مهاجرت تحصیلی به آلمان


شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی  به آلمان – نظام آموزشی غنی و پربار و شرایط خوب اقتصادی، آلمان را به مقصدی مطمئن برای مهاجرت دانشچویان تبدیل کرده است. از این رو تعداد افراد خارجی که آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند ، هر ساله به طور فزاینده ای رو به افزایش است .

اکثر دانشجویان بین المللی قبل از ورود به این کشور و مهاجرت تحصیلی به آلمان ، برای تحصیل و زندگی در این کشور نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارند.

ویزا مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای مطالعاتی که حداکثر ۳ ماه طول می کشد ، شما نیاز به ویزای شینگن دارید. اما برای تحصیلاتی که بیش از ۳ ماه طول بکشد ، شما نیاز به ویزای ملی آلمان دارید .

بسته به کشور محل تولد دانشجو ، ممکن است از نیاز به ویزا برای تحصیل در آلمان معاف باشید . اما از آن جا که این مورد درباره دانشجویان ایرانی صدق نمی کند ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید برای ادامه تحصیل در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی به چه نوع ویزایی نیاز دارید و با توجه به ماهیت برنامه ای که برای خودتان دارید ، چه نوع ویزا را باید درخواست کنید .

انواع ویزا برای مهاجرت تحصیلی به آلمان

برای طیف وسیعی از مقاطع تحصیلی ویزای آلمان صادر می شود . این مقاطع شامل تحصیلات کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است. همچنین شامل شرکت در یک دوره پیش دانشگاهی یا در یک دوره غیرآکادمیک زبان آلمانی نیز می شود.

به طور کلی سه نوع ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد که می توانید درخواست کنید :

ویزای دانشجویی آلمان ( German Student Visa ) :  ویزای استاندارد دانشجویی برای دانشجویان بین المللی است که در یک دانشگاه آلمان پذیرفته شده اند و آماده شروع تحصیل به صورت تمام وقت در دانشگاه هستند .

ویزای متقاضی دانشجویی آلمان ( German Student Applicant Visa ) : اگر از دانشگاه پذیرش نگرفته اید و نیاز به حضور در آلمان برای مراجعه حضوری به پذیرش دانشگاه دارید ، به این نوع از ویزا نیاز دارید . این ویزا به شما اجازه تحصیل در آلمان را نمی دهد و فقط برای مراحل درخواست دانشگاه معتبر است.

ویزای دوره زبان آلمانی ( German Language Course Visa ) :  برای تحصیل در دوره زبان آلمانی در آلمان به این نوع ویزا نیاز دارید.

چگونه می توان برای مهاجرت تحصیلی به آلمان اقدام کرد ؟

روند درخواست ویزای دانشجویی آلمان می تواند برای بسیاری از دانشجویان بین المللی یک روند گیج کننده باشد. روش کارها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، اما شما می توانید در زیر یک مرور کلی از مراحل اصلی را که باید طی کنید ، داشته باشید :

نزدیکترین سفارت یا کنسولگری آلمان را پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و تنظیم قرار ملاقات ویزا می توانید از گوگل برای جستجوی سفارت یا کنسولگری نزدیک خود ، در کشور خود (یا کشور نزدیک به خود) استفاده کنید. تمام مأموریت های رسمی آلمان در کشورهای دیگر دارای یک وب سایت رسمی به همراه آدرس و اطلاعات تماس آن ها هستند.

الزامات و روش ها را مرور کنید.

 هنگامی که وب سایت سفارت آلمان را پیدا کردید ، به بخش ویزای دانشجویی بروید تا تمام شرایط خاص کشور خود و روش های تعیین وقت ویزا را بررسی کنید. قبل از تعیین وقت ویزا تمام اطلاعات ارائه شده (به ویژه اسنادی که باید داشته باشید) را به دقت بررسی کنید.

قرار ملاقات ویزا را تنظیم کنید.

وقتی آماده شدید ، باید با دنبال کردن مراحل شرح داده شده در وب سایت رسمی سفارت آلمان در کشور خود ، وقت ویزا تنظیم کنید. در بعضی از کشورها ، شما باید چند هفته قبل از موعد درخواست ویزای خود را درخواست کنید زیرا آن سفارتخانه خاص می تواند درخواست های ویزا زیادی داشته باشد و رسیدن نوبت به شما مدت زمان بیشتری به طول بیانجامد.

تمام اسناد درخواست ویزا را آماده کنید.

پس از تأیید تاریخ قرار ملاقات ویزا ، شما باید خود را از قبل برای مصاحبه آماده کنید . باید تمام اسناد خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید همه مدارک مورد نیاز را دارید. این کار را خودتان می توانید انجام دهید و نیازی به پرداخت هیچ مشاور یا آژانس خارجی برای درخواست شما نیست.

برای مصاحبه ویزا آماده شوید.

شما باید هزینه درخواست ویزا (۶۰ – ۷۵ یورو) را پرداخت کنید و در زمان مصاحبه ویزا تأیید پرداخت را با خود به همراه داشته باشید. در صورت رد شدن ویزا این هزینه قابل استرداد نیست. شما باید نرخ ارز واحد پول کشور خود را تأیید کنید و مبلغ دقیق آن را پرداخت کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت تحصیلی به آلمان مهاجرت تحصیلی به آلمان مهاجرت تحصیلی به آلمان مهاجرت تحصیلی به آلمان مهاجرت تحصیلی به آلمان

شبکه های اجتماعی

arrow up