هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا


هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا گران و یا ارزان است؟ متأسفانه، پاسخ آسانی برای این سوال وجود ندارد. در ابتدا، عادت های زندگی هر فرد حائز اهمیت می شود. اگر اهل نروژ باشید ممکن است آن را پایین و اگر اهل آرژانتین باشید، ممکن است آن را بسیار بالا ببینید. دوم، کانادا یک کشور عظیم است و هزینه زندگی بین مناطق، استانها و شهرها بسیار متفاوت است. سوم، درک شما به این بستگی دارد که چقدر پول بدست می آورید. سرانجام، همه ما سبک زندگی و انتظارات متفاوتی داریم.

در این مقاله هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا را مورد بررسی قرار گرفته است.

در این مطلب خواهید خواند:

بررسی هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار برای انتخاب هدف نهایی می باشد. افراد علاقه مند به مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا با اطلاع از هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا قادر خواهند بود، تصمیم درستی را اتخاذ نمایند. کانادا مقصدی محبوب برای هرکسی است که به دنبال مهاجرت برای فرصت های شغلی یا تجربه زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا با مراقبت های بهداشتی رایگان و یک سیستم عالی آموزشی است.

بسیاری از شهرهای کانادا در بین بهترین مکان های زندگی در جهان قرار دارند، اما هزینه زندگی می تواند بسته به استان، منطقه، شهر یا حتی محله ای که در آن زندگی می کنید به طور قابل توجهی تغییر کند. به همین دلیل مهم است که تحقیق خود را انجام داده و برترین گزینه را انتخاب نمایید.

کشور کانادا به ۱۳ ایالت یا استان تقسیم می شود که نام های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نورت وست تریتوریز، نوااسکوشیا، نوناووت، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک، ساسکاچوان و یوکان می باشند. هر کدام از ایالت های نام برده هزینه های مختلفی برای زندگی در کانادا دارند.

کانادا,کانادا,کانادا

آلبرتا

ایالت آلبرتا چهارمین ایالت کشور کانادا از حیث جمعیت می باشد که مرکز آن شهر ادمونتون و شهر کلگری بعنوان مهم ترین شهر این ایالت شناخته می شود. نام ایالت آلبرتا از چهارمین دختر ملکه ویکتوریا گرفته است. در شهر ادمونتون افراد بصورت معمول پس از کسر مالیات های ماهیانه حدود ۳ هزار دلار کانادا می باشد و از این رو هزینه های زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرهای کانادا می توان شهر نسبتا ارزانی در نظر گرفت.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانهبین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانهبین ۲۰۰ تا ۲۶۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانهدر حدود ۱۰۰ دلار
گوشت۱ کیلو۱۳٫۶۸ دلار
رستوران۱ وعده۲۰ دلار

بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کانادا است که در کنار اقیانوس آرام جای دارد با توجه به اینکه اقتصاد این استان بطور سنتی بر منابع طبیعی استوار است اما در سال های اخیر به سمت صنایع و کارهای خدماتی رفته است. هزینه های زندگی در این استان نسبت به سایر استان ها کمی بالاتر می باشد از مهم ترین شهرهای بریتیش کلمبیا می توان به ویکتوریا و ونکوور اشاره کرد.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۱۲۰تا ۱۵۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۹۸ دلار
گوشت۱ کیلو۱۹٫۵ دلار
رستوران۱ وعده۱۷٫۵ دلار

کانادا,کانادا,کانادا

مانیتوبا

ایالت مانیتوبا در سال های اخیر شمار زیادی مهاجر را به خود جذب کرده است و در تلاش است سالیانه حدود ۱۰ هزار نفر مهاجر جدید جذب کند با توجه به همین نکته این استان چند ملیتی است به صورتی که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ زبان در این استان  صحبت می شود که بزرگترین اقوام مهاجر، بریتانیایی و ایرلندی ها می باشند. یکی از مزایای این استان پایین بودن هزینه های زندگی می باشد. وینیپگ پایتخت و معروف ترین شهر ایالت مانیتوبا است.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۷۰۰ تا ۹۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانهبین ۱۸۰ تا ۲۱۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۱۰۰ دلار
گوشت۱ کیلو۱۳٫۵ دلار
رستوران۱ وعده۱۵ دلار

نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک یکی از استان های برتر کشور کانادا می باشد که دارای مناطق بکر فراوانی است. این استان دارای دو زبان رسمی که ۳۵ درصد افراد به زبان فرانسوی و ۶۵ درصد مابقی به زبان انگلیسی صحبت می کنند. از شهر های مهم این استان می توان به سنت جان، فرد ریکتون و مونکتون اشاره کرد که بصورت معمول مهاجران این شهرها را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۲۰۰ تا ۲۳۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۸۰ دلار
گوشت۱ کیلو۱۶٫۵۰ دلار
رستوران۱ وعده۱۶ دلار

کانادا,کانادا,کانادا

نیوفاندلند و لابرادور

پایتخت و مهم ترین شهر استان نیوفاندلند و لابرادور، شهر سنت جونز است که یکی از قدیمی ترین و شرقی ترین شهرهای آمریکای شمالی است و مرکز تجاری و صنعتی جزیره نیوفاندلند می باشد. بصورت معمول مهاجران به ندرت این استان و یا شهر سنت جونز را بعنوان مکان اصلی زندگی خود انتخاب می نمایند. متوسط هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا در ایالت نیوفاندلند و لابرادور به شرح زیر می باشد.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۳۸۰ تا ۴۰۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۱۰۶ دلار
گوشت۱ کیلو۱۵ دلار
رستوران۱ وعده۲۵ دلار

نورت وست تریتوریز

نورت وست تریتوریز یکی از قلمرو های کشور کاناداست که مرکز آن شهر یلوناف نام دارد. شهر یلوناف و پیرامون آن سرشار مناظر طبیعی و معادن طلا و الماس است. هزینه های زندگی در این ایالت بین ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته می شود.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۴۰۰ ۴۲۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۷۵ دلار
مرغ۱ کیلو۱۴٫۲۵ دلار
رستوران۱ وعده۲۱ دلار

کانادا,کانادا,کانادا

نوااسکوشیا

نوااسکوشیا در ساحل جنوب شرقی کانادا قرار دارد و مرکز و بزرگ ترین شهر آن هالیفاکس است. ایالت نوااسکوشیا یکی از کم جمعیت ترین ایالت های کشور کانادا می باشد البته با توجه به کم بودن مساحت، دومین استان از لحاظ تراکم در کشور کانادا به حساب می آید.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۲۳۰ تا ۲۵۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۸۰دلار
گوشت۱ کیلو۱۳٫۱۷ دلار
رستوران۱ وعده۱۵ دلار

کانادا,کانادا,کانادا

نوناووت

نوناووت بخش عمده ای از شمال کانادا و بیشتر مجمع الجزایر قطب شمال کانادا را تشکیل می دهد. هزینه های اجاره مسکن در نوناووت، بیشترین هزینه زندگی را در بر می گیرد. هزینه های زندگی در این ایالت به ازای هر فرد ماهیانه بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار تخمین زده می شود.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۲۰۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۴۲۰ تا ۴۵۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۷۰ دلار
گوشت۱ کیلو۱۰ دلار
رستوران۱ وعده۲۵ دلار

انتاریو

استان انتاریو بزرگ ترین و قوی ترین اقتصاد کشور کانادا را دارا می باشد که از شهرهای مهم آن می توان به تورنتو و اتاوا اشاره کرد. هزینه های زندگی در شهرهای کانادا متناسب با شرایط و سبک زندگی هر فرد تعیین می گردد. میزان هزینه های زندگی در انتاریو از متوسط هزینه های کشور کانادا برای زندگی در سایر شهرها بیشتر است. لازم بذکر است که میزان حقوق دریافتی افراد هم به همین نسبت بیشتر می باشد.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۲۱۰ تا ۲۳۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۱۵۱ دلار
گوشت۱ کیلو۲۰٫۸۱ دلار
رستوران۱ وعده۲۰ دلار

کانادا,کانادا,کانادا

جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد در نزدیکی ایالت های نیوبرانزویک، نوااسکوشیا و کبک واقع شده است. شهر شارلوت تاون به عنوان معروف ترین شهر جزیره پرنس ادوارد به شمار می رود. میانگین هزینه های زندگی در شهر شارلوت تاون به ازای هر ماه ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته می شود. از عمده هزینه های زندگی در این شهر به شرح زیر می باشد.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۲۰۰ تا ۲۲۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۹۵ دلار
گوشت۱ کیلو۱۴٫۴۱ دلار
رستوران۱ وعده۱۶ دلار

کبک

کبک به عنوان تنها ایالت کانادا شناخته می شود که زبان فرانسوی را به رسمیت می شناسد. استان کبک پس از ایالت انتاریو، دومین ایالت پرجمعیت کاناداست. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف ایالت کبک متفاوت می باشد، ولی میانگین هزینه های شهر مونترال در جدول ذیل آمده است. از شهرهای برتر ایالت کبک می توان به شهرهای مونترال، کبک، گاتینه و شریروک اشاره کرد.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۷۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۱۳۰ تا ۱۵۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۸۶٫۵۰ دلار
گوشت۱ کیلو۱۷٫۷۶ دلار
رستوران۱ وعده۱۵ دلار

کانادا,کانادا,کانادا

ساسکاچوان

ایالت ساسکاچوان در قسمت شمال غربی کانادا واقع شده است که پایتخت آن، شهر رجینا و بزرگترین شهر این استان، ساسکاتون نام دارد. ساسکاتوان سرآمد بیوتکنولوژی کشاورزی در جهان بوده است و سالانه جذب کننده سرمایه های شرکت های درجه یک دارویی جهان می باشد. هزینه های زندگی در شهرهای کانادا در ایالت ساسکاچوان به نسبت سایر ایالت های این کشور کمتر می باشد.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۲۰۰ تا ۲۲۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۹۵ دلار
گوشت۱ کیلو۱۴٫۴۱ دلار
رستوران۱ وعده۱۶ دلار

یوکان

ایالت یوکان غربی ترین و کوچک ترین قلمرو استان کاناداست که دارای جمعیت بسیار کمی می باشد. شهر وایت هورس بعنوان پایتخت و بزرگترین شهر استان یوکان شناخته می شود. لازم بذکر است تنها  شهر ثبت شده در استان یوکان، شهر وایت هورس است.

مواردمیزانهزینه
اجاره مسکنماهانه۱۱۰۰ تا ۱۳۵۰ دلار
برق، آب، اینترنت و گازماهانه۳۳۰ تا ۳۵۰ دلار
بلیط مترو و تروماماهانه۶۲ دلار
مرغ۱ کیلو۱۳٫۱۸ دلار
رستوران۱ وعده۲۰ دلار

نتیجه گیری

با توجه به هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کانادا، انتخاب مقصد نهایی به عوامل و فاکتورهای دیگر بستگی دارد. این نکته بدین معناست که با توجه به روش انتخابی می توان گزینه برتر را انتخاب نمود.

ویزای توریستی: این دسته از افراد متناسب با مناظر دیدنی و علاقه مندی های خود شهر مورد نظر را انتخاب می نمایند.

ویزای تحصیلی: دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی، زندگی در یک شهر و یا ایالت را انتخاب می نمایند.

ویزای کاری: در این نوع ویزا انتخاب شهر تاثیر بسزایی در شانس موفقیت دریافت ویزا خواهد داشت.

برای اطلاع از شرایط ویزای کار به مقاله کار در کانادا مراجعه فرمایید.

لینک منبع: The cost of living in different cities of Canada

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  سوال های متداول شما

  میانگین هزینه های زندگی در شهر مونترال بین ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار در ماه می باشد.
  هزینه های زندگی متناسب با ایالت و شهر انتخابی متفاوت می باشد ولی به صورت میانگین ۱۲ هزار دلار به صورت سالانه هزینه یک دانشجو در کشور کانادا می باشد.
  ایالت نیوفاندلند به عنوان ارزان ترین ایالت کانادا قلمداد می شود. از همین رو شهرهای این ایالت هزینه های کمتری را دارند.
  بازار کار در شهرهای کبک، تورنتو و ونکوور از دیگر شهرهای کانادا مناسب تر می باشد.

  5/5 - (5 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up