کشور انگلیس جز کشورهای محبوبی است که در بین افراد خارجی مخصوصا ایرانیان طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد با اهداف متفاوتی به این کشور مهاجرت می کنند و این کشور را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند. یکی از اهدافی که افراد بین المللی به خاطر آن به این کشور می آیند مهاجرت کاری انگلیس می باشد. افراد به خاطر شرایط کاری خوب این کشور از کشورهای مبدا مهاجرت می کنند و به این کشور سفر می کنند.

کشور انگلستان

کشور انگلستان عضو بریتانیای کبیر می باشد که از کشور تشکیل شده است. کشور انگلیس در بخش جنوبی بریتانیای کبیر واقع شده است. این کشور به خاطر محبوبیتی که بین افراد پیدا کرده هر ساله میزبان مهاجران زیادی می باشد. افراد از طرق مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. در ادامه در مورد راه های مهاجرت به انگلیس توضیح خواهیم داد.

کشور انگلستان

راه های مهاجرت به انگلیس

از طریق ویزای دانشجویی- ویزای دانشجویی به دو دسته ی ویزای Tier4General و ویزای Tier4Child تقسیم می گردد.ویزای اولی که جنرال می باشد برای افراد با سن ۱۷سال و ۶ماه به بالا مناسب می باشد. ویزای دومی برای افراد کمتر از ۱۷سالو ۶ماه مناسب می باشد تا اقدام به ویزای دانشجویی کنند. اگر شما بتوانید از مدارس با دانشگاه های انگلیس پذیرش بگیرید می توانید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

مطابق با قانون مهاجرت انگلیس شما باید ۳ماه قبل از شروع تحصیل در انگلستان برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کرد.بعد از سه هفته بعد از مراجعه به سفارت می توانید پاسخ ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید.

 

هزینه مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

بخشی از هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای بررسی ویزا در سفارت اخذ می گردد. اگر خارج از کشور انگلیس هستید و برای ویزای دانشجویی اقدام می کنید باید ۳۲۸پوند پرداخت کنید. همچنین باید هزینه بیمه را هم پرداخت کنید.پردتخت می تواند به دو صورت انجام بگیرد.اگر می خواهید به صورت آنلاین هزینه را پرداخت کنید ۳۰دقیقه زمان دارید که در بخش پرداخت هزینه اقدام کنید ولی اگر از طریق سفارت انگلیس می خواهید اقدام کنید بایستی مبلغ را در همان سفارت به صورت حضوری پرداخت کنید.

بعد از دریافت پذیرش نامه ای دریافت می کنید که باید همراه مدارکتان به سفارت انگلیس تحویل دهید و ویزای تحصیلی درخواست دهید.این نامه به مدت ۶ماه معتبر است.

مهاجرت کاری به انگلیس

مهاجرت کاری انگلیس یکی دیگر از راه هوایی است که می توان از طریق آن به انگلیس مهاجرت کرد. برای  داشتن کار در انگلیس باید ویزای Tier2 داشته باشید.برای ایرانیانی که مایل به ادامه کار در کشور انگلیس می باشد از طریق دعوت کارفرما در انگلیس به کار می باشد.برای مهاجرت کاری باید شغلی باشد که تخصصی باشد و به وسیله ی کارهای عادی نمی توان ویزای کار دریافت کرد.کارفرمایی که می خواهد برای شما دعوتنامه کاری بفرستد بایستی از اداره کار مجوز استخدام نیروی خارجی را داشته باشد.شما بعد از ۳ماه از شروع کار در کشور انگلیس بایستی درخواستتان را به سفارت کشور انگلیس بدهید که بعد از سه هفته پاسخ داده می شود. ویزای کار کشور انگلیس حداکثر برای مدت زمان ۵سال و ۱۴روز صادر می شود که شما می توانید آن را برای ۵سال دیگر تمدید کنید.

قبلاً افراد برای اقامت در کشور انگلیس از طریق ویزای کارآفرینی اقدام می کردند ولی امروزه این ویزا ارایه نمی شود و موارد دیگری جایگزین آن شده است. امروزه برای اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری می توان از سه نوع روش استفاده کرد.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

اخذ ویزای start-up در کشور انگلستان شما باید یک طرح تجاری یا بیزینس خلاق ارایه بدهید. کشور انگلیس لیستی از دانشگاه و موسساتی را نشان می دهد که طرح تجاری  شما بایستی مورد حمایت آن باشد. میزان سرمایه برای این نوع ویزا از صفر تا ۵۰عزار پوند می باشد.و نیاز به زبان انگلیسی  سطحB۲می باشید. این ویزا برای مدت زمان ۲سال صادر می گردد. برای تمدید این ویزا باید از طریق ویزای دیگری اقدام کنید که در ذیل بیان می گردد

ویزایinnovator-ب برای اخذ این نوع ویزا بایستی طرح خلاقانه ارائه بدهید که مورد حمایت موسسات انگلیسی قرار بگیرد. برای اجرای طرح خود ۵۰.۰۰۰ پوند در کشور انگلستان سرمایه گذاری نمایید. به وسیله ی این ویزا بعد از ۳سال می توانید اقامت دائم انگلستان را به دست آورید

خرید اوراق قرضه- شما می توانید از طریق خرید اوراق قرضه دولتی درکشور انگلستان اقامت این کشور را به دست آورید. برای کسب این ویزا نیاز به سرمایه گذاری ۲میلیون پوند می باشد. ابتدا ۲سال اقامت داده می شود و می توانید برای ۲سال بعد تمدید کنید.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه مهاجرت به انگلیس هزینه مهاجرت به انگلیس هزینه مهاجرت به انگلیس هزینه مهاجرت به انگلیس هزینه مهاجرت به انگلیس

شبکه های اجتماعی

arrow up