رشته عکاسی در انگلستان


تحصیل رشته عکاسی در انگلستان

Study photography in the UK

یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی برای تحصیل در انگلستان عکاسی می باشد ، که خیلی مورد استقبال دانشجویان خارجی در سالهای اخیر شده است . رشته ی عکاسی از زیر مجموعه و گرایش رشته های هنر می باشد .

کشور انگلستان با داشتن دانشگاه برتر خود توانسته علل جذب بسیاری از دانشجویان خارجی شود . در این مقاله ، ابتدا آشنایی با عکاسی و رشته ی عکاسی پیدا می کنید و در انتها با دانشگاه های برتر آشنا خواهید شد .

معرفی رشته ی عکاسی

در اوایل عکس ها با دوربین های ساده و مبتدی تولید می شود که قابل مقایسه با تجهیزات امروزی نمی باشد و افرادی که متقاضی برای مهاجرت تحصیلی در رشته ی عکاسی می شوند ، با علوم و فنون مختلفی در زمینه ی عکاسی آشنایی پیدا خواهند کرد در زمینه های چون با عکاسی خبری با تبلیغاتی علمی ، طبیعت و … آموزش می بینند و از دیگر مزیت های دانشجو بودن در رشته ی عکاسی کسب کردن علم یک فرد عکاس در طی چندین سال کار ، در یک دوره ی چهار ی ساله می باشد . به عبارت دیگر یک فرد دانشجو در یک دوره ۴ ساله می تواند به اندازه ی یک فرد عکاس که علم خود را طی سالها کار بدست آورده است ، علم کسب کند .

از توانایی هایی که یک فرد به عنوان عکاس باید از آن برخوردار باشد می توان هنر دیدن اشاره داشت فرد عکاس باید بتواند زیبایی را در برخی از سوژه ها تشخیص دهد که دیگر افراد از این توانایی عاجز باشند و باید عمق دیدش به موارد معمولی از نظر دیگران ، بیشتر باشد و البته از دیگر نکات توانایی برقراری رابطه خوب می باشد . فرد عکاس باید بتواند رابطه خوب با افراد جامعه برقرار کند و همواره در محیط خارجی به دنبال سوژه های هنری باشد . رشته ی عکاسی به مانند نقاشی نمی باشد که فرد در منزل خود تصوراتش بر روی کاغذ پیاده کند . فرد عکاس باید همواره در محیط های خارجی باشد . زیرا تصاویر ثبت شده ، تصاویر واقعی هستند و هر فصل و زمان زیبایی های خاص خود را دارد . همچنین قابل ذکر است که فرد عکاس باید دارای اطلاعات عمومی بالایی باشد و توانایی تشخیص در موقعیت های جغرافیایی بالا باشد .
افراد متقاضی در این رشته باید یکسری دروس را تحت عنوان دروس اصلی و دروس پایه ای بگذرانند که به ترتیب هر یک از دروس در ادامه مقاله با جزئیات آورده شده اند .

دروس پایه ای ، ازدروسی می باشد که تشکیل دهنده ی قواعد پایه ای در عکاسی هستند و فرد با مهارت یافتن در دروس پایه ای می تواند به دروس تحصیلی و یا اصلی را مورد مطالعه قرار دهد . چند نمونه از دروس پایه ای عبارت است از :

 • مبانی هنر های تجسمی
 • کارگاه طراحی پایه
 • هندسه مناظر
 • آشنایی با رشته های هنری
 • کارگاه های عکاسی رنگی

دروس تخصصی ، افراد متقاضی پس از به پایان رساندن دروس پایه ای باید مهارت های کافی را نیز در دروس تخصصی کسب کنند تا بتوانند به عنوان عکاس با بار علمی بالا از این رشته فارغ التحصیل شوند . دروس اصلی در این رشته عبارتند از :

 • شیمی عمومی و شیمی عکاسی
 • فیزیک و ابزار شناسی
 • تاریخچه عکاسی
 • اشنایی با فیلمبرداری
 • نورپردازی
 • فنون عرضه و نمایش عکس
 • تجربه و تحلیل عکس ( نقد عکس )
 • کارگاه تخصصی عکاسی
 • بازسازی عکس

و البته قابل ذکر است که یکسری از دروس به عنوان دروس عمومی نیز وجود دارد که با دیگر رشته های هنر همپوشانی دارد .

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شده کشور انگلستان دارای دانشگاه های متعددی در زمینه با رشته ی عکاسی می باشد و به همین علت بسیاری از دانشجویان قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیس را دارند چند نمونه از برترین دانشگاه های کشور انگلستان عبارتند از :

انگلستان,انگلستان,انگلستان

University of Beal forshire

از دانشگاه های معتبر در کشور انگلیس می باشد که سالانه پذیرای ۰۰۰/۲۴ همه دانشجوی خارجی از ۱۰۰ کشور می باشد . دارای رتبه ی ۶۰۱ جهانی در بین دیگر دانشگاه های جهان می باشد . میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است و دانشگاه امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، سالن های نمایش ، کتابخانه و … را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد اما قابل ذکر است که دانشجویان برای استفاده از امکانات ارائه شده باید هزینه ای جدا پرداخت کنند . مدرک زبان مورد نیاز برای این دانشگاه حداقل IELTS _ 6 می باشد .

London South Bank University

از دهمین دانشگاه های برتر در کشور انگلیس می باشد که سالانه پذیرای ۰۰۰/۲ دانشجوی بین المللی از ۱۳۰ کشور می بقاشد و همچنین توانسته است جایگاه ۸۰۱ جهانی را به خود اختصاص دهد . دانشگاه نام برده شده امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … را به دانشجویان خود ارائه دهد البته قابل ذکر است که هزینه ی امکانات ارائه شده متفاوت و جدا از هرینه ی تحصیلی می باشد و میزان هزینه ی تحصیلی برای افراد بومی جدا از افراد غیر بومی است به عبارت دیگر افراد بومی هزینه ی کمتری نسبت به دانشجویان خارجی پرداخت می کنند .

De Montfort University

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور انگلیس می باشد که سالانه پذیرای ۷۰۰/۲ دانشجوی بین المللی است و توانسته است رتبه ی ۶۰۱ جهانی را کسب کند . از امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد می توان به خوابگاه مجموعه های ورزشی و کتابقخانه اشاره کرد که فرد برای استفاده از این امکانات باید هزینه ای جدا از هزینه ی تحصیل پرداخت کند . حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه نام برده شده IELTS _ 6 می باشد که متقاضیان هنگام ارائه مدارک خود باید مدرک زبان خود را نیز به دانشگاه ارائه دهند از دیگر نکات قابل ذکر متفاوت بودن میزان هزینه های تحصیلی برای افراد بومی و غیر بومی است .

انگلستان,انگلستان,انگلستان

 University of South Wales

از دیگر دانشگاه های فعال در زمینه ی عکاسی می باشد که توانسته است دانشجویان زیادی را جذب خود کند . دانشگاه امکاناتی نظیر خوابگاه و کتابخانه را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد که البته دانشجویان باید هزینه ای جدا را برای استفاده از امکانات پرداخت کنند . مانند دیگر دانشگاه های نام برده شده میزان هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت است و دانشجویان غیر بومی باید هزینه ی بیشتری را نسبت به دانشجویان بومی پرداخت کنند . مدرک زبان مورد نیاز برای دوره های لیسانس حداقل IELTS 6 و برای دوره های فوق لیسانس و بالاتر حداقل IELTS 5/6 می باشد که دانشجویان هنگام مراجعه باید با دیگر مدارک خود به دانشگاه ارائه دهند .

Bath Spa University

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور انگلیس می باشد که توانسته است دانشجویان بسیاری را جذب خود کند . امکاناتی مانند دیگر دانشگاه ها از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی و کتابخانه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد اما میزان هزینه ی تحصیلی دانشجویان غیر بومی بیشتر از دانشجویان بومی می باشد که این قانون در اکثریت دانشگاه های جهان صدق می کند . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه نام برده شده برای دوره های لیسانس IELTS 6 و برای دوره های فوق لیسانس و بالاتر IELTS 5/6 می باشد .

University of GreenWich

جزء ۱۰ دانشگاه برتر در کشور انگلیس می باشد و توانسته است جایگاه جهانی ۶۰۱ را در میان دیگر دانشگاه ها کسب کند . امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه و سالن های نمایشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و اما هزینه آن خارج از هزینه های تحصیلی می باشد . مدرک زبان مورد نیاز برای دانشجویان خارجی حداقل IELTS 6 می باشد. میزان هزینه های تحصیلی نیز برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد.


تمام دانشگاه های فعال در زمینه عکاسی در کشور انگلیس به اینجا ختم نمی شود بلکه تعداد دانشگاه های بسیاری هستند که دارای شرایطی مشابه با دانشگاه های نام برده شده هستند و قابل ذکر است که هزینه ی امکانات ارائه شده توسط دانشگاه ها جدا از میزان هزینه های تحصیلی می باشد افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند برای کسب اطلاعات از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین برای انتخابی بهتر دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  2.6/5 - (5 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up