انواع سرمایه گذاری در کشور کانادا


افراد زیادی هرساله در فکر مهاجرت به کشورهای دیگر هستند. آنها تصمیم می گیرند که برای تحقق بخشیدن به هدفشان به کشورهای خارجی مهاجرت کنند . یکی از کشورهایی که در سال های اخیر پذیرای افراد خارجی است کشور کانادا است. افراد با اهداف گوناگونی مانند: مهاجرت تحصیلی کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت پزشکان و…. به این کشور مهاجرت می کنند.

یکی از این مهاجرت ها که در کشورهای مختلف برای افراد رخ می دهد مهاجرت سرمایه گذاری به کشور کانادا است. در این مقاله می خوانیم که کشور کانادا یکی از بهترین گزینه برای افراد خارجی برای سرمایه گذاری است.

افراد با سرمایه گذاری در کشور کانادا، به عنوان دومین کشور در سطح دنیا می توانند از مزایای یک اقتصاد آزاد و رو به رشد  بهره مند شوند. همچنین می توانند در این کشور اقامت دائم داشته باشند.

مهاجرت به کشور کانادا به وسیله سرمایه گذاری، یکی از راه هایی است که به مدیران، کارآفرینان و کارفرمایان  این امکان را می دهد که آنها از فرصت های موجود در کانادا  استفاده کنند.

را می دهد.

شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری

افرادی که به وسیله مهاجرت سرمایه گذاری به کشور کانادا می روند ملزم به رعایت شرایطی هستند. شخص باید با توجه به تخصص و مهارتی که دارد برای دریافت ویزای آن اقدام کند.

در سال ۲۰۲۱ دولت  کشور کانادا قوانینی را در مورد عدم محدودیت سنی و تسلط به زبان یا مدرک تحصیلی بالایی در نر گرفت.

 این روش برای اکثر تاجران و بازرگانان که فقط می­خواهند از طریق سرمایه گذاری، کسب و کار راه اندازی کنند.

استان کبک  بهترین گزینه برای این اشخاص است. زیراکه استان کبک در هر سال ۵۷۰ هزار نفر را جذب خود و کانادا می کند.

یکی دیگر از شرایط برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری داشتن سرمایه شخصی ۱۶۰۰ دلار کانادا الزامی است. و همچنین شخص باید ۲ سال سهام دار یک شرکت خصوصی بوده باشد.

ممکن است کسی کسب و کاری از خود نداشته باشد. می تواند به مدت دو سال مدیریت را تجربه کند.

انواع سرمایه گذاری در کانادا

انواع سرمایه گذاری در کشور کانادا

برای فردی که قصد دارد به وسیله مهاجرت سرمایه گذاری وارد کشور کانادا شود و شروع به سرمایه گذاری کند انواع گوناگونی از سرمایه گذاری وجود دارد.

سرمایه گذاری استانی

سرمایه گذاری به وسیله کارآفرینی

سرمایه گذاری به وسیله ثبت شرکت

سرمایه گذاری به وسیله خوداشتغالی

و…..

سرمایه گذاری استانی

سرمایه گذاری استانی در کانادا در حال حاضر شامل چند استان مانند کبک، ﻧﯾوﺑراﻧزوﯾﮏ و پرنس ادوارد است.

اخذ اقامت دائم به وسیله سرمایه گذاری استانی وجود دارد. اما باید توجه داشت که اگر هدف فرد اخذ سریع اقامت دائم باشد، این روش، روش مناسبی نیست. چون این روش نیاز به زمان دارد.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

در کشور کانادا محیط و شرایط برای راه اندازی هر نوع کسب و کار فراهم است. مهم این است که شخص  توانایی ایجاد شغل و راه اندازی کسب و کار جدید داشته باشد.

البته باید توجه کرد که با توجه به میزان سرمایه گذاری شرایط و محدودیت هایی برای شخص وجود دارد.

به عنوان مثال: در صورتی که شخص از طرح کارآفرینی ۱۰۰ هزار دلاری استفاده کند، اجازه فعالیت اقتصادی در مرکز استان ندارد. همچنین شخص دوسال زمان دارد که ثابت کند که طرحش به رشد اقتصادی کانادا کمک می کند.

 اگر در دو سال ایجاد شغل نکند و کمکی به رشد اقتصادی کانادا نکند، بر اساس قوانین مشخص شده اممکن است  اموالش مصادره شود.

 شما نیز وجود خواهد داشت.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

فرد برای این کار حداقل به مبلغ ۱۶۰۰۰۰ هزار دلار کانادا برای سرمایه گذاری نیاز دارد. همچنین باید حداقل سه سال سابقه مدیریت و کار در زمینه تخصصی خود داشته باشد.

برای اخذ مجوز باید مبلغی پرداخت کرد که تا پنج سال این مبلغ در دست دولت کانادا می ماند. ولی بعد از مبلغ که حدود ۸۰۰ دلار است به فرد برگردانده می شود.

سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی

کشور کانادا نیروی کار با تجربه و ماهر در حوزه های گوناگون فرهنگی، هنری و ورزشی را می پذیرد.

 و فرد از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا از طریق خود اشتغالی بهترین گزینه است.

شخص  باید در طول پنج سال گذشته حداقل دو سال سابقه کار مرتبط با تخصص خود داشته باشد. همچنین، مدارک لازم برای نشان دادن تمکن مالی برای راه اندازی شغل در زمینه تخصص خود را دارد.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up