مهاجرت استانی به کانادا


پادکست مقاله مهاجرت استانی به کانادا

یکی از روش های متداول برای مهاجرت به کانادا اقدام از طریق یک استان می باشد. افراد در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات هر استان می توانند از این روش برای اقامت در کشور کانادا اقدام نمایند. این فرصت را از دست ندهید، زیرا افرادی که در برنامه نیروی متخصص فدرال واجد شرایط نشده اند می توانند شانس خود را برای مهاجرت استانی کانادا امتحان نمایند.

تحریریه آریاناپارس قصد دارد در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت استانی به کانادا و پاسخ دادن به سوالات بنیادین در رابطه با کانادا به عنوان مقصد مهاجرت می پردازد. مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط مهاجرت استانی به کانادا

Provincial Immigration Conditions to Canada

هر یک از ایالت های کانادا به صورت مجزا برنامه ای را برای ورود افراد متخصص در نظر گرفته است. هر یک از ایالت ها در گام اول لیست مشاغل خود را اعلام می نمایند. این نکته بدین معناست که شرط اول وجد رشته شما در لیست منتشر شده است. در گام دوم امتیازات لازم برای استان مورد نظر را کسب نمایید.

برنامه مهاجرت استانی به کانادا، به استان ها اجازه می دهد افرادی را که مایل به مهاجرت به کانادا هستند و علاقمند به اسکان در استان خاصی هستند را جذب نمایند. نامزدهای استان (PN) بر اساس توانایی، برای کمک به توسعه اقتصادی استان انتخاب می شوند. به صورت معمول برای قبولی پرونده در بسیاری از استان ها به یک پیشنهاد شغلی نیاز می باشد.

کانادا,کانادا,کانادا

روش های مهاجرت استانی به کانادا

بیشتر استان های کانادا در برنامه کاندید استانها (PNP کانادا) شرکت می کنند. استانهای شرکت کننده موافقت نامه هایی را با اداره تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) امضا می کنند که به استانها امکان می دهد مهاجرانی را انتخاب کنند که نیازهای خود را تأمین می کنند، مستقیماً انتخاب کنند. مهاجرانی که مایل به ثبت نام به عنوان نامزد استان هستند، ابتدا باید در آنجا که مایل به اسکان هستند به استان مراجعه کنند.

قبل از ثبت درخواست برای مهاجرت استانی به کانادا، ابتدا باید یک گواهی کاندیدی استانی (گواهی PNP کانادا) از استان دریافت کند. پس از کاندید شدن توسط یک استان ۶۰۰ امتیاز اضافه دریافت می کنند و می توانند برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

استان کبک، که مونترال در آن واقع شده است، در برنامه های مهاجرت استانی به کانادا شرکت نمی کند. در عوض، دولت های کبک و کانادا وارد یک سری توافق نامه ها شده اند که با آن کبک معیارهای انتخابی خود را برای همه مهاجران اقتصادی که نشان دهنده قصد آنها برای اقامت در آن استان است، تعیین کرده است.

نحوه اقدام برای نیروی استانی

استان های کانادا از چندین طریق برای جذب نیروی کار متخصص اقدام می نمایند.  فرد متقاضی در صورت دریافت پیشنهاد شغلی از یک فرد یا کارفرمای کانادایی می توانند برای اخذ PR کانادا اقدام نماید. بواسطه محدودیت های موجود برای برای کارفرمایان که دلیل منطقی برای جذب نیروی کار باید ارائه دهند، راه حل دشواری به حساب می آید. روش دوم برنامه های مهاجرت استانی به کانادا می باشد که هر استان به صورت مجزا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می نمایند و با توجه به امتیازات مورد نظر، شروع به جذب می نماید.

کبک

برنامه نیروی متخصص کبک (QSW) یکی از روش های کسب اقامت کانادا به حساب می آید. نیروی متخصص کبک بر مبنی سیستم امتیازبندی است که متقاضیان برای ورود به این ایالت باید حداقل امتیازات را کسب نمایند. به این معنی که متقاضیان برای این که واجد شرایط باشند باید حداقل امتیاز را در یک شبکه ارزیابی کسب نمایند. نامزدهای واجد شرایط باید ابراز علاقه (EOI) را به پرتال آنلاین Arrima ارسال کنند تا برای این برنامه در نظر گرفته شود.

یوکان

یوکان با جمعیتی بیش از ۳۰،۰۰۰ نفر، نیاز به نیروی متخصص خارجی برای پر کردن تقاضا های مربوط به مشاغل ماهر و نیمه ماهر دارد. دریافت نامزدی استانی از برنامه مهاجرت استانی به کانادا به داوطلب اجازه می دهد تا مستقیماً برای اخذ اقامت دائم از طریق IRCC اقدام نماید.

ساسکاچوان

استان ساسکاچوان واقع در منطقه دشت غربی کانادا، یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی در کانادا است. این استان سرشار از مزارع کشاورزی، دو شهر بزرگ کانادا ، رجینا و ساسکاتون را در خود جای داده است.

روش OID ایالت ساسکاچوان در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین حالت های مهاجرت استانی به کانادا و اخذ اقامت این کشور می باشد. ایالت ساسکاچوان، سیستم امتیاز بندی را برای OID در نظر گرفته است که حداکثر امتیاز موجود را ۱۰۰ و حداقل نمره قبولی را ۶۰ می داند. افراد متقاضی برای قبولی در سیستم OID حداقل ۶۰ امتیاز را باید کسب نمایند.

برای اطلاع از شرایط و نحوه امتیازات مهاجرت استانی به کانادا، می توانید به صفحه نیروی کار ساسکاچوان در وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

کانادا,کانادا,کانادا

مانیتوبا

Manitoba در یکی از استانهای غربی کانادا واقع شده است، استانهایی است که بر روی نسل های زیادی از محصولات غنی کشاورزی ساخته شده است. Manitoba میزبان شهر Winnipeg است و در شرق با استان انتاریو و در غرب با استان Saskatchewan هم مرز است.

افراد در صورت کسب حداقل امتیازات لازم قادر خواهند بود تا از طریق برنامه های مهاجرت استانی به کانادا، اقامت این کشور را دریافت نمایند. از رشته های مورد نیاز مانیتوبا می توان به رشته های زیر اشاره کرد:

رشته های مورد نظر

 1. مدیران مالی
 2. مدیران منابع انسانی
 3. مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
 4. حسابرسان مالی و حسابداران

نوااسکوشیا

استان نوااسکوشیا در سواحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس واقع شده است. این استان میزبان تعدادی از برنامه های منحصر به فرد برای مهاجرت استانی به کانادا (PNP) است. در حال حاضر، تنها مشاغل واجد شرایط این برنامه NOC 3413 (دستیاران پرستار، مجامع و همکاران خدمات بیمار) یا NOC 7511 (رانندگان کامیون حمل و نقل) هستند.

این دسته از افراد با شانس بالاتری قادر خواهند بود برای مهاجرت استانی کانادا در استان نوااسکوشیا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که ارائه دعوت نامه کاری از یک کارفرما در این استان برای مهاجرت الزامی می باشد و فقط سابقه کار در این رشته های عنوان شده به معنای قبولی در این برنامه نمی باشد.

نیوفاندلند و لابرادور

نیوفاندلند به لطف انرژی و منابع طبیعی خود موجی از رشد را دنبال می کند تا استعدادهای کارگران ماهر و فارغ التحصیلان را تا روند صعودی اقتصاد این استان ادامه دهد. برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) به مهاجران آینده نگر و مهارت های درخواستی، فرصتی را برای تبدیل شدن به بخشی از نیروی کار رو به رشد این استان شرقی از طریق ورود به کار خود با مهارت، کارگر ماهر مهاجرت استانی به کانادا را فراهم می کند. افراد برای ورود به ایالت نیوفاندلند و لابرادور باید در اکسپرس اینتری ثبت نام کرده و این ایالت را انتخاب نمایند.

آلبرتا

استان آلبرتا واقع در غرب کانادا قطب تولید محصولات کشاورزی برای کانادا است. این استان در بالای ذخایر گسترده نفت قرار دارد و در نتیجه صنعت نفت استان در حال شکوفایی است. آلبرتا میزبان شهرهای کلگری و ادمونتون است و در غرب با کوه های زیبا راکی ​​کانادا هم مرز است. در حال حاضر برنامه مهاجرت استانی به کانادا در این ایالت برقرار نیست.

متقاضیان برای ورود به ایالت آلبرتا باید برای برنامه های نیروی متخصص فدرال اقدام نمایند و در صورت احراز شرایط و کسب امتیازات مورد نیاز، وارد استان آلبرتا شوند. از دیگر راه های موجود برای ورود به استان آلبرتا می توان به تحصیل در کانادا دانشگاه های این ایالت اشاره کرد.

کانادا,کانادا,کانادا

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا واقع در سواحل غربی کانادا، به دلیل زیبایی غیرقابل توصیف طبیعی کوه های راکی ​​و اقیانوس آرام، رشد اقتصادی استان و نیازهای نیروی کار این کشور را به مقصد برتر مهاجرت استانی به کانادا تبدیل کرده است. این استان از حیث شرایط زندگی از جمله آب و هوا به عنوان برترین ایالت کانادا شناخته می شود.

ایالت بریتیش کلمبیا در حال حاضر برنامه مشخصی را برای جذب نیروی متخصص عنوان نکرده است. افراد برای ورود به ایالت بریتیش کلمبیا می بایست امتیازات لازم برای نیروی متخصص فدرال را کسب نمایند و محل زندگی خود را این ایالت انتخاب نمایند.

نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک در سواحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس واقع شده است. این استان میزبان تعدادی از برنامه های منحصر به فرد برای کاندیدی استان ها (PNP) است. استان نیوبرانزویک بطور منظم برای نیروی کار بین المللی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند، برنامه هایی را در خارج از کشور ترتیب می دهد. لازم بذکر است که در حال حاضر مهاجرت استانی به کانادا در این ایالت امکان پذیر نمی باشد.

سرزمینهای شمال غربی

سرزمین های شمال غربی با بیش از یک میلیون کیلومتر مربع زمین و جمعیتی بیش از ۴۰،۰۰۰ نفر، پرجمعیت ترین قلمرو شمالی کانادا تبدیل کرده و دارای فرصت های زیادی برای مهاجرت استانی به کانادا برای کارگران و کارآفرینان خارجی است.

این جریان به کارگران ماهر در استخر ورودی فدرال اکسپرس فرصت می دهد تا در یک برنامه اقامت دائمی شرکت کنند. داوطلبان باید از یک کارفرمای واجد شرایط مناطق شمال غربی برخوردار باشند.

انتاریو

استان انتاریو واقع در مرکز کانادا، محبوب ترین مقصد برای مهاجران جدید به کانادا است. این استان میزبان شهر تورنتو، قطب اقتصادی کانادا و همچنین پایتخت این کشور، اتاوا است. برنامه مهاجرت استانی به کانادا در ایالت انتاریو برقرار نیست.

استان انتاریو با توجه به نیازهای بازار کار استان در راندهای نیروی متخصص فدرال، متخصصان واجد شرایط را انتخاب می نماید. به طور مثال مهندسان کامپیوتری که به صورت مستقیم وارد کشور کانادا نشده اند و امتیاز مناسبی را دارند، ایالت انتاریو در صورت نیاز دعوتنامه یا نامینیشن به آنان اعطا می کند.

جزیره پرنس ادوارد

علی رغم وسعت و جمعیت اندک جزیره پرنس ادوارد، این ایالت دارای ساحلی باورنکردنی با رونق گردشگری، ماهیگیری و صنایع کشاورزی است. متقاضیانی که مایل به مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد از طریق PEI PNP هستند، قادر خواهند بود مشخصات خود را در سیستم بیان علاقه مهاجرت استانی به کانادا ارائه دهند.

بر اساس این پروفایل به متقاضیان نمره تعلق می گیرد و از داوطلبان بالاترین رتبه دعوت می شود که در طی دوره های دریافتی، درخواست خود را ارائه دهند. ارائه دعوت نامه کاری از یک کارفرما در این ایالت بسیار تاثیرگذار می باشد و در صورت عدم ارائه آن، شانس افراد برای مهاجرت استانی به کانادا به شدت کاهش پیدا می کند.

کانادا,کانادا,کانادا

مهاجرت استانی به کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

افراد واجد شرایط به صورت معمول به واسطه دو دلیل اساسی، مهاجرت استانی به کانادا را انتخاب می نمایند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب برنامه های استانی، شرایط کار در کانادا می باشد. این نکته بدین معناست که به واسطه ارائه لیست مشاغل در هر کدام از ایالت ها شانس افراد برای ورود به بازار کار در سریع ترین زمان ممکن افزایش می یابد. با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، متخصصان از کشور های مختلف برای ویزای کشور کانادا اقدام می نمایند. از همین رو شانس پیدا کردن کار برای همه یکسان می باشد.

دلیل دوم برای انتخاب برنامه استانی، به حد نصاب نرسیدن امتیازات در اکسپرس اینتری می باشد. با توجه به حداقل امتیازات مورد نیاز برای Express Entry، متقاضیان اقامت در کشور کانادا باید شرایط ایده آلی را دارا باشند. از همین رو متقاضیان قادر خواهند بود تا با فراهم کردن شرایط استان مورد نظر، موفق به اخذ اقامت کانادا شوند. برای اطلاع از شرایط نیروی متخصص فدرال به صفحه اکسپرس اینتری کانادا مراجعه نمایید.

مزایا و معایب مهاجرت استانی

به صورت معمول هر گونه پروسه مهاجرتی با چالش هایی همراه است، آشنایی از چالش های احتمالی تاثیر بسزایی در تصمیم گیری افراد برای اقدام یک روش مهاجرتی خواهد داشت. از همین رو مزایا و معایب برنامه های مهاجرت استانی به کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزایای مهاجرت استانی

 1. در برنامه های مهاجرت استانی به کانادا به صورت معمول در زمانی قابل اجراست که ایالت مورد نظر، در زمینه اعلام شده، نیازمند نیروی کار باشد. از همین رو فرصت های شغلی بیشتری را برای جویندگان کار می توان متصور شد.
 2. واجدین شرایط متاهل قادر خواهند بود تا همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را به همراه داشته باشند.
 3. از برترین مزایای مهاجرت استانی، اخذ اقامت در گام نخست می باشد.

معایب مهاجرت استانی

 1. برنامه های مهاجرت استانی به کانادا معمولا بین ۶ تا ۱۶ ماه به طول می انجامد. این بازه زمانی نسبت به برنامه های اکسپرس اینتری بیشتر است.
 2. استان ها به صورت معمول لیست مشاغل خود را با توجه به نیازهای زمانی تعیین می نمایند. از همین رو امکان تغییر رشته های مورد نظر وجود دارد.
 3. حداقل امتیازات مورد نیاز برای ورود به استان با حداقل امتیاز قبولی پرونده متفاوت می باشد.

کانادا,کانادا,کانادا

هزینه های مهاجرت استانی به کانادا

هر پروسه مهاجرتی با هزینه هایی همراه است. از همین رو برنامه های استانی کانادا از این قاعده مستثنی نمی باشند. افراد برای اقدام از روش فوق الذکر می بایست هزینه اجرایی را پرداخت نمایند. این هزینه های عنوان شده، شامل هزینه انگشت نگاری، هزینه پردازش و اقامت می باشد.

مراحلهزینه ها
هزینه انگشت نگاری۸۵ دلار
هزینه های پردازش۵۵۰ دلار
هزینه حق اقامت۵۰۰ دلار

لازم بذکر است، هزینه های عنوان شده به ازای هر نفر می باشد. این نکته بدین معناست که افراد متاهل ملزم به پرداخت همین میزان هزینه به ازای دو نفر در مهاجرت استانی به کانادا می باشند. از دیگر هزینه های موجود می توان به هزینه های زندگی اشاره کرد. هزینه های زندگی با توجه به انتخاب ایالت مورد نظر متغیر می باشد. متوسط هزینه های زندگی در کانادا، به ازای یک نفر بین ۱۰ تا ۱۳ هزار دلار در نظر گرفته می شود.

زندگی در هر کشور با چالش هایی همراه می باشد، از همین رو افراد برای اقدام در خصوص نیروی متخصص کبک باید با شرایط زندگی در کانادا و این ایالت آشنا شوند.

نتیجه گیری

مهاجرت استانی به کانادا یکی از روش های نسبتا مطلوب برای دریافت اقامت این کشور می باشد. شرایط هر یک از استان ها برای مهاجرت بررسی شد و هر فرد با توجه به موارد مذکور می تواند برای مهاجرت به استان مورد نظر خود اقدام کند. طبیعتا نیاز به نیروی کار در استان های پر جمعیت و صنعتی بیشتر از سایر می باشد.

در مجموع مهاجرت استانی به کانادا می تواند روش راحت تری برای برخی از افراد باشد و در صورت اشتغال در کانادا باعث تغییر زندگی فرد و خانواده وی خواهد شد. به واسطه دریافت اقامت پس از ۶ ماه حضور در ایالت مورد نظر، این روش به افراد واجد شرایط پیشنهاد می شود.

به نظر شما مهاجرت استانی به کانادا روش مناسبی است یا خیر؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و یا در صورت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

سوال های متداول شما

بیشتر استان های کانادا در برنامه کاندید استانها (PNP کانادا) شرکت می کنند. استانهای شرکت کننده موافقت نامه هایی را با اداره تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) امضا می کنند که به استانها امکان می دهد مهاجرانی را انتخاب کنند که نیازهای خود را تأمین می کنند، مستقیماً انتخاب کنند.
به صورت کلی بازه های زمانی برای اقدام از روش مهاجرت استانی بین ۶ تا ۱۶ ماه به طول می انجامد.
پس از اخذ تائید از استان مورد نظر، پس از ۶ ماه بعد از ورود به کشور کانادا، اقامت دائم برای واجدین شرایط صادر می گردد.
همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند به عنوان همراه فرد اصلی را در کشور کانادا همراهی کنند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.2/5 - (20 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  شبکه های اجتماعی

  arrow up