بدون شک سوئیس یکی از زیباترین کشورهای اروپا و حتی جهان می باشد، علاوه بر مناظر طبیعی حیرت انگیز سوئیس به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان نیز به شمار می آید. هر یک از کانتون ها و شهرهای سوئیس از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار می باشند.

قطعاً شناخت شرایط و هزینه های زندگی در شهرهای مختلف سوئیس برای افرادی که قصد زندگی در این کشور مرفه و زیبا را دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در این مقاله قصد داریم جهت آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان به معرفی برترین شهرهای سوئیس از نظر زندگی، امکانات، زیبایی، تحصیل و شرایط اقتصادی بپردازیم.

آشنایی با شهرهای سوئیس

Familiarity with Swiss cities

انتخاب یک شهر برای زندگی، کار یا تحصیل در سوئیس امر دشواری خواهد بود، زیرا اغلب شهرهای سوئیس از امکانات و شرایط ایده الی برای زندگی برخوردار می باشند، مشهورترین شهرهای سوئیس برن پایتخت این کشور، زوریخ، ژنو، بازل و لوزان هستند.

از جنبه هایی نظیر تحصیل، کار و هزینه های زندگی شهرهای سوئیس تفاوت های نسبتاً محسوسی با یکدیگر دارند، از این رو افرادی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند با توجه به هدف خود و جمع آوری اطلاعات کافی در مورد شرایط، امکانات و هزینه های زندگی در شهرهای سوئیس می توانند به یک جمع بندی دقیق در مورد انتخاب مقصد نهایی دست یابند.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

بهترین شهرهای سوئیس برای زندگی

انتخاب بهترین شهر برای زندگی ارتباط مستقیم با شرایط و دیدگاه فردی افراد دارد. به عنوان مثال برای عده ای هزینه های زندگی و شرایط کسب و کار اهمیت دارد و برای برخی از افراد امکانات آموزشی، تفریحی و رفاهی مهم می باشد. به طور کلی برای انتخاب بهترین مکان برای زندگی ارزیابی کلیه شرایط ذکر شده می توان معیار مناسبی باشد. در ادامه با بهترین شهرهای برای زندگی در سوئیس بیشتر آشنا خواهیم شد.

برن

شهر برن پایتخت سوئیس می باشد و از قدمت قابل توجهی برخوردار است. این شهر یکی از مراکز فرهنگی و هنری در اروپا محسوب می شود، با توجه به آثار تاریخی و هنری فاخری که در برن وجود دارد این شهر در میراث جهانی یونسکو ثبت گردیده است. علاوه بر این شهر برن از امکانات تفریحی، اجتماعی و امنیت فوق العاده ای برخوردار می باشد، از سوی دیگر سیستم فوق پیشرفته حمل و نقل در برن دسترسی آسان به کلیه نقاط شهر را برای شهروندان به ارمغان آورده است. شرایط و امکانات ایده آل برن این شهر را به یکی از بهترین کانتون های سوئیس برای زندگی تبدیل نموده است.

ژنو

ژنو مقر اصلی مهم ترین سازمان ها و نهادهای بین المللی جهان نظیر سازمان صلیب سرخ، سازمان بهداشت جهانی و همچنین سازمان ملل می باشد. از این رو ژنو به عنوان پایتخت سیاسی سوئیس شهرت دارد. علاوه بر موقعیت سیاسی مناظر چشم نواز و حیرت انگیز به همراه آثار باستانی و تاریخچه غنی این شهر چشم هر بیننده ای را به خود خیره می نماید. از سوی دیگر زیرساخت های مناسب ژنو و استانداردهای بالای زندگی در این شهر ژنو را به یکی از شهرهای ایده ال برای زندگی تبدیل نموده است.

زوریخ

 زوریخ قطب اقتصادی و گردشگری در سوئیس است. این شهر تلفیقی از آثار تاریخی چشم نواز و معماری مدرن را در دل خود جای داده است. بر اساس رتبه بندی MERCER از لحاظ سرانه درآمد فردی، امکانات بهداشتی و اجتماعی زوریخ همواره بین ۱۵ شهر برتر جهان قرار دارد. علاوه بر امکانات و استانداردهای بالای زندگی زوریخ سرشار از جاذبه های گردشگری و اماکن تفریحی فوق العاده است. با توجه به این شرایط زوریخ بدون تردید یکی از شهرهای ایده آل سوئیس برای زندگی می باشد.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

بهترین شهر سوئیس برای کار

سیاست های پایدار امنیت مالی، شغلی و ایجاد روابط دیپلماسی دوستانه با کلیه کشورهای جهان اقتصاد قدرتمند سوئیس را به یکی از با ثبات ترین اقتصادهای جهان تبدیل نموده است. بر اساس آمار انتشار یافته از بخش اقتصادی سازمان ملل سوئیس از لحاظ سرانه درآمد سالیانه رتبه اول در جهان را در اختیار دارد.

از سوی دیگر اجرای سیاست های مالی دقیق در راستای حمایت از سرمایه گذاری خارجی به همراه نرخ تورم بسیار پایین سوئیس را به بهشت سرمایه گذاران خارجی تبدیل نموده است. در حال حاضر بخش اعظمی از اقتصاد سوئیس را سرمایه گذاران خارجی و شرکت های بین المللی تشکیل می دهند. در این بخش از مطلب با شهرهای برتر برای مهاجرت کاری به سوئیس بیشتر آشنا خواهیم شد.

زوریخ

زوریخ بزرگترین شهر سوئیس می باشد که امروزه به قطب اقتصادی سوئیس تبدیل گردیده است. این شهر در سال ۲۰۱۶ به عنوان گرانترین شهر دنیا شناخته شد و سال های متمادی عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی را به خود اختصاص داده است. به واسطه جاذبه های تاریخی و تفریحی که زوریخ دارد این شهر همواره در بین ۱۰ شهر برتر جهان در زمینه صنعت گردشگری و جذب توریست قرار دارد. علاوه بر گردشگری صنعت بانکداری منبع اصلی درآمدزایی در زوریخ به شمار می آید. در حال حاضر بیش از ۶۰ بانک ملی و بین المللی تاپ در زوریخ وجود دارد.

ژنو

ژنو پایتخت سیاسی سوئیس و دومین قطب اقتصادی این کشور پس از زوریخ می باشد. اقتصاد ژنو مبتنی بر خدمات و گردشگری است و یکی از ارکان اصلی اقتصاد این شهر بانکداری خصوصی به شمار می آید. در سال ۲۰۰۹ ژنو به عنوان چهارمین شهر گرانقیمت جهان شناخته شد و در حال حاضر رتبه هشتم را در اختیار دارد. ژنو مقر اصلی ابر شرکت هایی نظیر کاترپیلار، اچ پی، ویتول و … است و هر ساله مهم ترین نمایشگاه های فناوری و تجاری در این شهر برگزار می گردد.

بازل

بازل از جمله شهرهای مطرح سوئیس می باشد، این شهر به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد علاوه بر صنعت گردشگری یکی از مراکز اصلی واردات و صادرات در کشور سوئیس است. یکی از عوامل شهرت شهر بازل تیم فوتبال بازل می باشد که میزبان بازی های اروپایی می باشد. اقتصاد بازل علاوه بر صادرات و واردات به صنایع شیمیایی و داروسازی وابسته است.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

بهترین شهر سوئیس برای سفر

سوئیس به واسطه طبیعت بکر و حیرت انگیز و همچنین اماکن تاریخی و افسونگر فراوانی که دارد به بهشت اروپا تبدیل گردیده است. دور تا دور سوئیس را رشته کوه های زیبای آلپ در بر گرفته است، از این رو سوئیس به مقصد فوق العاده محبوبی برای علاقه مندان به کوه نوردی و ورزش های زمستانی تبدیل گردیده است. در ادامه با دیدنی ترین شهرهای سوئیس بیشتر آشنا خواهیم شد.

زرویخ

بدون تردید زوریخ دروازه ورود به کشور سوییس برای اکثر گردشگران از سراسر جهان است. زوریخ نه تنها قبل تپنده گردشگری سوئیس است بلکه بی شک یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار گردشگری در اروپا نیز به شمار می آید. ساحل زیبای دریاچه زوریخ با منظره ای فوق العاده از کوه های پوشیده از برف آلپ، تجربه ای تکرار نشدنی برای گردشگران خواهد بود. از سوی دیگر زوریخ با داشتن بیش از ۱۰۰ گالری هنری، ۵۰ موزه و فروشگاه های مدرن برای علاقه مندان به هنر و فرهنگ مکان بسیار جذابی محسوب می شود.

ژنو

ژنو به پایتخت صلح شهرت دارد. بیش از ۲۰ درصد از فضای شهر ژنو را فضای سبز تشکیل می دهد، این شهر مملو از جاذبه های گردشگری و تفریحی می باشد. قایق سواری در رودخانه های درون شهر و چشم انداز دریاچه ژنو که توسط رشته کوه های آلپ احاطه شده منظره حیرت انگیز و فراموش نشدنی را به وجود می آورد.

برن

برن شهری است که تاریخ آن به قرون وسطی و قرن ۱۲میلادی برمی گردد، مشهورترین جاذبه گردشگری در این شهر یک برج ساعت قدیمی است که ‏عروسک های متحرک دارد، نام این برج ساعت ‏Zytglogge‏ است و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری دیگر آن یک کلیسای گوتیک است که در ‏شهر قدیمی واقع شده است که جالب است بدانید که نماد این شهر خرس است.

سوئیس,سوئیس,سوئیس

پرجمعیت ترین شهرهای سوئیس

سوئیس با جمعیتی بالغ بر ۸٫۵۷ میلیون نفر کشور نسبتاً کم جمعیتی به شمار می آید. برخی از شهرها و مناطق سوئیس کمتری ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند. تراکم جمعیت در شهرهای بزرگی همچون زوریخ، ژنو و بازل بیشتر از سایر شهرهای سوئیس است.

روند رشد جمعیت در سوئیس طی سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۲ به اوج خود رسید، دلیل اصلی این رشد جمعیت افزایش روزافزون آمار مهاجرت افراد خارجی به این کشور بوده است. در حال حاضر پر جمعیت ترین شهرهای سوئیس به شرح ذیل می باشد.

نام شهر جمعیت
زوریخ ۳۶۶،۴۴۵
ژنو ۱۷۷،۵۰۰
بازل ۱۶۵،۰۰۰
برن ۱۴۰،۲۲۸

سوئیس,سوئیس,سوئیس

بهترین شهرهای سوئیس برای تحصیل

سیستم آموزشی پیشرفته و دانشگاه های فوق العاده معتبر به همراه امکانات آموزشی و پژوهشی ایده آل سوئیس را به یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است. در حال حاضر ۷ دانشگاه سوئیس در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارند و در بین آنها ۲ دانشگاه زوریخ و پلی تکنیک لوزن جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان می باشند.

از سوی دیگر امکان تحصیل در سوئیس به زبان انگلیسی، اجازه کار حین تحصیل، کیفیت بالای زندگی، امکان اخذ اقامت دائم سوئیس و … تنها بخشی از مزایای تحصیل در این کشور جذاب می باشد. در ادامه با بهترین شهرهای سوئیس برای مهاجرت تحصیلی بیشتر آشنا خواهیم شد.

زوریخ

زوریخ همواره به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی شناخته می شود، علاوه بر این شهر زوریخ زادگاه معتبرترین دانشگاه سوئیس (دانشگاه زوریخ) می باشد، دانشگاه زوریخ در سال ۱۸۳۳ میلادی در این شهر تاسیس گردید. در حال حاضر دانشگاه زوریخ با بیش از ۲۶ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه سوئیس می باشد. از سوی دیگر زوریخ قطب اقتصادی سوئیس است و موقعیت های شغلی مناسبی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. این شرایط زوریخ را به یکی از بهترین شهرهای سوئیس و حتی اروپا جهت مهاجرت تحصیلی تبدیل نموده است.

لوزان

لوزان پنجمین شهر بزرگ سوئیس می باشد که مانند سایر شهرهای سوئیس مملو از مناظر طبیعی حیرت انگیز و بکر است. لوزان از لحاظ فرهنگی یکی از غنی ترین شهرهای سوئیس به شمار می آید. علاوه بر جاذبه های منحصر به فرد لوزان خانه دومین دانشگاه برتر سوئیس (دانشگاه پلی تکنیک لوزان) می باشد. کیفیت آموزشی بالا و امکانات فوق العاده آموزشی لوزان را به دومین شهر دانشجویی سوئیس تبدیل نموده است.

ژنو

ژنو قطب دیپلماسی در اروپا و حتی جهان است، بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در این شهر حضور دارند. ژنو از جمله مقاصد برتر گردشگری در سوئیس به شمار می آید و از امکانات اجتماعی و رفاهی فوق العاده ای برخوردار است. علاوه بر این دانشگاه ژنو چهارمین دانشگاه برتر کشور سوئیس محسوب می شود و هر ساله میزبان دانشجویان فراوانی از سرتاسر جهان است.

نتیجه گیری

با توجه به آمار و ارقام منتشر شده از مراجعه معتبر و همچنین موارد ذکر شده در این مطلب می توان به این نتیجه گیری رسید که شهرهای سوئیس بدون شک جزو بهترین شهرهای جهان برای زندگی، کار، تحصیل و تفریح می باشند. خصوصاً شهرهایی همچون زوریخ، ژنو، برن، لوزان و …، بالاترین سطح استانداردهای زندگی، امکانات اجتماعی و رفاهی، بالاترین سرانه درآمد فردی، امنیت و زندگی در زیباترین شهرهای جهان تنها بخشی از مزایا زندگی در شهرهای سوئیس خواهد بود.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  5/5 - (3 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up