دانشگاه گلاسکو


معرفی دانشگاه گلاسکو انگلستان

این دانشگاه در سال ۱۴۵۱ تاسیس شد. دانشگاه گلاسکو چهارمین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان دنیاست. این داهنشگاه قدیمی ترین موزه عمومی اسکاتلند را در خود جای داده است و از نظر تعداد دانشجویان بزرگترین دانشگاه کشور است.

دانشگاه گلاسکو انگلستان دارای رتبه ۶۵ جهانی است که در غرب گلاسکو در محله هدهیل واقع شده است. این محله، شهرت بسیار زیادی در تنوع مد و فرهنگ دارد. معماری ویکتوریایی این شهر نشان از قدمت و تاریخ این شهر است و با حضور در کافه هایش پایتخت فرهنگی اسکاتلند را بیشتر لمس خواهید کرد.

دانشگاه گلاسکو پردیس های متعددی دارد. از اصلی ترین و مهمترین پردیس آن Gilmorehill را می توان نام برد. این دانشگاه دارای ۴ کالج اصلی است که نشان دهنده تنوع رشته های موجود در آن است.

تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود ۲۳۰۰۰ نفر هستند که حدود ۱۸۰۰۰ نفر آنها در مقطع کارشناسی ۵۰۰۰ نفر آنها در مقطع ارشد و حدود ۶۰۰۰ نفر در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.

حدود یک چهارم جمعیت این دانشگاه را یعنی ۲۰% را دانشجویان بین المللی در بر گرفته است که از حدود ۱۳۰ کشور مختلف دنیا به این دانشگاه آمده اند، این دانشگاه همواره جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا محسوب می شود.

تیم حمایت دانشجویان بین المللی دانشگاه برنامه های مشاوره ای برای حمایت از دانشجویان در جهت حل مسائل آنها دارد. مشاوره هایی در جهت مسائل آکادمیک، غیر آکادمیک، رفاهی، استغال، امور مالی و هر نگرانی که ممکن است دانشجویان داشته باشند.

اداره دانشجویان بین المللی این دانشگاه برای افرادی که تمایل به تحصیل در این دانشگاه دارند اما مهارت زبان انگلیسی آنها کافی نیست دوره های آمادگی زبان برای ورود به دانشگاه برگزار می کند.

دانشگاه گلاسکو دارای دانشکده هایی از قبیل

  • دانشکده هنر
  • دانشکده پزشکی و دامپزشکی
  • دانشکده علوم و مهندسی
  • دانشکده علوم اجتماعی
  • خوابگاه های دانشگاه گلاسکو

دانشگاه گلاسکو خوابگاه های مجزایی برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. این دانشگاه خوابگاه هایی را برای افراد متاهل و یا حتی دانشجویانی که دوره های کوتاه مدت دانشگاه ثبت نام کرده اند، در نظر گرفته است. خوابگاه های مورد نظر دارای امکانات مختلف و متفاوتی همچون دسترسی به اینترنت و امکانات ورزشی و رفاهی هستند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

کمک هزینه و بورس های تحصیلی دانشگاه گلاسکو انگلیس

این دانشگاه، معمولا کمک هزینه ها و بورسیه هایی برای دانشجویان خود در نظر می گیرد اما بورس های تحصیلی عموما به دانشجویان دوره دکترا که تز آنها توسط یکی از اساتید این دانشگاه مورد قبول و تائید قرار گرفته تعلق می گیرد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه گلاسکو

هزینه های تحصیل در انگلستان و در دانشگاه گلاسکو براساس دوره و مقطع تحصیلی متفاوت و متعدد است. هزینه تحصیل در دوره های پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد دانشکده هنر سالیانه حدود۱۴٫۵۰۰ پوند، کارشناسی ارشد رشته های دانشکده علوم و مهندسی و دانشکده پزشکی و دامپزشکی سالیانه حدود ۱۸٫۲۰۰ پوند و دوره های بالینی در رشته های پزشکی، دامپزشکی سالیانه ۳۳٫۰۰۰ پوند می باشد.

هزینه های زندگی

به طور معمول هر دانشجو سالانه ۱۱٫۵۰۰ پوند می بایستی برای هزینه های زندگی خود در نظر داشته باشد. دانشجویان متاهل نیز حداقل حدود ۱۵۰۰۰ پوند در سال صرف هزینه هایشان می شود.

اگر شخصی به همراه فرزندان خود بخواهد به این کشور مهاجرت کند به ازای هر فرزند نیز ۳۰۰۰ پوند در سال به مخارج زندگی شخص افزوده خواهد شد.

رتبه بندی های جهانی

طبق رتبه بندی های جهانی و ملی انجام شده دانشگاه گلاسکو در سال ۲۰۱۵ طبق نظام رتبه بندی Guardian رتبه ۲۵ طبق Complete ، بنابررتبه بندی QS رتبه ۵۵ و طبق رتبه بندی Times رتبه ۹۴ را اخذ کرده است.

کشور بریتانیا عموما یکی از بهترین کشورها برای تحصیل محسوب می شود و تحصیل در دانشگاه گلاسکو برتر جهان می باشند. به طور کلی طبق ارزیابی های انجام شده انگلستان بعد از آمریکا دومین مقصد محبوب دانشجویان جهان برای تحصیل به شمار می رود.

3.2/5 - (5 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up