مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای – شرایط و هزینه ها


مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ایی امکان پذیر است؟

تحصیل در کانادا امروزه بسیار مرسوم شده است و سالانه تعداد زیادی از دانش آموزان و دانشجویان از سراسر دنیا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی این کشور می کنند. کانادا به عنوان مهاجرپذیر ترین کشور دنیا شناخته می شود، به طوری که حتی به آن کشور چند ملیتی نیز گفته می شود ،زیرا افراد با ملیت های مختلف در آن زندگی می کنند .

شما هر مدرکی که داشته باشید می توانید اقدام به دریافت ویزای تحصیل کانادا کنید، در این مقاله به بررسی نحوه مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای خواهیم پرداخت. افرادی که در دوران دبیرستان خود در رشته های فنی و حرفه ای ادامه تحصیل داده اند، در صورتی که شرایط قابل قبول را داشته باشند می توانند که از دانشگاه ها  یا کالج های کانادا پذیرش بگیرند .

چگونه به کانادا با استفاده از مدرک فنی و حرفه ای مهاجرت کرد ؟

به طور کلی افرادی که دارای مدرک فنی حرفه ای هستند و در دبیرستان های فنی و حرفه ای تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، می توانند که در صورت داشتن شرایط لازم به کانادا مهاجرت کنند .

کشور کانادا جزو کشور های صنعتی می باشد که به طور جدی با کمبود نیروی کار مواجه است، به همین دلیل سالانه تعداد زیادی از افراد متخصص را با ویزای کاری پذیرش می کند و همچنین دانشجویان زیادی را تشویق به ادامه تحصیل و سپس کار در کانادا میکند .

افرادی که دارای مدرک فنی و حرفه ای هستند، در صورتی که مدرک معتبری که نشان دهنده تمام شدن مقطع تحصیلی آنها است را داشته باشند و همچنین دارای سابقه کار به اندازه سه سال هستند، می توانند که اقدام به ثبت درخواست خود کنند. البته خوب است بدانید که نه تنها کشور کانادا بلکه بیشتر کشور های دنیا نیز این قوانین را دارند. سابقه کار برای افرادی که مدرک فنی و حرفه ای دارند، از اهمیت زیادی برخورد دار است .

امروزه به دلیل اینکه تعداد مهاجرین به کانادا به صورت چشمگیری افزایش یافته است و همچنین این کشور هر روزه در حال بهبود و پیشرفت می باشد، کمی برای صادر کردن ویزا سختگیری می کند ، البته در صورتی که مدارک شما کامل باشد و خود نیز مشکلی نداشته باشید، بعید است که درخواست شما ریجکت شود.

شرایط مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ایی

شرایط دریافت ویزا با استفاده از مدرک فنی و حرفه ای

برای دریافت ویزا با استفاده از مدرک فنی و حرفه باید که فرد متقاضی شرایط و مدارکی را داشته باشد. به طور کلی معمولا این نوع از ویزا بر اساس معیار های مختلفی تعریف شده است که اگر شرایط فرد متقاضی در هر کدام از این معیار ها بالا تر باشد، شانس آن برای دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا بیشتر است .

مهم ترین این معیار ها عبارت است از سن ، مدرک ، مدرک زبان انگلیسی ، سابقه کاری ، میزان حرفه و رزومه فرد و … .

در بین موارد ذکر شده، سابقه کاری مهم تر است و نقش تعیین کننده ای دارد، به طور کلی افرادی که می خواهند با استفاده از مدرک فنی و حرفه ای خود ویزا دریافت کنند، باید که حداقل دو سال در زمینه حرفه خود کار کرده باشند یا به عبارتی سابقه کار داشته باشند، حال این مقدار هر چقدر بیشتر باشد شانس فرد نیز بیشتر خواهد بود .

نکته دیگری که خوب است بدانید این است که اگر شما فقط مدرک دیپلم و فوق دیپلم داشته باشید می توانید که پذیرش بگیرید، اما اگر با مدرک ارشد و یا کارشناسی اقدام به دریافت ویزا کنید شانس شما بیشتر است و راحت تر می توانید که پذیرش بگیرید .

مدرک زبان از دیگر شرایط لازم و ضروری برای مهاجرت به کانادا است، شما با هر مدرکی که باشید باید که مدرک آیلتس با حداقل نمره قابل قبول را داشته باشید. برای مهاجرت با مدرک فنی و حرفه ای معمولا نیاز است که فرد متقاضی حداقل آیلتس ۶ را داشته باشد .

بهترین رشته های فنی و حرفه ای برای مهاجرت به کانادا

رشته های مختلفی هستند که شما می توانید در آنها تحصیل کنید و در انتها مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید. این رشته ها دارای تنوع بالایی می باشند که برخی از آنها دارای اهمیت بیشتری می باشند و راحت تر می توان که با استفاده از آنها به کانادا مهاجرت کرد. مهم ترین این موارد عبارت است از :

۱ ) رشته های مربوط به حوزه برق

۲ ) رشته های در زمینه ساختمان و سازه همانند معماری ، نقشه کشی و … .

۳ ) رشته های تعمیر و نگهداری و بهره‌برداری از تجهیزات اداری

۴ ) رشته های در زمینه کشاورزی

۵ ) کنترل، پردازش و تولید

۶ )‌ رشته های ای تی و مهندسی کامپیوتر همانند برنامه نویسی ، گرافیک و … .

اگر شما در زمان دبیرستان خود در یکی از این رشته ها تحصیل کرده باشید و مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کرده باشید ، راحت تر می توانید هم به صورت جاب آفر ویا پیدا کردن شغل و به صورت تحصیلی ویزای کانادا را دریافت کنید. البته این امر به این معنا نیست که دیگر رشته های فنی شانس دریافت ویزا را ندارند، بلکه فقط به دلیل بازار کار پایین تر ممکن است کمی پروسه پیچیده تری داشته باشند .

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت با ویزای فنی و حرفه ای

معیار های مختلفی وجود دارد که شما بر اساس آن می توانید که بهترین شهر را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید، یکی از مهم ترنی فاکتور هایی که بیشتر افراد به آن توجه می کنند، میزان حقوق و درآمد آنها از رشته های فنی و حرفه ای است، زیرا بدیهی می باشد که برای مهاجرین، شهری که بیشترین درآمد را در آن داشته باشند و در عوض هزینه های زندگی پایین باشد، شهر مناسبی است .

شهر های تورتو ، اتاوا ، هالیفاکس ، سنت جان ، کبک ، مونترال ، ونکوور ،‌رجینا ، کلگری ، ادمونتون ، ساسکاتون ، شارلوت و … از مهم ترین شهر های کشور کانادا می باشند که بیشتر مهاجرین نیز به این شهر ها مهاجرت می کنند .

در ادامه ما چند مورد از شهر های کانادا را مورد بررسی قرار دادیم و میزان حقوق مربوط به نیم ساعت کار در هر شهر را بر حسب دلار بیان کردیم :

۱ ) در شهر بریتیش کلمبیا  افراد به ازای هر نیم ساعت کار ۸۵.۱۳ دلار دریافت می کنند.

۲ ) افراد در جزیره پرنس ادوارد به ازای هر نیم ساعت ۵۵.۱۲ دلار دریافت می کنند .

۳ ) در مانیتوبا به ازای هر نیم ساعت ۳۵.۱۱ دلار

۴ ) در ساسکاچوان به ازای هر نیم ساعت ۶.۱۱ دلار

۵ ) در آلبرتا به ازای هر نیم ساعت ۱۵ دلار.

بهتر است که حتما قبل از انتخاب شهر به طور کامل در رابطه با بازار کار رشته خود در شهر های مختلف کانادا تحقیق کنید و درآمدها و شرایط زندگی را بررسی کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید .

پروسه مهاجرت با ویزای فنی و حرفه ای چقدر طول می کشد ؟

معمولا شما باید بین شش تا دوازده ماه قبل از زمانی که برنامه ریزی کردید تا پذیرش بگیرید، اقدام به ثبت درخواست کنید، زیرا همانند دیگر ویزا ها این روش نیز طول می کشد. پیشنهاد می شود در صورتی که بنا به دلایل مختلف نیاز است که در تاریخ مشخص در کانادا باشید، چند ماه قبل کار های خود را آغاز کنید و اقدام به دریافت ویزای کانادا کنید .

نتیجه گیری

کانادا یکی از مقصدهای پرطرفدار در سراسر دنیا می باشد، وجود سیستم آموزشی قوی، موقعیت های شغلی زیاد در رشته و حرفه های مختلف ، شرایط اقتصادی و سیاسی مطلوب، آب و هوای خوب و … همه از مهم ترین دلایل این امر می باشد .

افراد با مدارک مختلف می توانند که اقدام به دریافت ویزای کانادا کنند، یکی از این مدارک، مدرک فنی و حرفه ای می باشد. در صورتی که شما در رشته های مختلف تحصیل کرده اید و مدرک فنی و حرفه ای خود را دریافت کرده اید و همچنین دیگر مدارک و شرایط را دارا می باشید ، می توانید اقدام به دریافت اقامت کشور کانادا کنید .

در این مقاله سعی کردیم که به صورت خلاصه در رابطه با نحوه و شرایط دریافت ویزا با مدرک فنی و حرفه ای بپردازیم، البته این اطلاعات برای اینکه بتوانید پذیرش بگیرید کافی نیست ، به شما پیشنهاد می شود که برای گرفتن نتیجه بهتر حتما از یک آژانس معتبر راهنمایی بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید .

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

2 پاسخ به “مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای – شرایط و هزینه ها”

  1. سلام.وقت بخیر .
    در مورد هزینه مهاجرت به کانادا میشه راهنمایی بفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش های مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ایی روش های مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ایی روش های مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ایی روش های مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ایی روش های مهاجرت به کانادا با مدرک فنی حرفه ایی

شبکه های اجتماعی

arrow up