شرایط مهندسان معماری در کانادا


رشته مهندسی معماری یکی از پرکاربردترین رشته های دنیا و یکی از رشته های مورد علایق افرادی است که ذهن خلاق و هنرمند دارند . از این رو برای بررسی شرایط مهندسان معماری در کانادا را بررسی می کنیم.

کشور کانادا یکی از بهترین و پیش گام ترین کشورها در زمینۀ معماری و حتی سازه های متفاوت می باش . رشته های معماری برای ورود به تحصیلات آکادمیک نیاز به گذراندن آزمون های عملی برای مهاجرت به کانادا دارند.

مهندس معمار

یک مهندس معمار در کانادا می تواند به صورت خاص در حیطۀ الکترونیک و نور پردازی و یا سیستم های صوتی ورود کند . رشتۀ مهندسی معماری در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب ۴، ۲ و ۳ یا ۵ سال می باشد و برای ورود به مقاطع تحصیلی و یا کار نیازمند به داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشید .

همۀ دانشجویان معماری برای ورود به سیستم کار کشور می بایست عضو نظام مهندسی به نام CACB شوند . افراد می بایست وارد یکی از نظام های معماری استان های زیر شوند از جملۀ انها نظام معماری کبک ، نظام معماری أنتاریو ، ساسکا چوان ، جزیره پرنس ادوارد و … می باشد . به غیر از این موسسه سلطنتی معماری RAIC نیز مدارک آموزش حرفه ای معماری را ارائه می دهد که اعتباری برابر با دانشگاه دارد .

تایید CACB

از دانشگاه های مورد تایید CACB یازده دانشگاه می باشند که فارغ التحصیلان آن با ارائه مدارک خود به موسسه و ازمون های مربوطه امکان ورود به بازار کار را خواهند داشت . دانشگاه های بریتیش کلمبیا ، مک گیل واترلو ، کلگری ، کارلتون ، دالهاوزی ، لاوال ، مانیتوبا ، مونترال و دانشگاه رابرسون از جمله دانشگاه های مورد تایید CACB می باشند .

از جمله رشته ها مقاطع رشتۀ معماری در دانشگاه های کانادا که براساس چارت بندی سیستم وزارت علوم کشور کانادا امکان کار را دارندعبارتند از :

کانادا,کانادا,کانادا

کارشناسی ارشد

در مقطع کارشناسی ارشد ، معماری March ، ارشد منظر ( MLA )، ارشد مدیریت و برنامه ریزی ( Mplan ) و گرایشات فرعی مطالعات معماری ( ARST ) ، ارشد طراحی محیط ( MED ) دکتری طراحی محیط PHD که هر دو به صورت پژوهشی می باشند و بدون آزمون ورودی ، در دوره های لیسانس که عموماً به زبان همان کشور می باشد.

شهر سازی ، معماری منظر و طراحی می باشند . در دانشگاه های دیگر نیز شاخه های دیگری از معماری نیز ارائه می گردد که می توانید از طریق سایت دانشگاه ها و یا سایت موسسه آریاناپارس مطالعه کنید .

فعالیت های کاری

از فعالیت های کاری مهندسان معماری می توان اشتغال شرکت های خصوصی در ساخت و طراحی بازسازی منظره ، معماری محوطه و زمین گلف ، طراحی جامعه ، اشتغال در زمینه میراث فرهنگی و بصری سازی کامپیوتری به وسیلۀ نرم افزارهای تری دی مکس و … فعالیت کنند .

بسیاری از مهندسان فارغ التحصیل دانشگاه ها جذب موسسات دولتی از جمله شهرداری ، جنگلداری و محیط آژانس های ملی و استانی جهت طراحی محیط ها ، المانها ، حمل و نقل ، مدیریت شهری و پارک ها می شوند .

درآمد مهندسان معماری

درآمد مهندسان معماری در کشور کانادا جزء درآمدهای بالا محسوب می شود که با فرض یک مهندس تازه کار حدود ۶۰ هزار دلار کانادا می باشد که هر چه به تجربۀ وی افزوده شود درآمد آن بیشتر می شود . درآمد مهندسان عالی نیز تا ۸۵ هزار دلار نیز خواهد رسید . طبق آخرین آمار در ساعت یک مهندس معمار حدود ۱۳/۵۰ دلار در استان آلبرتا و کمترین آن ۲۵ دلار در شهرهالیفکس استان نوااسکوشیا می باشد .

در کشور کانادا به دلیل پیشرفته بودن و کامل بودن زیر ساخت های کشور مسأله ساخت و ساز خیلی مورد توجه در زمینۀ ساختمان های مسکونی ، قرار ندارد . از این جهت کشور کانادا بر ای بازسازی خانه های مسکونی اهمیت بسیاری را قائل می شودبه طوری که این مسئله برای مهندسان معماری بسیار حائز اهمیت می باشد .
برای اطلاعات بیشتر از مهاجرت تحصیلی یا کاری به کشور کانادا می توانید با موسسه آریاناپارس تماس گرفته و ازشرایط آن مطلع گردید .

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه ها

4 پاسخ به “شرایط مهندسان معماری در کانادا”

 1. علی دلیری گفت:

  سلام وقت بخیر من یه مهندس معمار هستم با لیسانس معماری و فوق لیسانس مدیریت پروژه و ساخت با ۱۰ سال سابقه کار و بیمه و در حال گرفتن مدرک آیلتس هستم چطور میتونم از طریق کاری اقدام کنم و از کانادا پیشنهاد کاری داشته باشم

  • author15 گفت:

   سلام
   شما می تونید با موسسه آریاناپارس تماس بگیرید تا کارشناسات ما شما رو راهنمایی کنن.

 2. علی دلیری گفت:

  سلام من مهندس معمار هستم با لیسانس معماری و فوق لیسانس مدیریت پروژه و ساخت با ۱۰ سال سابقه کار و بیمه و در حال گرفتن مدرک زبان آیلتس چطور میشه اقدام کرد یا از کانادا پیشنهاد کاری داشته باشم

  • author15 گفت:

   سلام
   شما می تونید با موسسه آریانا پارس تماس بگیرید تا مشاوران ما شما رو راهنمایی کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up