شرایط زندگی در لهستان

Living conditions in Poland

ممکن است زندگی در لهستان در نگاه عموم مردم به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر از کیفیت کمتری برخوردار باشد. در حالی که اگر با جزئیات شرایط زندگی در این کشور آشنا شوید، قطعا این کشور را جزو انتخاب های خود برای مهاجرت در اتحادیه اروپا قرار خواهید داد.

تیم تحریریه آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای دو مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد قصد دارد در مقاله پیش رو شما را با جنبه های مختلف زندگی در لهستان آشنا کند.

لهستان,لهستان,لهستان

معایب زندگی در لهستان

لهستان در مرکز اروپا قرار دارد اما نتوانسته است منافع چندانی را برای سایر کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد کند، اقتصاد ضعیف به نسبت دیگر کشورهای اروپائی، وضعیت کاری ضعیف و مشکلاتی از این دست لهستان را از لیست انتخاب بسیاری از افراد خارج کرده است. در این قسمت چندی از مشکلات کشور لهستان را عنوان می کنیم.

فشار کار در لهستان زیاد است!

مردم لهستان ساعات زیادی از روز خود را به کار کردن مشغولند که البته ساعات کاری هر شخص می تواند به کارفرما و نوع بیزینس مور نظر نیز ارتباط داشته باشد. کارمندان برای ماندن در موقعیت شغلی اشان در رقابت شدیدی قرار دارند و متاسفانه این مسئله به روابط خوب آنها با کارفرمایان نیز ارتباط خواهد داشت که خود می تواند باعث ایجاد استرس برای کارمندان گردد.

با زمستان های طولانی افسرده نشوید!

سرمای زیاد این کشور ممکن است مجبورتان کند تا مدام در خانه بمانید، در برخی از سال های سرد، زمستان ۶ ماه طول خواهد کشید که برای بسیاری از مهاجران شرایط خوشایندی را ایجاد نخواهد کرد و لهستانی ها، این مورد را عاملی برای مهاجرت از کشورشان به کشورهای دیگر می دانند.

لباس و بنزین گران

بسیاری از لهستانی ها از هزینه های بالای خرید لباس های نو در این کشور گله می کنند، پس یادتان نرود که اگر به فکر مهاجرت به لهستان هستید باید بدانید که نمیشود زود به زود لباسهای نو خرید.

بنزین نیز در این کشور بسیار گران است و همین موضوع بر فرایند حمل و نقل عمومی نیز تاثیرات منفی خود را گذاشته است، گرچه این سیستم در لهستان پیشرفته است ولی گرانی بنزین باعث می شود گاهی افراد برای تردد به مشکل بر بخورند و مجبور باشند برای مسیرهای طولانی فقط از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

زبان لهستانی را باید یاد بگیرید

گرچه در کشور لهستان یافتن افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، سخت نیست ولی زمانی که از شهر های اصلی خارج می شوید، کمتر کسی انگلیسی صحبت می کند و یادگیری زبان لهستانی به یک ضرورت تبدیل می گردد. متاسفانه بسیاری از مهاجرینی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، یادگیری زبان لهستانی برایشان دشوار می باشد و آن را چالش بزرگی می پندارند.

لهستان,لهستان,لهستان

مزایای زندگی در لهستان

علاوه بر مشکلاتی که در کشور لهستان وجود دارد، به نکات مثبت زیادی که سالانه افراد بسیاری را برای مهاجرت به این کشور اروپایی ترغیب می کند نیز می توان اشاره کرد.

آسان، خانه ای ارزان پیدا کنید!

در مقایسه با بسیاری از پایتخت های اروپایی، یافتن خانه ای ارزان و با کیفیت در قلب پایتخت لهستان نیز آسان و ارزان است. با توجه به اینکه دستمزدها در لهستان چندان بالا نیست، اجاره خانه ها نیز به طیف کارمند و کارگر فشار چندانی وارد نمی کند.

در لهستان حسابی سرگرم می شوید

در کشور لهستان انواع مختلفی از رویدادهای فرهنگی برگزار می شود، جشنواره های غذا، فیلم، کنسرت های متنوع، ورزش های پر بازدید، گالری ها و موزه های جذاب توریست ها و مهاجران را به سوی خود جذب می کند، خلاصه اینکه در لهستان هرگز در خانه تنها و بیکار نخواهید ماند. اگر علاقه دارید با جای جای لهستان آشنا شوید مقاله شهرهای لهستان را در وبسایت آریاناپارس مطالعه نمائید.

خدمات درمانی خصوصی ولی ارزان!

در کشور لهستان می توانید به بهترین بیمارستان ها مراجعه و از خدمات درمانی خصوصی استفاده کنید ولی هزینه زیادی بابت آن پرداخت نکنید. در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر هزینه خدمات درمانی کمتر می باشد و کارمندانی که استخدام شرکت ها می شوند می توانند تحت بیمه های درمانی محل کار نیز قرار بگیرند.

تفاوت زندگی در لهستان و زندگی در ایران

زندگی در اتحادیه اروپا قطعا با ایران تفاوت های بنیادین دارد و هر مهاجری برای زندگی در اروپا احتمالا باید خود را با فرهنگی جدید و مردمانی به نسبت متفاوت تطبیق دهد. در این بخش از مقاله به چند مورد اشاره می نمائیم.

در لهستان بیکار نمی مانید

نرخ بیکاری در لهستان به نسبت ایران بسیار پایین تر است و پس از فارغ التحصیل شدن در هر رشته ای می توانید به راحتی به جستجوی کار بپردازید و شغل مورد نظرتان را بیابید.

طبق آمار ارائه شده توسط وبسایت استاتیستیک آمار بیکاری در شهر ورشو پایتخت لهستان ۳٫۳ درصد است که به نسبت اتحادیه اروپا نیز در سطح پایینی قرار دارد و این بدان معناست که تقریبا کسی در لهستان بیکار نمی ماند. نرخ بیکاری در ایران ۱۱٫۴ درصد است که با لهستان تفاوت عمده ای دارد.

در آمد و هزینه در لهستان در مقایسه با ایران

موضوعی که این روزها جزو دغدغه های اصلی ایرانیان می باشد، سطح پایین درآمدها در مقایسه با هزینه ها می باشد در حالی که در لهستان به نسبت درآمدی که دارید می توانید از پس هزینه ها برآیید. نرخ تورم در لهستان از ۱ درصد فراتر نرفته است که این خود نشان از آرامش مالی دارد که از درآمدتان در لهستان خواهید داشت.

لهستان,لهستان,لهستان

زندگی شما در لهستان چگونه خواهد بود؟

لهستان از سال ۲۰۰۴ به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا و عضویت در پیمان شینگن پیشرفت چشمگیری داشته است. با پیشرفت لهستان نیاز روز افزون آن به نیروی کار خارجی بیشتر شد و همین موضوع باعث شد که سالانه افراد زیادی را به عنوان نیروی کار وارد کشور خود کند.

آرامش در لهستان حکمفرماست!

برخلاف سایر کشورهایی که اخبار روزانه و هیجانات دنیای روز و تکنولوژی تاثیر زیادی بر روحیات مردم می گذارد، لهستانی ها مردمانی آرام و بی حاشیه هستند و زندگی را به نسبت خیلی از مردمان دیگر در اتحادیه اروپا آسان تر می گیرند.

لهستانی ها با مهاجران بسیار خوش برخورد و مهربان هستند و سعی می کنند تعصب چندانی بر زبان لهستانی نداشته باشند و تا جایی که می توانند توریست ها و مهاجران را با زبان انگلیسی راهنمایی کنند.

خانواده دوست و با مسوولیت!

یکی از ویژگی های که زنان لهستانی دارند مسوولیت آنها نسبت به خانواده است، آنها ترجیح می دهند به جای استفاده از غذای بیرون از منزل، فرهنگ آشپزی کردن در خانه را بین فرزندان خود جا بیندازند.

آرامش و ثبات خانواده یکی از مسائل مهم برای هر لهستانی است، بنابراین اگر به این کشور مهاجرت کردید، چنین شباهت های با ایران به وفق پذیری شما با فرهنگی جدید کمک بیشتری خواهد نمود.

مسائل دینی را در لهستان جدی بگیرید

شاید برایتان عجیب باشد که مردمان لهستان به مذهب توجه ویژه ای دارند و این کشور یکی از مذهبی ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، اگرچه نسل جدید در این مورد چندان به والدین خود شباهت ندارند اما مسائل دینی و رعایت اصول دینی از جنبه های مذهبی برای لهستانی ها بسیار اهمیت دارد.

لهستان,لهستان,لهستان

زندگی در لهستان برای چه افرادی مناسب است؟

زندگی در لهستان برای بسیاری از افراد شاید گزینه جذابی نباشد، برای اینکه بدانید لهستان برای شما گزینه مناسبی می باشد یا خیر باید چند مورد مهم را در نظر بگیرید.

 • اگر از آن دسته افرادی هستید که ساعات طولانی و کار زیاد برایتان آزار دهنده است، احتمالا لهستان گزینه جذابی برای زندگی نخواهد بود.
 • اگر به سرمای هوا علاقه ندارید، با توجه به زمستان های طولانی، لهستان جزو علاقه های شما نخواهد بود. اگر می خواهید هر روز با نور آفتاب از خواب بیدار شوید، مهاجرت به لهستان گزینه مناسبی برای شما نیست.
 • در حالتی کلی مهاجرت به اروپا یعنی مواجه شدن با یک زبان جدید که برای زندگی در هر کشور اروپایی به آن احتیاج خواهید داشت بنابراین چه در لهستان و یا هر کشور اروپایی دیگر یادتان نرود که یادگیری زبان از نکات مهم است و اگر دوست ندارید زبان دومی بیاموزید، مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان گزینه بهتری برایتان خواهد بود.

چنانچه سوالی در رابطه با کشور لهستان و زندگی در آن دارید می توانید با مشاورین آریاناپارس در ارتباط بوده و با دریافت مشاوره رایگان بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب نمایید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up