دلایل ریجکتی ویزای انگلستان (نحوه اعتراض به ریجکتی ویزا)


انگلستان یکی از کشورهایی است که به سختی برای مهاجران ویزا صادر می کند و پس از خروج از اتحادیه اروپا این مسئله با شدت بیشتری صورت می گیرد.ویزای انگلستان با نام Tier در انواع مختلف برای آموزش، سرمایه گذاری، توریستی و غیره صادر می شود که برای رفتن به این کشور حتما باید آن را داشته باشید.

دلایل ریجکتی ویزا در انگلستان

مشخص و واضح نبودن هدف از ویزا از اصلی ترین دلایل ریجکت ویزا در انگلستان است، بنابراین در زمان نوشتن انگیزه نامه مهاجرت، حتما از لحاظ کمی و کیفی انگیزه نامه مناسبی را تهیه کنید. در زمان نوشتن حتما به دلایل خود پرو بال دهید و از آمار و ارقام استفاده کنید تا ماموران سفارت با توانمندی های شما آشنا شوند.

دلیل دیگر، آشنا نبودن با نوع ویزای درخواستی و ارائه مدارک بی ربط به نوع ویزای درخواستی است.مثلا اگر قصد دارید ویزای تحصیلی بگیرید، باید مدارک تحصیلی معتبری را ارسال کنیدو از ارسال مدارک جعلی و ناقص خودداری کنید و برای ویزای کاری حتما تایید کارفرما و سرمایه کافی بسیار مهم است. کافی نبودن سرمایه و بودجه برای مهاجرت از دیگر دلایل ریجکت ویزا است، زیرا تمکن مالی از شروط اصلی درخواست ویزا در انگلستان است.

شما باید هزینه زندگی خود و همراهان خود را بپردازید. یکی از روش های اعتبارسنجی تمکن مالی گذاشتن ودیعه  در یکی از بانک های انگلستان است. داشتن سوء پیشینه، اقامت غیرمجاز در سفر قبلی به انگلستان، نداشتن پاسپورت معتبر، نداشتن تعلق به کشور مقصد (مانند کسب و کار و یا املاک) و اگر دلیل ریجکت قبلی ویزای خود را صادقانه بیان نکنید نیز ویزای شما ریجکت می شود.

اعتراض به ریجکتی ویزای انگلستان

وقتی ویزای انگلستان شما ریجکت می شود، در پیامی که از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود دلایل ریجکت را بیان می کند و شما می توانید آن ها را رفع کنید. اعتراض به ریجکت ویزای انگلستان حقی قانونی است که برای شما در نظر گرفته شده استو شما می توانید با اصلاح مدارک دوباره شانس خود را امتحان کنید، البته حق اعتراض برای برخی از ویزا ها در نظر گرفته شده است و ویزاهایی مانند ویزای تحصیلی کوتاه مدت و ویزای توریستی حق اعتراض ندارند.

اگر نواقص پرونده شما قابلیت رفع شدن دارد اعتراض کنید، در غیر این صورت بهتر است اعتراض نکنید، اما از آنجا که درخواست شما توسط گروه جدید وزارت کشور بررسی می شود، پس از رفع نواقص حداقل امکان پذیرش شما وجود دارد.

رفع ریجکتی ویزای انگلستان

چنانچه درخواست ویزای شما از سوی سفارت رد شود، به آن اصطلاحا ریجکت ویزا می گویند. سفارت انگلستان پس از بررسی درخواست شما باید طی یک ایمیل رد و یا پذیرش درخواست شما و دلیل آن را برای شما ارسال کند،و شما با بررسی کردن دلایل می توانید متوجه شوید آیا دلایل ‌منطقی است و یا واقعا صلاحیت لازم را ندارید.

اگر دلیل رد کردن ویزای شما شما منطقی نبود می توانید بلافاصله یک نامه اعتراضی ارسال کنید و به رفع ریجکتی ویزای انگلستان اقدام کنید. پس از تایید نامه اعتراضی به مدت ۳ هفته جواب اعتراض شما ارسال می شود، اگر توانسته باشید مامور سفارت را قانع کنید می توانید با پرداخت ۸۰ هزار پوند دوباره درخواست خود را ارسال کنید تا مدارک شما دوباره بررسی شود.

بنابراین رد ویزای شما به معنای محرومیت شما از دریافت ویزای انگلستان نیست. توجه داشته باشید که اگر ویزای شینگن داشته باشید، روند دریافت ویزای شما بسیار راحت تر است و احتمال دریافت ویزای انگلستان بیشتر می شود.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی در انگلستان

یکی از ویزا های مهم که بسیاری از علاقمندان مهاجرت در انگلستان درخواست می کنند، ویزای تحصیلی در مقطع دانش آموزی (Tier 4 child) دانشجویی (Tier 4  General) و ویزا های کوتاه مدت مانند دوره فنی و زبان آموزی است .

هر ساله تعداد زیادی از درخواست ها در زمینه تحصیل در انگلستان به سفارت فرستاده می شود و پس از بررسی طی یک ایمیل به نام ریفیوزال برای شما ارسال می شود و به شما دلایلی ریجکتی ویزای تحصیلی در انگلستان را شرح می دهند و شما امکان اعتراض دارید.

از جمله دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی در انگلستان به شرح زیر است:

 • مبهم بودن انگیزه و هدف فرد از تحصیل
 • تکمیل ناقص و اشتباه فرم درخواست تحصیلی
 • عدم تمکن مالی برای پرداخت هزینه و شهریه دانشگاه
 • مدارک ناقص
 • مشخص نبودن وضعیت اقامت در انگلستان به خصوص برای متقاضیان زیر ۱۸ سال
 • شک کردن مامور سفارت به بازگشت مجدد شما به کشورتان پس از پایان تحصیل
 • سابقه و نمرات تحصیلی پایین و ضعیف
 • عدم سابقه سفر و مهاجرت
 • کتمان عمدی سابقه کیفری در صورتی که دارید
 • اقامت غیرمجاز در انگلستان در سفر های قبلی این کشور
 • ضعف در مهارت زبان و نداشتن مدرک معتبر زبان
 • مصاحبه ضعیف

ریجکتی ویزای انگلیس

مدت زمان اعتراض به ریجکتی ویزای انگلستان

توجه داشته باشید که مدت زمان اعتراض به ریجکت ویزای انگلستان با توجه به اینکه ساکن انگلستان باشید و یا در خارج از انگلستان اعتراض کرده باشید متفاوت است، برای متقاضیان ساکن در انگلستان ۱۴ روز است و برای متقاضیان دیگر ۳۰ روز است.

بهتر است بلافاصله نامه اعتراض خود را ارسال کنید، در ایمیل ریفیوزال علاوه بر دلیل رد درخواست، نحوه اعتراض نیز به شما گفته می شود.

نحوه اعتراض به ریجکتی ویزای انگلستان

شما می توانید به دو نحو به ریجکت ویزای انگلستان اعتراض کنید، به صورت شخصی یا توسط موسسات متخصص.

در صورت اول باید با دقت دلایل رد ویزا را بررسی کنید و محتاطانه و صادقانه در اعتراض به ریجکت عمل کنید و با مامور سفارتخانه به دور از حاشیه و با صداقت رفتار کنید، زیرا در صورت عدم صداقت به شما تا چند سال اجازه درخواست ویزا را نمی دهند.

یکی از بهترین و امن ترین راه ها که در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود، استفاده از وکلای عضو کانون وکلای انگلستان است و توجه داشته باشید که به افراد سودجو اعتماد نکنید.

روش بعدی اعتراض به دیوان مهاجرت انگلستان است تا با حضور در دادگاه از خود و درخواست خود دفاع کنید، زمانی می توانید از این گزینه استفاده کنید که در نامه ریجکت شما قید شده باشد که یکی از روش های اعتراض شما، درخواست رسیدگی از دیوان مهاجرت انگلستان است.

نتیجه گیری

ریجکت درخواست ویزا یکی از اتفاقات متداول در درخواست ویزا است، ولی یکی از حسن های نامه ریجکت توضیح دلایل ریجکت شما است که می تواند به شما در رفع نواقص و دلایل کمک کند و همچنین درباره نحوه ریجکت به شما اطلاعاتی می دهد.

از جمله دلایل ریجکت ویزا در انگلستان مبهم بودن انگیزه، نقص مدارک، عدم‌ تعلق به کشور مقصد، عدم بودجه کافی و کتمان حقایق است، هر چند موارد دیگری هم است.

لازم به ذکر است برای ویزا های توریستی و آموزش های کوتاه مدت تحصیلی، امکان اعتراض ریجکت وجود ندارد.

 

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دلایل ریجکتی ویزای انگلستان دلایل ریجکتی ویزای انگلستان دلایل ریجکتی ویزای انگلستان دلایل ریجکتی ویزای انگلستان دلایل ریجکتی ویزای انگلستان

  شبکه های اجتماعی

  arrow up