آنچه در این مطلب خواهید آموخت نمایش سرفصل ها

شرایط تحصیل در سوئیس

با داشتن سیستم آموزشی معتبر، هزینه تحصیلات دانشگاهی و سطح بالایی از زندگی، تحصیل در سوئیس انتخاب هوشمندانه است. مشاورین آریاناپارس به علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته های حقوق، علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات توسعه، توصیه می کند که سوئیس را یکی از کشورهای مورد نظر خود در نظر بگیرند. سوئیس به دلیل استقرار نهادهای بین المللی در شهرهای این کشور، مکان مناسبی برای تحصیل در رشته های ذکر شده می باشد.

دانشجویان با تحصیل در سوئیس شانس پیدا کردن کار را برای خود افزایش می دهند. از همین رو علاقه مندان مهاجرت به سوئیس با سپری کردن مقطعی در این کشور می توانند با شانس بالاتر مشغول به کار در سوئیس شده و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند.

اطلاعات کلی

کشور سوئیس برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلانی که مایل به تحصیل در خارج از کشور می باشند محبوب است. مرزهای فرانسه، آلمان و ایتالیا به شما فرصت های زیادی برای بازدید از این کشورهای و آشنایی با فرهنگ های متنوع آنها را می دهد.

در حالی که سوئیس بعنوان کشوری برتر برای تحصیل شناخته شده است، به لطف جمعیت چند زبانه، سوئیس نیز یک مکان عالی برای مطالعه است. بسته به جایی که در آن تحصیل می کنید، می توانید با آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی یا رومانش آشنا شوید. هر منطقه دارای زبان، نهادها، سنت ها و فرهنگ های خاص خود است.

چهار دانشگاه سوئیس در ۱۰۰ رتبه برتر رتبه بندی دانشگاه جهانی QS قرار دارند:

 • ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology (10th)
 • EPFL – Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (12th)
 • University of Zurich (73rd)
 • University of Geneva (98th)

شهرهای دانشجویی محبوب عبارتند از:

 • بازل
 • برن
 • ژنو
 • لوزان
 • زوریخ

سوئیس,سوئیس,سوئیس

مقاطع تحصیلی در سوئیس

دوره های قبل از دانشگاهی در کشور سوئیس به دو دسته کلی تقسیم می شود. دانش آموزان با توجه به خواسته های والدین خود می توانند در مدارس دولتی و یا خصوصی به ادامه تحصیل بپردازند.

دوره دبستان

دانش آموزان از ۶ سالگی وارد دوره ابتدایی می شوند. تحصیلات در مقطع دبستان در کشور سوئیس اجباری است و طول این مقطع ۵ تا ۶ سال می باشد.

دوره دبیرستان

دوره دبیرستان برای تحصیل در سوئیس به دو دسته تقسیم می شود که دوره اول ۴ سال و دوره دوم ۲ سال است. دانش آموزان در دوره اول به آموزش کلی پرداخته و ۲ سال آخر برای آینده خود تصمیم می گیرند. دانش آموزان می توانند برای ورود به بازار کار در مدارس فنی به تحصیلات خود ادامه دهند.

تحصیل کارشناسی در سوئیس

لازمه ورود به مراکز آموزش عالی و دانشگاه های کشور سوئیس داشتن مدرک دیپلم می باشد. دوره های کارشناسی معمولا به مدت سه تا چهار سال به طول می انجامد. همه دانشجویان خارجی که از مدرک اتمام ۱۲ سال تحصیل برخوردار هستند، می توانند برای دوره های کارشناسی کشور سوئیس اقدام نمایند. به صورت معمول دوره های کارشناسی در کشور سوئیس به زبان های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانیایی ارائه می شود. دانشجویان بین المللی برای ورود به مقطع کارشناسی نیاز به ارائه مدرکی دال بر تسلط به یکی از زبان ذکر شده می باشند.

انواع دانشگاه های سوئیس

سوئیس دارای سه نوع دانشگاه است:

 • دانشگاه های (UNIs): برنامه های دوره ای در سطح علمی و تئوری
 • دانشگاه های علوم کاربردی و هنر (UASAs): ارائه آموزش علمی و حرفه ای
 • دانشگاه های آموزش و پرورش معلمان (UTEs): ارائه آموزش تمرین گرا مانند آموزش ابتدایی، متوسطه و نیازهای ویژه

سال تحصیلی در کشور سوئیس به دو ترم تقسیم می شود. ترم پاییز معمولا از سپتامبر تا دسامبر و ترم پایانی از فوریه تا مه می باشد.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

برنامه های کارشناسی ارشد در حوزه های مختلف از جمله هنر، مهندسی، حقوق، پزشکی و علم در دسترس می باشد و دانشجویان بین المللی می توانند برای آن اقدام نمایند. طول دوره کارشناسی ارشد در سوئیس ۳ تا ۴ ترم می باشد.

به صورت معمول برای درخواست یک برنامه کارشناسی ارشد، سوابق آموزشی قبلی نیاز است. نیازهای ورود برای هر دانشگاه متفاوت است، بنابراین وب سایت رسمی دانشگاه به عنوان بهترین مرجع شناخته می شود.

سوئیس بدلیل آرامش منحصر به فرد و همچنین امنیت بالا جایی مناسب برای زندگی می باشد. با توجه به این دلایل کشور سوئیس مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکتری کشور سوئیس را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که ایشان می توانند شانس خود را جهت اخذ بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری افزایش دهند.

زبان تحصیل

دروس دانشگاهی برای تحصیل در سوئیس به سه صورت آلمانی و انگلیسی و فرانسوی تدریس می شوند. زبان انگلیسی به طور گسترده ای در کشور صحبت می شود و تعداد زیادی از دوره ها (به خصوص مؤسسات) با این زبان آموزش داده می شوند. به صورت معمول برای تحصیل به زبان انگلیسی نمره ۶٫۵ IELTS و برای زبان های آلمانی و فرانسوی نیاز به مدرک B2 است.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید

برای آشنایی با زبان تحصیل در این کشور، چند نمونه از برترین دانشگاه های کشور سوئیس را مورد بررسی قرار دادیم. دانشگاه های لوگانو، سنت گالن، زوریخ، فناوری زوریخ و لورن به زبان های انگلیسی و آلمانی دروس را ارائه می دهند. دانشگاه های لوزان و ژنو به زبان های انگلیسی و فرانسوی دروس را ارائه می دهند.

تحصیل دکترا در سوئیس

مدرک دکتری بالاترین سطح صلاحیت برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سوئیس است. دانشگاه های کشور سوئیس، رشته های مختلف را ارائه می دهند. دوره های تحصیلی در دکتری به صورت معمول حدود سه تا پنج سال به طول می انجامد.

کشور سوئیس همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکتری، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را برای تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است.

تحصیل در سوئیس با بورسیه

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

حق کار و هزینه تحصیل در سوئیس

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در سوئیس را داشته باشد، برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در سوئیس است.

حق کار

دانشجویان در کشور سوئیس مجوز کار در محدوده ای ۱۰ تا ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد. ماهانه دانشجویان برای کمک به هزینه های تحصیل خود حدود ۱۰۰۰ یورو با کارهای ساده و خدماتی بدست می آورند.

هزینه های تحصیل

متناسب با امکاناتی که کشور سوئیس برای دانشجویان در نظر می گیرد، هزینه های تحصیل در این کشور بسیار پایین می باشد. به صورت معمول دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیس ملزم به پرداخت حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال می باشند. دانشگاه های خصوصی هزینه های بالاتری را نسبت به موسسات دولتی دریافت می کنند.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در سوئیس برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۷۰۰  تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت در زمان تحصیل در سوئیس می باشد. شهرهای ژنو و زوریخ پرهزینه ترین شهرهای سوئیس می باشند که هزینه های ماهانه در این شهرها حدود ۲۰۰۰ یورو می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی سوئیس

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور سوئیس شامل سوابق آموزشی، مدرک دال بر تسلط زبان، ریز نمرات، توصیه نامه و رزومه می باشد.

دانشجویان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و انگلستان برای تحصیل در این کشور نیازی به ویزا ندارند.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

مدارک لازم برای تحصیل در سوئیس

دانشجویان بین المللی برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس باید به اداره ی مهاجرت این کشور مدارک خاصی را ارائه دهند این مدارک ضروری شامل موارد زیر است:

 1. توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزا باید به صورت کامل و بدون نقص تکمیل شود و به سفارت سوئیس ارائه شود.
 2. ارائه مدرک معتبری که حاکی از اثبات تمکن مالی شما برای پرداخت مخارج زندگی و تحصیل خود در این کشور می باشد.
 3. ارائه ی بیمه نامه ی مربوط به سلامت
 4. شما باید گواهی های مربوط به هدف نامه یا انگیزه نامه ی خود را برای مهاجرت به سوئیس ارائه دهید.
 5. شما باید نامه ی پذیرش دانشگاه و تاییدیه تحصیلی خود را هنگام ثبت نام نهایی به محل تحصیل خود ارائه دهید.
 6. نامه ای مبتنی بر شرح زندگی شخصی
 7. ارائه گواهی معتبری که نشان دهد شما پس از پایان تحصیل خود قصد بازگشت به کشورتان را دارید.
 8. ارائه ی بیمه نامه مسافرتی برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس ضروری می باشد.
 9. ارائه ی فرم مربوط به رزرو هتل یا خوابگاه دانشجویی
 10. ارائه ی پاسپورت معتبر و گذرنامه به همراه کپی و ترجمه
 11. ارائه مدارک هویتی دانشجو به همراه ترجمه برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس ضروری است.
 12. ارائه ی چند قطعه عکس ۴*۳ مناسب برای پاسپورت
 13. ارائه تمامی فرم های مورد نیاز تکمیل شده جهت صدور ویزا
 14. ارائه ی فرم های تکمیل شده پذیرش دانشگاه مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

تمام مدارک یا گواهی های ارائه داده شده باید به یکی از زبان های فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی ترجمه شود ضمن اینکه دانشجویان موظف اند سطح دانش زبان خود را به سفارت کشور سوئیس با ارائه ی مدارک معتبر به اثبات برسانند.

از جمله مدارکی می باشند که دانشجویان بین المللی برای ویزای تحصیلی سوئیس نیاز دارند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، باید قبل از مسافرت برای دریافت ویزای تحصیلی سوئیس درخواست را به سفارت این کشور ارسال کنند. به صورت معمول بازه زمانی مشخص شده برای فرآیند ویزا ۲ الی ۳ ماه می باشد.

بیمه بهداشتی برای همه ساکنان سوئیس اجباری است. در صورتی که بیش از سه ماه قصد زندگی در سوئیس را داشته باشید، باید بیمه درمانی را خریداری کنند.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

اقامت پس از تحصیل در سوئیس

دانشجویانی که قصد دارند پس از پایان دوره ی تحصیلی خود در این کشور اقامت دائم داشته باشند باید اقدام به تغییر نوع ویزای خود حداکثر تا ۶ ماه پس از پایان دوره ی تحصیلات خود نمایند. این تغییر نوع ویزا بستگی به انتخاب نوع هدف شما برای ادامه ی سکونت در این کشور دارد.

 به صورت کلی می توانید از طریق استخدام در شغل مورد نظر خود و دریافت ویزای کاری و یا از طریق ازدواج با شخصی که تابعیت این کشور را دارد و پس از آن تولد فرزند، همچنین سرمایه گذاری در پروژه هایی با سودآوری بالا و مورد تایید دولت و اقدام به پناهندگی با بیان دلایل واقعی خود درباره ی علت عدم بازگشت به کشورتان می توانید ویزای مربوط اقامت دائم در این کشور را اخذ نمایید .

به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که شما تا پایان تاریخ اعتبار ویزای تحصیلی خود می توانید در این کشور اقامت داشته باشید و پس از این مدت سکونت شما در کشور سوئیس به معنای نقض قوانین این کشور است و چنانچه بخواهید در سال های بعد مجدد اقدام به اخذ ویزا نمایید ممکن است درخواست شما به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین این کشور پذیرفته نشود.

بهترین دانشگاه های سوئیس برای تحصیل

۱. دانشگاه زوریخ

این دانشگاه از بهترین دانشگاه های سوئیس است و از پر طرفدار ترین رشته های این دانشگاه می توان به معماری، مهندسی کامپیوتر، حقوق، علوم سیاسی و… اشاره کرد. دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه باید از سطح بالای علمی بالا برخوردار باشند همچنین در آزمون های ارزشیابی قبول شوند.

۲. موسسه پلی‌ تکنیک فدرال لوزان

از مهمترین شرایط برای ورود دانشجویان بین المللی به این دانشگاه داشتن مدرک دیپلم فدرال سوئیسی است ضمن اینکه افرادی که این مدرک را ندارند باید دوره های آموزشی آن را در این کشور برای اخذ مدرک مورد نظر دریافت کنند. دانشجویان می توانند در صورت تمایل در رشته هایی مانند ریاضی، شیمی، علوم مهندسی، کامپیوتر و…مشغول به تدریس شوند.

۳. دانشگاه برن

یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس موسسه ی آموزشی برن است که از دانشکده های متعددی از جمله: دانشکده های الهیات، قانون، دامپزشکی، علوم انسانی و علوم پایه تشکیل شده است و از کیفیت عالی در ارائه ی خدمات آموزشی و اساتید برجسته برای تدریس برخوردار می باشد.

۴. دانشگاه بازل

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و در عین حال از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در سوئیس محسوب می شود. دانشجویان برای وارد شدن به این دانشگاه باید از رزومه ی تحصیلی خوبی برخوردار باشند همچنین داشتن مهارت در حوزه ی زبان انگلیسی بسیار با اهمیت است.

۵. دانشگاه لوزان

ابتدا این دانشگاه تحت عنوان یک مدرسه ی الهیات تاسیس شد اما درحال حاضر به دلیل پیشرفت های علمی و تحقیقاتی گسترده در حوزه ی ارائه ی خدمات آموزشی به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های سوئیس شناخته شده است .

دانشجویان در این دانشگاه می توانند در رشته های مهندسی، علوم اجتماعی، علوم پزشکی، حقوق و دامپزشکی به تحصیل بپردازند.

۶. دانشگاه ژنو

این موسسه ی آموزشی جزو بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در سوئیس است و دانشجویانی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند باید مدارکی مانند: ریز نمرات دوره متوسطه، رزومه تحصیلی، توصیه‌ نامه، پاسپورت و مدارک هویتی خود را به همراه مدرک زبان حداقل آیلتس و یا تافل به محل تحصیل خود ارائه دهید.

۷. دانشگاه سنت گالن

این موسسه جزو دانشگاه های تحقیقاتی معتبر برای تحصیل در سوئیس است و دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنند از جمله مهمترین دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده مدیریت، علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق اقتصاد و علوم انسانی اشاره کرد.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

بهترین رشته های تحصیلی در سوئیس

۱. مهندسی برق

از بهترین رشته های تحصیلی سوئیس مهندسی برق و گرایش های پرطرفدار آن است که در ادامه ی مطلب اشاره خواهیم کرد:

 • برق صنعتی
 • مخابرات و شبکه
 • ساخت وسایل منزل
 • کارخانه های تولیدی
 • رباتیک
 • تجهیزات پزشکی

۲. فیزیک

از پرطرفدار ترین و پردرآمد ترین رشته های تحصیلی در سوئیس رشته ی علوم فیزیک است و دانشجویان پس از پایان دوره ی تحصیلات خود می توانند در زمینه های تحلیلگر سیستم، شرکت های مخابراتی، وکلای ثبت اختراع، شرکت های بیمه و بانک ها مشغول به فعالیت شوند.

۳. معماری

رشته ی معماری به دلیل توسعه ساختمان سازی و تمایل به مدرن سازی شهر ها به یکی از بهترین رشته های تحصیلی سوئیس تبدیل شده است.

۴. پزشکی

این رشته یکی از بهترین رشته های تحصیلی سوئیس و در عین حال از پر درآمد ترین مشاغل این کشور است و از جمله پرطرفدارترین گرایش های مربوط به این حوزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اطفال
 • داخلی
 • متخصص قلب
 • جراح
 • متخصص مغز و اعصاب
 • عمومی

۵. حقوق

رشته ی حقوق یکی از بهترین رشته ها برای تحصیل در سوئیس است که بازار کار بسیار خوبی دارد.

۶. مهندس مکانیک

با توجه به اینکه صنعت در کشور سوئیس جایگاه پر رنگی دارد و نیروی کار متخصص در این کشور کم است دانشجویان می توانند با تحصیل در این رشته از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار باشند.

۷. دندانپزشکی

دانشجویان رشته ی دندان پزشکی می توانند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در کلینیک های مختلف دندانپزشکی به ارائه ی خدمات مختلف  به مراجعان بپردازند و از حقوق و مزایای بسیار خوبی برخوردار شوند.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  2.8/5 - (5 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۶۱۵ پاسخ به “تحصیل در سوئیس”

  1. ملیسا گفت:

   باسلام من دانشجو ی جراح مغز و اعصاب هستم نمره ۸ آیلتس
   زبان آلمانی با سطح c
   و چندین مقاله هم منتشر کردم
   فقط من می خوام بعد اتمام تحصیلات
   بمونم در کشور سوئیس اصلا امکانی وجود ندارع؟

   • سمانه سیدی گفت:

    با داشتن این مدارک شما میتونید بعد از اتمام تحصیلات در کشور سوئیس بمونید. سوئیس یکی از کشورهایی هست که به دانشمندان و پژوهشگران با تخصص های پزشکی فرصت های خوبی برای تحصیل و کار ارائه میده.
    شما با اتمام تحصیلات میتونید به دنبال فرصت های شغلی در سوئیس بگردید و درخواست مجوز کاری و اقامت دائم در نظر بگیرید.شما میتونید از طریق مراجعه به مقامات مهاجرتی و کاری در سوئیس مراحل مهاجرت و اقامت دائم رو شروع کنید.

  2. اکرم گفت:

   سلام.وقت بخیر برای گرفتن فاند در مقطع دکترا اگه رزومه و زبان قوی داشته باشیم شرط سنی چقدر میتونه تاثیر گذار باشه؟

  3. کسرا گفت:

   سلام. وقتتون بخیر
   من شاگرد اول دانشگاه تهران در رشته مهندسی سنجش از دور و فتوگرامتری در مقطع ارشد هستم، با معدل ۱۹، چهار مقالهISI در حوزه های مرتبط با پردازش تصویر و بینایی کامپیوتر هم دارم، آیا به شرط گرفتن مدرک زبان با نمره مناسب، میتوانم برای دکترا بینایی کامپیوتر درEPFL اقدام کنم؟

  4. مجله مهاجرت گفت:

   سلام.وقت بخیر .
   در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

   • consultant گفت:

    شرایط و سنتون اوکی باشه میشه سوییس هرمنطقه زبانش فرق میکنه اگرکارشناسی بخواهید ایلتس۶ونیم نیاز داشته باشید

  5. حمیدرضا گفت:

   سلام کارشناس محترم
   دو سوال مشخص در مورد گذراندن دوره پسادکتری در سوییس دارم
   ۱. آیا ارائه مدرک زبان برای گذراندن این دوره حتما لازم است؟
   ۲. آیا ارائه اکانت مالی برای مثل بقیه مقاطع تحصیلی ضرورت دارد اگر بله چقدر و یا چون پسادکتری نوعی شغل محسوب میشه نیاز نیست؟

  6. مصطفی گفت:

   سلام
   میخوام کارشناسی ارشد بخونم در سوییس آیا امکانش هست بورسیه بشم یا نه؟ اگر نه چقدر برام هزینه داره ؟
   ۲۶ساله آیلتس ۶.۵ کارشناسی تربیت بدنی معدل کاردانی ۱۷.۳۰ معدل کارشناسی ۱۵.۰۳
   در ضمن سوابق کاری مربوط به رشته خودم هم وجود داره که گپ رو پوشش بده
   اصلا قبول میکنن دانشجو رو با این شرایط؟

   • consultant گفت:

    سلام وقت بخیر یکمی پذیرش در کشور سوییس دشوار هزینه هاش تقریبا مثلذ کشور دانمارک ۸هزار یورو

  7. محبوبه گفت:

   سلام وقت بخیر
   با مدرک لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد و معدل ۱۷٫۸۰
   مدرک B2 زبان فرانسه
   و دانشجوی رشته شبیه سازی و مدل سازی در مهندسی شیمی دانشگاه دولتی
   امکانش هست بتونم یک استاد مشاور رو پیدا کنم و پایان نامه ارشدم رو با هماهنگی ایشون انجام بدم و برای دکترا پذیرش بگیرم؟؟
   درصورتی که بشه آیا تحصیل رایگان خواهد بود؟
   ممنون

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    برای
    حصیل در سوئیس در مقطع دکترا باید رزومه علمی پژوهشی مناسبی داشته باشیدمانند مقاله های بین المللی، نمره زبان آیتس ۷ به بالا یا c1 و معدل بالای ۱۶٫امکان

  8. الف گفت:

   سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی مامایی هستم ارشد رو ایران میخوام بخونم برای قبول شدن در مقطع دکتری چه کارهایی لازم است از الان انجام شود؟

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری میبایست شرایط علمی-پژوهشی و رزومه تحصیلی مناسب و مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ به بالا داشته باشید تا امکان همکاری و پذیرش از سوی سوپروایزری را داشته باشید.

  9. شکیبا گفت:

   سلام من فعلا۱۷سالمه و در رشته تجربی یازدهم هستم و قصد دارم که در آینده در دانشگاه سوئیس برای ادامه تحصیل بورس بشم میخوام بدونم برای تحصیل در سوئیس چه مدارکی لازمه و اینکه چه رشته هایی راحت تر میتونن بورس تحصیلی بگیرن و از چه مقطعی میشه برای گرفتن بورس اقدام کرد؟

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    برای دریافت بورسیه می بایست رزومه علمی_پژوهشی مناسبی داشته باشید و امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقاطع پیش از دکترا از شانس بالایی برخوردار نمی باشد.

  10. مرجان گفت:

   باسلام و احترام
   بنده دانشجوی پزشکی با مدرک b2 زبان آلمانی هستم
   دوره علوم پایه را به تازگی تمام کردم و قصد ادامه تحصیل در سوئیس را دارم آیا امکان ادامه تحصیل پزشکی و بالین و تطبیق واحد های درسی در سوئیس بخصوص دانشگاه زوریخ وجود دارد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    سوابق تحصیلی به همراه ریز نمرات برای دانشگاه زوریخ ارسال می شود و در صورت صلاحدید گروه ادمیشن دانشگاه پذیرش متناسب با نمرات و سیلابس درسی برای شما صادر می گردد.

  11. رسول گفت:

   درود
   کارشناس علوم ازمایشگاه
   دانشجوی کارشناسی ارشد ژنتیک
   متاهل
   ۷سال سابقه کار ازمایشگاهی
   ایلتس۶٫۵
   ۳۲ساله
   میخواستم بدونم قبل ازینکه بخوام موضوع پایان ناممو اکی کنم میتونید سوپروایزری رو معرفی بکنید که بتونم همسو با مقالات ایشون کار کنم تا بتونم بورسیه دکتری ژنتیک پزشکی را از یکی از دانشگاههای سوئیس داشته باشم برای سال اینده؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای تحصیل دکتری با توجه به رزومه شما سوپروایزر پیدا خواهد شد. برای طلاع از اینکه چه موضوعی را برای تز فوق لیسانس انتخاب نمائید بهتر است با اساتید خود مشورت نموده و یا با بررسی دپارتمان رشته ژنتیک در دانشگاه های سوئیس از موضوعات مورد علاقه اساتید مطلع شوید.

  12. نرگس آریانی گفت:

   سلام .
   آیا برای کارشناسی ارشد هم محدودیت سنی وجود داره ؟ من میخوام تو رشته روانشناسی شاخه علوم شناختی تحصیل کنم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت ارائه سوابق کاری می توانید گپ تحصیلی خود را پوشش دهید و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید.

  13. علیرضا گفت:

   سلام
   من دانشجوی کارشناسی هستم . همزمان در دو رشته فیزیک و ریاضی تو یه دانشگاه دولتی معتبر درس میخونم. و در هردوتا رشته معدل الف هستم. میخواستم ببینم میتونم تو یه دانشگاه تاپ کشور سوئیس مثل epfl یا eth فاند کامل بگیرم.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت ارائه مدارک بین المللی همچون مقاله و مدرک زبان قادر خواهید بود تا شانس خود را افزایش دهید. لازم بذکر است که دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد بسیار دشوار می باشد.

  14. hanane گفت:

   سلام خسته نباشین
   من دانشجو شیمی دانشگاه تبریز هستم میخواستم بدونم میشه با معدل۱۴.۵ و دوترم مشروطی و داشتن یک مقاله برای کارشناسی ارشد سوئیس پذیرش گرفت؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس شامل سوابق تحصیلی با معدل حداقل ۱۴ و مدرک زبان می باشد.

  15. عارف گفت:

   سلام. من ۲۶ ساله هستم. میخواهم با هزینه ی شخصی برای کارشناسی معماری در دانشگاه ETH زوریخ اقدام کنم. کارشناسی ارشد اصلاح ژنتیک و فیزیولوژی گیاهی (مهندسی علوم باغبانی) از دانشگاه تهران با معدل ۱۷ دارم و معدل دیپلمم ۱۳.۵ است. آیلتس ۶.۵ و مدرک B2 زبان آلمانی نیز دارم. آیا امکان اقدام برای بنده وجود دارد؟
   متشکرم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    دوره های کارشناسی در کشور سوئیس با محدودیت سنی همراه است و با توجه به شرایط عنوان شده، شانس اخذ ویزای تحصیلی برای شما کاهش پیدا می کند.

  16. یزدان گفت:

   با سلام
   بنده میخوام پسرم رو که الان ۷ سال داره رو برای مقطع کارشناسی بفرستم سوییس. به‌نظرتون‌کارهایی که از الان باید انجام بدم چه‌کارهایی هست؟ شاید یکم زود باشه ولی میخوام از همین الان برای اون موقع برنامه ریزی کنم. چه‌کلاسهایی باید بره مخصوصا زبان و …

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    با سلام
    با توجه به کشور مورد نظر اکثر دوره های مقطع کارشناسی به زبان آلمانی و فرانسوی ارایه می گردد. در کنار گذراندن دوره های زبان آلمانی یا فرانسوی مهارت کار با کامپیوتر می تواند بسیار کارآمد باشد.

  17. فاطمه گفت:

   سلام بنده از افغانستان هستم٢٩ ساله ام. دانشجوی ترم اخر دنداپزشکی .ایا من میتوانم تخصص در رشته ام را در سویس بگیرم ‌؟‌ لطفا معلومات دهید
   و بیانیه بانکی باید چند باشه؟
   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    جهت تحصیل در رشته دندان پزشکی باید امتحان های ورودی پزشکی در این کشور را قبول شوید و برای تخصص مورد نظر خود باید یک استاد راهنما پیدا کنید.در صورت پیدا کردن استاد راهنما به شما بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد و برای تحصیل نیاز به هزینه زیادی ندارد.

  18. هاشمی گفت:

   سلام با معدل ۱۶ کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه فردوسی مشهد و دو ترم مشروطی امیدی به پذیرش و حتی بورسیه در مقطع کارشناسی ارشدِ دانشگاه زوریخ هست؟

   • علی سعیدی گفت:

    با سلام و احترام
    برای اخذ بورسیه تحصیلی از کشور سوییس باید یک سوپروایز در دانشگاه زوریخ پیدا کنید که رزومه تحصیلی شما مورد تایید ایشان باشد. با توجه به اینکه احتمال اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد کم است باید رزومه تحصیلی یا پژوهشی مناسبی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاوره با کارشناسان مجرب آریانا پارس بهره جویید .

  19. الف. الف. م گفت:

   سلام، با ۳۳سال سن میشه برای پزشکی در سوئیس اقدام کرد، با معدل کتبی دیپلم ۱۵، کل ۱۶٫۵ و معدل پیش ۱۶٫۵

   • علی سعیدی گفت:

    با سلام و احترام
    سن مناسب برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور سوییس حداکثر ۲۴ سال است که با افزایش این عدد امکان اخذ ویزای تحصیلی در رشته پزشکی از شانس کمتری برخوردار است. شرط دیگر اخذ ویزای تحصیلی در کشور سوییس در رشته پزشکی ارایه مدرک زبان در سطح B2 زبان آلمانی یا فرانسوی می باشد.
    برای اطلاع از شرایط تحصیل در رشته پزشکی اینجا کلیک نمایید.

  20. اصغر خان محمدی گفت:

   سلام خداقوت من دانشجوی کار دانی حسابداری هستم ولی میخوام برا ارشد خارج از کشور برم فعلا دوسال مونده لیسانس بگیرم در این مدت چکار کنم که احتمال بالای برای بورسیه و خارج از کشورو داشته باشم در ضمن رشته حسابرسی میخوام ادامه بدم ارشد خواهشن معرفی کنید ممنون

   • علی سعیدی گفت:

    با سلام و احترام
    برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه های انگلیسی زبان ارایه مدرک زبان آیلتس حداقل با نمره ۶٫۵ الزامیست. در صورت داشتن روزمه تحصیلی و پژوهشی مناسب و پیدا کردن سوپروایزری که شرایط شما مورد تایید ایشان باشد امکان اخذ بورسیه تحصیلی ممکن است.
    برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب آریانا پارس در ارتباط باشید.

  21. فرشته گفت:

   سلام من لیسانس نقاشی از موسسه غیرانتفاعی با معدل۱۶/۴۰ و فوق لیسانس از دانشگاه دولتی با معدل ۱۹/۱۷دارم.دوتا مقاله برای مجلاتisiدارم میفرستم و یک کتابم از پایان نامم دنبالش هستم میراث فرهنگی چاپ کنم. در حال اماده شدن برای آزمون آیلتس هم هستم بنظرنون شانسم برای بورس گرفتن چطوره؟ در ضمن شما خدماتی هم برای کمک به این پروسه دارید؟مثلا کمک به پیدا کردن استاد و سرپرست با دیدگاه موافق و علاقه مند به گرایش های متقاضی ها؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما برای تحصیل در مقطع دکتری و به صورت بورسیه باید رزومه مناسب و مورد نظر استاد راهنمای خود در دانشگاه مقصد را داشته باشید تا استاد راهنما قانع شود که ظرفیت خالی خود را برای شما اختصاص دهد.
    علاوه بر شرایطی که شما فرمودید سطح زبان شما، تمایل و نیاز کشور مقصد به رشته ی تحصیلی شما و پروپوزال و طرح توجیحی شما برای این منظور اهمیت زیادی دارند.
    مقاله ی بورسیه تحصیلی میتونه به شما کمک کنه تا اطلاعات مناسبی بدست آورید

  22. آرش گفت:

   سلام
   من لیسانس مهندسی صنایع و لیسانس مرمت ابنیه تاریخی و فوق لیسانس سینما دارم و ایلتس ۷ – شانسم برای تحصیل هنرهای نمایشی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا چگونه است ؟

   • علی سعیدی گفت:

    تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با ارایه مدرک زبان آیلتس ۷ ، رزومه تحصیلی و در صورت داشتن سابقه کار ارایه گپ تحصیلی مناسب و تمکن مالی کشور مقصد امکان پذیر می باشد. برای تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر مدارک ذکر شده ارایه رزومه پژوهشی بین المللی الزامیست. برای بررسی بیشتر می توانید از مشاوره با کارشناسان مجرب آریانا پارس بهره مند شوید.

  23. Deadcandance گفت:

   سلام.من دیپلم ریاضی هستم.برای من دوره ی کارشناسی چقدر هزینهدداره؟هم مخارج هم دانشگاه؟

   • علی سعیدی گفت:

    با سلام و احترام
    هزینه تحصیل کشور سوییس در مقطع کارشناسی از ۳۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو در سال و هزینه زندگی کشور سوییس ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو سالیانه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره با کارشناسان مجرب آریانا پارس بهره مند گردید.

  24. Darya گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه ، ایلتس ۷ و امسال دیپلم ریاضی میگیرم و ۳ بار ویزای شینگن خورده توی پاسپورتم
   برای رشته business administration توی business school lausanne میخوام درخواست بدم،
   آیا باید کنکور بدم؟ رتبه و نتیجش اثر داره؟

   • علی سعیدی گفت:

    با سلام و احترام
    اخذ ویزای تحصیلی در سوییس برای رشته های مورد نظر بدون شرکت در کنکور کشور ایران امکان پذیر می باشد. قبولی در کنکور سراسری امتیاز مثبتی محسوب می شود. برایط کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی از مشاوره با کارشناسان مجرب آریاناپارس بهرمند شوید.

  25. سیما گفت:

   سلام، من فارغ التحصیل هوش مصنوعی از شهیدبهشتی هستم با معدل ارشد ۱۵٫۷۵
   ۲۵ ساله هستم و سه تا مقاله دارم که هنوز نتونستم برای مجله ای ارسال کنم و دارم برای آیلتس ۷ میخونم، میخواستم ببینم اگه بتونم برای مقطع دکترا همراه با بورسیه اقدام کنم امکانش هست بتونم پذیرش بگیرم سوییس؟و اینکه حتی اگه بتونم فاند بگیرم، باز هم باید تمکن مالی رو اثبات کنم برای سفارت؟؟؟
   سوال بعدیم اینه که با توجه به این که من رشتم فنی حساب میشه، فقط میتونم توی دوتا دانشگاه فنی ETH و EPFL اقدام کنم؟؟ نمیتونم برای دانشگاه های دیگه اقدام کنم؟
   ممنون

   • علی سعیدی گفت:

    با سلام و احترام
    در صورت ارایه رزومه پژوهشی مناسب که شامل مقاله های بین المللی می باشد و پیدا کردن سوپروایزری که شرایط شما مورد تایید ایشان باشد امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی باید تمکن مالی را به سفارت اثبات کنید. با توجه به رشته مورد نظر برای هر دانشگاهی که این رشته را دارا باشد میتوان پذیرش گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره با کارشناسان مجرب آریانا پارس بهرمند شوید.

  26. امیررضا بهروزه گفت:

   شرایط کامل برای تحصیل در سوئد رو هم توضیح میدید لطفا؟

   • علی سعیدی گفت:

    برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد داشتن مدرک زبان آیلتس الزامیست چرا که تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل در سوئد ناچیز است و دانشجو می تواند در حین تحصیل به صورت پاره وقت کار انجام دهد.

  27. امیررضا بهروزه گفت:

   سلام. من کنکوری هستم و برای آیلتس اقدام نکرده ام. سرتفیکیت مکالمه ام تا چند روز دیگ میگیرم. با رتبه ی خوب در دانشگاه امکان پذیرش هست؟ اخذ ویزای کاری میتونه بهگ برای تحصیل تو سوئیس کمک کننده باشه؟
   خودم هنر های تراشکاری، کار با فرز CNC و DNC و تراش CNC، جوشکاری رو دارم و اگر لازم باشه مدرکش هم میتونم بگیرم.
   شرایط من چطور هست و چه امتیازاتی با توجه به شرایطم دارم؟

   • علی سعیدی گفت:

    برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری داشتن مدرک زبان آیلتس الزامیست. برای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور سوئیس باید مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی در سطح زبان B2 داشته باشید. با توجه به رزومه تحصیلی امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر سوئیس امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره با کارشناسان مجرب آریاناپارس بهره مند گردید.

  28. فرزانه گفت:

   سلام
   خسته نباشید
   من دیپلم انسانی هستم
   با آیلتس ۷
   شرایط ثبت نام کارشناسی رشته روانشناسی توو یه دانشگاه مطرح سوئیس چطور هست؟
   معدل دیپلمم ۱۴
   لطفا راهنمایی بفرمائید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    دوره های کارشناسی در کشور سوئیس غالبا به زبان های آلمانی و فرانسوی ارائه می شود. در صورت ارائه مدرک دال بر تسلط زبان قادر خواهید بود برای دانشگاه های برتر سوئیس اقدام نمایید.

  29. ابراهیم گفت:

   سلام و خسته نباشید. من یک سال دیگر مدرک لیسانس معماری از دانشگاه آزاد با معدل حداقل ۱۸٫۵ را خواهم گرفت.من ۲۸ سال سن دارم.معافیت پزشکی دارم.ولی در حین گپ تحصیلی کار مرتبط با درسم نداشتم.
   ۱: آیا میتوان در سن ۲۹ یا ۳۰ برای کارشناسی ارشد با شرایط بالا از دانشگاه های سوییس پزیرش گرفت؟
   ۲:شهریه برای کل دوره ارشد معماری در سوییس حدودا چند یورو هست؟
   ۳: میانگین هزینه زندگی به غیر از شهریه دانشگاه، در هر ماه چقدر می باشد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان گرفتن پذیرش تحصیلی برای ارشد در سوئیس با توجه به شرایط شما وجود دارد.هزینه زندگی سالیانه حدود ۸۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل سالیانه بین ۸ تا ۱۰ هزار یورو است.

  30. احمد گفت:

   سلام
   من لیسانس الکترونیک از دانشگاه ازاد هستم
   خواستم بیینم برای مقطع ارشد میتونم در سوئیس پذیرش بگیرم
   ٣۴ سالمه
   ٨ سال مدیر عامل شرکت خودم بودم و شرکت هم هنوز دارد کار میکند

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد از کشور سوئیس گپ تحصیلی شما بسیار مهم است و باید بتوانید آنها را مجاب کنید.داشتن مدرک زبان نیز الزامی می باشد.

  31. پیمان گفت:

   سلام. من رشته تحصیلیم محیط زیست دانشگاه صنعتی اصفهان بوده. سوپروایزر سویسی از دانشگاه ژنو دارم، با نمره آیلتس ۷.۵ و توصیه نامه و دو تا مقاله ISI با ایمپکت متوسط به بالا، شانس برای گرفتن بورس excellence دارم؟ و اینکه ازدواج کردم، خانمم شامل کمک هزینه های من نمیشه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط اعلام شده، شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد. به صورت معمول بورسیه های تعیین شده ماهیانه می باشد. اساتید حقوقی را برای دانشجویان مقطع دکترا در نظر می گیرند.

  32. Shadab گفت:

   سلام خسته نباشید
   ببخشید من فارغ التحصیل کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه غیرانتفاعی زند شیراز هستم و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اموزش زبان انگلیسی از دانشگاه ازاد شیراز هستم میخواستم ببینم میتونم برای مقطع دکتری برای دانشگاه سوئیس درخواست بدم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان اقدام برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس برای شما می باشد.داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ الزامی است.

  33. مجید گفت:

   باسلام بنده کارشناسی ارشدمو از دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران گرفتم میخواستم برا بورسیه دکترا درکشورسوئیس اقدام کنم در رزومه بنده دانشگاه ازادکه هست تاثیر داره مثلا دولتی بودشانس بیشتر میشد ممنون بابت راهنمایتون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن بورسیه داشتن رزومه تحصیلی خوب که شامل داشتن مقالات بین المللی, آیلتس بالای ۶٫۵, معدل بالای ۱۷,…. می تواند تاثیر بسیار زیادی در گرفتن بورسیه داشته باشد.

  34. محمد گفت:

   سلام من در مقطع کارشناسی ژنتیک دانشگاه آزاد خوندم و برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت امتحان دادم و ژنتیک پزشکی قبول شدم مدرک IELTSو GRE هم دارم + یک مقاله ثبت شده ISI میخواستم ببینم آیا میتونم برای بورسیه تحصیلی همین رشته در مقطع کارشناسی ارشد سوییس اقدام کنم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا بورسیه به مقطع دکتری اختصاص داده می شود و در مقاطع دیگر ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایطی به شما داده شود.

  35. Arefe گفت:

   با سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
   من دانشجوی رادیولوژی هستم
   و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل تو مقطع ارشدتو کشور سوئیس یا کشور دیگ برای گرفتن بورسیه چیکار باید بکنم ؟ من واقعا از هیچ کدوم از شرایط پذیرش اطلاعی ندارم (به جز زبان ) معدل کارشناسی هم مهمه ؟ من خوندم ک بورسیه بیشتر برای مقاطی دکترا هست ، چیکار باید بکنم ک بتونم از کارشناسی بورسیه ادامه تحصیل بگیرم ؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی برای من مهم و حیاتی هست

  36. عارفه گفت:

   با سلام و تشکر بابت مطالب خوبتون
   من دانشجوی رادیولوژی هستم
   و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل تو مقطع ارشدتو کشور سوئیس یا کشور دیگ برای گرفتن بورسیه چیکار باید بکنم ؟ من واقعا از هیچ کدوم از شرایط پذیرش اطلاعی ندارم (به جز زبان ) معدل کارشناسی هم مهمه ؟ من خوندم ک بورسیه بیشتر برای مقاطی دکترا هست ، چیکار باید بکنم ک بتونم از کارشناسی بورسیه ادامه تحصیل بگیرم ؟ خواهش میکنم جواب بدین خیلی برای من مهم و حیاتی هست

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در مقطع ارشد ممکن است یک کمک هزینه کمی طبق شرایط مشخص شده از جانب دانشگاه به شما داده شود.ولی در این مقطع شما می توانید برای بورسیه dsu کشور ایتالیا اقدام نمایید.

  37. نگار گفت:

   با سلام وخسته نباشید من متولد ۱۳۷۹هستم معدل دیبلم ۱۹.۸۳و معدل پیش۱۸.۱می باشد ودرکنکور ۹۷شرکت کردم و قبولی زیست مولکولی دانشگاه دولتی را دارم میخواستم برای پزشکی در سوئیس اقدام کنم نمیدونم بایدچکار کنم باید برای کالج اقدام کنم یا برای دانشگاه ؟و اینکه ازمون ورودی باید بدم یا اینکه پذیرش بدون ازمونه؟اصلا شرایطم برای تحصیل پزشکی در سوئیس مناسبه یانه؟زبان المانی تا مقطع b2دارم میخواستم راهنمایی کنید که چطور پذیرش بگیرم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    چنانچه شما قصد تحصیل در رشته پزشکی در کشور سوییس را دارید می توانید با مراجعه به سایت هر دانشگاهی از نحوه و شرایط پذیرش اطلاعات کامل را دریافت نمایید.

  38. الی گفت:

   سلام
   فارغ التحصیل ممتاز کارشناسی ارشد مهندسی صنایع هستم (معدل۱۹٫۰۲) ۱۰ مقاله (ISI,ISC, کنفرانس بین المللی دارم) مدرک ۶٫۵ آیلتس داشتم ولی اعتبارش تموم شده و دوباره باید امتحان بدم، مدرک GREهم دارم . برای مقطع دکترا، مهندسی صنایع می خوام اقدام کنم چند تا دانشگاه رو سرچ کردم ولی رشته ای با این عنوان پیدا نکردم. میشه راهنمایی کنید؟ و اینکه می تونم بورس بگیرم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان گرفتن بورسیه با توجه به رزومه تحصیلی شما برای سوئیس وجود دارد. ولی حتما باید مدرک زبان را برای سفارت داشته باشید. ممکن است این رشته با عنوان دیگری ارائه شود.

  39. شیدا گفت:

   با سلام و احترام
   بنده ۲۶ سالمه و در حال اتمام مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل ۱۷ در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری گرایش بازآفرینی شهری هستم.
   در حال گرفتن مدرک آیلتس با نمره بالا هم هستم.
   مقاله isi و داخلی هم دارم.
   سوال من از شما بزرگوار این هست که اول اینکه ایا شانس گرفتن فاند در مقطع دکتری در همین رشته الانم رو از دانشگاه دولتی سوئیس دارم؟
   و دوم اینکه در صورت تأهل آیا میتونم همسرم رو همراه ببرم و ایشون بتونن مشغول به کار بشن؟
   در کل با این شرایطی که دارم برای فاند دکتری باید چیکار کنم.
   سپاس از پاسخگویی عالی شما?

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به رزومه تحصیلی شما این امکان وجود دارد که شما بتوانید برای مقطع دکتری با بورسیه برای سوئیس اقدام نمایید.چنانچه پذیرش در این مقطع را دریافت کنید برای همسر خود به عنوان همراه نیز می توانید اقدام نمایید.

  40. رجب زاده گفت:

   سلام. من ۳ سال پیش در مقطع لیسانس در رشته ict با معدل ۱۷٫۰۴ فارغ التحصیل شدم.مدرک آیلتس با نمره ۷ دارم. قصد دارم در مقطع ارشد در سوئیس ادامه تحصیل بدم. امکان پذیرش موجوده؟ هزینه زندگی در این کشور بالاست؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور سوئیس برای شما می باشد.هزینه سالیانه زندگی حدود ۸۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل بین ۸ تا ۱۰ هزار یورو می باشد.

  41. مرجان گفت:

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه زوریخ و دانشگاه ETH زوریخ وجود داره؟
   و اینکه برای اثبات دانش زبان این دانشگاه ها آزمون ورودی میگیرن یا ارائه مدرک زبان کافیه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    تحصیل پزشکی در کشور سوئیس معمولا به زبان خودشان می باشد. اطلاعات کامل از جمله زمان شروع ترم,هزینه ها, مدارک مورد نیاز و….. را شما می توانید در سایت خود دانشگاه ملاحظه نمایید.

  42. سینا گفت:

   ۲۴ سالمه لیسانس مهندسی مکانیک با معدل ۱۴.۹۰ از دانشگاه ازاد دارم ، مدرک b1 المانی دو سرتیفیکیت کاری و پنج ماه سابقه کار در پالایشگاه، برای ارشد اتریش شانس بیشتری دارم یا سوییس؟ هزینه شهریه کدوم یکی کمتر هست؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما چنانچه قصد تحصیل در اتریش را داشته باشید چون فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد می باشید دوباره باید برای مقطع مجدد اقدام نمایید, پس بهتر است برای کشور سوییس برای ارشد اقدام کنید.

  43. ميلاد غريب گفت:

   سلام
   من لیسانس رشته اتاق عمل هستم از دانشگاه علوم پزشکى ایران

   میخواستم بدونم براى ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رشته اتاق عمل میتونم براى کشور سوییس یا آلمان اقدام کنم؟
   براى گرفتن فاند باید چکار کنم؟

   ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    چون بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص داده می شود شانس گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد کم می باشد البته تحصیل در آلمان رایگان می باشد که شما یک پرداختی کمی بین ۰ تا ۱۵۰۰ یورو به ازای هر ترم خواهید داشت.تحصیل در سوییس مستلزم پرداخت هزینه می باشد. امکان دریافت پذیرش برای مقطع ارشد برای رشته شما وجود دارد ولی ممکن است قبل از ورود نیاز به گذراندن یک دوره داشته باشید.

  44. مهدی گفت:

   سلام
   ببخشید یه سوال جزیی داشتم
   میخواستم بدونم که برای پذیرش در مقطع دکتری در سویس بدون بورسیه و با بورسیه به معدل کارشناسی هم نگاه میکنن?
   چون معدل کارشناسی بنده پایین هستش. ۲۴سال سن دارم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در سوییس بیشتر معدل ارشد مد نظر خواهد بود. ولی معدل کارشناسی نیز حائز اهمیت است.

  45. محسن هاشمی گفت:

   سلام من ۲۸ ساله کارشناسی ارشد نانوشیمی از سازمان پژوهش های علمی صنعتی ایران مدرک زبان ندارم مقاله ای اس ای هم ندارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری چه اقداماتی باید انجام بدم و اخذ پذیرش چه مدت زمان میبره ممنون از راهنماییتون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    گرفتن پذیرش در مقطع دکتری یک مقدار نیاز به زمان بیشتری نسبت به دیگر مقاطع دارد. شما نیازمند داشتن یک رزومه ی خوب از جمله ایلتس بالای ۶.۵ معدل بالای ۱۷ حداقل دو مقاله ی isi و…. می باشید.

  46. فرشاد گفت:

   سلام.
   من ۲۶ سالمه و پایان خدمت دارم.لیسانسم رو از رشته مهندسی نرم افزار با معدل ۱۵ از دانشگاه ازاد گرفتم علاوه بر ان چندمدرک بین المللی شبکه هم گرفتم . ایلتس ۷ دارم و ۲ ماه دیگه هم به احتمال زیاد مدرک ب۲ زبان المانی رو میگیرم.شانسی هست که بتونم به هرطریقی تو سوییس یا اتریش تو مقطع کارشناسی درس بخونم و درنهایت اقامت کشورشون رو بگیرم . ممنون میشم پاسخ بدید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید در مقطع کارشناسی برای اتریش و در مقطع ارشد برای سوییس اقدام نمایید. چنانچه کورس تحصیلی شما به زبان انگلیسی باشد ارائه ی آیلتس شما کافی است.

  47. علی گفت:

   سلام من لیسانس مهندسی شهرسازی دارم آیا در کشور سوئیس این رشته در دانشگاه ها تدریس می شوند ؟ و در سوئیس کجا ها میشه بر اساس همین رشته تحصیلی اقدام به کار کرد ؟و ارزان ترین شهر سوئیس برای زندگی کدام است؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام شما اگر مدرک ۶.۵ آیلتس رو داشته باشید میتونید در دانشگاه های انگلیسی زبان پذیرش تحصیلی بگیرید.و ما نمایندگی پذیرش بیشتر دانشگاه هارو داریم با توجه به رشتتون بهترین دانشگاه رو پیشنهاد می دیم.

  48. علیرضا سلطانی گفت:

   سلام خسته نباشین،بنده لیسانس مهندسی پزشکی ازدانشگاه ازاد با معدل۱۷.۴۳هستم۲۲ سالم هستش ،ومدرک ایلتس ۷.۵دارم،الانم با دوستام داریم رو ی سری از پروژه های رشتمون بخصوص اختراعات کار میکنیم،من میخواستم برا ارشد رشتم به یکی از کشور های اروپایی اقدام کنم و حتما میخوام بورس کامل بشم؛بنظر شما با توجه به شرایط من کدوم کشور برام بهتره و راحتر بهم بورس میدن؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای مقطع ارشد ایتالیا بورس کامل می کنه.با توجه به شرایطی که دارین سریع اقدام کنید تا بتونید بورس بگیرید.

  49. ز.صالحی گفت:

   با سلام . تا چه سنی برای ارشد میشه اقدام کرد و وضعیت کار و تحصیل رشته محیط زیست چطوره؟ و سوال سوم اینکه اطلاعات و شارایط پذیرش هر دانشگاه از کا باید بدست بیاریم.
   ممنون میشم پاسخگو باشید
   با تشکر

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شرایط پذیرش هر دانشگاه را شما می توانید از سایت هریک از دانشگاه ها دریافت نمایید.گپ تحصیلی شما برای گرفتن پذیرش و ویزا نیز مهم می باشد. قطعا هر چقدر سن شما کمتر باشد شانس ویزاتون بیشتر خواهد شد.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام تا سن ۳۴ سال برای ارشد میشه اقدام کرد و اگر ۶.۵ آیلتس داشته باشید می تونید در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنید.

  50. فاطمه رضایی گفت:

   سلام.من ۱۸سالمه معدل ۱۹.۲۶ رشته تجربی.مدرک زبا دارم.میخوام بورسیع سوییس تو رشتع پزشکی یا رشته های دیگه رو درمقطع لیسانس
   بگیرم.چطوری اقدام کنم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند.

  51. مینا گفت:

   سلام من مشورت میخواستم
   ۲۵ سالمه، دیپلم با معدل ۱۳ کارشناسی ۱۵ و ارشد ۱۶ در رشته حقوق بین الملل از دانشگاه ازاد دارم ، سابقه کار ندارم ، همسرم ۳۲ ساله سطح سه حوزه علمیه با معدل ۱۷ هست ، سابقه روزنامه نگاری و کار در سپاه رو داره ، لطفا راهنماییم کنید با این شرایط میتونم از یک کشور اروپایی در مقطع دکترا پذیرش بگیرم ؟ چه کشورهایی امکانش هست؟ برای همسرم کاری پیدا میشه در ارتباط با اسلام شناسی ؟ ضمن اینکه من میخوام در دکتری بورسیه بشم چون توان مالیمون خیلی ضعیف هست ، متشکرم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    به دلیل تفاوت هایی که این رشته در کشورهای مختلف دارد شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بسیار کم می باشد.

  52. Nnn گفت:

   سلام من لیسانس صنایع دستی دارم گرایش جواهر سازی.میخوام ارشد طراحی جواهر بخونم در سوییس.کلاس های مربوط به این رشته هم رفتم.میخوام شرایط بورسیه در این رشته و دانشگاه های انگلیسی زبان که رشته طراحی جواهر تدریس می کنن رو بدونم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. لیست دانشگاه های مورد تایید را می توانید از سایت وزارت علوم بردارید. همه ی اطلاعات لازم در سایت خود دانشگاه ها به طور کامل ذکر شده است. البته باید در نظر داشته باشید که بیشتر بورسیه ها در این کشور به مقطع دکتری اختصاص داده می شود.

  53. مونا مقدم گفت:

   سلام من ۲۹ سالمه و لیسانس مدیریت صنعتی با معدل ۱۴.۴۸ و سابقه کاری ۳ سال تو بانک و یکسال خودم شرکت پیمانکاری داشتم و ضمن اینکه مدرک EMBA سازمان مدیریت صنعتی دارم که البته ارشد وزارت علوم محسوب نمیشه و ایتلس ۶.۵ میخواستم بدونم برای دانشگاه های سوییس در مقطع ارشد گپ تحصیلی چقدر براشون مهمه؟ و ایا سابقه کاری ام این گپ رو توجیح میکنه؟ و با این معدل کارشناسی ام میتونم برای سوییس اپلای کنم؟ممنون و سپاس فراوان

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    امکان اپلای کردن می باشد یابد بتوانید با نامه هایی مثل انگیزه نامه معدل پایین خود را پوشش دهید. یکی از دلایلی که برای توجیه گپ تحصیلی خود می توانید بیان کنید سابقه ی کاری شما می باشد.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام تا سن ۳۴ می توانید برای مقطع ارشد اقدام کنید.

  54. انسی گفت:

   با سلام
   من ارشد برق از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷ هستم.
   اول میخوام بدونم اگر آیلتس ۶.۵ بگیرم شانس اخذ بورسیه دارم؟
   دوم و مهمتر اینکه همسرم میتونه همراه من بیاد و اونجا بصورت محدود کار کنه؟
   مرسی از بابت لطفتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین میتونید بورسیه بگیرید ولی اجازه ورود همزمان همراه رو ندارین.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. برای گرفتن بورسیه شما نیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی خوب می باشید. این رزومه می تواند شامل معدل بالای ۱۷ آیلتس ۶.۵ به بالا حداقل دو مقاله ی آی اس ای و…… باشد. در صورتی که شما پذیرش از مقطع دکتری داشته باشید می توانید برای همسر خود به عنوان همراه نیز ویزا بگیرید.حق کار همراه یه کشور مقصد شما بستگی دارد.به طور مثال در کشوری مثل کانادا همراه حق کار فول تایم دارد.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه مقاله ISI داشته باشین احتمال فاند گرفتن هست.اجازه ورود همزمان همراه رو ندارین متاسفانه.

  55. ف. امید گفت:

   با سلام
   ممنون از توضیحات خوب شما
   ببخشید بنده دانشجوی داروسازی هستم با ۲۳ سال سن و با معدل بالای ۱۹ در دانشگاه دولتی که البته تحصیلم روبه اتمام هست. فعلا یک مقاله isi دارم و یک ترجمه کتاب که البته دو تا سه مقاله isi دیگر هم در آینده سابمیت خواهد شد. سطح زبان انگلیسی ام خوب هست اگر بتوانم مدرک آیلتس بالای ۷ بگیرم برای بورسیه phd در کشور سوءیس چقدر شانس خواهم داشت؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شما با داشتن رزومه ی تحصیلی قوی شانس گرفتن بورسیه تحصیلی را دارید.

  56. آوا گفت:

   سلام با لیسانس اپتومتری و ۲۸سال سن و آیلتس۷.۵ برای اینکه بخام برم یکی از کشورای اروپایی یا کانادا و پزشکی بخونم چقدر امکانشو دارم با این شرایط که یا بورس شم یا اینکه بتونم در طول دوران دانشجویی م کار کنم و هزینه تحصیلمو بدم.شما کدوم کشور و پیشنهاد میدین که برام محتمل تر هست ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    سن مورد قبول برای ورود به رشته پزشکی در کشور های اروپایی و کاناداحدود ۲۳ تا نهایتا ۲۴ سال هست توصیه میشود برای ادامه رشته خود اقدام نمایید تا شانس بالاتری داشته باشید

  57. مهديه گفت:

   با سلام ،من دارای دیپلم تجربی و پیش دانشگاهی با معدل ١٩/٧٨ و ١٩/۵٠هستم و در کنکور سال ٩٧ شرکت کردم و در حال حاضر در ژنو میباشم تا مدت یکسال هم أقامت دارم به واسه کار خانواده.میخواستم در مورد چگونگی أخذ پذیرش از دانشگاه های سوییس در رشته پزشکی از شما راهنمایی بگیرم.در حال حاضر هم أقدام به خواندن زبان فرانسه خواهم کرد.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شما می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را از سایت خود وزارت بهداشت ملاحظه نمایید. در سایت دانشگاه ها تمامی شرایط بابت ورود به رشته های مختلف درج شده است .

  58. پروا گفت:

   سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته فیزیوتراپی هستم میخواستم بپرسم برای بورسیه تحصیلی گرفتن واسه ارشد,این رشته شرایط خوبی رو توی کشورهای خوب اروپایی مثل سویس یا سوئد یا اتریش و… داره ؟اگر بعد از اتمام دوره کارشناسیم اقدام کنم میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم واسه ارشد؟اگه میتونم کدوم کشورها احتمالش بیشتره و چه شرایطی داره؟ با تشکر از موسسه فوق العادتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما برای مقطع فوق لیسانس می توانید از طریق بورسیه تحصیلی کشور ایتالیا اقدام کنید.

  59. sepehr گفت:

   سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل ۱۹.۲۷ دانشگاه ازاد را دارا هستم زبان انگلیسیمم خوبه اما مدرکی ندارم برای فوق رشته mba چه کشور و چه شرایطی را پیشنهاد میدهید با تشکر

  60. زارا گفت:

   سلام ببخشید برای بورس گرفتن تو مقطع فوق لیسانس معدل پیش دانشگاهی هم مهمه؟یا فقط لیسانس؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای پذیرش از دانشگاه ها رزومه تحصیلی تمام دوره های مدرسه و دانشگاه مورد نیاز هست

  61. محیا گفت:

   سلام و خسته نباشید
   من به تازگی کنکور ریاضی دادم و باید انتخاب رشته کنم
   میشه کمکم کنید تا بدونم به کدوم رشته درمقطع ارشد تو اروپا راحت تر بورسیه تعلق میگیره؟و پذیرفته شدن تو کدوم کشور راحت تره؟من خودم به سوئیس علاقه دارم،اما کشورای دیگه هم مشکلی نیست.
   مثلا معماری یا کامپیوتر؟یا رشته های دیگه مهندسی
   ممنون میشم که کامل و دلسوزانه راهنماییم کنید?

   • آریانا پارس گفت:

    سلام علاقه و هدف و شرایط شما بسیار مهم می باشد هر کشوری بازار کار بهتری برای یکسری از رشته ها دارد.

  62. محمد گفت:

   با درود
   به خاطر وجود موسسه با کیفیت و منظم شما بسیار سپاسگزارم
   دوست عزیز در اینجا میخواهم شرایطم را بنویسم که خواشمند است راهنمایی بفرمایید:
   اینجانب دانش آموخته کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه غیر انتفاعی شمال در شش ترم با معدل ۱۹.۰۹ هستم و قبولی در مقطع کارشناسی ارشد با شرایط استعداددرخشان در دانشگاه علامه طباطبایی و دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی از این دانشگاه با معدل ۱۷.۸۰ هستم
   لطفا روزمه رو بررسی اولیه کنید
   لیسانس مدیریت صنعتی با معدل ۱۹.۰۹ دانشگاه شمال بزرگترین دانشگاه غیر انتفاعی کشور با ۶۰۰۰ دانشجو
   کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی با معدل ۱۷.۸۰ دانشگاه علامه طباطبایی
   ۶مقاله معتبر isi و isc
   10 تالیف کتاب
   ۱۵ مقاله کنفرانسی
   ۲ سال سابقه برگزاری کنفرانس بین المللی به عنوان مدیر روابط عمومی
   مدرک ایلتس فعلا ندارم
   برای بورسیه به نظر کارشناسی شما من چقدر شانس خواهم داشت؟
   خواهشا جواب روتین ندهید و بر اساس شرایط و تجربه ای که دارین پاسخ دهید
   علاوه بر این رزومه چه چیزی نیاز است که برای بورسیه خیالم راحت باشه؟

   باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    به طور قطع مدرک زبان را باید بگیرید و اما اینکه چقدر شانس گرفتن بورسیه را دارید به صورت یک جواب کلی احتمال بالا میباشد اما به صورت دقیق و جزئی باید دید مقالات شما در چه کیفیتیست . دادن بورسیه و مقدار آن به صورت صد درصد به استاد راهنما مربوط میشود پس نتیجه میگیریم همه شرایط شما و احتمال بورسیه به مقالات شما برمیگردد ولا غیر

  63. Victoria گفت:

   با سلام
   بنده فارق التحصیل کارشناسی ارشد رشته اموزش زبان با معدل ۱۷/۷۶ از دانشگاه دولتی هستم. در مقطع کارشناسی نیز در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در همان دانشگاه با معدل ۱۸/۴۶ فارق التحصیل شدم و نفر دوم در رتبه های برتر را کسب کردم. با توجه به اینکه دو ماه است فارق التحصیل شدم هموز مقاله ای چاپ نکردم اما قصد ارسال مقاله به ژورنال بسیار معتبری را دارم که طبق نظر اساتید احتمال پذیرش مقاله در ان بالاست. از نظر مهارت زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و سطحم بالاست. ازمون تافل یا ایلس ندارم اما در ازمون داخلی msrt نمره ۸۱/۱۰۰را دریافت کردم که سطح a میباشد. بنده قصد اپلای در رشته های زبانشانسی یا زبان و جامعه در دانشگاه برن سوئیس را دارم. خواستم احتمال پذیرشم را بدانم. سوال دوم من درباره فاند یا شغل است و اینکه چقدر احتمال دارد هر کدام را بدست اورم. سوال اخر درباره وضعیت همسرم است که ایا ایشان هم بعنوان همراه من مزیت فاند را میگیرد؟ چرا که ایشان قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در همین دانشگاه را دارند اما اقدامی نکردند
   از راهنمایی شما ممنونم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام هم شما و هم همسرتون باید مدرک ۶.۵ آیلتس رو داشته باشید و اگر رزومه تحصیلیتون در ارشد قوی باشه و مقاله isi داشته باشید میتونید برای دکترا اقدام کنید.فول فاند نمیتونید بگیرید متاسفانه.

  64. مطهره گفت:

   سلام
   من دانشجوی کارشناسی ارشد ویروس شناسی پزشکی دانشگاه تهران هستم. چجوری میتونم سوپروایزر ک پذیرشم کنه رو پیدا کنم و اینکه شما کدوم کشور رو برای بورسیه دکترا براین این رشته بهتر می دونید؟
   اگر بورسیه تحصیلی دکترا بگیریم هم باید برای سفارت مدرکی دال بر داشتن پشتوانه مالی داشته باشیم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام ما خودمون برای مقطع دکترا براتون استاد پیدا میکنیم اگر رزومه تحصیلیتون قوی باشه و مقاله isi داشته باشین میشه اقدام کرد.بودجه سال اول زندگیتون فقط باید تو حسابتون باشه.

  65. پریا گفت:

   سلام
   من مدرک کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی گرایش بیوشیمی با معدل ۱۷.۷۲دارم.سن ۳۶تعدادی مقاله در کنفرانس ایندکسisi در ایران و یک تالیف کتاب دارم.موضوع پایان نامه من در مورد تاثیر نانو ذرات بر یک نوع پروتئین بوده.به مدت ۴ سال سابقه کار در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم. تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا در یکی از کشورهای اروپایی دارم.ممنون میشم کمی راهنمایی کنید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام شما باید مدرک ۶.۵ آیلتس رو داشته باشید تا بتونید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید.با توجه به شرایطی که دارید میشه در دانشگاه های اروپا پذیرش گرفت.

  66. آي ش گفت:

   سلام، من کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه تهران مرکز دارم، ۳۰ سالمه و به شدت به تحصیل در رشته ی پزشکی علاقه و اهتمام دارم. تحقیقاتم در زمینه‌ی پزشکی وسیع بوده و حدااقل از دو استاد هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می تونم معرفی نامه مبنی بر مستعد و علاقه مند بودن بگیرم. امکان داره کمکم کنین که کجا یا چگونه می تونم به این رویا نزدیک تر بشم؟ ضمننا حتما باید حین تحصیل کار کنم تا بتونم هزینه هام رو تامین کنم. کمی هم پس انداز دارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام دوست عزیز/ با توجه به شرایط خذ ویزای تحصیلی در مقطع پزشکی برای شما با شانس خیلی پایینی امکان پذیر است . به علت شرایط سنی که برای شما پیش امده . پیشنهاد میشومد برای یک ارشد مجدد در اروپا اقدام کنید و پس پذیرش پزشکی از دانشگاه انصراف داده و تحصیلات خود را در مقطع پزشکی در اروپا دنبال کنید . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

  67. moein گفت:

   سلام
   میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی زیست شناسی در مقطع لیسانس در دانشگاه ژنو معدل دیپلم ۱۷/۷۲ کافیه؟
   و در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی کافی اصلا شانسی برای پذیرش هست؟
   گرفتن وکیل چقدر میتونه موثر باشه برای تمام پروسه هاش؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام/ کشور سوئیس یک کشور ۴ زبانه است وبا یک دیگری هرکدام از این زبان ها میتوانید افدام نمایید / از دیگر مواردی که از لزومات است تمکن مالی سال اول زندگی و تحصیل میباشد که نسبت به ارائه اش باید اقدام نمود / صحبت با یک موسسه که نمایندگی بیش ز چند کشور را دارا باشد میتواند خیلی به شما کمک کند . / موسسه حقوقی اریانا پارس نسبت به اقدام ۳۸ کشور میکوشد تا بهترین عملکرد را در این زمینه داشته باشد .

  68. سیآه گیسو گفت:

   سلام من دانشجوی ترم دوم رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم.دارای مدال طلای کشوری المپیاد زیست شناسی و مدرک B1 زبان آلمانی هم هستم.
   میخواستم ببینم برای اقامت دائم در این کشور داشتن مدال و این مدرک زبان چقدر میتونه تاثیرگذار باشه؟!
   برای تحصیلم نیاز به حمایت مالی دارم.یعنی نیاز به شغل در سوئیس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    داشتن مدال طلا و مدرک زبان المانی برای گرفتن ویزای تحصیلی تاثیر دارد امکان بورسیه شدن هست ولی به دانشگاه و نظر استاد بستگی دارد
    شرط ورود به دانشگاه داشتن مدرک b1 یا b2 المانی است ضمن اینکه شما اجازه ۲۰ ساعت حق کار دانشجویی در هفته را دارا میباشید

  69. حاینس گفت:

   سلام من ۱۹ سالمه دیپلم ریاضی (معدل ۱۷.۳۳) و پیش دانشگاهی (معدل ۱۶) دارم و در حال حاظر دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم.
   مدرک B1 زبان آلمانی دارم.
   مشکل مالی هم ندارم.
   اما گواهی قبولی در کنکور سراسری ندارم.
   میخواستم بدونم چقدر امکان داره بتونم پذیرش بگیرم؟!

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در سوئیس نیازی به قبولی کنکور ندارد و به صرف بلد بودن زبان و مدرک آن و دداشتن تمکن مالی کفایت میکند

  70. هادی گفت:

   با عرض سلام و احترام
   بابت موسسه با کیفیت و منظم شما در وحله اول بسیار سپاس گذارم و اقدامات دوستان از این موسسه و رضایت انها نشان دهنده ی کیفیت کار شما می باشد.
   دوست عزیزو استاد گرامی بنده در اینجا میخوام شرایطی رو بنویسم که خواشمند است راهنمایی لازم را به اینجانب برسانید
   بنده فارغ التحصیل ارشد برق قدرت می باشم و میخواستم برای مقطع دکترا اقدام کنم
   لطفا روزمه رو بررسی اولیه کنید
   لیسانس قدرت با معدل ۱۲/۷۹ دانشگاه ازاد
   ارشد قدرت با معدل ۱۶ دانشگاه ازاد
   ۳ مقاله معتبر isi
   1 تالیف کتاب
   مدرک ایلتس ۶/۵

   برای فاند چقدر شانس خواهم داشت؟
   خواهشا جواب روتین ندهید و بر اساس شرایط و تجربه ای که دارین پاسخ دهید

   علاوه بر این رزومه چه چیزی نیاز است که برای فاند خیالم راحت باشه؟
   در واقع با این رزومه برای فاند در چه کشورهایی درصد بالایی شانس دارم

   باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام . باعث خوش حالیست که موکلین و مشتریان کمال رضایت را از موسسه دارن واین باعث خرسندیه ماست .
    برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع دکترا شما نسبت به شرایطی که دارید نسبتا شانستون خوبه ولی درصد این که بخواهم بتونم بگم کدام کشور شانس برای شما بالاتره این احتیاج به بررسی داره به این علت که یک مقدار معدل و مدرک زبان شما این شانس را کاهش میدهد. بهتر است معدل بالای ۱۷ باشد یا با گرفتن مدرک زبان نمره حداقل ۷ این شانس را افزایش دهید . داشتن مقاله isi و تالیف کتاب میتواند به شما کمک کند تا بتونید راحتر استاد راهنمای خود را پیدا کنید .
    برای کسب اطلاعات بیشتر و اقدامات کار بهتر ایت تماسی با موسسه داشته باشید .

  71. محیا گفت:

   سلام،وقت بخیر من دانش آموز پیش دانشگاهی ریاضی هستم و تابستان کنکور میدم و احتمالا رشته معماری دانشگاه فردوسی مشهد قبول میشم، میخاستم بدونم برای بورسیه گرفتن مقطع ارشد سوئیس چه شرایطی باید داشته باشم که سعی کنم اون شرایطو از الان فراهم کنم و آیا سوئیس برای من مناسبه یا میشه کشورهای دیگه ای راحت تر بورسیه تحصیلی گرفت ،درسم خوبه و مدارک زبان لازم با حداقل نمره رو هم دریافت میکنم،تحصیل رایگان برام خیلی مهمه و قصد دارم اقامت دائم بگیرم.ممنون از توجه تون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام بورسیه برای مقطع ارشد بسیار محدود است و بیشتر در مقطع دکتری تعلق میگیرد که برای بورسیه شدن باید رزومه تحصیلی خوبی داشته باشید و مقاله isi و اینکه برای بورسیه شدن در مقطع لیسانس میتوانید در کشور ایتالیا اقدام کنید که بسیار مناسب است و در همه ی دوره ها به شما بورسیه تعلق میگیرد و مبلغ ان ۵ هزار یورو میباشد .

  72. عباسی گفت:

   سلام برای تحصیل پسرم در مقطع دبیرستان در سوئیس چطوری اقدام کنم وامکان پذیرش چقدره ؟

   • آریانا پارس گفت:

    برای دبیرستان اگر میخواهید که شانس ویزا بالا باشد باید به یکی از زبان های رایج سوئیس آشنایی کامل داشته باشند .

  73. lili گفت:

   با سلام‌و خسته نباشید
   من لیسانس معماری دارم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶/۸۰
   سنم ۲۴
   برای مدرک زبان هم اقدام کردم و تا چند ماه آینده امتحان خواهم داد. مقاله و کتابی هم ندارم. برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به شدت به تحصیل در سوییس یا کشورهای اروپایی علاقه مندم.
   سوال من از شما اینه که:
   ۱:مدرک دانشگاه آزاد مورد قبول دانشگاه های سوییس هست؟
   ۲:به‌نظر شما با گرفتن مدرک زبان خوب شانسم برای پذیرش چقدره؟
   ۳: به نظر شما من ارشد رو همینجا بخونم برای phd اقدام کنم یا خیر برای ارشد اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ۱.مدرک دانشگاه های ایران قالبا مورد تایید میباشد
    ۲.با داشتن آیلتس بالای ۶ شانس ۷۰ درصد به بالا میباشد
    ۳.ارشد اقدام کنید بهتر است زیرا برای دکتری هم زبان بالاتری میخواهد و هم مقالات بین المللی

  74. mah گفت:

   سلام
   ممنون از اطلاعات خوبتون
   من کارشناسی ارشد عمران اب هستم با معدل ۱۶.۵ از دانشگاه صنعتی اصفهان و نمره تافل۹۴ و زبان آلمانی اصلا نمیدونم، میخواستم برای مقطع دکتری اقدام کنم، آیا دانشگاهای سوئیس گزینه مناسبی هستند که برای پیدا کردن پوزیشن روشون وقت بگذارم یا اینقدر شرایط سختی دارند ک بهتر ست بروم سمت کانادا و استرالیا؟
   سپاسگذرام

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مقطع دکتری نیازمند رزومه قوی شامل( سطح زبان(حداقل ایلتس ۷)، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی و…)(رنکینگ دانشگاه، معدل، نمرات و…) میباشد.
    باتوجه به شرایط گفته شده بهتر است که کشوری انگلیسی زبان را انتخاب کنید.

  75. SA گفت:

   سلام
   روزبخیر
   برای گرفتن فاند از دانشگاه epfl ، حداقل رزومه مورد نیاز چیست ؟
   و آیا رزومه زیر شانسی برای این دانشگاه دارد ؟ مقطع phd
   سن ۲۵
   رشته داروسازی
   معدل ۱۵
   ۷ مقاله isi
   ثبت اختراع داخلی
   سابقه کار ۳ سال حین تحصیل

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایطی که فرمودید مناسب است ضمن اینکه حداقل ایلتس ۷ نیز مورد نیاز میباشد

  76. محمدامین گفت:

   سلام و عرض ادب
   اینجانب فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه دولتی شیراز با معدل ۱۶ هستم. مدرک آیلتس بین الملل با نمره۷ و ۲ مقام ملی در مسابقات کشوری(شامل ابداع و اختراع). ۶ ماه سابقه به عنوان کارشناس آزمایشگاه در یک دانشگاه دولتی و ۵ سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در آموزشگاه خصوصی دارم. قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه EPFL رو دارم.( در نظر دارم فاند بگیرم)

   امکان فاند گرفتن رو دارم؟
   چجوری میتونم اقدام کنم؟
   الان که ۵/۲/۹۷ هست، دیر نشده که بخوام اقدام کنم واسه مهرماه؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    فاند برای مقطع phd میباشد و گاهی اوقات خیلی سخت شامل مقطع ارشد میشود. از لحظه ای که شرایط و مدارکتان اماده باشد حداقل ۶ ماه زمان نیاز است برای انجام کارها.

  77. greendelwald گفت:

   سلام
   من ۲۷ سالمه با مدرک کارشناسی یهداشت عمومی با معدل ۱۷ وبعنوان همکار توی مقاله ی isiومدرک آیلتس با نمره ۸ ، میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل توی سوییس رودارم ؟و اینکه توی همین رشته ادامه بدم یااینکه رشته ی طراحی لباس رو ازاول بخونم وادامه بدم ؟ کدوم شرایط مناسب تره ؟
   واینکه حداقل هزینه برای مهاجرت چقدره ؟
   وشرط سنی برای تحصیل دندانپزشکی چطور هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایط سنی برای لیسانس و یا تحصیل پزشکی وجود دارد بهتر است اذدامه تحصیلات خود را ادامه دهید . هزینه یکسال بیش از ۶۰تا ۷۰ میلیون در سال میباشد و شرایط کلی شما از لحاظ رزومه تحصیلی بسیار عالیست

  78. صادق گفت:

   سلام و عرض ادب
   بنده کارشناسی مهندسی نفت از دانشگاه پیام نور گرفتم
   الان هم دانشجوی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه ازاد هستم و یک سال دیگه تمومش میکنم
   متولد سال ۷۴
   برای تحصیل در مقطع دکتری مهندسی شیمی وضعیت بنده چجوری هستش؟!
   و اینکه داشتن مهارت توی زمینه های دیگه مثل ورزش و طراحی گرافیک و… شانس پذیرش رو بیشتر میکنه؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مقطع phd شما نیازمند رزومه قوی هستید. این رزومه قوی شامل رزومه داخلی(رنکینگ دانشگاه، معدل، ریزنمرات….)و رزومه خارجی (مقالات معتبر بین المللی ، طرح توجیهی و…)میباشد.

  79. مريم گفت:

   سلام من ٣۵سالمه قصد مهاجرت به سوئیس رو دارم و هدفم گرفتن اقامت حالا نمیدونم برای اینکار از طریق تحصیل پسرم در دوره بیرستان اونجا اقدام کنم؟(پسرم ١٣سالشه)یا از طریق خوندن درس برای خودم در مقطع ارشد مجدد (یه ارشد دارم)؟
   ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  80. عطیه گفت:

   سلام
   من لیسانس مهندسی عمران از موسسه غیرانتفاعی با معدل ۱۴/۶۸ گرفتم
   ارشد ترم یک مهندسی عمران-محیط زیست دانشگاه خواجه نصیر تهران – مجازی هستم
   اگر معدلم خوب بشه و مقالات خوبی ارایه بدم تا دو سال دیگه و مدرک آیلتسم رو با نمره ی خوبی قبول شم
   احتمال گرفتن فاند برای دکترا یا بورسیه شدنم در کشور سوییس چقدره؟
   و اینکه مدرکم مجازی یا همون آموزس الکترونیکی هست مشکلی نداره؟
   و تحصیل و اقامت به همراه همسرم امکانش هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما برای تحصیل در سوئیس در مقطع Phd نیازمند رزومه قوی می باشید. فاکتورهایی نظیر سطح زبان(حداقل آیلتس ۷)، طرح توجیهی، مقالات معتبر بین المللی با IF بالا، رنکینگ دانشگاه، نمرات و معدل و…در این رزومه تاثیرگذار می باشد.

  81. مژده گفت:

   سلام
   من ۳۱ ساله کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد دارم .آیا میشه از لیسانس یا ارشد دوباره بخونن یا دوره های فنی و حرفه ای در سوئیس باشه ..چون علاقه ای به ادامه دادن دکترای رشته ی خودمو ندارم. در مورد مقاطع تحصیلی پایینتر و دانشگاها لطفا اطلاعی میدین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به سنتان تحصیل در مقطع لیسانس در کشور سوئیس برای شما بسیار سخت میباشد زیرا محدودیت سنی برای آنها جدی میباشد . احتمال پذیرش مجدد برای ارشد بالاتر هست البته به شرط داشتن مدرک زبان و معدل خوب ولی تغییر در رشته خصوصا اگر در زیر شاخه رشته مقطع قبلی نباشد شانس ویزا را پایین میاورد

  82. آرش گفت:

   با سلام
   آیا تحصیل در مقطع دکترای رشته علوم سیاسی به زبان فرانسویه؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    خیر تحصیل در مقطع دکتری در سوئیس به زبان انگلیسی هم ارائه میشه

  83. یاسر گفت:

   با سلامی دوباره خدمت کارشناس محترم.
   با عرض پوزش فراوان.
   در رابطه با جواب جنابعالی در دو سوال قبلی ارسال شده:

   بنده یک کتاب و دو مقاله ISI دیگر نیز با همکاری استاد خوبم در نشریه معتبر ایمپکت دار (JCR) سابمیت کردیم. ان شالله اگر اکسپت بشود … آیا باز هم شک و تردیدی برای دریافت فاند تحصیلیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا راهنمایی بفرمایید

   اگر اگر با این رزومه، باز هم شانس فاند برای دکتری پایین باشد،( به نظر شما با این رزومه میتونم برای مقطع کارشناسی ارشد فاند دریافت کنم؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ببینید این موضوع که آیا به دانشجویی فاند داده میشه یا نه به نظر استاد راهنما و تایید دانشگاه با توجه به قواعد هر دانشگاه بر میگردد . ولی افرادی که مقالات خوبی دارند معمولا با اخذ فاند مشکلی نداشته اند

  84. هانی گفت:

   سلام، من لیسانس علوم اجتماعی گرایش مردم شناسی دانشگاه سراسری هستم برای ارشد کدام کشور ودانشگاه مناسب تر است؟ وهمینطور ازنظر هزینه، ضمن اینکه در حال یادگیری زبان انگلیسی هم میباشم و یک مقاله کنفرانسی نیز دارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام شما برای مقطع ارشد اگر می خواهید بورسیه بگیرید بهتر است کشور ایتالیا را انتخاب کنید. ایتالیا در تمام مقاطع تحصیلی بورسیه می دهد.

  85. رويا گفت:

   با سلام.ایا تحصیل در مقطع phd داروسازى در دانشگاه ژنو ملزم به داشتن مدرک زبان فرانسوى است؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله رشته های پزشکی دارو و دندان نیاز به مدرک زبان همان کشور میباشند

  86. یاسر گفت:

   با سلام و احترام و تشکر از زحمات شما.
   بنده فارق التحصیل کارشناس ارشد مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران دوره روزانه هستم.لیسانس مهندسی صنایع. یک ترم تدریس در دانشگاه آزاد. دو مقاله علمی پژوهشی داخلی. شش مقاله کنفرانسی داخلی و بین المللی. یک مقاله isi.مدرک ایلتس ۷ تا یک سال دیگر اعتبار. دارای کارت پایان خدمت.
   ((( قبل از سوالاتم دقدقه ذهنی بنده: )))
   //تحصیلات رایگان// دریافت حقوق بالای ماهیانه// اقامت همسر// ( و همچنین اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی)

   ۱- از بین کشورهای نروژ، فنلاند، اتریش و سوییس، در کدام یک و در کدام دانشگاه ها میتوانم در مقطع دکتری این رشته یا رشته های مرتبط فول فاند را دریافت کنم؟ آیا اصلا شانسی برای پذیرش و فاند وجود دارد؟
   ۲- شما چه کشور دیگری را پیشنهاد میکنید؟
   ۳- حدودا چه مبلغ و هزینه ای را برای کار پذیرش بنده (۰ تا ۱۰۰) برای یکی از این کشورها رو دریافت میکنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ ویزای تحصیل در مقطع phd شانس این را دارید که برای بورسیه اقدام بکنید ولی برای فول فاند رزومه ی خیلی بهتری احتیاج داریدکه نشان به برتری شما نسبت به دانشجویان دیگر باشد. اجازه همراه در مقطع phd وجود دارد فقط در اتریش شانس پاییین است. https://arianaabroad.com/

  87. عباس گفت:

   سلام و احترام..
   بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای_مهندسی پرتو پزشکی از دانشگاه امیرکبیر هستم…۲ مقاله isi و چند مقاله کنفرانسی دارم(بین المللی و داخلی) و ۱ اختراع هم ب نامم ثبت شده است و همین طور دستیار استاد هم بوده ام با این شرایط ایا میشود واسه دکتری از دانشگاه eth بورسیه اخذ کرد؟؟
   سپاس از لطفتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله میتوانید البته به شرطی ک هسوپروایزر مقاله شما را تایید کند و کمیته بررسی برای میزان بورسیه شما نظر بدهند . رزومه بسیار قوی دارید ولی سعی کنید مدرک زبان آیلتس را هم تا سطح ۷ دریافت نمایید

  88. عسل گفت:

   باسلام،من دانشجوی سال آخر مقطع لیسانس در رشته شیمی دانشگاه شریف هستم می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای دانشگاه تکنیکال فدرال سوئیس با چه شرایطی می توانم اقدام به پذیرش از آن دانشگاه را بگیرم لازم به ذکر است که بصورت متوسط مسلط به زبان فرانسوی نیز هستم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد داشتن مدرک زبان االزامیست حال یا انگلیسی یا یکی از زبان های رایج سوئیس مثل فرانسه . تمکن مالی یکسال شما اعم از تحصیل و زندگی را نیز باید داشته و با خود به کشور هدف ببرید

  89. شهلا گفت:

   با سلام لیسانس مامایی هستم ۲۸ ساله ازدانشگاه ازادبا معدل ۱۶ داره ایلتس ۷ هستم ۳ سال سابقه کاردارم وشاغل بهداشت برای تحصل برای ارشدچیکاربایدکنم برای سوئیس یا برگشت وخوندن کارشناسی دررشته پزشکی،یه سوالی هم داشتم اینکه اگه فرد متاهل باشه امکان بردن همراه هستش؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در سوییس برای رشته های پیرا پزشکی نیاز به ریجستر شدن مدرک در اکثر اوقات دارد . بردن همراه امکان پذیر است ولی احتمالا با یک تاخیر چند ماهه ملحق میشوند . شرایط شما برای پذیرش بسیار عالیست و احتمال پذیرش را با درصد بالایی دارید . اما برای پزشکی خواندن محدودیت سنی وجود دارد بعلاوه اینکه باید به یکی از زبان های رایج سوئد تسلط داشته باشید

  90. بهار گفت:

   باسلام من با معذل۱۷/۸۰ مدرک ارشد گرفتم اما تازه میخوام شروع کنم مقاله بفرستم وزبان انگلیسیم دذ حد دانشگاهیه میشه لطفا راهنمایی کنید چون عاشق خوندن دکترا در سوییسم باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دکتری حتما باید آیلتس ۷ داشته باشید بعلاوه اینکه مقالات بین المللی داشته باشید . معدل و ریز نمرات هم در انتخواب دانشگااه اهمیت دارد.

  91. مسعود گفت:

   سلام بنده دارای سه مقاله isi هستم ۵ مقاله داخلی دارم ۳ مقاله علمی پژوهشی خارجی دارم ۵ گواهی بین المللی از ایتالیا یونان المان و انگلستان دارم معدل کارشناسیم ۱۹.۵۰ هست از دانشگاه ازاد ضمنن دارم برای مدرک ایلتس اماده میشم به نظر شمامیتونم برای سوئیس یا کانادا و یا استرالیا و یا انگلستان در مقطع ارشد فاند بگیرم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در مقطع ارشد این موضوع را مد نظر بگیرید که بحث فاند بسیار کمرنگ میباشد و به سختی داده میشود ولی شرایط شما بسیار مناسب است فقط کافیست یک سوپروایزر از کشور هدف مقالات شما را تایید نماید تا بتوانید بر اساس آن برای فاند اقدام نمایید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در مقطع ارشد این موضوع را مد نظر بگیرید که بحث فاند بسیار کمرنگ میباشد و به سختی داده میشود ولی شرایط شما بسیار مناسب است فقط کافیست یک سوپروایزر از کشور هدف مقالات شما را تایید نماید تا بتوانید بر اساس آن برای فاند اقدام نمایید. آیلتس مورد نیاز برای فاند باید ۶.۵ و ۷ به بالا باشد

  92. صادق گفت:

   سلام و ادب . من لیسانس معماری از دانشگاه علمی و کاربردی تهران دارم . در چند تا مسابقه داخلی مقام دارم . در ضمن یک مقاله بین المللی داشته و در همان کنفرانس جایزه (( محققین در حال ظهور )) را دریافت کرده ام . آیا میتوانم از سوییس اپلای گرفته و فاند نیز دریافت کنم ؟؟ ضمنا روزنامه نگاری هم میکنم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل رشته معماری در سوئیس مانند دیگر کشورها نیاز به داشتن مقالات بین المللی و مدرک زبان میباشد . مقاله خارجی در صورت تجاری شدن شانس بسیار بالایی برای شما جهت اخذ فاند میکند

  93. سیدمسعود هاشمی گفت:

   سلام بنده دارای ۱۰اختراع ثبت شده هستم و از کشور سوییس دیپلم افتخار کسب کردم دارای سه مدال طلا از تایوان و برنز از چین و نقره از کشور سوییس هستم. فوق لیسانسم هم را تمام کردم پنج کتاب چاپ کردم آیا میتوانم از کشور سوییس برای تحصیل در مقطع دکترا اکسپت بگیرم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با این رزومه قوی با احتمال بسیار بالایی امکان پذیرش حتی اخذ بورسیه را هم دارید . فقط باید مدرک زبان راهم داشته باشید که براحتی بتوان ویزا ی تحصیلی را دریافت کرد

  94. آرش گفت:

   سلام من دانشجوی ترم ۶ حسابداری علامه هستم با معدل ۱۸ و زبان در حد ایلتس ۷ میخواستم بدونم میتونم تا سال دیگه برای فوق در این رشته یا مدیریت مالی اپلای کنم؟در چه کشور هایی امکان گرفتن فاند دارم و راحت تر میتونم پذیرش بگیرم ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    پذیرش ارشد در کشور سوییس با شرایط شما کاملا منطبق است ولی فاند گرفتن نیاز به داشتن مقالات بین المللی میباشد ولی مدارک شما کفایت برای پذیرش از همه کشورهای اروپایی را دارد

  95. aliakbar گفت:

   با سلام

   بنده دانشجویه کارشناسی معماری در دانشگاه ازاد هستم که معدل هر ترمم بالای ۱۸.۵ هستش ، مدرک زبان ایلتس ۷ دارم و همچنین دارم زبان المانی رو هم کار میکنم ، میخواستم برای ارشد به یکی از کشورای اتریش یا سوییس یا المان یا نروژ برم ، میخواستم بدونم کدوم کشور ها با شرایطی ک من دارم راحت تر من رو بورسیه میکنند و شانسم بیشتره ، از نظر مالی هم میخوام مشغول به کار بشم چون باید هزینه هامو خودم جور کنم ، روابط عمومی عالی دارم و زبان رو هم تو این مدت کامل اوکی میشم هم اینگلیسی هم المانی تو خیلی زمینه ها هم سابقه کار دارم ، به نظرتون چقد شانس دارم که ویزارو دریافت کنم و بتونم کار پیدا کنم و این ک کدوم کشور برای این شرایط و رشته من بهتره و اینده بهتری برام داره،، با تشکر از سایت خوبتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایط بسیار عالی برای پذیرش در مقطع ارشد برای هرکدام از این کشورها را دارید . اتریش در بحث هنر و معماری قوی تر است و با همان داشتن مدرک زبان میتوانید برای پذیرش دانشگاه اقدام کنید . بورسیه در مقطع ارشد شانس بالایی ندارد و شما میبایست برای اخذ بورسیه حتما مقالات بین المللی در کنار رزومه تحصیلی داشته باشید

  96. آرمان گفت:

   سلام و خسته نباشید.ببخشید من درحال تحصیل در دوره پری مدیکال در اوکراینم برای پزشکی..میخستم بدونم میتونم برا تخصص راحت وارد دانشگاها سویس شم عین مجارستان؟چون شنیدم کسایی که تومجارستان پزشکی میخونن تخصصمسویس باید سویس بخونن!!

   • آریانا پارس گفت:

    سلام . پس از گذراندن دوره ی پزشکی برای تخصص باید برای ثبت مدرک اقدام کنید باید ببینید دانشگاه های سوئیس مورد تایید کشور اوکراین است .وبعد از ان برای تخصص اقدام کنید

  97. سجاد گفت:

   با سلام و احترام
   بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته ژئوپولیتیک (جغرافیای سیاسی ) از دانشگاه خوارزمی تهران هستم . با رزومه ی تقریبا مورد قبول .هم آی اس آ دارم هم آی اس سی و هم مقالات چاپ شده در نشریات داخلی . معدل ۱۷ .
   در حال گرفتن مدرک آیلتس ۷ هستم . مشکل سربازیم هم تقریبا با انجام پروژه های تحقیقاتی در حال اتمام است .
   میخواستم جویا شم که آیا احتمال ادامه تحصیل در کشور سوئیس با شرایط بورسیه و … مساعد می باشد یا خیر ؟؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایطی که ذکر کردید شانس گرفتن بورسیه برای کشور سویس بسیار بالا میباشد . البته میزان آن بسته به نظر سوپروایزر دارد و کیفیت مقاله شما .

  98. حمیدرضا گفت:

   سلام
   من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی بین الملل با معدل ۱۶/۷۰ هستم
   سطح زبانم خوبه و میتونم حداقل نمره آیلتس بیارم
   ۲سال و نیم هم سابقه کار دارم
   مقاله هم کار نکردم،اما میتونم واسش برنامه ریزی کنم
   میخواستم بدونم میتونم برای اخذ بورسیه دکتری سوییس اقدام کنم؟
   و اینکه اگر بخوام ارشد دیگه ای بخونم،مدارک ارشد اول ملاک هست یا فقط مدارک لیسانس ملاک هست؟
   ممنون

  99. محمدرضا گفت:

   برای اخذ بورسیه در هر کشوری نیازمند مدرک زبان ، معدل بالای ۱۷ و مقاله ISI می باشید.
   در اینجا که گفتید معدل بالای ۱۷ بدین معنی است که اخرین مدرک باید بالای ۱۷ باشد یعنی مثلا اگر کسی برای دکترا اقدام میکند اخرین مدرک که فوق لیسانس هست کافی است که بالاتر از ۱۷ باشد؟
   سوال دوم : ایا مدارک موسسات اموزش عالی ( غیرانتفاعی – غیر دولتی ) برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا به همراه فول فاند یا اسکالرشیپ امکان پذیر است؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    آخرین مدرک تاثیر بیشتری دارد نه اینکه مابقی مقاطع بی اهمیت باشد . م.سساتی که مجوز وزارت علوم داشته باشند از لحاظ پذیرش مشکلی نخواهند داشت

  100. لیلا گفت:

   مجددابا سلام و احترام
   منظورم فاند از دانشگاه دانمارک بود اینجا اشتباه تایپ کردم سویس

  101. لیلا گفت:

   با سلام و احترام
   من فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی در رشته پزشکی و فارغ التحصیل تخصص پوست از دانشگاه گیلان و دارای بورد تخصصی هستم
   آیا برای پذیرش در رشته ی فوق تخصص می توانم فاند دانشگاه سویس را دریافت کنم .
   با تشکر از وقتی که می گذارید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله میتوانید ولی باید تسلط به زبان همان کشور را داشته باشید زیرا تخصص در کشور های اروپایی با ماهیت کار شناخته میشود و نیاز به یادگیری کامل این زبان را دارید . مقاله هم جزو الزامات برای پذیرش در تخصص است و همچنین ریجستر شدن مدرک

  102. فاطمه گفت:

   سلام، روزتون بخیر
   من فارغ التحصیل مقطع ارشد مهندسی مواد با معدل ۱۷.۲۰ ، بدون احتساب نمره پایان نامه در معدلم هستم و سه مقاله ISI دارم
   با فرض اینکه نمره ۶.۵ آیلتس داشته باشم، شانسم برای گرفتن فاند از دانشگاه های خوب سوییس چقده؟ دانشگاه سطح متوسط چطور؟

   • آریانا پارس گفت:

    بسلام
    با توجه به شرایطی که دارین نسبت به داشتن مدرک زبان حداقل ایلتس ۷ همچنین داشتن سوپروایزر که مقاله های شمارا تایید کند میتوانید اقدام برای اخذ بورسیه کنید

  103. علی گفت:

   سلام
   من ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه دولتی هستم. میتونم برای دکتری به صورت فاند اقدام کتم؟
   یک مقاله کنفرانسی خارجی، تدریس یک ترم در دانشگاه؛ زبانم بد نیست ولی مدرک نگرفتم. معدل بالای ۱۷ در مقطع ارشد. ریکمندیشن لتر هم از اساتید دارم.
   با این شرایط اگر راهنمایی کنید.

   با تشکر

  104. احسان گفت:

   با سلام
   من ۳۱ سالمه وامسال لیسانس بیوتکنولوژی از دانشگاه تهران گرفتم.معدلم ۱۸.۱۲ است و آیلتس ۷ دارم.
   در ضمن دلیل اینکه در این سال بالا فارغ التحصیل شدم این است که قبلا یک لیسانس در رشته مهندسی برق گرفته بودم(با معدل ۱۷.۴) ومدتی هم در آن رشته کار کرده بودم،ولی چون به رشته بیوتکنولوژی علاقه داشتم دوباره کنکور دادم این رشته را انتخاب کردم.
   سوال من این است که با توجه به سن بالایی که دارم آیا می توانم برای فوق لیسانس از دانشگاه های معتبرسوئیس پذیرش همراه با فاند بگیرم؟آیا این سن بالا برای گرفتن ویزا مشکلی ایجاد نمی کند؟
   آیا اگر ارشدم را در دانشگاه تهران بخوانم و ۲-۳ سال دیگر برای پذیرش دکتری اقدام کنم شانسم بیشتر خواهد بود؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع ارشد از طریق فاند شما با داشتن مقالات بین المللی ISI ونسبت به شرایط خودنان مثل مدرک زبان و معدل بالا اقدام کنید در صورتی که بتوانید افیسرا هم مجاب کنبد که از اتو این مدت چه کارهایی انجام دادید از این طریق افیسر هم شمارا تایید کنه با این وجود مشکلی برای اخذ ویزا ندارید .بله میتوانید ارشد را تهران خوانده برای دکترا اقدام کنید .

  105. حمید گفت:

   سلام
   رزومه خیلی خوبی دارم و شانس پذیرشم رو بالا میبینم. اما شرایط زیر برام مهمه:
   ۱- تحصیلات رایگان
   ۲- حقوق ماهیانه
   ۳- اقامت همسر
   و این شرایط اگر باشه بهتره:
   ۱- اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی
   ۲- امکان تحصیل رایگان همسر بواسطه تحصیل خودم
   .
   آیا تو سوئیس این شرایط امکان پذیره؟ تو بقیه کشورها چطور؟

  106. شهناز محمدی گفت:

   با سلام من ارشد مخابرات نوری هستم و معدلم ۱۶.۵ است آیا با گرفتن آیلتس امیدی به گرفتن پذیرش از دانشگاه سوئیس را دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام یکی از شرط های اخذویزای تحصیل درکشور سوییس یادگیری زبان است در مقطع لیسانس کشور سوئیس احتیاج به زبان المانی تا سطح b2 برای مقاطع کارشناسی ارشد و phd احتیاج به ایلتس ۷ دارید .همچنین تمکن ۱ ساله ی زندگی وتحصیل مهم میباشد

  107. امین گفت:

   سلام و خسته نباشید
   من مهندس ارشد کامپوتر از دانشگاه شیراز با معدل ۱۸.۵ (رتبه اول) هستم، مقاله یک کنفرانس خارجی دارم با چندین پروژه که در طول دوره تحصیلم انجام دادم و همچینین ۲ سال سابقه کار، میخواستم بدونم اگه بخوام یک ارشد دیگه از دانشگاه های سوئیس بگیرم هزینه ش چقدر میشه؟ و اصلا امکان پذیر هست (با توجه به سربازی)؟ کلا سوئیس فاندی برای ارشد پرداخت میکنه که به هزینه ها کمک کنه ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    معمولا نظام وظیفه اجازه خروج بابت مقطع مجدد صادر نمیکند ولی استعلام آن را از نظام وظیفه بگیرید . هزینه ها سالیانه برای تحصیل و زندگی بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون میباشد . فاد برای ارشد در کل اتحادیه اروپا شانس کمی دارد

  108. زهره گفت:

   سلام و خسته نباشید
   من مهندس ارشد کامپوتر از دانشگاه شیراز با معدل ۱۸.۵ (رتبه اول) هستم، مقاله یک کنفرانس خارجی دارم با چندین پروژه که در طول دوره تحصیلم انجام دادم و همچینین ۲ سال سابقه کار، میخواستم بدونم اگه بخوام یک ارشد دیگه از دانشگاه های سوئیس بگیرم هزینه ش چقدر میشه؟ و اصلا امکان پذیر هست (با توجه به سربازی)؟ کلا سوئیس فاندی برای ارشد پرداخت میکنه که به هزینه ها کمک کنه ؟

  109. رضا گفت:

   با سلام و احترام. ضمن تشکر از زحمات شما و عرض خسته نباشید. اینجانب فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق در سال ۱۳۸۰ و کارشناسی ارشد مهندسی مکاترونیک در سال ۹۵ هستم. ۳۸ سال سن و سیزده سال سابقه کار مرتبط با رشته ام در صنایع مختلف مثل فولاد و پتروشیمی دارم و متاهل هستم. چند مقاله کنفرانس داخلی دارم ولی مقاله آی اس آی ندارم و در حال مطالعه زبان برای اخذ آیلتس هستم. آیا از الان می تونم برای پذیرش دکترای مکاترونیک در سوییس اقدام کنم یا حتما باید اول مدرک زبان بگیرم بعد اقدام کنم. و در پایان با شرایطی که عرض کردم آیا شانسی برای اخذ پذیرش و بورسیه دارم یا خیر؟
   با سپاس و احترام مجدد
   رضا

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دکتری تقریبا در تمام دانشگاه های دنیا نیاز به ارایه مدرک زبان به ضمیمه دیگر مدارک برای اخذ پذیرش هست . شانس بورسیه شما را کیفیت مقاله ای که ارایه میدهید تعیین میکند . هرچه کیفیت مقاله و if آن بالاتر باشد شرایط اخذ بورسیه بهتر خواهد شد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.
    برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور سوئیس، داشتن مدارک زبان حداقل نمره ایلتس ۷ ضروری میباشد. همچنین داشتن مقالات isi، شرکت در کنفرانس های بین المللی، انجام پزوهش های علمی و تحقیقاتی میتواند شانس پذیرش را بالا ببرد. به هر شکلی با تقویت رزومه خود بتوانید سوپروایزر را قانع بکنیدشانس شما برای گرفتن فاند یا بورسیه بالا میرود.

  110. یاسر گفت:

   سلام.باشرایط زیر شانسم برای گرفتن پذیرش بافاند برای کشورهای اسکاندیناوی چقدره؟
   ارشد شیمی از شریف GPA:3.2
   ISI Paper:1, impact:3.25 Q1
   Book:2
   TOEFL:99
   مقالات داخلی:۴

   مرسی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بالای ۷۰ درصد ولی مشروط به تایید سوپر وایزر وگرنه نمیتوانید

  111. سیمین گفت:

   سلام وقت بخیر
   میخواستم بدونم منو لیسانس معماری و از دانشگاه سراسری با معدل ۱۷.۵۲و ارشدمم بازم دانشگاه سراسری معدل ۱۸.۱۲بودم بدون فاند نمیتونم برم یه مقاله isiهم دارم که البته فرستادمش منتظر نتیجشم ایلتس ۷ام دارم میخوام بدونم میتونم فاند کامل بگیرم یا شما میتونید از دوستای ایرانیمون اونجا کسیو بم معرفی کنید؟ممنون میشم

   • آریانا پارس گفت:

    ببینید بالا بودن معدل و رتبه دانشگاهی از رزمه های داخلیه. رتبه های علمی ایران از رتبه بالای برخوردار نیست .شما رزمه های بین المللی تون را باید بالا ببری داشتن مدرک زبان تا ایلتس ۷ خودش امتیازه داشتن مقاله isiهم امتیازه خوبی به حساب میاد وهمینطور تاییدیه از اساتید میتونم رزمه هاتون را بالا ببرد . شانس برای گرفتن بورسیه دارین.

  112. شیوا گفت:

   با سلام.من کارشناسی ارشد رشته تاریخ ایران رو با معدل۱۷ از دانشگاه تربیت مدرس به پایان رسوندم.به چهار زبان انگلیسی،فرانسوی،آلمانی و روسی مسلط هستم و ۳ مقاله isiدارم.ایا میتونم برای بورسیه در این کشور اقدام کنم؟زمانش چقد طول می کشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.با توجه به شرایطی که دارید شانس بالایی برای اخذ بورسیه وجود دارد . اما میزان کیفیت مقالات شما باید توسط یک استاد تایید شود در کل برای اخذ بورسیه همه چی بستگی به قانع کردن استاد برای گرفتن بورسیه میباشد.

  113. یونس گفت:

   سلام
   فارغ التحصیل کارشناسی نقشه برداری با معدل۱۹ هستم زبانم ۶.۵ هستش.شانسم برای گرفتن بورسیهExcellence چقدره و اینکه آیا این بورسیه شامل هزینه های اقامت (مسکن)رو هم میشه؟؟
   با تشکر.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام . برای اخذ بورسیه در مقطع تحصیلی کشور سوئیس شما به غیر از داشتن مدرک زبان حداقل ایلتس ۷ احتیاج به داشتن مقالات بین المللی به عنوان مثال ISI و شرکت در پزوهش های علمی همچنین معدل بالای ۱۷ دارید برای اخذ فاند باید توجه داشته باشید که مقالات شما باید توسط یک سوپروایزر تایید شود در این صورت میتوانید شانس خودرا برای اخذ بورسیه امتحان کنید . در بعضی موارد بورسیه شامل هزینه های زندگی نیز میشود .

  114. اسماعیل گفت:

   سلام وقت بخیر
   من مدرک کارشناسی حسابداری و فوق دیپلم کامپیتور دارم با مدرک ایلتس ۶.۵ برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس میتونم اقدام کنم؟
   یا برای گرفتن اقامت از طریق ویزای کار؟
   در ضمن ۶سال سابقه کار و بیمه دارم
   همسرم مدرک فوق لیسانس روانشانی صنعتی کار داره برای ایشان چه پیشنهادی دارید راهنممایی بفرمایید.۳سال سابقه بیمه و دارای مقاله

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس مناسب است. در صورتی که بخواهید برای ویزای کار این کشور اقدام کنید، باید پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای سوئیسی داشته باشید. اما اگر بخواهید برای تحصیل اقدام کنید، هم برای دوره کارشناسی ارشد مجدد و هم دکترا شانس دارید. مزیت ویزای تحصیلی این است که هر زمانی پیشنهاد شغلی پیدا کردید می توانید آن را به ویزای کار تبدیل نمایید.

  115. ترانه گفت:

   سلام. من کارشناسی رو از علم و صنعت گرفتم با معدل ۱۷.۵۴ و ارشد رو از صنعتی اصفهان با معدل ۱۷.۰۸. نمره تافلم هم ۱۰۰ شده. دو تا مقاله کنفرانس داخلی و یدونه ژورنال خارجی دارم ک البته آی اس آی نیست. میخواستم ببینم ک آیا امکان پذیرش هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.
    با توجه به اخذ ویزای تحصیل در کشور سوئیس نسبت به رزومه هایی که شما دارید شانس برای اخذ ویزا بالا میرود داشتن مقالات بین المللی مدرک زبان معدل بالا و شرکت در پزوهش های علمی میتوان حتی برای اخذ بورسیه هم اقدام نمود .

  116. مصطفی گفت:

   با سلام
   من فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران هستم با معدا ۱۴.۴۰ و نمره آیلس ۵.۵ که مجدد ثبتنام کردم برای ازمون….آیا با نمره آیلس ۶.۵ میتونم MBA بخونم مظاف بر این که من تقریبا ۶ سال سابقه حرفه ایی فروش و مارکتینگ دارم و درحال حاضر مدیر منطقه یه شرکت مولتی نشال هستم
   هدفمم فقط دانشگاه های سوئیس هست
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ورود به مقطع ارشد داشتن ایلتس ۶.۵ بسیار مناسب است و سابقه کار در دادن ویزا بسیار کمک میکند .

  117. شهریار گفت:

   سلام عزیزان.ممنون از ‍‍‍‍‍‍‍‍پاسخگویی. من فوق لیسانس روابط بین الملل از دانشگاه سراسری با معدل ۱۸.۲۶ هستم. می خواستم بدونم میتونم برای دکتری در سوییس پذیرش بگیرم؟ برا بورسیه هم میشه اقدام کرد؟ چقدر اندوخته مالی باید داشته باشم؟؟ با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در سوییس مستلزم تمکن یکساله تحصیل برای سال اول میباشد که حدود ۶۰ تا ۷۰ ملیون تومان است . برای گرفتن فاند داشتن مدرک آیلتس و داشتن مقالات isi الزامیت و حتما یک استاد باید در دانشگاه مقصد برای فاند گرفتن مقاله شما را تایید نماید تا دانشگاه راقب به دادن فاند شود

  118. رابعه گفت:

   سلام. می خواستم بدونم در صورت داشتن مدرک ارشد باز هم می تونم برای تحصیل در مقطع ارشد در سوییس اقدام کن؟

  119. سلطانی گفت:

   سلام من فوق لیسانس بیومکانیک ورزشی از دانشگاه اصفهان دارم یه فرزند ۶ساله دارم قصد ادامه تحصیل تو رشته دکتری فیزیوتراپی دارم زبانم خوبه و برا مدر اقدام کردم میخاستم بپرسم برا من و دختر ۶ساله م چقدر هزینه میخایم ه اقدام به مهاجرت کنیم و اینه په اقداماتی از قبل باید انجام بشه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در رشته فیزیوتراپی ورزشی در کشور سوئیس مدرک زبان در حد آیلتس ۷ برای دکتری کافیست . نکته ای که باید دقت کنید این است که تغییر رشته خیلی مورد پسند دانشگاه و سفارت نمیباشد . فرزندتان را میتوانید همراه با خود داشته باشید و تمکن مالی برای ۲ نفر چیزی حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیون به ظور میانگین برای یکسال میباشد

  120. وحید گفت:

   سلام خواستم بپرسم با مدرک لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه رودهن آیا برای کارشناسی ارشد در کشور سوییس میتوان اقدام کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل و گرفتن ویزای تحصیلی کشور سوئیس در مقطع فوق لیسانس با ارائه مدرک لیسانس و ریز نمرات و داشتن مدرک زبان برای پذیرش دانشگاههای سوئیس میتونید اقدام کنید.

  121. زهرا گفت:

   با سلام
   من دانشجوی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران هستم . آیا واسه رشته اقتصاد دانشگاه لوزان پذیرش دارد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اطلاع از پذیرش دانشگاه لوزان سوئیس در رشته اقتصاد در مقطع دکتری به سایت خود دانشگاه مراجعه بفرمایید.

  122. اکبر گفت:

   سلام و وقت بخیر
   برای دکترای بیوتکنولوژی پزشکی با معدل کارشناسی ۱۵.۵ و ارشد ۱۸.۵ چقدر شانس دریافت فاند کامل رو دارم؟ و اینکه احتیاج هست به زبان آلمانی هم صحبت کنیم برای Phd علوم پزشکی؟
   ۴ تا مقاله isi دارم، یکی از nature

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس با داشتن مدرک زبان المانی و انگلیسی میتونید اقدام کنید .

  123. ماهان گفت:

   با سلام.
   گواهی تمکن مالی برای سوئیس در مقطع لیسانس به چه صورت باید باشه و مبلغ اون چقدر هستش؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شما باید هزینه سال اول زندگی و تحصیل خود را در حسابتان داشته باشید تا ویزا به شما تعلق بگیرد. برای کشور سوئیس به صورت میانگین حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیون تومان کفایت می کند. البته این پول بسته به شهر و دانشگاه و رشته ای که برای آن اقدام می کنید متفاوت است.

  124. آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای فاند پژوهشهای بین المللی نیاز است.

  125. fati گفت:

   سلام ببخشین کشور سوئیس از نظر حجاب اسلامی مشکلی نداره؟دانشگاهاش حجاب ازاده ؟و کشورش ب مسلمونا احترام میزارن؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    به طور کلی اکثر دانشگاهای جهان اول اجازه ادامه تحصیل با حجاب را میدهند.

  126. arvinnnn* گفت:

   سلام خدمت شما لیسانس اب وخاک دانشگاه پیام نور با معدل ۱۳.۸۸ و ایلتس ۶.۵ میتونه کسی برا ارشد درخواست بده؟ هزینه یکسال تحصیل و زندگی چقدر میشه تقریبا؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سویئس در مقطع لیسانس می توانید اقدام کنید البته نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و زبان المانی است.

  127. علی گفت:

   سلام
   ببخشید دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر هستم ولی معدل ۱۳/۵۰ هست .لذا آزمون آیلتس دادم با نمره ۶/۵ در مجموع Skills فقط Reading یک مقدار پایین هست میخواستم بدونم شرایطم به چه صورت هست جهت تحصیل در سوییس . با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باتوجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع لیسانس مجدد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  128. پرنیا گفت:

   سلام . من دانشجویه سال دوم دندان دانشگاه روزانه بجنوردم ولی قصد اقامت در سوییس دارم . میخواستم بدونم میتونم همین رشتمو اونجا ادامه بدم بدون ازمون یا نه باید دوره ببینم و باز دوباره شروع کنم . و ایا سوییس کشور مناسبی برایه من با شرایط ادامه تحصیلم و درامد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی کشور سوئیس یک دوره ۶ ماهه Premedical را باید سپری کنید و بعد وارد دوره پزشکی می شوید.

  129. کامران گفت:

   با سلام
   من متولد ۱۳۵۱ هستم دارای مدرک فوق دیپلم کامپیوتر- لیسانس کامپیوتر نرم افزار- فوق لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات شبکه های کامپیوتری معدل ۱۵ از دانشگاه آزادهستم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل دکترا در کشور سوییس میتونم اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور سوئیس باید دارای رزومه تحصیلی قوی باشید بدین منظور باید دارای معدل بالای ۱۷، آیلتس ۷، مقاله ISI یا چاپ شده در ژورنالهای علمی بین المللی باشید.

  130. mehrdad گفت:

   سلام در حال حاضر دانشجو پردیس پزشکی هستم میخواستم بدونم برای بورسیه شدن برای تخصص چه قدر شانس دارم ؟برای دانشگاه زوریخ
   البته به زودی مدرک زبان المانی هم میگیرم!
   محدودیت سنی برای بورسیه شدن وجود داره ؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع تخصص نیاز به پژوهش بین المللی است و مدرک زبان المانی.

  131. علی گفت:

   با سلام بنده دانشجوی کارشناسی ترم ۶ مهندسی شیمی از دانشگاه صنعت نفت هستم
   معدلم ۱۵ و دارای ۴مقاله ای اس ای در زمینه مهندسی شیمی هستم
   میخواستم بدونم که ایا امکانش هست برای کارشناسی ارشد در سوییس یا کانادا فاند بگیرم ؟ و این که راهش چیه برای فاند گرفتن

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چنانچه مقالات ISI در ژورنالهای معتبر بین المللی به چاپ رسیده باشد با داشتن مدرک زبان انگلیسی امکان دارد که در مقطع فوق لیسانس به شما فاند تعلق گیرد.

  132. فرهاد گفت:

   سلام.وقت بخیر.بنده پزشک متخصص و جراح گوش و حلق و بینی هستم قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق تخصص دارم به زبان انگلیسی و فرانسه تسلط و فقط مدرک فرانسه رو دارم.در حال حاضر در یکی از بیمارستانهای خصوصی شیراز فعالیت دارم.پنج جلد کتاب مربوط به تخصص خودم رو از فرانسه به فارسی ترجمه کردم.۳۳سالم هست.لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید در راستای اخذ پذیرش برای ادامه تحصیل در ژنو ….با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شما برای ادامه تحصیل باید ابتدا مدرک خود را در این کشور ثبت نمایید. فرایند ثبت مدرک از طریق ارسال مدارک و آزمون در کشور سوئیس انجام می شود و سپس می توانید برای فوق تخصص اقدام نمایید.

  133. احسان گفت:

   بنده احسان دارای کارشناسی ارشد مهندسی گاز با معدل ۱۷.۳۲ و همچنین دانشجوی سال اخر مقطع دکترا مهندسی شیمی دانشگاه ازاد با معدل ۱۹.۹۰ هستم واسه ادامه تحصیل در مقطع دوباره دکترا یا پسادکترا هستم ۲۸ سال سن دارم .من چطوری میتونم از دانشکاه سوئیس پذیرش بگیرم .ممنونم
   ۲۵مقاله ای اس ای
   ۸۷مقاله داخلی
   مولف ۹ کتاب چاپ شده

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئد برای بورسیه با توجه به داشتن مدرک زبان میتوانید اقدام کنید.

  134. F.P گفت:

   سلام
   بنده کارشناسی فیزیک حالت جامد از دانشگاه دامغان با معدل ۱۷.۵۶ دارم
   ارشد دانشگاه خوارزمی تهران معدل ۱۷
   نمره زبان آیلتس ۶.۵
   یک مقاله isi
   شانس پذیرش با فول فاند از دانشگاه های معتبر سوییس هست ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع فوق لیسانس با توجه به داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوانید اقدام کنید.

  135. مانا گفت:

   سلام وقتتون بخیر..من فارغ التحصیل کارشناسی رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه آزاد هستم با معدل ١۶..میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل تو کشوری مانند سوییس یا آلمان مدرکم قابل پذیرش هست یاخیر؟! البته متأهل هم هستم و دو فرزند هم دارم..زبانم خوبه واقدام به مدرک تافل هم کردم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع فوق لیسانس با توجه به داشتن مدرک زبان انگلیسی و سوئیسی میتوانید اقدام کنید.

  136. Delaram گفت:

   سلام
   من مى خواستم براى تحصیلات قبل دانشگاه(پیش دانشگاهى) اقدام کنم مى خواستم بدونم امکانش هست ؟ وشرایطش چجورى هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تسلط به زبان فرانسه یا آلمانی برای تحصیل در دوره های قبل از دانشگاهی کشور سوئیس مورد نیاز میباشد

  137. سعید گفت:

   سلام
   من کارشناسی مهندسی مکانیک هستم معدل ۱۴.۵۰
   ۲۸ سالمه .مسلط به زبان انگلیسی ولی مدرک ندارم.
   امکانی برای ادامه تحصیل هست؟ چند در صد؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بسته به بررسی شرایط و دارا بودن مدرک زبان این امکان وجود دارد
    لطفا برای اطلاعات تکمیلی با مشاوران موسسه تماس بگیرید.

  138. s.kh گفت:

   سلام
   من قصد دارم سال آینده به سوییس مهاجرت کنم، لیسانس و فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تهران دارم، میشه دانشگاه های مدیریت سوییس را برای مقطع دکترا معرفی کنین؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اطلاع از رشتها و دانشگاها به سایت QS مراجعه بفرمایید.

  139. بهاره گفت:

   سلام وقتتون بخیر. من دانشجوی. فوق لیسانس رشته فناوری اطلاعات از دانشگاه سراسری هستم. به زبان انگلیسی المانی و فرانسه هم کاملا مسلط هستم. البته مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه معتبر دریافت نکردم و دانشگاه غیر انتفاعی بوده دو مقاله isi دارم میخاستم بدونم شانس بورسیه شدن در مقطع دکتری در کشور سوییس رو دارم؟ نمیدونم اگر مدرک لیسانس از دانشگاه دولتی نباشه ایا میشه کاریش کرد؟ من برای رفع این مشکل چه چیزهای دیگه ای رو میتونم تقویت کنم که کمک کننده باشه؟ممنونم از زحماتتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  140. رسول گفت:

   با سلام.
   من دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران گرایش سازه از دانشگاه سراسری هستم.
   دارای دو مقاله ی کنفرانسی در دوران کارشناسی و یه مقاله ی کنفرانسی در دوره ی کارناسی ارشد و۳ مقاله ی isi هستم.
   متاسفانه دارای مدرک زبان نیستم.میخاستم بدونم شانسی برای بورسیه شدن دارم؟اگر مدرک زبان رو اخذ کنم بنظر شما ومهاجرینی که توانستند بورسیه شوند،چند درصد احتمال داره بتوانم بورسیه شوم؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. با توجه به شرایط شما شانس دریافت پذیرش تحصیلی همراه با بورسیه مناسب در مقطع دکترا برایتان وجود دارد. برای گرفتن پذیرش لازم است حداقل مدرک آیلتس ۶.۵ داشنه باشید. باید رزومه شما و سوابق پژوهشی تان به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط خود با مشاوران مؤسسه در تماس باشید.

  141. ستاره گفت:

   سلام من پذیرش یک ماهه برای دستیار تحقیقی یک استاد به صورت دوره کارآموی را دریافت کردم. سوالم این هست که برای ویزای تحصیلی اقدام کنم یا توریستی ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما اگر در خواست ویزای توریستی بدهید شانس بالا تری دارید.

  142. مریم گفت:

   سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی دانشگاه اصفهان مهندسی برق الکترونیک هستم میخواستم بدونم با معدل کل ۱۸.۵ و دو تا مقاله ISI و نقره المپیاد برق و یه سری فعالیت های جزیی دیگه در زمینه رشتم شانسم واسه گرفتن بورس ارشد از ETH چقدره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. ممنون. دریافت بورسیه کامل در مقطع کارشناسی ارشد از یک دانشگاه خاص کار ساده ای نیست. این مسأله به این بستگی دارد که مقالات شما در چه حوزه تخصصی از رشته تان بوده باشند و کدام دانشگاه در آن زمینه پروژه ای در حال اجرا داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

  143. زهرا گفت:

   باسلام واحترام.
   من لیسانس مدیریت خدمات بهداشت و درمان از دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بامعدل١۷دارم.برای گرفتن کارشناسی ارشد میخام برم سوئیس باید چیکار کنم.متشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع ارشد و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  144. مجتبی گفت:

   سلام.من لیسانس مدیریت دارم برای ادامه تحصیل در سویس بایدچیکارکنم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور سوئیس باید آیلتس ۶ تا ۶.۵ داشته باشید و گپ تحصیلی نداشته باشید یا اینکه قابل توجیه باشد.

  145. نازنین گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   من با معدل ۱۶ در حال تحصیل در مقطع دکتری پیوسته دامپزشکی دانشگاه تهران هستم
   در حال حاضر مقاله ای ارایه ندادم و فعلا سال سوم هستم. سوال من اینکه برای تخصص این رشته، این کشور پذیرش دارد با خیر؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع تخصص و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  146. احسان گفت:

   سلام بنده دارای لیسانس مهندسی برق مخابرات و لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه امیر کبیر می باشم با معدل برق ۱۸.۵ و مکانیک ۱۷.۸۸مدرک ایلتس ۷ و یک مقاله isi و مدرک فنی دوره خستگی و شکست هواپیما و تعمیر نگه دارب هواپیما از icao شانس پذیرش من چقدر است

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع ارشد و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  147. کامران گفت:

   با دوروود واحترام نیمه شب بامدادشمابخیروشادی در تهران .
   اینجانب کارشناس علوم جغرافیاشاخه ئ مهندسی کارتوگرافی هستم.
   دارای گواهینامه ئ آموزشی و مدارک فنی حرفه ای از وزارت علوم وتحقیقات و فناوری در شاخه الکترونیک کامبیوتر و آی تی و نرم افزار مهندسی اتوکد میباشم و خواهم بود .
   بتازگی دست به نوشتن یک مقاله علمی معتبر ومهندسی مورد تائید در رابطه با رشته دانشگاهی مرتبط شده ام .
   اینجانب قصد بورسیه تحصیلی از دانشگاههای اینگلیس زبان کشور سوئیس را دارم .
   اینجانب مدرک وگواهینامه ئ زبان اینگلیس را ندارم.
   آیاامکان فراگیری و آموزش زبان انگلیسی در دانشگاههای کشور سوئیس فراهم میباشد .
   چنانچه ایمیل اینجانب بدست شما رسید منتظرچگونگی راهکار و مشاوره حدائقلی برای اخذ بذیرش بورسیه میباشم.بدروود وشبخوش .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس می تواند برای شما امکان پذیر باشد. اما این مسأله بستگی زیادی به جزئیات رزومه شما دارد. برای دریافت پذیرش باید مدرک آیلتس حداقل ۶ را داشته باشید. برای بررسی دقیق رزومه خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

  148. سمن گفت:

   سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیولوژی جانوری با معدل ۱۷.۵۵ و نمره پایان نامه ۲۰ و معدل کارشناسی زیست شناسی ۱۴.۸۶ هستم یک مقاله isi و نزدیک ۱۰ مقاله در مجلات نمایه شده در pubmed وscopus دارم و چندین مقاله فارسی علمی پژوهشی و دو رتبه مقاله برتر و محقق جوان در دو کنگره ملی دارم با ۱۱ عنوان مقاله در کنگره های ملی و بین المللی داخلی و خارجی همچنین چندین مقاله در مجلاتی که هنوز نوپا هستند و جایی اندکس نشدند هنوز . سابقه همکاری در دو طرح پژوهشی به پایان رسیده و یک طرح در حال انجام دارم همچنین سابقه تدریس در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی و عنوان Managing editorو در ۳ ژورنال علمی نوپا دارم. نمره ایلتس بنده ۶ هستش و متاسفانه تا ۱۰ خرداد ۹۵ منقضی میشه و نکته منفی دیگه ای که فکر میکنم در مورد رزومه من وجود داشته باشه اینه که من مدتی در حوزه نانو و داروهای گیاهی در حوزه کلیه و دیابت کارکردم و الان در حوزه مورد علاقم یعنی نوروبیولوژی شروع به کار کردم و الان ۴ سال از فارغ التحصیل شدنم میگذره و این مسایل برای من نگران کنندست لازم به ذکره که یکساله زبان آلمانی هم میخونم و تا حدودی تسلطدارم به این زان . لطفا بفرمایید شانس من برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری سوییس چقدره؟؟ ضمنا در حال حاضر در مرز ۳۰ سالگی هستم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا احتیاج به نمره آیلتس ۶.۵ دارد. مابقی شرایط شما مناسب است و می توان با توجه حوزه تخصصی شما، در یک پوزیشن مناسب برای شما اقدام کرد. برای بررسی دقیق تر شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

  149. فاطیما گفت:

   سلام. وقت بخیر بنده ۲۲ ساله هستم.مشغول تحصیل در رشته بهداشت محیط علوم پزشکی اصفهان و ترم اخر هستم. به برنامه اتوکد و.. هم مسلط هستم. ایا برای رفتن به سوییس معدل مهم است ؟ معدلم ۱۴ست. سطح زبان انگلیسیم هم خوب است.شرایط من میخوره و ایا میتونم برم یا خیر؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در دانشگاه و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  150. مریم گفت:

   سلام من دیپلم انسانی با معدل کل ۱۶.۷۷ هستم ولیسانس الهیات فقه وحقوق از دانشگاه پیام نور با معدل کل ۱۶.من برای ارشد میتونم رشته حقوق دانشگاه سوئیس بخونم یا باید دوره کارشناسی حقوق رو در دانشگاه های سوئیس بگذرونم.واصلا من روبااین معدل میپذیرند.راستی دوره زبان هم دارم میگذرونم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع ارشد و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  151. ز گفت:

   با سلام,من مدرک کارشناسی رادیوتراپی از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۸:۵۰ را دارا میباشم , زبان انگلیسیرا در حد متوسط میدانم و طی یک فشرده میتوانم مدرک خود را بگیرم.ایا میتوانم شانسی برای گرفتن بورسیه در ارشد فیزیک پزشکی در سوییس را داششته باشم؟ودرچه کشور هایی به جز سوییس میتوانم دراین رشته بورسیه بگیرم و کدام یک مناسبتر هستند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع ارشد و با داشتن مدرک زبان و پژوهش بین المللی میتونید اقدام کنید.

  152. احسان گفت:

   سلام من دیپلم حسابداری دارم با معدل ١۵ پیش دانشگاهی با معدل ١۴ و دانشجوی ترم یک علوم کامپیوتر پیام نور هستم و در حال یادگیری زبان المانی و ٢٨ ساله، میتونم پذیرش در کشور سوییس بگیرم؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای دوره های کارشناسی کشور سوئیس اقدام نمایید . لازم بذکر است با توجه به شرایط سنی شما ، شانس شما برای دریافت ویزا کم می باشد

  153. تهمینه کاظمیان گفت:

   با سلام
   من کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی شاخه تحول هستم. معدل دوره فوق من۱۶.۳۳ بدون مقاله است. و در حال حاضر مشغول نوشتن مقاله isi هستم. و ایلتس هم ندارم در حال یادگیری زبان هستم. سوالی که داشتم : آیا تعداد مقالات isi در جهت گرفتن بورس موثره؟ و اینکه من شانس گرفتن بورسیه رو دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    برای بورسیه گرفتن در کشور سوئیس مقالات ISI نقش بسزایی را ایفا می کنند . تعداد مقاله در صورت داشتن IF مناسب حائز اهمیت می باشد

  154. rasoul گفت:

   سلام.دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کاردانی دانشکده های فنی حرفه ای معتبر کشور که علاقمند هستند به ادامه تحصیل در خارج کشور باید چه مراحلی رو طی کنند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. با توجه به اینکه مقطع کاردانی در بسیاری کشورهای دنیا تعریف نشده است کسانی که در ایران مدرک کاردانی دارند می توانند از ابتدا برای کارشناسی اقدام کنند و با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه ها امکان تطبیق واحد را به شما می دهند، می توانید از این امکان برای کاهش دوره تحصیلی خود استفاده کنید.

  155. محمد حسین مهدی پور گفت:

   درود
   بنده معدل کل ۱۹.۲۵ در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه امیر کبیر رشته مهندسی شیمی گرایش کنترل فرایند و راکتور های هسته ای را دارم و لیسانس هم با معدل ۱۹ از دانشگاه دولتی حکیم سبزواری گرفته و در حال حاظر IELTS 8 دارم و پنج مقاله ISI ایا امکان گرفتن فاند در ادامه برای دکترا در شهر زوریخ رو دارم یا نه ?

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. رزومه تحصیلی شما بسیار مناسب است. در صورتی که پوزیشن دکترا در دانشگاه مد نظر شما در حوزه تخصصی که در آن کار کرده اید وجود داشته باشد، می توانید برای آن اقدام نمایید.

  156. محمد گفت:

   سلام
   من در دبیرستان و دوره کارشناسی درس قوی نداشتم .(معدلم افضاح شد)
   الان دانشجو مقطع کارشناسی ارشد معدلم ۱۷ و میخوام مقاله isi آمده کنم به نظر شما شانسی وجود داره برا مقطع دکترا در یه دانشگاه خوب درس بخونم ؟) البته هزینه ها حدودا چقدر میشه چند سال طول میکشه و … (اینا رو قبلا پرسیدم ولی میخوام مطمئن بشم و از چند موسسه که کارش اینه سوال کنم.
   سپاس فراوان

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع دکتری و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

  157. ایمن گفت:

   با سلام بنده لیسانس معماری دارم و فوق لیسانس مدیریت پروژه سه سال در مشاور بزرگ و به نام مشغول به کار هستم میخواستم بدونم برای پذیرش باید چه کنم در فوق معماری یا دکترا معماری.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.
    شما برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در رشته ی معماری باید آزمون علمی را گذارنده و با توجه به شرایط شما بعد از امکان سنجی امکان پذیرش از دانشگاه های متعدد را دارید

  158. حامد گفت:

   سلام
   شرایط پذیرش در ارتباط با کالج های زبان در کشور سوییس و هزینه های مربوطه چطور میباشد؟
   من قصد اخذ مدرک زبان در کشور سوییس و به دنبال ان پذیرش در مقطع فوق لیسانس در ان کشور را دارم
   ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید

  159. مهديه گفت:

   سلام وقت بخیر.
   ایا در مقطع فوق لیسانس دانشگاهی در سوییس هست که بورس کنه ؟ اگر بله شرایط بورس در مقطع فوق لیسانس چه چیزهایی هست؟
   و یه سوال دیگه چطور میشه از مشاورین شما برای تحصیل در سوییس کمک گرفت؟ و ایا در صورت کامل بودن مدارک تضمینی هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع ارشد برای بورس و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

  160. s_aa گفت:

   سلام
   من معدل لیسانس از دانشگاه دولتی کامپیوتر خوندم معدل ۱۸ و ارشد امیرکبیر خوندم با معدل ۱۸، و ۵ تا ISI و ۹ تا کنفرانس و ۳ تا طرح پژوهشی دارم ولی مدرک زبان در حال حاضر ندارم و برای دکترا برای سوئیس میخوام اقدام کنم چقدر احتمال داره پذیرش با فاند بتونم بگیرم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. رزومه تحصیلی شما مناسب است. می توانید با توجه به شاخه ای که در آن تخصص دارید در مقطع دکترا پذیرش و بورسیه تحصیلی دریافت کنید. برای بررسی دقیق تر شرایطتان با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

  161. محد حسن گفت:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بخاطر اطلاعات مفید و کاربردی که سایت شما در اختیار دانشجویان میدهد بسیار خسته نباشید و خدا قوت عرض میکنم خدمتتون. من در حال حاضر دانشجوی ساله دوم دکتری مهندسی برق در دانشگاه آزاد مشهد هستم. معدل آموزشی دوره دکترام ۱۸.۱۵ هست و ترم آینده آزمون جامه خواهم داشت. ۴ سال سابقه تدریس در دانشگاه های مختلف دارم و چندین مقاله . با این شرایط آیا شانسی خواهم داشت برای بورس در دانشگاه های سویس؟ و سواله دیگر اینکه معدل کارشناسی ارشدم ۱۶.۵۶ است. با این معدل بورس میشوم در مقطع دکتری؟ سپاسگزارم و تجدید احترام

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع دکتری برای بورس با داشتن مدرک زبان وپژوهش بین المللی میتونید اقدام کنید .

  162. مهراز گفت:

   سلام،من دانشجو دکتری عمومی داروسازی در دانشگاه شهیدبهشتی هستم. و قصد ادامه تحصیل در دوره پی اچ دی در سوییس رو دارم.معدلم ۱۷ست و مقالات معتبری هم دارم، از لحاظ نمره آیلتس هم بلای ۷ هستم.چه دانشگاهی برای داروسازی هست؟ و آیا دانشجویان داروسازی شانس گرفتن بورسیه و ادامه تحصیل در سوییس را دارند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع PHD برای بورس نیاز به ۲ مقاله isi و مدرک زبان است.

  163. محمد فروز گفت:

   با سلام
   من امسال فارغ التحصیل رشته فیزیک مهندسی مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد علوم تحقیقات با معدل کل ۱۸.۳۲ دارای مقاله داخلی هستم. تمایل به دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور سویس برای مقطع کارشناسی ارشد می باشم . بنده را راهنمایی بفرمایید. باتشکر از عنایت شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوییس در مقطع ارشد نیازمند داشتنآیلتس ۶.۵ میباشید و داشتن مدارک تحصیلی و ریز نمرات از اولویت های پذیرش میباشد . با داشتن سن متعارف برای مقطع ارشد امکان پذیرش و ویزا وجود دارد

  164. researcher گفت:

   با سلام

   من در حال حاضر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مطالعه روی پایان نامه در رشته فیزیک اتمی و مولکولی (گرایش پلاسما) دانشگاه شهید بهشتی هستم و معدل کل من بدون احتساب پایان نامه ۱۴.۰۳ می باشد. با توجه به اینکه اکنون ترم آخر تحصیلم رو شروع کرده ام
   می خواستم بدونم در صورت ارائه ی موفق پایان نامه و مقاله و همچنین اخذ مدرک آیلتس با نمره ی حداقل ۷با توجه به پایین بودن نسبی معدلم در حال حاضر تا چه حد برای اخذ بورسیه ی مقطع دکترا از دانشگاه های معتبز سوییس مثل ETH شانس دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. گرفتن پذیرش در دوره دکترا علاوه بر اینکه به یک رزومه داخلی قوی نیاز دارد، رزومه بین المللی شما هم باید پربار باشد. داشتن مقاله ISI، گرفتن توصیه نامه قوی از اساتیدتان، نگارش SOP و پروپوزال قوی و… از این نظر می تواند بسیار کمک کننده باشد. برای بررسی بیشتر رزومه خود با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

  165. نوید گفت:

   سلام و خسته نباشید
   در حال حاظردانشجوی کارشناسی رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه علوم تحقیقات هستم
   معدل کل در حال حاظر بالای ۱۶هست
   یک مقاله نوشته ام…یک کار پژوهشی هم انجام داده ام که اسمم ثبت شده
   پروژه پایان نامه رو هنوز شروع نکردم
   نمرات دیپلم و پیش دانشگاهیم خوب نیست و در حد ۱۲هست
   سوالم اینه که به من پذیرش میدن ؟؟؟با توجه به نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. سلامت باشید. با توجه به اینکه رزومه تحصیلی شما در مقطع کارشناسی مناسب است در بسیاری از کشورها می توانید پذیرش بگیرید. برای بررسی دقیق تر شرایط خود و سنجیدن اینکه شانس دریافت پذیرش در دانشگاه های سوئیس برای شما چقدر است، با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

  166. مهديس گفت:

   با عرض سلام و احترام.
   آیا برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در سوییس معدل دیپلم مهم است یا معدل لیسانس ؟
   من به دلیل مشکل و بیماری که داشتم معدل دیپلم فوق العاده پایینی دارم. اما معدل لیسانس و پیش دانشگاهیم بالا هست.
   اصولا برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس چه مدارکی لازم هست؟همچنین اگر مدرک لیسانس از دانشگاه ازاد باشه مورد قبول هست؟
   من طراحی صنعتی در دانشگاه هنر و معماری خوندم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد، معدل لیسانس و مدرک زبان می تواند کفایت کند. در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید می توانید در دانشگاه دارای رتبه بالا در کشور سوئیس پذیرش بگیرید. برای بررسی دقیق تر شرایطتان با مشاوران مؤسسه تماس حاصل نمایید.

  167. باقرزاده گفت:

   باسلام وعرض ادب، اینجانب رشته الکترونیک مقطع کارشناسی در دانشگاه گیلان ترم اخر مشغول تحصیل میباشم تقاضای کمک ومشاوره وراهنمائی نحوه وشرایط اعزام رادارم ۰

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

  168. پویا گفت:

   سلام من امسال سال اول دبیرستان هستم.
   میخواستم بدونم که برای گرفتن پذیرش در رشته پزشکی یا دندانپزشکی در سوییس علاوه بر ایلتس ،به چی نیاز دارم؟؟
   آیا شرط معدل وجود داره؟؟؟یا فقط مدرک دیپلم به همراه مدرک ایلتس با نمره ذکر شده؟!!
   ممنون میشم پاسخ بدین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. برای گرفتن پذیرش تحصیلی در رشته های مرتبط با پزشکی در سوئیس مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی شما مد نظر است. معمولا هر چقدر معدل بالاتری داشته باشید از دانشگاه بهتری می توانید پذیرش بگیرید. توجه داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های طراز اول هر کشوری در دوره پزشکی به زبان همان کشور است و کشور سوئیس به این دلیل که چهار زبان معتبر در این کشور رسمیت دارد، شرایط خاصی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

  169. بی نام گفت:

   باسلام من لیسانس و فوق لیسانسم را در علوم سیاسی از دانشگاه تهران معدل ارشدم ۱۷.۵ آیلس ندارم ولی دارم خودم را برای آن آماده میکنم مخواهم بدانم بدون آیلس امیدی به کسب پذیرش از دانشگاههای کانادا و انگلیس هست ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور انگلیس در مقطع دکتری با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید .

  170. محمد گفت:

   سلام
   دکترای تخصصی جراحی کلیه و مجاری دارم
   می خواستم خواهش کنم شرایط کار یا تحصیل در کشور سوئیس رو دارم یا نه ؟یا روندش رو لطفا تو ضیح بفرمایید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    پزشکان متخصص برای ادامه تحصیل و یا کار حتما باید مدرکشان ریجستری شود و همچنین آزمون ریجستری مدرک را نیز باید بگذرانند . به طور قطع شما برای ورود به حیطه کار باید به یکی از دو زبان المانی یا فرانسه مسلط باشید. عموما رشته های پزشکی در کشور های اروپایی برای کار مورد استقبال زیادی از طرف دولتها قرار میگیرد

  171. میترا گفت:

   سلام .
   من دانشجوی رشته برق_مخابرات از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵ هستم .مدرک IELTS 6.5 هم دارم . آیا برای مقطع ارشد در کشور سوئیس میتونم به صورت رایگان برای تحصیل اقدام کنم ؟ و آیا معدل ۱۵ کافی است ؟
   اگر نه هزینه تحصیل _ زندگی در این کشور به صورت جدا گانه چه مقدار میشه ؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای گرفتن ویزای تحصیلی و بورسیه از دانشگاههای کشور سوئیس نیاز به داشتن مدارک و پژوهشهای داخلی و بین المللی مانند مقالات ISI است و هزینه تحصیل حدودا بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو و هزینه زندگی حدودا ۳۰۰۰ یورو است.

  172. مسعود گفت:

   سلام وقتتون بخیر خسته نباشید……. من دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد علوم پایه مشهد هستم..معدلم حدود ۱۶ هست و مدرک آیلتس ۶.۵ دارم و حدود ۳ تا مقاله علمی ISI ……. میخواستم برای کارشناسی ارشد سوئیس اقدام کنم.. شرایطش رو دارم ؟
   اگر با همسرم بخوام برم امکانش هست؟؟ خیلی ممنون و سپاسگذار از سایت خوبتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع فوق لیسانس و مدرک زبانتون میتونید اقدام کنید و چون در مقطع ارشد ادامه تحصیل میدهید همسرتون به عنوان همراه این اجازه را دارد وارد کشور سوئیس شود.

  173. سید ثمین حسینی گفت:

   با سلام من سال پیش دانشگاهی هستم.و دیپلم انسانی دارم .میخاستم بدونم برای ادامه تحصیل میتونم به کدوم از کشور ها برم و چه مدارکی لازم هست.با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس در مقطع کار شناسی نیاز به داشتن مدرک زبان المانی است و با داشتن مدرک زبان المانی میتونید برای کشور المان هم اقدام کنید واز شانس ویزای بیشتری بر خوردار است و اگر مدرک زبان انگلیسی داشته باشید میتونید برای کشور های انگلیسی زبان مانند انگلستان که شانس بالاتری دارد اقدام کنید.

  174. رضا گفت:

   سلام
   من ۱۷ سالمه و رشته ی تحصیلیم هم علوم انسانی هست و امسال دیپلم میگیرم و در دبیرستان نمونه دولتی درس میخونم و نمراتم هم در سطح بالایی هست چون حقیقتا رشته ی تحصیلیم رو دوست دارم . واقعا عاشق تحصیل در رشته ی روابط بین الملل هستم اما نه در ایران و نمیخوام که در ایران کنکور بدم و برم دانشگاه .
   هدفم تحصیل و بخصوص اقامت دائم در یکی از کشور های اروپایی ( کشور های اسکاندیناوی – آلمان یا سوئیس ) هستش . ( بیشتر سوئیس مد نظرم هستش . )

   درخواست راهنمایی از شما برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های چگونگی اخذ اقامت و هزینه های مالی و آیا اینکه تحصیل در سوئیس رایگان هست ؟ رو دارم .

   مشتاقم که ارتباط حضوری یا تلفنی با شما بزرگواران داشته باشم چون قصدم برای ادامه تحصیل در خارج از ایران جدی و اگر که شرایطم رو بررسی کنید ممنون میشم .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در دانشگاه های سوییس حتما باید ۱۲ سال تحصیلتون رو تموم کنید و اگر هم بخواهید سال ۱۲ رو در آنجا بگذرانید حتما باید به زبان آلمانی تحصیل کنید حتی در دوره لیسانس . وقتی وارد شدید و برای تحصیل اقدام کردید باید حتما کار کنید تا منجر به اقامت دائم شود . . تحصیل در سوییس همچنان جزو کشورهای کم هزینه میباشد برای اطلاع بیشتر با موسسه تماس بگیرید.
    https://arianaabroad.com

  175. نازنین گفت:

   سلام من لیسانس فیزیک سراسری معدل ۱۴ دارم. هیچ شرایطی هست که در مقطع فوق لیسانس در سوئیس بتونم بورسیه بشم و فوق رو در رشته ی مهندسی پزشکی بخونم؟ یا بهتره فوق رو برای همین رشته در ایران بگذرونم و برای دکتری اقدام کنم؟
   نمیتونم هزینه ی شهریه دانشگاه و زندگی رو بدون کار در اونجا پرداخت کنم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    یرای ادامه تحصیل در کشور سوئیس و گرفتن ویزای تحصیلی این کشور و برای بورسیه گرفتن در مقطع PHD میتونید اقدام کنید البته نیاز به داشتن مدرک زبان معدل خوب وریز نمرات خوب و پژوهش های داخلی و بین المللی است .

  176. محمد گفت:

   با سلام
   من دارای فوق لیسانس معماری از علوم تحقیقات هستم.معدل ۱۶.۵.یک مقاله IsI که در کتابخانه دیجیتال ناسا نمایه شده.برنده یک مسابقه بین المللی معماری در فرانسه.certificate از مسابقات بین الملی Holcim Awards و راهیابی به مسابقه اصلی. طرح منتخب مسابقات ملی میرمیران. ۸ سال سابقه کار با بیمه. طراح و مدیریت پروژه چند پروژه عظیم در ایران.و….در حال تمرین برای آیلتس ۷.۵ هستم.
   آیا با این معدل که به گفته شما نمره معدل ۱۷ حداقل میباشد شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه ETH دارم؟
   با تشکر از شما

   • آریانا پارس گفت:

    برای برسی اینکه چه دانشگاهی بهتون پذیرش می دهد باید پروندتون مورد بررسی قرار بگیرد به همراه ریز نمرات

  177. مینا گفت:

   سلام من کارشناسی ادبیات انگلیسی هستم با معدل .۱۶ و ایلیتس ۷.۵ می خام برا ارشد برم سوییس در ضمن فرانسه بی ۲ هم دارم لطفا بگید ایا امکان پذیرش دارم در رشته ادبیات یا گرایش های زبان ممنون.

  178. الناز گفت:

   سلام .. شرایط گرفتن فاند دکتری در رشته ی معماری در سوییس تا چه میزان سخت تر از کشور های دیگه هست؟ و تاثیر دانشگاه محل تحصیل نسبت به سطح علمی و پژوهشی دانشجو برای پذیرش چقدر هست؟
   همچنین با شرایط ذکر شده غیر از سوییس چه کشور هایی برای تحصیل مقطع دکتری رشته معماری با فاند پیشنهاد می کنید؟

   من ۲۶ ساله .. معدل کل کارشناسی ۱۶.۵۰ و معدل طرح ۱۸.۳۳ دانشگاه آزاد تهران مرکز
   معدل کل ارشد ۱۸.۳۰ و معدل طرح ۱۹ از دانشگاه آزاد شهر ری
   دارای تئوری تخصصی رساله در زمینه ی معماری و روانشناسی به همراه مقاله
   دارای دو مقاله ISI با موضوعیت معماری و روانشناسی
   دارای ۵مقاله داخلی با موضوعیت معماری و روانشناسی
   مولف یک کتاب با موضوعیت معماری و روانشناسی
   مدرک زبان آیلتس ۶.۵

  179. shima گفت:

   سلام
   من رشته تحصیلیم مدیریت پروژه هست دانشگاه تربیت مدرس با معدل ۱۸ مشکلیم با مدرک زبان ندارم.می خواستم بدونم برای مقطع دکترا در کشور سوییس شانسی برای بورسیه دارم و میشه بیشتر منو راهنمایی کنید در مورد نحوه پذیرش.

   • آریانا پارس گفت:

    شرایط اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  180. پوریا گفت:

   سلام.
   من لیسانس شیمی کاربردی از دانشگاه ازاد واحد علوم دارویی با معدل ۱۷دارم میتونم و آیلتس ۶.۵ دارم . میتونم از کشور سوئیس برای فوق لیسانس پزیرش بگیرم.؟

  181. المیرا گفت:

   یعنی با معدل زیر ۱۵ نمی شود شانس تحصیل ارشد در کشور سوئیس داشت ؟
   هزینه ماهانه یک زندگی معمولی در سوئیس چقدر است؟
   شهریه هر ترم دانشگاه چقدر است؟

   • آریانا پارس گفت:

    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشور سوئیس حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان می باشد.

  182. المیرا گفت:

   سلام..خسته نباشید. ببخشید من دانشجوی رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه دولتی هستم .. حداقل معدل کارشناسی من برای تحصیل در دانشگاه دولتی کشور سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد باید چند باشه؟

  183. هادی گفت:

   سلام. من دانشجوی ارشد الکترونیک دانشگاه تهران با معدل ۱۶ می باشم و دو تا مقاله در ژورنال معتبر و تافل ۱۰۸ دارم . واسه اخذ بورسیه ETH یا EPFL چقدر شانس دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  184. مهدی گفت:

   با سلام من دانشجوی رشته روابط بین الملل دانشگاه تهران می باشم، معدلم ۱۸/۳۰ و در حال نوشتن مقاله با یکی از اساتید خودم هستم. زبانم زیاد خوب نیست و مدرکی هم ندارم. و اینکه درحال مطالعه تخصصی بر روسی سازمان جهانی تجارت می باشم. حال با این وضعیت چقد شانس دارم بتونم در یکی از دانشگاه های کشور سوئیس بورسیه بگیرم و پذیرش بشم. در ضمن استاد راهنمای پایان نامه من معرف من مرکز تجارت جهانی در سویس خواهدبود.

  185. سید مجتبی گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز که وقت میزارید و راهنمایی میکنید بنده لیسانسم در دانشگاه دولتی بوده با معدل ۱۷.۱۷ و الان دانشجوی ارشد دانشگاه تهران در رشته روانشناسی ورزش هستم میخواستم بدونم که برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا از المان حتما باید زبان المانی بلد باشم یا همون زبان انگلیسی کافیه و یا کلا توی چه کشورهایی میشه با زبان انگلیسی برا مقطع دکتری فاند گرفت که هزینه ای برام نداشته باشه ممنون میشم اگر که راهنمایی کنید بنده رو .موفق باشین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دریافت بورسیه در مقطع دکترا شما باید نظر یک استاد راهنما را جلب کنید که این امر ملزم با داشتن مقاله isi و رزومه قوی امکان پذیر است.

  186. مرتضی ابسالان گفت:

   با سلام
   مدرک کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کارشناسی ارشد از دانشگاه ازاد شیراز دارم,
   رشته ارشد مدیریت ورزشی هست,,
   چکار کنم که بورس دکترا در شهر برن سوییس بگیرم ؟
   ممنون میشم در اسرع وقت جواب بدید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  187. زهراعشقی گفت:

   باسلام من رشته فیزیک هسته از دانشگاه پیام نور بامعدل۱۸هستم تافل ۶/۵میتونم ب دانشگاه های سوئیس درمقطع ارشد یادکتری فک کنم اگر نه ب چ دانشگاه هایی میتونم فکر کنم

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .
    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  188. amin گفت:

   با سلام من کارشناسی زمین شناسی گرفتم با معدل ۱۳.۲۰ از دانشگاه دولتی الان دارم ارشد زمین شناسی زیست محیطی میخونم کلاس زبان هم میرم میخوام تافل بگیرم لطف کنید راهنمایی کنید برای تحصیل دکترا در سوییس باید چکار کنم با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  189. mr.hossein93 گفت:

   لطفا راهنمایی کنید
   لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴/۵۵ به نظر شما کدوم کشور میشه واسه فوق لیسانس اقدام کرد که با کار دانشجویی بشه هزینه تحصیل و زندگی رو پرداخت و بعد از اتمام تحصیل اقامت دائم گرفت
   با در نظر گرفتن هزینه ها بگید

   • آریانا پارس گفت:

    شما می توانید برای کشور هایی که تحصیل در آن ها رایگان است اقدام کنید مانند : آلمان – اتریش – نروژ – فنلاند – فرانسه – چک و لهستان
    با توجه به حق کار دانشجویی که به شما تعلق می گیرد می توانید هزینه های زندگیتان را پوشش دهید .

  190. حسین گفت:

   سلام
   خواهشا یه زره زیاد راهنمایی کنید
   لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل ۱۴/۵۵ از دانشگاه آزاد دارم با وضعیت مالی متوسط کدوم کشور مناسب شرایط برای ارشد و دکترا میباشد بعد از اتمام تحصیلات میخام اقامت بگیرم تاکید میکنم با این رشته آیا تو سوئیس هم بازار کار داره
   کشورهای مورد علاقم سوئیس_ انگلیس _ آلمان – سوئد-فرانسه و آمریکا

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .
    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  191. نازی گفت:

   سلام من لیسانس روانشناسی عمومی از پیام نور دارم ۲۹ سالمه آیلتس ۶ هم دارم با معدل ۱۴ به نظر شما برای چه کشوری اقدام کنم راحتتر پذیزش بهم میدن برای کارشناسی ارشد ؟با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .

  192. هستی گفت:

   سلام وقت بخیر! من کارشناس ارشد رشته تاریخ هستم با چند مقاله همایشی وپزوهشی و lsl و تسلط خوبی به زبان انگلیس دارم و برا ازمون ایلتس دارم اماده میشم! با این شرایط کجا میتونم بورس شوم و شانسی برای بورس من وحود دارد؟

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  193. اکرم گفت:

   باسلام من دارای مدرک زیست با معدل ۱۵ و معدا ارشد از دانشگاه آزاد با معدل ۱۹.۷۰ در رشته روانشناسی بالینی هستم و دانشجوی دکترای روانشناسی عمومی آیا بعد از اتمام دکترا میتونم ویزای کار برای سوییس بگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ ویزای کار در کشور سوئیس در درجه ی اول باید از اون کشور پیشنهاد کاری از یک کارفرما داشته باشید .

  194. پگاه گفت:

   سلام وقت بخیر
   من لیسانس رشته ی فیزیک مهندسی گرایش لیزر و اپتیک از دانشگاه علوم تحقیقات هستم. مدرک ایلس دارم
   ولی متاسفانه هیچ مقاله ای در زمینه رشته ام ندارم
   برای دوره ی کارشناسی ارشد آیا میتونم پذیرش تحصیلی یا بورسیه بگیرم.

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .
    پذیرش بورسیه هم در مقطع ارشد وجود ندارد .

  195. لالی گفت:

   سلام من دانشجوی رشته زبان انگلیسی درمقطع کارشناسی بامعدل بالا هستم ودارای دیپلم زبان از موسسه سفیر بوده واگربخواهم برای itlesاقدام کنم ۶/۵روقطعا میاورم،میخواستم بدون چقدر شانس برای گرفتن بورسی درسوئیس یا هرکشور دیگری را دارم.باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    شرایط جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس یا اکثر کشورهای اروپایی :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  196. علیرضا گفت:

   سلام من دانش آموز پیش دانشگاهی رشته ی ریاضی هستم می خواستم بدونم برای رشته ی حسابداری هم میشه اقدام به اپلای کردن کرد؟ این رشته تو بقیه ی کشورهای دنیا هم طرفدار داره؟کجاها بهتره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای دریافت پذیرش تحصیلی با داشتن مدرک زبان و تمکن مالی برای تمامی کشور ها می توانید اقدام نمایید. ولی تحصیل در مقطع لیسانس اغلب کشور ها به زبان رسمی خودشان می باشد.

  197. علی گفت:

   با سلام
   بنده لیسانس کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل ۱۲.۶۵ و سال ۸۰ می باشم. و ۱۵ سال سابقه تدریس در هنرستان کامپیوتر را دارم مدرک b2 فرانسه را نیز دارم آیا می توانم برای ارشد بصورت تحصیل رایگان اقدام نمایم?

  198. مریم گفت:

   سلام من دانشجوی ترم کارشناسی ارشد زمین شناسی نفت دانشگاه تهران هستم معدل کل کارشناسیم ۱۳/۷۹ از دانشگاه تهران هست میخواستم برای دکتری برم سوییس زبانم هم میتونم تا ۶/۵ برسونم میخواستم بدونم اگه مقاله هم بدم چقد شانس گرفتن بورسیه رو دارم؟ بر فرض هم که بورسیه نشم چون از لحاظ مالی پشتبانه ای ندارم چقدر هزینه باید بکنم ؟؟ اونجا میتونم کار تحقیقاتی بکنم؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش بورسیه در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب
    برای پذیرش عادی ، هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشور سوئیس ۱۸ تا ۲۳ هزار یورو می باشد ، با توجه به حق کار دانشجویی ۲۰ ساعت در هفته از هر ساعت بین ۸ تا ۱۲ یورو می توانید کسب درآمد کنید و بخشی از هزینه هارو پوشش بدهید اما در مقابل پیشنهاد تحصیل در کشورهایی که تحصیل در آنها به نحوی رایگان محسوب می شود هم وجود دارد .

  199. sarvenaz گفت:

   سلام من لیسانس حسابداری مالیاتی از دانشگاه ازاد تهران با معدل ۱۳ دارم ولی زبانم خوبه میتونم نمره ۷ به بالا بگیرم و در نقاشی و هنر های زیبا هم توانایی دارم
   میخواستم ببینم شانسم برای قبولی در رشته باستان شناسی دانشگاه برن چقدره و هزینه ماهیانه اش چقدره حدودا؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .
    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشور سوئیس هم حدود ۱۸ تا ۲۳ هزار یورو می باشد .

  200. انا گفت:

   با سلام من ١۶ سال دارم و با معدل بیست در مدرسه تیزهوشان تحصیل می کنم مدارک katوpet را با نمرهAاز دانشگاه کمبریج دریافت کرده ام.و در ماه های اینده امتحان ایلتس می دهم . موضوع انتخاب کشور برای من خیلی مبهم است . کشورهای مورد نظر خودم سویس ، دانمارک، ألمان، استرالیا و أمریکا هست
   می خواستم بپرسم که برای تحصیل کدوم کشور مناسب هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش تحصیلی در مقاطع پایین دانشگاهی بهترین کشور ها از جهت شانس ویزا و شرایط دانشجویان کشورهای کانادا و انگلستان می باشند .

  201. سارا گفت:

   سلام دانشجوی ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم مدرک آیلتس دارم ،دو تا مقاله ی درسی هم دارم ، میخواستم ببینم دکترای مهندسی پزشکی در سوئیس تدریس میشه یا نه و کدوم دانشگاه در چه شهری هست و هزینه ی تحصیل و زندگی در سوییس بدون بورسیه چقدر میشه و آیا شانس بورس شدن هست و اگر هست هزینه ها با وجود بورسیه چقدر میشه ، ممنونم

   • آریانا پارس گفت:

    اینکه چه دانشگاهی در چه شهری به شما پذیرش می دهد بستگی به رزومه تحصیلیتان دارد که مستلزم بررسی می باشد .
    بله این رشته نیز در کشور سوئیس تدریس می شود .
    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشور سوئیس حدود ۱۸ تا ۲۳ هزار یورو می باشد .

    شرایط بورسیه نیز در مقطع دکترا ی کشور سوئیس نیز به شرح زیر می باشد :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  202. فرناز گفت:

   سلام من کارشناسی پرتوپزشکی از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات با معدل ۱۶ دارم و دارای مدرک آلمانی و انگلیسی آیا شانسی برای پذیرش در دانشگاه های سوئیس دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .

  203. ایمان گفت:

   با سلام.
   بنده دارای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تکنیک وین می باشم‌ و زبان آلمانی هم قبلش تو کالج ملی وین باید بگذرونم و الان در ایران درحال گذراندن زبان آلمانی و‌منتظر صادر شدن ویزا هستم.
   سوال من این بود که آیا میتونم با پذیرشم برای دانشگاه ETH زوریخ انتقال بگیرم از دانشگاه وین یا از ایران اقدام کنم از اول؟

   • آریانا پارس گفت:

    شرایط انتقال وجود ندارد باید پذیرش از دانشگاه را داشته باشید تا بتوانید تحصیلاتتان را در دانشگاه ETH زوریخ داشته باشید .

  204. محمدهادی گفت:

   سلام خسته نباشید.. من الان ۲۰ سالمه و معدل دیپلم تجربیم ۱۸.۹۳ هست.(سمپاد)..ایا میتونم برای پزشکی برای سوعیس بورس شم؟

   • آریانا پارس گفت:

    باید مدرک پیش دانشگاهیتون رو به همراه مدرک زبان رسمی کشور سوئیس ارائه دهید تا پذیرش دوره ی PREMEDICAL را دریافت کنید .
    پذیرش بورسیه هم وجود ندارد .

  205. asal گفت:

   سلام من دانشجوی حقوق هستم در دانشگاه پیام نور مدرک کاردانی رو دریافت کنم برای ادامه ی لیسانس میتونم به دانشگاه لوزان اقدام کنم ؟شراط معدل هم دارن؟

   • آریانا پارس گفت:

    مدرک کاردانی + مدرک زبان رسمی کشور سوئیس = شرایط پذیرش در مقطع لیسانس کشور سوئیس .
    معدلتون هرچقدر بالا تر باشه از دانشگاهی با رتبه ی بالا پذیرش می گیرید .

  206. مهدی گفت:

   با سلام و احترام؛ بنده لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد دارم و سابقه ی ۲۰ سال کار حرفه ای؛ قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد “مدیریت مالی” دارم؛ فوق را در ایران بگیرم میتونم برای دکترا به سوئیس فکر کنم؟ یا اینکه با تقویت زبانم از همین مقطع فوق لیسانس بهتره برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس تلاش بکنم؟ ضمنا میخوام بدونم حوزه ی مالی و Finance در کشور سوئیس از لحاظ تحصیلات و فعالیت آکادمیک
   و همچنین کار حرفه ای چگونه ست؟ با تشکر.

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .
    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  207. الهام گفت:

   سلام.خسته نباشید.من دیپلم تجربی دارم و دومین سالی هست که کنکور دادم و موفق نشدم رتبه لازم برای پزشکی بیارم.با توجه به اینکه تعدادی از اقوام نزدیکم اقامت دائم سوئیس و فرانسه دارند،میخواستم ببینم که راهی برای اینکه سال اینده در یکی از این دو کشور سوئیس یا فرانسه اقدام به تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی کنم وجود داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    شما باید با مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان رسمی سوئیس یا فرانسه را ارائه دهید تا مجاز به پذیرش گرفتن در دوره ی دو ساله ی PREMEDICAL شوید .

  208. آرزو گفت:

   سلام
   من دانشجوی زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه تبریز هستم، معدلم هم بالای ۱۷ هست. آشنایی کامل با زبان استانبولی دارم که مدرک تومر رو هم تا ماه آینده می گیرم و همچنین در حال خودندن زبان برای گرفتن تافل بودم که ظاهرا دانشگاههای سوئیس مدرک آیلتس می خوان. به نظرتون می تونم برای مقطع فوق لیسانس در رشته مترجمی یا آموزش زبان فرانسه در دانشگاه های سوئیس تحصیل کنم؟ و اینکه آیا شانس گرفتن بورسیه دارم؟ یا حتی بدون بورسیه از کدوم دانشگاهها شانس گرفتن پذیرش دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .
    برای تحصیل در مقطع ارشد کشور سوئیس امکان بورسیه گرفتن وجود ندارد .
    اینکه چه دانشگاهی در چه شهری بهتون پذیرش میده باید پروندتون مورد بررسی قرار بگیره .

  209. پگاه گفت:

   با سلام من دانشجوی ارشد سم شناسی پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستم میخواستم بدونم در رابطه با رشته من یعنی دکترای سمشناسی ایا امکان اخذ بورسیه وجود داره? ایا فاندی که میدن با هزینه های اونجا به صرفه هست? با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  210. komeyl گفت:

   با سلام و عرض خسته نباشید
   بنده دانش آموز سال اول رشته ادبیات انسانی با معدل ۲۰ هستم میخواستم ببینم شرایطم برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس چطور هستش؟
   ممنون میشم اگر پاسخ بدید

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور سوئیس شما مستلزم ارائه ی مدرک پیش دانشگاهیتون + مدرک زبان رسمی کشور سوئیس می باشید .

  211. Somita گفت:

   سلام من لیسانس مهندسی کشاورزی باغبانی با معدل ۱۳.۵ و فوق لیسانس مهندسی کشاورزی .علوم و تکنولوژی بذر با معدل ۱۶.۵ هستم نمره ایلس ۵.۵ دارم و حدودا به زبان المانی اشنایی دارم.داری سابقه کاری مرتبط به رشته .۵ مقاله داخلی.۱ مقاله ای اس ای فرستادم جهت چاب.
   میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش در مقطع ارشد یا دکترا در سوئیس دارم.هزینه دانشگاه و زندگی هم خودم قادر به پرداخت هستم
   ممنونم

   • آریانا پارس گفت:

    برای پذیرش در مقطع ارشد کشور سوئیس شما مستلزم داشتن مدرک زبان IELTS 6 (یا مدرک زبان رسمی کشور سوئیس(آلمانی-فرانسوی-ایتالیایی-رومانیایی-انگلیسی))+ مدرک لیسانستان می باشید .
    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب
    هزینه ی یکسال زندگی و تحصیل در کشور سوئیس حدود ۱۸ تا ۲۳ هزار یورو می باشد .

  212. Safiya گفت:

   سلام من لیسانس فیزیک معدل ۱۳ و کارشناسی ارشد مواد جامد گرایش نانو با معدل ۱۸ دارم . ایلتس ۶.۵ دارم. با توجه به اینکه شوهر و پسر ۶ ساله دارم شرایطم بکم سخت میشه چون پسرم مدرسه باید بره. شخصا عاشق سوییس هستم دلم میخواد اونجا زندگی کنم. و دکترا هم بخوانم اما شرایط مالیم متوسط هستش. نظرتون چیه

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور سوئیس :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  213. زهرا گفت:

   سلام من کارشناسی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۶ و فوق لیسانس ام بی ای از دانشگاه ناتینگهام انگلیس که معدلم بالای سه ونیم و تز رو هم ای گرفتم الان تو رشته ارگانیزیشن ستادیز در مقطع دکتری در دانشگاه بیلگی استانبول دارم درس می خونم کورسهام همه تموم شده با معدل ۴ ولی برای تزم می خوام به دانشگاه سوئیس یا انگلیس فاند بگیرم به نظرتون چقدر شانس دارم اصلا اقدام کنم یا نه
   ممنون و سپاسگزار از جوابتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  214. سینا گفت:

   سلام من دانشجوی فوق لیسانس انگل شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم با معدل بالا و مقاله isi و ایلتس هم ۶.۵ میارم. شانس گرفتن بورس برای دانشگاه زوریخ چه قدر هست؟ با تشکر.

  215. حسین گفت:

   سلام من دانشجوی کارشناسی معماری دانشگاه آزاد نجف آباد هستم معدلم تا حالا حدود ۱۷ مدرک ielts هم تا ۱ سال دیگه اخذ میکنم میخواستم بدونم برای تحصیل در کدوم کشور میتونم اقدام کنم و برای چه مقطعی توصیه میکنید این کارو انجام بدم کارشناسی یا که ارشد؟
   خیلی ممنون

  216. آیدا امیری گفت:

   سلام . من ارشد برق مخابرات خوندم دانشگاه سراسری . معدل دیپلمم بالای ۱۹/۸۰ است. میخواستم ببینم امکان گرفتن بورسیه پزشکی واسه کشور سوییس هست یا نه؟

  217. سعید گفت:

   سلام من دارای مدرک ارشد عمران اب و مدیریت منابع اب هستم معدل کارشناسی ارشدم ۱۹ هستش ۱ مقاله isi هم دارم و با چندین نرم افزار تخصصی آشنایی کاملی دارم چندین بار سفر به فرانسه داشتم مدرک b2 از آلیانس فرانس گرفتم بدلیل هزینه بالایی فرانسه سوئیس رو بیشتر میپسندم میخواستم بدونم شانسی برای گرفتن بورسیه تحصیلی دارم هزینه زندگی در صورت پرداخت شخصی در مورد دانشگاه به چه صورت هستش و مقدارش چقدر در ماه میشه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شانستان خوب می باشد و مبلغ بورسیه به شرایط دانشگاه دارد که باید بررسی شود

  218. سحر گفت:

   با سلام.من لیسانس مترجمی زبان چینی دارم در دانشگاه شهید بهشتی.مدرک تورلیدری اختصاصی چینی دارم و به زودی مدرک زبانم انگلیسی وکره ایم رو میگیرم همچنین اشنایی کمی با فرانسه دارم به نظرتون من برای تحصیل توی سوءیس شانسی دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ می باشید

  219. زیرک گفت:

   سلام
   من لیسانس شیمی گرایش کاربردی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴.۰۹ و ارشد بیوشیمی از پیام نور با معدل ۱۷.۹۸. پایان نامه ام نانو بوده و از ستاد نانو تشویقی گرفتم.۳ مقاله isi دارم. مدرک آیلتس آکادمیک ۶ و B1 آلمانی گوته دارم. حدود ۶۰۰ ساعت کلاس های مختلف مربوط به ژنتیک و دارو گذراندم با مدرک فنی حرفه ای. از آلمان یا سوییس پذیرش میخوام برای دکترا. ولی هیچ طرح و پروپا زالی ندارم.چقدر شانس پذیرش هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. با توجه به اطلاعاتی که از شما می دانم شانستان خوب می باشد

  220. هادی گفت:

   با سلام
   این سوالمو بار دومه دارم تایپ میکنم و میفرستم دفعه قبل جوابی نیومد
   بنده مدرک کارشناسی مهندسی معدن گرایش استخراج از دانشگاه صنعتی سهند با معدل ۱۴.۳۱
   و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی معدن گرایش مکانیک سنگ از دانشگاه تهران با معدن ۱۶.۷۸ هستم.
   دو تا ترجمه کتاب دارم – مدرک تافل – مقاله هنوز ندارم – عضو نظام مهندسی معدن هستم – عضو انجمن تونل و مکانیک سنگ و مهندسی معدن هستم – دو سال سابقه کار دارم – و دو ماه هم تدریس داشتم- به اکثر نرم افزار های تخصصی هم تسلط کامل دارم
   میخوام واسه ادامه تحصیل در مقطع دکترا توی رشته های تونلسازی یا مکانیک سنگ یا ژئوتکنیک اقدام کنم
   اولویت با کشور های نروژ- سوئیس-سوئد-آلمان-اتریش-کانادا-امریکا-ژاپن و …
   پیشنهادتون چیه کجا میتونم؟ کجا بهتره؟ رزومه ام کافیه؟ توضیح لطفا
   تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  221. حسن شالچی گفت:

   سلام.
   من لیسانس کامپیوتر هستم و الان هم دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد MBA هستم تا اینجا معدلم ۱۷ هست.میخواستم ببینم با این شرایط میتونم سوئیس دکترا بخونم یا بورسیه بشم اونجا؟یا چه کشورهای دیگه ای رو با این شرایط میتونم برم؟ممنون میشم جواب بدین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  222. رضا حبیبی گفت:

   سلام
   من دانشجوی ارشد دانشگاه تهران در رشته ژئوفیزیک هستم. معدلم ۱۷.۵ هست و ترم اخر.
   ۳ مقاله isi و دارای مدرک c2 زبان آلمانی و اماده میشم برای آیلتس.
   اکثر نرم افزار های مورد نیاز رشته تحصیلی خودم رو با مدرک بین المللی دارم.
   اما معدل دوره کارشناسیم پایین هست. امکان پذیرش یا بورس وجود داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه باید معدلتان بالای ۱۷ باشد تا شانستان بالا رود

  223. mehrshad shaabani گفت:

   سلام من ۱۴ سالمه ماه دیگه تافل وایلتسمو می گیرم (تافل جونیور) و می خواستم ببینم می تونم اونجا به تحصیل بپردازم؟(مقطع دبیرستان). و کل هزینمو والدینم پرداخت می کنن . اگه بشه تابستون اقدام می کنم . ممنون میشم جواب بدین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.در کشور سوئیس می توانید اقدام کنید ولی شانس اخذ ویزا کمی پایین می باشد.من به شما کشور انگلستان را توصیه می کنم

  224. mehrshad shaabani گفت:

   سلام ایا مدرک تافل در کشور سوییس معتبر است؟

  225. hamed گفت:

   سلام من لیسانس برق الکترونیک با معدله ۱۵.۲۰ دارم از دانشگاه غیر انتفاعی .میخواستم بدونم امکان پذیرش دانشگاه های سوئیس را هست یا نه؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع ارشد نیازمند داشتن آیلتس حداقل ۶ می باشید

  226. محمد امین گفت:

   با سلام و درود
   آیا باسن ۳۰ سال و داشتن مدرک ارشد دانشگاه دولتی با معدل ۱۷.۴۵ و داشتن مدرک IELTS 6.5 و توصیه تامه های اساتید اما بدون مقاله ISI و فقط یک مقاله در SCOPUS Journal امکان گرفتن بورس در این کشور در مقطع دکترا وجود دارد؟

  227. نازی گفت:

   سلام
   من کارشناسی عمران با معدل ۱۴/۷۰ در دانشگاه اصفهان و ارشد با معدل ۱۶ در دانشگاه خوارزمی تهران خوندم. مدرک آیلتس ۷ ( اسپیکینگ ۷/۵ ) و آلمانی B1 دارم. یک مقاله ISC و چهار مقاله کنفرانسی البته فارسی و یک کتاب دارم.
   می خوام برای مقطع دکترا برای سوییس اقدام کنم به نظر شما چقد شانس گرفتن بورسیه دارم؟
   متشکرم.

  228. کوروش گفت:

   درود بر شما من کوروش ۴۵ ساله لیسانس روان شناسی عمومی پیام نور با معدل ۱۶/۸۳ و فوق لیسانس لیسانس روان شناسی بالینی آزاد با معدل ۱۸/۴۰، در شرف چاپ ۲ مقاله ISC و در حال نوشتن ۲ مقاله دیگه هستم آیا ۱- مقالات حتما باید ISI باشد ISC قابل قبول نیست؟ ۲- مدرک زبان حتما باید آیلتس باشد مدارک دیگه مثل تافل قابل قبول نیست؟ ۳- با شرایط من میتونم بورسیه (رایگان) دکتری روان شناسی پذیرش بگیرم ۴- اگه سوئیس رایگان نمیتونم بخونم کدوم کشور میتونم؟ ممنون از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.مقالات حتما باید isi باشد.قبول داشتن مدرک زبان آیلتس و تافل بستگی به دانشگاه دارد ولی آیلتس مورد قبول است.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  229. سارا گفت:

   با سلام و عرض ادب
   من PhD شیمی از دانشگاه تهران هستم
   سال ۸۷ فارغ اتحصیل شدم و تمام مقاطع رو همون دانشگاه تهران بودم
   معدل لیسانس بالای ۱۶
   معدل ارشد بالای ۱۸
   معدل دکتری بالای ۱۹.
   ۴۰ مقاله ISI دارم که در زمینه تولید و کنترل کیفی رادیوداروهاست
   دوس دارم در رشته های مربوط به شیمی دارویی، رادیوشیمی، داروسازی هسته ای یا مرتبط یه PhD دیگه از سوییس بگیرم
   به نظر شما می تونم بورسیه برای این مورد در سوییس؟
   سپاس از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید.شما شرایطتان بسیار خوب است

  230. saeed گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   من دانشجوی ارشد عمران دانشگاه دولتی هستم با معدل ۱۷ و کارشناسی با معدل ۱۴.۵
   آیلتس ۷.۵ دارم با ۲ مقاله ISI
   به نظر شما امکان دریافت بورس دکترا رو دارم؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  231. جواد گفت:

   سلام
   من دانشجو ترم آخر ارشد معماری دانشگاه آزاد هستم میخواستم بدونم شانسی واسه گرفتن بورسیه یا ادامه تحصیل در مقطع دکتری رو در کشور سوئیس دارم یا نه ؟
   معدل کارشناسی : ۱۷.۳۰ دانشگاه آزاد
   معدل ارشد تا ترم دوم : ۱۹.۲۰
   دارای یک مقاله : isi
   دارای یک مقاله : isc
   همچنین در حال یادگیری زبان انگلیسی و کار روی چند مقاله دیگر هستم

  232. سعید گفت:

   با سلام
   بنده دارای مدرک کارشناسی مکانیک سیالات از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۵ و کارشناسی ارشدمکانیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷ هستم آیا میتونم برای بورسیه دکتری تو کشور سوئیس اقدام کنم؟یه دونه مقاله هم دارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  233. جواد گفت:

   سلام
   من کارشناسی ارشد عمران از علوم تحقیقات تهران با معدل ۱۷.۰۵دارم.مدرک ایلتس ۶.۵ ویک مقاله isi.ایا شانسی برای ادامه تحصلیل در مقطع دکتری رو دارم؟در کدام کشور؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶.۵،توصیه نامه از استادهای ایران،معدل بالای ۱۷ و مقالات isi می باشید

  234. مائز گفت:

   با سلام.دانشجوی با مدرک لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی دانشگاه سمنان با معدل ۱۷.۵ هستم.تسلط به انگلیسی دارم ولی آیلتس نگرفتم.دارای پایان نامه کارشناسی ام و یکی دو مقاله مروری معتبر دارم.دارای رتبه ۲ المپیاد دانشجویی زیست منطقه ای و رتبه ۲۵ المپیاد کشوری هستم.دارای سابقه تسلط به امور آزمایشگاهی تخصصی هستم.برای تحصیل در مقطع ارشد در سوئیس چه وضعیتی دارم؟آیا امید به کسب بورس تحصیلی داشته باشم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شانس اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس بسیار پایین می باشد.

  235. hamed گفت:

   من لیسانس برق الکترونیک دارم ومعدلم ۱۵.۶۳هست. آیا شانسی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سوئیس را دارم؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ می باشید

  236. shadab گفت:

   سلام
   من فوق لیسانس مهندسی صنایع-سیستم های اقتصادی و اجتماعی از دانشگاه غیر انتفاعی خاتم هستم. معدلم ۱۵. یک مقاله isi دارم. مدرک بین المللی prince 2 مربوط به مدیریت پروژه و گواهی بین المللی سر ممیزی ISO9001:2015 و آیلتس ۷. زبان فرانسه در حد BASIC بلدم. ۷ سال سابقه کاری در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروژه.
   همسرم فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه شهید بهشتی معدل ۱۷ و با آیلتس ۷ و مدرک مالی بین المللی CFA-LEVEL 1. و زبان فرانسه BASIC.
   برای بورسیه دکترا می خواهیم اقدام کنیم. آیا شانسی داریم؟
   با تشکر

  237. عطا گفت:

   سلام

   من دانشجوی کارشناسی اقتصاد نظری در دانشگاه تبریز هستم آیا امکان اقدام برای بورسیه ی ارشد وجود دارد در همین رشته ی اقتصاد؟ ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بصورت معمول بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا انجام شدنی می باشد

  238. نوری گفت:

   با سلام
   رزومه من به این صورت می‌باشد
   کارشناسی فیزیک دانشگاه تبریز معدل ۱۶.۷ سال ۸۵
   ارشد فیزیک حالت جامد تربیت مدرس معدل ۱۷ سال ۸۹
   نمره تافل ۱۰۵
   یک مقاله ISI
   اکنون بعد از گذشت پنج سال از فارالتحصیلی قصد دارم کارشناسی ارشد رشته فیزیک پزشکی دانشگاه هایی سوئیس اقدام کنم. آیا شانس قبولی دارم؟ در کدام دانشگاه؟
   ممنون خواهم شد پاسخ دهید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.بله شانستان برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور سوئیس خوب می باشد و می توانید برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس اقدام نمایید

  239. عباس گفت:

   با سلام. بنده کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه دولتی یزد با معدل ۱۴.۵ و کارشناسی ارشد بازرگانی بین الملل با معدل۱۷.۲۰ از دنشگاه آزاد تهران شمال دارم. ۳ مقاله isi و آیلتس ۶.۵ و دو توصیه نامه دارم. آیا برای بورسیه از دانشگاه های زوریخ یا لوزان یا برن شانسی دارم؟ و آیا gmat مورد نیاز است؟

  240. k.shab گفت:

   با سلام
   با داشتن مدرک ارشذ دانشگاه آزاد و مدرک زبان ایلس و مقاله چاپ شذه امکان گرفتن بورسیه ازکشور های اروپایی برای دکترا وجود دارد؟ و دانشجوی که بورسیه میگره از دانشگاه مورد نظر آیا تحصیلش رایگانه؟
   با تشکر

  241. وحید گفت:

   سلام . من لیسانس نرم افزار از دانشگاه ارومیه(۱۳.۹۹) و فوق لیسانس انفورماتیک پزشکی از دانشگاه تربیت مدرس(روزانه و معدل ۱۵.۶۰) هستم. ۴ تا مقاله دارم. ۳ مقاله کنفرانسی هم دارم. حدود ۱۰ سال سابقه کار دارم(از لحاظ بیمه حدود ۴ سال). سابقه تدریس در موسسات و دانشگاه رو هم دارم. آیلتس ۶ دارم. میخواستم ببینم شانس اخذ بورسیه برای مقطع دکتری را دارم؟ اگر بله چه کشوری و اگر خیر نقاط ضعف من کجاست؟ ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورتی که مقالات شما ISI باشد شانس بالایی برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس دارا می باشید . نکته قابل توجه داشتن مدرک زبان می باشد که نیازمند آن مدرک می باشید . پروسه انجام کار شما بین ۵ تا ۶ ماه می باشد

  242. ویدا گفت:

   سلام من لیسانس روانشناسی دانشگاه دولتی چمران اهواز با معدل ۱۵.۸۰ و ارشد دانشگاه آزاد تهران روانشناسی با معدل ۱۸.۲۱ و نمره ۶.۵ آیلتس نمره پایان نامه هر دو مقطع ۲۰ گرفتم دو تا مقاله داخلی و یک مقاله هم برای isi دارم کار میکنم سابقه کار ۶ ماه مهد کودک کار مرتبط با رشته خودم دارم و قراره حدودا یکسال دانشگاه پیام نور تدریس کنم شانس پذبرش من در مقطع ارشد و یا دکتری دانشگاه های مطرح سوییس چقدر است

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک زبان ایلتس ۶.۵ و توصیه نامه های استاد می باشید.

  243. امیرعلی گفت:

   سلام من دانشجوی برق گرایش قدرت دانشگاه تهران بامعدل۱۷/۳۰هستم میخواستم ببینم میتونم برای کشور سوئیس بورسیه بگیرم
   باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس ۶.۵،معدل بالای ۱۷،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

  244. م گفت:

   با سلام

   می خواستم بدونم چه جوری می شه در مدارس سوییس تحصیل کرد؟
   با دیپلم می شه وارد دانشگاه شد؟
   (نحوه ویزا گرفتن شرح دهید)
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ورود به دانشگاه های کشور سوئیس نیازمند گذراندن ۱۲ سال تحصیل می باشید و داشتن مدرک زبانآلمانی یا فرانسوی می باشید

  245. سعید گفت:

   آیا پذیرش در دانشگاه های سوئیس بستگی به شرط معدل داره؟
   برای من که کارشناسی نرم افزار دارم شانسی دارم؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ اقامت تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند مدرک زبان آیلتس ۶ و توصیه نامه استاد می باشید و معدل هم تاثیر گذار است.

  246. آذین گفت:

   سلام
   من در حال حاضر دانشجوی مهندسی معماری از دانشگاه دولتی (هنر اصفهانم )هستم که شهریور فارغ التحصیل میشم معدل من هم ۱۷/۳۰ هست میخواستم بدونم امکان گرفتن بورس از یکی از دانشگاه های معتبر سوییس برای دوره ی فوق لیسانس برای من وجود دارد یا خیر؟پذیرش بدون بورس چطور؟مدرک زبان ایتالیایی هم از سفارت ایران دارم که البته نمیدونم این موضوع آیا کمکی به گرفتن بورس میکنه یا خیر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس ۶.۵،معدل بالای ۱۷،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

  247. آوا گفت:

   با سلام
   آیا برای تحصیل درمقطع ارشد ودکترا در رشته های هنر وجهانگردی کشورسویس مناسب میباشد؟

  248. yalda گفت:

   سلام من دانشجو رشته حسابداری هستم در دانشگاه غیر انتفاعی .. میخواستم ببینم برای کارشناسی در کشور سویس میشه بخونم
   مدرک زبانم دارم. زبان المانی هم در حد صحبت کردن

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع کارشناسی نیازمند مدرک زبان B2 آلمانی می باشید و شانس کمی در این پروسه دارید.بهتر است در مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایید.

  249. سپهر گفت:

   من دانشجو مهندسی صنایع دانشگاه سراسری یزد هستم
   معدل دیپامم اصلا خوب نیست کمتر از ۱۴ ولی سال کنکور خوب خوندم و سراسری قبول شدم و هم اکنون معدلم در حدود ۱۵-۱۶ می باشد
   در حال اتمام مراحل برای گرفتن toefl هستم (امادگی برای امتحان) و همچنین شروع به فراگیری فرانسه کرده ام
   در رشته تحصیلی خودم با چندین نرم افزار تخصصی اشنایی دارم
   شانسی برای گرفتن بورس ارشد و بعد از ان گرفتن اقامت دارم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور سوئیس نیازمند مقالات ISI،توصیه نامه های استاد،مقالات بین المللی و مدرک زبان آیلتس حدأقل ۶٫۵ می باشید.و معدل کارشناسی ارشد شما باید بالاتر از ۱۷ باشد.و برای اخذ اقامت دائم در کشور سوئیس می توانید پس از اتمام تحصیل ۴ سال در آن کشور کار کنید و اقامت دائم کسب نمایید.

  250. سپهر گفت:

   درود
   من دانشجوی مهندسی صنایع در دانشگاه سراسری یزد هستم
   معدل دیپلمم اصلا خوب نیست پایین تر از ۱۴
   اما سال کنکور تلاش کردم و سراسری قبول شدم و معدلم در لیسانس فعلا حدود ۱۶ می باشد
   در حال گرفتن toefl هستم و شروع به یادگیری فرانسه کردم
   در زمینه تحصیلی خودم با چند نرم افزار تخصصی آشنایی دارم
   آیا شانسی برای اخذ بورسیه برای فوق دارم ؟ و همچنین خواهان ماندن بعد از اتمام درس هستم
   آیا در تمامی موارد شانسی دارم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس ۶.۵،معدل بالای ۱۷،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

  251. سپهر گفت:

   درود
   من دانشجوی مهندسی صنایع در دانشگاه سراسری یزد هستم
   معدل دیپلمم اصلا خوب نیست پایین تر از ۱۴
   اما سال کنکور تلاش کردم و سراسری قبول شدم و معدلم در حدود ۱۶ می باشد
   در حال گرفتن toefl هستم و شروع به یادگیری فرانسه کردم
   در زمینه تحصیلی خودم با چند نرم افزار تخصصی آشنایی دارم
   آیا شانسی برای اخذ بورسیه برای فوق دارم ؟ و همچنین خواهان ماندن بعد از اتمام درس هستم
   آیا در تمامی موارد شانسی دارم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس ۶.۵،معدل بالای ۱۷،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

  252. ونوس گفت:

   سلام سلام من ارشد فیزیکم با معدل ۱۷.۸۸ از دانشگاه فردوسی و کارشناسی هم معدلم ۱۸.۲۵بود از تبریز. در دو مقطع هم رتبه اول بودم .مقاله ومدرک زبان ندارم ولی زبانم در حد مطلوبه با این شرایط تصمیم دارم دوباره برای پذیرش مستر از ETHZاقدام کنم میخوام گرایشمو تغییر بدم و رزوممو قوی تر کنم به نظرتون چقدر شانس پذیرش دارم از ETH؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما شرایط عمومی برای اخذ پذیرش دانشگاه های سوئیس را دارید لیکن نیازمند مدرک زبان می باشید پس از اخذ مدرک زبان شانس خوبی برای اخذ پذیرش در دانشگاه ETH دارید.

  253. بهروز گفت:

   سلام
   کارشناسی مکانیک از آزاد تبریز با معدل ۱۴/۱۲ و ارشد از سراسری ارومیه با معدل ۱۶/۶۷ هستم ۲ کنفرانس داخلی دارم و نمره تافل ۹۷. آیا شانس گرفتن بورسیه از دانشگاههای سوئیس رودارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور سوئیس در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس ۶.۵،معدل بالای ۱۷،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

  254. سعید گفت:

   با سلام
   من دانشجوی کارشناسی رادیولوژی هستم دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک معدلم ۱۶و نیم.
   یک مقاله ISI داره پذیرش میگیره، یکدونه اختراع دارم، فعالیت دیگه ازجمله نشریه، کارگاه،پژوهشگر برتر دانشکده و…دارم.
   یک سال تا فارغ التحصیلی وقت دارم،یه تعداد کار پژوهشی خوب دیگه هم دارم که داره به نتیجه میرسه.زبان هم تا FCE خوندم ولی مدرک نگرفتم که تو این یک سال تا فارغ التحصیلی می تونم مدرک زبان بگیرم.
   میخوام ارشد فیزیک پزشکی یا مهندسی پزشکی تو اروپا جای خوب بخونم.
   می خواستم ببینم احتمال داره جای خوب بورسیه بشم؟
   آیا رتبه در جشنواره های علمی مثل خوارزمی و رازی در بورسیه تاثیر داره؟

   با سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشورسوئیس در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان آیلتس ۶.۵،معدل بالای ۱۷،توصیه نامه استاد و مقالات ISI می باشید.

  255. fateme گفت:

   باسلام ،وقتتون بخیر
   من یک ماه هست از رشته شیمی کاربردی، مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم.از شرایط اولیه و پایه برای بورس شدن در مقطع دکتری دردانشگاههای سویس تا حدودی اطلاع دارم…
   میخواستم بدونم بورس در مقطع دکتری برای همه رشته ها و گرایش ها هست؟یا یکسری رشته و گرایش های خاص…
   ممنون میشم راهنمائیم کنید.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه یک سری شرایط اولیه لازم می باشد که در ابتدا نیازمند داشتن مدرک کارشناسی ارشد می باشد . بورسیه در تمامی رشته ها امکان پذیر می باشد

  256. حمید گفت:

   سلام
   کارشناسی مدیریت صنعتی از دانشگاه امام خمینی با معدل ۱۴.۳۶ هستم و ارشد مدیریت مالی از دانشگاه تهران با معدل ۱۶.۴۰ .
   دو مقاله در داخلی در حال نهائی شدن هست.
   امکان ادامه تحصیل دکترا در سوئیس و آلمان و … برای بنده وجود دارد یا خیر؟
   برای اخذ نمره زبان مناسب باید ۶ ماه زمان بگذارم.
   آیا محدودیت سنی با توجه به ۳۸ سال سن وجود دارد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس اقدام نمائید . برای اخذ بورسیه نیازمند IELTS نمره ی ۶.۵ می باشید .محدودیت سنی برای ادامه تحصیل وجود ندارد

  257. هدیه گفت:

   با سلام.من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۸.۷۰(نفر دوم در وردوی خود) و معدل ۱۵.۷۵ مقطع لیسانس (دانشگاه دولتی) هستم. دارای ۵ مقاله کنفرانسی بین المللی (۲ تا به انگلیسی و بقیه فارسی) و ۱ مقاله ISC به انگلیسی هستم.(البته دو مقاله دیگر در دست بررسی ژورنالها هم دارم).دنبال گرفتن مدرک ایلتس هستم و با توجه به پایه قوی زبانم، روی نمره بالای ۶ حساب میکنم. لطفا راهنمایی بفرمایید که ایا می توانم برای بورسیه سوییس در مقطع دکترا اقدام کنم؟اگر نه، شما برای تحصیل رایگان با هزینه کم کجا را پیشنهاد می فرمایید؟

   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما در صورت داشتن مدرک آیلتس بالای ۶.۵ ، شانس خوبی برای اخذ بورسیه در کشور سوئیس را دارا می باشید . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

  258. پویا گفت:

   با سلام بنده فارق التحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی هستم از دانشگاه ازاد با معدل ۱۷.۵ و سن ۲۳ سال.
   ایا شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس را دارم ؟
   و ایا بعد از گرفتن ارشد در ایران در مقطع دکتری هم در کشور سوئیس میتوانم شانسی داشته باشم؟

  259. مهرنوش گفت:

   با سلام
   من دانشجوی ارشد ترم آخر دانشگاه آزاد تهران رشته هوش مصنوعی هستم و پروژه خوبی هم برای پایان نامه دارم انجام میدم. زبان انگلیسی رو در ILI تموم کردم و زبان آلمانی رو دارم میخونم و در سطح B1 هستم الان. معدل لیسانسم ۱۷.۵۸ بوده و معدل ارشدم هم فعلا در همین حدود هست. برای دریافت بورسیه دکترا برای سوئیس شانسی دارم؟ و معمولا کدوم شهر انتخاب مناسب تری برای دانشجویان رشته کامپیوتر هست؟ آیا برای رشته کامپیوتر دانشگاه انگلیسی زبان در سوئیس وجود داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما با داشتن مدرک زبان آیلتس ۶/۵ مجاز به ادامه ی تحصیل در کشور سوئیس هستید ولی برای تحصیل به صورت بورسیه شما باید رزومه ی مناسبتری در زمینه ی تحصیلی داشته باشید.
    برای آشنایی بیشتر به صفحه ی مخصوص بورسیه مراجعه بفرمایید

  260. آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما ، شانس بالایی برای اخذ بورسیه از کشور سوئیس را دارا می باشید ولی مدرک زبان انگلیسی جزو ملزومات اخذ بورسیه می باشد که با توجه به سابقه شما این امر برای شما میسر می باشد.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

  261. بیتا گفت:

   من می خواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاه ژنودر مقطع پزشکی عمومی باید معدل کتبی بالای ۱۹.۵۰ داشته باشیم یا نه معدل کتبی دیپلم من که ۱۹.۰۴ کافیه ؟
   و دوم اینکه آیا زبان فرانسه (در دانشگاه ژنو لازمه) بطور فشرده در حد B1 کافیه ؟
   و یه سوال دیگه (آیا برای پذیرش پزشکی باید اقامت دایمی بگیریم یا نه؟)

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    رشته ی پزشکی در کشور سوئیس به زبان فرانسوی و آلمانی می باشد و نیازمند مدرک زبان می باشد در سطح B2
    پس از اتمام درس می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید

  262. حمیدرضا عبدی گفت:

   من تابستان امسال از مقطع کاردانی کامیپوتر – نرم افزار از دانشگاه آزاد تهران (سما) فارق التحصیل میشم. میخواستم بدونم برای مقطع لیسانس شرایط کشور سوئیس چجوریه که بخوام ادامه تحصیل بدم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس نیازمند مدرک زبان آلمانی یا فرانسوی می باشید و مدرک کاردانی شما مورد قبول نمی باشد و باید از ابتدا برای کارشناسی ایم کشور اقدام کنید

  263. نوید گفت:

   با سلام
   بنده لیسانس مهندسی صنایع پلیمر دارم از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶.۲۲ و یک مقاله ISI هم دارم. ضمنا مدرک زبان IELTS 6.5 دارم و دو ساله که فارغ التحصیل شدم.
   میخواستم بدونم چقدر شانس گرفتن بورسیه در سوئیس را دارم و اینکه با شرایط من شما کشور دیگه ای را هم پیشنهاد میکنید؟ (چون هدف من اینه که بعد از پایان تحصیلات در اون کشور کار کنم و اقامت بگیرم.)
   ممنون میشم اگر پاسخ بدید

   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    شرایط شما برای بورسیه مناسب می باشد ولی بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد به شما تعلق نمی گیرد و از شانس بسیار پائینی برخوردار هستید.
    با توجه به شرایط شما می توانید برای ادامه تحصیل در کشور های رایگان اقدام کنید

  264. مسعود گفت:

   با سلام
   اینجانب دارای کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه دولتی با معدل ۱۴،لیسانس حقوق دانشگاه پیام نور تهران با معدل ۱۵،کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه غیر انتفاعی با معدل ۱۷،مسلط به زبان انگلیسی و فرانسه می باشم،شانس پذیرس بورسیه از دانشگاه سوئیس و یا غیره در مقطع دکترا برای من چه میزان است؟ممنون و سپاسگزارم

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    برای بورسیه باید شرایط ویژه ای داشته باشید که این شرایط شامل معدل بالای ۱۷ ، مقالات ISI ، مدرک زبان بالای ۶.۵ در آزمون آیلتس و توصیه نامه استاد که در صورت داشتن این مدارک می توانید برای بورسیه در کشور سوئیس اقدام کنید.برای اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

  265. مهدی گفت:

   با سلام
   من لیسانس زمینشناسی از دانشگاه تهران با معدل ۱۵/۱۴ و فوق لیسانس زمین شناسی مهندسی از دانشگاه تربیت مدرس با معدل ۱۷/۲۳ دارم نمره آیلتس هم ۶/۵ شدم مقاله ISI هم سابمیت کردم ولی هنوز جواب نیامئه با این شرایط میتوانم یکی از دانشگاه های سوئیس فول فاند اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما ، شانس بالایی برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کشور سوئیس را دارا می باشید . برای هرگونه اقدامی باید مدارک آموزشی را برای موسسه آورده و پس از بررسی شانس شما را مورد ارزیابی قرار دهند

  266. امین گفت:

   با سلام
   من لیسانس زمین شناسی با معدل ۱۳.۵۶ از دانشگاه دولتی و کارشناسی ارشد زمین شناسی گرایش آبشناسی با معدل ۱۸.۴۵ از دانشگاه ازاد دارم . دو مقاله داخلی در کنفرانس های بین المللی و ۲ دو مقاله ISI هم دارم ، در حال حاضر دارم زبان میخونم که ایلتس بگیرم . لطفا راهنمایی کنید آیا امکان گرفتن بورس از دانشگاه های سوییس رو دارم ؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط مناسب شما در صورت اخذ مدرک زبان می توانید برای بورسیه در کشور سوئیس اقدام نمائید.شما شرایط اولیه را برای اخذ بورسیه دارا می باشید . برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در ارتباط باشید

  267. کیوان جهانگشت جوان گفت:

   با سلام
   آقا-مجرد-۲۸ ساله
   لیسانس حقوق دانشگاه آزاد معدل ۱۳/۳۰
   فوق لیسانس حقوق بین الملل دانشگاه آزاد معدل ۱۷/۰۲
   آیلتس ۶.۵ رو میگیرم
   برای تحصیل دکتری و اقامت در سوئیس شانسی دارم؟ مهم اقامت است

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ اقامت در کشور سوئیس می توانید پس از اتمام تحصیل در آن کشور بعد از ۴ سال کار کردن اقامت دائم آن کشور را اخذ نمایید.

  268. امیر... گفت:

   دیدگاهسلام من دارای مدرک دیپلم با معدل ۱۵/۵ و مدرک پیش دانشگاهی ۱۲/۵ هستم.در حال حاظر دانشجوی ترم ترم یک رشته رونشناسی دانشگاه پیامنور هستم حدود ۴ تر هم هست که کلاس زبان میرم.
   میخواستم ببینم احتمال بورسیه شدم من هست؟؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در مقطع کارشناسی امکان اخذ بورسیه مقدور نمی باشد.شما می توانید برای ادامه تحصیل در کشور اتریش اقدام کنید بدون داشتن مدرک زبان

  269. sara گفت:

   سلام
   فوق لیسانس زمین شناسی مهندسی هستم، البته مدرک کارشناسی ارشدم از دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران بوده ولیسانسم از دانشگاه دولتی شیراز. معدلم هم ۱۶ هست(پایان نامه ارائه دادم و آموزش محور نبودم) دو مقاله داخلی دارم و با بعضی از نرم افزارهای تخصصی رشته خودم هم آشنا هستم و آشنا به زبانهای انگلیسی و فرانسه. میخواستم ببینم امکانش هست که بتونم برای بورسیه دکترا در سوئیس اقدام کنم، در حال حاضر هم مشغول به کار مرتبط با رشته تحصیلی ام هستم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    به صورت کلی امکان این کار وجود داره ولی برای اینکه بتونید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید ،مهمترین نکته این هست که شما بتونید بروی یک طرح تحقیق مشخص نظر یک استاد دانشگاه رو جلب کنید که داشتن مقاله ISI نقش بسیار زیادی در این امر داره

  270. سعید گفت:

   با سلام و عرض خسته نباشید به شما
   بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع در مقطع لیسانس و MBA در مقطع ارشد هستم با معدل ۱۷.۲۶ از یک دانشگاه دولتی و مقاله ای در ژونال های نمایه شده در اسکوپوس دارم. بنظرتون شانس حصور در کشور سوییس را دارم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    به صورت کلی بله این امکان وجود داره ولی شانس شما بستگی به پارامتر های زیادی داره مثل پروپوزال شما و زمینه فعالت شما

  271. یلدا گفت:

   با سلام
   من دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های دولتی دوره روزانه با معدل های به ترتیب ۱۴.۲ و ۱۶.۸ و ۲ مقاله کنفرانس داخلی و یک کتاب چاپ شده می باشم. دارای مدرک تافل ۱۰۲ نیز می باشم. با توجه به این شرایط و نداشتن مقاله ISI احتمال پذیرش در مقطع دکتری همراه با فاند در دانشگاه های خوب اروپا یا آمریکا را دارم؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام پشما به صورت کلی شانس اخذ بورسیه در کشور سوییس رو دارید البته زمینه فعالیت شما و داشتن مقاله ISI در شانس شما تاثیر بسیار زیادی داره.البته به طور کلی شانس شما برای کشور های دیگه اروپایی به خاطر تعدد بیشتر دانشگاه هاشون بالاتره

  272. زهرا گفت:

   با سلام و خسته نباشید چرا سوال من را پاسخ نمی دهید در حالی که پاسخ افراد بعد من را داده اید؟

  273. زهرا گفت:

   با سلام و خسته نباشید بنده فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه دولتی چمران با معدل ۱۶ و کارشناسی ارشد ژنتیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۹ و دارای دو مقاله ISI هستم میخواهم بدونم امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته های مرتبط با ژنتیک پزشکی در سوییس بصورت بورسیه برای من وجود دارد ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام پوزش به خاطر تاخیر در جواب.شما به صورت کلی شانس اخذ بورسیه در کشور سوییس رو دارید البته زمینه فعالیت شما در شانس شما تاثیر بسیار زیادی داره.البته به طور کلی شانس شما برای کشور های دیگه اروپایی به خاطر تعدد بیشتر دانشگاه هاشون بالاتره

   • آریانا پارس گفت:

    سلام پوزش به خاطر تاخیر در جواب.شما به صورت کلی شانس اخذ بورسیه در کشور سوییس رو دارید البته زمینه فعالیت شما در شانس شما تاثیر بسیار زیادی داره.البته به طور کلی شانس شما برای کشور های دیگه اروپایی به خاطر تعدد بیشتر دانشگاه هاشون بالاتر هست

  274. سعید گفت:

   با سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی کشاورزی گرایش اقتصاد کشاورزی هستم در دانشگاه پیام نور میخواستم بدانم برای ادامه تحصیل و شانس پذیرش بالا اکنون چکار باید انجام دهم اصلا آنجا رشته ی منو داره .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام در صورتی که معدل بالایی داشته باشید و موفق به اخذ مدرک زبان بشین شانس شما برای اخذ پذیرش میتونید شانس خودتون رو افزایش بدید

  275. زهرا گفت:

   سلام و خسته نباشید من مدرک لیسانس از دانشگاه دولتی چمران با معدل ۱۶ و فوق لیسانس دانشگاه آزاد با معدل ۱۹ رو در رشته ژنتیک دارم و ۲ مقاله isi دارم امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته ژنتیک پزشکی در کشور سوییس و گرفتن بورس برای من وجود دارد ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما برای دریافت بورسیه در کشور سوئیس نیازمند داشتن مدرک زبان آیلتس ۶/۵ به بالا هستید.
    رزومه ی شما برای دریافت بورسیه نسبتا مناسب است

  276. Nader گفت:

   سلام من دارای مدرک دیپلم تجربی با معدل ١۵/٠٣ و پیش دانشگاهی با معدل ١۶/٨٣ هستم می خواستم بدونم امکان تحصیل در کشور سوئیس و یا در کشور های دیگری در رشته دندان پزشکی را دارم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور سوییس به دلیل محدودیت های زیاد در پذیرش مار بسیار سختی هست ولی به شما توصیه میکنیم مطلب مربوط به رشته های پزشکی رو در همین وبسایت مطالعه کنید تا بتونید اطلاع جامعی نسبت به کشور های مختلف داشته باشید

  277. pedram گفت:

   سلام . بنده کارشناسی دانشگاه آزاد به علت مشکلات کاری معدلم ۱۲.۷۷ شده اما فوق لیسانسم ۱۸.۵۳از علوم تحقیقات تهران دارم با ۲مقاله ISIو۳مقاله داخلی وتافل هم دارم می تونم بورسیه در دانشگاه سویس بگیرم ممنون.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام البته شما از شرایط کلی برخوردارید ولی مسایل دیگه ای هم در افزایش شانس شما مهمه که البته مهمترین انها رشته و پروپوزال دکتراتون هست

  278. علی گفت:

   سلام
   بنده مدرک لیسانس و فوق لیسانس در رشته اقتصاد دارم و معدلم به ترتیب ۱۷.۴۹ و ۱۸.۳ است. یک مقاله علمی پژوهشی دارم و یک مقاله isi هم دارم که منتظر جوابشم. در طرح های استانی همکاری داشته ام و دو کنفرانس داخلی هم دارم. چند درصد شانس گرفتن پذیرش و بورسیه از سوئیس دارم و چه نمره آیلتسی برای اینکار مورد نیاز هست.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام شما شرایط مناسبی دارید حداقل ایلتسی که احتیاج دارید ۶.۵ هست و شانس اخذ بورسیه براتون وجود داره

  279. ترانه گفت:

   سلام
   آیا در صورت اخذ پذیرش در مقطع دکتری در کشور سوییس امکان اخذ اقامت هم وجود دارد؟ یا پس از طی دوره تحصیلی باید کشور سوییس رو ترک کرد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام در صورت اخذ دعوت نامه کاری و درخواست ویزای کار امکان تمدید ویزا براتون امکان پذیر هست

  280. پیمان گفت:

   سلام.من لیسانس عمران از دانشگاه ازاد بامعدل ۱۶.۶۷دارم.به اکثر نرم افزارهای عمران تسلط دارم بامدارک.ایلتس ۷هم دارم.به زبان المانی بامدرکb2هم تسلط دارم.ایا شانس اخذ ارشد در سوییس را دارم باتشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام بله با توجه به شرایط شما،شانس اخذ پذیرش در مقطع ارشد در دانشگاه های سوییس برای شما بسیار بالاست

  281. دانیال گفت:

   سلام
   من سال سوم دبیرستان رشته ریاضی فیزیکم
   میخواستم بدونم برای دانشگاه بهتره چه رشته ای رو انتخاب کنم و تا بتونم در سوئیس ادامه تحصیل بدم
   البته من مدرک دیپلم A- زبان رو دارم و در حال حاضر دوره FCE هم دارم میگذرونم
   تشکر پیشاپیش از راهنماییتون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شرایط تحصیلی و نیازهای یک کشور به رشته های مختلف ممکن است در سال های آتی تغییر کند

  282. مهرداد گفت:

   سلام
   من کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه آزاد خوندم معدل الف هستم
   میخوام برای ارشد دانشگاه زوریخ اقدام کنم چقدر شانس دارم
   زبان هم سه روز دیگه امتحان آیلتس دارم احتمالا نمره ۷
   تسلط به لینوکس و دور ه های ماکروسافت mcse هم دارم

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور سوئیس را دارا می باشید.با توجه به مهاجر پذیر نبودن کشور سوئیس شرایط پس از تحصیل برای اخذ اقامت بسیار دشوار می باشد

  283. مهتاب گفت:

   سلام
   برای بورسیه درمقطع دکترای مدیریت آیا معدل دوران کارشناسی اهمیت دارد؟
   هر دو مقطع کارشناسی و ارشد دانشگاه روزانه بوده
   کارشناسی مهندسی و ارشد مدیریت

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اقدام در مقطع دکترا نیازمند مدرک زبان و مدرک کارشناسی ارشد می باشد که معدل دوره کارشناسی ارشد مورد توجه می باشد

  284. مرجان گفت:

   با سلام
   من لیسانس ژنتیک از دانشگاه ازاد تهران پزشکی با معدل ۱۶.۷۰ و دانشجوی ارشد ژنتیک دانشگاه چمران اهواز با معدل ۱۸ هستم.تا حدود ۵ ماه دیگه پایان نامه به اتمام میرسه ک یک تا دومقاله خواهم داشت.در حال گذراندن کلاس ایلتس میباشم.
   میخاستم بدونم میتونم واسه بورسیه برای سوییس اقدام کنم؟چقد احتمال بورس شدن وجود داره؟و همچنین چقدر احتمال گرفتن پذیرش با هزینه خودم هست
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    با در نظر گرفتن داشتن مدرک زبان می توانید برای دوره دکترا در این کشور اقدام کنید.اگر خواهان بورس گرفتن از این کشور می باشید حتما نیازمند مقاله ISI می باشید.

  285. علی گفت:

   سلام
   منظور شما از معدل بالای ۱۷ جیست ؟ الان معدل کارشناسی من ۱۲ دانشگاه پیام نور است و معدل کارشناسی ارشدم ۱۷.۳۳ از دانشگاه تهران است با توجه به معدل ۱۲ای که برای مدرک لیسانسم دارم آیا می توانم با مدرک زبان و مقاله ی isi برای دکتری بورسیه بگیرم . با تشکر

   • ariana گفت:

    سلام
    معدل کارشناسی ارشد شما مورد بررسی قرار می گیرد.در صورت داشتن بقیه مدارک شانس برای گرفتن فاند را شما دارید

  286. سميه گفت:

   با سلام. من لیسانس الکترونیک با معدل ١۵ دارم. ولى فوق لیسانس روانشناسى دانشگاه دولتى در تهران با معدل ١٩:٢۵ دارم. نفر اول دوره( شاگرد ممتاز) هستم و احتمالا تا شهریور ٩۴ داراى یک مقاله فارسى و ٣ مقاله بین المللى خواهم بود. مدرک زبان ندارم ولى قادر به گرفتن آن هستم. به نظر شما من میتونم براى دکتراى روانشناسى از سوئیس بورس بگیرم. براى زبان باید چه نمره اى داشته باشم؟

   • ariana گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط خوب شما شانس بالایی برای اخذ بورس در کشور سوئیس را دارید.شما نیازمند مدرک زبان می باشید که حدود نمره ۷ امتحان IELTS می باشد

  287. arash گفت:

   با سلام..به منظور گرفتن فاند مقطع دکتری..آیا کشورهای آمریکایی و اروپایی به خصوص سوییس مدرک فوق لیسانس دانشگاه ازاد شهرهای الیگودرز و ماهشهر را قبول دارند؟و اگر مدرک از دانشگاه ازاد تهران باشد چطور؟و الویت پذیرش بیشتر نسبت به دانشگاه اهمیت دارد؟یا معدل؟
   با تشکر

   • ariana گفت:

    با سلام
    دانشگاه های آزاد مورد تائید می باشند ولی شانس پائین تری نسبت به دانشگاه های سراسری دارند

  288. سجاد گفت:

   با سلام.من معدل کاردانیم ۱۵.۵۴ و کارشناسی ۱۶.۴ هست (مکانیک)و ایلتس ۷ ایا شانس گرفتن پذیرش از سویس دارم؟ممنون

   • ariana گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط خوب شما شانس بالایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس را دارید.

  289. سعیده گفت:

   با سلام من کارشناس کامپیوتر با معدل ۱۳/۵ و ارشد بازگانی با معدل حدودا ۱۸ از دانشگاه آزاد هستم. یک مقاله ISC و ۵ مقاله در کنفرانس بین المللی و ۳ مقاله در کنفرانس ملی داخلی دارم. متاسفانه زبانم در حد مبتدی هست. آیا امکان ادامه تحصیل و دریافت بورسیه را دارم. با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورت داشتن مدرک زبان شانس بالایی برای دریافت بورسیه خواهید داشت.

  290. محمد جواد گفت:

   با سلام .. من ارشدم رو از فراگیر پیام نور (بیوتک) با معدل ۱۷.۰۸گرفتم و ibt 80 دارم و ۱ مقاله isi دارم ایا میتوانم برای دکتری فاند یا یه کار پژوهشی با استاد (ra) داشته باشم که هزینه تحصیلو زندگیم تامین شه؟ ایا مدرک فراگیر را قبول دارن؟ با تشکر ایا زبان این رشته به انگلیسی هستش؟

   • ariana گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در کشور های انگلستان،لهستان و آمریکا را دارا می باشید.باری امر بورسیه هم باید شرایط و مدارک شما مورد بررسی قرار بگیرید

  291. شیرین گفت:

   با سلام .من فوق لسیانس روانشناسی تربیتی هستم از دانشگاه ازاد.خواستم بپرسم برای دکترا میتونم برای ایتالیا اقدام کنم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای این کشور اقدام فرمائید.

  292. محمد گفت:

   من کارشناسی مترجمی زبان از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد زبان شناسی از همین دانشگاه با معدل ۱۸ دارم. آیا شانس اخذ پذیرش برای دکترای روانشناسی بالینی از دانشگاههای سوییس مانند ژنو ، لوزان و…را دارم یا بی خیال سوییس بشم و برم سراغ یک کشور دیگه؟ ( به انگلیسی مسلط و با فرانسه آشنایی دارم )

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای هرگونه اقدام در زمینه پذیرش نیازمند مدرک زبان می باشید و شانس شما نسیت به افراد دیگری که در مقطع کارشناسی ارشد همین رشته را سپری کرده اند کمتر می باشد.

  293. محمد گفت:

   با سلام.
   من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد زبان شناسی از دانشگاه علوم تحقیقات فارس با معدل ۱۸ دارم.از لحاظ مالی هم توانش رو دارم. آیا شانس این رو دارم برای مقطع دکترا روانشناسی بالینی از دانشگاه های سوییس مثل ژنو ، لوزان یا … پذیرش بگیرم یا بی خیالش بشم و برای یک کشور دیگه اقدام کنم؟ (به انگلیسی مسلط و با فرانسه هم آشنایی دارم )

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تغییر رشته شانس افراد را برای گرفتن پذیرش کمتر می کند.ولی در صورت داشتن مدرک زبان می توان این پروسه را انجام داد.

  294. فرزین طبرسی نژاد گفت:

   با عرض سلام و خسته نباشید
   من دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم معدل کاردانیم ۱۷.۸۳که به عنوان دانشجوی برتر شناخته شدم و معدل کارشناسیم ۱۸.۲۰ است و به دنبال مدرک زبان آیلتس هستم.به نظر شما بهترین کشور برای رشته من در گرایش شبکه چه کشوریه؟آیا مدرک این کشور برای بورس در مقطع دکتری معتبر است؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس باید مدرک زبان داشته باشید و شما در این کشور مستلزم پرداخت هزینه می باشید.داشتن مدرک سوئیس در تمامی دنیا معتبر می باشد و با داشتن سابقه خوب تحصیلی امکان گرفتن بورسیه را دارید.

  295. بهجت گفت:

   سلام
   من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگه اصفهان هستم تمایل به تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاههای سوئیس یا المان می باشم از چه طریقی و چگونه اقدام کنم؟ایا تحصیل در این دو کشور رایگان است؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در کشور آلمان بصورت رایگان می باشد ولی در کشور سوئیس مستلزم پرداخت هزینه می باشید.برای هرگونه اقدامی در این دو کشور نیازمند مدرک زبان می باشید.

  296. محمد گفت:

   سلام
   من کارشناس ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی از دانشگاه پیام نور هستم. در حال حاضر در پژوهشکده گیاهان دارویی مشغول به انجام پایان نامه هستم که در نهایت دو مقاله ISI خواهم داشت. مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ دارم و در حال حاضر مشغول یادگیری زبان آلمانی هستم. می خواستم بدونم آیا مدرک پیام نور در اروپا معتبر است واینکه شانس ادامه تحصیل در مقطع دکتری بصورت بورسیه در کدام کش.رها برای من بیشتر است؟

   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مدرک پیام نور مورد تائید می باشد ولی شانس شما نسبت به افرادی که در دانشگاه سراسری و یا آزاد تحصیل کرده اند کمتر می باشد.با توجه به شرایط شما در ابتدا برای اخذ بورسیه تلاش می شود و در صورت قبول نشدن برای کشور های تحصیل رایگان اقدام می شود.

  297. کامران گفت:

   با سلام
   من دارای لیسانس مهندسی مکانیک با معدل ۱۴/۹۸ و فوق لیسانس مکانیک انرژی با معدل ۱۸/۹۳ می باشم که جز فارغ التحصیلان رتبه اول ارشد می باشم. دو isi هستا مقاله کنفرانس داخلی، دو ثبت اختراع، و ۳تا کتاب نوشتم. متاسفانه مدرک زبان ندارم برای اینکه بتوانم بورس بگیرم اگر زبان آلمانی را شروع کنم میتوانم از کشور های آلمانی زبان بورس بگیرم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در کشور آلمان بصورت رایگان می باشد.ولی برای هر گونه مهاجرت تحصیلی نیازمند مدرک زبان می باشید.در صورت داشتن مدرک که به راحتی می توانید برای کشور آلمان اقدام کنید ولی اگه برای بورسیه بخواهید اقدام کنید باید مدارک خود را برای ما آورده و پس از ۳ ماه به شما گفته می شود که شانس چنین کاری را دارید یا خیر

  298. محمد گفت:

   سلام من دانشجو رشته روان شناسی بالینی در دانشگاه ازاد رودهن هستم برای دوره کارشناسی ارشد ایا شانس دارم که به سوئیس بروم مدرک زبان ندارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در کشور سوئیس نیازمند مدرک زبان می باشید.مدت زمان این پروسه ۴ تا ۵ ماه می باشد

  299. س. محسن گفت:

   با سلام

   من فارغ التحصیل کارشناسی برق با معدل ۱۷.۳۰ از دانشگاه باهنر کرمان و کارشناسی ارشد مکاترونیک با معدل ۱۷.۸۱ از دانشگاه تهران هستم. در هر دو دوره هم پایان نامه خود را با نمره ۲۰ دفاع کردم
   می خواستم بدونم شانسم برای پذیرش از ETH چقدر هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط خوب شما امکان اخذ پذیرش را دارا می باشید.فقط نیازمند مدرک زبان هستید

  300. محسن گفت:

   با سلام من دانشجوی ترم آخر ارشد برق قدرت از دانشگاه آزاد شهرستان هستم
   معدل کل با احتساب پایان نامه حدودا ۱۵ – مقاله ISI یکی دارم و یکی دیگه هم در حال تکمیل شدن هست.حدود ۶ ماه سابقه کار مرتبط دارم، موضوع پایان نامه ام در مورد توربین های بادی دور از ساحل است.
   میخواستم بدونم برای بورس کدام کشور شانس بیشتری دارم
   منتظر جوابتون هستم، با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه نیازمند معدل بالای ۱۷ ، مدرک زبان خوب ،داشتن مقاله ISI می باشید که در صورت داشتن این مدارک شانسی برای اخذ بورسیه خواهید داشت.

  301. علی گفت:

   با سلام
   تحصیلات کارشناسی من در رشته مهندسی برق و کارشناشی ارشد در رشته مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه بین الملی شریف کیش بوده است(معدل ۱۵.۲۰ بدون پایان نامه و آموزش محور ) سابقه کاری در یکی از بزرگترین شرکتهای انفورماتیکی به مدت ۱۳ سال را دارم ایا هم اکنون که سنم ۴۱ سال می باشد شانس گرفتن بورسیه دکترا را دارم ؟ با سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    برای اخذ بورسیه در هر کشوری نیازمند مدرک زبان ، معدل بالای ۱۷ و مقاله ISI می باشید.

  302. محسن گفت:

   با سلام من دانشجوی مقطع فوق دیپلم در رشته گرافیک هستم
   می خواستم بدونم کدوم کشور برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته من شرایط خوبی دارد.
   با تشکر فراوان

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما فقط می توانید برای کشور انگلستان اقدام کنید ولی نیازمند مدرک زبان می باشید.

  303. مینا گفت:

   سلام
   لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد دارم بامعدل ۱۶ ودانشجوی فوقلیسانس دانشگاه دولتی هستم با معدل ۱۷ و حدود ۱۵ تا مقاله دارم نمره زبانم ۶.۵ است شانس پذیرش دارم یا خیر ؟ باسپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط خوب شما امکان پذیرش در کشور های مختلف را دارا می باشید.می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه در ارتباط باشید.

  304. شکوفه گفت:

   وقت بخیر
   من دانشجوی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات هستم از دانشگاه شیراز با معدل ۱۸ . ۲ تا کنفرانس داخلی دارم و ۱ مقاله ی ISC و یک مقاله ISI . سابقه ی کار در مرکز CERT هم دارم به عنوان تحلیلگر بدافزار. عضو تیم اجرایی کتفرانس و مسئول انفورماتیک کنفرانس هم بوده ام. می خواستم بپرسم من شانس من برای گرفتن بورسیه در مقطع دکترا چطور است؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در صورت داشتن مدرک زبان شانس بالایی برای گرفتن بورسیه دارید.برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه در ارتباط باشید

  305. آریانا پارس گفت:

   سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان شانس برای گرفتن بورسیه هم را دارید.با توجه به شرایط خوب شما شانس زیادی برای گرفتن پذیرش در کشور های اروپایی را دارید.برای ارتباط بیشتر با تلفن های موسسه در ارتباط باشید.

  306. arzoo گفت:

   من دانشجوی فوق دیپلم معماری از دانشگاه علمی کاربردی هستم آیا مدرک این دانشگاه در سایر کشورها مورد قبول است وآیا من میتوانم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم وشرایط برای من چگونه است؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    مدرک شما در کشور های انگلستان و آمریکا معتبر می باشد و می توانید برای این دو کشور اقدام کنید.

  307. حامی گفت:

   با سلام
   من دارای مدرک کارشناسی زبان انگلیسی با معدل ۱۷.۷۵ و دانشجوی مدیریت فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد (آموزش محور و بدون پایان نامه) از دانشگاه شهید بهشتی هستم. تسلط کافی به زبان انگلیسی و کامپیوتر دارم و آشنا به زبان های روسی و ترکی استانبولی هستم. متاهل هستم و سی سال سن دارم. آیا من می توانم برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری برای سال آینده در کشور سوییس و دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم اقدام کنم. چقدر در این زمینه شانس دارم و هزینه های تقریبی برای بنده چقدر خواهد بود؟ رشته های مجاز به تحصیل را نیز اعلام بفرمایید. با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    برای بورسیه می توانید اقدام کنید در صورتی که مدرک زبان انگلیسی داشته باشید.اگر بورسیه به شما تعلق بگیرد که هزینه ای برای شما ندارد و اگر پذیرش ساده باشد سالانه حدود ۷۰ میلیون می باشد.

  308. علی گفت:

   سلام، من دانش آموز پیش دانشگاهی هستم، معدلم بالاتر از ۱۹.۳۰هست و همچنین معدل دیپلم. زبان انگلیسی بلدم ولی هتوز آیلتس نگرفته ام و این تابستان می گیرم. همچنین تا خرداد سال بعد مدرک زبان آلمانی در سطح C1 اخذ میکنم، می خواستم بپرسم که آیا ممکن است من در دانشگاه ETH زوریخ لیسانس بخونم؟ یا باید اول برم اونجا کالج؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام و احترام

    شانس گرفتن ویزا در مقطع لیسانس در کشور سوئیس پایین تر از کشورهای دیگر می باشد. ولی اگر پذیرش بشوید حتما در این مقطع می توانید تحصیل کنید.

  309. آریانا پارس گفت:

   با سلام
   از شانس مناسبی برخوردارید، می توانید به منظور راهنمایی بیشتر و بهتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید : ۴۴۶۱۴۱۹۷-۰۲۱ ۴۴۶۱۴۱۲۵-۰۲۱

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up