دانشگاه MIT ماساچوست


موسسه فناوری تکنولوژی ماساچوست (MIT) یکی از برترین دانشگاه ها برای تحصیل در آمریکا می باشد که امروزه در مقاطع مختلف امکانات ادامه تحصیل را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده و از این رو در کشورهای مختلفی دانشجویان زیادی وارد این دانشگاه می شوند.

داوطلبان زیادی هر ساله درخواست اخذ پذیرش تحصیلی خود را به دانشگاه ارسال می کنند و شما برای اینکه وارد این مرکز شوید باید تمام شرایط را دارا باشید و بعد از آن تمام مراحل را تا پایان ادامه دهید و همچنین باید رزومه تحصیلی و مدارکی را نیز به این دانشگاه ارائه دهید.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاهMIT ماساچوست

بسیاری از افراد با موسسه فناوری تکنولوژی ماساچوست آشنا نیستند و شاید برای آنها سوال باشد که دانشگاه mit کجاستو در جواب باید بگوییم که این دانشگاه در رشته های مختلف از جمله اقتصاد و روانشناسی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات شهرت دارد و به عنوان یک موسسه فناوری در کشور آمریکا تاسیس شده است.

این دانشگاه دارای دانشکده‌ی علوم و همچنین دانشکده فنی و مهندسی می باشد که شما می توانید در زمینه تحصیلی، طراحی و معماری مشغول به تحصیل شوید و همچنین دارای دانشکده های هنر و علوم اجتماعی نیز می باشد.

این دانشگاه تجهیزات و امکانات زیادی را به دانشجویان خود ارائه میدهد، به عنوان مثال دارای مقاطع مختلف تحصیلی می باشد که از کارشناسی تا دکتری در این موسسه آموزش داده میشود. این دانشگاه دارای محوطه بسیار بزرگ و دارای خوابگاههای دانشجویی با خدمات بسیار زیادی می باشد و افرادی که در دوره‌های کارشناسی مشغول به تحصیل هستند، حدود ۸۰ درصد در خوابگاه‌ها اقامت دارند.

این موسسه در کمبریج آمریکا به عنوان یک موسسه خصوصی شناخته شده که ۷ درصد پذیرش دارد و صندلی های زیادی را در اختیار خانمها و آقایان قرار داده و توانسته در مقاطع تحصیلی متعددی علم‌آموزی کند و شاید جالب باشد که بدانید ویلیام بارتون بنیانگذار این موسسه می باشد.

رنکینگ دانشگاهMITماساچوست

دانشگاه ماساچوست بر اساس رتبه جهانی در سال ۲۰۱۹ رتبه ۹۰۰ را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است.دانشگاه mit بر اساس رتبه جهانیQs توانسته رتبه ۴۷۷ را کسب کند و براساس times higher hducation در مقام هشتصد قرار گرفته است و همچنین بر اساس رتبه بندی های دیگر در سال‌های اخیر توانست در بین دانشگاه‌های برتر آمریکا رتبه ۱۸ را به خود اختصاص دهد که نشان دهنده بار علمی استادان و پیشرفت این دانشگاه در سالهای اخیر میباشد.

علت اینکه این موسسه توانسته در رتبه بندی بسیار بالایی قرار بگیرد این است که رشته های متعددی را در اختیار دانشجویان قرار داده و پذیرش دانشجویان بسیار بالا می باشد.

رشته‌های موجود در دانشگاهMIT ماساچوست

رشته‌های موجود در دانشگاهMIT ماساچوست

رشته های دانشگاه mit ماساچوست بسیار متنوع می باشد و شما می توانید در مقطع کارشناسی تنوع بالایی از رشته ها را در این موسسه مشاهده کنید و بر اساس سلیقه و شرایط رشته مورد نظر خود را انتخاب و در این موسسه مشغول به تحصیل شوید. شما می توانید در کارشناسی ارشد رشته هایی از جمله بیوشیمی ،زیست شناسی،جامعه شناسی و.. را انتخاب کنید و رشته های متعدد بسیار زیادی نیز می باشد که مناسب برای تمام سنین و خانمها و آقایان است.

رشته های موجود در دانشگاه ماساچوست در مقطع دکترا تنوع بسیار زیادی دارد و شما به صورت حرفه‌ای می‌توانید در رشته‌هایی از جمله سیاست عمومی ،پرستاری، دکتری و حتی ورزش و علوم بهداشت از امکانات این دانشگاه بهره ببرید و با بهترین معدل از این دانشگاه فارغ التحصیل شوید.

وقتی در دانشگاه رشته های متعددی اموزش داده شود، حجم و تعداد دانشجویان هر روز افزایش پیدا می‌کند و این دانشگاه به دلیل اینکه توانسته رشته های متعددی را در اختیار دانشجویان قرار دهد، بسیار زبانزد شناخته شده است.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاهMIT ماساچوست

شرایط پذیرش در دانشگاه ماساچوست mit نسبت به دانشگاه های دیگر کاملا متفاوت می باشد، به عنوان مثال دانشجویانی که دوست دارند در این دانشگاه در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شوند در ابتدا بایدکار مورد علاقه خود را انتخاب کنند و همچنین داشتن مدارک زبان یکی از الزامات میباشد که افراد باید دوره های زبان انگلیسی و فرانسوی را پشت سر بگذارند و حداقل نمره مورد قبول را اخذ و در زمینه زبان دارای مدارک عالی باشند.

شرایط بسیار زیادی برای دانشجویان پذیرش در این دانشگاه وجود دارد ولی باید بدانید که این شرایط در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر با یکدیگر متفاوت است، به عنوان مثال کسانی که در مقطع کارشناسی می‌خواهند در این دانشگاه پذیرش شوند، باید شرایط زیادی داشته باشند که ما به این شرایط می پردازیم:

اولین شرایط این است که آنها باید فرم ثبت نام را کامل کنند و همچنینیک رونوشتی از ریز نمرات مقطع متوسطه خود را در این فرم ضمیمه کنند و همچنین داشتن معدل مناسب در مقطع متوسطه یکی از شرایط بسیار الزامی می‌باشد که باعث می‌شود بعضی از افراد از دایره رقابت خارج کند.

هزینه تحصیل (شهریه)در مقاطع مختلف دانشگاهMIT ماساچوست

هزینه دانشگاه mit به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از عوامل، مقطع تحصیلی است. قطعا کسانی که در مقاطع بالاتر مشغول به تحصیل هستند شهریه بیشتری نسبت به مقاطع پایین تر پرداخت می‌کنند.

همچنین یکی دیگر از عواملی که می تواند روی هزینه تحصیل در این موسسه تاثیر بگذارد، خوابگاه می باشد. افرادی که به عنوان دانشجویان بین المللی شناخته می شوند، برای اقامت نیاز به مکان دارند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه ماساچوست

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاهMIT ماساچوست

بورسیه دانشگاه mit امروزه در بین دانشجویان به عنوان یک رقابت بزرگ شناخته می شود، چون امکانات بسیار زیادی در این موسسه وجود دارد که بیشتر افراد دوست دارند در رشته های مختلف و در مقاطع مختلف در این دانشگاه بورسیه شوند. سالانه حدود ۱۵۳ میلیون دلار بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که یک مبلغ بسیار زیادی می باشد و همین باعث می‌شود که تعداد زیادی از دانشجویان با بورسیه وارد این دانشگاه شوند.

افرادی که می‌خواهند از بورسیه های تحصیلی دانشگاه ماساچوست بهره ببرند، می توانند در اوایل ماه فوریه اقدام به درخواست به صورت حضوری و آنلاین داشته باشندو اگر دارای شرایط لازم باشند، قطعاً مورد قبول قرار می گیرند.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاهMIT ماساچوست

یکی از امکانات و مزایایی که این موسسه به خود اختصاص داده، خوابگاه دانشجویی میباشد، چون بیشتر افرادی که در این موسسه مشغول به تحصیل هستند دانشجو های بین المللی می باشند که ممکن است از نظر اقامت دچار مشکل شوند، ولی دانشگاه یک خوابگاه را در محل مناسبی با ارائه خدمات عالی در اختیار دانشجویان قرار داده است.

خوابگاه دانشگاه mit دارای امکانات بسیار زیادی است به عنوان مثال شما می توانید از خدمات ناهارخوری و همچنین بهداشتی و امنیت عمومی بالا استفاده کنید و شاید جالب باشد بدانید که خوابگاه های دانشجویان در بهترین مکان تاسیس شده تا دانشجویان بتوانند از امنیت بالای آن محل بهره ببرند.

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاهMIT ماساچوست

اپلای دانشگاه mit به دلیل داشتن مزایا و معایب فراوان مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است، به عنوان مثال اگر شما یک دانشجوی بین المللی باشید می توانید از خوابگاه بهره ببرید و همچنیناین دانشگاه دارای اساتید بسیار حرفه ای و با استعداد می باشد و شما پس از پایان تحصیل خود قطعاً در رشته های خود دارای علم و دانش بسیار زیادی هستید.

از آنجا که این دانشگاه بسیار معتبر است مدارک شما مورد قبول بسیاری از مکان‌ هایی است که شما می خواهید در آنجا مشغول به تحصیل شوید.

تنها عیبی که شما با تحصیل کردن در این دانشگاه به دست می آورید این است که باید هزینه بسیار زیادی را بابت شهریه پرداخت کنید، ولی جای نگرانی نیست بلکه می توانید از وام و کمک هزینه هایی که این دانشگاه برای شما در نظر گرفته است استفاده‌کنید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دانشگاه ماساچوست دانشگاه ماساچوست دانشگاه ماساچوست دانشگاه ماساچوست دانشگاه ماساچوست

  شبکه های اجتماعی

  arrow up