آشنایی با ایالت نیویورک آمریکا

ایالت نیویورک از جمله مشهورترین ایالات کشور آمریکا می باشد که در شمال شرقی آمریکا قرار دارد. به طور کلی کشور آمریکا از ۵۰ ایالت تشکیل گردیده است، ایالت نیویورک از لحاظ وسعت بیست و هفتمین و از لحاظ جمعیت چهارمین ایالت در بین ۵۰ ایالت آمریکا است.

شهر آلبانی به عنوان مرکز ایالت نیویورک محسوب می شود، ولی بیش از ۴۵ درصد از جمعیت کل ایالت نیویورک در کلان شهر نیویورک زندگی می کنند، کلان شهر نیویورک با بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت به عنوان یکی از شلوغ ترین شهرهای آمریکا محسوب می شود.

شهر نیویورک به عنوان قطب اقتصادی و فرهنگی آمریکا به شمار می آید. علاوه بر این با توجه به گردش مالی و حجم معاملات انجام شده در شهر نیویورک این شهر به عنوان یک شهر جهانی و تاثیرگذار در مسائل اقتصادی، هنری، فرهنگی، اجتماعی و… شناخته شده است. از دیگر شهرهای مشهور و بزرگ ایالت نیویورک می توان به شهرهایی نظیر بوفالو، روچستر، یانکرز و سیراکیوز اشاره نمود.

ایالت نیویورک از شمال با ۲ ایالات کانادا یعنی کبک و انتاریو هم مرز می باشد، همچنین این ایالت از جنوب با نیوجرسی و پنسیلوانیا و از شرق با ماساچوست، ورمانت و کنتیکت هم مرز است. با توجه به استقرار مقر اصلی سازمان ملل متحد در نیویورک و قدرت اقتصادی قابل توجه این شهر، امروزه نیویورک به پایتخت سیاسی و اقتصادی قاره آمریکا تبدیل شده است. در ادامه این مطلب با شرایط و هزینه های زندگی در نیویورک بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط زندگی در ایالت نیویورک آمریکا

شرایط زندگی در ایالت نیویورک آمریکا

شرایط زندگی در ایالت نیویورک بسته به شرایط افراد، تعداد اعضای خانواده، شهر مورد نظر و … متفاوت خواهد بود. با توجه به نرخ پایین بیکاری در شهر نیویورک و بسترهای مناسب برای ورود به بازار کار معمولاً بهترین انتخاب برای زندگی در این ایالت شهر نیویورک می باشد. از گذشته های دور تاکنون شهر نیویورک به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه و … به عنوان مقصد نهایی مهاجران در آمریکا محسوب می شود، از این رو نیویورک به دروازه ورود به آمریکا نیز شهرت دارد.

بدون شک شرایط زندگی در نیویورک نسبت به سایر شهرهای ایالت نیویورک بهتری خواهد بود، چراکه علاوه بر موقعیت های شغلی متعدد، کیفیت زندگی در این کلان شهر پرزرق و برق به مراتب بیشتر از شهرهای دیگر ایالت نیویورک خواهد بود. ایالت نیویورک در شمالی ترین قسمت کشور آمریکا قرار دارد، از این رو این ایالت دارای آب و هوایی بسیار معتدل و مطبوع می باشد، ایالت نیویورک جاذبه های گردشگری فراوانی را در دل خود جای داده است، که بخش اعظمی از این جاذبه ها نظیر مجسمه آزادی و آسمانخراش های خیره کننده در شهر نیویورک قرار دارند.

علاوه بر این بزرگترین بازار معاملات بورس جهان در شهر نیویورک و خیابان مشهور وال استریت قرار دارد، خیابان وال استریت هر ساله سرمایه گذاران فراوانی را به خود جذب می کند. با توجه به این موارد می توان گفت شرایط زندگی در ایالت نیویورک خصوصاً کلان شهر نیویورک برای کلیه افراد با شرایط متفاوت بسیار ایده ال خواهد بود.

هزینه های زندگی در ایالت نیویورک

هزینه های زندگی در ایالت نیویورک

هزینه های زندگی در ایالت نیویورک بسته به مواردی نظیر شهر محل زندگی، سبک زندگی، تعداد افراد خانواده و … متفاوت خواهد بود، ولی به طور کلی هزینه زندگی در ایالت نیویورک خصوصاً کلان شهر نیویورک به هیچ عنوان ارزان نخواهد بود، نیویورک از جمله مشهورترین شهرهای آمریکا می باشد که از لحاظ هزینه های زندگی در بین ۱۰ شهر گرانقیمت آمریکا قرار دارد.

البته موقعیت های شغلی فراوان و سرانه درآمد فردی بالا در نیویورک نسبت به اغلب شهرهای آمریکا به نوعی مشکل پرداخت هزینه های زندگی برای شهروندان را رفع نموده است. به طور کلی میانگین هزینه های ماهیانه زندگی در نیویورک برای یک نفر به شرح ذیل می باشد.

اجاره بهای مسکن خورد و خوراک رفت و آمد هزینه های جانبی
۲۵۰۰ دلار ۵۰۰ دلار ۱۵۰ دلار ۵۰۰ دلار

لازم به ذکر است مبالغ ذکر شده در جدول فوق میانگین هزینه های زندگی ماهانه برای یکنفر می باشد، تعداد افراد خانواده و سبک زندگی افراد قطعاً تاثیر بسزایی در هزینه های زندگی خواهد داشت، از سوی دیگر هزینه های جانبی شامل هزینه های قبوض ماهیانه، تفریح، اینترنت، خرید لباس و… می باشد.

بهترین شهرهای ایالت نیویورک

ایالت نیویورک از حدود ۶۲ شهر کوچک و بزرگ تشکیل گردیده است، شرایط زندگی در هریک از شهرهای ایالت نیویورک کمی متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ ایالت نیویورک نسبت به شهرهای کوچک بیشتر می باشد، ولی شهرهای بزرگ این ایالت نظیر نیویورک، آلبانی، بوفالو، روچستر، یانکرز و سیراکیوز نسبت به شهرهای کوچکتر دارای امکانات رفاهی و اجتماعی بهتری می باشند. در این بخش از مطلب با ۳ شهر برتر ایالت نیویورک آشنا خواهیم شد.

 نیویورک

نیویورک

نیویورک بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده آمریکا می باشد که از ۵ منطقه اصلی به نام های برانکس، بروکلین، منهتن، کویینز و استتن آیلند تشکیل گردیده است. این کلان شهر پر زرق و برق به عنوان قطب اقتصادی و سیاسی آمریکا محسوب می شود، نیویورک با بیش از ۵۳ آسمانخراش دارای بیشترین تعداد آسمانخراش ها در کل آمریکا است، از سوی دیگر بزرگترین بازار بورس جهان در خیابان وال استریت قرار دارد که بالاترین میزان حجم معاملات سهام در جهان را به خود اختصاص داده است.

شاید باور این جمله سخت باشد که تولید ناخالص داخلی نیویورک با بزرگترین کشور جهان یعنی روسیه برابر است، ولی این موضوع حقیقت دارد. علاوه بر قدرت اقتصادی، به لطف قرارگیری مجسمه آزادی (نماد ایالات متحده آمریکا) و همچنین مقر اصلی سازمان ملل متحد و ادارات دولتی متعدد در شهر نیویورک، این شهر به پایتخت اقتصادی و سیاسی جهان نیز شهرت دارد.

تا اوایل سال ۱۶۶۴ میلادی نیویورک با نام نیوآمستردام شناخته می شد، درحال حاضر جمعیت این کلان شهر با احتساب مناطق ۵ گانه و حومه شهر به بیش از ۱۹ میلیون نفر می رسد، نیویورک از زیرساخت های شهری بسیار مدرن و پیشرفته ای برخوردار است، خط متروی نیویورک طولانی ترین خط متروی شهری در آمریکا می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی ایده ال، تعدد موقعیت های شغلی، امکانات رفاهی و اجتماعی قابل توجه و کیفیت بالای زندگی در نیویورک، می توان گفت بهترین شهر برای زندگی، کار، تحصیل و… در ایالت نیویورک شهر نیویورک است.

آلبانی

آلبانی

شهر آلبانی به عنوان پایتخت ایالت نیویورک محسوب می شود، این شهر در فاصله ۲۴۰ کیلومتری کلان شهر نیویورک و در مجاورت با رود هادسون قرار دارد، نرخ رشد جمعیت شهر آلبانی طی سالهای اخیر با سرعت قابل توجهی همراه بوده است، از دلایل اصلی رشد جمعیت در این شهر می توان به امکانات رفاهی و اجتماعی مناسب، شرایط اقتصادی ایده ال و کیفیت بالای زندگی اشاره کرد.

در حال حاضر آلبانی نزدیک به ۱ میلیون نفر جمعیت دارد، نام این شهر از نام دوک آلبانی اسکاتلندی الهام گرفته است، شهر آلبانی از مراکز علمی، فرهنگی و جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است، از این رو امروزه آلبانی به یکی از مقاصد علمی و تفریحی ایالت نیویورک تبدیل گردیده است.

 روچستر

روچستر

روچستر سومین شهر بزرگ ایالت نیویورک می باشد، که در شمالی ترین نقطه ایالت نیویورک قرار دارد. با توجه به مناظر طبیعی بکر در روچستر این شهر به مقر بزرگترین و معتبرترین شرکت های عکاسی جهان تبدیل شده است، علاوه بر این روچستر شهری صنعتی با جاذبه های گردشگری فراوان است، امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال و تناسب درآمد و هزینه های زندگی باعث گردیده مجله فوربز شهر روچستر را به عنوان سومین شهر برتر آمریکا از لحاظ کیفیت زندگی معرفی نماید.

نتیجه گیری

ایالات متحده آمریکا به عنوان اقتصاد اول جهان و تاثیرگذارترین کشور جهان در کلیه سطوح بین المللی نظیر مسائل اقتصادی، نظامی، سیاسی، فرهنگی و… از گذشته های دور تا کنون به محبوب ترین مقصد مهاجرتی جهان تبدیل شده است.

در بین کلیه ایالت های آمریکا ایالت نیویورک بیشترین تعداد مهاجران را در خود جای داده است، این آمار و ارقام نشانگر ظرفیت بالای اقتصادی، شغلی و فرهنگی ایالت نیویورک است. با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب به راحتی می توان نتیجه گیری نمود که ایالت نیویورک به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، موقعیت های شغلی متعدد، کیفیت بالای زندگی و… از جمله بهترین ایالت های برای کار در آمریکا، زندگی در آمریکا و تحصیل در آمریکا می باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ایالت نیویورک آمریکا ایالت نیویورک آمریکا ایالت نیویورک آمریکا ایالت نیویورک آمریکا ایالت نیویورک آمریکا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up