تحصیل پرستاری در انگلستان


تحصیل پرستاری در انگلستان مزایای بی شماری را در پی دارد و مسیری ایده آل جهت یادگیری آموزش های تخصصی در این زمینه و تبدیل شدن افراد به یک پرستار حرفه ای در سطح بین المللی می باشد. پرستاری در انگلستان از جمله رشته های تحصیلی فوق العاده رقابتی، حساس و مهم به شمار می آید. در حال حاضر انگلستان به واسطه دانشگاه های برتر در رشته پرستاری و امکانات آموزشی ایده ال به عنوان قطب اصلی رشته پرستاری در کل اروپا به شمار می آید.

رشته پرستاری برای تحصیل در انگلستان چشم انداز شغلی بسیار ایده الی را برای متقاضیان به همراه دارد، در واقع فارغ التحصیلان رشته پرستاری در انگلستان همواره در الویت کارفرمایان قرار دارند و بیش از ۹۴ درصد افرادی که دوره های تحصیلی رشته پرستاری در انگلستان را به اتمام رسانده اند در کمتر از ۶ ماه مشغول به کار در این کشور می شوند. در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین تحصیل پرستاری در انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط تحصیل پرستاری در انگلستان

Conditions for studying nursing in the UK

همانگونه که ذکر گردید پرستاری در انگلستان به عنوان یک رشته تحصیلی رقابتی و مهم محسوب می شود، از این رو متقاضیان تحصیل در رشته پرستاری برای دریافت پذیرش می بایست صلاحیت لازم را داشته باشند، معدل کل بالا، قبولی در آزمون پرستاری و مدرک زبان انگلیسی قابل قبول از الزامات تحصیل پرستاری در انگلستان می باشد.

دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل پرستاری در انگلیس هستند به منظور تبدیل شدن به یک پرستار ثبتی در انگلستان و امکان اشتغال در NHS یا بخش خصوصی می بایست برنامه پرستاران خارجی (ONP) را به عنوان بخشی از تحصیلات خود بگذرانند.

ONP ممکن است به عنوان بخشی از دوره های لیسانس (BSc) و فوق لیسانس (MSc) پرستاری در تحصیلات پرستاری بین المللی تلفیق شود و بنابراین دانشجویان می توانند مدرک لیسانس یا فوق لیسانس را در رشته پرستاری اخذ کرده وجهت اشغال در انگلستان در شورای پرستاری و مامایی این کشور (NMC) ثبت نام نمایند. هریک از این برنامه ها به صورت تمام وقت بوده و در طی آن به دانشجویان گزینه انجام ONP داده می شود که شامل ۴۰۰ ساعت کار عملی است.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های مختلف انگلستان برای رشته پرستاری کمی متفاوت خواهد بود، ولی به صورت کلی دوره تحصیلی رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ۳ ساله خواهد بود و مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به این دوره تحصیلی حداقل ایلتس ۶/۵ خواهد بود.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

هزینه تحصیل پرستاری در انگلستان

معمولاً هزینه تحصیل رشته پرستاری در انگلستان بسته به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر متفاوت خواهد بود. به طور کلی رشته های پرستاری و پزشکی در اغلب کشورهای جهان جزو گرانترین رشته های تحصیلی می باشند. در حال حاضر شهریه دانشگاه های انگلستان برای رشته های پرستاری با توجه به شاخه پرستاری و دانشگاه مورد نظر سالیانه بین ۱۵ الی ۴۰ هزار پوند خواهد بود.

بدون شک هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان نسبت به کلیه کشورهای اروپایی بیشتر خواهد بود، ولی دانشجویان بین المللی حین تحصیل در انگلستان ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت، که به واسطه درآمد حاصله از اشتغال می توانند بخش قابل توجهی از هزینه های خود را پوشش دهند.

از سوی دیگر دانشگاه های انگلستان بورسیه های متنوعی را به دانشجویان مستعد ارائه می نمایند و در صورتی که دانشجویان بین المللی پیشرفت تحصیلی چشمگیری داشته باشند می توانند از این بورسیه ها و کمک هزینه های دانشگاه بهره مند گردند.

برترین دانشگاه های پرستاری در انگلستان

معمولاً برای انتخاب بهترین دانشگاه ها در هر کشوری می بایست به فاکتورهایی نظیر قدمت دانشگاه، تعداد دانشجویان و پرسنل دانشگاه، جوایز علمی کسب شده توسط دانشگاه، امکانات آموزشی و … توجه نمود. در این بین برخی از دانشگاه در بعضی از رشته های تحصیلی عملکرد بسیار درخشانی نسبت به سایرین داشته اند. در انگلستان نیز برخی از دانشگاه های این کشور در رابطه با رشته تحصیلی پرستاری عملکرد موفقی داشته اند و از شهرت فراوانی برخوردار می باشند. به طور کلی دانشگاه های برتر انگلستان در رشته پرستاری به شرح ذیل می باشند:

لیست ۱۰ دانشگاه برتر پرستاری در انگلستان

 • دانشگاه لیورپول
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه گلاسگو
 • دانشگاه برادفورد
 • دانشگاه ساندرلند
 • دانشگاه هادرزفیلد
 • دانشگاه ایست انگلیا
 • دانشگاه لیدز
 • دانشگاه کیلی
 • دانشگاه ناتینگهام

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط تحصیل تخصص پرستاری در انگلستان

متقاضیان دریافت تخصص پرستاری در انگلستان پس از دریافت مدرک کارشناسی پرستاری می توانند برای کارشناسی ارشد پرستاری در انگلستان اقدام نمایند. طول دوره کارشناسی ارشد انگلستان بسته به شاخه پرستاری مورد نظر بین ۱ الی ۲ سال خواهد بود.

تمرکز اصلی این دوره بر روی تخصص های پرستاری بزرگسالان و بهداشت روان خواهد بود. در واقع این دوره برای رفع نیاز بخش مراقبت های بهداشتی و جاه طلبی های بسیاری از پرستاران طراحی شده است تا بتوانند از نظر جسمی و روحی به طور کامل از بیماران خود حمایت نمایند.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی مدرک زبان حداقل ایلتس ۷ و مدرک کارشناسی پرستاری به همراه تمکن مالی مناسب برای پرداخت هزینه های تحصیل در این دوره از الزامات اخذ پذیرش از دانشگاه ها می باشد.

مزایای تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل رشته پرستاری در انگلستان به واسطه مزایای بی شماری که در پی دارد به یکی از پر تقاضا ترین رشته های تحصیلی در انگلستان تبدیل گردیده است. علاوه بر تحصیل در معتبرترین دانشگاه های اروپا و حتی جهان و استفاده از امکانات آموزشی بسیار مناسب مزایایی نظیر اجازه همراهی خانواده دانشجو در انگلستان حین تحصیل، اجازه کار حین تحصیل، امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه ها و از همه مهمتر دسترسی به موقعیت های شغلی ایده ال پس از اتمام تحصیل و کسب درآمد قابل توجه تنها بخشی از مزایای تحصیل پرستاری در انگلستان خواهد بود. به طور کلی مزایای اصلی تحصیل پرستاری در انگلستان به شرح ذیل می باشد:

 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های جهان
 • استفاده از امکانات آموزشی ایده ال و اخذ مدارک فوق العاده معتبر دانشگاهی
 • دسترسی به موقعیت های شغلی مناسب
 • کسب درآمد قابل توجه
 • امکان دریافت اقامت دائم انگلستان برای فرد متقاضی و خانواده وی
 • زندگی در کشوری با بالاترین استانداردها و کیفیت زندگی

برای کسب طلاعات بیشتر در زمینه کسب اقامت این کشور مقاله اقامت انگلستان را مطالعه نمایید.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

نحوه دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

قطعاً برای تحصیل در انگلستان کلیه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می بایست در قدم اول ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت نمایند. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ۲ مرحله اصلی وجود دارد. مرحله اول دریافت پذیرش از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلستان می باشد و مرحله نهایی اخذ ویزای تحصیلی فرد متقاضی خواهد بود. در حال حاضر ویزای تحصیلی انگلستان در ۳ حالت ارائه می گردد، که عبارتند از:

Tier 4 (General) student visa

این ویزای تحصیلی انگلیس برای افراد بالای ۱۶ سال که قصد ادامه تحصیل در موسسات آموزشی انگلستان را دارند صادر می گردد، مدت اعتبار ویزای تحصیلی بزرگسالان حداقل ۳ ماه خواهد بود و بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر افراد تعین می گردد.

Tier 4 (Child) student visa

این ویزای تحصیلی به افراد زیر ۱۶ سال تعلق دارد، در واقع افرادی که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می بایست برای دریافت این ویزا اقدام نمایند. معمولاً اعتبار این نوع ویزا بیش از ۱ سال خواهد بود.

Short-term study visa

این نوع ویزا برای افرادی صادر می گردد که قصد تحصیل در دوره های کوتاه مدت در انگلستان را دارند، مدت اعتبار این ویزا حد اکثر ۶ ماه خواهد بود و اغلب برای افرادی مناسب است که برای گذراندن دوره های زبان در انگلستان اقدام می نمایند.

جهت دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان بسته به مقطع و رشته تحصیلی مورد نظر افراد می بایست مدارک مختلفی را ارائه نمایند. در واقع متقاضیان تحصیل در انگلستان به منظور اخذ ویزای تحصیلی این کشور می بایست ۴۰ متیاز کسب نمایند، که ۳۰ امتیاز به نامه پذیرش از دانشگاه اختصاص دارد و ۱۰ امتیاز به نامه تمکن مالی فرد متقاضی. به طور کلی پیش نیاز های اصلی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان به شرح ذیل می باشد:

ردیفمدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان
۱نامه پذیرش معتبر از دانشگاه های انگلستان
۲نامه تمکن مالی (اثبات توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی به مدت ۱ سال)
۳مدرک زبان (برای افراد بالای ۱۸ سال)

نتیجه گیری

انگلستان به واسطه دانشگاه های فوق العاده معتبر در سطح بین المللی و امکانات آموزشی و رفاهی ایده الی که دارد همواره در مرکز توجه دانشجویان بین المللی از سرتاسر جهان قرار دارد. علاوه بر اعتبار دانشگاهی انگلستان از جمله کشورهایی به شمار می آید که از بالاترین استانداردهای زندگی و اقتصادی برخوردار است.

تجربه تحصیل در یکی از برترین کشورهای جهان از هر لحاظ و امکان دریافت اقامت دائم انگلستان پس از اتمام تحصیل انگلستان را به یکی از ۵ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

از سوی دیگر چشم انداز شغلی بسیار ایده ال پس از تحصیلی برای بسیاری از رشته های دانشگاهی و امکان دست یابی به موقعیت های شغلی ایده ال و کسب درآمدهای قابل توجه انگلستان را به مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی در جهان تبدیل نموده است.

با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود تحصیل در انگلستان به خصوص در رشته پرستاری قطعاً آینده ای درخشان همراه با موفقیتی تضمین شده را برای افراد متقاضی در پی خواهد داشت.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up