آشنایی با ایالت های آمریکا

کشور آمریکا از ۵۰ ایالت، یک منطقه فدرال، ۵ سرزمین خود مختار و مجموعه ای از جزایر پراکنده تشکیل گردیده است. آشنایی با ایالت های آمریکا به علاقه مندان به مهاجرت به این کشور کمک می کند تا با توجه به اهداف خود بهترین ایالت را برای زندگی انتخاب نمایند.

کشور آمریکا به شش منطقه تقسیم شده است؛ نیوانگلند، میانه اقیانوس اطلس، جنوب، غرب میانه، جنوب غربی و غرب. شهرک نشینان اروپایی در جستجوی آزادی مذهب به نیوانگلند آمدند. این ایالت ها کانکتیکت، مین، ماساچوست، نیوهمپشایر، رود آیلند و ورمونت هستند.

میانه اقیانوس اطلس شامل دلاور، مریلند، نیوجرسی، نیویورک، پنسیلوانیا و شهر واشنگتن دی سی است. این مناطق صنعتی میلیون ها مهاجر اروپایی را به خود جلب کرده و برخی از بزرگترین شهرهای ساحل شرقی را به وجود آورده است.

جنوب شامل آلاباما، آرکانزاس، فلوریدا، جورجیا، کنتاکی، لوئیزیانا، می سی سی پی، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی، تنسی، ویرجینیا و ویرجینیای غربی است، که همه آنها پس از جنگ داخلی که از ۱۸۶۵ تا ۱۸۶۵ به طول انجامید، مبارزه کردند.

غرب میانه محل اصلی کشاورزی این کشور است و “سبد نان ملت” نامیده می شود. این منطقه شامل ایالت های ایلینوی، ایندیانا، آیووا، کانزاس، میشیگان، مینه سوتا، میسوری، نبراسکا، داکوتای شمالی، اوهایو، داکوتای جنوبی و ویسکانسین است.

جنوب غربی یک چشم انداز زیبا از چمنزارها و صحرا است. ایالت های آریزونا، نیومکزیکو، اوکلاهما و تگزاس جنوب غربی در نظر گرفته می شوند و برخی از عجایب طبیعی بزرگ جهان از جمله Grand Canyon و Carlsbad Caverns را در خود جای داده اند.

غرب آمریکا، خانه دشت های نورد و گاوچران، نمادی از روحیه پیشگام ایالات متحده است. ایالات غربی شامل آلاسکا، کلرادو، کالیفرنیا، هاوایی، آیداهو، مونتانا، نوادا، اورگان، یوتا، واشنگتن و وایومینگ است.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

پرجمعیت ترین ایالت های آمریکا

جمعیت آمریکا در روز ۱۳ فوریه سال ۲۰۲۱ در حدود ۳۳۲ میلیون نفر برآورد می شود. از این میان حدود ۸۲٫۵ درصد مردم آمریکا شهر نشین هستند بنابرین ایالات متحده شهری ترین جمعیت دنیا را به خود اختصاص داده است. گفتنی است در میان کشورهای پیشرفته جهان، آمریکا بیشترین رشد جمعیت را داراست. جمعیت ایالت های آمریکا معادل ۴٫۲۵ درصد از کل جمعیت جهان است. از پرجمعیت ترین شهرهای آمریکا می توان به شهر نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو اشاره کرد. در ادامه به پرجمعیت ترین ایالت های آمریکا اشره می شود.

ایالت کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا پرجمعیت ترین شهر برای زندگی در آمریکا به شمار می رود. این ایالت جمعیتی در حدود ۳۹٫۴۹۷٫۳۴۵ را در خود جای داده است. اگر کالیفرنیا به عنوان یک کشور مجزا بود، هشتمین اقتصاد بزرگ جهان و ۳۶ مین جمعیت بیشتر را به خود اختصاص می داد. طبق موسسه سیاست عمومی کالیفرنیا، از هر هشت ساکن ایالات متحده یکی از آنها در کالیفرنیا زندگی می کند. در حال حاضر ۱۲ درصد از جمعیت آمریکا در این ایالت زندگی می کنند. در این گزارش اشاره شده است که پیش بینی می شود جمعیت کالیفرنیا تا سال ۲۰۵۰ به ۴۵ میلیون نفر برسد. 

 • شهرهای مهم کالیفرنیا:  لس آنجلس، سان دیگو، سان خوزه، سانفرانسیسکو، فرسنو، ساکرامنتو، اوکلند، سانتا آنا و آناهیم

ایالت تگزاس

ایالت تگزاس با جمعیتی بالغ بر ۲۹ میلیون به عنوان دومین ایالت پرجمعیت آمریکا به حساب می آید. بر اساس داده های اداره سر شماری کشور آمریکا، تراکم جمعیت تگزاس تنها ۱۱۱ نفر در هر مایل مربع است که آن را به بیست و چهارمین ایالت پرجمعیت تبدیل می کند. با توجه به مساحت بزرگ ایالت، انتظار می رود که فضای زیادی برای زندگی در این ایالت وجود خواهد داشت. طبق مرکز دموگرافیک تگزاس، بیشترین رشد جمعیت این ایالت توسط مکان های بزرگ شهری، مانند هوستون، سان آنتونیو، آستین و دالاس تأمین می شود.

 • شهرهای مهم تگزاس:  هوستون، سان آنتونیو، دالاس، آستین، فورت ورث، ایروینگ، پلانو و کورپوس کریستی.

ایالت فلوریدا

سومین ایالت پرجمعیت آمریکا، فلوریدا با جمعیتی در حدود ۲۰٫۶۳۶٫۹۷۵ نفر است. جمعیت این ایالت با میزان رشد ۱٫۶۳ درصد در سال به سرعت درحال افزایش است. پرجمعیت ترین شهر ایالت فلوریدا آمریکا شهر میامی با حدود ۵٫۵ میلیون جمعیت محسوب می گردد ولی پایتخت این ایالت شهر تالاهاسی می باشد براساس اطلاعات اداره سر شماری ایالات متحده، تراکم جمعیت فلوریدا ۴۰۰٫۵۲ نفر در هر مایل مربع است که هشتمین ایالت پرجمعیت به شمار می رود.

 • شهرهای مهم فلوریدا:  تالاهاسی، اورلاندو، میامی، تامپا، جکسونویل، سن پترزبورگ، هیاله و فورت لادردیل.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

بزرگترین ایالت های آمریکا

از نظر وسعت، آمریکا بعد از روسیه و کانادا سومین کشور پهناور جهان است. ایالت های آمریکا دارای آب و هوای متنوعی می باشند و این امر نشان دهنده چشم انداز و وسعت این کشور است. این کشور که در آمریکای شمالی واقع شده است، از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با اقیانوس اطلس همسایه است. در امتداد مرز شمالی کانادا و مرز جنوبی مکزیک قرار دارد. در ادامه به وسیع ترین ایالت های آمریکا اشاره می شود.

ایالت آلاسکا

ایالت آلاسکا با مساحت کل ۶۶۵،۳۸۴٫۰۴٫۰۴ مایل مربع به عنوان وسیع ترین ایالت آمریکا شناخته می شود. آلاسکا با بیش از دو برابر اندازه تگزاس، به طرز حیرت انگیزی بزرگ است. خط ساحلی آن بیش از ۶،۶۰۰ مایل امتداد دارد، از شمال به جنوب ۱۴۰۰ مایل و از شرق به غرب ۲۷۰۰ مایل طول دارد. اگر نقشه ای از آلاسکا را بر روی نقشه ۴۸ ایالت پایین تر قرار دهید، زمین عظیم یخ زده از نیویورک به کالیفرنیا گسترش می یابد. ایالت آلاسکا با تنها ۱٫۳ نفر در هر مایل مربع کمترین تراکم جمعیت را در این کشور دارد. تقریباً نیمی از کل آلاسکا در آنکوراژ یا بزرگترین شهر این ایالت زندگی می کنند.

ایالت تگزاس

تگزاس با مساحت ۲۶۸،۵۹۶٫۴۶ مایل مربع، دومین ایالت بزرگ آمریکا است که حدود هفت و نیم درصد از کل مساحت کشور را به خود اختصاص داده است. دومین ایالت بزرگ از نظر جمعیت، تگزاس شامل سه شهر از ده شهر پرجمعیت ایالات متحده است؛ هوستون، دالاس و سن آنتونیو.

ایالت کالیفرنیا

پس از تگزاس بزرگترین ایالت از نظر وسعت در میان ایالت های آمریکا، کالیفرنیا می باشد. این ایالت مساحت در حدود ۱۶۳٫۶۹۶ مایل مربع دارد. کالیفرنیا غربی ترین ایالت این کشور محسوب می گردد که دارای شهرهای ساحلی بسیاری نیز می باشد. مرکز ایالت کالیفرنیا شهر ساکرامنتو است ولی عملا مهمترین و معروفترین شهرهای این ایالت، شهرهای لس آنجلس، سن دیگو، سن خوزه و سانفرانسیسکو محسوب می شوند.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

مهاجر پذیر ترین ایالت های آمریکا

آمریکا به دلیل داشتن بزرگترین اقتصاد دنیا همواره هدف اصلی مهاجرین از سراسر دنیا قرار می گیرد. این کشور مجموعه عظیمی از مهاجرین را از کشورهای مختلف دنیا در خود جای داده است از این رو به عنوان یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا به شمار می رود. آمریکا یکی از موفق ترین کشورها در جذب کارگران ماهر و افراد تحصیل کرده در جهان است. مهاجرت به آمریکا منبع اصلی رشد جمعیت و تغییر فرهنگی در تاریخ این کشور بوده است.

توزیع مهاجران در آمریکا ناشی از مناطق جغرافیایی، فرصت های اقتصادی و روندهای تاریخی است. مهاجران اغلب به دنبال شغل هستند و جذب مناطقی می شوند که از نظر شغلی و رفاهی امکانات خوبی در اختیارشان قرار گیرد. به عنوان مثال مهاجران چینی در دهه ۱۸۰۰ برای کار در معادن طلا عازم کالیفرنیا شدند در حالیکه مهاجران اروپایی برای کار در بخش صنعت به نیویورک مهاجرت کردند.

نام ایالت جمعیت متولد خارجی درصد جمعیت خارجی رایج ترین کشور مبدا
کالیفرنیا ۱۰٫۴۳۷٫۶۳۰ نفر ۲۷ درصد مکزیک
نیویورک ۴٫۴۴۲٫۲۴۷ نفر ۲۲٫۶ درصد جمهوری دومنیکن
نیوجرسی ۱٫۹۴۳٫۳۳۸ نفر ۲۱٫۸ درصد هند
فلوریدا ۳٫۹۶۷٫۶۷۱ نفر ۱۹٫۹ درصد کوبا
نوادا ۵۴۷٫۶۹۶ نفر ۱۹٫۳ درصد مکزیک

آمریکا,آمریکا,آمریکا

بهترین شهر های آمریکا برای زندگی

برخی از ایالت های آمریکا در مراقبت های بهداشتی می درخشند، برخی در آموزش و پرورش اوج می گیرند و بعضی از آنها در هر دو برتری دارند. رتبه بندی بهترین ایالت های آمریکا علاوه بر مراقبت های بهداشتی و آموزشی، به معیارهایی همچون تراکم جمعیت، در آمد متوسط، میزان جرم، نرخ بیکاری، نرخ فقر، میزان تحصیلات توجه کرده است. در جدول زیر به بهترین ایالت های آمریکا برای زندگی اشاره شده است و پس از فاکتورهای تاثیرگذار در این انتخاب مورد بررسی قرار می گیرد.

نام ایالت متوسط درآمد نرخ بیکاری سطح سواد نرخ فقر
ویرجینیا ۷۱٫۵۳۵ دلار ۲٫۶ درصد ۳۷٫۶ درصد ۱۰٫۸ درصد
ماساچوست ۷۷٫۳۸۵ دلار ۲٫۹ درصد ۴۲٫۱ درصد ۱۰٫۷ درصد
نیوهمپشایر ۷۳٫۳۸۱ دلار ۲٫۶ درصد ۳۶ درصد ۷٫۸ درصد
یوتا ۶۸٫۳۵۸ دلار ۲٫۵ درصد ۳۲٫۵ درصد ۱۰٫۹ درصد
نیوجرسی ۸۰٫۰۸۸ دلار ۳٫۲ درصد ۳۸٫۱ درصد ۱۰٫۵ درصد

تراکم جمعیت (هرچه بالاتر، بهتر باشد)

چندین ایالت از این لیست دارای بالاترین تراکم جمعیت در کشور هستند. این بدان معنی است که آنها درصد زیادی از مردم را در یک منطقه خاص دارند. کسانی که فضای بازتر و گسترده تری می خواهند، باید هنگام جستجوی ایالت برتر برای زندگی، این آمار را در ذهن داشته باشند.

درآمد متوسط (هر چه بالاتر بهتر)

مطمئناً هرچه متوسط درآمد بالاتر باشد، بهتر است، زیرا مردم می خواهند در جایی زندگی کنند که ساکنین آن از وضعیت خوبی برخوردار باشند. متوسط ​​درآمد خانوار می تواند ایده واضح تری از میزان ثروتمند بودن یک ایالت ارائه دهد.

میزان جرم (پایین تر، بهتر)

این شامل میزان جرایم جنایت و سرقت وسایل نقلیه موتوری و غیره می باشد. این آمار شامل یافته های داده های FBI و سایر ارگان های دولتی برای به دست آوردن قرائت دقیق از جرایم در سراسر ایالت های آمریکا است.

نرخ بیکاری (پایین تر، بهتر)

یکی دیگر از معیارهایی که مردم می خواهند این تعداد کمتر شود، بیکاری است. ایالت های آمریکا از نظر در صد جمعیت بیکار از ۲٫۲٪ تا ۶٫۲٪ را شامل می شود. کمبود شغل می تواند به اقتصادی کند، مسکن با کیفیت پایین و کاهش سلامتی منجر شود.

میزان تحصیلات (بالاتر، بهتر)

این آمار درصد شهروندان ایالت دارای مدرک لیسانس یا بالاتر را بررسی می کند. به نظر می رسد این روزها تحصیلات دانشگاهی برای هر نوع پیشرفت شغلی ضروری است. هرچه این میزان پایین تر باشد، احتمال اینکه یک فرد تحصیل کرده در دانشگاه بیکار یا کم کار بماند بیشتر است.

نرخ فقر (هر چه پایین تر، بهتر)

با استفاده از داده های حاصل از بررسی جمعیت جهان، این لیست مشخص می کند که کدام ایالت های آمریکا بیشترین میزان ثروت را دارند. به نظر می رسد که چندین ایالت در این رتبه بندی در میان ده ثروتمند ترین ایالت قرار دارند. این امر به نتایج بهتر مسکن، تحصیلات و بهداشت اشاره دارد.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

بهترین شهر های آمریکا برای کار

ایالات متحده امریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۳ تریلیون دلار (حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص جهان) دومین اقتصاد بزرگ جهان به شمار می رود. گفتنی است کشورهای کانادا، چین، مکزیک، ژاپن و آلمان بزرگترین شرکای تجاری آمریکا هستند. بزرگ ترین اقلام صادراتی آمریکا تجهیزات و ماشین آلات برقی است و بزرگترین اقلام وارداتی آمریکا اتومبیل است که بحث کار به آمریکا را بیشتر خواهد کرد. شایان ذکر است بخش بهداشت و خدمات اجتماعی با ۱۶ میلیون نفر شاغل بزرگترین بخش اشتغال در آمریکا می باشد.

طبق پژوهش های به دست آمده بر اساس ارزیابی های نرخ تولید ناخالص داخلی، ایالت کالیفرنیا با حدود ۲٫۷۵ تریلیون دلار بالاترین رتبه را بین ایالت های این منطقه به دست آورده است. این میزان برابر تولید ناخالص داخلی انگلیس است. این ایالت در سه زمینه، فعالیت های اقتصادی ویژه ای در آمریکا را در خود جای داده است که می توان از صنایع کشاورزی، صنایع با فناوری پیشرفته نظیر طراحی وب سایت و نرم افزار نام برد. اما بدون شک مهمترین صنعت ایالت کالیفرنیا صنعت سینماست که در کل دنیا رسوخ کرده و همه روزه برای همه ی مردم دنیا حتی در شبکه های تلویزیونی به نمایش گذاشته می شود و مهمترین دلیل آن حضور هالیوود در این ایالت است.

تگزاس به عنوان دومین ایالتی است که در حدود ۱٫۷۰ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارد. این میزان برابر تولید ناخالص کاناداست. نکته جالب این است که تگزاس با ۵۰ درصد نیروی کار کمتر به این میزان دست یافته است. اقتصاد تگزاس به عنوان دومین اقتصاد موفق آمریکا به حساب می آید و میزان بیکاری در این ایالت فقط ۶/۴ درصد است. تگزاس به ایالتی در آمریکا معروف است که مالیات بسیار کمی از ساکنین دریافت می کند و به طبع خدمات کمتری نیز به ساکنین این منطقه ارائه می نماید.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

بهترین شهر های امریکا برای تفریح

در امتداد ساحل شرقی، نیویورک و واشنگتن دی سی دو تجربه منحصر به فرد متفاوت از شهر را ارائه می دهد. در امتداد ساحل غربی، سانفرانسیسکو و لس آنجلس هر دو نقاط گرم گردشگران هستند. در جنوب غربی، لاس وگاس صحرا را زنده می کند و گراند کانیون یکی از بزرگترین خلاقیت های طبیعت را به نمایش می گذارد. در آن سوی سرزمین اصلی سواحل وایکیکی و جزایر گرمسیری هاوایی قرار دارند. اینها فقط چند مکان توریستی کشور آمریکا می باشند.

ایالت های آمریکا از ویژگی های جاذبه های گردشگری متعدد و متنوع برخوردار است. با این حال، برخی از ایالت ها به محبوب ترین مقصد گردشگری تبدیل شده اند. بهترین مکانها برای بازدید در ایالات متحده ممکن است به سادگی به علایق شخصی شما بستگی داشته باشد. ایالت نیویورک با ۳۰ درصد از کل بازدیدکنندگان به عنوان توریستی ترین ایالت آمریکا به شمار می رود. در ادامه به ۱۰ ایالت برتر توریستی کشور آمریکا اشاره می شود.

ایالت کالیفرنیا

کالیفرنیا پر بازدید ترین ایالت در میان ایالت های آمریکا است. منطقه وسیع این ایالت شهرهای پر جنب و جوش، پارک های تفریحی، سواحل و شگفتی های طبیعی در خود جای داده است که در میان مسافران آمریکایی و بقیه جهان محبوب است. هر دو شهر لس آنجلس و سانفرانسیسکو به عنوان شهرهای دروازه در نظر گرفته می شوند و محبوب ترین و شناخته شده ترین مکان های گردشگری در این ایالت است. از جمله اماکن توریستی ایالت کالیفرنیا می توان به پل گلدن گیت، دیزنی لند و هالیوود اشاره کرد. برخی از پارک های ملی واقع در کالیفرنیا نیز مقصد قابل توجهی برای گردشگران هستند. به عنوان مثال، پارک ملی یوسمیتی در شمال کالیفرنیا به دلیل کوه های بلند، دره ها و آبشار های زیبا، کاملاً شناخته شده است.

ایالت فلوریدا

فلوریدا گاهی اوقات به عنوان ایالت آفتاب نیز شناخته می شود و به دلیل سواحل و پارک های مختلف یکی از جاذبه های مهم گردشگری است. به عنوان مثال، جزیره آملیا که دارای ویژگی های منحصر به فرد و یک دهکده میگو جذاب است که تعداد زیادی از مسافران را به منطقه جذب می کند. از دیگر اماکن توریستی ایالت فلوریدا می توان به Castillo de San Marcos ،Walt Disney World ،Everglades South Beach اشاره کرد.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

ایالت نیویورک

از میان برترین ایالت های آمریکا که مسافران خارجی بیشترین بازدید را داشته اند، نیویورک ۳۰٫۵٪ از کل بازدیدکنندگان را تشکیل می دهد. نیویورک به عنوان مرکز فرهنگ و اقتصاد در آمریکا شناخته می شود و بزرگترین دریچه برای افراد متقاضی اقامت آمریکا محسوب می شود. چرا که این شهر همواره بیشتر از دیگر شهر ها و حتی چندین برابر سایر شهرهای آمریکا، بازدید کننده و مهاجر دارد.

این ایالت گرچه از مزایای آب و هوای گرم در تمام سال برخوردار نیست، اما یک تجربه فرهنگی، تاریخ و سرگرمی را فراهم می کند که با هیچ مکان دیگری در آمریکا قابل مقایسه نیست. اگر از علاقه مندان به کارهای نمایشی هستید، می توانید بهترین نمایش های جهان را در برادوی مشاهده کنید. اگر می خواهید از بناهای تاریخی دیدن کنید، مجسمه آزادی یکی از مشهورترین بناهای تاریخ این ایالت است.

نتیجه گیری

از این کشور به عنوان کشور فرصت ها و آرزوها یاد می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت و زندگی در آمریکا می باشند. انتخاب بهترین ایالت آمریکا برای زندگی به فاکتورهای زیادی از جمله هدف ورود به این کشور بستگی دارد. در این مقاله به بهترین ایالت های آمریکا از منظر توریستی ترین، وسیع ترین، پرجمعیت ترین، بهترین ایالت برای زندگی اشاره شده است. با مطالعه این مقاله می توان با توجه به هدف ورود بهترین ایالت آمریکا را انتخاب نمود.

برند آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای هرگونه اعزام به خارج، با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن به طور کامل آشنایی یابید. همچنین برای مشاوره رایگان می توانید با مشاورین موسسه در ارتباط باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.7/5 - (61 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up