تحصیل رشته کتابداری در آمریکا

از پرطرفدارترین رشته ها در کشور آمریکا ، رشته کتابداری می باشد و افرادی که علاقه مند به شغل کتابداری دارند ، باید در رشته ی کتابداری و علوم اطلاعات ، دارای تحصیلات عالی می باشند و پس از به پایان رساندن دوره تحصیلی و فارغ التحصیل شدن از رشته ی کتابداری و علوم اطلاعات فرد متقاضی می تواند به عنوان کتابدار و یا مشاور اطلاعات ، مشغول به کار شود .

چند نمونه از آموزش هایی که یک فرد باید در رشته کتابداری ببیند ، عبارتند از : روش های کتابداری رسانه ها منابع برای نوجوانان ، داستان گویی ، فهرست نویسی و رده بندی ، توسعه مجموعه البته قابل ذکر است بیشتر موقعیت های شغلی برای افرادی مهیا است که دارای مدرک کارشناسی ارشد ALA معتبر هستند و افرادی که می خواهند به عنوان یک کتابدار حرفه ای مشغول شوند باید قبل از به پایان رساندن دوره ی دانشگاهی خود مدارک دیگری از قبیل MLS ، MLIS ، MSIS ، MSLS ، MA ، MS را کسب کنند که با دارا بودن یکی از مدارک میزان درصد شانس آنها در کار کتابداری در محلی مجلل و مناسب و افزایش می یابد .

البته نکته ای مهم قابل ذکر است ، افرادی که در شغل کتابداری تحصیل کرده اند حتماً نباید به عنوان کتابدار در محلی مشغول به کار شوند بلکه دارای فرصتهای شغلی متفاوتی مانند : بایگانی ، سیستم های کامپیوتری ، تحلیل گران ، موزه داران ، مدرسی مشغول شود

افرادی که برای بایگانی متقاضی می شوند زمینه کاری در حوزه ی بایگانی پرونده ها و اسناد با ارزش که می توانند از قبیل مقالات نامه ها یا خاطرات ، اسناد و مدارک حقوقی ، نقشه ها ، فیلم ها ، ضبط صدا و دیگر مدارک باشد .

تحلیلگران نیز می توانند سیستم های کامپیوتری ، تکنولوژی های موجود و فرآیند کسب و کار را بهبود دهند و سیستم های کامپیوتری جدید ایجاد کنند .

موزه داران مسئولان اجرای آموزش و پژوهش و فعالیت های خدمات مهندسی موزه ها و باغ وحش ها و سایر موسسات دیگر هستند .

معلمان و مدرسان نیز می توانند در مدارس دولتی و خصوصی ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان ها کار کنند و وظیفه آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه و یا جهان کار را بر عهده داشته باشند

از این رو کشور آمریکا توانسته است دانشگاه های متفاوت در رشته ی کتابداری را دارا باشد چند نمونه از دانشگاه های برتر در رشته ی کتابداری در آمریکا به شرح زیر می باشد :

Indiana university / university Indiana polis ,

البته قابل ذکر است که تعداد بیشتری دانشگاه در رشته ی کتابداری وجود دارد و دانشگاه های نام برده شده از معروف ترین ها در رشته کتابداری هستند از دیگر نکات شایان ذکر ، هزینه ی تحصیل می باشد و قابل ذکر است که هزینه ی تحصیل در هر دانشگاه متفاوت می باشد . که میزان نرخ وابسته به امکانات دانشگا ه ها و محل موقعیت دانشگاه می باشد البته نکته مهم ، هزینه ی تحصیل برای دانشجویان برسی و دانشجویان غیر بومی متفاوت است و دانشجویان غیر بومی باید هزینه ی بیشتری را نسبت به متقاضیان بومی پرداخت کنند . میزان هزینه ی حدودی ، سالانه ۹۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ و حتی ممکن است بیشتر شود که وابسته نوع زندگی و دانشگا انتخابی شما می باشد و هر فرد باید مبلغی بالغ بر ۱۲۰۰۰ را نیز برای هزینه زندگی خود در نظر بگیرید .

از دیگر نکات مهم دارا بودن مدرک زبان تافل و یا آیلتس می باشد و فرد باید هنگام اقدام این مدارک را دارا باشد و برای دانشگاه مد نظر ارسال نماید و شایان ذکر است که برای تحصیل در اکثریت دانشگاه های آمریکا متقاضیان علاوه بر داشتن مدارک تافل یا آیلتس ، باید مدرک جی آر ایی ( GRE ) به همراه داشته باشند و برخی دیگر از دانشگاه ها نیز نیازمند مدارک LSAT و SAT هستند .

اگر قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های آمریکا را دارید باید بصورت تقریبی از ۶ تا ۸ ماه قبل از شروع ترم اقدام نمایید از این رو افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در سایت با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و مشاوره هایی در جهت انتخابی بهتر و دقیق از مشاورین موسسه آریاناپارس دریافت کنند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up