مهاجرت تحصیلی به انگلیس


انواع ویزا دانشجویی برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

اگر بیشتر از ۱۸ سال سن و قصد تحصیل در یک دوره کوتاه مدت را دارید، می توانید متقاضی دریافت ویزای تحصیلات کوتاه مدت باشید و برای اخذ این ویزا تلاش کنید. البته این ویزا برای اکثر دوره های کوتاه مدت تا شش ماه اعتبار دارد و برای دوره های یادگیری زبان انگلیسی قابلیت تمدید تا ۱۱ ماه را هم دارد.

ویزای دانشجویی (Tier 4 visa)

اگر بالای ۱۶ سال سن دارید و قصد تحصیل در سطح تحصیلات عالی را دارید، باید از طریق Student Route برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنید. این نوع ویزا از ۵ اکتبر ۲۰۲۰ ، جایگزین برنامه Tier 4 شده است.

البته به یاد داشته باشید که قبل از درخواست ویزا باید از دانشگاه یا کالج مورد نظرتان پذیرش گرفته باشید. سپس دانشگاه یا کالج شما می تواند سند (CAS) که به منظور تأیید پذیرش مطالعات است را برای شما صادر کند.

شرایط صدور ویزای دانشجویی انگلیس

بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان حداکثر، باید سه ماه قبل از تاریخ شروع دوره و ترم تحصیلی خود برای ویزا اقدام کنید.

برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس، ویزای دانشجویی این کشور بر اساس سیستمی صادر می شود که مبتنی بر امتیاز است. برای تأمین کلیه شرایط ویزای دانشجویی انگلستان ، باید موارد زیر را مهیا کنید:

  1. پاسپورت و جزئیات مربوط به آن.
  2. عکس پرسنلی که به تازگی گرفته شده است.
  3. مهیا کردن مکانی برای اقامتتان در طول دوره تحصیلی توسط حامی مالی شما در ویزا Tier 4 (ارزش ۳۰ امتیاز) . البته این مکان باید توسط دانشگاه محل تحصیل تایید شود.
  4. اثبات داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی با گذراندن یکی از آزمون های زبان انگلیسی مورد تایید این کشور.
  5. اثبات داشتن تمکن یا حمایت مالی در طول مدت اقامت خود در انگلیس از طرف حامی مالی شما (ارزش ۱۰ امتیاز)

شما باید ثابت کنید که برای تحصیل در انگلیس می توانید هزینه های تحصیل، خوابگاه و زندگی خود را تأمین کنید. اگر در خارج از لندن هستید، حداقل ۱۰۱۵ پوند (۱۳۰۰ دلار آمریکا) در ماه و اگر در لندن تحصیل کنید به ۱،۲۶۵ پوند (۱۶۰۰ دلار آمریکا) در ماه نیاز دارید. اثبات حمایت مالی می تواند به صورت فرم بانکی یا نامه ای از طرف حامی مالی شما باشد دهد.

قبل از مصاحبه در سفارت باید در یک سری تست های بیومتریک شرکت کنید، که شامل اسکن دیجیتال اثر انگشتان می شود. همچنین با توجه به کشور مبدا، ممکن است متقاضی ملزم به انجام برخی واکسیناسیون های پزشکی یا انجام آزمایش سل شود.

هزینه های صدور ویزای دانشجویی انگلیس

هزینه کنونی ویزای دانشجویی ۳۴۸ پوند (۴۴۰ دلار آمریکا) است. به این مقدار در ازای هر نفر از تحت تکفل متقاضی ۳۴۸ اضافه می شود. همچنین در طول اقامت خود برای دسترسی به خدمات بهداشت ملی  (NHS) باید ۱۵۰  پوند در سال پرداخت شود.

برای ویزای تحصیلی کوتاه مدت هزینه ها کمتر است. برای ویزای شش ماهه ۹۷ پوند (۱۲۰ دلار آمریکا) و ویزای ۱۱ ماهه ۱۸۶ پوند (۲۴۰ دلار) باید پرداخت شود.

آیا در انگلیس می توان با ویزای تحصیلی کار کرد؟

با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس امکان کار هم زمان با تحصیل وجود دارد و بسیاری از دانشجویان بین المللی در در کنار تحصیل خود، یک شغل نیمه وقت برای خود دارند. البته ساعت و نوع کاری که انجام می توان انجام داد به نوع ویزا ، دانشگاه یا کالج و حامی مالی دانشجو بستگی دارد.

به طور کلی دانشجویان مشغول تحصیل در سطح عالی ، در طول مدت ترم به صورت نیمه وقت می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار باشند. این مدت در تعطیلات کریسمس و عید پاک می تواند افزایش یابد و دانشجویان مجازند به صورت تمام وقت کار کنند.

 البته اگر زیر سن قانونی و ۱۶ یا ۱۷ ساله باشید، در طول مدت ترم حداکثر تا ۱۰ ساعت است در هفته مجاز به کار کردن هستید.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت تحصیلی به انگلیس مهاجرت تحصیلی به انگلیس مهاجرت تحصیلی به انگلیس مهاجرت تحصیلی به انگلیس مهاجرت تحصیلی به انگلیس

شبکه های اجتماعی

arrow up