شرایط کار در اتریش

یکی از معمول ترین روش های مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار می باشد. علاقه مندان به کسب اقامت می توانند با فراهم کردن شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در اتریش اقدام نمایند. مسلما دانش زبان آلمانی به علاقه مندان مهاجرت به اتریش از طریق کار کمک شایانی می کند.

اقتصاد اتریش در حال حاضر قوی و پایدار است و بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی، تحت تأثیر شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) قرار دارد. به همین ترتیب، اتریش دارای ۲۲ درصد از مزارع ارگانیک در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و رهبر اتحادیه اروپا در تولید برق آبی است. اتریشی ها نیز برای هنر و صنایع دستی با کیفیت بالا از جمله جواهرات، سرامیک و ظروف شناخته شده اند. جای تعجب نیست که اتریش یک مقصد تعطیلات محبوب باشد، به لطف آلپ و شهرهای تاریخی مانند وین و سالزبورگ، فرصت های مهمان نوازی و صنعت گردشگری در سراسر اتریش پیدا می شود و شرایط کار در این مشاغل ساده تر می باشد.

آشنایی با کشور اتریش

کشور اتریش دارای ۹ ایالت است، که هر کدام از ایالت ها به چند ناحیه و شهر تقسیم می شوند. ایالات اتریش عبارتند از: بورگن‌لاند، کرنتن، اوبراسترایش، نیدراسترایش، سالزبورگ، اشتایرمارک، تیرول، فورآرلبرگ و وین.

اتریش,اتریش,اتریش

شهرهای مهم اتریش که هر کدام بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت دارند شامل ۷۶ شهر و شهرک می شوند. شهرهای مهم اتریش دارای طبیعتی چشم نواز، جاذبه های گردشگری و فرهنگ غنی می باشد. شهرهای مهم اتریش را می توان شامل وین، اینبروک، گراتس، سالزبورگ و شهر های دیگر دانست.

قوانین کار در اتریش چگونه است؟

حداقل دستمزد به طور کلی توسط توافقنامه های جمعی برای بخش های مربوطه تعیین می شود، یا در موارد نادر، توسط موافقت نامه های کاری برای شرکت های خصوصی مشخص می شود. توافق نامه های جمعی توافقنامه هایی با قانون مجوز کار، ساعت، شرایط کاری، حقوق و غیره که بین نمایندگان کارگران (به عنوان مثال اتحادیه های کارگری) و نمایندگان کارفرمایان (مانند اتاق تجارت فدرال اتریش) مذاکره می کنند، می نویسند.

در بیشتر موارد، حقوق و دستمزد در آخرین روز ماه و یا در روز اول ماه بعد، به حساب کارکنان منتقل می شود. در بعضی موارد کارگران هفتگی حقوق خود را به صورت نقدی دریافت می کنند. مالیات ها، حقوق بیمه های اجتماعی و سایر کسر ها (به عنوان مثال مشاغل اتحادیه) از پرداخت ناخالصی محاسبه می شود و توسط کارفرمای متبحر می شود و سپس آنها را به موسسات مربوطه (اداره امور مالی، موسسه بیمه اجتماعی و غیره) انتقال می دهد. ساعات منظم کار در اتریش عبارتند از:

 • یک روز کاری هشت ساعته (ساعات کاری در یک دوره ۲۴ ساعته)
 • یک هفته کاری ۴۰ ساعته (ساعت کاری دوشنبه تا یکشنبه)

چه روش هایی برای کار در اتریش وجود دارد؟

متقاضیان اخذ کار در اتریش می توانند از سه روش به این مهم دست پیدا کنند.

 • روش اول

بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت کاریابی اتحادیه اروپا به مدت ۳ هفته آگهی گردد. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه ،جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان، سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه، به خدمت گیرند.

کار در اتریش

این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها، تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج ار اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود. با توجه به رکود اقتصادی در کشور های نظیر اسپانیا و یونان ،فقدان کار مناسب برای افراد متخصص در این کشورها، تمایل این افراد به کار دیگر کشور های اروپایی بیشتر از پیش شده است و این امر باعث دشوار تر شدن پروسه کار در کشور های اروپایی شده است. کشور اتریش هم از این قاعده مستثنی نیست. سایت های کاریابی برای جستجوی کار در اتریش:

 1. EURES
 2. Jobnet 
 3. Stepstone 
 • روش دوم

یکی از روش های کسب اقامت در اتریش، ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند برای کسب اقامت می توانند با تحصیل در اتریش شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. از همین رو شانس دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از تحصیل بالا تر می رود. از همین، افراد می توانند به واسطه ادامه تحصیل در این کشور شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند. دانشجویان پس از اتمام تحصیل از فرصت ۶ تا ۱۲ ماهه برای پیدا کردن کار در اتریش برخوردار می باشند.

 • روش سوم

از دیگر روش های پیدا کردن کار می توان به ویزای توریستی اتریش اشاره کرد. افراد توانمند می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور اتریش، برای مدت مشخصی در این کشور حضور داشته باشند و پس از بررسی شرایط کاری به کشور مبدا بازگشته و مجددا برای ویزای کار اتریش اقدام نمایند. در این روش بازه زمانی موجود برای متقاضیان کار در اتریش بسیار کوتاه بوده و این افراد پروسه سخت تری را پیش روی دارند.

برای دریافت ویزای کار اتریش چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی افراد برای اخذ ویزا کار در اتریش باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

 1. اصل گذرنامه،باید حداقل ۱۲۰ روز اعتبار داشته باشد
 2. ترجمه تمامی صفحات شناسنامه
 3. آدرس محل سکونت و محل کار
 4. گردش بانکی ۶ ماه اخیر
 5. فرم درخواست ویزای ملی
 6. اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار کشور اتریش
 7. گواهی عدم سابقه کیفری
 8. گواهی پزشکی
 9. سه عکس پاسپورتی
 10. مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد درخواست کننده
 • شورای کار

کارکنان در اصل در شرکت یا کارخانه توسط شوراهای کار نمایان می شوند. ممکن است یک شورای کارآموزی ایجاد شود که در آن اندازه کسب و کار به طور مداوم بیش از پنج کارمند باشد. شورای کار توسط کارکنان یک شرکت انتخاب می شود. نقش اصلی شورای کار، نشان دادن کارکنان نسبت به صاحب کسب و کار است. برای مثال شوراهای کارگری مشغول به کار هستند در حالی که از پایان دادن به یک طرفه و یا استخدام استفاده می کنند و کارکنان را در زمینه امور مربوط به قانون استخدام می کنند.

 • اتحادیه های کارگری

اتحادیه های کارگری در اتریش یک سنت طولانی دارند و از لحاظ سیاسی تاثیرگذارند. اتحادیه ها در فدراسیون اتحادیه های کارگری اتریش (Österreichischer Gewerkschaftsbund (ÖGB)) برگزار می شود. همچنین سازمان های منطقه ای وجود دارند. در اتریش ۱٫۴ میلیون کارمند عضو اتحادیه کارگری هستند. اتحادیه های کارگری منافع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کارکنان را نسبت به کارفرمایان، دولت و احزاب سیاسی نشان می دهند.
اتریش,اتریش,اتریش
 
 
وظایف فدراسیون اتحادیه های اتریش عبارتند از:
 1. مذاکره درباره توافقنامه های جمعی
 2. همبستگی بین شرکت در زمینه مشارکت اقتصادی و اجتماعی
 3. پیاده سازی پیشرفت های اجتماعی
 4. حفاظت از استانداردهای اجتماعی
 5. حفاظت از دستمزد واقعی
 6. خدمات حقوقی برای اعضا
 • اتاق کار

اتاق های کار نماینده حدود سه میلیون کارمند در سراسر اتریش هستند و با اتحادیه های کارگری اتریش همکاری می کنند. عضویت در اتاق کار اجباری است و اتاق کار، مانند ÖGB، نشان دهنده منافع اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کارکنان در برابر کارفرمایان، دولت و احزاب است. در میان خدمات ارائه شده به طور مستقیم به کارکنان در مورد
 • قانون کار
 • نمایندگی قانونی در دادگاه کار و دادگاه های اجتماعی
 • حفاظت از کارکنان
 • حفاظت از کارآموزان و جوانان
 • مشاوره در مورد امور بیمه اجتماعی و حسابداری 
 • حقوق و دستمزد 
 • مسائل مالیاتی 
 • حفاظت از مصرف کنندگان

توصیه می شود. به صورت کلی نه اتاق کار در اتاق کار فدرال متحد هستند. اتاق های کار نیز دارای نفوذ قابل توجه سیاسی در اتریش و یک ستون مهم از مشارکت اقتصادی و اجتماعی هستند.

شرایط دریافت اقامت اتریش چگونه است؟

کشور اتریش یکی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا همچنین پیمان شینگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸ کشور اروپایی که واحد پول کسانی (یورو) دارند و شرایط اقتصادی آن ها از یکدیگر تبعیت می کنند، می شود. اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است و حتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشورها، همچنین در اعطای اجازه اقامت دادن و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند.

افراد در صورت کار در اتریش می توانند برای کسب اقامت از این کشور اقدام نمایند. قوانین در کشور اتریش و سایر کشورهای اتحادیه اروپا به این شکل می باشد که برای کسب اقامت باید در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال در اتریش مشغول به کار باشند و مالیات خود را پرداخت کنند. از همین رو افراد می توانند از روش های مختلف برای ویزای کار در کشور اتریش اقدام نمایند و پس از احراز شرایط ذکر شده موفق به کسب اقامت اتریش شوند.

اقامت دائم شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد متقاضی می شود. این نکته بدین معناست که فرد متقاضی در صورت اخذ اقامت اتریش، همسر و فرزندان هم موفق به اخذ اقامت می شوند. لازم به ذکر است در بازه زمانی که متقاضی در کشور اتریش مشغول به کار می باشد، فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند به صورت رایگان مشغول به تحصیل شده و از خدمات آموزشی اتریش بهره مند شوند. همسر متقاضی در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه و یا دعوت کارفرما می تواند در بازه زمانی کسب اقامت دائم، مشغول به تحصیل یا کار در اتریش باشد.

ویزای کار اتریش چه مزایا و معایبی دارد؟

به صورت کلی مزایا و معایب ویزای کار اتریش متناسب با ویژگی افراد متفاوت می باشد. از همین رو موارد کلی را مورد بررسی قرار داده ایم.

 • مزایا

از مهم ترین مزایای ویزای کار اتریش می توان به کم هزینه بودن این روش اشاره کرد. افراد در صورت پیدا کردن کار می توانند بدون پرداخت هزینه ای از این روش برای ویزای کار اتریش اقدام نمایند. بازه زمانی برای کسب اقامت بین ۳ تا ۴ سال می باشد که به نوبه خود بازه زمانی کمتری نسبت به بقیه روش های اقامتی می باشد. در صورت متاهل بودن، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از ابتدای کار به عنوان همراه با فرد متقاضی وارد کشور اتریش می شود.

 • معایب

تنها نکته ای که می توان به عنوان معایب ویزای کار در اتریش اذعان کرد، شانس پایین افراد برای پیدا کردن می باشد. با توجه به قوانین این کشور، افراد از شانس پایینی برای دریافت قرار داد کاری برخوردار خواهند بود. از دیگر معایب ویزای کار اتریش می توان به شانس پایین اخذ ویزا اشاره کرد.

بهترین مشاغل برای کار در اتریش کدامند؟

در حالی که تعدادی از صنایع فرصت های شغلی مناسبی را دارند، دیگران از کمبود رنج می برند. در حال حاضر نیاز به کارگران در شغل های زیر وجود دارد. این نکته به این معناست که متقاضیان کار در اتریش می توانند با اثبات توانایی خود در زمینه های مورد نظر، شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند.

 • اعضای ساختمانی
 • پردازش داده ها
 • فارغ التحصیل پرستاران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی برق قدرت

بهترین مشاغل در اتریش متناسب با میزان درآمد ماهیانه به شرح زیر می باشد.

 1. Physician – Anesthesiology
 2. Chief of Psychology
 3. Physician – Rheumatology
 4. Radiology Manager
 5. Dietician
 6. Physician – Occupational Medicine
 7. Financial Director
 8. Physician – Ophthalmology

برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد. مشاورین این موسسه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کشور اتریش و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  ۱۲۳ پاسخ به “کار در اتریش”

  1. مجله مهاجرت گفت:

   سلام.وقت بخیر .
   در مورد مهاجرت کاری به اتریش میشه راهنمایی بفرمایید؟

  2. هادی گفت:

   سلام خسته نباشید
   من ۲۸ سالمه کارم گچکاری وگچبری هست ودارای مدرک فنی حرافه ایم میخواستم بدونم میشه من ویزای کاری بگیرم یا نه یا تو چه کشورایی میتونم اقدام کنم برای ویزای کار لطفا راهنمایی کنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    طبق قوانین اتحادیه اروپا، در صورت اخذ پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی می توانید برای ویزای کار این کشور اقدام نمایید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای کار در خارج از کشور باید برای کارفرمایان رزومه ارسال نمائید تا پیشنهاد شغلی دریافت کنید. با توجه به رقابت بالائی که در این مورد وجود دارد و محدودیتی که کارفرمایان دارند پیشنهاد می کنیم برای جستجوی کار در آلمان اقدام نمائید.

  3. روح اله گفت:

   سلام من ۳۴ سالمه لیسانس تربیت بدنی دارم.. مربی و داور کاراته هستم.. میتونم از این طریق اقدام کنم برای اقامت.. در چه کشوری؟؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای کار در کشور اتریش می بایست از یک کارفرمای اتریشی دعوت نامه کاری دریافت نمایید. رزومه خود را برای سایت های کاریابی کشور اتریش ارسال کنید تا در صورت تطابق مهارت شما با کاری در کشور اتریش بتوانید برای ویزای کار اقدام نمایید.

  4. majid گفت:

   مجید سلام ودرود فراوان. من مدرک لیسانس تغذیه حرفه ای ورزشی ودانشجوی کارشناسی ارشد رشته فیزیولوزی ورزشی . ودارای چندمدرک بین اللملی ورزشی. ضمن اینکه درزمینه شیرینی وقنادی ۲۵سال به همراه مدارک فنی وحرفه ای وجوازکسب رادرکارنامه ام دارم ایا با این رزومه میشه از کشور اتریش درخواست ویزای کارکرد. ازراهنمایتون متشکرم.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    طبق قوانین اتحادیه اروپا، افراد برای کار در کشور اتریش می بایست یک دعوت نامه کاری از کارفرمای اتریشی دریافت نمایند. شما می توانید رزومه خود را برای سایت های کاریابی ارسال کنید.

  5. سحر گفت:

   سلام و درود
   همسر من یک پیشنهاد کاری در اتریش دارند. من مدرک زبان المانی ندارم. برای ما وقت سفارت تعیین شده. ایا همسر من می توانند برای ویزای کار و من برای ویزای همراه همزمان اقدام کنیم که با هم وارد اتریش بشویم و بینمان جدایی نباشد.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به پیشنهاد کاری و دعوت نامه کاری ارسال شده تعیین می گردد. به صورت میانگین ۳ تا ۶ بعد شما می توانید وارد کشور اتریش شوید.

  6. Aliram گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای کار میشه به همراه خانواده اقدام کرد؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    از مزیت های ویزای کار، حق همراه در این کشور می باشد.

   • author13 گفت:

    سلام
    با اخذ ویزای کار اتریش از طریق job offer،همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میتوانند همراه شوند.

  7. Alireza m گفت:

   با سلام
   آیا برای دریافت ویزای جستجوی کار نیاز به مدرک از کارفرمای اتریشی هست؟
   تو سایت سفارت نوشته اگر خارج اتحادیه اروپا هستین باید درخواست کار فرما رو داشته باشید

  8. محسن گفت:

   با سلام و عرض ادب.
   من ۳۲ ساله هستم. دارای مدرک فنی و حرفه ای جوشکاری و همچنین لیسانس مترجمی زبان پیام نور.دارم آلمانی می خونم برای گرفتن B1. البته ۱۰ سال سابقه کار جوشکاری دارم بدون بیمه. آیا امکان اخذ ویزای کاری به اتریش یا آلمان رو دارم؟؟ اخذ ویزای کاری چقدر برام هزینه داره؟ چند ماه طول میکشه؟؟؟
   با سپاس فراوان.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما بهتر است اول جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی را داشته باشید وسپس برای ویزای کار اقدام نمایید.

  9. ریحانه گفت:

   سلام. خواستم بدونم برای یه خانواده سه نفره امکان این هست که بتونن در منطقه معمولی وین خونه اجاره کنن و از پس مخارج زندگیشون بربیان؟لازم به ذکره که خودم قصد دارم برا کارشناسی ارشد برم دانشگاه فنی وین و خودم و خانواده ام هم با سر کار رفتن مشکلی نداریم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    معنای خانواده همسر و فرزند زیر ۱۸ سال میباشد و برای هزینه سالیانه زندگی در اتریش که هزینه سکونت هم در آن میباشد حدود ۹ الی ۱۱ هزار یورو در سال برای هر نفر میباشد

  10. فریماه گفت:

   سلام. دختری ۲۰ ساله هستم و دانشجوی ترم چهارم پزشکی ملی. چه طور میتونم مابقی دوران تحصیل پزشکی رو در اتریش بگذرونم؟آیا اگه پزشکی رو در اونجا تموم کنم میتونم به عنوان پزشک مطب بزنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما میتوانید برای ادامه تحصیل برای پذیرش در اتریش اقدام کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
    https://arianaabroad.com/

  11. h.a گفت:

   با سلام.بنده به عنوان نفر دوم واحد تولید یک شرکت در زمینه ساخت ونصب استراکچر و تجهیزات معدن و نیروگاهی و نفتی و … با حدود ۱۲ سال سابقه و تسلط کامل به تمامی امور کارگاهی مشغول بکار میباشم با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی.آیا میتوانم جهت اخذ اقامت اتریش از طریق کار اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام .
    برای اخذ ویزای کار باید در خواست کاری از طریق کارفرما برای شما ارسال شود همچنین مدرک زبان المانی تا سطح B2 داشته باشید یا ازطریق اسکیلد ورکر پرونده شما به صفارت ارسال شود ومورد تایید قرار گیرد .

  12. مهدی گفت:

   سلام
   من فارغ التحصیل رشته نفت هستم مقطع ارشد. بیش از ۵ سال سابقه کار در زمینه حفاری.
   آیا امکانی واسه کار یا تحصیل برای رشته زمین شناسی یا نفت در اتریش هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما این امکان وجود دارد برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور اتریش و اقدام کنید و نیاز به داشتن مدرک زبان نیست ولی نیاز به داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاههای دولتی ایران باشد.

  13. س ك گفت:

   سلام
   من دندانپزشکى عمومى از کشور آذربایجان شهر باکو گرفتم و تخصص دندانپزشکى گرایش اطفال از دانشگاههاى ایران رو دارم. یک مقاله ISI هم دارم. براى گرفتن ویزاى کار اتریش یا آلمان چقدر شانس دارم و باید چه کار کنم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به مورد تایید بودن تحصیلات پزشکی در ایران برای وزارت بهداشت و علوم کشور آلمان فقط با ریجستر شدن مدرک شما امکان کار و یا ادامه تحصیل برای فرد وجود دارد.

  14. احسان گفت:

   سلام من لیسانس معماری و فوق لیسانس مدیریت شهری دارم و ده سال سابقه ی کار دارم میخواهم اتریش زندگی کنم از طریق تحصیلی وارد بشم یا کاری؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور اتریش در مقطع دکتری میتونید اقدام کنید

  15. مانا گفت:

   سلام من پزشک عمومی هستم با چندین سال سابقه کار.آیا شانسی برای کار و مهاجرت به اتریش دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    اگر برای کار در کشور اتریش بخواهید اقدام کنید باید مدرک شما registry شود و اگر برای تحصیل تخصص پزشکی بخواهید اقدام کنید باید برای هر کشور آزمون مربوط به آن کشور را با موفقیت سپری کنید.

  16. سام گفت:

   سلام، من دندانپزشک هستم و فعلا دو سال سابقه کار در ایران دارم، ۲۷ سالم هست، می خواستم بدونم اتریش برای اقامت کار برای رشته من چطور هست، آیا جز مشاغل مورد نیاز هستم؟ آیا اصلا امکان مهاجرت به صورت ویزای کار برای من هست؟

  17. مرنا گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   من ۲۹ سالمه و ارشد شیمی فیزیک از دانشگاه سراسری با معدل ۱۵.۶۸ ولیسانسمم از دانشگاه ازاد ۴تا مقاله داخلی دارم و ایلتسمم نمره اش خوبه،میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در دانشگاه اتریش در مقطع دکتری وجود داره؟
   اما میشه برای داروسازی اقدامی کرد؟
   لطفا هزینه خوراک و مسکن و شرای کارو توضیح بدین

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور اتریش :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  18. shabani گفت:

   سلام 

   من دو سال به یک دختر اتریشی اشنا شدم .دوبار هم با هم سفر رفتیم .الان متوجه شدم مدرک دانشگاهی من کشور اتریش قبول نداره .یعنی مورد تایید اونجا نیست .

   نامزدم میگیه بیا اتریش ازدواج کنیم دوباره برو داتشگاه درس بخون.من برنامه نویسم .نمونه کار زیاد دارم رزومه خوبی دارم .ولی از نظر سنی مشکل دارم من ۳۳ سالمه الان هم تقریبا چند ماهی هست که المانی شروع کردم و اونطور که فهمدیم حداقل دو سال زمان نیاز دارم تا بتونم المانی مسلط بشم .و اگر بخوام تو اتریش دانشگاه هم برم تقریبا ۳۸ سالگی دانشگاه تموم میکنم.فکر نکنم تو سن ۳۸ سالگی بتونم اونجا کار پیدا کنم تو زمینه تخصصی خودم..

   سوال من اینه::: اتریش مثل ایران مراکز اموزش با مدت زمان کم داره (( مثل فنی حرفه ای ایران)) که بشه حالا یه دوره چند ماهه یا نهایت یک ساله گزروند بعد با اون مدرک وارد بازار کار شد.؟؟

   دوم ::: با توجه به رزومه من ایا می تونم تو شرکت های نرم افزاری اونجا کار پیدا کنم بدون داشتن مدرک تحصیلی ؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    روش های مختلفی می توانید اقدام کنید ولی یکی از روش ها می تواند این باشد که دوست دخترتون با رزومه ی کاریتون براتون کارفرما پیدا کنند تا شما با ویزای کاری برای کار تشریف ببرید اونجا

  19. هادی گفت:

   سلام. من مهندسی مکانیک خودرو از دانشگاه ازاد دامغان دارم
   اگر ارشد همین گرایش را در دانشگاه سراسری بگزرانم. برای دکترا میتونم اتریش اقدام کنم؟
   اگر دکترای این رشته را در اتریش بگریم با توجه به صنعتی بودن این کشور شانس من برای ورود به شرکت خودرو سازی چقدر است؟

   • آریانا پارس گفت:

    جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترا ی کشور اتریش :
    معدل بالای ۱۷
    حداقل ۲ تا مقاله ی ISI
    IELTS 7
    فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر
    توصیه نامه از استاد دانشگاهی
    رزومه ی تحصیلی خوب

  20. امیرحسین گفت:

   سلام
   من امیدحسین هستم ۳۲ ساله فارغالتحصیل رشته دندانپزشکی از فیلیپین
   متاهل هستم آیا شانسی برای رفتن به اتریش دارم به منظور کار و زندگی

  21. پارسا گفت:

   با سلام من داراى اجازه کار و اقامت موقت در کشور اسلواکى هستم مى خواستم بدونم که با توجه به اینکه اسلواکى جزو اتحادیه اروپا هست اجازه کار در اتریش هم دارم؟و اگه نیازمند اقداماتى هست لطفن منو مطلع کنید ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  22. بهار گفت:

   سلام . من و همسرم هر دو فوق لیسانس رشته شیمی هستیم و سابقه کاری خوبی در حدود ۵ سال داریم با سابقه بیمه و ۲۷ سالمون هست.ایا شرایط خوبی برای پیدا کردن یک شغل در اتریش داریم ؟
   فقط اگر همسرم هم کار پیدا کنه کافی هست ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.یک نفر هم کار پیدا کند کافی است

  23. fatemeh گفت:

   سلام من کارشناس پرستاری دارم حدود ۵ سال سابقه کار و ۲۷ سالمه و همسرم کارشناس حقوق دارند میخواستم بدونم برمهاجرت اروپا چیکار باید کنم و چه مدت طول میکشه و کدوم کشور بیشتر پرستار نیاز داره؟ نیاز به امتحان rn هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  24. پیمان گفت:

   سلام، دارای مدرک ارشد عمران از دانشگاه آزاد هستم و دانشجوی phdعمران در دانشگاه آزاد و سابقه ۱۰ سال کار در شرکتهای عمرانی و نفتی در زمینه مهندسی و قرارداد ، می خواستم شانس خودم رو برای مهاجرت به اتریش بدونم. با تشکر. با توجه به مطالب فوق آیا مدرک دانشگاه آزاد در اتریش ارزش یابی نمیشود؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.مدرک آزاد مشکلی ندارد

  25. فرهاد گفت:

   با درود لطفا بفرمایید ساده ترین و سریعترین راه اقامت اتریش کدومه و آیا با یک میلیارد تومن سرمایه میشه ملک خرید و اقامت گرفت. مرسی

  26. رضا گفت:

   سلام.من دیپلم کامپیوتر دارم.۹سال توی کار ساخت و ساز mdf هستم.
   و در کنارش کار دکوراسیون منزل انجام میدم
   بخوام برای کار در اتریش یا المان اقدام کنم شرایط چطوره؟؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  27. علي گفت:

   چکونه میتوان یک پیشنهاد شغلی مشخص و قابل ارایه از یک شرکت اتریشی پیدا کرد

  28. علي گفت:

   بسیار سودمند

  29. سپیده گفت:

   سلام.من ۲۸ سال دارم کارشناسی ژنتیک از دانشگاه سراسری اصفهان با معدل ۱۳/۶ . مدرس زبان انگلیسی هستم و در زمینه صنایع دستی هم فعالیت دارم.میخواستم بدونم شرایط مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل یا کار رو دارم یا نه؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  30. ali گفت:

   با سلام
   من و همسرم برنامه نویس و طراح سایت هستیم. من لیسانس نرم افزار و همسرم دارای مدرک کاردانی IT است. ضمن گذراندن دوره های مرتبط با رشته و داشتن سابقه کاری همسرم دارای مدرک CAE , TT است.
   به نظر شما شانسی برای گرفتن ویزای کار داریم؟

  31. reza گفت:

   با سلام من دارای سابقه کار در ارتباط با اتومبیلهای المانی حدود ۱۸ سال در دبی هستم در حال حاضر درایران مشغولم ایا با داشتن سرمایه میتوان اقامت اتریش را گرفت و به کار مشغول شد راهنمایی بفرمایید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  32. شهربانو گفت:

   با سلام
   من لیسانس حسابداری هستم وبا سابقه کار دوسال بیمه ایی و همسرم کاردانی حسابداری . البته همسرم در حال حاضر دارای یک کترینگ تهیه غذاست .
   آیا میشه همین شغل باهم تو اتریس داشته باشیم مغازه اجاره کنیم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.برای این کار باید در کشور اتریش باید یک شریک داشته باشید که بتوانید با هم شرکت ثبت کنید که ۵۱ درصد سهام شرکت به نام اون فرد و ۴۹ درصد به نام شما می شود

  33. رامین گفت:

   باسلام. من دانشجوی کارشناسی رادیولوژی هستم(سال سوم)آیاامکان اخذ اقامت کاری پس ازاتمام تحصیل دراتریش وجوددارد؟آیاامکان فرستادن رزومه برای بیمارستان های اتریش وجود دارد؟نحوه پیدا کردن کارفرما به چه صورت است؟لطفا راهنمایی کنید.باتشکر فراوان.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما پس از اتمام تحصیل در کشور اتریش کمی توانید ۳ تا ۴ سال آنجا کار کنید و اقامت دائم کسب کنید

  34. عیرضا گفت:

   با سلام
   من ۲۵ سالمه و مدرک مهندسی عمران دارم و درخواست پذیرش اقامت کاری اروپا و از شما خواهشمندم در این زمینه همکاری لازم را بعمل آورید در ضمن در حال گذراندن دوره آیلتس نیز میباشم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  35. نوید گفت:

   با سلام
   اینجانب مهندس مکانیک ساخت و تولید هستم
   مسلط به جوشکاری و برق و کارهای مرتبط با رشته خود
   زبان در حد متوسط
   دارای ۲ مربیگری ورزشی
   ایا شرایط لازم جهت ویزای کار را دارم ؟
   لطفا راهنمایی کنید
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  36. امین گفت:

   سلام،۲۶ ساله هستم و مجرد و مدرک تحصیلی من کارشناسی تکنولوژی برق قدرت، کاردانی الکتروتکنیک و دیپلم الکتروتکنیک فنی علاوه بر اینها مدرک رسمی سازمان فنی حرفه ای به عنوان کارور درجه ۲ PLC و گواهینامه گذراندن دوره ۱۸ ماهه پشتیبانی فنی بانک قوامین رو هم دارم
   امکان مهاجرت کاری به اتریش برام میسر هستش؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشور اتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از طرف کارفرما می باشید.در ابتدا درخواست افراد کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  37. alireza گفت:

   با سلام
   من نامزدم در حال تحصیل در کشور اتریش میباشد
   در صورت ازدواج ایا ویزای اقامت موقت تا پایان دوره تحصیل ایشان برای من صادر میگردد و ایا در صورت دریافت ویزا اجازه کار در اتریش را خواهم داشت
   ضمنا اگر در اتریش موفق به یافتن کارفرما شوم میتوانم ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    در زمانی که شما به عنوان همراه در کشور اتریش تشریف می برید حق کار سفید را دارا نمی باشید . در صورتی که از کارفرما در کشور اتریش درخواست شغلی داشته باشید می توانید به عنوان نیروی کار در این کشور مشغول به کار شوید

  38. شیلا گفت:

   سلام همسرم ۴۵ سالشه و فوق لیسانس اپتومتری از دانشگاه بین الملل هست که لیسانسش از دانشگاه شهید بهشتی می باشد الان برای نقطع دکترا به اتریش درخواست دادیم و منتظر جوابیم می خواستم بدونم موقعیت کاری برای دکترای اپتومتری چطوره؟البته در ایران خودش مطب داره و عینک سازی هم انجام می ده

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام و احترام
    شما باید یک موقعیت شغلی را در کشور مورد نظر پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه نیروی لازمه را جدب نکرد و در خواستی از اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر ارسال نشود ، در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که با در خواست شما موافقت شود می توانید بعنوان نیروی کار در آن کشور مشغول به کار شوید.
    اگر در کشور اتریش تحصیل کنید شرایط پیدا کردن کار برای شما راحت تر می باشد

  39. ماری گفت:

   باسلام،من کارشناس تغذیه ورژیم درمان هستم در حال حاضر مطب دارم،و همسرم مهنس برق قدرت از دانشگاه آزاد هست.به نظر شما اتریش گزینه مناسبی برای مهاجرت هست؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام و احترام
    شما باید یک موقعیت شغلی را در کشور مورد نظر پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه نیروی لازمه را جدب نکرد و در خواستی از اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر ارسال نشود ، در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که با در خواست شما موافقت شود می توانید بعنوان نیروی کار در آن کشور مشغول به کار شوید.

  40. مهناز گفت:

   با سلام
   من دارای لیسانس رشته رادیوتراپی (پرتودرمانی) از دانشگاه دولتی هستم ایا شرایط کار و اخز ویزای کاری برای اتریش رو دارم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما باید یک موقعیت شغلی را در کشور مورد نظر پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه نیروی لازمه را جدب نکرد و در خواستی از اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر ارسال نشود ، در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که با در خواست شما موافقت شود می توانید بعنوان نیروی کار در آن کشور مشغول به کار شوید.

  41. مسعود گفت:

   با سلام و خسته نباشید قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان دارم برای زندگی بهتر و آینده بهتر مدرک لیسانس ساخت وتولید دارم گرایش جوشکاری حدود ۴۰۰۰ساعت آموزشهای مختلف فنی و حرفه ای گذرانده ام گواهینامه ی لیفتراک دارم گواهینامه بین المللی جوشکاری دارم هم smaw و هم tig زبان انگلیسی در حد متوسط ۲۴سالمه میشه راهنمایی کنید gmcusa0@gmail.com 09339808889 با سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشوراتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  42. حسین گفت:

   سلام من دانشجو فوق لیسانس معماری دانشگاه ازاد هستم ۲۹ ساله
   شرکت ساختمانی دارم در شمال
   میخواستم بدونم میتوانم در اتریش به تحسیل ادامه بدم؟
   مدرک لیسانسم غیر انتفای هست اما ارشد ازاد میخونم
   شرایت کار دانشجویی و یا ویزای کار مرتبط معماری چگونه میباشد
   به نرم افزارهای کاربردی معماری تسلت کامل دارم : ۳d max,revit,cad,photoshop
   نمونه کار هم زیاد دارم
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار نیازمند به داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.که در ابتدا در خواست متقاضیان در کشور اتریش و سپس کشور های اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی گزینش نشد در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.در غیر این صورت می توانید به عنوان نیروی متخصص اقدام فرمایید.

  43. سحر گفت:

   من دندانپزشک هستم مدرکم از داشگاه سراسری است، ۶ سال سابقه کار دارم و همسرم پزشک متخصص مغز و اعصاب است ، او هم ۶ سال سابقه کار دارد، آیا مدرک های تحصیلی رشته پزشکی مورد قبول کشور اتریش هست یا خیر و آیا امکان کار در اتریش و گرفتن اقامت برایمان وجود دارد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.با توجه به این که مدرک شما از ایران گرفته شده به عنوان مدرک تخصصی پزشکی محسوب نمی شود تا مدرک شما رجیستر شود.اگر بتوانید بعد از رجیستر شدن ۴ سال در آن کشور کار کنید می توانید جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

  44. keyvantatapour@yahoo.com گفت:

   من فوق لیسانس مالی از دانشگاه تهران با معدل ۱۵.۵ هستم برای کار در اتریش یا یکی از کشورهای شنگن شانسی دارم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشوراتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  45. abdullah گفت:

   سلام من شهروند افغانستان هستم درمقطع کارشناسی رشته مهندسی عمران ,درموردشرایط کارو تحصیل درمقاطع بالاتر درکشورهای اروپایی معلومات کافی میخواستم باتشکرازشما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشوراتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  46. بابک گفت:

   با سلام
   بنده ۳۰ ساله و در رشته کارشناسی مکانیک مشغول به تحصیل بودم که بنا به دلائلی انصراف دادم و مدرک معادل کاردانی مکانیک از دانشگاه آزاد دریافت کردم
   آیا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش وجود دارد؟
   در حین تحصیل امکان کار وجود دارد ؟
   سن و مدرک معادل و میزان آشنائی با زبان آلمانی تاثیری در پذیرش دارد؟
   با تشکر فراوان

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما ، شانس پائینی برای اخذ پذیرش دانشگاه های کشور اتریش را دارا می باشید . شما در صورتی که مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری باشید می توانید در حین تحصیل برای کشور اتریش اقدام نمائید

  47. هستي گفت:

   سلام
   من پزشک هستم و همسرم لیسانس معماری. میخواهیم در کوتاه ترین مدت مهاجرت کنیم. به نظر شما اتریش کشور مناسبی برای مهاجرت ماست؟ اگر نه… کدام کشور را پیشنهاد می فرمایید؟
   پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت به کشور اتریش در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی می توانید مدرک پزشکی خود را برای کار در کشور اتریش بررسی و در صورت قبولی بعنوام نیروی کار در کشور اتریش مشغول به کار شوید

  48. یاسمن گفت:

   با عرض سلام ، من۲۹ سالمه و دارای مدرک کاردانی رادیولوژی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم ، و دارای ۶ سال سابقه کار در این زمینه ، آیا من موقعیت کار در کشور اتریش را دارم یا خیر ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما باید یک موقعیت شغلی را در کشور مورد نظر پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه نیروی لازمه را جدب نکرد و در خواستی از اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر ارسال نشود ، در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که با در خواست شما موافقت شود می توانید بعنوان نیروی کار در آن کشور مشغول به کار شوید.

  49. مجید گفت:

   با سلام
   من ۳۲ ساله دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی رباتیک دانشگاه امیرکبیر هستم، آیا امکان تحصیل در دانشگاه تکنیک وین برای من وجود دارد؟
   با تشکر

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    در حال حاضر می توانید برای ادامه کارشناسی ارشد خود برای کشور اتریش اقدام نمائید . برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی تحصیل در اتریش مراجعه فرمائید

  50. مهدی گفت:

   با سلام
   فوق لیسانس شیمی تجزیه و دارای ۴ سال سابقه کار در آزمایشگاه و هم اکنون مشغول بکار در سازمان غذا دارو هستم. بنظر شما کدام کشور برای مهاجرت کاری امکان پذیر و مناسب می باشد
   با سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    برای ویزای کار باید یک موقعیت شغلی را پیدا کنید و در صورتی که به مدت ۳ ماه نیروی مورد نیاز را در کشور اتریش و اتحادیه اروپا استخدام نکردند ، درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  51. مجید گفت:

   سلام
   من ۴۱ ساله و فوق لیسانس شیمی تجزیه و حدود ۱۵ سال سابقه کار در شرکت پتروشیمی دارم
   برای اقدام برای ویزای کار چه کار میتوانم بکنم و آیا شانسی برای مهاجرت به اروپا دارم

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    برای ویزای کار شما باید یک موقعیت شغلی در کشور مورد نظر پیدا کرده و برای آن درخواست دهید.در صورتی که به مدت سه ماه نیروی کاری مورد نظر در خود کشور و اتحادیه اروپا تامین نشد پرونده شما مورد ارزیابی قرار میگیرد

  52. نجمه گفت:

   سلام
   ببخشید امکان پیدا کردن کار در زمینه مهندسی آبیاری شاخه کشاورزی و پروتز دندان در اتریش هست یا نه؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام.شما برای اخذ ویزای کار در کشوراتریش نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید.در ابتدا در خواست متقاضیان کشور اتریش سپس کشورهای اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی مورد گزینش قرار نگرفت در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد.

  53. محمد گفت:

   با سلام
   ۳۶ سال سن دارم، دارای مدرک ارشد عمران سازه از دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل بالای ۱۶ می باشم
   آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه تکنیک وین وجود دارد؟
   هزینه تحصیل در این مقطع چقدر است؟
   هزینه سایر موارد چقدر است؟
   آیا امکان کار همزمان با تحصیل وجود دارد؟ میزان درآمد چقدر است؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کشور اتریش شما باید پذیرش در دانشگاه سراسری در همان مقطع را داشته باشید.
    هزینه ی تحصیل در کشور اتریش ناچیز است و در طول تحصیل میتوانید از حق کار دانشجویی خود استفاده کنید
    اگر فاصله ی زمانی زیادی بین دوران تحصیل شما باشد شانس شما برای دریافت ویزا کمتر میشود

  54. احمد گفت:

   سلام
   من داخل ایران در زمینه اجرای رنگ صنعتی و سند بلاست مشغول بکار هستم و یه شرکت با مسیولیت محدود دارم که بدهی مالیاتی نداره و فعال هم هست.کشوری هست که شغل منو احتیاج داشته باشه.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما باید در کشور مد نظرتون از یک کارفرما پیشنهاد کاری بگیرید

  55. عماد گفت:

   با سلام
   من عماد هستم ۲۱ ساله کاردانی الکترونیک.
   میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل در اتریش چگونست؟
   ایا میتوان همراه با تحصیل شغلی هم داشت و هزینه های تحصیل را به حداقل رساند؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی شما باید حتما در کنکور سراسری کارشناسی قبول بشید و گواهی اشتغال به تحصیل در رشته مورد نظر خودتون داشته باشید.
    در حین تحصیل شانس کار دانشجویی برای شما وجود داره

  56. ماندانا گفت:

   سلام

   بنده لیسانسم ریاضی با معدل ۱۶-فوق لیسانسم مهندسی صنایع۱۶-هر دو از دانشگاهای سراسری، در حال گرفتن مدرک ایلسم هستم.۱ مقاله ام دارم که هنوز چاپ نشده
   همسرم هم دارای فوق لیسانس مواد هست از دانشگاه آزاد دارای ۳ مقاله و رزومه خوب پژوهشی اما زبانشون خوب نیست.
   می خواستم بپرسم کدام یکی از ما ها شرایط بهتری داریم برای اقدام و اینکه شنیده ایم دوره های زبان آلمانی می تونیم بگذرونیم قبل دوره دکتری
   می خواستم قیمت ها تقریبا چه حدودی است؟هزینه زندگی و دروه؟
   و اینکه ما می تونیم پذیرش دکتری رو بگیریم با فاند بعد بریم اتریش زبان آلمانی رو بخونیم بعد دوره دکتری مون اونجا بگذرونیم
   با تشکر فراوان

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی کشور اتریش شما باید پذیرش در همان مقطع تحصیلی در دانشگاه سراسری ایران را داشته باشید.
    در مقطع دکتری در کشور اتریش شما میتوانید به زبان انگلیسی یا آلمانی تحصیل کنید

  57. Ebrahim گفت:

   با سلام
   من فوق لیسانس مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد بندرعباس هستم+ مدرک حسابداری مالی از فنی و حرفه ای+ مدرک زبان انگلیسی IELTS
   شغل: به صورت حق التدریس دانشگاه تدریس میکنم
   مجرد و ۲۵ ساله
   دوستی دارم تو اتریش که ایشون دانشجو هستن و از نظر فرستادن دعوتنامه اعلام آمادگی کردن
   و یکبار به دبی سفر داشتم
   شانس اخذ ویزای کار برام در چه حدی هستش؟
   مرسی

   • آریانا پارس گفت:

    سلام برای اخذ ویزای کشور اتریش شما به دعوت نامه ماری نیاز دارید یعنی یک پیشنهاد کار نه دعوت نامه از یک دوست

  58. ناکتا یگانگی گفت:

   سلام ممنون از وقتی که برام میذارین. من لیسانس زبان آلمانی دارم از دانشگاه آزاد و دیپلم ریاضی فیزیک. به نظر شما امکان ادامه تحصیل و یا کار در آلمان یا اتریش رو دارم؟ لطفن راهنمایی بفرمایید. ضمنن متاهل هستم و یک پسر یک ماهه دارم.

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام و احترام
    با توجه به شرایط شما امکان کار در کشور اتریش برای شما میسر نمی باشد. می توانید در این کشور مشغول به تحصیل شوید و دوره های زبان آلمانی را در خود کشور سپری کرده و پس از آن وارد دانشگاه شوید

  59. alireza گفت:

   سلام
   من مدرک لیسانس الکترونیک دارم ولی شغلم گچ کارییه – آیا می تونم از طریق کارم اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط شما کشور آفریقای جنوبی شرایط مناسبی را برای شما فراهم می کند.

  60. ariana گفت:

   با سلام و احترام
   شما باید یک موقعیت شغلی را پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه کسی برای اون کار در خواست نداده باشد درخواست شما بررسی میشود که ایا شما واجد شرایط هستید یا خیر.
   برای انجام کار باید مدارک خود را برای ما اورده و پس از ۳ ماه به شما گفته می شود که فرصت شغلی برای شما ممکن هست یا خیر.

  61. کیوان گفت:

   من مدرک کاردانی رشته مکانیک خودرو از دانشگاه دولتی رادارم.ودرهمین شاخه مدرک کارشتاسی دانشگاه ازاد را دارم .
   قصد گرفتن اقامت کاری در کشور اتر یش را دارم لطفا راهنمایی فرمایید. (لازم به ذکر است ۹۰۰ساعت در مقطع دیپلم در همین رشته مهارت گذرانده ا م .)

   • ariana گفت:

    با سلام و احترام
    شما باید یک موقعیت شغلی را پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه ۳ هفته تا ۳ ماه کسی برای اون کار در خواست نداده باشد درخواست شما بررسی میشود که ایا شما واجد شرایط هستید یا خیر.
    برای انجام کار باید مدارک خود را برای ما اورده و پس از ۳ ماه به شما گفته می شود که فرصت شغلی برای شما ممکن هست یا خیر.

  62. علی اکبر ازادفلاح گفت:

   من مدرک کاردانی رشته ماشین افزار از دانشگاه علمی کاربردی کرج بامعدل۳۹ /۱۵راداررا هستم
   قصد گرفتن اقامت کاری در کشور اتر یش را دارم لطفا راهنمایی فرمایید

   • ariana گفت:

    سلام
    برای ویزای کار در کشورهای اروپایی ، شما نیازمند داشتن مدرک فوق لیسانس می باشید

  63. نغمه گفت:

   سلام من ۳۶ ساله هستم، لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه دولتی اصفهان و فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه ازاد تهران، اما معدلم حدود ۱۴.۵ هست و میخوام برای تحصیل در یکی از رشته های تجارت در اتریش اقدام کنم اما نمیدونم که میتوانم ادامه تحصیل با هزینه کم داشته باشم و یا اینکه دوباره از لیسانس شروع کنم؟ با توجه به اینکه دیپلم ریاضی با معدل عالی دارم.
   از راهنماییتون ممنونم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کار در اتریش کار در اتریش کار در اتریش کار در اتریش کار در اتریش

  شبکه های اجتماعی

  arrow up