شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

۱۰ مورد از اطلاعاتی که در بدو ورود به کانادا باید بدانید

۱۰ مورد از اطلاعاتی که در بدو ورود به کانادا باید بدانید

همانطور که شما آمادگی پذیرش برای ورود به کانادا را دارید، مهم است بدانید که بعضی از موارد ممکن است متفاوت با آنچه شما عادت دارید وجود دارد.

این مقاله به شما در کمک خواهد کرد در مسیر درست با زندگی کانادایی ادغام شوید. سردرگمی کمتر و انتظارات واقع گرایانه در زمان رفتن به کانادا شانس شما را برای دستیابی به موفقیت افزایش می دهد.

برای اطلاعات بیشتر:                                                                     Immigration to Canada from the USA

هر چیزی را فراموش نکنید! بخوانید این را                                         essential packing for Canada checklist

۱- آب و هوا

مشتاقانه مهاجرت کنید اما نمی توانید بین آفتاب یا برف انتخاب کنید؟ چرا هر دو نه؟

به استثنای اینکه در حال زندگی در ساحل بریتیش کلمبیا هستید (یا به میزان کم، قسمت انتاریو جنوبی)، شما تقریبا مطمئن باشید که زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم را با فصل های کوتاه مدت گذر تجربه می کنید.

اگر از آب و هوای ملایم یا گرم آمده اید، سردی تلخ یک زمستان کانادایی مطمئنا شما را متعجب خواهد کرد. توصیف اینکه چطور سردی ۲۵ درجه سانتیگراد را احساس کنید، دشوار است، اما نگران نباشید، خبر خوب این است که می توانید با لباس و نگرش مناسب آماده شوید.

یکی دیگر از نتایج این است که کانادایی ها تابستان را به عنوان امتیاز نمی گیرند- آنها می دانند چگونه بیشتر از ماه های گرم تر استفاده کنند.

بخوانید:                                                                                               ?How do I dress for winter in Canada

۲- تنوع

نسل مهاجران به کانادا یک خوش آمدگویی به کانادا را دریافت کرده اند. چند فرهنگی بخشی از اخلاق کانادایی است و قلب سیاست ملی است. بیش از ۴۰ نماینده مجلس نمایندگان مجلس در خارج از کشور متولد شده اند. در هر شهر اصلی و همچنین بسیاری از جوامع روستایی در این زمینه، شما با زبان های بی شمار، ادیان و فرهنگ ها روبرو خواهید شد.

پس از رفتن به کانادا، نیازی نیست فرهنگ و ارزش خود را از دست بدهید، اما شما نیاز به تکامل دارید تا بتوانید با موققیت سازگار شوید و بیشترین شانس موفقیت را داشته باشید. نگه داشتن ذهن باز به شما و کسانی که در اطراف شما هستند، به نفع شما خواهد بود.

۳- انعام دادن

شما ممکن است از کشوری بیرون بیایید که کارگران بخش خدمات و مهمانداری درآمد ماهیانه تضمین شده را با مزایای بیشتری به دست آورند و بنابراین انعام دادن ممکن است بخشی از فرهنگ شما نباشد. این فوق العاده است، اما کانادا متفاوت است، و انعام دادن یک اصل است.

کارکنان و سرورها به طور کلی حداقل دستمزد را دریافت می کنند که، بسته به استان، حدود ۱۰ دلار در هر ساعت است. در واقع برخی از استان ها دارای حداقل دستمزد معادل ۸ دلار برای کارکنان خدماتی هستند و انتظار می رود که آنها را برای جبران خسارت  انعام بگیرد و کارکنان معمولا مجبور می شوند از دیگر کارمندان (مانند کسانی که در آشپزخانه) انعام بگبرند.

این ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد و شما ممکن است مخالف باشید، اما با ندادن انعام، خدمتگذار به طور موثر از جیب خودشان برای خدمت به شما پرداخت می کنند. بنابراین، مگر اینکه خدمات ضعیف باشد، لطفا انعام دهید.

انعام استاندارد ۱۵٪ از کل صورت حساب (یا ۲۰٪ برای خدمات بسیار محسوس، قابل توجه) و یا یک دلار برای هر نوشیدنی (چند دلار برای یک دور کافی است) است.

۴- به دست آوردن شغل

تحقیق، جستجوی و درخواست شغل در کانادا می تواند یک روند طولانی باشد – شاید خیلی طولانی تر از آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد، همانطور که ارتباطات را در خانه جدید خود ایجاد می کنید. ماهها ممکن است برای اینکه شما موقعیت حرفه خود را به دست آورید طول بکشد، بنابراین باید برنامه ریزی کنید تا اطمینان حاصل شود که ورود شما به کانادا آسان تر شود.

این یعنی:

  1. بودجه کافی را برای چند ماه اول خود داشته باشید.
  2. آماده باشید که در کوتاه مدت به شغل غیر حرفه ای بپردازید.
  3. شروع به فکر کردن و عمل کردن به حالت کانادایی تا هماهنگ شوید قبل از اینکه حتی در کانادا بمانید. این بدان معناست که سازگاری با قالب رزومه در کانادا، شبکه ای شدن و فعالانه بودن است.

بخوانید:                                                                                                                       Finding jobs in Canada

۵- هزینه های زندگی

با دانستن هزینه اولیه زندگی در شهر مورد قبول خود، قبل از اینکه شما حرکت کنید، از کانادا دیدن کنید. اگر شما حرکت کنید و از چگونگی اجاره یا حمل و نقل گران شگفت زده شوید، این نقص شهر نیست – این نقص شماست.

تحقیق بسیار مهم است. تورنتو و ونکوور، به ویژه در مناطق شهر، نسبتا گران هستند. از طرف دیگر، اجاره کنترل شده مونترال که دارای ارزش ملک پایین و اجاره کم است، همچنین حقوق پایین نیز دارد.

این سایت به شما امکان می دهد هزینه زندگی بین شهرهای کانادا را مقایسه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در شهرهای بزرگ کانادا، نیز از این سایت دیدن کنید. 

۶- سیگار کشیدن

سیگار کشیدن در مکان های عمومی مانند رستوران ها، فروشگاه ها، دفاتر، بیمارستان ها و سایر محل های اشتغال ممنوع است. این شامل مناطق عمومی یا ساختمان های آپارتمانی و مجتمع های اجاره ای می شود.

اگر سیگار می کشید، تنها مکان هایی که می توانید برای مصرف سیگار استفاده کنید فضای زندگی تان، وسیله نقلیه تان (مگر اینکه شما دارای یک کوچکتر هستید) و در خارج از مکان بزرگ.

۷- بهداشت و درمان

سیستم مراقبت های بهداشتی در سراسر دنیا شناخته شده است که یکی رکن هایی است که به افراد تازه واردی که پذیرش شده اند، است.

این سیستم از طریق یک سیستم دولتی تأمین می شود که عمدتا رایگان به نظر می رسد و بیشتر خدمات ارائه شده توسط نهادهای خصوصی را تامین می کند.

بهداشت و درمان، اگر چه برای استفاده از برخی منابع مالی فدرال پرداخت می شود، توسط استان ها اداره می شود. یک کارت بهداشتی توسط وزارت بهداشت استان به هر فردی که برای این برنامه ثبت نام کرده است صادر می شود و هر کس همان سطح مراقبتی را دریافت می کند.

ساکنان دائمی می توانند پوشش استانی را دریافت کنند، اما در بعضی از استان ها چند ماه به طول می انجامد تا پوشش استانیش آغاز شود. در طول این دوره، بیمه خصوصی بیمه جامع بیمه در دسترس است. Cigna Global یکی از هدایت کنندگان این بیمه هاست و پوشش های ۱۲ ماهه برای کسانی که به کانادا منتقل می شوند، دارند، صرف نظر از ملیت یا سن. برای دریافت راهنمایی آنلاین رایگان اینجا را کلیک کنید، که باید کمتر از ۶۰ ثانیه برای تکمیل آن طول بکشد.

ساکنان موقت (به عنوان مثال، دارندگان ویزای شغلی کار در کانادا) و بازدیدکنندگان در طول اقامت خود به یک بیمه خصوصی نیاز دارند. شما می توانید گزینه های بیمه سفر کانادا را در اینجا بررسی کنید.

بخوانید:                                                                                                                     healthcare in Canada

۸- گواهینامه رانندگی

بسیاری از آزمونها یا معایناتی که در کشور خود انجام داده اید ممکن است در کانادا معتبر نباشند یا برای تبدیل آن به کارهای اداری نیاز داشته باشید.

مجوزهای رانندگی به دو دلیلی یک میدان مین هستند.

اولا، مجوزها توسط استان ها، نه دولت فدرال، و استان ها به طور مجزا قوانین و روش های آزمایشی خود را انجام می دهند.

ثانیا، کشورهای مختلف در سراسر جهان موافقت نامه های خاصی با استان ها دارند.

نگاهی به قوانین مربوط به گواهینامه بین المللی در استان یا قلمرو انتخابی خود بیاندازید و اطمینان از اینکه اسناد صحیح را قبل از اینکه وارد کانادا شوید جمع آوری کنید.

بخوانید:                                                                                                  Getting a driver’s licence in Canada

۹- مالیات

تحت سیستم فدرال غیرمتمرکز کانادا، مالیات در سطوح مختلف اعمال می شود. مالیات بر درآمد توسط دولت های فدرال و استانی جمع آوری می شود.

بسته به وضعیت و شرایط استخدامی شما، شما ممکن است در پایان سال مالی، بازپرداخت مالیاتی داشته باشید.

مالیات بر فروش بین استان ها از ۵٪ در آلبرتا تا ۱۴٫۹۷۵٪ در کبک است. اینها در ابتدا فروش اضافه می شود، نه بر روی برچسب قیمت، بنابراین توجه داشته باشید که آیتم تبلیغاتی به مبلغ ۱۰ دلار هزینه بیشتر برای پرداختتان برای آن شما هزینه می کند.

بخوانید:                                                                                                        Getting a tax refund in Canada

۱۰- منشور حقوق و آزادی

هنگام رفتن به کانادا، مهم است بدانیم که چه حقوقی در هنگام ورود و در طول اقامت تان دارید.

منشور حقوق و آزادی کانادا حقوق سیاسی خاصی را به شهروندان کانادایی و حقوق مدنی برای هر کس در کشور، از سیاست ها و اقدامات همه حوزه ها و سطوح حکومتی تضمین می کند. در انجام این کار، منشور پایه و اساس جامعه سیاسی، جامعه مدنی و اجتماعی و طرح های کلی در ورود به کانادا را می توان انتظار داشت.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *