شهرهای برزیل


مهمترین شهرهای برزیل

۱. ریودوژانیرو

ریودوژانیرو یا مختصراً ریو، شهر سواحل آزاد و مردمان شاد، تفریحات دریایی، فوتبال.

این شهر موقعیتی منحصربه فرد را تشکیل داده است و برای مهاجرت به برزیل پیشنهاد می شود. سه بندر بزرگی که این شهر را احاطه کرده است، یکی از عجایب هفتگانه جهان را به وجود آورده است.

ریو با هفت میلیون نفر جمعیت، یکی از شهرهای مهم و مراکز تجاری اصلی برزیل و یکی از پرجاذبه­ ترین مقاصد گردشگری این کشور به شمار می­رود.

پس از جنگ جهانی دوم، سائوپائولو جای ریودوژانیرو را به عنوان مرکز صنعتی برزیل اشغال کرده و برازیلیا هم پایتخت این کشور شد.

ریو از سه بخش شمالی، مرکزی که مراکز تجاری و محله­ های مرکزی مسکونی در آن واقع شده است و بخش جنوبی که محله ­های ساحلی می­باشد، تشکیل شده است.

آب و هوای شهر ریو، مثل سایر مناطق برزیل استوایی است با تابستان­های گرم و باران­های طولانی که از دسامبر تا مارس طول می­کشند. دمای هوا در تابستان بیشتر وقت­ها تا ۴۰ درجه هم می­رسد و بخاطر رگبارهایش گاهی در خیابان­ها سیل راه می­افتد.

مردم ریو عاشق غذاخوردن در رستوران هستند و برای این کار زمان زیادی را صرف می­کنند. رستوران­های ریو، انواع مختلف غذا را در اختیار علاقه­مندان قرار می­دهند. معروف­ترین غذای محلی برزیل، فیژوآدا نام دارد.

کارناوال ریودوژانیرو بدون تردید یکی از مهم­ترین اتفاقات این شهر می­باشد که دارای شهرت جهانی است. جشن­های سال نو در ریو، یکی از مهم­ترین و هیجان­انگیزترین رویدادهای این شهرند.

شهر ریو دارای مناطق زیبای گردشگری می­باشد که می­توان به موزه­ی تاریخ ملی، کتابخانه سلطنتی پرتغال، مرکز فرهنگی بانک برزیل، مجسمه مسیح، باغ وحش و پارک ملی تیژوکا اشاره کرد.

برزیل,برزیل,برزیل

۲. سائوپائولو

سائوپائولو شهر رویاییست. بزرگ­ترین شهر کشور برای اقامت برزیل، ترکیبی است از سنت­های برزیلی و فضای مدرن. بزرگ­ترین شهر آمریکای جنوبی با ۱۷ میلیون نفر جمعیت و ۷۷۲۰ کیلومتر مربع مساحت، هفتمین شهر بزرگ جهان می­باشد.

سائوپائولو که سامپا هم نامیده می­شود، یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است و تنوع تفریحات و سبک زندگی در آن به مقداری بالاست که تنها رقیب بارسلونای اسپانیا به شمار می­آید.

تابستان­های سائوپائولو گرم و مرطوب است و دمای هوا به حدود ۳۰ درجه سانتی­گراد می­رسد. بارندگی در ماه­های دسامبر تا فوریه معمول است و در ژانویه به اوج خود می­رسد. سائوپائولو آب و هوای مرطوب و نیمه گرمسیری دارد. این شهر به خاطر هوای متغیر خود، شهر نم نم باران نامیده شده است.

بهترین و آسان­ترین راه رفت و آمد در مناطق مرکزی شهر، پیاده­ روی است. فقط نکته حائز اهمیت، سائوپائولو بیشترین آمار تلفات تصادفات مردم پیاده را دارد. در صورت دور بودن مسیرها، مترو بهترین گزینه می­باشد که با دو خط اصلی شمالی- جنوبی و شرقی- غربی و دو خط فرعی مختصرتر، بسیاری از مناطق شهر با مترو در دسترس هستند.

تنوع غذاهای سائوپائولو از تمامی شهرهای کشور برزیل بیشتر است. بهترین سرآشپزها و متنوع­ترین منوها در رستوران­های زیبای این شهر پیدا می­شود.

بسیاری از اهالی سائوپائولو در شرایط سختی زندگی می­کنند. بسیاری از مردمی که از ایالت­های فقیر شمال شرقی کشور به این منطقه مهاجرت کرده­اند، در این منطقه سکنا گزیده­اند. جمعیت شهر سائوپائولو چند ملیتی است و چندین ناحیه مسکونی نزدیک به مرکز شهر به راحتی با گروه­های مهاجر متفاوت تشخیص داده      می­شوند.

در مجاورت شمال مرکز شهر، اقامتگاه سنتی لبنانی­ها و مهاجران عرب است و هنوز حال و هوای خاورمیانه­ای خود را نگه داشته است.

سائوپائولو دارای مناطق دیدنی فراوانی می­باشد که می­توان به گالری هنری استادو، موزه­ی هنرهای مدرن، موزه زبان پرتغالی، موزه ی آفرو برزیل، ساختمان کوپان و کلیسای جامع متروپولتین اشاره کرد.

برزیل,برزیل,برزیل

۳. برازیلیا

برازیلیا، پایتخت کشور برزیل و مقر دولتی آن است. این شهر در سال ۱۹۶۰ به عنوان یک پایتخت جدید برای این کشور بنا نهاده شد. طرح و توسعه آن در سال ۱۹۵۶ توسط لوسیو کاستا انجام شد تا پایتخت کشور از ریودوژانیرو به برازیلیا که مرکزی­تر است منتقل شد.

طرح کلی شهر برازیلیا شبیه به یک هواپیما مسافربری است. این شهر موقعیت منحصربه فردی در برزیل دارد. هر سه شاخه دولت فدرال برزیل یعنی دیوان عالی، کنگره و ریاست جمهوری در این شهر قرار دارند و ۱۴ سفارت خارجی نیز در برازیلیا واقع شده است.

برازیلیا زمستان­های خشک و تابستان­های مرطوب دارد. در دوره­ی خشک، رطوبت نسبی هوا در گرم­ترین ساعات روز به سطح بحرانی می­رسد. حداقل میانگین دما در برازیلیا ۲۸ درجه سانتی­گراد است.

ساختار اولیه برازیلیا ظرف چهار سال و در زمان ریاست جمهوری کوبیتشیک با شعار ۵۰ سال پیشرفت در ۵ سال تمام شد و گویی این شهر یادبودی از اوست. با گذشت ۵۰ سال از بوجود آمدن این شهر، برازیلیا هنوز در حال توسعه است. البته منتقدین بر این باورند که این شهر آرمان شهری شکست خورده است که طرح توسعه و عقلانی آن، عنصر انسان را حذف کرده است.

در برازیلیا حدود ۳میلیون نفر در حال زندگی هستند که از این حیث در جایگاه ۴ام قرار گرفته است.

برازیلیا دارای مناطق و مناظر دیدنی فراوانی می­باشد که می­توان به وزارت امور خارجه که در میان باغ آبی احاطه شده توسط آن، شناور به نظر می­رسد. کلیسای جامع متروپلیتانا، دانشگاه برازیلیا، آمفی­تئاتر ملی، پارک ملی برازیلیا و باغ گیاه­ شناسی اشاره کرد.

برزیل,برزیل,برزیل

۴. سالوادور

سالوادور شهری بندری و مرکز ایالت باهایا در برزیل است. باهایا یکی از ۲۷ ایالت­های برزیل است که در شمال شرقی این کشور همجوار اقیانوس اطلس قرار دارد. باهایا چهارمین ایالت پرجعیت کشور برزیل است.

سالوادور به معنای نجات­بخش است و در گذشته شهری مقدس برای برزیلی­ها محسوب می­شود. این شهر محل برگزاری قرعه­کشی جام­جهانی ۲۰۱۴ هم بود.

سالوادور سومین شهر پرجمعیت برزیل پس از ساوئوپائولو و ریودوژانیرو است و ثروتمندترین شهر در شمال این کشور محسوب می­شود که در اکثر روزهای سال شاهد جشنواره­های خیابان است.

شهر سالوادور بعلت نزدیکی به خط استوا و ساحل گرما، شرجی می­باشد که بیشترین درجه گرمای هوا در ماه ژوئن ۳۲ درجه و کمترین دما ۲۵ درجه است.

این شهر پیش از این پایتخت برزیل بوده و جزو اولین مناطقی است که اروپایی­ها در قاره آمریکا در آن سکنی گزیدند و به همین دلیل از لحاظ فرهنگی دارای تمایزات بسیاری است و آفریقایی­ها تأثیر زیادی در آن دارند، به گونه­ای که به این شهر پایتخت آفریقایی­های برزیل گفته می­شود.

شهر سالوادور جاذبه­ های دیدنی فراوانی دارد. خط ساحلی سالوادور مرکزی برای انجام انواع ورزش­های آبی و غواصی است و هتل­های این شهر هم با توجه به توریستی بودنش بسیار اهمیت دارند. داس نامورادوس و کوستا آزول ۲ پارک جنگلی با زمین­های ورزشی و آمفی­تئاتر از جمله مراکز تفریحی این شهر است. چندین پارک، موزه و سد بعنوان نقاط دلپذیرسالوادور شناخته می­شود.

برزیل,برزیل,برزیل

۵. بلوهوریزونته

بلوهوریزونته سومین شهر کشور برزیل با حدود ۵ میلیون نفر می­باشد که در ایالت میناس گرایس واقع شده است. همچنین این شهر، ششمین شهر برزیل و سومین شهر از نظر تراکم شهری محسوب می­شود.

بلوهوریزونته در سال ۱۷۰۱ تأسیس شد و در ۱۲ دسامبر سال ۱۸۹۷ میلادی به عنوان یکی از شهرهای برزیل معرفی شد.

این منطقه در قرون گذشته سرزمین موردعلاقه جستجوگران طلا بوده است.

معماری این شهر تلفیقی از بناهای کلاسیک و مدرن است و برخی بناها در این شهر الهام گرفته از شهر واشنگتن می­باشد. چندین پارک بزرگ در اطراف بلوهوریزونته وجود دارد. پوشش گیاهی گسترده و تنوع حیوانات از دیگر شاخصه­ های این شهر می­باشد. این شهر در فاصله­ ی ۳۰۰ کیلومتری دریا واقع شده است.

آب و هوای شهر بلوهوریزونته در هر فصل، متفاوت است. این شهر پاییزی بارانی و زمستان­های سرد و خشک و تابستان­های گرمی دارد.

همه متقاضیان امر مهاجرت می­بایست اطلاعات جامع و صحیحی از محل زندگی خود در کشور موردنظر کسب نمایند. فلذا مؤسسه مهاجرتی آرایانا پارس در صفحه ­ی وب­سایت خود، اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان در اختیار ایشان قرار داده است.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up