ونکوور


آشنایی با شهر ونکوور کانادا

ونکوور یکی از مشهورترین و مهم ترین شهرها برای مهاجرت به کانادا می باشد که در منطقه لوئر مین لند در ایالت بریتیش کلمبیا واقع گردیده است. این کلان شهر پر زرق و برق از آب و هوای بسیار معتدل و مطبوعی برخوردار است، در بین کلیه مناطق کانادا ونکوور از بالاترین تنوع نژادی، فرهنگی و زبانی برخوردار است.

ونکوور از لحاظ کیفیت زندگی و زیر ساخت های شهری همواره در بین ۵ شهر برتر جهان قرار دارد، مجله اکونومیست برای پنجمین سال متوالی ونکوور را به عنوان بهترین شهر جهان از لحاظ کیفیت زندگی و سکونت انتخاب نموده است. ونکوور به لطف مناظر طبیعی اغواگر، کوه ها و سواحل خیره کننده از جمله زیباترین شهرهای جهان محسوب می شود، پوشش جنگلی و منابع طبیعی متعدد، جنگل داری را به صنعت اول ونکوور تبدیل نموده است.

جنگلها و سواحل دیدنی به همراه زیر ساخت های شهری ایده ال و همچنین مراکز خرید متعدد و لوکس ونکوور را به یکی از پر زرق و برق ترین و مدرن ترین شهرهای جهان تبدیل نموده است، جاذبه های گردشگری و تفریحی متعدد در ونکوور باعث گردیده سالانه بیش از میلیون ها گردشگر از سرتاسر جهان به منظور بازدید از این شهر رویایی وارد کانادا شوند، از این رو دومین صنعت پر رونق ونکوور گردشگری است.

علاوه بر جاذبه های گردشگری متعدد و شرایط اقتصادی ایده ال، ونکوور دارای دانشگاه های بسیار معتبری نظیر دانشگاه بریتیش کلمبیا، سایمون فریزر، ونکوور آیلند و… می باشد، ترکیبی از شرایط اقتصادی مناسب، جاذبه های گردشگری متعدد، امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال و دانشگاه های بسیار معتبر ونکوور را به شانزدهمین شهر برتر جهان برای مهاجرت تحصیلی تبدیل نموده است. در ادامه این مطلب با شرایط و هزینه های زندگی در ونکوور بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط زندگی در ونکوور کانادا

شرایط زندگی در ونکوور کانادا

ونکوور به عنوان قطب اقتصادی و گردشگری ایالت بریتیش کلمبیا محسوب می شود، از سوی دیگر دانشگاه های معتبر ونکوور و امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال این شهر را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی جهان تبدیل نموده است، از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که جمعیت ونکوور در طی ۲۰ سال گذشته بیش از ۲ برابر شده است، در حال حاضر نزدیک به ۴۲ درصد از جمعیت ونکوور از مهاجران با ملیت های مختلف تشکیل گردیده است.

بدون تردید ونکوور از بهترین شرایط آب و هوایی در کانادا برخوردار است، به لطف آب و هوای معتدل کرانه اقیانوس آرام و وجود رشته کوه های راکی، زمستان های ونکوور گرم تر از کلیه مناطق کانادا می باشد، معمولاً شهروندان ونکورر کمتر از ۲ هفته در سال شاهد بارش برف می باشند و به ندرت عمق بارش به چند سانتیمتر خواهد رسید، از سوی دیگر تابستان های ونکوور شاهد آب و هوایی خشک، گرم و آفتابی خواهید بود.

معمولاً بین ونکوور و تونتو مقایسه های صورت می گیرد. بدون شک زندگی در ونکوور و تونتو تفاوت های نسبتاً محسوسی با یکدیگر خواهند داشت. ونکوور نسبت به تورنتو از هیاهوی کمتری برخوردار است، در واقع تورنتو به عنوان قطب صنعتی کانادا محسوب می شود، در حالیکه ونکوور از آرامش فراوانی برخوردار است. زندگی در ونکوور تلفیقی از آرامش، کیفیت بالای زندگی و لذت بی انتها از مناظر رویایی را به همراه خواهد داشت.

هزینه زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در ونکوور

قطعاً برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت کاری به کانادا و زندگی در ونکوور را دارند، جمع آوری اطلاعات کامل در مورد هزینه های زندگی که شامل اجاره بهای مسکن، خورد و خوراک، رفت وآمد و… می شود امری ضروری خواهد بود. به طور کلی کانادا از جمله گرانترین کشورهای جهان به شمار می آید، خصوصاً زندگی در شهرهای ونکوور و تورنتو نسبت به اغلب ایالت ها و شهرهای دیگر کانادا هزینه های بیشتری را در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر تعداد نفرات خانواده و سبک زندگی افراد تاثیر بسزایی در میزان هزینه های زندگی در ونکوور دارد، بخش اعظمی از هزینه های زندگی در ونکوور مربوط به اجاره بهای مسکن می باشد، هزینه اجاره بهای مسکن بسته به موقعیت مکانی ملک بسیار متفاوت است، به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر بسیار گران تر از حومه شهر می باشد. به طور کلی میانگین هزینه های اصلی زندگی برای یک نفر در ونکوور به صورت ماهیانه به شرح ذیل می باشد.

عنوان هزینهمیانگین هزینه ماهیانه
اجاره بهای مسکن۱۸۰۰ دلار
خورد و خوراک۴۰۰ دلار
رفت و آمد۱۵۰ دلار
هزینه های جانبی۶۰۰ دلار

مزایا و معایب زندگی در ونکوور برای مهاجرین

مسلماً زندگی در هر کشور و شهری مزایا و معایب مختص به خود را در پی خواهد داشت، ولی در ارتباط با زندگی در ونکوور به جرات می توان گفت مزایای زندگی در این شهر به مراتب بیشتر از معایب آن خواهد بود. از این رو برای زندگی در ونکوور و استفاده از مزایای بی شمار آن قطعاً ارزش رویارویی با اندک چالش های موجود را خواهد داشت.

مزایای زندگی در ونکوور

مزایای زندگی در ونکوور

همانگونه که پیش تر در این مطلب ذکر گردید طبق نظر سنجی های انجام شده و اطلاعات منتشر شده از سوی ژورنال های مطرح ونکوور از لحاظ کیفیت زندگی، امکانات رفاهی و اجتماعی، جاذبه های گردشگری، و … همواره در بین شهر برتر جهان قرار دارد، قطعاً زندگی در یکی از زیباترین شهرهای جهان که از زیرساخت های بسیار مدرن برخوردا می باشد، برای هر فردی ایده ال خواهد بود.

زندگی در ونکوور ترکیبی جذاب از آرامش، مناظر طبیعی حیرت انگیز و بالاترین استانداردهای زندگی را در اختیار افراد قرار می دهد، ونکوور از بالاتری نرخ زیست پذیری در کانادا برخوردار است، زندگی در این کلان شهر پر زرق و برق و مدرن باعث گردیده جمعیت ونکوور در طی سالهای اخیر به شکل فزاینده ای افزایش یابد. به طور کلی مزایای اصلی زندگی در ونکوور به شرح ذیل می باشد.

 • زندگی در شهری با بالاترین استانداردها و کیفیت زندگی
 • زندگی در یکی از زیباترین شهرهای جهان
 • موقعیت های شغلی فراوان با درآمد بالا
 • جاذبه های گردشگری متعدد
 • امکان تحصیل در معتبرترین دانشگاه های کانادا
 • استفاده از بهترین امکانات رفاهی، اجتماعی و آموزشی
 • سیستم حمل و نقل عمومی بسیار پیشرفته
 • زندگی در جامعه ایی با فرهنگ ها و ملیت های بسیار متنوع
 • آب و هوای بسیار متعادل و مناسب نسبت به سایر مناطق کانادا
 • زندگی در دهمین شهر پاکیزه جهان
 • زیر ساخت های شهری مدرن
مشکلات زندگی در کانادا

معایب زندگی در ونکوور

قطعاً زندگی در ونکوور علاوه بر مزایایی فراوانی که در پی دارد، چالش هایی را نیز به همراه خواهد داشت، شاید به جرات بتوان گفت برگترین چالش زندگی در ونکوور هزینه های جاری زندگی شامل اجاره بهای مسکن، خورد و خوراک، رفت و آمد و … خواهد بود.

زندگی در ونکوور به شکل باور نکردنی پر هزینه است، البته راهکارهای فراوانی برای کاهش هزینه های زندگی در این شهر رویایی وجود دارد، ولی به هرحال هزینه های زندگی در ونکوور به مراتب بالاتر از سایر شهرهای کانادا خواهد بود، از سوی دیگر معظل ترافیک در این کلان شهر از جمله موارد دیگری محسوب می شود، که در برخی از موارد بسیار آزار دهنده خواهد بود،حجم ترافیک ونکووردر برخ ازساعات روز از حجم ترافیک نیویورک بیشتر است. از این رو اگر محل کار شما با محل زندگی فاصله زیادی داشته باشد باید انتظار ترافیک سنگین ونکوور را داشته باشید. به طور کلی معایب اصلی زندگی در ونکوور به شرح ذیل می باشد.

 • هزینه های بسیار بالای زندگی در ونکوور
 • ترافیک سنگین شهری
 • نرخ جرم و جنایت بالاتر ونکوور نسبت به شهرهای کوچک تر کانادا
جاذبه های ونکوور

جاذبه های دیدنی ونکوور

بدون شک ونکوور علاوه بر طبیعت بکر و سواحل خیره کننده مملو از جاذبه های گردشگری و تفریحی نظیر پارک ها جنگلی، موزه های هنری، محله های تاریخی و خاص و … است. ونکوور به همراه شهرهای تورنتو، نیاگارا و مونترال گزینه های اصلی گردشگران در کانادا می باشد. برای بازدید از جاذبه های گردشگری ونکوور به زمان زیادی نیاز خواهید داشت.

از پارک استانلی گرفته تا پل معلق کاپیلانو و محله های خاطره انگیز، قطعاً برای هر نوع سلیقه ای جذاب خواهند بود. جاذبه های گردشگری ونکوور به حدی زیاد است که به تمامی آنها در این مطلب نمی توان اشاره نمود ولی چند مورد از جاذبه های گردشگری مشهور این شهر به شرح ذیل می باشند.

پارک استنلی

پارک استنلی از جمله وسیع ترین پارک های شهری در آمریکای شمالی می باشد، تقریباً دورتادور این پارک توسط آب احاطه شده است، پارک استنلی مملو از مناظر طبیعی حیرت انگیز، صخره ها، سواحل، دریاچه ها، تالاب و پوشش جنگلی بکر می باشد، علاوه بر این، پارک استنلی دارای یک آکواریوم بسیار بزرگ می باشد که آبزیانی نظیر کوسه، شیر دریایی، دلفین، پنگوئن و… را در دل خود جای داده است. از این رو بازدید از این پارک از برنامه های اصلی کلیه گردشگران به شمار می آید.

پل معلق کاپیلانو

مسلماً قدم زدن در ارتفاع ۱۴۰ متری روی پلی از جنس چوب و شیشه در میان درختان سر به فلک کشیده باعث ایجاد آدرنالین و هیجان وصف ناپذیر خواهد شد، پل معلق کاپیلانو با ارتفاع ۷۰ متری بر فراز رودخانه قرار دارد و قدم زدن روی این پل از جمله هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری ونکوور می باشد.

جزیره گرانویل

جزیره گرانویل در گذشته های دور به عنوان یک شبه جزیره نسبتاً صنعتی محسوب می شد، ولی امروزه به واسطه مناظر طبیعی خیره کننده، آثار هنری و بازارچه های محلی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ونکوور شناخته می شود. این جزیره محل بسیار مناسبی برای خرید و عکاسی می باشد.

دانستنی های ونکوور

دانستنی های ونکوور

تقریباً می توان گفت کلیه مردم جهان ونکوور را به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا با بالاترین استانداردها و کیفیت زندگی می شناسند. ولی در رابطه با این کلان شهر زیبا حقایق و مواردی وجود دارد که خیلی از افراد اطلاعی در رابطه با آنها ندارند، در این بخش از مطلب به ۶ مورد از حقایق جالب در مورد ونکوور اشاره خواهیم داشت.

 • وونکور قطب صنعت فیلمسازی در کانادا می باشد، در حال حاضر از لحاظ تولید مجموعه های تلویزیونی ونکوور پس از لس آنجلس در کل آمریکای شمالی رتبه دوم را به خود اختصاص داده است، همچنین در زیمنه تولید فیلم نیز ونکوور پس از لس آنجس و نیویورک در رتبه سوم قرار دارد، از این رو ونکوور به هالیوود شمال شهرت دارد.
 • بزرگترین و طولانی ترین استخر کانادا در ونکوور قرار دارد، Kits Pool تنها استخر آب شور ونکوور محسوب می شود که در منطقه Kitsilano قرار دارد. طول هر لاین شنا در این استخر ۱۳۷ متر است، که تقریبا ۳ برابر بیشتر از طول یک استخر در مسابقات المپیک می باشد.
 • ونکوور دارای بالاترین نرخ املاک در کانادا است و پس از هنگ کنک و سیدنی گرانقیمت ترین بازار ملک را دارد، از این رو خرید ملک در این شهر برای هر قشری مقرون به صرفه نخواهد بود.
 • بندر ونکوور بزرگترین بندر در کانادا و سومین بندر بزرگ در آمریکای شمالی از لحاظ میزان کل ظرفیت ورودی و خروجی بار می باشد.
 • ونکوور یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای شمالی است که در آن هیچ بزرگراهی که منتهی به مرکز شهر بشود پیدا نمی کنید.
 • درمان زیبایی بوتاکس برای اولین بار در ونکوور اختراع شد.

نتیجه گیری

قطعاً ونکوور به لطف مواردی نظیر مناظر طبیعی خیره کننده، تعدد موقعیت های شغلی، امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال، استانداردهای اولیه و… از بالاترین کیفیت زندگی برخوردار می باشد، از این رو زندگی در این شهر می تواند علاوه بر لذت باعث پیشرفت و موفقیت افراد در زمینه های مختلف شود.

همانگونه که پیش تر در این مطلب ذکر گردید، ونکوور از لحاظ زیبایی، امکانات و کیفیت زندگی همواره در بین ۵ شهر برتر جهان قرار دارد. شرایط و امکانات ونکوور این شهر را به گزینه اول مهاجران برای زندگی، کار و تحصیل در کانادا تبدیل نموده است.

لینک منبع: Introduction to Vancouver, Canada

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ونکوور ونکوور ونکوور ونکوور ونکوور

  شبکه های اجتماعی

  arrow up