موسیقی دانان و علاقه مندان رشته موسیقی همانند سایر رشته های دیگر به دنبال بهترین کشور برای تحصیل و یا اخذ ویزای کار می باشند. شرایط رشته موسیقی در مقایسه با سایر رشته های دیگر دارای تفاوت های چشمگیری برای دریافت ویزای کار و یا تحصیل است. از همین رو گروه تحریریه آریاناپارس تصمیم دارد تا با ارائه اطلاعاتی جامع، مسیر این گروه از متقاضیان را هموار نماید. ما در این مقاله تعدادی از برترین کشورهای دنیا جهت تحصیل و کار در رشته موسیقی را نام برده و به اختصار توضیح می دهیم.

تفاوت موسیقی در ایران و سایر کشورها

Studying Music

موسیقی ایرانی بر فرهنگ های دیگر در غرب آسیا تأثیر گذاشت و بسیاری از اصطلاحات موسیقی فرهنگ های همسایه ترک و عرب را بنا کرد و از طریق امپراتوری مغول فارسی قرن شانزدهم به هندوستان رسید که با آوردن نوازندگان ایرانی اشکال جدید موسیقی را ترویج داد. ژانرهای موسیقی که در ایران در سال های مختلف رواج پیدا کردند به شرح زیر می باشد.

 • موسیقی سنتی
 • موسیقی کلاسیک
 • موسیقی سمفونیک
 • موسیقی پاپ
 • موسیقی جاز و بلوز
 • راک
 • هیپ‌هاپ

رشته موسیقی ذوق هنری و جوهره وجودی انسان ها را به وجد می آورد. در هنرستان در سه گرایش نوازندگی ساز ایرانی، مبانی آهنگسازی و نوازندگی ساز جهانی می توانید به عنوان هنرجو پذیرفته شوید. مسلما با ورود به سایر کشورها، شرایط فرهنگی و سیلابس ارائه شده متفاوتی پیش روی متقاضیان می باشد. برای گذر از این چالش، ورود به موسیقی در ژانرهای بین المللی توصیه می شود و در این صورت امکان تطابق با فرهنگ های جدید بیشتر به وقوع می پیوندد.

آلمان,اتریش,انگلستان

بهترین کشور برای رشته موسیقی کدام است؟

یکی از بهترین روش های آشنایی با کشورهای جدید، ارتباط با موسیقی آن کشور است. ما در این مقاله تعدادی از برترین کشورها در رشته موسیقی را نام برده و شرایط کلی کشورها را مورد بررسی قرار داده و به اختصار توضیح می دهیم.

رشته موسیقی در ژاپن

ژاپن کشوری است که دومین بازار بزرگ رشته موسیقی جهان را داراست. موسیقی نقش مهمی در فرهنگ و تاریخ این کشور داشته است. امروزه ژاپن دارای برخی از بهترین ارکسترهای جهان می باشد. علاوه بر موسیقی های سنتی و منحصر به فرد موسیقی مدرن مانند جاز و J-POP و راک نیز صحنه موسیقی ژاپن را فراگرفته اند و گروه های موسیقی معاصر ژاپن به شهرت جهانی دست یافته اند.

رشته موسیقی در آلمان

آلمان یکی از بزرگترین مقاصد پرورش آهنگسازان کلاسیک است و دانشجویان رشته موسیقی می توانند در هر شهر آلمان در مدارس موسیقی ثبت نام کنند و یا از کلاس های عمومی که در دانشگاه ها برگزار می شود بهره مند شوند. از آهنگسازان مشهور این کشور می توان از باخ، هندل، بتهوون، مندلسون و واگنر نام برد. آلمان دارای بهترین ارکسترهای جهان می باشد و همچنین تاثیر بسیار زیادی در پیشرفت موسیقی در قرن گذشته داشته است.

رشته موسیقی در اتریش

اتریش به عنوان خانه اغلب نوازندگان مشهور دنیا در تمامی دوران ها محسوب می شود. این کشور زادگاه نوازندگانی چون موتزارت، شوبرت و هیدن است. شهرهای وین و سالزبورگ دو مکان برتر از نظر موسیقی کلاسیک جهان به شمار می روند و دانشجویان رشته موسیقی در این کشور می توانند با سبک موسیقی نوازندگان مشهور آشنا شده و از محل تولد موتزارت در سالزبورگ و محل پرورش و اقامت او در وین دیدن نمایند.

دانشجویان در این کشور می توانند در مراکز موسیقی مشهوری همچون دانشگاه MOZARTEUM و یا دانشگاه هنری لیبرال که دروس موسیقی را ارائه می دهند تحصیل نمایند. هیچ ترم و یا سال تحصیلی در اتریش بدون حضور در یکی از اپراهای موتزارت کامل نیست.

آلمان,اتریش,انگلستان

رشته موسیقی در انگلستان

اگر شخصی عاشق موسیقی و تحصیل در این رشته باشد، نمی تواند انگلستان را نادیده بگیرد. اکثریت گروه های موسیقی دنیا انگلیسی هستند. انگلیس از زمان قرون وسطی، سبک موسیقی دنیا را تغییر داده و پایه و اساسی برای موسیقی مدرن بنا نهاده است. موسیقی سنتی ایرلندی و اسکاتلندی باعث ایجاد گروه های موسیقی معاصر شد. دانشجویان در انگلیس می توانند از فرصت های بسیار زیادی که در رشته موسیقی وجود دارد بهره مند شوند.

رشته موسیقی در غنا

موسیقی غنا توسط یکی از موسیقی دانان آفریقایی مورد توجه قرار گرفت. این نوع موسیقی شبیه به موسیقی هند و موسیقی غرب آفریقا بر کیفیت بلاهه نوازی تأکید دارد. کشور غنا مقر سبک موسیقی Highlife است که موسیقی سنتی Akan را با ایده های غربی می سازد و با ابزارهایی همچون جاز و گیتارهای مختلف می نوازد. کشور غنا به عنوان یکی از پیشگامان مطالعات درام / کوبه ای است و دانشجویان رشته موسیقی در این مکان در دنیای ریتم کاملاً غوطه‌ور خواهند شد.

رشته موسیقی در آرژانتین

کشور آرژانتین یکی از برترین مراکز موسیقی در آمریکای جنوبی است. این کشور به عنوان برترین و شناخته شده ترین مقاصد موسیقی تانگو به شمار می رود. آرژانتین تأکید بسیار زیادی بر موسیقی سنتی دارد البته موسیقی راک و الکترونیک نیز در این کشور رواج دارد. دانشجویان رشته موسیقی در این کشور می توانند در کنسرواتوار هنرستان هنرهای زیبا موسیقی ثبت نام نمایند و یا از کلاس های موسیقی که در دانشگاه ها برگزار می شود بهره بجویند.

رشته موسیقی در جامائیکا

جامائیکا کشور کوچکی است که دارای یکی از بهترین صحنه های موسیقی در جهان است. جامائیکا ترکیبی از موسیقی ایالات متحده، آفریقا و جزایر کارائیب با تمرکز بر reggea، dancehall، blues و جاز است. جامائیکا محل پیرایش اولین نرم سبک رپ از دهه ۱۸۸۰ است. دانشجویان حتی در زمان هایی که در کلاس نیستند می توانند از برنامه های داوطلبانه موسیقی جامائیکا استفاده نمایند و از شنیدن صدای Bob marley لذت ببرند.

آلمان,اتریش,انگلستان

ادامه تحصیل در رشته موسیقی

مدرک موسیقی گزینه ای مناسب برای افرادی است که به موسیقی بیش از یک سرگرمی و تفریح علاقمند هستند. آموزش عالی در رشته موسیقی به دانشجویان فرصت می دهد تا مهارت های عملکرد خود را اصلاح و بهبود بخشیده و به فن آوری مدرن موسیقی دست یابند. پذیرش در دوره های رشته موسیقی اغلب مستلزم مصاحبه و آزمون های هنری و یا حداقل ارائه فیلم یا صدای ضبط شده ای از اجرای متقاضی می باشد.

دانشگاه دوره های متنوع و جامعی را با تخصص های مختلف در این رشته برگزار می کند و رویکردی چند رشته ای را لحاظ می کنند که شامل دوره های آموزشی عمومی می باشد. اگر قصد ادامه تحصیل در رشته موسیقی را دارید باید با گرایش ها و پیشرفت های جاری دانشگاهی آشنا شوید. هر کشور و هر فرهنگی سبک و نوع منحصر به فردی از موسیقی را داراست.

متقاضیان تحصیل در رشته موسیقی می توانند در دانشگاه های کشورهایی نظیر آلمان و اتریش جهت ادامه تحصیل اقدام به اخذ پذیرش نمایند چرا که موسیقی در دانشگاه های کشورهای آلمان و اتریش از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است. کشورهای انگلیسی زبان نیز مانند انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا و غیره نیز دوره های مناسب، برای متقاضیان رشته موسیقی فراهم می آورند.

در لیست برترین مراکز دنیا برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی، شهرهای نیویورک و لندن بیشترین تعداد مراکز ارائه دهنده را به خود اختصاص داده اند.

 • The Juilliard School
 • Royal College of Music
 • Curtis Institute of Music
 • Manhattan School of Music
 • Royal Academy of Music

آلمان,اتریش,انگلستان

شرایط کار در  رشته موسیقی

متقاضیان با در دست داشتن مدرک در رشته موسیقی، فرصت هایی حرفه ای به عنوان تنظیم کننده، کارگزار رزرو، آهنگ ساز، رهبر ارکستر، مدیر موسیقی، مربی موسیقی، موسیقی درمانگر، تکنیسین صوت و آواز و… در نظر بگیرند. به واسطه شرایط ویزای کار در کشور های مختلف، فارغ التحصیلان رشته موسیقی قادر خواهند بود از چندین روش برای ویزای کار اقدام نمایند.

موسیقی در آلمان

با توجه به قوانین ویزای جستجوی کار آلمان، این کشور برای فارغ التحصیلان رشته های مختلف به همراه سابقه کار ۵ ساله ویزای جستجوی کاری را در نظر گرفته است. از همین رو با ارائه سوابق کاری، مجوز ورود به کشور آلمان برای متقاضیان صادر می شود.

موسیقی در استرالیا

دولت استرالیا سیستم امتیازبندی را برای اعطای اقامت استرالیا در نظر گرفته است که متقاضیان در صورت کسب امتیازات قادر خواهند بود تا اقامت استرالیا را دریافت نمایند. فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، زبان و سوابق کاری در امتیاز بندی استرالیا تاثیرگذار می باشد. برای محاسبه امتیازات می توانید به صفحه محاسبه اسکیلد ورکر مراجعه نمایید.

موسیقی در کانادا

فارغ التحصیلان رشته موسیقی می توانند با برآورده کردن شرایط مورد نیاز برای برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایند. دولت کانادا سیستم اکسپرس اینتری برای افراد تحصیل کرده و دارای مدرک زبان ایده آل در نظر گرفته تا ابتدای کار اقامت کانادا را دریافت نمایند. حداقل امتیاز مورد نیاز برای اخذ اقامت از روش اکسپرس اینتری در حال حاضر بین ۴۶۳ تا ۴۷۵ امتیاز می باشد.

خود اشتغالی کانادا

دولت کانادا برنامه تحت عنوان خود اشتغالی را عنوان کرده است که در این برنامه برخی از رشته ها از جمله صاحبان مدرک و سابقه کار در رشته موسیقی قادر خواهند بود اقامت کانادا را دریافت نمایند. لازم بذکر است در برنامه خود اشتغالی، متقاضیان ملزم به ارائه سابقه بیزینس در رشته موسیقی می باشند. 

آلمان,اتریش,انگلستان

چالش های رشته موسیقی

به صورت معمول افراد برای تحصیل و یا دریافت ویزای کار در سایر کشورهای دنیا با مشکلاتی همراه می باشند. از همین رو به دو چالش اساسی پیش روی متقاضیان فارغ التحصیل رشته موسیقی مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم.

امتحانات ورودی

یکی از بارزترین چالش های ادامه تحصیل در رشته موسیقی، برگزاری آزمون های ورودی از جانب مراکز آموزشی برای اعطای پذیرش می باشد. دانشگاه ها و کنسرواتوار های برتر جهان در ابتدای راه پذیرش، آزمون ورودی را برگزار می کند. به صورت معمول برای شرکت در این آزمون های ورودی ملزم به دریافت ویزای توریستی بوده که به عنوان کم شانس ترین ویزا معرفی می شود.

بازار کار محدود

به صورت معمول بازار کار رشته موسیقی در سایر کشورهای دنیا با محدودیتی همراه است. متقاضیان ورود به بازار کار باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرما داشته باشند. از همین رو بسیاری از متقاضیان ملزم به سپری کردن، یک دوره تحصیلی در کشور مورد نظر می باشند. با مدرک تحصیلی از کشور مقصد، شانس افراد برای ورود به بازار کار افزایش می یابد. برای بررسی شرایط تحصیل در کشورهای مختلف قادر خواهید بود به صفحه مهاجرت تحصیلی مراجعه نمایید.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای هرگونه اعزام به خارج با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن به طور کامل آشنایی یابید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  4.4/5 - (5 امتیاز)
  دیدگاه ها

  ۱۲۲ پاسخ به “تحصیل رشته موسیقی در خارج از کشور”

  1. مهدیه گفت:

   سلام من دیپلم نظری دارم ۵سال هستش که پیانو کار میکنم(کلاسیک) و مدرک، کارت از طرف صنف موسیقی تهران رو دارم
   چجوری میتونم اپلای بزنم به کشور اتریش
   یا برم اونجا و وارد دانشگاه موسیقی بشم

   • author4 گفت:

    می‌تونید برای ورود به یک دانشگاه موسیقی در اتریش، ابتدا به وب‌سایت‌های دانشگاه‌های مورد نظرتون مراجعه کنید و شرایط و روندهای ادمیشن رو بررسی کنید. معمولاً برای ورود به دانشگاه‌های موسیقی، نیاز به ارائه رزومه هنری، آثار صوتی یا ویدیویی از اجراهای شما، مصاحبه یا آزمون ورودی و همچنین مدارک تحصیلی ممکنه باشه.
    مهمترین گام اینه که با دفتر مشاوره یا دپارتمان ورودی دانشگاه مورد نظرتون تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق‌تری درباره مراحل و شرایط ورود به دانشگاه رو بدست بیارید. همچنین، بررسی و احتمالاً توسعه دادن مهارت‌های مورد نیاز برای قبولی در دانشگاه موسیقی می‌تونه کمک کننده باشه.

  2. آتنا گفت:

   سلام ببخشید یه سوال داشتم آیا من که یک ایرانی هستم میتونم مثلا برم و توی کمپانی های امریکا برای خوانندگی و نوازندگی تست بدم و اینکه بتونم اهنگ هارو انگلیسی بخونم
   آیا اصلا منو قبول میکنن یا به خاطر ایرانی بودنم نمیشه

   • author4 گفت:

    بله، شما به عنوان یک ایرانی میتونید تست بدین اما باید به چندتا نکته توجه کنید از جمله: برای ورود به امریکا به عنوان هنرمند یا اجراکننده میبایست ویزای مخصوص یا ویزای کاری مانند ویزای هنری درخواست بدین،،،که البته داشتن تجربه و مهارت در این زمینه بسیار مهم هست.

  3. شهلا گفت:

   سلام میخواستم ببینم اگر مدرک کارشناسی ارشد نوازندگی ساز ایرانی داشته باشیم برای چه رشته‌ای میتونیم اقدام کنیم و دکترا بخونیم توی یه کشور دیگه ؟ نیاز هست یه ساز غربی رو یاد بگیریم؟

  4. یارا گفت:

   سلام. ایا میشه در رشته موسیقی بورسیه مالی گرفت؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    این احتمال وجود دارد ولی برای بررسی شرایط دریافت بورسیه باید به سایت دانشگاه های مختلف مراجعه کرد.

  5. ایلیا فلاح گفت:

   سلام
   بازار کار اهنگسازی و نوازندگی در اتریش به چه صورته؟
   میشه درامد خوبی کسب کرد؟
   بهترین دانشگاه های اتریش‌برای تحصیل در این رشته کدوم ها هستن؟

   • author15 گفت:

    سلام
    معمولا بازار کاری این رشته در کشور اتریش مطلوب و درامد مناسبی را دارا می باشد.
    یکی از بهترین دانشگاه های این کشور دانشگاه وین است.

  6. دیدار گفت:

   سلام و وقت بخیر
   من لیسانس نوازندگی موسیقی
   فوق لیسانس متودولوژی موسیقی
   و الان دانشجوی دکترا با گرایش موزیک تراپی هستم
   تحصیلاتم در آذربایجان بوده و همچنین هم ادامه دار هست
   آیا من میتونم دکترا مو انتقال بدم به کشور مثلا اتریش و یا کانادا یا هرجایی که شما مصلحت بدونین و همچنین برای کار اقامت در اون کشور اقدام کنم؟
   لطفا راهنمایی بفرمایین

   • author15 گفت:

    سلام
    بهتره تو این مورد با دانشگاه های مورد نظرتون وارد مذاکره بشید و شرایطتتون رو براشون اعلام کنید اگر مشکلی نداشتن می تونید برای انتقالی اقدام کنید. بعد از ورودتون به این کشورها می تونید برای دریافت اقامت هم اقدام کنید.

  7. آوا گفت:

   سلام, من کارشناسی رشته عمران از دانشگاه غیر انتفاعی دارم و ۲۴سال سن دارم و به صورت حرفه ای ۴سال هست که نوازندگی پیانو را انجام میدهم و تدریس هم میکنم, می خواستم بدونم برای تحصیل در رشته موسیقی با توجه به شرایط من کدام کشور مناسب تر هست؟ و چه کار هایی رو باید انجام بدم, ممنون

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به میزان هزینه در نظر گرفته شده و زبان تحصیل می توان کشور مناسب برای تحصیل در دوره کارشناسی رشته موسیقی را به شما پیشنهاد داد.

  8. نرگس گفت:

   سلام
   ینی میشه بعد از اینک اونجا درس خوندی همونجا مربی بشی ؟! از لحاظ شغل ک حتما نباید اهنگساز بود؟؟
   درس خوندن تو دانشگاه های دولتی هم تویه پذیرش تاثیر داره؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما پس از پایان تحصیل و در فرجه زمانی می توانید مشغول به هر کاری شوید و از این نظر محدودیتی ندارید.

  9. Armin گفت:

   سلام ممنون از اطلاعاتتون

  10. Armin گفت:

   سلام ممنونم از اطلاعاتتون

  11. سارينا گفت:

   هزینه های تحصیل تو مقطع ارشد چقدره؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    هزینه های تحصیل در کشور های مختلف و همینطور دانشگاه های مختلف، متفاوت میباشد و بازه ی این مبالغ بسیار گسترده میباشد

  12. رضا گفت:

   سلام تخصص من ساز اذری قوپوز به نظر شما چه کشوری برای کار در انجا خوب است

   • author12 گفت:

    سلیقه های متفاوتی برای جذب تخصص موسیقی در هر کشوری دارند که به صرف داشتن این کار نمی توانید اقامت بگیرید

  13. آرمان گفت:

   سلام من فارغ التحصیل رشته موسیقی هستم. شهریه و شرایط تحصیل در اتریش تو این رشته چطوریه؟

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    هزینه تحصیل در اتریش به صورت رایگان یا ناچیز می باشد. برای تحصیل در رشته موسیقی کشور اتریش باید سالیانه ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو را در نظر داشته باشید.

  14. سارینا گفت:

   اگه بخوایم تواتریش تحصیل کنیم باید قبولی کنکور سراسری داشته باشیم؟؟

   • author12 گفت:

    بله در حال حاضر احتیاج به قبولی در ایران را دارد ، آموزش موسیقی در کشور اتریش عمدتا در کنسرواتوآر می باشد

  15. Aliram گفت:

   سلام،
   برای تحصیل در رشته موسیقی باید سابقه تحصیلی مشابه داشته باشیم؟

   • author12 گفت:

    شرکت در هر دانشگاه پیش نیازهای مختلفی را از شما درخواست می کنند . در کشورهای مطرح دنیا از شما درخواست مصاحبه حضوری و فعالیت مشابه را دارند.

  16. معصونه گفت:

   با سلام دختر من ۱۳سالشه و۴ساله داره ویولون کار میکنه برای گرفتن اقامت در چندسال آینده برای آلمان یا اتریش کدوم زبان اولویت داره؟الان کلاس انگلیسی میره میخوام ببینم آلمانی یاد بگیره یا انگلیسی؟؟

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    اخذ اقامت کشور آلمان یا اتریش با داشتن مدرک زبان آلمانی از شانس بیشتری برخوردار است.برای کسب اطلاعات بیشتر یه مقاله ای در این زمینه مراجعه نمایید.

  17. حسین گفت:

   سلام من لیسانس رشته ای غیر از موسیقی دارم و همینطور دیپلم.میخواستم برای یکی از دانشگاه های موسیقی هلند اقدام کنم البته یکی از استاد های همون دانشگاه بهم این پیشنهاد رو دادن که برم برای تحصیل.آیا به من که مدرک غیر موسیقی دارم این اجازرو میدن؟ضمنا من آرتیست رسمی یکی از کمپانی های خارج از ایران هستم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    عموما جهت تحصیل در یک رشته باید در مقاطع تحصیلی مربوطه فارغ التحصیل شده باشید البته اگر شما به صورت رسمی از استاد دانشگاهی دعوت نامه داشته باشید احتمال قبولی شما وجود دارد. هم چنین برای ورود به دانشگاه نیاز به قبول شدن در آزمون ورودی دانشگاه را دارید.

  18. omid گفت:

   سلام شرایط ورود به دانشگاه های موسیقی خارج چی هست؟ من دیپلم دارم زبان ایلتس ۶/۵ دارم المانی هم دارم یاد میگیرم .متولد ۱۳۷۷ هستم پایان خدمت هم دارم .در زمینه موسیقی هم چنتا کار دارم که میتونم اراعه بدم .معدل دیپلمم ۱۳ هستش

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا دانشگاه ها برای رشته موسیقی دارای آزمون ورودی می باشند که در صورت قبولی در آن آزمون به شما پذیرش تحصیلی داده خواهد شد. کشورهایی مثل اتریش آلمان و….. می توانند گزینه های خوبی برای این رشته باشند.

  19. محمد خسروی گفت:

   سلام. من ۲۲ سالمه و امسال تا آخر خرداد ماه لیسانس معماری داخلی از دانشگاه آزاد میگیرم…
   می خواستم ببینم برای فوق لیسانس امکانش هست تو ترکیه یا ارمنستان ثبت نام کنم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان گرفتن پذیرش تحصیلی برای ارشد از کشورهای ارمنستان ترکیه می باشد. داشتن مدرک زبان الزامی است.البته در نظر داشته باشید شما می توانید برای رشته خود یا رشته هایی که زیر مجموعه رشته شما می باشند اقدام نمایید.

  20. پیمان فروغی گفت:

   سلام
   وقت بخیر
   من ۲۸ دارم و‌تقریبا ۶ سال هست که‌مدرس موسیقی کودک هستم و تمامی رزومه های من به صورت فیلم و‌عکس موجود هست
   چند دوره ی موسیقی در ایران و‌ ترکیه گذراندم
   میخواستم ببینم با این شرایط میشه برای مهاجرت اقدام کرد و اینکه اگه بخوام مدارکم رو بفرستم چقدر شانس قبولی هست

  21. اشکان۱۲۳۴۵۶۵۴۳۲۱ گفت:

   سلام وقت بخیر.
   بنده ۲۶ سال دارم.حدود ۱۰ سال که موزیک کار میکنم.۳ سال به صورت حرفه ای.نوازنده گیتار آکوستیک و الکتریک هستم در سبک های بلوز و راک و …در حال حاضر تو یک بند هستم و به تازگی یه فرداد جدا با اسپانسر بستم.میخواستم بدونم میتونم در بریتانیا در رشته موسیقی ادامه تحصیل بدم؟این کار حدودا چقدر هزینه داره؟ در زمان تحصیل میشه کار کرد؟ اخذ مدرک موسیقی منجر به اقامت این کشور میشه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    امکان تحصیل برای شما در مقطع کارشناسی می باشد. چنانچه در پایان دوره تحصیلی خود بتوانید کار مرتبط با رشته خود را پیدا نمایید ویزای کار دریافت نموده و از آن طریق می توانید اقامت دریافت کنید. داشتن مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ به بالا الزامی می باشد.

  22. ناجی گفت:

   سلام من ۳۳ سال سن دارم. (کارشناس ارشد عمران از دانشگاه خواجه نصیر هستم، اما علاقه ای به رشته ام و کار مرتبط با رشته ام ندارم)
   میخواستم بدونم میشه در رشته ی موسیقی الکترونیک یا music production در دانشگاهی در اروپا، آمریکا، کانادا یا استرالیا ثبت نام کنم و سفارت کشور مقصد بهم ویزا بده؟ ساز کیبورد رو به صورت آماتور بلدم. در زمینه ی آهنگسازی استعداد دارم.
   از نظر مالی هم میتونم خودم رو ساپورت کنم.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    به واسطه اینکه بدنبال تغییر رشته می باشد، باید از ابتدا و دوره لیسانس اقدام نمایید. به صورت معمول دوره های کارشناسی در کشورهای ذکر شده با محدودیت سنی همراه است.

  23. hesam گفت:

   سلام من کارشناسی حسابداری دارم دردانسگاه آزاد
   وخیلی به موسیقی علاقه دارم خیلی و۴ سال دارم هم کارآهنگسازی میکنم با نرم افزار پیانو هم الان دارم به صورت حرفه ای یاد مبگیرم ومن دریک آموزشگاهی که مدرک بین المللی ثبت نام کردم وهم انتحان تئوری وهم امتحان عملی درشهریور انجام میدم ومدرکشو میگیرم ودرکدام کشور هم برای تحصیل وهم برای کارخوبه

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا دانشگاه ها برای پذیرش دادن در رشته موسیقی ممکن است از شما آزمون عملی و یا تئوری بگیرند.کشورهای انگلیس کانادا آلمان اتریش و….. می توانند گزینه های خوبی برای رشته موسیقی باشند.

  24. بامی گفت:

   سلام خسته نباشید میخواستم آزمون عملی که ازش صحبت میکنید صرفا با ساز پیانو هست؟یا هر کس با ساز تخصصی خودش تست میده؟(مثلا گیتار)

  25. Niloo گفت:

   سلام، من میخوام رشته موسیقی بخونم تو ترکیه میخواستم بدونم دانشگاه دولتی و خصوصی ونیمه خصوصی از لحاظ آزمون و شهریه و سطح علمی چه فرقی باهم میکنن ؟؟ میشه لطفا ج بدید

  26. حامد کوثری گفت:

   سلام من ۳۴ سالمه دیپلم کامپیوتر دارم اما به صورت تجربی حدود ۱۰ ساله که اهنگسازی و تنظیم موزیک انجام میدم و استودیوی موسیقی تو ایران دارم حالا تصمیم گرفتم مهاجرت کنم به سوئد ایا با این اوصاف زمینه خوبی برای شغل من تو اون کشور هست؟؟؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق دریافت جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی برای ویزای کار در ارتباط با حرفه خود برای کشور سوئد اقدام نمایید.

  27. اشکان گفت:

   سلام من تو رشته ی فیزیوتراپی سال دوم هستم و هیچ تجربه ای در موسیقی ندارم فقط ترانه سرایی در پاپ و هیپ هاپ تا حدود عالی بلدم و شعر های زیادی نوشتم من علاقمو تو آهنسازی می بینم می خواستم بدونم واسه تحصیل خارج از کشور می تونم وارد دانشگاهی بشم که موسیقی رو بصورت حرفه ای یاد بگیرم سنمم ۲۱ هست خواهشا زود جواب بدید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ی موسیقی معمولا دانشگاه ها دارای آزمون عملی می باشند چنانچه شما در آن آزمونها قبول شوید قادر به اخذ پذیرش در این رشته می باشید.

  28. احسان گفت:

   سلام من ۱۹ سالمه و اهنگ سازی رو در حد متوسط بلدم با نرم افزار و به چند نرم افزار معروفم تسلط کار دارم ولی تیوری موسیقی رو اصلا بلد نیستم و رشته ای هم که توی ایران خودم موسیقی نبوده اما چون زبان بلد بودم از طریق اینترنت تا حد امکان و کلاس های انلاین در حد متوسط و رو به حرفه ای یاد گرفتم
   حالا میخوام بدونم اگه بخوام باز از اول یعنی از ۰ تا ۱۰۰ اهنگسازی رو تا مدرک دکترا در امریکا تحصیل کنم به چه شکل هست اگه بخوایم بهترین دانشکده و اموزشگاه ها رو در نظر بگیریم با تست های ویژه هزینش در چه حدی میشه ممکنه کل هزینه ها ۱۰۰۰۰۰ هزار دلار بشه؟ یا ممکنه کمتر بشه؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در آمریکا در رشته ی موسیقی معمولا دانشگاه ها دارای آزمون ورودی می باشند در صورت قبولی در آن آزمون شما می توانید پذیرش دریافت نمایید.هزینه ی تحصیل و زندگی سالیانه حداقل ۲۵۰۰۰ دلار خواهد بود.

  29. parnia گفت:

   سلام .من ۱۸ سالمه و میخوام که برای رشته آهنگسازی و یا نوازندگی در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم .اگر امکانش هست ،ممنون میشم شرایط تحصیل در خارج رو به من بگید .

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای دریافت پذیرش در رشته ی موسیقی معمولا شما نیازمند گذراندن آزمون های عملی می باشید. داشتن مدرک زبان الزامی می باشد.

  30. مهیار گفت:

   با سلام میشه لطف کنید بفرمایید که ازمونی که از متقاضی گرفته میشه به چه شکلی هست ایا باید ویدیویی از هنرمان را ارسال کنیم یا؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    نحوه ی ارائه ی کارهای شما از جانب دانشگاه مشخص می شود.

  31. سارا گفت:

   سلام فردی با داشتن ۱۸ سال سابقه گیتار زدن و ۷ سال سابقه تدریس گیتار و داشتن البوم و مدرک فوق دیپلم عمران می تونه بورس تحصیلی در رشته موسیقی برای کانادا اقدام کنه؟ با توجه به گرفتن نمره بالا در ایلتس

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    معمولا بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند ولی ممکن است یکسری از دانشگاه ها به شما یک کمک هزینه ی کمی را پرداخت نمایند.

  32. مهدی گفت:

   باسلام برای اینکه به هر کشوری برای موسیقی برویم باید مدرک زبان داشته باشیم وبازار کار موسیقی در ایران چه طور است

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام برای دانشگاه های انگلیسی زبان باید ۶.۵ آیلتس رو داشته باشید.

  33. majid mayli گفت:

   سلام ودرود برشما
   ایا میتوان در رشته خوانندگی و اهنگسازی به امریکا بورسیه گرفت بدون مدرک دیپلم یا ایلس یا تافل
   من ۱۶ ساله هستم ودر خواندن اهنگ به زبان انگلیسی استعداد دارم وساز گیتار بلدم و بر زبان انگلیسی تسلط دارم اما مدرک ندارم لطفا تمام اطلاعات به من بگویید وهمچنین وضعیت مالیمان اصلا خوب نیست
   خواهشا کمکم کنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری تعلق می گیرد. شما باید بتوانید بودجه ی خود را به صورت شخصی تامین نمایید . و حتما برای مقطع کارشناسی باید در ابتدا مدرک زبان نیز داشته باشید.

  34. roya گفت:

   سلام وقت بخیر از طریق کنکور هنر یعنی رتبه برتر کشوری ایا میشه بورسیه تحصیلی و کامل رایگان در کشوری رو گرفت؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شانس گرفتن بورسیه برای این مقطع بسیار کم می باشد بیشتر بورسیه ها به مقاطع دکتری اختصاص پیدا می کند.

  35. Paniz گفت:

   سلام من ۱۵ سالمه و امسال باید انتخاب رشته کنم . از لحاظ هوشی برای تجربی انتخاب شدم ولی از بچگیم ک خانوادم چند بار هم منو مرکز تست هوشی موسیقی بردن ، استعدادم خیییلی بالا بود . منم شدیدا به موسیقی علاقه دارم . میشه لطف کنین شرایط رو بگین !؟ ممنون میشم . {الان ارگ میزنم و میخوام ساز دهنی برم و گیتار برقی و بشه ساکسیفون }

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای پذیرش در رشته ی موسیقی بسیاری از دانشگاه ها دارای ازمون های ورودی می باشند در صورت قبول شدن در آن آزمون ها شما می توانید برای گرفتن پذیرش و سپس ویزا اقدام نمایید.

  36. غزل گفت:

   سلام من ۱۴ سالمه و ۵ سال هست که بیانو کار میکنم و علاقه دارم تا ۱۸ سالگی بیانو را به صورت حرفه ای تر کار کنم و تو این ۴ سال زبانم را قویتر کنم و برم کانادا و اهنگسازی بخونم شرایط رفتنش چهجوریه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام شما مدرک ۶.۵ IELTS اکادمیک رو داشته باشین تا بتونید در دانشگاه های کانادا پذیرش تحصیلی بگیرید.

  37. مهران گفت:

   با عرض سلام بنده به دنبال گرفتن اقامت دائم کانادا یا اتریش می باشم،بنده چندساله که موزیسین می باشم و به صورت حرفه ای تنبک کار میکنم ایا می تونم اقامت دائم بگیرم؟چون نمی خوام ویزا تحصیلی و…بگیرم فقط می خوام برای تدریس و اجرای موسیقی و…مهاجرت کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی ممنون میشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای کار در کانادا یا باید درخواست مستقیم کار داشته باشید و یا اینکه با داشتن مدارک مشخص از طریق سیستم امتیاز بندی اقدام نمایید.

  38. جواد ظل طاعت گفت:

   درود بر شما
   من نویسنده و پژوهشگر موسیقی اصیل و سنتی و پاپ ایرانی هستم. مقالات و مطالب بسیاری در این خصوص تهیه کرده ام که بیشتر در کانالهای تلگرامی “ابزورد” و “موسیقی و اندیشه” منعکس شده اند. می خواستم بدانم این مقالات را به عنوان نمونه و همکاری، به چه مرجعی می توانم ارسال کنم؟ و به نظر شما می توانم به عنوان محقق و یا پژوهشگر، میهمان یکی از دانشگاههای مورد نظر شوم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اینکه بتوانید با دانشگاهی همکاری کاری داشته باشید فقط منوط به درخواست از مرکز آموزشی مقصد هست . بهترین راه این هست که به موسسات آموزشی مختلف ایمیل بزنید و درخواست همکاری دهید

  39. سهیل حاتمی گفت:

   با سلام
   دختر اینجانب حدود ۶ ساله آموزش گیتار می بینه دو مرتبه در استان خوزستان مقام اول در بین آموزشگاهها را کسب کرده و یک بار هم جز ۶ نفر رده سنی الف (بین ۱۴ الی ۱۷ سال) رو کسب کرده ۱۵ ساله و مشغول یادگیری زبان آلمانی و سولفژ می باشد آیا برای ورود به دانشگاه موسیقی اطریش نیاز به آموزش یا کسب مهارت دیگری می باشد. با تشکر وسپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ورود به دانشگاه های اتریش جهت تحصیل باید مدرک زبان آلمانی را داشته و همچنین قبل از ورود آزمون عملی ورودی را خواهند داشت

  40. متین گفت:

   سلام امکان کار در رشته موسیقی در کشورهای اروپایی و کانادا هست؟ منظورم تدریس نیست فقط نوازندگی هست ممنون.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    مشروط به این هست که شما طبق لیست نیاز آنها و از طریق سیستم امتیاز بند ی خصوصا برای کانادا اقدام نمایید . کشورهای اروپایی ملزم به داشتن درخواست کار میکنند شما را

  41. کیهان محمدی گفت:

   با سلام
   من لیسانس ادبیات انگلیسی و ارشد آعنگسازی هستم مدرس دانشگاه موسیقی و ۸ جلد کتاب در زمینه آهنگسازی و تءری موسیقی دارم
   میخاستم ببینم از کدوم کشوری میتونم فاند دکتری بگیرم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا ۷ هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر اما اگر استاد راهنمایی در کشور هدف جذب فعالیت های شما شود و بر اساس آن ابلاغ به دانشگاه شود شاید بتوان بورسیه گرفت

  42. amin گفت:

   سلام من میخام در رشته ی موسیقی و در کشور نیوزیلند ادامه تهسیل بدم آیا دانشگاه های نیوزی لند در رشته ی موسیقی معتبر هستن و بقول معروف تو دنیا هرف واس زدن دارن
   و در زمن اگر یک مقاله درباره ی تهسیل موسیقی تو نیوزیلند هم تو سایت میزاشتین خیلی خوب میشد

   • آریانا پارس گفت:

    سلام خدمت شما / اخ ویزای تحصیل در این رشته در کشور نیوزیلند از شرایطی خوبی برخوردار است شما باید تسلط بر زبان انگلیسی تا سطح ILETS 6 را دارا باشید همچنین تمکن مالی سال اول برای زندگی و تحصیل که ۲۲۰۰۰ یورو میتواند کافی باشد . در باره ی اطلاعات این رشته حتما گروه سایت موسسه اقدام خواهند کرد.

  43. امیر اخضری گفت:

   سلام من ۱۹ سالمه و نوازنده گیتارم موسیقی رو ۴ سال بصورت خصوصی آموزش دیدم و مدرک تافل دارم اکان بورسیه در اتریش هست و هزینه اش چقدره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اخذ بورسیه محدودیت داره و معمولا در مقطع دکتری ارائه میشه. باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و برای ورود به دانشگاه غیر از قبولی در کنکور آزمون عملی ورودی هم دارید

  44. صالح گفت:

   سلام
   من در حال حاضر ۲۴ سالمه
   لیسلنس حقوق دانشگاه دولتی تهران دارم
   دانشجوی ارشد حقوق دانشگاه دولتی در تهران هستم
   سازم هم گیتاره ولی خصوصی یاد گرفتم و گواهینامه یا … ندارم
   ایا میتونم در اروپا در مقطع لیسانس در رشته ی موسیقی ادامه تحصیل بدم؟
   امکان اینکه فاند بگیرم هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شانس صدور ویزا در این حالت کم می باشد. شما میتوانید در رشته نظیر رشته خودتان برای فوق لیسانس مجدد اقدام کنید و بعد با نظر و اجازه دانشگاه تغییر رشته دهید به رشته دلخواه.

  45. omid گفت:

   سلام من مدرک فوق دیپلم موسیقی نوازندگی پیانو دارم.
   آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان وجود داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.
    نسبت به شرایطی که این کشور سن و زبان در اولویت قرار دارند. شرایط سنی شما اگر در حد مناسبی باشد که شانس ویزایی داشته باشید میتوانید با تمکن مالی سال اول و مدرک زبان تا سطح B2اقدام کنید.

  46. زهرا گفت:

   سلام
   رشته موسیقی جهانی برای فوق لیسانس امکان پذیرش هست؟ با لیسانس موسیقی معدل ۱۷/۷۵ و ایلتس ۶
   امکان بورسیه هم هست؟
   هزینه تحصیل را هم می فرمائید؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    چنانچه لیسانس موسیقی در ایران خوانده باشید امکان پذیرش در ارشد را دارید البته آزمون عملی نیز از شما گرفته میشود و پس از آن وارد دانشگاه میشوید . هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و کشور محل تحصیل متفاوت است

  47. رضا گفت:

   سلام من کارشناسی نرم افزار دارم . می خواستم بدونم برای ارشد امکانش هست در رشته هنر ادامه بدم ؟ یا باید مقطع کارشناسی دوباره بگذرونم؟ سن ۲۳ سال

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    رشته موسیقی در کشور های اروپایی عمدتا با ازمون های ورودی عملی همراه است . تغییر رشته مطلوب نیست مگر آنکه در بدو ورود sop خوبی به دانشگاه ارائه نمایید . مقطع هم باید از لیسانس مجدد شروع نمایید . چون محدودیت سنی وجود دارد لازم است سریعتر اقدام کنید

  48. پوریا گفت:

   سلام.من۲۲ سال سنمه ۲ ساله مشغول به تدریس موسیقی هستم و لیسانس روانشناسی دارم در زمینه نوازندگی مهارت قابل قبولی دارم برای ادامه تحصیل در زمینه موسیقی مناسب ترین کشور کدوم کشوره و شرایطش چیه,شرایط بورسیه شدن چیه

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای ادامه تحصیل در ارشد نباید از رشته لیسانستان دور شوید. رشته های هنر و موسیقی در کشورهایی مثل اتریش و … شرایط خوبی را دارند.

  49. سهند مظاهری گفت:

   با سلام.من ۳۶ سالمه و فارغ تحصیل مهندسی جوشکاری سال ۸۸ هستم. میخوام اتریش موسیقی – آواز کلاسیک تحصیل کنم.
   سوالم اینه: – ایا برای تحصیل موسیقی در اروپا حتما باید همون رشته رو (موسیقی)تو ایران بخونی یا در حال تحصیل باشی یا نه؟ – و اینکه شرایط سنّی م اجازه میده؟ که اگر اوکیه به فکر یادگیری زبان اون کشور باشم!!! ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای شروع تحصیل در مقطع لیسانس حتما و اکیدا شرایط سنی وجود دارد . و در همان رشته قبولی کنکور و مدرک زبان المانی الزامیست

  50. محمد گفت:

   سلام.۲۸سالمه وفوق لیسانس.میخواهم موسیقی بخوانم در آلمان.آیا امکانش هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اگر میخواهد از لیسانس شروع کنید محدودیت سنی دارد و اینکه باید مدرک b1 آلمانی را داشته باشید

  51. كمند گفت:

   سلام من میخواستم در استرالیا ادامه تحصیل در رشته ی موسیقی بکنم
   میشه شرایطشو بگین؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شما باید مشخص کنید که با چه شرایطی و برای چه مقطعی می خواهید اقدام نمایید؟ اگر شرایط رزومه ای، نمره زبان و شرایط سنی شما مناسب باشد می توانید برای رشته موسیقی در استرالیا اقدام نمایید.

  52. Reza گفت:

   سلام با عرض ادب میخواستم بدونم من عاشق.موسیقی.من هم پیانو بلدم وهم ویولن با ید زبان فوول باشم بعد باید سه تا ساز بلد باشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت به هر کشوری باید زبان ان کشور را بلد باشید.

  53. شيدا گفت:

   سلام.من الان سوم دبیرستان رشته ریاضی میخونم،قصد دارم دانشگاه رشته موسیقی(شاخه نوازندگی ساز جهانی)بخونم.
   شنیدم آلمان هزینه هاش کمتره و دانشگاه های دولتی داره،درسته؟هزینه تحصیل تو آمریکا چقدره؟میشه تو این کشورا کمک هزینه تحصیلی گرفت؟
   برای امتحان های ورودی دانشگاه هم مشکلی ندارم چون سالهاست حرفه ای موسیقی رو دنبال میکنم.در ضمن رزومه خوبی تو نوازندگی هم دارم،توی چند جشنواره برگزیده شدم.با توجه به اینا امکانش هست بتونم کمک هزینه تحصیلی بگیرم؟
   به طور کل برای تحصیل موسیقی در مقطع کارشناسی کدوم کشور بهتره و هزینه ی دانشگاه و زندگی توش کمتره؟خواهشمندم کمکم کنید.ممنون از سایت خوبتون.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در رشته های هنری خصوصا رشته های عملی مستلزم گذراندن دوره های آزمون عملی قبل از ورود به دانشپاه میباشد.هزینه های تحصیل آلمان عدد بسیار پایین ۲۰۰تا ۱۰۰۰یورو در سال است ولی آمریکا دارای هزینه های بالای تحصیل است و برای لیسانس گرفتن بورسیه بسیار ضعیف است . شما براساس رزومه خوبتون میتونید اقدام برای بورسیه کنید ولی در کل لیسانس شانس پایین بورسیه دارد . کشورهای خوب هنری ایتالیا . چک و… کشورهای مختلف در این زمینه قوی هستند و کمترین هزینه همان آلمان و اتریش میباشند

  54. عرفان گفت:

   سلام بنده ۱۸ سال دارم و ترم آخر سوم دبیرستان هستم قصد انتخاب رشته موسیقی در دانشگاه را دارم . آیا میتوانم از طریق ویزای تحصیلی به آلمان مهاجرت کنم .

   • آریانا پارس گفت:

    بله ولی اکثر رشته های هنری از جمله موسیقی ازمون های ورودی دارند که این مورد مانع تحصیل در این رشته می باشد

  55. مسعود جمشیدی گفت:

   سلام و خسته نباشید
   من تحصیلات دانشگاهی موسیقی ندارم.کلاس های بیرون اموزش دیده ام و تنظیم رو نه به صورت انچنان حرفه ای ولی بلدم
   مدرک دانشگاهی هم فوق دیپلم برق دارم
   زبان انگلیسی هم در حال اموزش هستم
   نظرم بیشتر برای کاناداست
   چیکار میتونم بکنم?
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای ورود به دانشگاه های موسیقی نیاز به مدرک دوازده سال تحصیلی و مدرک زبان دارید.

  56. امین گفت:

   سلام
   اگر من تو ایران فوق لیسانس موسیقی ایرانی رو داشته باشم میتونم برای کار یا سرمایه گزاری برم خارج؟

  57. امین گفت:

   سلام
   برای تحصیل موسیقی ایرانی در خارج کشور به غیر از زبان و بودجه چه چیزایی دیگه لازمه؟

  58. آیین گفت:

   سلام
   میخواستم بدونم اگر تو ایران فوق لیسانس هنر یا نوازندگی ایرانی رو بگیریم از طریق همین موسسه برای کار یا سرمایه گزاری میشه رفت خارج؟

  59. ahmad گفت:

   لطفا جواب سوال من را بدهید منتظرم با تشکر

  60. ahmad گفت:

   سلام من دیپلم تجربی دارم چندساله گیتار کار میکنم و علاقه و استعداد زیادی به موسیقی دارم میخواستم بدونم چطوری میتونم وارد دانشگاه موسیقی بشم؟

  61. faraz tahaeirad گفت:

   من شونزده سالمه و هنرجوی هنرستان موسیقی هستم میخواستم بدونم وقتی دیپلممو گرفتم چه شرایطی لازمه در آلمان ادامه تخصیل بدم در ضمن دایی بنده المان زندگی میکنه چه کمکی میتونه به من بکنه؟ هزینه ی سالیانه چقدر میشه و ایا اجازه کار به من داده میشه؟

  62. نيما گفت:

   سلام من فوق دیبلم کامبیوتر دارم.با مدرک ایلتس نمره ٧
   آیا میتونم اقدام به لیسانس موسیقی در کانادا کنم؟

  63. شهرزاد گفت:

   سلام
   ممنون از مطالبتون
   من لیسانس شهرسازی دارم و نوازنده ی پیانو و سنتور هستم البته نه خیلی حرفه ای
   میخواستم بدونم شرایط بورسیه موسیقی از کدام کشور بهتره و شرایطی که باید دارا باشم چیه
   ممنون میشم پاسخ سوالمو بدین

  64. Al10 گفت:

   با سلام من شونزده سالمه میخواستم بدونم وقتی یه سال دیگه دیپلممو گرفتم میتونم به تحصیل در رشته موسیقی در بریتانیا بپردازم البته بدون تافل و با کمترین بودجه ممکن

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای ورود به دانشگاه های موسیقی نیاز به مدرک دوازده سال تحصیلی و مدرک زبان دارید.

  65. پویا گفت:

   سلام هزینه سالانه تحصیل و زندگی در آمریکا تو رشته موسیقی تقریبا چقدره؟ آیا امکان یافتن کار پس از تحصیل وجود داره؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام هزینه زندگی و تحصیل برای شما حدود سالیانه ٨٠میلیون تومان در سال هست

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up