رشته مهندسی کشاورزی در آمریکا

رشته مهندسی کشاورزی یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین رشته های موجود دانشگاهی است و گرایش های متفاوتی را پوشش می دهد که عبارتند از ماشین آلات کشاورزی ، مهندسی دام ، مهندسی غلات ، مدیریت مواد زاید ، مهندسی خاک ، مهندسی مواد غذایی .

بسیاری از افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور از طریق رشته ی مهندسی کشاورزی اقدام می کنند و برای گرفتن بورسیه تحصیلی فرد متقاضی باید دارای رزومه بسیار قوی و مرتبط باشد البته قابل ذکر است که فرد متقاضی پس از به پایان رساندن تحصیلات خود می توانند نسبت به اخذ تابعیت و یا شهروندی اقدام کنند .

از رشته های مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی می توان به مهندسی مکانیک و زیست شناسی اشاره داشت . رشته ی مهندسی مکانیک با گرایش ماشین های کشاورزی در رشته ی زیست شناسی با سایر گرایش های نام برده شده ی رشته ی مهندسی کشاورزی مرتبط است در کل رشته ی معماری تمرکزی به مطالعه نظری و کاربردی طراحی ساختمان و سازه ها می باشد . میزان زمان لازم برای فارغ التحصیل شدن در دوره های کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال تمام وقت و کارشناسی ۴ سال تمام وقت است .

بازار کار رشته ی مهندسی کشاورزی روز به روز در حال پیشرفت است و افراد متقاضی می توانند در زمینه های طراحی اجرای ماشین های کشاورزی _ طراحی عملیات پروسس مواد غذایی و طراحی ساختارهای پروسس و انبار غلات . فعالیت داشته باشند مهندسین کشاورزی دارای ارتباط بسیار نزدیکی با مهندسین محیط ، بیولوژیستی مهندسین صنایع غذایی و مهندسین مکانیک دارند .

کشور آمریکا با دارا بودن دانشگاه های متعددی در زمینه ی مهندسی کشاورزی و رشته ی مربوط به آن توانسته است دانشجویان بسیاری را برای تحصیل در آمریکا جذب خود کند . البته قابل ذکر است میزان هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی و متقاضیان غیر بومی متفاوت است و افراد غیر بومی باید هزینه بیشتری را بپردازند . چند دانشگاه برتر در این کشور عبارتند از :

آمریکا,آمریکا,آمریکا

۱. University of keutchy

میزان هزینه تحصیل در این دانشگاه بالغ بر ۸۴۲/۱۴ $ می باشد و متقاضیان باید ۳۵۰ ساعت را به عنوان کارورزی در طول تابستان و پاییز بگذرانند . دانشگاه keutchy امکانات مناسبی را به دانشجویان خود ارائه می دهد و این امر باعث جذب دانشجویان بسیاری می شود .

۲. Michigan state university

میزان هزینه ی تحصیل در دانشگاه Michigan حدود بر ۷۹۱/۱۴ $ می باشد تمام زیر شاخه های رشته ی مهندسی کشاورزی در این دانشگاه تدریس می شود و متقاضیان می توانند در رشته ی مد نظر خود ادامه به تحصیل دهند .

۳. University of florida

از دیگر دانشگاه های برتر در کشور آمریکا دانشگاه florida می باشد . میزان هزینه ی تحصیل در این دانشگاه مبلغی بالغ بر ۷۸۶/۱۴ $ است . اما این دانشگاه برخلاف اکثریت دانشگاه ها تمام زیر شاخه های رشته ی مهندسی کشاورزی را ندارد و این موضوع کمی شرایط تحصیل را نامساعد کرده است و همه ی افراد نمی توانند ادامه تحصیل را در این دانشگاه داشته باشند .

آمریکا,آمریکا,آمریکا

۴. University of California santcruz

از دانشگاه های پر طرفدار در کشور آمریکا می باشد و متقاضیان زیادی را جذب خود کرده است میزان هزینه ی تحصیل در این دانشگاه بالغ بر ۷۵۹/۱۴ $ می باشد . دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در این دانشگاه شرایط کاری بهتری دارند .

۵. University of Idaho

از دیگر دانشگاه ها در مسکو Idaho می باشد که طرفداران بسیاری را توانسته است جذب خود کند هزینه ی تحصیل در این دانشگاه ۴۴۵/۱۴ $ می باشد بصورت تقریبی اکثریت گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه Idaho تدریس می شود و شرایط مناسب تری را برای دانشجویان فراهم آورده است .

تمام دانشگاه های کشور آمریکا در رشته ی مهندسی کشاورزی یه اینجا ختم نمی شود بلکه دانشگاه های بنامی مانند :
North carolina state university ، university of Georgia the university of Montana ، purdue university ، university of Wisconsin ، university of Wyoming و ….

اکثریت دانشگاه های نام برده شده دارای شرایط یکسانی هستند ، و تنها از لحاظ هزینه ی تحصیلی با یکدیگر تفاوت دارند لذا افرادی که نیازمند به کسب اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت تحصیلی هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در جهت انتخابی بهتر داشته باشند .

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up