شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

مطالعه در اروپا

۱۰ دلیل برای مطالعه در اروپا در سال ۲۰۱۹

مطالعه در اروپا یکی از بهترین گزینه هایی است که عموماً به افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند پیشنهاد می شود.

اگر افراد از هر جای دنیا قصد ادامه تحصیل داشته باشند می توانند کشورهای اروپایی را در ابتدای لیست انتخابی خود قرار دهند. در این مقاله ها به تعدادی از دلایلی که شخص می تواند این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود برگزیده و حتی تجربه ای پیش از یک برنامه تحصیلات تکمیلی داشته باشد را یاد می کنیم.

علاقه مندان به هنر

اگر فرد به فرهنگ و هنر علاقه مند باشد قطعاً عاشق اروپا خواهد شد. اگر شخص قصد مطالعه در اروپا و  تحصیل در ایتالیا را داشته باشد، شهر فلورانس برایش لذت و هیجان دو چندان دارد. گذراندن دوره تحصیلی در کمبریج، فرصتی است برای لذت بردن از یکی از زیباترین شهرهای انگلیس و بازدید از باغ ها و رودخانه های آرامش بخش.

بنابراین اگر فرد در مقاطع مختلف پذیرش تحصیلی داشته باشد فرصت کافی برای دیدن پاریس شهری که هنرمندان مشهور در آن زندگی می کنند را خواهد داشت. بنابراین بنا به دلایل گوناگون تمامی افراد از هر نوع تفکر و سلیقه ای این قبیل کشورها را دوست داشته و جزو اولویت های محل تحصیل خود بر می گزینند.

دسترسی آسان

اگر انتخاب فرد برای تحصیل اروپاست. این کشور علاوه بر دوره های آموزشی سطح بالایی که دارد بسیار مقرون به صرفه بوده و مهم ترین مزیت آن، این موضوع است که از لحاظ اقتصادی بسیار کوچکتر از ایالت متحده است. فرد در بین برنامه ها و دوره های تحصیل خود براحتی می تواند چندین کشور را بازدید کند.

برنامه های برجسته

بعد از گذراندن چندین دوره تحصیلی در اروپا و یا کشورهای اروپایی فرد نه تنها از لحاظ علمی به سطوح بالاتری می رسد بلکه سطح اطلاعات علمی و عمومی فرد نیز تقویت خواهد شد. اروپا دارای برخی از بهترین مدارس جهان با برترین برنامه های آموزشی است. بنابراین کشورهای اروپایی می تواند به عنوان بهترین گزینه برای افراد بوده و تجربه هیجان انگیزی را برای آنها رقم بزند.

بزرگترین کافه ها و باشگاه های جهان

اغلب بزرگترین کافه ها و باشگاه های جهان در اروپا قرار دارد. مهم نیست سلیقه موسیقی افراد به چه صورت است در اروپا کلوپ ها و مراکز تفریحی وجود دارد که برای هر نوع سلیقه ای نوعی از موسیقی را پیشنهاد می کند. خوراکی ها و غذاهای متنوع موسیقی، قدم زده در خیابان های صورتی لیسبون از فرصت های متنوعی است که شما در آنجا می توانید بهره مند شوید. افراد می توانند زمینه های محلی و بین المللی را با هم ترکیب کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی

در اروپا نیاز نیست نگران یادگیری زبان دیگری غیر انگلیسی باشید. امروزه دانشگاه های اروپا بیش از هر زمانی دوره های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی برگزار می کنند. بنابراین جای نگرانی نیست افراد براحتی می توانند با یادگیری زبان انگلیسی در دانشگاه های اروپا تحصیل کنند. اما یادگیری زبان بومی یک کشور خالی از لطف نیست. دانستن زبان های مختلف همیشه یک پدیده به شمار می آید و به عنوان دروازه ای جهت درک بهتر فرهنگ های مختلف است.

اروپا

آشنایی با فرهنگ های متفاوت

با آشنایی و برقراری ارتباط با افرادی که از سراسر جهان به این مکان آمده اند فرصت های مناسبی را برای آموزش و یادگیری فراهم می کند. داشتن دوستان بین المللی همواره جهت گسترش ذهن و درک افراد از جهان بسیار تأثیرگذار است. بنابراین تبادل با دانشجویان خارجی یکی از بهترین روش های یادگیری است.

حمل و نقل عمومی

اروپا دارای حمل و نقل عمومی بسیار فوق العاده ای است. در اروپا به راحتی افراد می توانند با وسایل نقلیه عمومی و با هزینه بسیار کم از یک کشور به کشور دیگری سفر کنید. افراد حتی می توانند از مترو، اتوبوس یا تراموا استفاده کنند.

روش زندگی سالم

در هر شهر اروپایی افراد به راحتی می توانند با اجاره یک دوچرخه به دانشگاه محل تحصیل و یا حتی خرید بروند.
در شهر های اروپایی اجاره ی یک دوچرخه بسیار متداول است و افراد به راحتی می توانند برای یک ساعت و یا حتی یک روز دوچرخه ای مخصوص خود داشته باشند.

ساده اما متفاوت

تجربه تحصیلی افراد در اروپا بسیار متفاوت تر از ایالات متحده است. در اروپا افراد برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی انتخاب های گسترده تری دارند. برخی از کشورهای اروپایی دارای برنامه های خاص تحصیلی هستند بنابراین تحصیل در اروپا منجر به کسب تجربه ایی بین المللی می شود.

حتی تحصیل به مدت یک یا دو سال در اروپا می تواند مسیر زندگی افراد را بهبود بخشیده و دیدگاه متفاوتی از جهان بینی به افراد اعطا کند. پس براحتی می توان با گذراندن دوره تحصیلی در اروپا افق دید را گسترش داد.

تنوع غذایی

کشورهای اروپایی دارای بالاترین تنوع غذایی هستند. در آنجا افراد می توانند از غذاهای ارزان قیمت تا رستوران های ستاره دار لذت ببرند. غذاهای اروپایی بسیار خوشمزه و لذیذ بوده و حتی افرادی که بخواهند طعم غذاهای جدیدی را تجربه کنند می توانند از این تنوع غذایی استفاده کرده و از آن لذت ببرند.

این دلایل نامبرده تنها بخشی از دلایل مطالعه در اروپا طی سال های آینده است. برای آشنایی بیشتر با شرایط کشورهای اروپایی و مطالعه در اروپا با مشاوران مؤسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *