مهاجرت ورزشکاران به کانادا


امروزه کشور کانادا به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه و ثبات سیاسی از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است. از این رو روند مهاجرت به کانادا هر ساله به شکل فزاینده ای رو به افزایش می باشد. برای مهاجرت به کانادا روش های بسیار متنوعی وجود دارد، با توجه به تعدد روش های مهاجرتی کانادا طیف گسترده ای از افراد با شرایط مختلف می توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند. که یکی از اقسام آنها مهاجرت ورزشکاران به کانادا است.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا از جمله روش های مهاجرتی کم هزینه و ایده ال به شمار می آید، که مزایای فراوانی را در پی دارد. برنامه مهاجرت ورزشکاران به کانادا تحت عنوان ویزای self employed program (خود اشتغالی) ارائه می گردد، این روش مهاجرتی برای فعالان حوزه ورزش نظیر داوران، مربیان و ورزشکاران مناسب می باشد. هم چنین شما می توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی تر به مقاله ای با عنوان ویزای خود اشتغالی کانادا در سایت ما مراجعه کنید. در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین مهاجرت ورزشکاران به کانادا بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط مهاجرت ورزشکاران به کانادا

با توجه به تاثیرات مثبتی که ورزش در سلامتی فردی و اجتماعی دارد، دولت کانادا علاوه بر حمایت های همه جانبه از کلیه رشته های ورزشی در سطوح مختلف، تمایل فراوانی به جذب ورزشکاران حرفه ای، مربیان و داوران بین المللی دارد.

کانادا,کانادا,کانادا

همانگونه که ذکر گردید یکی از مهم ترین عوامل اخذ ویزای کار برای ورزشکاران اثبات خود اشتغالی (کسب درآمد مستقل) فرد می باشد. طبق بند ۱ ماده ۸۸ قوانین مهاجرت و پناهندگی کانادا ورزشکاران، مربیان و داوران تحت شرایط ذیل به عنوان یک فرد خود اشتغال محسوب می شوند.

 • سابقه و رزومه ورزشی مرتبط با فعالیت مورد نظر در کانادا
 • اثبات اراده و توانایی خود اشتغالی و کسب درآمد به صورت مستقل
 • ایجاد بار اقتصادی مثبت برای کانادا به واسطه خود اشتغالی فرد

طبق قوانین مهاجرتی کانادا ورزشکاران، مربیان و داورانی که قصد مهاجرت به کانادا از این روش را دارند، در ناک های مختلفی دسته بندی می شوند. منظور از ناک (NOC) یا (National Occupational Classifications) رده بندی مشاغل در کانادا می باشد، کلیه مشاغل مورد نیاز کانادا در ناک های گوناگون از یک کد ۴ رقمی برخوردار می باشند. در حال حاضر کد ناک مربوط به عناوین ورزشی کانادا به شرح ذیل می باشد.

 • ورزشکاران، کد ۵۲۵۱
 • مربیان ورزشی، کد ۵۲۵۲
 • داوران و مسئولان ورزشی، کد ۵۲۵۳
 • مدیران برنامه و مدرسان فعالیت‌های تفریحی، ورزشی و تندرسی، کد ۵۲۵۴

اساساً افرادی واجد شرایط مهاجرت به کانادا از این طریق می باشند، که در ۵ سال گذشته دارای حداقل ۲ سال سابقه مرتبط با حوزه فعالیت خود باشند. برای اثبات این موضوع ۳ حالت وجود دارد که به شرح ذیل می باشد.

 • می بایست حداقل ۲ سال از ۵ سال اخیر دارای سابقه خود اشتغالی در حوزه فعالیت ورزشی مربوطه داخل کشور محل اقامت باشند.
 • حداقل ۲ سال سابقه فعالیت ورزشی در سطح بین المللی
 • حالت سوم در واقع ترکیبی از شرایط فوق می باشد، حداقل ۱ سال سابقه فعالیت در داخل کشور و ۱ سال سابقه فعالیت در خارج از کشور به صورت حرفه ای.

لازم به ذکر است با توجه به متقاضیان فراوانی که این روش مهاجرتی دارد، قطعاً افرادی که دارای رزومه بهتری هستند و در عرصه های بین المللی موفق به کسب جوایز و مدال های معتبر گردیده اند و از اعتبار قابل توجهی برخوردار می باشند، برای مهاجرت به کانادا نسبت به سایر متقاضیان شانس به مراتب بیشتری خواهند داشت.

هزینه مهاجرت ورزشکاران به کانادا

مهاجرت ورزشکاران به کانادا از جمله کم هزینه ترین روش های مهاجرتی این کشور می باشد که از مزایای فراوانی برخوردار است. با این وجود متقاضیان مهاجرت به کانادا از این طریق می بایست با ارائه مدارک مالی مختلف اثبات نمایند، توانایی پرداخت هزینه های زندگی در کانادا را دارند. به طور کلی هزینه های مربوط به اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا به شرح ذیل می باشد.

 • هزینه بررسی مدارک و صدور ویزا ۱۵۵ دلار
 • هزینه انگشت نگاری (بیومتریک) ۸۵ دلار

مراحل مهاجرت به کانادا برای ورزشکاران

همانگونه که که ذکر گردید ورزشکارانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می بایست اثبات نمایند توانایی کسب درآمد در حوزه فعالیت های خود را به طور مستقل دارند. برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا نوعی سیستم امتیازبندی وجود دارد، که بر مبنای مواردی نظیر سابقه کار، سن، تحصیلات، تطبیق پذیری با محیط و تسلط بر زبان انگلیسی تعریف شده است.

کانادا,کانادا,کانادا

از این رو متقاضیان می بایست در اولین قدم حداقل ۳۵ امتیاز از آیتم های مربوطه را کسب نمایند. لازم به ذکر است ورزشکارانی که در تمام مدت ۵ سال قبل از درخواست ویزای کانادا دارای سابقه کار می باشند ۳۵ امتیاز کسب خواهند کرد، و عملاً نیازی به کسب امتیاز از آیتم های دیگر را نخواهند داشت. پس از کسب امتیازات لازم در مرحله اول متقاضیان اخذ ویزای ورزشکاران می بایست با ارائه مدارک مالی و شغلی اثبات نمایند شرایط اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا را دارند.

ویزای ورزشکاران و هنرمندان زیر مجموعه ویزای خوداشتغالی کانادا می باشند، تفاوت سیستم امتیاز بندی ویزای ورزشکاران با هنرمندان اضافه شدن آیتم سن به ویزای ورزشکاران می باشد. به طور کلی امتیازات مربوط به آیتم های تعریف شده در سیستم امتیازبندی ویزای ورزشکاران به شرح ذیل می باشد.

آیتمامتیاز
سابقه کارحداکثر تا ۳۵ امتیاز
میزان تحصیلاتحداکثر تا ۲۵ امتیاز
تسلط به زبان (انگلیسی یا فرانسوی)حداکثر تا ۲۴ امتیاز
شرایط سنیحداکثر تا ۱۰ امتیاز
تطبیق پذیری با محیطحداکثر تا ۶ امتیاز

مدارک لازم برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا

به طور کلی برای دریافت هر نوع ویزایی ارائه مدارک مربوطه از سوی متقاضی الزامی خواهد بود، ویزای ورزشکاران کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مهاجرت ورزشکاران به کانادا متقاضیان می بایست با ارائه مدارکی نظیر سابقه کار حرفه ای، مدارک تحصیلی، مدرک زبان و مدارک مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی در بدو ورود به کانادا برای اخذ ویزای ورزشکاران کانادا اقدام نمایند.

از سوی دیگر یکی از مهم ترین عوامل در اخذ ویزای ورزشکاران کانادا اثبات فعالیت های متقاضی به صورت خوداشتغالی خواهد بود. به طور کلی مدارک اصلی اخذ ویزای ورزشکاران کانادا به شرح ذیل می باشد.

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ورزشکاران

 • سابقه کار حرفه ای مرتبط با رشته ورزشی فرد متقاضی
 • تمکن مالی جهت اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی
 • اثبات خود اشتغالی
 • مدرک تحصیلی
 • مدرک زبان
 • عدم سوء پیشینه
 • تست پزشکی

معرفی مشاغل ورزشی در کانادا

به طور کلی کلیه ورزشکارن و دست اندرکاران ورزشی نظیر مربیان، داوران، مسئولین برگزاری مسابقات و فعالان حوزه رسانه در کلیه رشته های ورزشی که از رزومه شغلی مناسبی برخوردار می باشند، می توانند جهت اخذ ویزای ورزشکاران و مهاجرت به کانادا از این روش اقدام نمایند.

مهاجرت ورزش کاران به کانادا

کانادا از طبیعت و اقلیم بسیار بکری برخوردار است، با توجه شرایط آب و هوایی کانادا و موقعیت جغرافیایی این کشور ورزش های زمستانی نظیر اسکی، هاکی و … از طرفداران فراوانی برخوردار می باشند. البته از آنجا که طیف گسترده ای از اقشار مختلف جامعه در کانادا علاقه شدیدی به فعالیت های ورزشی مختلف دارند، علاوه بر ورزش های زمستانی کلیه رشته های ورزشی طرفداران مختص به خود را خواهند داشت. به طور کلی رشته های ورزشی پرطرفدارا در کانادا به شرح ذیل می باشند.

 • هاکی
 • اسکی
 • لارکس
 • بیسبال
 • فوتبال آمریکایی
 • کریکت
 • فوتبال
 • شنا
 • دومیدانی
 • سوارکاری
 • مشت زنی (بوکس)
 • بسکتبال

مزایای مهاجرت ورزشکاران به کانادا

کشور کانادا علاوه بر طبیعت و اقلیم بکر از اقتصادی بسیار قدرتمند و امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجهی برخوردار می باشد، از این رو کانادا همواره به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی جهان به شمار می آید. در بین کلیه روش های مهاجرتی کانادا، مهاجرت ورزشکاران به کانادا به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی کانادا محسوب می شود، که از مزایای فراوانی برخوردار است.

مهاجرت ورزشکاران به کانادا

متقاضیان ویزای ورزشکاران پس از ورود به کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، می توانند از برنامه حمایت ورزشکاران (APP) بهره مند گردند. فعالیت های برنامه (APP) که تحت مدیریت سازمان Sport Canada قرار دارد، در راستای تامین هزینه های مالی و تهیه بهترین امکانات ورزشی جهت تمرین ورزشکارانی است، که تبعه کانادا می باشند و برای این کشور در عرصه های بین المللی و داخلی مشغول به فعالیت هستند. این برنامه حمایتی حتی در برخی از موارد هزینه های زندگی ورزشکاران حرفه ای را نیز پوشش می دهد.

علاوه بر سایر مزایای مهاجرت ورزشکاران به کانادا این روش مهاجرت از ۲ حسن و مزیت بسیار مهم نیز برخوردار است، این ۲ مزیت را می توان به اینگونه توصیف نمود که اولاً متقاضیان مهاجرت به کانادا از این طریق بر خلاف اغلب روش های مهاجرتی کانادا نیازی به تسلط کامل با زبان انگلیسی و ارائه مدرک ایلتس با نمرات بالا را نخواهند داشت، و می توانند با ارائه مدرک ایلتس با نمرات پایین نیز برای اخذ این ویزا اقدام نمایند. ثانیاً مهاجرت ورزشکاران به کانادا از جمله سریعترین روش های اخذ اقامت دائم این کشور به شمار می آید.

نتیجه گیری

بدون تردید کانادا به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال، ثبات سیاسی، امنیت و … به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرت در جهان محسوب می شود. برای مهاجرت به کانادا روش های بسیار متنوعی وجود دارد، در بین کلیه روش های مهاجرتی کانادا، مهاجرت ورزشکاران به کانادا با توجه به مزایای فراوانی که دارد، قطعاً روشی بسیار کم هزینه، مناسب و ایده ال برای مهاجرت به کانادا خواهد بود.

از سوی دیگر با توجه به اهمیت فعالیت های ورزشی برای دولت کانادا این کشور با انجام سرمایه گذاری های کلان در حوزه فعالیت های ورزشی در کلیه سطوح، بهترین امکانات ورزشی را در اختیار ورزشکاران قرار می دهد. از این رو مهاجرت ورزشکار به کانادا علاوه بر پیشرفت افراد در رشته ورزشی مورد نظر مسیر بسیار ایده الی برای اخذ اقامت دائم کانادا خواهد بود.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مهاجرت ورزشکاران به کانادا مهاجرت ورزشکاران به کانادا مهاجرت ورزشکاران به کانادا مهاجرت ورزشکاران به کانادا مهاجرت ورزشکاران به کانادا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up