دانشگاه بریستول انگلستان یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان است، که دارای رتبه علمی بالا و سطح آموزشی خوبی است که مدرک معتبر آن باعث شده است تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی بتوانند با مدرک آن در انگلستان یا هر کشور دیگری مشغول به کار شوند، این دانشگاه جزء ده دانشگاه برتر انگلستان است. با ما همراه باشید تا همه چیز را اعم از شرایط تحصیل در دانشگاه بریستول، امکانات این دانشگاه و مزایا و معایب تحصیل در بریستول به شما بگوییم.

اطلاعات کلی در مورد دانشگاه بریستول

این دانشگاه در شهر بریستول انگلستان قرار دارد و یکی از دانشگاه های مهاجرپذیر است که در سال ۱۹۰۹ منشور سلطنتی را دریافت کرد، از این رو به دانشگاه مشروطه سلطنتی نیز معروف است.

این دانشگاه دارای رشته های مختلف در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد است و از جمله دانشگاه هایی است که از دانشجویان بین المللی استقبال و حمایت می کند.

از جمله سابقه های درخشان این دانشگاه می توان به این اشاره کرد که این دانشگاه تا کنون برنده ۹ جایزه نوبل شده است، همچنین دارای اساتید برجسته ای است.

رنکینگ دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول انگلستان از جمله دانشگاه هایی است که به معدل دانشجویان توجه بسیاری می کند. برای تحصیل در انگلیس مخصوصا این دانشگاه دانشجویان باید دارای معدل بالا و جزء دانشجویان ممتاز باشند، همین شرایط ویژه وسخت گیرانه باعث شده است تا همه دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، جزء دانشجویان پرتلاش و موفق باشند و این موضوع باعث شده تا دانشگاه بریستول دارای رتبه رنکینگ خوبی باشد.

همچنین محیط آموزشی این دانشگاه و اساتیدی که در این دانشگاه تدریس می کنند، بر روی این رتبه تاثیرگذار هستند‌.

رنکینگ دانشگاه بریستول براساس رتبه بندی QS دارای رتبه ۶۲ است و براساس رتبه بندی تایمز رتبه ۱۴ را دارد و براساس رتبه بندی جهانی THEرتبه ۹۲ را به خود اختصاص داده است.

رشته های دانشگاه بریستول

رشته‌ های دانشگاه بریستول انگلیس

این دانشگاه در مقطع کارشناسی تقریبا دارای۲۰۰رشته است که دانشجویان با توجه به علایق و توانایی هایشان می توانند از بین آن ها انتخاب کنند.

از جمله رشته های دانشگاه بریستول انگلستان می توان به رشته هایی نظیر هنر، فیلم و تلویزیون، موسیقی،تئاتر، تاریخ هنر، علوم زیستی، روانشناسی، شیمی، ریاضی، فیزیک، دندانپزشکی، دامپزشکی، پزشکی، آموزش علوم بهداشتی، حقوق، حسابداری، اقتصاد، جامعه شناسی، علوم جغرافیایی، علوم سیاسی، مطالعات بین المللی، زبان های مدرن، زبان فرانسوی، زبان آلمانی و غیره اشاره کرد.

در بین دانشکده های معروف دانشگاه بریستول می توان به دانشکده مهندسی اشاره کرد که از نظر رتبه و موفقیت دارای سابقه خوبی است که در آن رشته های مهندسی نظیر مهندسی کامپیوتر، برق، عمران، هوافضا، مکانیک وغیره است.

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه بریستول

شرایط پذیرش دانشگاه بریستول انگلستان براساس مقاطع تحصیلی متفاوت است، اما یکی از شرط های مهم برای پذیرش در این دانشگاه که تقریباً در بین همه مقاطع این دانشگاه یکسان است، مسلط بودن به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک آن است.

همچنین دانشجویان باید معدل دیپلم بالایی داشته باشند، این شرط برای پذیرش در این دانشگاه انقدر مهم است که چند بار در هنگام پذیرش به آن اشاره می کنند، پس اگر خواهان تحصیل در این دانشگاه هستید باید معدل بالایی داشته باشید تا بتوانید در این دانشگاه پذیرش شوید.

همچنین برای پذیرش باید مدارکی از قبیل مدرک دیپلم بین المللی و همچنین کپی پاسپورت و مدارک شناسایی و ارائه یک رزومه کامل داشته باشید و همچنین باید اثبات کنید که شرایط تمکن مالی را دارید.

برای مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه می توانیدیا در آزمون تافل و یا در آزمون ایلتس شرکت کنید که انتخاب یکی از این دو به اختیار خودتان است، نمره قبولی در آزمون تافل ۹۵ تا۹۰است و در آزمون ایلتس ۶.۵ تا ۷ است.

هزینه تحصیل (شهریه) در مقاطع مختلف دانشگاه بریستول

یکی از نکته های مهم برای دانشجویانی که می خواهند در این دانشگاه تحصیل کنند، بحث هزینه های آن است که این هزینه ها در مقاطع و رشته های مختلف با هم فرق می کند. برای تحصیل در انگلستان این هزینه ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد که شامل شهریه دانشگاه بریستول و هزینه زندگی در انگلستان می شود.

شهریه دانشگاه برای دانشجویان تقریبا چیزی برابر ۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰ می باشد که البته برای دانشجویانی که در رشته های پزشکی نظیر دندانپزشکی،دامپزشکی، پزشکی تحصیل می کنند، بیشتر است.

علاوه بر هزینه های شهریه، هزینه های زندگی در انگلستان نیزاست که شامل هزینه وسایل نقلیه، لباس، خورد و خوراک، در صورتی که در خوابگاه باشید اجاره خوابگاه و در صورتی که خانه گرفته باشید، اجاره خانه و هزینه اب وبرق می شود.

بورسیه‌ های تحصیلی دانشگاه

یکی از نکات مثبت دانشگاه بریستول انگلستان بورسیه های آن است که به دانشجویان می دهد. بورسیه دانشگاه بریستول انگلستان به دانشجوهای با استعداد و باهوش تعلق می گیرد،هرچه میزان موفقیت ها و نمره های دانشجو بالاتر باشد، احتمال دریافت بورسیه برای آن ها بیشتر است.

یکی از بورسیه هایی که به دانشجویان مقطع کارشناسی و فوق لیسانس می دهند، بورسیهThink big است که مبلغی برابر پنج هزار تا بیست هزار پوند است، البته این بورسیه شامل حال دانشجویان دامپزشکی، پزشکی و دندانپزشکی نمی شود.

خوابگاه دانشجویی در دانشگاه بریستول

دانشگاه بریستول انگلستان خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که با توجه به شرایطتان می توانیدیکی از آنها انتخاب کنید، البته بیشتر این خوابگاه‌ها برای ورودی های لیسانس و فوق لیسانس هستند.

خوابگاه دانشگاه بریستول انگلیس به صورت سرسراهای اقامتی هستند که این سرسرا های دانشجویی، آپارتمان‌هایی با اتاق های مبله جدا برای هر شخص هستند، اما در این سرسراها آشپزخانه و حمام به صورت مشترک است.

گزینه بعدی خانه های خصوصی است که این خانه ها چهار یا پنج نفره هستند که دانشجویان می توانند به صورت گروهی اجاره کند، نکته مثبت اجاره خانه برای دانشجویان این است که می توانند انتخاب کنند که در کدام منطقه زندگی کنند و با چه کسانی هم خانه شوند.

مزایای تحصیل در دانشگاه بریستول

مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه بریستول

قبل از اپلای دانشگاه بریستول، ابتدا مزایا و معایب آن را برسی کنید تا بتوانید در مورد اپلای به این دانشگاه بهتر تصمیم بگیرید. از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه می توان به امکانات تحصیلی عالی و کیفیت بالای آموزش با اساتید باتجربه و مدرک معتبر اشاره کرد.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه بریستول انگلیس، کوتاه بودن دوره های تحصیلی است، به عنوان مثال برای دوره لیسانس حدوداً ۳ سال زمان نیاز است.

از دیگر مزایای تحصیل در این کشور این است که دانشجویان در کنار تحصیل، اجازه کار دانشجویی نیز دارند و به دانشجویان بعد از اتمام تحصیلشان ویزای کار در این کشور داده می شود.

اگر بخواهیم به معایب تحصیل در این کشور اشاره کنیم می توانیم به بالا بودن هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه های این کشور را برشماریم.

امکانات ورزشی و رفاهی دانشگاه بریستول در انگلیس

دانشگاه بریستول در انگلیس دارای تجهیزات و امکانات ورزشی و رفاهی بسیار خوبی است که برای دانشجویان در دسترس قرار می‌گیرد. این دانشگاه تلاش می‌کند تا بهترین شرایط را برای سلامت و رفاه دانشجویان فراهم کند.

 

امکانات ورزشی

 • مجموعه ورزشگاه‌ها: دانشگاه بریستول دارای ورزشگاه‌های بزرگ و مدرنی است که شامل زمین‌های فوتبال، هاکی، راگبی، و تنیس است.
 • سالن ورزشی: یک سالن ورزشی بزرگ و مجهز با تجهیزات مدرن برای تمرینات ورزشی داخلی مانند بدنسازی، تنیس روی میز، بسکتبال و والیبال وجود دارد.
 • استخر: دانشگاه بریستول دارای استخرهای سرپوشیده و باز است که برای استفاده از آب ورزشی و شنا مناسب هستند.
 • سالن های فعالیت های ورزشی دیگر: امکانات دیگری نظیر زمین‌های تنیس، زمین بسکتبال و والیبال، دیوار صعود، میدان چمن مصنوعی و تراس های دویدن وجود دارد.

امکانات رفاهی

 • مرکز رفاهی و سلامت: دانشگاه بریستول دارای یک مرکز رفاهی جامع است که امکاناتی نظیر اتاق های استراحت، مراکز تنظیم وزن و تجهیزات بدنسازی، محل های غذاخوری و فضاهایی برای استراحت و تفریح فراهم می‌کند.
 • کتابخانه: دانشگاه بریستول دارای کتابخانه‌های مدرن و جامع است که منابع مورد نیاز دانشجویان را فراهم می‌کند.
 • رستوران‌ها و کافه‌ها: در سراسر دانشگاه چند رستوران و کافه برای استراحت دانشجویان وجود دارد.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بریستول در انگلیس

برای تحصیل در دانشگاه بریستول در انگلیس، دانشجویان بین‌المللی نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی دارند. برای اثبات توانایی زبان انگلیسی خود، دانشجویان باید مدرک زبان معتبری را ارائه دهند. دانشگاه بریستول می‌تواند از یکی از مدارک زبان زیر استفاده کند:

 

 • آیلتس (IELTS): نمره کلی حداقل باید ۶.۵ باشد و در هر بخش نمره حداقل ۵.۵ باید حاصل شود.
 • تافل iBT (TOEFL iBT): نمره کلی حداقل باید ۹۲ باشد و در هر بخش نمره حداقل ۱۷ باید حاصل شود.
 • زبان انگلیسی پیشرفته (CAE): حداقل نمره C باید حاصل شود.
 • زبان انگلیسی معمولی (CPE): حداقل نمره C باید حاصل شود.
 • پیشنهاد دیگر: دانشگاه ممکن است برای اثبات توانایی زبان انگلیسی، مدارک دیگری را نیز بپذیرد. در این صورت، باید با دانشگاه تماس بگیرید و مشخصات مدرک خود را بررسی کنید.

لطفا توجه داشته باشید که این الزامات ممکن است تغییر کنند و بهتر است به وبسایت رسمی دانشگاه بریستول مراجعه کنید و آخرین الزامات را بررسی کنید یا با دفتر پذیرش بین‌المللی تماس بگیرید.

 

سخن اخر درباره شرایط تحصیل در دانشگاه بریستول در انگلیس

دانشگاه بریستول در انگلیس یکی از دانشگاه‌های برتر و معتبر است و شرایط تحصیل در آن بستگی به برنامه تحصیلی و سطح تحصیلاتی که در نظر دارید داشته باشید. در کل، در ادامه می‌توانید تعدادی از ویژگی‌های دانشگاه بریستول را مشاهده کنید:

 • رتبه‌بندی بالا: دانشگاه بریستول در رده‌بندی جهانی دانشگاه‌ها معمولاً در جایگاه برتر قرار دارد و از لحاظ تأثیر و کیفیت آموزش و پژوهش، مورد احترام قرار می‌گیرد.
 • تنوع در برنامه‌های تحصیلی: دانشگاه بریستول برنامه‌های تحصیلی گسترده‌ای در سطوح مختلف ارائه می‌دهد، از جمله درجه لیسانس، فوق لیسانس، و دکترا.
 • محیط تحصیلی برجسته: دانشگاه بریستول دارای فضاهای آموزشی و تحقیقاتی با امکانات مدرن و پیشرفته است. این فضاها شامل کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و فضاهای مشترک برای تعامل و همکاری است.
 • اساتید برجسته: دانشگاه بریستول با استخدام اساتید و پژوهشگران معروف و متخصص، تلاش می‌کند که از بهترین منابع آموزشی برخوردار شود و تحقیقات پیشرفته‌ای را انجام دهد.

در پایان به شما عزیزان توصیه می کنیم برای اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی با ما در آریانا پارس تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانشگاه بریستول دانشگاه بریستول دانشگاه بریستول دانشگاه بریستول دانشگاه بریستول

شبکه های اجتماعی

arrow up