روش های مهاجرت به انگلیس


انواع اخذ اقامت در انگلیس

در زیر به چند مورد اخذ اقامت در انگلیس اشاره میکنیم:

اخذ اقامت در انگلیس از طریق سرمایه گذاری

افراد متقاضی جهت مهاجرت کاری انگلیس برای داشتن ویزای دایم کشور انگلیس نیاز به سرمایه ۲ میلیون پوندی هستند که به شکل اوراق قرضه دولتی یا سهام یا وام صورت می گیرد. فرد سرمایه گذار اجازه ندارد پول خود را در حوزه مسکن یا سپرده بانک سرمایه گذاری کند. اخذ اقامت کشور انگلیس هم برای فرد متقاضی و هم خانواده او بعد از ۵ سال داده می شد.

هرچه میزان سرمایه فرد متقاضی بیشتر باشد، زمان دریافت اقامت دایم کمتر می شود. اگر فرد متقاضی ۲ میلیون پوند سرمایه داشته باشد پس از ۵ سال اقامت خود را دریافت می‌کند و اگر ۵ میلیون پوند سرمایه داشته باشد پس از ۳ سال اقامت درایفت می کند. اما اگر ۱۰ میلیون پوند سرمایه داشته باشد پس از ۲ سال می‌تواند اقامت دایم کشور انگلیس را اخذ کند. فرد متقاضی برای دریافت اقامت انگلیس نیاز به  اخذ ویزای Tier 1 انگلستان می باشد.

اقامت انگلستان از طریق کارآفرینی

یکی دیگر از روش های مهاجرت کاری انگلیس کارآفرینی می باشد. برای اخذ ویزای کار آفرینی نیاز به آیلتس ۴٫۵ می باشد. فرد متقاضی و خانواده اش که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال  او می باشند می‌توانند ویزای کارآفرینی را برای مدت زمان ۳ سال و ۴ ماه دریافت کنند و تا ۲ سال پس از آن نیز می توانند در انگلیس اقامت داشته باشند. آنها پس از ۵ سال اقامت در کشور انگلیس می‌توانند جهت اقامت دایم و ۱ سال پس از آن جهت اخذ پاسپورت انگلیس اقدام کنند. حداقل سرمایه گذاری در این صورت جهت ایجاد یک فعالیت جدید یا تشکیل دو شغل جدید برای شهروندان کشور انگلیس برابر با ۲۰۰ هزار پوند هست. فرد متقاضی بایستی به صورت تمام وقت برای فعالیت خود کار کند و علاوه بر پرداخت کردن مالیات، به کارمندانش که حداقل دو نفر هستند به مدت ۵ سال حقوق بدهد. برای دریافت اخذ اقامت از طریق کارآفرینی نیاز به ویزای Tier 1 انگلستان است.

اخذ اقامت کشور انگلیس از طریق کار

اخذ اقامت کشور انگلیس از طریق کار

اخذ اقامت انگلستان از طریق کار به دو شکل می‌باشد. دو نوع ویزای کار در کشور انگلیس وجود دارد که عبارتند از:

ویزای کار انگلیس به صورت دائمی

ویزای کار انگلیس برای افرادی است که یا شخص پشتیبانی آنها را در کشور انگلیس برعهده می گیرد و یا اینکه شخص یک پیشنهاد شغلی از کارفرما در کشور انگلیس دارد.

شرایط پشتیبان یا اسپانسر

شرایط اسپانسر شدن در کشور انگلیس اینگونه است که شرکتی که اسپانسر میشود بایستی حداقل ۱۰% یا ۱۵۹٫۶۰۰ پوند از سهام شرکتش را برای استخدام فرد متقاضی و اخذ گواهی اسپانسر، بلوکه کند. گواهی پشتیبان شامل اطلاعات شخصی فرد متقاضی و جزئیات کاری  است که به فرد پیشنهاد شده  می باشد. این گواهی الکترونیکی صورت می گیرد. اسپانسر به فرد متقاضی یک کد می دهد که بدین طریق می تواند آن را در نامه درخواست خود به سفارت اعلام کند. فرد متقاضی فقط یک بار می تواند با آن کد، درخواست بدهد و حتما باید سه ماه بعد از دریافت آن اقدام کند. حداقل درآمد دریافتی فرد متقاضی برای اخذ این ویزا، باید ۳۰٫۰۰۰ پوند در یک سال باشد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار

  • داشتن دعوتنامه کاری  مبنی بر یک پیشنهاد کاری با حقوق مناسب از  طرف کارفرمای انگلیسی
  • داشتن پرینت حساب بانکی ۹۰ روز آخر فرد متقاضی به مبلغی که حداقل آن ۹۴۵ پوند سپرده ثابت است
  • آشنا بودن فرد متقاضی به زبان انگلیسی
  • مدت زمان ویزای کار در کشور انگلیس

نهایت مدت زمان ویزای Tier 2 کشور انگلیس تا پنج سال و ۱۴ روز است که فرد متقاضی می‌تواند پنج سال دیگر  هم آن را تمدید کند و بعد از پنج سال، اقامت دایم کشور انگلیس را به دست آورد.

ویزای کار انگلستان به صورت موقت

ویزای Tier 5 انگلستان به مدت کوتاهی و تحت شرایط گوناگونی اجازه ورود فرد متقاضی به انگلیس را می دهد مانند کارمندهای خیریه، هنرمندان، کارمندان دیپلماتیک و ورزشکاران. اکثر ویزاهای کاری Tier 5 نیازمند یک پیشنهاد کاری از سمت یک اسپانسر در بریتانیا است.

شما می توانید ثبت نام مهاجرت کاری انگلیس خود را به گروه آریاناپارس بسپارید تا بهترین صورت و در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش های مهاجرت به انگلیس روش های مهاجرت به انگلیس روش های مهاجرت به انگلیس روش های مهاجرت به انگلیس روش های مهاجرت به انگلیس

شبکه های اجتماعی

arrow up