شرایط مهاجرت کارگران به کانادا در سال ۲۰۲۱


مهاجرت کارگران به کانادا چگونه است؟

در سال ۲۰۰۸ ، کانادا ۱۹۲ ۵۱۹ کارگر مهاجر بین المللی را با مجوزهای کار موقت پذیرفت که بالاترین حد تاریخی است. این عدد نشان دهنده روند مهاجرت نیروی کار است. از سال ۱۹۸۰، تعداد سالانه افرادی که تحت ویزای موقت کار می کنند تقریباً همیشه از مهاجران دائمی که سالانه وارد نیروی کار می شوند پیشی گرفته است.

افزایش تعداد کارگران مهاجر با روادید موقت سوالات مهمی را برای پزشکان و محققان بهداشت و درمان ایجاد می کند. آیا کارگران مهاجر نسبت به شهروندان و مهاجران کانادایی با خطرات بیشتری از بیماری ها و جراحات ناشی از کار روبرو هستند؟ آیا کارگران مهاجر قادر هستند و به احتمال زیاد به دنبال مراقبت های پزشکی هستند؟ چگونه جریان فزاینده کارگران مهاجر در سراسر جهان بر سیستم های بهداشت عمومی مانند افزایش خطرات انتقال بیماری های عفونی تأثیر می گذارد؟ در این مقاله ما روندهای اخیر مهاجرت کاری به کانادا را مستند کرده و به این سوالات پرداخته ایم.

مهاجرت کارگران به کانادا

کانادا بیش از هر کشور دیگری از افرادی که از طریق مهاجرت کاری کانادا به این کشور مهاجرت می کنند استقبال می کند. اگر چه سیاست های مهاجرتی کانادا شامل نگرانی های انسانی و اجتماعی، جذب کارگران ماهر برای اهداف اقتصادی است اهمیت بوده است. در سال ۲۰۰۸، مهاجران اقتصادی ۶۰٫۳ درصد از افرادی را که به عنوان اقامت دائم پذیرفته شده بودند تشکیل می دادند.

بر این اساس، جریان مهاجرت دائمی کارگران ماهر تمایل داشته است که بر سیاست ها و برنامه های تحقیقاتی در مورد مهاجرت مسلط باشد، در حالی که اطلاعات بسیار کمی در مورد کارگران مهاجر با ویزای موقت که به کار دعوت می شوند اما جای ماندن ندارند، شناخته شده است.

تعداد کارگرانی که با ویزای موقت وارد کانادا می شوند در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

حدود ۶۰ درصد از کارگران مهاجر مشاغلی را انتخاب می کنند که دارای مهارت های پایین هستند، در درجه اول به عنوان کارگران مزرعه و مراقبت کنندگان زنده) در سال ۲۰۰۲ ، دولت فدرال اقداماتی را برای آزادسازی جریان کارگران مهاجر آغاز کرد، از جمله راه اندازی ابتکاری که به کارفرمایان در هر بخش اقتصادی اجازه می دهد تا کارگران خارجی را برای پر کردن مشاغل کم مهارت استخدام کنند. اگرچه رکود اقتصادی این استراتژی ها را تحت بازنگری قرار داده است، اما دولت های استانی و فدرال متعهد به استخدام کارگران مهاجر برای مشاغل خاص هستند.

مهاجرت به کانادا

مهاجرت و سلامت عمومی

افزایش مهاجرت به کانادا در زمینه مدیریت بهداشت عمومی چالش هایی را ایجاد می کند.  از نگرانی هایی که توسط کشورهای مرفه دریافت کننده کارگران مهاجر مشخص شده است این است که کشورهای فرستنده تمایل بیشتری به ابتلا به بیماری ها و سیستم های بهداشتی ضعیف و در دسترس ندارند، که این امر خطر واردات بیماری را افزایش می دهد.

 در حالی که ایالات متحده و فرانسه منابع اصلی کانادا برای کارگران مهاجر با مهارت بالا هستند، مکزیک و فیلیپین کشورهایی با درآمد متوسط ​​و سیستم های مراقبت بهداشتی قوی تر، تأمین کننده اکثر کارگران مهاجر کم مهارت کانادا هستند.

خطرات سلامتی برای کارگران مهاجر

در اکثر کشورهای ثروتمند ، آمار موثقی برای تعیین اینکه آیا کارگران مهاجر بین المللی در ریسک بالاتری نسبت به کارگران محلی هستند در دسترس نیست. با این حال، کارگران مهاجر ممکن است در معرض خطر آسیب در محل کار و یا حوادث شود چرا که آنها در مشاغل معمولا توسط ساکنان محلی به دلیل نگرانی های ایمنی و بهداشت موجود رد متمرکز شده است.

مطالعات نشان داده است که کارگران مزرعه مهاجر با خطرات بهداشتی و ایمنی محیط کار روبرو هستند و مشکلات بهداشتی مشترکی در ارتباط با قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، آسیب های تک رویدادی و آسیب های اسکلتی عضلانی وجود دارد. مطالعه بر روی کارگران مزرعه در انگلستان، که بیشتر آنها کارگران مهاجری بودند که از طریق مهاجرت کاری کانادا آمده بودند نشان داد که وضعیت سلامتی خود تصور شده به طور قابل توجهی پایین تر از هنجارهای جمعیتی است.

برای مراقبان مهاجر، شرایط کار نیز به طیف وسیعی از مشکلات سلامت جسمی و روانی در ارتباط است. کارگران مهاجر همچنین ممکن است در موقعیت خود به عنوان کارگران جدید با خطرات بیشتری روبرو شوند. آنها ممکن است کمتر از کارگران محلی آموزش ببینند یا با موانع زبانی روبرو شوند که آموزش را موثرتر نمی کند.

باتوجه به تفاوت دستمزد قابل توجه بین کشورهای فرستنده و دریافت کننده کارگران مهاجر، کارگران مهاجر همچنین ممکن است برای حفاظت از شغل خود به گونه ای عمل کنند که خطرات بهداشتی و ایمنی محل کار را افزایش دهد.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت کارگران به کانادا مهاجرت کارگران به کانادا مهاجرت کارگران به کانادا مهاجرت کارگران به کانادا مهاجرت کارگران به کانادا

شبکه های اجتماعی

arrow up