کارشناسی در کانادا


تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل برای دوره کارشناسی در کانادا چهار سال به طول می انجامد، با این وجود دوره های سه ساله در موسسات منتخب وجود دارد. آموزش و پرورش در کانادا توسط هر استان و قلمرو به طور مستقل اداره می شود، اما چارچوب مشترکی برای مدارک در سال ۲۰۰۷ توسط شورای وزیران آموزش و پرورش کانادا، تعیین گشته است. کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین المللی است که انواع مختلفی از تجارب و فرصت ها را در کشوری که به دلیل وسعت گسترده، شهرهای چند فرهنگی و زیبایی های طبیعی شناخته شده است، ارائه می دهد.

دوره های کارشناسی در کانادا به ۴ صورت ارائه می شود:

 1. برنامه های عمومی ارائه آموزش گسترده و آماده سازی فارغ التحصیلان
 2. برنامه های دانشگاهی در موضوع خاص که فارغ التحصیلان را برای تحصیلات تکمیلی در این رشته یا اشتغال آماده می کند.
 3. برنامه های کاربردی که مهارت را در اولویت کار قرار می دهند.
 4. برنامه های حرفه ای که فارغ التحصیلان را برای حرفه ای در یک زمینه خاص آماده می کنند.

کانادا,کانادا,کانادا

هزینه تحصیل کارشناسی در کانادا

شهریه دوره کارشناسی در کانادا توسط دانشگاه تعیین می شود. با این حال، کانادا کمترین میزان شهریه را برای دانشجویان خارجی در مقایسه با سایر کشورهای آنگلوفون، انگلیس، استرالیا، نیوزیلند و ایالات متحده ارائه می دهد.

بنابراین، کانادا برای دانشجویان بین المللی که علاقه مند به تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستند گزینه مناسبی به حساب می آید. متوسط هزینه های تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کانادا در رشته های مختلف به شرح زیر می باشد.

لیست هزینه های تحصیل در رشته های مختلف

 • Education: $19,461
 • Visual and performing arts, and communications technologies: $22,950
 • Humanities: $26,175
 • Social and behavioural sciences: $24,808
 • Law, legal professions and studies: $29,756
 • Business management and public administration: $26,395
 • Physical and life sciences and technologies: $29,067
 • Mathematics, computer and information sciences: $30,187
 • Engineering: $30,742
 • Architecture: $24,654
 • Agriculture, natural resources and conservation: $24,101
 • Nursing: $20,354
 • Other health, parks, recreation and fitness: $23,192
 • Personal, protective and transportation services: $20,453

هزینه های عنوان شده با احتساب دلار کانادا می باشد و همچنین هزینه یک سال تحصیل در نظر گرفته شده است. ایالت مورد نظر و دانشگاه انتخابی تاثیر بسزایی در تعیین هزینه های تحصیل در کانادا خواهد داشت. دانشجویان با انتخاب مکان و ایالت مناسب قادر خواهند بود، بخش اعظمی از هزینه های خود را کاهش دهند. به طور مثال هزینه های تحصیل در ایالت مانیتوبا تقریبا نصف هزینه های تحصیل در ایالت های انتاریو و بریتیش کلمبیا می باشد. از همین رو با انتخاب صحیح می توان مدیریت هزینه بهتری را داشت.

کمک مالی برای تحصیل در کانادا

کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند، در هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. این شامل بورس های تحصیلی ویژه برای پیشرفت ورزشی و تحصیلی و بورسیه های تحصیلی خاص می باشد.

بسیاری از دانشگاه های کانادا بورس های تحصیلی را مستقیم به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. نکته حائز اهمیت سرعت عمل برای اقدام می باشد زیرا بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است.

کانادا,کانادا,کانادا

شرایط اقدام برای تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

دانش آموزان پس از اتمام ۱۲ سال تحصیل مجوز ورود به مقطع کارشناسی در کانادا را دریافت می نمایند. دانش آموزان در صورت ارائه سوابق آموزشی ایده آل از شانس اخذ بورسیه و یا تخفیف های دانشگاهی برخوردار می باشند. با توجه به ورودی های در نظر گرفته شده برای دانشگاه های کانادا، افراد قادر خواهند بود با ارائه سوابق آموزشی برای اخذ پذیرش اقدام نمایند. اغلب دانشگاه های کانادا در سه ترم، پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند. از این رو متناسب با دانشگاه مورد نظر و برنامه قابل ارائه برای اخذ پذیرش اقدام نمایید.

در ابتدای کار می توان دانشگاه های مورد نظر را از لیست DLI با نام کامل Designated Learning Institution انتخاب نمود . این لیست در وبسایت اداره مهاجرت کانادا یعنی CIC .جود دارد. به موجب نبود سیستم پیوسته، دانشجویان امکان ارسال درخواست برای چندین دانشگاه مختلف را دارا می باشند. نوع ارسال مدارک به دانشگاه بستگی به دستورالعملی دارد که در وبسایت دانشگاه مورد نظر آمده است. به عنوان مثال برخی از دانشگاه ها از دانشجویان می خواهند که مدارک تحصیلی خود را پست نمایند و برای برخی دیگر مدارک باید هم پست گردد و هم در وبسایت دانشگاه آپلود شود. دانشجویان قادر خواهند بود تا مدارک را به صورت آنلاین یا کاغذی برای سفارت ارسال نمایند. در حال حاضر برای صدور ویزای تحصیلی کانادا، دانشجویان ملزم به حضور در کشور ثالث می باشند.

برخی از الزامات اساسی مورد نیاز هر برنامه کاربردی آورده شده است:

 • اسکن دیپلم (دبیرستان یا لیسانس)
 • رونوشت / سوابق دوره های تحصیلی
 • اسکن گذرنامه
 • CV یا رزومه تحصیلی
 • مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • توصیه نامه از اساتید
 • انگیزه نامه

بازه های زمانی پاسخگویی دانشگاه های کانادا را می توان بین ۲۰ تا ۴۵ روز تخمین زد.

در چه دانشگاه های می توان دوره کارشناسی را گذراند؟

دانشگاه های کانادا از جمله برترین دانشگاه های دنیا می باشند که در رتبه بندی جهانی و سایت QS از جایگاه مناسبی برخوردار هستند. برخی از برترین دانشگاه های کانادا عبارتند از:

ردیفنام دانشگاه
۱Univerity of Toronto
۲McGill University
۳University of British Columbia
۴University of Alberta

انتخاب دانشگاه به فاکتورهایی نظیر رشته تحصیلی، مدرک زبان و میزان بودجه مورد نظر برای تحصیل بستگی دارد. دانشجویان قادر خواهند بود تا با توجه به محدودیت های ذکر شده برای ادامه تحصیل دوره کارشناسی در کانادا اقدام نمایند.

کانادا,کانادا,کانادا

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

برای تحصیل در یک کشور باید مزایا و معایب را مورد بررسی قرار داد تا انتخاب های بهتری را دانشجویان بین المللی داشته باشند. مشاورین آریاناپارس به بررسی نکات مثبت و منفی تحصیل در کانادا پرداخته تا دانشجویان با اطلاع کامل، گام در این مسیر بگذارند.

تنوع رشته و دوره

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا هستند، گزینه های تحصیلی زیادی را پیش روی خود دارند، با این حال برخی از مقاطع لیسانس مشهور شامل تجارت، علوم کامپیوتر و مهندسی می باشد.

زبان تحصیل

یکی از بارزترین نکات مثبت دوره کارشناسی در کانادا، ارائه دروس به زبان انگلیسی می باشد. دانشجویان بین المللی در صورت اخذ نمره ۶ در آزمون آیلتس قادر خواهند بود تا برای پذیرش دانشگاه اقدام نمایند. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتایج را تضمین می کند. برای وقت تعیین سطح رایگان می توانید با مشاورین در ارتباط باشید.

هزینه زندگی در کانادا

در مقایسه با سایر نقاط جهان، هزینه های زندگی در کانادا به خصوص در شهرهای بزرگ بسیار گران قیمت است. حمل و نقل و مواد غذایی دارای برچسب قیمت بالاتری نسبت به سایر کشورها هستند. هزینه های زندگی به صورت معمول ۱۰۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته می شود.

حق همراه

کشور کانادا یکی از معدود کشورهای دنیاست که اجازه همراه را برای دوره های کارشناسی صادر می کند. این نکته بدین معناست که دانشجویان متاهل دوره کارشناسی در کانادا می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند و از دیگر نکات حائز اهمیت در این خصوص می توان به حق کار تمام وقت همراهان اشاره کرد.

اجازه کار پس از تحصیل (PGWP)

دانشجویان پس از تحصیل کارشناسی در کانادا قادر خواهند بود تا از اجازه کار بهره مند شوند. قوانین دولت کانادا بدین صورت می باشد که دانشجویان به صورت معمول بازه زمانی ۳ ساله ای را می توانند به جستجوی کار بپردازند. اسناد مورد نیاز برای درخواست اجازه کار:

 1. فرم های پر شده: IMM 5710 ، IMM 5476 و IMM 5475؛
 2. کپی صفحات گذرنامه، سند مسافرتی و هویتی و سند مهاجرت فعلی؛
 3. اثبات فارغ‌التحصیلی

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ویزای کار و شرایط کار در کشور کانادا، از شما عزیزان دعوت می نماییم به وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید و مطلب کار در کانادا را مطالعه کنید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.8/5 - (22 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up