچستر

شهریه دانشگاه منچستر انگلستان معمولا به صورت سالانه تغییر می کند و به همین دلیل می توان گفته که هزینه تحصیلدانشچویان به سال ورود آن ها به این دانشگاه بستگی دارد و دانشجویان تازه وارد معمولا برای هر ترم شهریه بیشتری را نسبت به دانشجویانترم بالایی باید پرداخت کنند.

البته نوع رشته انتخابی توسط دانشجو نیز در میزان شهریه تاثیرگذار می باشد و هر چه که رشته انتخابی تحقیقاتی تر باشد و برای پاس کردن آن دانشجو نیازمند شرکت در آزمایشگاه و کارگاه و… باشد معمولا هزینه بالاتری نیز خواهد داشت بنابراین اگر بودجه زیادی در دسترس ندارید بهتر است که برای تحصیل در این دانشگاه رشته های غیر تحقیقاتی مانند علوم اجتماعی، فرهنگ و زبان، حسابداری و… را انتخاب کنید.

بورسیه های دانشگاه منچستر

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه منچستر

بورسیه دانشگاه منچستر معمولا در شرایط متعددی شامل حال دانشجویان می شود و این دانشگاه از معدود دانشگاه هایی است که بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است به طور مثال این دانشگاه برای دانشجویانجدیدالورود بورسیه در نظر می گیرد.

دانشجویانیکه تازه ثبت نام می کنند حدود ۱۰۰۰ پوند تخفیف برای پرداخت اولین شهریه خود را از این دانشگاه دریافت می کنند.

یکی دیگر از بورسیه های مهم دانشگاه منچستر بورسیهدستاوردی می باشد و دانشجویانی که در زمینه های تحقیقاتی دستاوردهای تازه ای را بدست می آورند حدود ۱۵۰۰ پوند بورسیه دریافت می کنند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه منچستر

دانشجویانی که از کشورهای دیگر برای تحصیل به دانشگاه منچستر می آیند می توانند در خوابگاه دانشگاه منچستر مستقر شوند و این دانشگاه دارای خوابگاه های متعددی در اطراف خود می باشد و از مهمترین خوابگاه های دانشگاه منچستر می توان به خوابگاه تالار شرق، گارورهال و خوابگاههلمنهال اشاره کرد.

لازم به ذکر است که بدانید تمام خوابگاه های نام برده شده دارای امکانات رفاهی بسیار مطلوبی برایاسقرار دانشجویان می باشند و در حومه دانشگاه ساخته شده اند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه

ددلاین دانشگاه منچستر معمولا هر سال در اوایل ماه سپتامبر در وب سایت رسمی این دانشگاه صورت می گیرد و متقاضیان ثبت نام در این ماه می توانند درخواست ثبت نام خود در این دانشگاه را در وب سایت ثبت کنند و در صورت پذیرفته شدن، سپتامبر سال بعد می توانند برای ادامه تحصیل به دانشگاه منچستر مراجعه نمایند و در این دانشگاه مستقر شوند.

تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان مزایای بسیار زیادی از جمله بالا رفتن سطح علمی دانشجویان در تمام زمینه های علمی و همچنین اشتغال زایی سریع و… را در پی دارد.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانشگاه منچستر دانشگاه منچستر دانشگاه منچستر دانشگاه منچستر دانشگاه منچستر

شبکه های اجتماعی

arrow up