دانشگاه نورث وسترن


دانشگاه نورث وسترن (Northwestern University) یک دانشگاه مشهور است که سالانه دانشجویان زیادی به قصد تحصیل در آمریکا سفر می کنند. این دانشگاه با داشتن فضای سرسبز و زیبا، همچنین اساتید برجسته و محیط آموزشی مناسب به عنوان یکی از دانشگاه های برتر آمریکا شناخته شده است.

این دانشگاه تاکنون برنده جوایز زیادی بوده است و فارغ التحصیلان موفق زیادی در حوزه رشته های مهندسی و اقتصاد داشته است. این دانشگاه علاوه بر اینکه از لحاظ عملی موقعیت خوبی دارا است، دارای تیم های ورزشی موفق زیادی نیزاست، به گونه ای که ۱۹ تیم ورزشی بین دانشگاهی در آمریکا دارد.

بیشترین شهرت این دانشگاه به خاطر رشته ژورنالیسم و روزنامه نگاری است و بهترین نشریات دانشجویی را منتشر می کند و تاکنون جایزه های زیادی در زمینه ژورنالیسم دریافت کرده است. اگر از جمله افراد علاقمند به تحصیل در این دانشگاه هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در این دانشگاه را برای شما توضیح دهیم تا اطلاعات جامعی از شرایط و موقعیت این دانشگاه به دست آورید.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه نورث وسترن

دانشگاه نورث وسترن یکی از دانشگاه های مهم جهان به شمار می رود که سالانه دانشجویان زیادی برای پذیرش در آن درخواست می دهند. اگر میخواهید بدانید دانشگاه نورث وست کجاست، باید به شما بگوئیم که این دانشگاه در ایالت ایلینوی و در کنار دریاچه میشیگان در ۱۲مایلی شمال شیکاگو در کشور آمریکا واقع شده است‌.

در حال حاضر تقریبا۲۷۰۰۰دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند،زبان مورد تایید این دانشگاه زبان انگلیسی است و دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود‌.این دانشگاه در سال ۱۸۵۱ در زمینی به مساحت ۳۷۹ هکتار تاسیس شد و اولین فعالیتش را با دو استاد و ده دانشجو آغاز کرد و همواره جزء دانشگاهان رتبه برتر آمریکا به شمار می آید.

رنکینگ دانشگاه نورث وسترن آمریکا

اگر بخواهید رنکینگ دانشگاه نورث وست را در سال های اخیر بدانید، باید بگوییم این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ توانست رتبه ۱۲ بهترین دانشگاه های امریکا را از آن خود کند و بعد از آن در پی تلاش دانشجویان و اساتید فعال این دانشگاه در سال ۲۰۲۰ توانست رتبه نهم را به دست آورد.

این دانشگاه علاوه بر اینکه در کشور آمریکا دانشگاه مطرح و خوبی است، جزء برترین دانشگاه های جهان نیز قرار گرفته است. براساس رتبه جهانی این دانشگاه رتبه ۲۲ را دارد که بسیار رتبه حائز اهمیتی است، زیرا این رتبه بر اساس ۱۳ شاخص عملکرد شامل نحوه اموزش، تحقیقات، دستاورد های بین المللی و.. با دقت بسیار بالا و نکته سنجی انجام می شود.

موفقیت های دانشگاه و کسب رتبه های برتر در بین دانشگاه های آمریکا توانسته محققان و افراد پرتلاش زیادی را به سمت خود جذب کند.

هزینه تحصیل دانشگاه نورث وسترن

رشته های دانشگاه نورث وسترن

رشته‌ های دانشگاه نورث وسترن بسیار متنوع وزیاد است، به طوری که این دانشگاه چیزی برابر با ۱۹۰ رشته دارد و از جمله دانشکده های این دانشگاه عبارت است از: دانشکده مهندسی مواد، دانشکده مدیریت کسب و کار، دانشکده پزشکی، دانشکده شیمی، دانشکده حقوق، دانشکده اقتصاد، دانشکده هنر رسانه و طراحی، دانشکده روزنامه نگاری، دانشکده علوم آموزشی و غیره که در این دانشکده ها رشته های مختلفی مثل موسیقی، پزشکی، داروسازی، رشته های مختلف مهندسی، مدیریت و غیره تدریس می شود‌‌.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه نورث وسترن

پذیرش دانشگاه نورث وسترن مانند هر دانشگاه دیگری شامل شرایط و مدارک خاصی است که برای دریافت این پذیرش باید آن ها را به طور کامل رعایت کنید. از جمله مهم‌ترین شرایط دریافت اخذ پذیرش در دانشگاه نورث وسترن آمریکا، داشتن نمره های بالا و جزء دانشجویان برتر بودن است.

معمولا دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند جزء دانشجویان برتر و ممتاز هستند.

یک شرط اساسی دیگر برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند، مسلط بودن به زبان انگلیسی است، زیرا همان طور که می دانید در این دانشگاه دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود، بنابراین داشتن مدرک زبان انگلیسی و مسلط بودن به آن از شروط اصلی تحصیل در این دانشگاه به شمار می رود.

همچنین شما برای تحصیل در این دانشگاه به مدارکی از قبیل مدرک تحصیلی دیپلم با نمره های نسبتا خوب و ریز نمرات، داشتن مدرک تافل ویا ایتلس با حداقل نمره قبولی، کپی و اصل مدارک شناسایی و هویتی، چند عدد عکس ۳در ۴ که حداقل برای۶ ماه قبل باشد، ارائه انگیزه نامه و اگر می خواهید برای تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه اقدام کنید، باید بدانید که سال اول دوره آموزشی خود را باید در کالج سپری کنید و قبل از ثبت نام باید هزینه را به سایت این دانشگاه ارسال کنید.

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید، علاوه بر مدارک هویتی و تحصیلی که ارسال می کنید، اگر فعالیت و تحقیقی در دوران دانشجویی خود انجام داده اید، آن ها را ضمیمه مدارک خود کنید، زیرا کمک می کند که آسان تر و سریع تر از این دانشگاه پذیرش بگیرید. همه مدارک مورد نیاز این دانشگاه باید ترجمه شده باشد.

وقتی از دانشگاه نورث وسترن پذیرش گرفتید، برای تحصیل در این دانشگاه باید ویزای تحصیلی دریافت کنید که برای دریافت ویزای تحصیلی باید از سفارت آمریکا وقت بگیرید، سپس در مصاحبه آنها شرکت کنید و فرم مصاحبه آنها را پر کنید و مدارک خود را از جمله مدرک پذیرش در دانشگاه نورث وسترن و مدارک شناسایی همراه با دیگر مدارک مورد نیاز سفارت را به آنها تحویل دهید که یکی از مدارک مهم، اثبات تمکن مالی خود برای تحصیل در امریکا است و بعد تعهد دهید که به کشور خود باز می گردید و دلایل کافی برای اثبات بازگشت به ایران را ارائه دهید و در آخر نیز هزینه ویزا را پرداخت کنید.

هزینه تحصیل دانشگاه نورث وسترن

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاه نورث وسترن

هزینه دانشگاه نورث وسترن شامل شهریه، هزینه خوابگاه و دیگر هزینه ها می شود، اگر بخواهیم به طور دقیق توضیح دهیم باید بگوییم دانشگاه نورث وسترن آمریکا از آنجا که یک دانشگاه خصوصی است، همانند دیگر دانشگاه های خصوصی از دانشجویان خود شهریه دریافت می کند که مبلغ این شهریه ها با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو تفاوت هایی دارد، به عنوان مثال دانشجویان کارشناسی باید در هر ترم مبلغی تغریبا برابر با ۲۹۵۵۰ دلار آمریکا پرداخت کنند و این هزینه برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی برابر با ۱۲۷۵ تا ۱۷۰۰ دلار در هر ترم متغیر است.

البته در کنار این شهریه ها دانشجویان باید هزینه های دیگری به دانشگاه بپردازند که یکی از این هزینه ها، اجاره بهای خوابگاه دانشجوییاست که تقریبا برابر با ۶۰۰۰دلار برای هر ترم است.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه نورث وسترن

دانشگاه نورث وسترن برای کمک به هزینه های دانشجویان از آنها حمایت مالی می کند و بورسیه هایی به آنها می دهد، تقریبا نیم بیشتر دانشجویان این دانشگاه تقریبا چیزی برابر با ۷۵ درصد در سال اول تحت حمایت مالی این دانشگاه هستند.

اگر دانشجو جزء دانشجویان برجسته این دانشگاه باشد، سالانه حدود ۲۸۰۰۰دلار بورسیه می تواند دریافت کند. این دانشگاه انواع مختلفی از بورسیه ها را برای دانشجویان ارائه می دهد که بعضی از بورسیه‌های دانشگاه نورث وسترن عبارتند از: بورسیه های خارجی که این بورسیه شامل هزینه تحصیل در امریکا، هزینه زندگیدانشجویی در آمریکا و غیره می شود، بورسیه های بوستون، بورسیه محققین مشعل و بورسیه دانش پژوهان تمبر.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه نورث وسترن

خوابگاه دانشگاه نورث وسترن شامل خانه های دانشجویی است که به دانشگاه تعلق دارد و به دانشجویان اجاره داده می شود. هزینه این خوابگاه ها نسبت به منازل مسکونی خصوصی مناسب تر است، از همین رو دانشجویان تمایل دارند این خوابگاه ها را دریافت کنند تا اینکه خانه بگیرند.

این خوابگاه ها معمولا مبله هستند و امکاناتی مانندکمد برای نگهداری وسیله های شخصی، میز و صندلی برای مطالعه، تخت با تشک تمیز و غیرهدارند. این خوابگاه ها معمولا ۲تا ۳ نفره هستند و نمی توان به صورت تک نفره و شخصی در آنها زندگی کرد و سالن های غذا خوری مجزا دارند. کشیدن سیگار در این خوابگاه ها معمولا ممنوع است، هر دانشجو برای اجاره این خوابگاه ها هر ترم باید مبلغی بین۴۰۰۰تا ۶۰۰۰ پرداخت کند.

زندگی در این خوابگاه ها این مزیت را دارد تا با دیگر دانشجویان ارتباط داشته باشید و همچنین از سالن های مطالعه استفاده کنید، مزیت دیگر این خوابگاه ها این است که باعث کاهش هزینه های دانشجو برای رفت و آمد به دانشگاه و همچنین کاهش هزینه اجاره خانه می شود.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه نورث وسترن

اگر قصد اپلای دانشگاه نورث وسترن را دارید، ما در اینجا نکاتی راجب مزایا و معایب این دانشگاه برای شما بیان می کنیم تا راحت تر تصمیم بگیرید.

 • یکی از مزیت های این دانشگاه این است که دانشجویان در کنار تحصیل، اجازه کار نیمه وقت را دارند، البته در سال اول تحصیل در این دانشگاه اجازه کار کردن ندارند، اما از سال های بعد می توانید در محیط بیرون دانشگاه ۲۰ ساعت در هفته در یک شغل پاره وقت کار کنید. این دانشگاه به دانشجویان خود اجازه می دهد تا در هنگام تحصیل، فعالیت درآمدزایی نیز داشته باشند و دانشجو در صورت تمایل می تواند از این موقعیت استفاده کند.
 • یکی از ویژگی های مثبت این دانشگاه این است که این دانشگاه یک وبسایت برای پیدا کردن کار دانشجویی مناسب دارد که به دانشجویان کمک زیادی در پیدا کردن شغل می کند.
 • از مزیت های دیگر این دانشگاه این است که اکثر دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی جذب بازار کار می شوند و خود این دانشگاه از آنها حمایت می کند.

اگر بخواهیم به معایب این دانشگاه اشاره کنیم می توانیم هزینه های نسبتا بالای این دانشگاه را از جمله معایب تحصیل در آن بدانیم.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دانشگاه نورث وسترن دانشگاه نورث وسترن دانشگاه نورث وسترن دانشگاه نورث وسترن دانشگاه نورث وسترن

  شبکه های اجتماعی

  arrow up