رشته نقاشی در کشور کانادا


بازار کار رشته نقاشی در کانادا

یکی از پرطرفداران رشته های هنر ، گرایش نقاشی می باشد و رشته نقاشی در کانادا تمرکز اصلی مقاله فوق می باشد ، قابل ذکر است ، بسیاری از دانشجویان رشته ی نقاشی با رسیدن به درجات عالی تحصیل ، در دیگر کشورها را پیدا می کنند در این میان کشور کانادا بدلیل وجود امکانات عالی و دانشگاه های متعدد در زمینه ی هنر و نقاشی توانسته است از برترین گزینه های انتخابی باشد.

فردی که قصد تحصیل در کانادا برای رشته نقاشی را دارد باید دارای دید متفاوت و ذوق هنری باشد و نقاشی هنری است که در پیوند با اندیشه جهان بینی و شرایط حاکم بر جامعه ، شکل می گیرد . فرد دانشجو در طی تحصیل در دانشگاه می آموزد که خوب ببیند ، تحلیل کند و دانش خود را وسعت بخشد و همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد ، اگر فردی دارای ذوق هنری نباشد ، با ورود به رشته ی نقاشی ، فقط یکسری اطلاعات بدست آورده است که هیچ بازدهی مفیدی نخواهد داشت .

قابل ذکر می باشد که دانشجوی رشته نقاشی در کانادا باید از ویژگی های جسمی و روحی خاصی برخوردار باشد تا بتواند در این رشته موفق گردد و به همین دلیل می باشد که پیش از ورود به دانشگاه استعداد ها و خلاقیت های فرد متقاضی مورد ارزیابی قرار می گیرد و فرد نقاش باید قابلیت تغییر مدام دید را داشته باشد ، یک فرد نقاش نمی تواند در چهارچوبی مشخص و معیین محدود گردد .

دانشجویان رشته ی نقاشی باید در دروس پایه ای ، اصلی و تخصصی تحصیل کنند تا به بار علمی کافی دست یابند ، دروس تخصصی بیشتر بر مبنای کارهای عملی می باشد تا فرد بتواند به مهارت ها نیز دست یابد که عبارتند از : کارگاه طراحی ، کارگاه نقاشی ، مرمت آثار نقاشی و …

از دیگر نکاتی که می توان اشاره داشت یادگیری سبک های متفاوت است ، دانشجویان متقاضی در رشته ی نقاشی سبک های مختلفی اعم از رئالیسم ، کوبیسم و … را می آموزند و با مباحث دیگر مانند تاریخچه ، نقاشی ، فلسفه هنر ، روانشناسی رنگ ها ، فیزیک نور ، عکاسی ، طراحی و چاپ نیز آشنا می شوند .

از گرایش های مختلف در رشته ی نقاشی می توان اشاره داشت به گرایش نقاشی عمومی و گرایش نقاشی و دیواری افرادی که در گرایش نقاشی عمومی شرکت می کنند ، آموزش هایی برای نقاشی در سطح های کوچک را فرا می گیرند و در گرایش نقاشی دیواری ، روش ها و فنون مربوط به نقاشی در سطح بزرگ مورد آموزش قرار می گیرد بیشتر در زیبایی شهر کاربرد دارد و افراد بر دیوارهای موجود در خیابان های شهر نقاشی می کنند .

تا به این بخش از مقاله اطلاعات پایه ای درباره ی رشته نقاشی داده شد و در ادامه اطلاعاتی درباره دانشگاه های فعال در کشور کانادا در اختیارتان قرار می گیرد .

کانادا,کانادا,کانادا

۱٫ Alberta College of Art

تاریخ تاسیس دانشگاه Alberta در سال ۱۹۷۳ می باشد و جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی می باشد دروس تدریسی در دانشگاه Alberta به زبان انگلیسی است و دانشجوان بین المللی برای ورود باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدرکی برای اثبات سطح زبانی خود به دانشگاه ارائه دهند .

حداقل مدرک قابل قبول IELTS 7_ 7.5 به بالا می باشد و دانشجویان با پرداخت هزینه ی بیشتر می توانند از امکانات متعدد مانند خوابگاه ، مراکز خرید ، سالن های نمایشی و … بهره مند شودند . میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد . دانشجویان بومی هزینه ای بالغ بر ۴,۳۵۶,۶۰ دلار در سال می پردازند و دانشجویان بین المللی میزان هزینه ی ۱۳,۷۹۲,۸۰ دلار در سال می پردازند .

۲٫ ConCordia university

تاریخ تأسیس دانشگاه ConCordia در سال ۱۹۷۴ می باشد که توانسته است با ارائه ۳۰۰ رشته ی متفاوت در دوره های کارشناسی و ۲۰۰ رشته ی متفاوت دیگر در رشته کارشناسی ارشد ، متقاضیان بسیاری را جذب خود کند . قابل ذکر است که دانشگاه ConCordia دارای رتبه ی ۵۰۱ جهانی است.

دوره های آموزشی را به زبان انگلیسی نیز برگزار می کند . در حال حاظر ۴۶,۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند . دانشجویان بین المللی باید دارای مدرکی برای اثبات مهارت های خود در زبان انگلیسی باشند و مدرک قابل قبول برای دانشگاه ConCordia _ IELTS 6.5 _ 7 می باشد میزان هزینه های تحصیلی برای دانشجویان متفاوت می باشد . دانشجویان بومی هزینه ای بالغ بر ۳٫۶۰۰ دلار در ۳ ترم می پردازند اما دانشجویان هزینه ای در حدود ۱۹٫۳۹۰ دلار در طول ۳ ترم می پردازند .

کانادا,کانادا,کانادا

۳٫ Emily Carr university

از دیگر دانشگاه های فعال در کشور کانادا می باشد که در سال ۱۹۲۵ شروع به فعالیت نمود و توانست طرفداران بسیاری را جذب خود کند . رشته ی هنر گرایش نقاشی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می کند که طول دوره ی کارشناسی ۴ سال و طول دوره ی کارشناسی ارشد ۲ سال خواهد بود .

دانشجویان بین المللی برای شرکت در دانشگاه Emily Carr باید دارای مدرک بین المللی باشند و مدرک قابل قبول از جانب این دانشگاه IELTS 6.5 _6 می باشد از دیگر نکات قابل ذکر ، هزینه ی تحصیلی می باشد ، هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان بومی با دانشجویان غیر بومی متفاوت است . دانشجویان بومی هزینه ای بالغ بر ۳٫۳۰۰ دلار در سال و غیر بومی در حدود ۱۱٫۰۰۰ دلار در سال پرداخت می کنند . دانشجویان متقاضی در دانشگاه Emily Carr می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر از امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید و … بهره مند شوند .

۴٫ University of let bridge

دانشگاه let bridge با ارائه دادن امکانات تحصیلی عالی توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند . دروس تحصیلی به زبان های فرانسوی و انگلیسی می باشد و افراد غیر بومی که قصد تحصیل در دانشگاه let bridge را دارند باید دارای مدرک IELTS 6_ 6.5 برای اثبات سطح زبانی خود باشند . دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، بیمارستان و مرکز بیمارستانی و … را به افرادی که هزینه ای جدا از هزینه ی تحصیل پرداخت کنند می دهد .

۵٫ University of Torento

برترین دانشگاه در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۲۲ جهانی را به خود اختصاص دهد و جذب بسیاری از دانشجویان در سرتاسر جهان را داشته باشد . دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان بین المللی باید دارای مدرک زبان IELTS 7_ 7.5 باشد و همراه با دیگر مدارک خود برای دانشگاه ارسال نمایند . دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ی بیشتر از امکاناتی چون خوابگاه ، کتابخانه ، مراکز بهداشتی و بیمارستان ، مجموعه های ورزشی و … بهره مند شوند . قابل ذکر است که هزینه تحصیلی برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی است .

تمامی دانشگاه ها به اینجا ختم نمی شود بلکه تعداد دانشگاه های بیشتری هستند که در زمینه ی رشته نقاشی در کانادا فعالیت می کنند و دانشگاه های نام برده شده از برترین و پرطرفدارترین در کشور کانادا هستند افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری مانند بازار کار رشته نقاشی در کانادا هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین در جهت انتخابی بهتر و اطلاعاتی بیشتر دریافت نمایند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up