مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج


همه چیز درباره مهاجرت به امریکا از طریق ازدواج

ایالات متحده آمریکا به لطف شرایط اقتصادی ایده ال و امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه از بالاترین استانداردهای زندگی بهره مند می باشد و به کشور فرصت ها شهرت دارد. از این رو این کشور از گذشته های دور تا کنون به عنوان محبوب ترین مقصد مهاجرتی جهان محسوب می شود. برای مهاجرت به آمریکا روش های متنوعی وجود دارد، در این بین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به عنوان یکی از کم هزینه ترین و مناسب ترین روش های مهاجرتی این کشور محسوب می شود.

آمریکا از هر لحاظ به عنوان برترین کشور جهان محسوب می شود. ایالات متحده با بیش از ۱۶٫۸ هزار تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی به اقتصاد اول جهان تبدیل گردیده است، علاوه بر شرایط اقتصادی ایده ال آمریکا از مجهزترین و قدرتمندترین نیروی نظامی در جهان برخوردار است. تلفیق سرمایه و قدرت نظامی امروزه آمریکا را به پرنفوذترین کشور جهان در زمینه مراودات تجاری و سیاسی در سطح بین المللی تبدیل نموده است.

با توجه به شرایط ایده ال اقتصادی، موقعیت های شغلی متعدد و امکان استفاده از بهترین امکانات اجتماعی و رفاهی به جرات می توان گفت آمریکا یکی از بهترین کشورهای جهان جهت زندگی، تحصیل و کار می باشد. از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که آمریکا همواره به عنوان برترین مقصد مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی جهان محسوب می شود. در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

Conditions for Immigrating to the United States through Marriage

برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج دو روش وجود دارد، روش اول مناسب افرادی می باشد که هنوز ازدواج نکرده اند و قصد دارند ازدواج خود را در خاک آمریکا به ثبت برسانند، این دسته از افراد می توانند برای اخذ ویزای نامزدی آمریکا اقدام نمایند. روش دوم مناسب افرادی خواهد بود که ازدواج خود را در کشور دیگری به ثبت رسانده اند و برای ادامه زندگی قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، این دسته از افراد می توانند برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا اقدام نمایند.

شرایط اخذ هریک از ویزای های مذکور متفاوت خواهد بود، ولی معمولاً شانس افرادی که ازدواج خود را به ثبت رسانده اند و برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا اقدام می نمایند بیشتر خواهد بود. با توجه به رشد چشمگیر آمار مهاجرت به آمریکا در حال حاضر مهاجرت به آمریکا از هر طریقی خصوصاً برای اتباع ایرانی امری دشوار محسوب می شود. در این بین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج روش مهاجرتی بسیار ایده الی به شمار می آید، اما با توجه به افزایش آمار ازدواج های صوری جهت اخذ گرین کارت و شهروندی آمریکا در طی سالهای اخیر، سختگیری اداره مهاجرت آمریکا در رابطه با صدور ویزای نامزدی و ازدواج بیشتر شده است.

لازم به ذکر است در صورت موفقیت در انجام پروسه اخذ ویزای ازدواج همسر، فرد آمریکایی گرین کارت ازدواج دریافت می نماید، گرین کارت ازدواج آمریکا درواقع مجوز اقامت موقت همراه با اجازه کار و تحصیل در کلیه ایالت های آمریکا می باشد. این مجوز اقامت معمولاً سه سال اعتبار دارد و پس از اتمام این زمان در صورتیکه زوجین همچنان به زندگی مشترک خود پایبند باشند، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت آمریکا نیز وجود خواهد داشت. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات تکمیلی تر در زمینه های اخذ اقامت این کشور جذاب هستید می توانید به مقاله ای که ما به صورت جداگانه در آن به اقامت آمریکا در همین سایت به رشته ی تحریر دراورده ایم مراجعه نمایید.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

قوانین مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

طبق قوانین مهاجرت به آمریکا افرادی که با یک تبعه یا شهروند آمریکایی ازدواج کنند، می توانند برای دریافت ویزای ازدواج و مهاجرت به آمریکا اقدام نمایند. یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در پروسه اخذ ویزای ازدواج آمریکا اثبات رابط نزدیک بین زوجین قبل از ارائه درخواست ویزا و رضایت قلبی طرفین جهت زندگی مشترک با یکدیگر خواهد بود.

بر اساس قوانین مهاجرتی آمریکا افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج را دارند می بایست به سن قانونی ازدواج (حداقل ۱۸ سال) رسیده باشند، از سوی دیگر مجرد بودن افراد برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج الزامی می باشد. توجه داشته باشید افرادی که از طریق ویزای نامزدی وارد آمریکا می شوند تنها ۹۰ روز اجازه اقامت در این کشور را خواهند داشت، این ویزا معمولاً قابل تمدید نیست مگر در موارد خاص.

برای موفقیت در اخذ ویزای ازدواج آمریکا معمولاً افرادی شانس بیشتری خواهند داشت، که اثبات نمایند حداقل ۲ سال قبل از درخواست ویزای ازدواج با یکدیگر رابطه داشته اند و ازدواج به هیچ عنوان به صورت صوری رخ نداده است. از سوی دیگر فردی که شهروند آمریکا می باشد می بایست با ارائه مدارک مالی مربوطه نظیر میزان درآمد ماهیانه و محل سکونت مناسب برای زندگی خانواده اثبات نماید توانایی پرداخت هزینه های زندگی همسر خود در آمریکا را دارد. لازم به ذکر است افرادی که قصد ازدواج با اقوام درجه دو خود را دارند، بنا به قوانین ایالت و محل زندگی فرد ممکن است مانع اخذ ویزای ازدواج شوند.

مدارک لازم جهت مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

مسلماً برای دریافت هر نوع ویزایی افراد ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز و طی نمودن پروسه اجرایی مربوطه خواهند بود. ویزای ازدواج آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به سختگیری کشور آمریکا در خصوص صدور ویزا خصوصاٌ برای اتباع ایرانی، جهت موفقیت در دریافت ویزا متقاضیان می بایست کلیه مدارک مورد نیاز را بدون هیچگونه نقص و کمبودی ارائه نمایند.

همانگونه که پیش تر ذکر گردید ارائه مدارکی که اثبات نماید، ازدواج بین طرفین با رضایت قلبی زوجین صورت پذیرفته است و اثبات تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی در آمریکا، از جمله مهم ترین عوامل در راستای اخذ ویزای ازدواج آمریکا خواهد بود. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج به شرح ذیل می باشد.

لیست مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

 • پاسپورت جدید و قدیم متقاضی
 • شناسنامه متقاضی
 • ارائه فرم درخواست ویزای ازدواج تمکیل شده
 • ارائه رسید پرداخت هزینه صدور ویزا
 • عقد نامه
 • سن بالای ۱۸ سال
 • ارائه مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی (میزان حقوق ماهیانه و منزل مسکونی)
 • عکس ها و فیلم های مراسم عروسی و پرینت های تلفن (جهت اثبات ارتباط مستمر با همسر)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا، تکمیل Sponsorship Form پرشده و امضاء شده توسط همسر (شخص ساپورت کننده)
 • دو قطعه عکس ۴*۶ پشت سفید
 • تست پزشکی
 • پرداخت هزینه بیمه Health Surcharges

آمریکا,آمریکا,آمریکا

هزینه مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج

به طور کلی برای دریافت هر نوع ویزایی پرداخت هزینه های اجرایی از سوی متقاضیان الزامی خواهد بود، برای دریافت ویزای ازدواج آمریکا نیز هزینه های اجرایی مشخصی وجود دارد، در مرحله اول پس از تشکیل پرونده در USCIS مدارک افراد متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت، پس از ارسال مدارک به USCIS معمولاً ۲ هفته زمان می برد تا متقاضیان رسید ارسال مدارک را دریافت نمایند.

سپس ۵ الی ۶ ماه زمان بررسی و تایید مدارک خواهد بود، پس از تایید مدارک پرونده متقاضیان ویزای ازدواج آمریکا به NVC ارائه می شود که در این مرحله متقاضیان اخذ ویزای ازدواج آمریکا می بایست مبلغ ۳۰۰ دلار پرداخت نمایند. به طور کلی هزینه های اصلی اخذ ویزای ازدواج آمریکا به شرح ذیل می باشد.

عنوانهزینه
NVC۳۰۰ دلار
USCIS۲۲۰ دلار
وزارت امور خارجه۳۲۵ دلار
فرم حمایت مالی خانواده۵۳۵ دلار
انگشت نگاری (بیومتریک)۸۵ دلار
آزمایش پزشکی۲۰۰ دلار

مدت زمان صدور ویزای آمریکا

مدت زمان لازم برای صدور ویزای ازدواج آمریکا بسته به شرایط افراد متقاضی و آماده بودن مدارک متفاوت خواهد بود. در مرحله اول پس از ارسال مدارک به USCIS معمولاً برسی و تایید اولیه مدارک حدوداً ۵ الی ۶ ماه به طول می انجامد. همچنین بررسی مدارک در NVC بین ۲ تا ۳ ماه زمان می برد، به طور کلی مدت زمان صدور ویزای ازدواج آمریکا در اغلب موارد بین ۲ الی ۴ سال زمان خواهد برد. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی انواع ویزای آمریکا دارید، می توانید به مقاله ای با عنوان ویزای آمریکا در همین سایت که توسط نویسندگان ما به رشته ی تحریر درامده است مراجعه نمایید.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

معایب مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری

بدون تردید مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری عواقب بسیار سنگینی را در پی خواهد داشت، این موضوع به جای مسیری ایده ال جهت رسیدن به هدف و رویای اخذ اقامت دائم آمریکا بیشتر شبیه به یک سراب خواهد بود. با توجه به افزایش چشمگیر آمار مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری خصوصاً در طی سالهای اخیر، در حال حاضر اداره مهاجرت آمریکا جهت اعطای گرین کارت ازدواج آمریکا قوانین بسیار سفت و سختی را اتخاذ نموده است. از این رو مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری می تواند عواقب سنگینی را در پی داشته باشد.

بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری را دارند متاسفانه مورد سوء استفاده مالی قرار می گیرند، این افراد با توجه به شور و اشتیاق فراوانی که برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت دائم این کشور را دارند، معمولاً هزینه های بسیار بالایی را متحمل می شوند. در واقع فردی که دارای اقامت دائم آمریکا می باشد و قرار است در آینده همسر فرد متقاضی مهاجرت به آمریکا باشد در اغلب موارد مبالغ قابل توجهی را از متقاضی ازدواج صوری دریافت می نماید. از سوی دیگر کلیه هزینه های اجرایی اخذ ویزای ازدواج نیز معمولاً بر عهده متقاضی ازدواج صوری خواهد بود.

علاوه بر سوء استفاده مالی با توجه به سختگیری قوانین مهاجرتی آمریکا در مورد صدور ویزای ازدواج احتمال شکست در این پروسه نیز وجود خواهد داشت، حتی اگر افراد موفق به اخذ ویزای ازدواج آمریکا شوند در صورتیکه پس از مدتی مشخص شود که ازدواج صوری بوده و صرفاً در راستای اخذ اقامت دائم آمریکا صورت گرفته است، نوعی جرم محسوب خواهد شد و علاوه بر اخراج فرد متقاضی از خاک آمریکا مجازاتی نظیر زندان و پرداخت جریمه در پی خواهد داشت. با توجه به این موارد مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج صوری به هیچ عنوان روش مناسبی برای اخذ اقامت دائم این کشور نخواهد بود.

نتیجه گیری

بدون شک آمریکا به لطف قوی ترین سیستم اقتصادی و نظامی در جهان از هر لحاظ سرآمد سایر کشورهای جهان می باشد. از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که آمریکا به عنوان محبوب ترین مقصد مهاجرتی جهان محسوب می گردد. با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به سرزمین فرصت ها خواهد بود.

علاوه بر این مهاجرت به آمریکا امکان تحصیل و کار در این کشور را برای متقاضیان فراهم می نماید، البته لازم به ذکر است مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج زمانی روش مهاجرتی بسیار مناسبی به شمار می آید، که ازدواج به صورت واقعی به انجام رسیده باشد و زوجین با رضایت قلبی و شناخت کامل از یکدیگر ازدواج کرده باشند.

آریاناپارس به عنوان تنها مجموعه دارنده مجوزهای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت همزمان، به شما دوستان عزیز توصیه می کند که دریافت ویزای هر کشوری نیاز به انجام روند کاری به صورت برنامه ریزی شده دارد، بنابراین برای انجام امور مربوط به ویزا با وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمایید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  10 پاسخ به “مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج”

  1. Maria گفت:

   سلام
   سه سال است ‌‌که با پسری آشنا شدم ‌‌امریکا زندگی میکند و سیتیزن امریکا است میخواستم بدونم با وجود قانونی که ترامپ برای ما ایرانی ها گذاشته بعد از ازدواج مون من هم میتونم گرین کارت بگیرم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    باسلام
    دریافت گرین کارت امریکا برای اتباع ایرانی مشکل شده است اما احتمال گرفتن گرین کارت از طریق قاعده الحاق خانواده وجود دارد.

  2. بهنام باهنر گفت:

   سلام من میخوام بایه آمریکایی ازدواج شرایطش چه جوریه میخوام واسه همیشه مهاجرت میشه کمک کنید مرسی

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام
    دریافت گرین کارت امریکا برای اتباع ایرانی مشکل شده است اما احتمال گرفتن گرین کارت از طریق قاعده الحاق خانواده وجود دارد.

  3. هدا گفت:

   سلام و خسته نباشید.
   نامزد من با ویزای j1 توی آمریکا مشغول به کار هستن و در حال حاضر امکان خروج از آمریکا رو به خاطر شرایط به وجود آمده ندارن. چنانچه ما غیابی عقدد کنیم، من میتونم درخواست ویزای j2 بدم؟ ایشون travel document خودشون رو هم دریافت کردن و دی ماه سفری به ایران خواهند داشت.
   و چنانچه امکانش نیست بهترین راه ملحق شدن من به ایشون چیه؟
   ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ایشان باید درخواست ویزا بدهند ولی در هرصورت که عقد کنید باید ترجمه و مستند باشد . زمانی که اومدن ایران عقد کنید و آن را به ثبت برسانید و بعد از طریق ترجمه و سفارت پرونده خود را به جریان بندازید

  4. elham گفت:

   سلام

   درابتدا ممنونم از سایت و اطلاعات خوبتون

   من دانشجوهستم و ویزای دانشجویی در المان دارم.بافردی که سیتیزن امریکاست آشنا شدم و میخوایم ازدواج کنیم. همدیگرو دیدیم و عکس و … هم داریم برای ارایه به سفارت و ایشون کلیه شرایط و مدارک مورد نیاز برای ارایه درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج رو دارن. میخوام هرچه سریعتر پیش هم باشیم.
   ویزای نامزدی رو با توجه به شرایط اخیر تو امریکا پیشنهاد میدید یا ویزای ازدواج ؟ هرکدوم با توجه به قوانین جدید چقدر طول میکشه؟ واینکه این ازدواج تو المان ثبت بشه و از طریق سفارت امریکا تو المان این پرونده پیگیری بشه یا از طریق ایران؟
   سپاسگذارم از پاسختون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ویزای نامزدی بخاطر سختی اپبات مقداری بیشتر طول میکشد و بعد از تایید حتما در نود روز بعد از آن باید باهم ازدواج کنید
    چنانچه شما باهم ازدواج کردید(در هر کشوری)یا باید این ازدواج را از طریق سفارتهای آمریکا به رسمیت برسانید و یا سفری توریستی به آمریکا داشته وآن را در آمریکا به پبت برسانید .
    ایران چون سفارت آمرکا را ندارد پس شما مجبورید از خارج از ایران اقدام نمایید

  5. سید خلیل قریشی گفت:

   سلام دوستان. ایا برای مهاجرت به امریکا ازطریق ویزای نامزدی و ازدواج میتوان با خانم مسلمان یا ایرانی مقیم اونجا ازدواج کرد یا خیر؟
   یا اینکه فقط باید طرف مقابل آمریکایی الاصل باشد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله میتونید از طریق ازدواج اقدام کنید ولی طرف مقابل باید پاسپورت امریکا را داشته باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up