شرایط اقامت اسپانیا

تشابه فرهنگی و آب و هوایی کشور اسپانیا با ایران سبب شده است سالانه افراد بسیاری برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایند. اسپانیا کشوری در جنوب قاره اروپا می باشد که از فرهنگ و تاریخ غنی برخوردار است و در شبه جزیره ی ایبری قرار دارد. برای دریافت اقامت کشور اسپانیا می توان از روش های مختلف تحصیل، کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و … اقدام کرد که در مقاله ی پیش رو درباره ی آنها توضیح خواهیم داد.

شرایط زندگی در اسپانیا چگونه است؟

اسپانیا جمعیتی حدود ۴۵ میلیون نفر دارد و هشتمین اقتصاد بزرگ دنیا به جساب می آید. مادرید بزرگترین شهر اسپانیا و پایتخت این کشور می باشد و بارسلونا، والنسیا، سویا و مالاگا از دیگر شهرهای این کشور زیبا می باشند.

آب و هوای اسپانیا را به دلیل سواحل و رشته کوه های بزرگ آن می توان جزو متنوع ترین آب و هوا در اروپا دانست، بهترین زمان سفر به اسپانیا بهار می باشد. مناطق مختلف اسپانیا آب و هوای متغیری دارد، برخی قسمت ها آب و هوای مدیترانه ای و برخی مناطق دیگر آب و هوای اقیانوسی و کوهستانی دارند.

زبان رسمی مردم این کشور اسپانیایی است و پس از زبان چینی پر استفاده ترین زبان دنیاست. امید به زندگی در کشور اسپانیا به نسبت بسیاری از کشورهای دیگر بالاست، برای مردان ۷۹ سال و برای زنان ۸۵ سال.

هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا به نسبت ایران حدود ۴۶٫۶ درصد بالاتر برآورد شده است و البته به نسبت برخی از کشورهای اروپایی دیگر پایینتر است. هزینه های تحصیل در اسپانیا سالانه به ۲۰۰۰ دلار می رسد که به نسبت دیگر کشورهای اروپایی پایینتر است.

اسپانیا,اسپانیا,اسپانیا

چه روش هایی برای اقامت در اسپانیا وجود دارد؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد، اقامت اسپانیا را می توان به روش های مختلف تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری، خرید ملک، تمکن مالی و ازدواج با تبعه ی اسپانیایی بدست آورد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های معتبر اسپانیا وارد این کشور می شوند چرا که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور همانطور که گفته شد به نسبت کشورهای دیگر پایینتر است. برای تحصیل در اسپانیا باید زبان اسپانیایی یا انگلیسی بدانید ولی برای زندگی در اسپانیا و کار در آن حتما به دانش زبان آن کشور احتیاج دارید.

کار دانشجویی در اسپانیا ۲۰ ساعت در هفته امکانپذیر است که به واسطه ی آن می توانید هزینه های زندگیتان را تامین کنید. ویزاهای تحصیلی اعتبار ۱ ساله دارند و پس از پایان دوره ویزا باید مجدد تمدید شود و پس از اتمام تحصیل در اسپانیا با پیدا کردن کار قادر خواهید بود به اقامتتان در این کشور ادامه دهید.

اقامت اسپانیا از طریق کار

کشور اسپانیا به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا و هم پیمانی با شنگن مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد از طریق مهاجرت کاری می باشد. داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر یکی از روش های ورود به اسپانیا از طریق کار می باشد که در این روش کارفرمای مورد نظر باید اثبات کند که ۳ ماه پوزیشن شغلی مورد نظر را در روزنامه های کشور آگهی کرده است و نیروی کار مناسبی برای آن پیدا نشده است.

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم پس از پایان تحصیل چنانجه کار پیدا کنید می توانید با دریافت ویزای کاری در اسپانیا اقامت داشته باشید، در هر دو روش با ۵ سال اقامت کاری و پرداخت مالیات قادر به دریافت اقامت دائم اسپانیا خواهید بود.

اسپانیا,اسپانیا,اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

کشورهای اروپایی مثل اسپانیا که نرخ بیکاری در آنها پایین نیست تمایل زیادی به جذب نیروی سرمایه گذار برای ایجاد کار آفرینی دارند تا نیروهای جوان مشغول به کار شوند. راه اندازی یک بیزینس با ارائه ی نقشه تجاری مورد نظر یکی از این روش ها می باشد و با انتقال سرمایه به کشور اسپانیا می توانید اقامت ۱ ساله بدست آورید و آن را در سال های آتی تمدید کنید.

اقامت اسپانیا با خرید ملک

با خرید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو قادر خواهید بود اقامت ۲ ساله کشور اسپانیا را بدست آورید که به آن ویزای طلایی (goldenvisas.com) گفته می شود. اگر قصد دریافت اقامت دائم اسپانیا را ندارید احتیاجی به زندگی کردن در این کشور نیست و اگر ملکتان را نفروشید، این اقامت تا ابد حفظ خواهد شد.

اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه اسپانیایی یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت دائم اسپانیا می باشد و باید این نکته را بدانید که اثبات زندگی کردن شما با آن فرد از الزامات دریافت تابعیت است. ورود به اسپانیا از این طریق پس از ۳ ماه منجر به دریافت اقامت دائم اسپانیا می گردد.

در مرحله ی اول باید ازدواج خود را در اسپانیا به ثبت برسانید و برای اقامت بستگان شهروندان اروپایی به دفتر اتباع خارجی مراجعه کنید، در این مراجعه باید کارت شناسایی همسر، پاسپورت هر دو نفر، فرم های تکمیل شده لازم مثل EX16 و کپی از سند ازدواج را به همراه داشته باشید.

افرادی که از این طریق برای اقامت اسپانیا اقدام می کنند می توانند ۱ سال بعد درخواست تابعیت کشور اسپانیا را بدست آورند که این درخواست از طرف اداره ی ثبت احوال محل اقامت به وزارت دادگستری تسلیم می گردد.

اسپانیا,اسپانیا,اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق تولد

دو اصل خون و خاک تعیین می کنند که فرزند متولد شده در یک کشور می تواند تابعیت آنجا را بدست آورد یا خیر و  کشور اسپانیا از قانون خون تبعیت می کند. طبق قانون خون در کشور اسپانیا چنانچه فرزندی در خاک این کشور از پدر و مادری اسپانیایی متولد شود می تواند تابعیت این کشور را بدست آورد.

شهروندان دو تابعیتی در اسپانیا پذیرفته نمی شوند و این بدان معناست که اگر برای فرزندتان پاسپورت اسپانیایی دریافت کنید، دیگر مجاز به داشتن پاسپورت ایرانی نخواهد بود و چنانچه این اتفاق بیفتد پاسپورت اسپانیایی اعتبار خود را از دست خواهد داد.

اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

امروزه به دلیل شرایط بحرانی در کشور های خاور میانه، هجوم پناهندگان به کشورهای اروپایی بیشتر شده است که یکی از این کشورها اسپانیا می باشد. دریافت اقامت اسپانیا به روش پناهندگی به دیل قوانین سخت گیرانه ای که در این کشور وجود دارد کار مشکل تری می باشد.

اسپانیا برنامه ی حمایتی را از نظر مسکن، غذا و خدمات درمانی برای پناهجویان در نظر گرفته است که پس از قبول درخواست پناهندگی در اختیار افراد قرار می گیرد، انتخاب محل اقامت پناهجویان هم با توجه به صلاحدید دولت انجام می پذیرد.

طبق کنوانسیون دوبلین، اولین کشوری که پناهجو به آن وارد می شود مسئول رسیدگی به پرونده وی خواهد بود پس دقت داشته باشید چنانچه وارد ایتالیا شوید و قصد پناهنده شدن در اسپانیا را داشته باشد، مسوولیت پناهندگی شما به عهده ایتالیا خواهد بود.

پس از قبول درخواست پناهندگی اقامت ۵ ساله به شخص پناهجو داده می شود که قادر خواهد بود مانند هر شهروند دیگری کار و تحصیل کند و همچنین درخواست بیمه های تامین اجتماعی کند و پس از گذشت ۵ سال نیز می توانید درخواست تابعیت دهید. برای دریافت اطلاعات کاملتر مهاجرتی در این زمینه به مقاله مهاجرت اسپانیا در وبسایت آریاناپارس مراجعه بفرمایید.

اسپانیا,اسپانیا,اسپانیا

مزایا و معایب اقامت اسپانیا چیست؟

کشور اسپانیا از شرایط آب و هوایی بسیار خوبی برخوردار است و ۳۲۰ روز از سال را با هوای آفتابی می گذراند و میزان بارندگی در این کشور نیز بسیار پایین است، حتی در زمستان نیز هوای گرم را می توانید تجربه کنید.

کیفیت خدمات درمانی یکی دیگر از مزایای دریافت اقامت در اسپانیا است به طوری که حتی برخی از بیمارستان های این کشور کیفیت بیشتری به نسبت بیمارستان های انگلستان دارند. پایین بودن نرخ جرم و جنایت در اسپانیا و دارا بودن استانداردهای بالای زندگی در عین داشتن هزینه های پایین از مواردی است که بسیاری از افراد را برای دریافت اقامت این کشور ترغیب می کند.

از معایب مهاجرت به اسپانیا بحران اقتصادی است که در چند سال اخیر این کشور را به شدت تحت تاثیر قرار داده است که بر دستمزد کارمندان و نیروی کار این کشور نیز تاثیر گذاشته است. میزان دستمزد در اسپانیا به نسبت دیگر کشورهای توسعه یافته مثل انگلستان و آمریکا بسیار پایینتر است.

اسپانیا در رتبه دوم از لحاظ بالا بودن نرخ بیکاری در بین کشور های اروپایی قرار دارد و پایین بودن امنیت شغلی به دلیل بحران اقتصادی در این کشور دیده می شود. چنانچه علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در این رابطه هستید می توانید به مقاله کار در اسپانیا مراجعه کنید.

یکی دیگر از دشواری های مهاجرت به اسپانیا را می توان زبان این کشور دانست، چرا که مردم اسپانیا به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند و برای کار و تحصیل باید زبان اسپانیایی بدانید.

اسپانیا,اسپانیا,اسپانیا

راه های تمدید اقامت اسپانیا چیست؟

آگاهی از شرایط تمدید اقامت اسپانیا به همان اندازه مهم می باشد که اخذ اطلاعات اولیه برای ورود به این کشور اهمیت دارد. چنانچه به هر دلیلی قصد تمدید اقامت را داشته باشید باید به مدت ۱ سال شرایط اولیه ای که به واسطه آن ورود کرده اید را حفظ کنید،  به عنوان مثال اگر از طریق خرید ملک اقامت اسپانیا را دریافت کرده اید باید ملک مورد نظر را تا ۵ سال حفظ کنید.

چنانچه از طریق ثبت شرکت اقدام نموده اید، جهت تمدید اقامت باید واقعی بودن فعالیتهای شرکت، گردش مالی و پرداخت مالیات ها را مد نظر قرار دهید تا ویزای شما بدون هیچ مشکلی تمدید شود. چنانچه با خرید اوراق قرضه وارد اسپانیا شده اید باید در نظر داشته باشید که تا ۵ سال حق برداشت از آنها را نخواهید داشت و اگر از طریق روش تمکن مالی موفق به دریافت اقامت شده اید، حفظ منابع مالی که به واسطه اثبات آنها وارد اسپانیا شده اید ضروری می باشد.

تمدید اقامت اسپانیا از طریق کار و تحصیل نیز امکانپذیر می باشد، بدین صورت که پس از اتمام تحصیل با پیدا کردن کار و همچنین با تداوم قراردادهای کاری می توانید اقامتتان را تمدید کنید.

اسپانیا,اسپانیا,اسپانیا

چگونه می توان پاسپورت اسپانیا را دریافت کرد؟

اعتبار پاسپورت اسپانیا پس از امارات متحده عربی و آلمان از جایگاه مناسبی برخوردار است و به واسطه ی در اختیار داشتن پاسپورت این کشور قادر خواهید بود به ۱۲۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید.

به صورت کلی پس از ۵ سال زندگی در اسپانیا می توان برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کرد و پس از ۱۰ سال درخواست پاسپورت این کشور را از دولت نمود. نداشتن سوابق کیفری، داشتن دانش زبان اسپانیایی و اثبات زندگی در اسپانیا و شرکت در فعالیت های اجتماعی این کشور از ملزومات دریافت پاسپورت این کشور می باشد.

لینک منبع: Spanish Residence Conditions

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.1/5 - (11 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۱۲۰ پاسخ به “اقامت اسپانیا”

  1. حسین نفریه گفت:

   سلام جهت دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در اسپانیا چگونه اقدام کنم,و شرکت ثبت شده در اتحادیه دارم, ابا بهتر است شعبه ای از آن شرکت را در اسپانیا فعال کنم یا اقدام به ثبت شرکت جدید, مخارج ثبت شرکت در اسپانیا چقدر است.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    اگر قصد ثبت شرکت برای کسب و فعالیت اقتصادی را دارید مهمترین موضوع توانایی شما و تخصص شماست که در چه بیزینسی میتوانید سودهی بیشتری داشته باشید، در اسپانیا هم قوانین ثبت شرکت در قالب و چارچوب قوانین اتحادیه اروپاست اما اگر تمایل به دریافت اقامت اسپانیا را دارید روش های کم هزینه تر و مناسب تری هم مثل روش تمکن مالی وجود دارد.
    لینک زیر میتونه به شما در این مورد کمک کنه
    https://arianaabroad.com/blog/%d8%aa%d9%85%da%a9%d9%86-%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%be%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%a7/

  2. خضری گفت:

   سلام.
   من مهندس نقشه بردار با ۱۸ سال سابقه بیمه و سن ۴۶ سال.دارای همسر و یک دختر ۸ ساله هستم.شرایط کار برای مهاجرتم به اسپانیا چطوره.
   مرسی

  3. Roya گفت:

   با سلام من ۳۲ساله و دارای کارشناسی ارشد مالی ازدانشگاه معتبر دولتی هستم ایا شانس تحصل در مقطع دکتری در اسپانیا را دارم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های اسپانیا در مقطع دکتری برای شما وجود دارد.داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

  4. ندا گفت:

   سلام من ۲۸ سالمه و ارشد طراحی داخلی دارم بهترین راه حل برای گرفتن اقامت اسپانیا چیه ممنون میشم راهنماییم کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام از طریق تحصیلی اقدام نمایید و بعد بتوانید ویزاتون رو تبدیل به ویزای کار کنید و بمونید.

  5. NEDA گفت:

   سلام
   من لیسانس رشته مهندسی صنایع شیمیایی دارم ۲۶ سالمه میخواستم بدونم میتونم با وجود مدرکم دوباره برای تحصیل در رشته دارو سازی اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید چه شرایطی نیاز هست ممنون.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در رشته دارو سازی به طور قطع محدودیت سنی هست و الزام به مدرک زبان خودشان . با کمی ریسک میتوانید اقدام کنید

  6. Shj گفت:

   سلام دوست عزیز
   من چندین ماه هست که از طریق خرید ملک golden visa دارم چندین ماه را در اسپانیا بودم و حالا برگشتم و ماه اینده دوباره به اسپانیا بر میگردم حالا مىخواستم بدانم که براى تمدید این ویزا باید حتما در سفارت تهران این کار را بکنم یا در اسپانیا که هستم هم مى توانم ویزا را تمدید کنم
   ممنون میشم اگر جواب بدید سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اگر هنوز golden visa ی شما اعتبار دارد میتوانید بروید از همانجا اقدام نمایید و ویزایتان را تمدید نمایید

  7. حسین اهل زاده گفت:

   با سلام و تشکر از وبسایت خوبتون
   من یک برنامه نویس کامپیوتر هستم و زبان اسپانیایی رو هم بلدم ، به نظر شما راحت ترین راه برای گرفتن اقامت برای من چیه؟

   خیلی متشکرم

  8. الهه گفت:

   سلام خسته نباشید.من ۲۷ سالمه و لیسانس ادبیات انگلیسی دارم.چطوری میتونم برای مهاجرت به اسپانیا اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ ویزای تحصیلی در اسپانیا شما زیاد شانس بالایی ندارید تمام دانشگاه های دنیا شرایط سنی دارندhttps://arianaabroad.com/blog/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7/

  9. Vito گفت:

   سلام خسته نباشید

   من معامله گر بورس و بازارهای مالی هستم. از چه طریق می تونم اقامت اسپانیا رو بگیرم ؟

   اگر از طریق کاری باشه لطفا شرایط رو بفرمایید.

   متشکرم

  10. نگار گفت:

   سلام.. من ۱۸ سالمه و رتبه کنکور پایین ۱۰۰ در رشته تجربی دارم.. ایا رتبه کنکور شرایط مهاجرت رو اسون میکنه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    رتبه کنکور دلیل دادن پذیرش و ویزا نیست ولی شرایط را برای شما بسیار آسان و مهیا میکند

  11. بهروز سلطانی گفت:

   سلام , لطفا در خصوص اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا از طریق تمکن مالی توضیح فرمایید چه شرایطی لازم است . بنده خانواده ای هستیم شامل خودم همسر و پسرم( ۱۶ساله) .

  12. هادی گفت:

   سلام خسته نباشید من دیپلم دارم و ۳ سال در مراکز معاینات ماشین کار کردم تنها هستم چگونه می توانم اقامت اسپانیا را برای اشتغال به کار بگیرم لطفا راهنمایی کنید ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با داشتن درخواست شغلی از داخل اسپانیا شما میتوانید برای کار و دریافت ویزای کاری این کشور اقدام کنید

  13. امیر نصیری گفت:

   سلام . بنده دارای فرزند مبتلا به اوتیسم هستم ایا با شرایط بنده برای درمان در اسپانیا میتوانم برای اقامت اقدام کنم

  14. افشین گفت:

   سلام
   ۱. اقامت از طریق ویزای تحصیلی در مقطع ارشد چطوری هست ؟
   ۲. برای خرید ملک با وام بانکی خوده این کشور اولا حداقل مبلغ مورد نیاز چه مقدار می باشد ؟ و اینکه مبلغ وام اعطایی و درصد سودهایشان (اگر دارد) چه شرایطی دارد ؟
   ۲. اقامت برای افراد با شرایط خاص (Sexual factors) چطور هست ؟ و آیا شما این امور را انجام می دهید؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تا زمانی که اقامت دائم کشور را دریافت نکنید امکان گرفتن وتم رت ندارید . برا یمقطع ارشد نیز داشتن آیلتس ۶ تا ۶.۶ الزامیست و داشتن معدل خوب بعلاوه ریز نمرات

  15. فرید گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   خواستم بدانم، منظور از گرفتن اقامت دائم از طریق پیشنهاد کاری،چه شغلی می باشد.
   آیا مثلا با داشتن یک پیشنهاد کاری،برای کار در یک فروشگاه و فروشندگی هم،گرفتن اقامت دائم امکان پذیر است؟
   کلا یک پیشنهاد کاری برای گرفتن اقامت دائم،دارای چه ویژگیهایی می باشد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    پیشنهاد کاری یعنی کسی در ان کشور نتواند ان کار مورد نظر را انجام دهد .

  16. سعيد گفت:

   سلام
   از طریق خرید ملک میتونم اقامت اسپانیا بگیرم؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. در حال حاضر خرید ملک در کشور اسپانیا منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی شود. با این کار یک اقامت ۳ ساله به شما تعلق خواهد گرفت.

  17. کامران جهانی گفت:

   با سلام

   بنده دندانپزشک هستم با ۷-۸ سال سابقه کار و هم اکنون مطب دارم مشهد
   مسلط به زبان انگلیسی
   ایا امکان اقامت اسپانیا را دارم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای دریافت کارت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی میتونید اقدام کنید .

  18. سعيد گفت:

   سلام
   راحت ترین راه اقامت اسپانیا که بعد از چند سال تبدیل به پاسپورت شود شرایطش را بفرمایید لطفا.
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. در حال حاضر پروسه تمکن مالی در کشور اسپانیا ساده ترین روش دریافت اقامت دائم این کشور است.

  19. پانته آ گفت:

   سلام
   ١-این اقامت از طریق خرید ملک اقامت شینگن هست یا فقط اسپانیا ؟
   ٢- آیا ملک مثلا به قیمت ١۵٠٠٠٠ یورو می توان به نام دو نفر باشد که هر دو نفر سال اول اقامت یک ساله بگیرن ؟ برای پدر مادرم این سوْال کردم چون هر دو باهم می خواهند بیایند

   • آریانا پارس گفت:

    سلانم
    در قوانین جدید اسپانیااز طریق خرید ملک منجر به گرفتن اقامت دایم نخواهد شد . طبق قانون ملک مورد نظر چنانچه در باقت جدید باشد باید قیمتی معادل ۵۰۰ هزار یورو باشد و اگز بافت قدیم ۲۵۰ هزار یورو ارزش داشته باشد. اگر پدر خریداری کنند به مادر هم داده میشود

  20. کامران جهانی گفت:

   با سلام

   بنده دندانپزشک هستم با ۷-۸ سال سابقه کار و هم اکنون مطب دارم مشهد
   مسلط به زبان انگلیسی
   ایا امکان اقامت اسپانیا را دارم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. برای دریافت اقامت اسپانیا باید از طریق یکی از راهکارهای موجود در این کشور (کار، سرمایه گذاری، تمکن مالی و…) اقدام نمایید. شما در صورتی که فرایند ثبت مدرک خود در این کشور را طی کنید می توانید برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام نمایید.

  21. Soheil گفت:

   سلام من کاملا سردرگمم و نمیدونم چکار کنم خواهشا راهنماییم کنید تا آخر عمر مدیونتونم؛من ۱۶ سال و خورده اى دارم در حال حاضر رشته تجربى میخونم و فوتبال رو به صورت جدى دنبال میکنم استعدادم هم براى فوتبال خیلى زیاده اما در ایران با این پارتى بازى ها هیچ آینده اى ندارم؛مدرک تافل هم دارم که خیلى کمک میکنه زبانم عالیه؛خواستم ببینم باید چکار کنم که اقامت اسپانیا رو بگیرم تا آینده موفق باشم باسپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما میتونید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید و برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا نیاز به داشتن مدرک زبان اسپانیایی و ارائه مدرک پیش دانشگاهی میتونید اقدام کنید.

  22. مريم رضايي گفت:

   سلام من و همسرم فوق لیسانس و لیسانس معماری داریم،الانم دیگه ۴٠سال رو رد کردیم دو تا فرزند پسر و دختر داریم که به ترتیب ١١و۵/۵هستن،برای اقامت و کار در اسپانیا نیاز به راهنمایی داریم و چقدر امکان این امر وجود داره؟ضمنا مدرک هر دو مون از دانشگاه ازاد هست.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دریافت ویزای اسپانیا از طریق تمکن با توجه به شرایط شما بهترین راه است و میتونید همسر و فرزنداتون را همراه خود به کشور اسپانیا ببرید

  23. فرزین گفت:

   با سلام
   آیا در صورت دریافت اقامت اسپانیا بر اساس درآمدهایم در ایران، پس از مدتی که از اقامتم در اسپانیا گذشت، می توانم نسبت به ثبت شرکت اقدام کنم؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    بر اساس تمکن مالی در اسپانیا اقامت دائم این کشور را نمی توانید دریافت کنید

  24. فرزین گفت:

   سلام
   آیا در بین خدماتتان تنظیم طرح توجیهی را نیز تقبل می کنید؟
   با تشکر

  25. افسانه جعفری گفت:

   سلام
   اخذ اقامامت از طریق اثبات تمکن مال امکان پذیر است؟

   • آریانا پارس گفت:

    خیر اقامامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا امکان پذیر نمی باشد .

  26. محمد گفت:

   سلام من در شرکت صادرات پسته فعالیت دارم برای ثبت شرکت در اسپانیا و برای شروع چه کار باید انجام بدم.و برای یادگیری زبان باید از همینجا اقدام کنم یا اسپانیا؟اگه امکانش هست راهنمایی کنید با تشکر

  27. سما گفت:

   سلام.
   ایا از طریق شما میتواتیم کار در اسپانیا پیدا کرده و برای اقامت اقدام کنیم؟

  28. محمد گفت:

   سلام بنده دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم و میخوام برای ادامه تحصیل به اسپانیا برم چطور امکان پذیره؟ و یک دانشجو مثل من باید حداقل چه شرایطی داشته باشه؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    شما با مدرک لیسانستون + مدرک زبان IELTS6 یا مدرک زبان رسمی کشور اسپانیا می توانید برای پذیرش ارشد کشور اسپانیا اقدام کنید .

  29. فرزین گفت:

   سلام.من کاپیتان کشتی هستم.جهت کار در اسپانیا چگونه اقدام کنم

   • آریانا پارس گفت:

    با داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور مقصد می توانید برای ویزای کاری اقدام کنید .

  30. زهرا گفت:

   سلام
   من و همسرم اگر برای کار بخواهیم اقدام کنیم چطور باید شروع کنیم و چه کارهایی مورد نیاز برای اسپانیا هست که بتونیم انجام بدیم؟و بهمون اقامت بدن

   • آریانا پارس گفت:

    با داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در کشور مقصد می توانید برای ویزای کاری اقدام کنید که پس از ۳ تا ۵ سال کارکردن می توانید اقامت دائم اسپانیا را دریافت کنید .

  31. عمید گفت:

   سلام من دکتری کشاورزی از یکی از دانشگاه های معتبر مالزی دارم چطور میتوانم اقامت اسپانیا را بگیرم

  32. ناصر گفت:

   سلام برای ثبت شرکت چگونه باید اقدام کنیم شما در این زمینه می توانید کمک کنید؟ آیا سن متقاضی اهمیت دارد؟ در ضمن من و خانواده ام به مدت ۲ سال در اسپانیا زندگی کرده ام ممنون

  33. امير گفت:

   اقا ١۵٠٠٠٠ یورو میشه چند به تومن؟

   • آریانا پارس گفت:

    قربان این پروسه تا سال ۲۰۰۷ اجرایی بود که الان دیگر عملی نیس ، لطفا مطالب جدیدتر را مطالعه کنید .

  34. علیرضا گفت:

   علیرضا
   سلام : بنده متاهل و دارای ۲ فرزند هستم و کاسب در بازار و دارای جواز از اتحادیه . میخواستم اقامت قانونی و مطمن در اسپانیا داشته باشم

   • آریانا پارس گفت:

    شما از پروسه ی ثبت شرکت به راحتی می توانید اقامت کشور های عضو شنگن را دریافت کنید

  35. بنفشه گفت:

   سلام من میخواهم برای اسپانیا اقامت بگیرم بهم گفتن که از طریق یادگیری زبان این کشور از طریق کلاس های داخل خود سفارت بعدع دوسال اقامت میدن.ایا صحت دارد؟لطفا راهنمایی کنید.چطور باید درکلاس های داخل سفارت ثبت نام کنم.

  36. میلاد گفت:

   سلام. بنده متاهل و دارای شرکت نصب سیستم های اکترونیکال تخصصی هستم. در زمینه هنر موسیقی به چند ساز مسلط هستم. آیا راهی برای اقامت در اسپانیا هست؟ ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    از طریق ثبت شرکت یا کار می توانید اقامت اسپانیا را بگیرید ولی نیازمند داشتن کارفرما می باشید در کشور اسپانیا

  37. نرگس گفت:

   با سلام
   در حال حاضر اقامت دائم اسپانیا برای خانواده ۴ نفره از چه راهی ممکن هست و چقدر پول مورد نیاز می باشد؟

  38. سارا گفت:

   سلام.امیدوارم خوب باشین. ببخشید اگه من به جای خرید ملک یه هتل کوچیک یا یه بد اند برکفست بگیرم آیا امکان داره خودمم بتونم توش کار کنم ؟؟ و اینکه پروسه اخذ پاسپورت چقدر طول داره ؟؟؟ ممنون

  39. مجتبی گفت:

   سلام . بنده برادرم از طریق ازدواج با تبعه اسپانیایی ، اقامت اسپانیا را گرفته است . ایا بنده میتوانم از طریق دعوتنامه ایشان اقامت اسپانیا را اخذ کنم ؟

  40. حمید طه نبهانی گفت:

   با عرض سلام ، اینجانب یک مهندس بازنشسته که نزدیک به ۴۰ سال عمرم در خارج ( انگلستان و امارات ) برای درس و کار گذراندم و الان در ایران هستیم .فقط من و خانمم هستیم .
   تو فکر رفتن به ترکیه بودم ولی بعلت مشکلات اخیر ترکیه منصرف و بفکر جای دیگه هستم ، من میتونم الان یک اپارتمان ۱۰۰۰۰۰ یورو بخرم و در حال حاضر ماهی معادل ۲۵۰۰ یورو برای مخارج داشته باشم از سپرده ، اجاره و غیره که در ایران دارم.. ولی در ایران ملک دارم که گذاشتم برای بعد بفروشم.

   Appreciate your help

   Hamid Taha Nabhani

  41. ساناز تركشي گفت:

   سلام ، با خرید ملک با حداقل چه قیمتی میتوان اقامت اسپانیا أخذ کرد ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.دیگر نمی توان از طریق خرید ملک اقامت اسپانیا را گرفت

  42. امینی گفت:

   با سلام آیا برای دندانپزشک اقامت میدهند .

  43. شايان گفت:

   با سلام و خسته نباشید بابت زحمتاتون
   من کارشناسی عمران دارم از دانشگاه آزاد برا من گزینه ای واسه پذیرش اسپانیا هست،زبانمم تقریبا خوبه ولی هنوز واسه آیلتس اقدام نکردم،اگه هست ارشد و ایران بخونم بهتره یا اونجا
   با تشکر

  44. علی گفت:

   با عرض سلام من تصمیم دارم اقامت اسپانیا بگیرم ،مدرک تحصیلی لیسانس ابزار دقیق دارم ،لطفا راهنمائیم کنید چ طور میتونم این کارو بکنم

  45. mehdi گفت:

   بادرود من کارت معافیت پزشکی خودم را دریافت کرده ام و کارم در زمینه کامپیوتر هست من قادر به دریافت اقامت دائم هستم وبهترین روش برای گرفتن اقامئت دائم کدام است و چقدر پول مورد نیاز هست با تشکر

  46. asal گفت:

   باسلام،درصورت خرید ملک دراسپانیا،پرداخت مالیات و اقامت مستمر درانجا اجباریست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در حال حاضر با خرید ملک نمی توانید برای اقامت این کشور اقدام نمایید و قوانین برای سال ۲۰۰۷ بوده

  47. فاروق گفت:

   با سلام
   بنده ۲۹ ساله متاهل و دارای یک فرزند هستم. لیسانس عمران. پیشنهاد کار از یک شرکت و کارخانه معتبر در اسپانیا دارم و پروسه پیگیری ویزای کار شروع شده. سوال بنده این است که بر اساس قوانین مهاجرت اسپانیا, روند اقامت دائم و سپس شهروندی اسپانیا چگونه است؟
   تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.می توانید ۴ سال در کشور اسپانیا کار کنید و اقامت دائم کسب نمایید.

  48. محسن گفت:

   باسلام. اینجانب فوق لیسانس زراعت دانشگاه دولتی دارم و معدلم ۱۶:۳۰ و سابقه ۴ سال فعالیت در بهترین فرم در زمینه کشاورزی دارم. لطفا بگویید کدام روش بهترین روش اخذ اقامت اسپانیا می باشد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.در صورت نداشتن پیشنهاد شغلی در کشور اسپانیا می توانید بعد از اتمام تحصیل در کشور اسپانیا ۴ سال کار کنید و اقامت دائم کسب نمایید.

  49. سپهر گفت:

   سلام بنده مبلغ ۶۰۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان پول دارم با این مبلغ میتوانم اقامت اسپانیا را بگیرم لطفا راهنمایی فرمایید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به قوانین جدید با خرید ملک نمی توانید اقامت دائم کشور اسپانیا را کسب کنید و اقامت های کوتاه مدت به شما داده می شود

  50. مجيد گفت:

   باسلام ازطریق خریدملک میشه اقامت دائم اسپانیاگرفت؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان چنین کاری برای شما میسر نمی باشد و اقامت های کوتاه مدت به شما داده می شود

  51. محمد گفت:

   باسلام.
   صنایع شیمیایی خوندم و بیش از ۵ سال سابقه رسمی شرکت ملی نفت دارم و ۳۲ سالمه .متاهل.الان دانشجوی ارشد مهندسی محیط زیست هستم(ارائه پایان نامه مونده)
   شانس اقامت و کار برای کدام کشور ها و از چه روشی دارم.من نظرم امریکا و کاناداست وبعد اروپا .محبت بفرمایید برای کجا و چه روشی برای من پیشنهاد میکنید.
   متشکرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.مطلب شما در گروه اقامت اسپانیا قرار گرفته است لطفا در خواست خود را در گروه اقامت در کانادا یا آمریکا قرار دهید.

  52. بهنام گفت:

   سلام من لیسانس مهندسی زمین شناسی از دانشگاه سراسری ارومیه هستم آیا شانس أقامت در کدوم کشور را و چگونه دارم لطفا راهنمایی کنید؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما بهترین راه برای اخذ اقامت ، روش تحصیلی می باشد که پس از اتمام تحصیل به مدت ۳ سال در کشور مورد نظر کار کرده و پس از آن اقامت دائم کشور مورد نظر را بگیرید. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

  53. Reza گفت:

   سلام ..ایا هنوز با خرید ملک می شود اقامت گرفت ؟و باید برای این ٣ سال در اسپانیا ساکن بود ؟ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام در حال حاضر دولت اسپانیا برای خرید ملک اقامت های حداکثر دو ساله اعطا میکنه ولی هیچ تضمینی بابت اخذ اقامت دائم وجود نداره

  54. محمدالله حسنی گفت:

   سلام خدمت شما: دقیقا معلوم است بعد از چه مدتی دوباره پروسه اخذ ویزای از طریق خرید املاک دوباره آغاز میشود؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام در حال حاضر دولت اسپانیا اقامت های با مدت یکسال و دو سال را به خریداران ملک اعطا میکنه ولی طرحی جهت اقامت دایم هنوز مطرح نشده

  55. ashkan گفت:

   سلام خسته نباشید ..من معدلم خوب نیست..رشته عمرانم..میتونم پذیرش دانشگاه اسپانیا واسه ارشد با هزینه شخصی بگیرم؟
   ایلتس دارم

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    با توجه به شرایط شما ، شانس خوبی برای اخذ پذیرش در کشور اسپانیا را دارا می باشید

  56. غلامرضا رباط میلی گفت:

   درود بر شما
   لطفا در خصوص بهترین و ساده ترین راه گرفتن اقامت اسپانیا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

   • ariana گفت:

    سلام
    در حال حاضر راحت ترین راه برای اقامت اسپانیا ثبت شرکت می باشد

  57. mohammad fakhari گفت:

   با سلام ایا دولت اسپانیابه کسانی که قصد کارافرینی در این کشوررا دارند با توجه به سوابق کاری در ایران با ارایه طرح توجیهی اقتصادی همکاری میکند و اقامت میدهد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در حال حاضر در کشور اسپانیا شما فقط از طریق ثبت شرکت می توانید اقامت این کشور را بگیرید. که داشتن طرح توجیهی یکی از موارد خواسته شده می باشد.

  58. شکوفه گفت:

   با سلام من از طریق یکی از اقوام که ساکن سوییس هستند مطلع شدم که با ۵۰،۰۰۰ یورو میشه تو اسپانیا آپارتمان خرید و اقامت گرفت. آیا درسته ؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    در حال حاضر این قانون اجرایی نیست ولی با توجه به اطلاعات موجود تا چند ماه آتی این قانون اجرایی می شود

  59. aram گفت:

   چه کشورهایی از طریق خرید ملک اقامت میدن؟ و چقدر پیش پرداخت بدیم و بقیه چطور تسویه میشه؟

  60. Davoud گفت:

   سلام
   لطفا منابع رسمی دولت اسپلنیا برأی سرمایه گذاری را اعلام فرمایید
   من آمادگی تا۵٠٠٠٠٠ یورو را هم دارم ولی با شرط اطمینان از اقامت دائم

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام واحترام
    در حال حاضر این قانون اجرایی نیست ولی تا چند وقت اخیر دوباره این قانون برپپا می شود.

  61. Azi گفت:

   سلام! آیا هنوز از این طریق میشه برای اخذ اقامت اقدام کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    در حال خاضر خیر ولی تا چند وقت اخیر این قانون دوباره اجرایی می شود

  62. صدور گفت:

   با سلام من یه ملک در اسپانیا دارم که قصد فروش دارم اگر ممکن هست و شما در این امرفعالیت دارید راهنمایی بفرمایید

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    شما شرایط ملک خود را برای آدرس ما ایمیل کنید.با توجه به بررسی های لازم به شما گفته می شود که امکان این کار هست یا خیر

  63. gh گفت:

   سلام . این روش چقدر شدنی و شانس اخذ اقامت چند درصد است؟ و لطفا حدود هزینه ها و مدت انتظار را توضیح دهید و در کدام شهر اسپانیا ملک ارائه میکنید؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    ای قانون تا سال ۲۰۰۷ اجرا می شد ولی در حال حاضر انجام شدنی نیست ولی به احتمال زیاد تا چند وقت اخیر دوباره قابل اجرا می شود.

  64. مریم صالحی گفت:

   سلام تا آنجایی که بنده اطلاع دارم اوایل سال جاری پارلمان اسپانیا با مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ یورو به جای ۱۶۰,۰۰۰ یورو پیشنهاد شده توسط دولت تحت عنوان residency by property موافقت کرده است اگر غیر این است و با ۱۵۰,۰۰۰ یورو این مهم امکان پذیر است لطفا” با ذکر منبع رسمی مرا راهنمایی بفرمایید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام و درود

    دقیقا درست می فرمایید، ولی هنوز این قانون تصویب نشده است، فعلا فقط در پرتغال با ۵۰۰.۰۰۰ یورو امکان پذیر است.

  65. آریانا پارس گفت:

   سلام

   اقامت از چه طریقی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up