ویزای ۱۸۹ استرالیا


شرایط ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای ۱۸۹ استرالیا نوعی اقامت دائم استرالیا تلقی می شود که افراد به راحتی قادر خواهند با کسب امتیازات لازم برای این نوع ویزا اقدام نمایند. در این نوع ویزا افراد با حداقل کسب ۶۵ امتیاز می توانند به طور مستقیم برای ایالت های مورد نظر در کشور استرالیا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که نیازی به اسپانسر ایالتی و فردی در این نوع ویزا نمی باشد.

سالانه استرالیا لیست مشاغل مورد نیاز خود را برای جذب نیروی متخصص منتشر می کند. با توجه به این لیست یا همان MTLSSL، افراد واجد شرایط می توانند با کسب امتیازاتی که در آن سن، تحصیلات، دانش زبان و سوابق کاری حائز اهمیت است، اقدام نمایند. هر سال تعداد محدودی که دولت استرالیا تعیین می نماید، می توانند برای این ویزا با کسب امتیازات، شانس خود را امتحان نمایند.

با توجه به رقابتی بودن ویزای ۱۸۹ استرالیا، افراد با کسب حداقل امتیاز، شانسی برای ورود به کشور کانادا نخواهند داشت. افراد با توجه به سوابق کاری و مدرک تحصیلی، ANZSCO CODE را انتخاب می نمایند. حداقل امتیاز ورود برای هر حرفه متفاوت است و در برخی از رشته ها این حداقل تا ۹۰ امتیاز هم می رسد.

ویدئو آشنایی با ویزای ۱۸۹ استرالیامدارک لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا، همان فاکتورهای امتیاز آور می باشد. این موارد شامل مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سوابق کاری و مدارک مرتبط با سن که شامل پاسپورت است، می شود. به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا به شرح زیر می باشد. افراد برای اقدام می بایست مدارک مورد نیاز را ترجمه و به تایید دولت استرالیا برسانند.

 • مدارک هویتی همچون پاسپورت و شناسنامه
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی که شامل آیلتس، تافل و pte می شود.
 • اسناد معتبر برای ارائه پرداخت هزینه های اجرایی ویزا
 • مدارک مورد نیاز برای اثبات وضعیت تاهل همانند سند ازدواج
 • کارت پایان خدمت
 • عکس
 • سوابق کاری با شرایط مورد نظر دولت استرالیا
 • سوابق تحصیلی
 • گواهی سلامت متقاضی و همراهان
 • گواهی عدم سوءپیشینه پلیس
مدارک لازم برای اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

هزینه اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا

یکی از فاکتورهایی که باید در ارتباط با ویزای ۱۸۹ استرالیا در نظر داشت، هزینه های اجرایی پرونده می باشد. هزینه های اخذ ویزای ۱۸۹ استرالیا قابلیت برگشت را ندارد و در صورت اقدام و رد شدن درخواست، این هزینه به متقاضیان عودت داده نمی شود. هزینه صدور ویزا برای فرد اصلی ۴۰۴۵ دلار استرالیا است و به ازای هر فرد خانواده به این میزان اضافه می شود. در ادامه به هزینه های اجرایی این نوع ویزا اشاره می شود.

 • هزینه تایید مدارک (Assessment) متناسب با سازمان مربوطه بین ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ دلار استرالیا
 • هزینه صدور ویزا برای فرد متقاضی ۴۰۴۵ دلار استرالیا
 • هزینه صدور ویزا برای همسر متقاضی ۲۰۲۵ دلار استرالیا
 • هزینه صدور ویزا برای فرزند متقاضی ۱۰۱۰ دلار استرالیا
استرالیا,استرالیا,استرالیا

امتیاز بندی ویزای ۱۸۹ استرالیا

در سیستم امتیاز بندی ویزای ۱۸۹ استرالیا فاکتورهایی همچون سن، تحصیلات، مدرک زبان، سوابق کاری و در صورت تحصیل در استرالیا تاثیرگذار می باشد. متقاضیان برای ورود به لیست انتظار کشور استرالیا می بایست حداقل ۶۵ امتیاز را کسب نمایند. لازم به ذکر است که با توجه به هر رشته میزان حداقل امتیاز تغییر می کند.

امتیاز سن

یکی از پر امتیاز ترین بخش های ویزای ۱۸۹ استرالیا، امتیازات مختص به سن می باشد. افراد بین ۲۵ تا ۳۲ سال بیشترین امتیاز برای این نوع ویزا را بدست می آورند. افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۴۴ سال هیچ امتیازی را دریافت نمی نمایند و با توجه به سیستم امتیاز بندی آن، نمی توانند برای این نوع ویزا اقدام نمایند. شرایط امتیازات فاکتورسن به شرح زیر می باشد.

سنامتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال۲۵ امتیاز
۲۵ تا ۳۲ سال۳۰ امتیاز
۳۳ تا ۳۹۲۵ امتیاز
۴۰ تا ۴۴۱۵ امتیاز

امتیاز تحصیلات

مدارک تحصیلی کسب شده در ایران در ابتدای کار می بایست مورد تایید کشور استرالیا قرار گیرد. از همین رو متقاضیان مدارک تحصیلی را ترجمه و تاییدهای لازم را برای کسب امتیاز تهیه و تنظیم می نمایند. مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور استرالیا یک امتیاز واحد را دارد. همچنین اگر علاقه مند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تحصیلی هستید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی ویزای تحصیلی استرالیا می توانید به مقاله ای با همین عنوان در سایت ما مراجعه نمایید.

مدرک تحصیلیامتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل فوق دیپلم۱۰ امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل لیسانس۱۵ امتیاز
مدارک ارزیابی شده معادل دکتری۲۰ امتیاز

امتیاز مدرک زبان

امتیازات مدرک زبان شامل دو بخش کلی می شود و در صورت اخذ نمره کمتر از ۷ در آزمون آیلتس هیچ امتیازی به افراد تعلق نمی گیرد. لازم به ذکر است که باید در هر چهار مهارت آزمون زبان این نمره اخذ شود و در صورت کسب نمره ۶٫۵ در یک مهارت، هیچ امتیازی به متقاضی ویزای ۱۸۹ استرالیا تعلق نمی گیرد. امتیازات مربوط به مدرک زبان را می توان در جدول زیر مشاهده نمود.

آزمونتوضیحاتامتیاز
IELTSهر مهارت آزمون نمره ۷۱۰ امتیاز
IELTSهر مهارت آزمون نمره ۸۲۰ امتیاز
PTEحداقل نمره هر مهارت ۶۵۱۰ امتیاز
PTEحداقل نمره هر مهارت ۷۹۲۰ امتیاز
CAEحداقل نمره ۱۸۵ در هر چهار مهارت آزمون۱۰ امتیاز
CAEحداقل نمره ۲۰۰ در هر چهار مهارت آزمون۲۰ امتیاز
استرالیا,استرالیا,استرالیا

امتیاز سوابق کاری

از دیدگاه دولت استرالیا، امتیازات مختص به سوابق کاری زمانی به افراد تعلق می گیرد که پس از اتمام اولین مدرک تحصیلی مشغول به کار شده باشند. از همین رو پس از تاریخ مدرک تحصیلی می توان مدت زمان سوابق کاری را مورد محاسبه قرار داد. لازم به ذکر است که سوابق کاری باید با مدرک تحصیلی منطبق و قابل استناد باشد. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، می توانید به مقاله ای با عنوان کار در استرالیا در وب سایت ما مراجعه نمایید و از زیر و بم آن مطلع شوید.

سابقه کارامتیاز
کمتر از ۳ سال۰ امتیاز
۳ تا ۴ سال۵ امتیاز
۵ تا ۷ سال۱۰ امتیاز
۸ تا ۱۰ سال۱۵ امتیاز

امتیازات دیگر

در سیستم امتیاز بندی ویزای ۱۸۹ استرالیا، امتیازاتی را برای افرادی که در کشور استرالیا تحصیل کرده باشند و یا سوابق کار استرالیایی داشته باشند، در نظر گرفته شده است. این نکته بدین معناست که یک فرد اگر به واسطه تحصیل وارد کشور استرالیا شود، می تواند امتیازات بیشتری را دریافت نماید.

مواردامتیاز
سوابق کار در استرالیابین ۵ تا ۲۰ امتیاز
همسر۵ امتیاز
تحصیل در استرالیا۵ امتیاز
لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا

لیست مشاغل مورد نیاز ویزای ۱۸۹ استرالیا

افراد برای اقدام از روش ویزای ۱۸۹ استرالیا می بایست یک Occupation یا حرفه از لیستی که در ادامه به آن اشاره می شود، انتخاب نمایند. این لیست ۲۱۲ حرفه ای را که استرالیا به آن نیاز دارد، معرفی می نماید. افراد با انتخاب Occupation خود و ارائه مدارک تحصیلی و سوابق کاری قادر خواهند بود برای این ویزا اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مدرک تحصیلی و سوابق کاری می بایست در یک راستا و هم جهت باشند.

لیست مشاغل

 عنوان شغلیکد رشته
۱construction project manager۱۳۳۱۱۱
۲engineering manager۱۳۳۲۱۱
۳child care centre manager۱۳۴۱۱۱
۴nursing clinical director۱۳۴۲۱۲
۵primary health organisation manager۱۳۴۲۱۳
۶welfare centre manager۱۳۴۲۱۴
۷arts administrator or manager۱۳۹۹۱۱
۸environmental manager۱۳۹۹۱۲
۹dancer or choreographer۲۱۱۱۱۲
۱۰music director۲۱۱۲۱۲
۱۱musician (instrumental)۲۱۱۲۱۳
۱۲artistic director۲۱۲۱۱۱
۱۳accountant (general)۲۲۱۱۱۱
۱۴management accountant۲۲۱۱۱۲
۱۵taxation accountant۲۲۱۱۱۳
۱۶external auditor۲۲۱۲۱۳
۱۷internal auditor۲۲۱۲۱۴
۱۸actuary۲۲۴۱۱۱
۱۹statistician۲۲۴۱۱۳
۲۰economist۲۲۴۳۱۱
۲۱land economist۲۲۴۵۱۱
۲۲valuer۲۲۴۵۱۲
۲۳management consultant۲۲۴۷۱۱
۲۴architect۲۳۲۱۱۱
۲۵landscape architect۲۳۲۱۱۲
۲۶surveyor۲۳۲۲۱۲
۲۷cartographer۲۳۲۲۱۳
۲۸other spatial scientist۲۳۲۲۱۴
۲۹chemical engineer۲۳۳۱۱۱
۳۰materials engineer۲۳۳۱۱۲
۳۱civil engineer۲۳۳۲۱۱
۳۲geotechnical engineer۲۳۳۲۱۲
۳۳quantity surveyor۲۳۳۲۱۳
۳۴structural engineer۲۳۳۲۱۴
۳۵transport engineer۲۳۳۲۱۵
۳۶electrical engineer۲۳۳۳۱۱
۳۷electronics engineer۲۳۳۴۱۱
۳۸industrial engineer۲۳۳۵۱۱
۳۹mechanical engineer۲۳۳۵۱۲
۴۰production or plant engineer۲۳۳۵۱۳
۴۱mining engineer (excluding petroleum)۲۳۳۶۱۱
۴۲petroleum engineer۲۳۳۶۱۲
۴۳aeronautical engineer۲۳۳۹۱۱
۴۴agricultural engineer۲۳۳۹۱۲
۴۵biomedical engineer۲۳۳۹۱۳
۴۶engineering technologist۲۳۳۹۱۴
۴۷environmental engineer۲۳۳۹۱۵
۴۸naval architect۲۳۳۹۱۶
۴۹engineering professionals (nec)۲۳۳۹۹۹
۵۰agricultural consultant۲۳۴۱۱۱

تعداد این مشاغل به ۲۱۲ عدد می رسد که برای مشاهده ی ادامه ی آنها می توانید به سایت www.seekvisa.com.au مراجعه نمایید.

مدت زمان صدور ویزای ۱۸۹ استرالیا

به صورت میانگین بازه های زمانی صدور ویزای ۱۸۹ استرالیا بین ۶ تا ۱۲ ماه به طول می انجامد. در بیشتر پرونده هایی که به سفارت مراجعه می شود، بازه زمانی تا یک سال به طول می انجامد، از همین رو متقاضیان در صورت فراهم سازی مدارک، مدت زمان حدود ۹ ماه را باید به انتظار جواب دهی سفارت بنشینند که مدت زمان آمادگی مدارک و یا ارائه مدرک زبان به این میزان اضافه می شود.

نتیجه گیری

ویزای ۱۸۹ به عنوان یکی از بهترین روش های ورود به کشور استرالیا به شمار می رود و افراد در صورت کسب امتیازات مورد نظر قادر خواهند بود برای این روش مهاجرتی اقدام نمایند. در این روش افراد در ابتدای کار، اقامت استرالیا را دریافت می نمایند و در مدت زمانی که در آنجا حضور دارند، کار مورد نظر خود را پیدا می کنند.

از برترین مزایای ویزای ۱۸۹ می توان به هزینه های بسیار پایین برای کسب اقامت در این کشور اشاره کرد. در این نوع اقدام، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از ابتدا امکان همراهی فرد اصلی را خواهند داشت و تحصیلات فرزندان در مدارس دولتی رایگان می شود. از همین رو با به حد نصاب رسیدن امتیازات مورد نظر، می توان این روش را به عنوان راهی ایده آل برای مهاجرت به استرالیا انتخاب نمود.

آیا تا به حال امتیازات خود را برای ویزای ۱۸۹ استرالیا محاسبه کرده اید؟ برای بررسی شرایط خود می توانید با مراجعه به صفحه امتیاز بندی استرالیا و با پاسخگویی چند سوال، امتیاز خود را محاسبه نمایید. همچنین می توانید با مشاورین موسسه آریاناپارس برای بررسی شرایط خود به صورت رایگان در ارتباط باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3/5 - (1 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ویزای 189 استرالیا ویزای 189 استرالیا ویزای 189 استرالیا ویزای 189 استرالیا ویزای 189 استرالیا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up