دبیرستان در انگلستان


بدون شک گذراندن مقطع تحصیلی دبیرستان در انگلستان می تواند دروازه ورود افراد به بهترین دانشگاه های جهان باشد، و قطعاً آینده ای درخشانی را همراه با موفقیت خصوصاً در حوزه کسب و کار برای متقاضیان تحصیل در این مقطع در پی خواهد داشت.

انگلستان با جذب سالیانه بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز بین المللی از سرتاسر جهان، به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی جهان محسوب می شود. انگلستان در بین کلیه کشورهای جهان همواره دارای بالاترین استانداردهای زندگی و امکانات آموزشی و رفاهی است، از این رو تحصیل در دبیرستان های انگلستان علاوه بر پیشرفت علمی چشمگیر تجربه زندگی و تحصیل در محیطی بین المللی و آشنایی با فرهنگ های متنوع را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

تحصیل در دبیرستان انگلستان

برای بسیاری از دانش آموزان، دوره دبیرستان زمان اکتشاف، یادگیری و رشد است. دوره تحصیلی دبیرستان در انگلستان و فرصت های تحصیل موجود در این کشور قطعاً باعث ارتقا سطح علمی دانش آموزان خواهد شد، و فرصت های بیشتری را برای پیشرفت علمی پیش روی دانش آموزان قرار می دهد. برنامه های تحصیلی در انگلستان، فعالیت هایی را ارائه می دهند که امکان اکتشاف شخصی و شکوفایی استعداد فردی دانش آموزان دبیرستانی را فراهم می نماید. کاوش در یک مکان جدید، ایجاد مهارت های بین فردی و غوطه‌ور شدن در یک فرهنگ جدید، همه مزایای بالقوه ای است که در یک برنامه تحصیلی در دبیرستان انگلستان به چشم می خورد.

در این مقاله که توسط مشاورین آریاناپارس که تنها دارنده مجوز های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، قصد داریم همه جوانب تحصیل در دبیرستان های انگلستان و موقعیت هایی که با این کار پیش روی دانش آموزان و والدین آنها قرار می گیرد را به صورت واقعی بررسی نماییم.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

تحصیلات در دبیرستان در انگلستان به چه شکل صورت می گیرد؟

با توجه به نظام آموزشی کشور انگلستان، کودکان از ۳ سالگی می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. از همین رو مدارس انگلستان پذیرای خانواده های مختلف برای ارائه خدمات ایده آل می باشند.

دوره دبیرستان در انگلستان

دوره دبیرستان در کشور انگلستان از سن ۱۱ سالگی شروع می شود. این نکته بدین معناست که دانش آموزان از ابتدای سال هفتم تحصیل وارد مقطع دبیرستان می شوند. به صورت معمول دوره های دبیرستان در کشور انگلستان ۵ سال به طول می انجامد. دانش آموزان بین المللی باید تا ۱۰ سالگی برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان به انتظار بنشینند.

دوره دبیرستان انگلستان چند سال است؟

طول دوره های دبیرستان در کشور انگلستان معمولاً ۲ الی ۳ سال می باشد. دانش آموزان تا سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی و متناسب با انتخاب رشته خود در دبیرستان مشغول به تحصیل می باشند. از همین رو در صورتی که دانش آموزان وارد دوره های A-LEVEL شوند، از سن ۱۶ سالگی به کالج برای ادامه تحصیل رجوع می کنند. دوره تحصیلی Foundation یک دوره آموزشی یک ساله هست و دانش آموزانی که در ایران دیپلم خود (یعنی گواهی اتمام ۱۱ سال تحصیل) را در اختیار دارند مجاز به شرکت در این دوره هستند.

شرایط تحصیل در دبیرستان های انگلستان چیست؟

دانش آموزان برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان و بهره‌وری از شرایط ایده آل مدارس این کشور، ملزم به ارائه مدارک و سوابق آموزشی مناسب برای اخذ پذیرش می باشند. از مدارک حائز اهمیت برای اخذ پذیرش می توان به دانش زبان، معدل مناسب و سوابق آموزشی قابل قبول اشاره کرد.

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت. این نکته بدین معناست که ارائه نمرات مناسب آیلتس برای اخذ پذیرش الزامی نمی باشد. دانش آموزان در ابتدای کار برای ارتقا سطح دانش زبان، با توجه به سطح قبلی خود وارد دوره های زبان در حین تحصیل می شوند.

امکان تحصیل برای همه دانش آموزان وجود دارد

دانش آموزان با سوابق آموزشی متفاوت می توانند برای ادامه تحصیل در دبیرستان انگلستان اقدام نمایند. از همین رو کلیه دانش آموزان در صورت تمایلات شخصی قادر خواهند بود تا انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. دانش آموزان با حداقل معدل ۱۴ می توانند شانس خود را برای پذیرش از برترین مدارس انگلستان امتحان کنند. لازم بذکر است در صورت معدل های پایین تر، به واسطه قراردادهای همکاری بین موسسه آریاناپارس و مدارس انگلستان، شانس پذیرش همچنان وجود دارد.

زمان را جدی بگیرید، نگیرید؟

یکی از نکات مثبت تحصیل در انگلستان، سرعت بالای جواب دهی دبیرستان ها در این کشور می باشد. در صورت ارائه مدارک در زمان مقرر می توان در عرض ۲۰ تا ۳۰ روز، پذیرش را از مدارس دریافت کرد. زمان همیشه حائز اهمیت است، از همین رو بررسی بازه های ددلاین مدارس از مهم ترین موارد اخذ پذیرش می باشد.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان چقدر است؟

دانش آموزان برای تحصیل دبیرستان در انگلستان ملزم به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های جاری در کشور انگلستان به دو بخش هزینه های زندگی و تحصیل تقسیم می شود. لازم بذکر است که علاقه مندان به تحصیل در انگلستان که می توانند شرایط عمومی لازم را در سایت آریاناپارس مشاهده کنند، باید برای مراجعه به سفارت نامه ای مبتنی بر ارائه دارایی یک سال زندگی و تحصیل در انگلستان را ارائه دهند.

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان

هزینه های تحصیل دبیرستان در انگلستان متناسب با محل تحصیل و مدارس انتخابی متفاوت خواهد بود. کالج ها و مدارس در کشور انگلستان به صورت معمول از دانش آموزان بین المللی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند طلب می کند. به واسطه شرایط پرداختی، والدین می توانند در ۲ یا ۳ قسط مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایند. به طور کلی هزینه تحصیل در برخی از رشته ها تحصیلی مقطع دبیرستان به شرح ذیل می باشد.

رشته تحصیلیهزینه تحصیل
اقتصاد، هنر، علوم سیاسی، تاریخ، باستان شناسی، علوم پایه،۱۷ الی ۲۰ هزار پوند
ریاضیات۱۸ الی ۲۱ هزار پوند
معماری۱۹ الی ۲۳ هزار پوند
جغرافیا و موسیقی۲۳ الی ۲۷ هزار پوند
مهندسی کامپیوتر، فیزیک، شیمی، مدیریت تولید، علوم طبیعی و علوم رفتاری۲۶ الی ۳۰ هزار پوند
پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی۲۸ الی ۴۸ هزار پوند

تجربه کیفیت بالای زندگی و تحصیل در قبال پرداخت هزینه های نسبتاً سنگین

کشور انگلستان به عنوان یکی از گران ترین کشورهای دنیا برای زندگی شناخته می شود. با توجه به موقعیت جغرافیایی و سبک زندگی، هزینه های زندگی در این کشور متغیر می باشد.  به صورت معمول هزینه های زندگی در شهر لندن سالانه ۱۱ الی ۱۳ هزار پوند و در شهرهای دیگر در حدود ۹ هزار پوند در نظر گرفته می شود. این هزینه ها شامل اجاره بهای مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و… می باشد، که دانش آموزان برای زندگی در انگلستان می بایست پرداخت نمایند.

هزینه های جانبی زندگی در انگلستان

به طور قطع انجام هرگونه اقدامی برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با هزینه های جانبی همراه است. از همین رو والدین باید هزینه های ترجمه، سفارت و در صورت لزوم سفر به کشورهای دیگر جهت اخذ ویزا را در نظر بگیرند. همچنین برای گذراندن مقطع تحصیلی دبیرستان در انگلستان هزینه هایی مانند تهیه کتب آموزشی و خریدهای فصلی نظیر لباس و مایحتاج مورد نیاز از جمله مخارج جانبی زندگی در انگلستان می باشند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

مزایای تحصیل در دبیرستان های انگلستان

با توجه به امکانات آموزشی ایده ال و استانداردهای بالای زندگی در انگلستان، بدون تردید تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی این کشور از مزایای بی شماری برخوردار خواهد بود. برای دانشجویانی که از انتخاب رشته در کالج مطمئن نیستند، تحصیل در انگلستان ممکن است بینش و فعالیتهایی را ارائه دهد که مسیر انتخاب رشته تحصیلی مناسب برای هر فرد در دانشگاه را روشن می نماید. در واقع تحصیل در دبیرستان های انگلستان علاوه بر این که فرصت بسیار عالی برای بهبود تجربه های شخصی و ارتقا سطح علمی، دانش آموزان می باشد، تاثیر به سزایی در آینده تحصیلی و شغلی افراد خواهد داشت.

آیندت را بساز

تحصیل در دوران دبیرستان در انگلستان ممکن است سرمایه گذاری خوبی برای ورود به دانشگاه مورد نظر و رشد شخصی شما باشد. گسترش افق دید افراد، یادگیری در مورد فرهنگ های دیگر، آشنایی با جهان و احترام به مهارت های ارتباطی ممکن است همه توانایی های اساسی باشد که تحصیل در انگلستان به پرورش آنها کمک می کند. تحصیلات بهترین راه برای به دست آوردن اعتبار بالقوه ضمن لذت بردن از امکانات یک کشور بزرگ مانند انگلیس می باشد.

انتخاب برنامه تا حد زیادی به روحیات شخصی شما بستگی دارد، مانند منطقه ای که دوست دارید از آن بازدید کنید و موضوعی که می خواهید روی آن تمرکز کنید. هر دوی اینها فاکتورهای مهمی است که باید در نظر بگیرید، اما شاید یکی از مهمترین جنبه های تحصیل در انگلستان تصمیم گیری برای شروع این کار می باشد.

معایب تحصیل در دبیرستان های انگلستان

هر یک از روش های مهاجرتی دارای ویژگی های مثبت و منفی است، از همین رو دانش آموزان می بایست از چالش هایی که برای تحصیل در انگلستان وجود دارد مطلع باشند، کسب اطلاعات کامل از این چالش ها برای والدین نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. آشنایی با چالش های پیش رو کمک شایانی به داوطلبان برای گذراندن مقطع تحصیلی دبیرستان در انگلستان می کند.

 1. دوری از خانواده
 2. آشنایی با فرهنگ های جدید
 3. تحصیل در سیستم آموزشی متفاوت
 4. سطح زبان

همه موارد ذکر شده به عنوان نکات منفی یا مشکلات تحصیل دبیرستان در انگلستان به شمار می آید. لازم به ذکر است با توجه به مزایای تحصیل در کشور انگلستان، این مشکلات به چشم نمی آید و دانش آموزان شرایط ایده آلی را در این کشور سپری می کنند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

نحوه اقدام برای تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان چگونه است؟

برای شروع به تحصیل در انگلستان در مقطع دبیرستان باید دو مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید. مرحله اول دریافت پذیرش و مرحله دوم اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی. در این مسیر نکات و ریزه کاری هایی وجود دارد که باید آنها را بشناسید و بهترین برخورد را با آنها انجام دهید.

بهترین مدارس انگلستان کدامند؟

بهترین مدارس و کالج های دنیا حتما شعبه ای را در انگلستان دارند. از این رو دانش آموزان با توجه به رشته مورد نظر و شهر انتخابی می توانند در برترین مدارس کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوند. شرایط پذیرش در تمامی دبیرستان های انگلستان مشابه می باشد و دانش آموزان با ارائه مدارک ذیل می توانند شانس خود را برای اخذ پذیرش افزایش دهند.

 • سوابق تحصیلی
 • مدرکی دال بر تسلط زبان
 • معدل مناسب آخرین مقطع تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • رزومه شخصی

مدارس انگلستان از لحاظ شهرت و امکانات در بین بهترین مدارس جهان قرار دارند. بدون شک تحصیل در مدارس انگلستان مسیر بسیار همواری برای دست یابی افراد به موقعیت های شغلی مناسب در آینده خواهد بود. به طور کلی لیست برخی از مدارس برتر انگلستان به شرح ذیل می باشد.

لیست مدارس برتر انگلستان

 • مدرسه وست مینستر
 • مدرسه سنت پاول
 • مدرسه گیلد فورد
 • مدرسه ویمبلدون
 • مدرسه سنت ماری
 • مدرسه تنبریج
 • مدرسه سات همپتون
 • مدرسه گرامر منچستر
 • مدرسه داون هاوس
 • مدرسه اکستر

مرحله آخر!

به صورت معمول تمامی افراد که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، باید برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. افرادی که سن آنها بین ۴ تا ۱۷ سال می باشد و قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می توانند جهت ویزای child tire 4 اقدام نمایند. مدارک حائز اهمیت برای اخذ ویزای انگلستان شامل موارد ذیل می باشد:

 1. نامه پذیرش
 2. تمکن و گردش مالی

نتیجه گیری

به طور کلی در بین کلیه مقاطع تحصیلی قبل از دانشگاه بیش از ۶۵ درصد از دانش آموزان بین المللی متقاضی تحصیل مقطع دبیرستان در انگلستان می باشند. این آمار و ارقام نشانگر اهمیت این دوره تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی است. تحصیل در دبیرستان های انگلستان زمینه ورود افراد به بهترین دانشگاه های جهان را فراهم می نماید. از سوی دیگر استفاده از امکانات آموزشی ایده ال در راستای پیشرفت تحصیلی به همراه تجربه زندگی در کشوری با بالاترین استانداردها انگلستان را به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی جهان تبدیل نموده است.

سوال های متداول شما

خیر، دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس انگلستان می بایست شهریه پرداخت نمایند. فقط دانش آموزان انگلیسی در مدارس دولتی این کشور می توانند به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوند.
به واسطه تحصیل فرزند به یکی از والدین ویزا تعلق می گیرد، لازم به ذکر است ویزای همراه به والدین دانش آموزانی تعلق می گیرد که زیر ۱۳ سال سن دارند.
برای تحصیل در مدارس انگلستان والدین می توانند از سن ۵ سالگی برای فرزند خود اقدام نمایند.
خیر، دانش آموزان برای تحصیل در انگلستان تا زیر ۱۸ سال نیازی به ارائه مدارک زبان ندارند، ولی در حد آیلتس ۴ آشنایی با زبان انگلیسی برای دوره های دبیرستان نیاز خواهد بود.
مدارس خصوصی انگلستان امکانات آموزشی و تفریحی بسیار مناسبی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند، زمین های ورزشی مدرن، کتابخانه و آزمایشگاه و همچنین محل اسکان با شرایط ایده ال بخشی از امکانات قابل توجه مدارس خصوصی در انگلستان است.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.6/5 - (5 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up